Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#163401) palfitom válasza UnknownZero (#163391) üzenetére


palfitom
Topikgazda


UnknownZero

Szia,

Jól sejted, sajnos nincs jósgömbünk, ezért biztosat nem tudunk mondani a jövőt illetően.
Nemrégiben még azon várakozások voltak, hogy őszre talán várható normalizálódás, de a frissebb jóslások jobban elhúzódó drágaságot prognosztizálnak. Simán elképzelhető, hogy még 1 év múlva sem csökkenek érezhetően a VGA-árak, és közben a ram+ssd árak is feljebb kúszhatnak, szóval túl sok jóval nem tudlak biztatni.
Mivel már "gamer" laptopokat is befognak a bányászok + a távoktatás is sok laptop-vásárlást generált, ezért azokból se nagyon található jó vétel mostanság...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163402) UnknownZero válasza palfitom (#163401) üzenetére


UnknownZero
csendes újonc

Szia! Köszönöm a válaszod. Nos, jelenlegi helyzet szerint még a kártyák részéről nálam még nincs túl nagy gond (vagyis azért van, de a lényeg hogy az egyes kártyák ára nem 3-szor annyi), majd GTX 1650 Supert szeretnék venni, nálunk ennek a kártyának az ára kb. 89k Ft, még ez az ár mindig jobb attól ha 120k lenne. Ha nem menne lejjebb az se nagy gond, de ha továbbra is emelkedik, akkor az gond lesz számomra. De hát meglássuk mit hoz a jövő, lehet miután az emberek nagy része be lesz oltva és beindulnak a cégek, és minden lassan visszaáll a régi kerékvágásba elkezd csökkenni, de ez csak egy feltételezés.

(#163403) Gordiann válasza palfitom (#163399) üzenetére


Gordiann
őstag

Nagyon köszönöm az összeírást! :R

(#163404) becenevem


becenevem
aktív tag

Gyereknek kellene egy saját asztali gép, csak tanulásra. Jó a használt, lehet hardveraprós megbízható hirdetőtől is. Nem fog rajta játszani.

1. Mire fogod használni a gépet? Tanulás, böngészés, youtube.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Semmi sincs.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Pár évig használható gépre. (2-3)
4. Mennyi a kereted rá? 100k, lehet picit több is.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? Veszek valami fullhd-s monitort, hdmi-s vagy ami jó,majd igazodom az alaplapi kimenethez.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Mindegy. Fiú gyereknek lesz. Ne legyen csicsás.

Köszönöm, András

UI: Cégnél van HP 705 G3, AMD PRO A10-8770 R7, 4GB ram, 256 SSD, Win10-zel 30500Ft-ért. Esetleg ez ennyi pénzért?

[ Szerkesztve ]

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#163405) dannyl válasza becenevem (#163404) üzenetére


dannyl
addikt

LAP: pl. Asrock H410M-HDV / MSI H410M Pro 28k
CPU: intel celeron g5900 13k vagy intel pentium G6400 22k
RAM: Kingston 2x4GB DDR4 3000MHz HyperX FURY 17k
SSD: WD blue 250 12k
HÁZ: ízlés szerint, pl. Deepcool Matrexx 30 / Cooler Master Q300L / MB311L / MB320L / Kolink Citadel / Kolink Citadel Mesh / Zalman S3 vagy S4 / Sharkoon VS4-S vagy bármi szinte, ami tetszik. Csak vásárlás előtt dobd be ide azért. ~10-12k
TÁP: pl. Gigabyte P450B 14k

Össz.: ~94-105k

Ettől feljebb:
LAP: ASRock B460M Pro4 34k
CPU: intel pentium G6400 22k vagy i3 10100 43k
RAM: Ami fent.
SSD: maradhat a fenti, vagy egyel nagyobb WD blue 500 GB 18k
HÁZ: Ami fent, vagy ami tetszik, csak lássuk.
TÁP: Ami fent.

így +15-40k-val több.

[ Szerkesztve ]

(#163406) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi konfig elbírna-e egy további 3060-as vga-t?

HÁZ: Zalman Z9 NEO
MBO: Gigabyte Z390 UD
TÁP: FSP 550W Hyper M
CPU: Intel Core i7 9700K
RAM: Corsair Vengeance LPX Black 2x16GB 3000MHz DDR4
SSD: Samsung 1TB 970 EVO
VGA: Gigabyte RTX 2060 SUPER Windforce 8GB

Előre is köszönöm!

(#163407) xrvman válasza xrvman (#163379) üzenetére


xrvman
őstag

Ez mintha félbemaradt volna. :B

(#163408) Zozo0525 válasza palfitom (#163396) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nagyon köszönöm

(#163409) palfitom válasza sequator (#163392) üzenetére


palfitom
Topikgazda


sequator

Szia,

Intel:
pl. Asrock B560M Pro4 / Asus Prime B560M-A + i5-10400F / i7-10700F + DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3000(+) MHz, pl. Aegis 3000.
AMD:
pl. Gigabyte B550M DS3H / B550M Aorus Elite / Asus TUF Gaming B550M-Plus + Ryzen 3600 / 3600X / 3600XT / 3700X / 5600X + DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis, Ripjaws, Ballistix

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163410) palfitom válasza xrvman (#163407) üzenetére


palfitom
Topikgazda


xrvman

Valóban, sorry!

Ha a munka nem követel komoly hardvert, akkor az SSD teljesen indokolatlan pénzkidobás.
Egyébként rendben vannak a konfigok.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163411) palfitom válasza Ödike (#163397) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Ödike

Szia,

Alapvetően jó az elképzelés, de bizony van igazítanivaló.

Nem kompatibilis a ház (mATX) és az alaplap (ATX)!
Egy 10600K-hoz nem kell túl komoly lap, tehát valamelyik mATX-et javaslom: pl. Asrock Z590 / Gigabyte Z490.
A többi OK, és bár nagyon jó kis hűtő az a BEA, túl nagy tuningot valszeg nem fog engedni.

A monitor (egyébként nem 2K) szinte bármilyen tudású VGA-t meg tud zabálni, szóval ha nem csúcs-vga-ban gondolkodik, akkor az újabb címek esetén kompromisszumokra kell számítani. Az 550-es táp egyébként nagyjából behatárolja a lehetőségeket.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163412) palfitom válasza hawrlantb (#163406) üzenetére


palfitom
Topikgazda


hawrlantb

Na, ezt fejtsd ki kicsit bővebben!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163413) dannyl válasza xrvman (#163407) üzenetére


dannyl
addikt

HÁZ: Fractal Design Focus G, Zalman Z7 NEO, NZXT H510, Phanteks Eclipse P400 22-26k
LAP: MSI Z590-A PRO 64k (sajnos a B560 lapok is ilyen árban mennek, sőt...)
CPU: i7 10700F 90k
CLR: Be quiet! Pure Rock 2 fekete 15k
RAM: Corsair Vengeance LPX, Crucial Ballistix, Patriot Viper, G.Skill Aegis, G.Skill Ripjaws, HyperX 2x8GB 3000/3200 MHz 27-35k
TÁP: Corsair 550W TX550M, Seasonic Core GC 650 24-30k
SSD: Kingston A2000 1TB M.2 37k

Össz.: 279-297k

Én így költenék el ~300k-t most PC-re.

(#163414) hawrlantb válasza palfitom (#163412) üzenetére


hawrlantb
tag

Bocs, igazad van kicsit szűkszavúra sikerült :))
Szóval van egy 2060s kártyám amit használok 3D tervezéshez stb. de szeretnék egy plusz kártyát befogni kriptozni (a 2060s-t nem kockáztatom, kell a munkához). Ezért arra gondoltam, hogy erre a gépre kötném rá.

(#163415) Ödike válasza palfitom (#163411) üzenetére


Ödike
tag

Helló!

Akkor már csak pár kérdés maradt
Alaplapból 490 vagy 590 a javasoltabb? (miben tud többet az 590? megéri azt venni??)
Hűtőből, tápból akkor valami izmosabbat tudnál javasolni?

Szerintem nem lesz nagyon tuningolva, de gondolom az élettartamnak sem árt egy jobb hűtés, meg egy nagyobb táp.

Köszönöm a segítséget!

Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

(#163416) Dawid


Dawid
csendes tag

Sziasztok!

Már egy ideje érik a felújítás és nem vagyok a toppon a mostani dolgokkal kapcsolatban, ezért szeretnék segítséget kérni.

Előre is köszönöm a segítséget! :R
Úgy szeretném összerakni a gépet, hogy azért fejleszthető legyen, 6-7 évig kihúzza a bővíthetőséggel.
Gondolom ez leginkább alaplap + táp szempontjából kérdéses. :K

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
- Multiplayer játék (Killing Floor 2, Warhammer Vermintide 2, GRIP stb)
- Singleplayer játék (DOOM, Wolfeinstein stb)
- Programok buildelése
- Sok sok böngésző tab lesz megnyitva és sok program (fejlesztői eszközök pl Visual studio 1-2 példányban)

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Asus AMD Radeon RX470 4GB

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
- Alaplap (AMD Ryzen configot néztem, B550 chipsettel)
- Processzor (AMD Ryzen 5 3500 at nézegettem) + hűtő
- Memória DDR4 (16GB Corsair Vengeance-t néztem)
- Tápegység
- m2 NVME SSD (~500GB)

4. Mennyi a kereted rá?
~200K huf

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-
et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

Nem lényeges, van vidkarim.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Ryzen configban gondolkodtam, de nem ragaszkodom hozzá, ha van jobb opció!

[ Szerkesztve ]

(#163417) wmaki


wmaki
friss újonc

Sziasztok!

Habár fejlesztő vagyok, hardverben elég durván le vagyok maradva, így szeretnék kérni egy kis segítséget. Jelenlegi munkaeszközöm már csaknem 10 éves, megérett a cserére.
Szóval az alap koncepció az, hogy melós (és mellette hobbi) konfig kell programozáshoz, semmi csicsa, semmi RGB meg LED meg dizájn. (Van egyáltalán ilyen alternatíva?)
Legfontosabb, hogy strapabíró, megbízható, igásló legyen. Nem örülnék neki, ha pár hét(hónap) munka kimaradna a garancia ügyintézése miatt...

1. Mire fogod használni a gépet?
Meló - meló - hobbi. Azaz:
Egyik oldalról (munka) Ubuntu + apache2 + Chrome-sok-sok-sok-tab + NetBeans egyszerre; ezen felül ha úgy van virtuális gép(docker), és Android Studio, Android emulator ne okozzon neki gondot. Fontos, hogy legyen mindenhez normális Linuxos driver.
Másik oldalról (hobbi) Windows10 + Adobe Lightroom, Photoshop friss verziói feltétlenül zökkenőmentesen, hatékonyan fussanak. Ne okozzon gondot továbbá videorenderelés: Vegas, AfterEffects és társai. Elvétve Autodesk Inventor, Blender.
Semmi játék.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmim nincs :(
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépház, tápegység, alaplap, proci, videokártya, RAM, HDD, SSD, procihűtő, 2db monitor.
4. Mennyi a kereted rá?
2db monitorral együtt 600.000 Ft. A 2 monitor már (majdnem) biztos, tehát a gép maga kb. 460.000 Ft.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
A tervezett monitorok 2db AOC 27p2q; azaz 1920x1080px, D-SUB, DVI, HDMI, DisplayPort.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Intel konfigot szeretnék mindenképp.

Amit eddigi szerény tudásommal összeválogattam, pár hetes olvasás; tesztnézés; fórumbújás után:
- Monitor: 2db AOC 27p2q ( kipróbálom a függőleges monitoron kódolást :D )
- Ház: Deepcool Kendomen (Tökmindegy hogy néz ki, csak masszív legyen, praktikus és könnyen szerelhető. Ezt dobta ki az árukereső a legolcsóbbak között, jó értékeléssel :DDD )
- Táp: Seasonic Focus GX 550W (moduláris, megbízható legyen)
- Lap: Asus vagy MSI; B460 chipset ATX... (Ez még kérdőjel, de ahogy olvastam nekem elég a B460)
- Proci: Intel 10700 (nem K és nem F), nem húznám
- Proc hűtő: BQ! Pure Rock 2
- RAM: 2x16GB Crucial 3000MHz
- HDD: 2db 1TB Seagate 3.5' Barracuda
- SSD: 512GB Samsung 970Pro M.2
- VGA: Egy nagy kérdőjel. A terv valamilyen Asus vagy MSI 1050 esetleg 1650. Főleg ez itt a kérdés, nem vagyok tisztában a mai videokártyák teljesítményével. Lehet, elég nekem az "olcsó" 1050?

A kérdésem, hogy a fent részletezett konfigurációban láttok-e kivetnivalót, esetleg valamelyik alkatrész a többihez képest overkill, vagy épp nem elégséges? Persze egyéb tanácsokat is szívesen fogadok.

Köszönöm hogy eljutottál idáig :D :R
És persze külön köszönöm a válaszokat.

A végére pedig egy kis OFF
Miért van az, hogy ma mindennek jól kell kinézni? Nem találtam (szinte) az általam keresett kategóriában olyan alaplapot, hogy ne világítson / ne legyen rajta mindenféle katonai meg egyéb design. Jó, megértem hogy gaming, és hát ott igazán fontos hogy a 120FPS mellett az arcodba villogjon még a gép is. De úgy gondolom, hogy ennek lehetne egy bizonyos termékvonala, és a többi alaplap legyen meghagyva egy alacsonyabb árú kategóriában, hasonló tudással/minőséggel, csicsa nélkül.
De ugyanez gépházzal: Nem találtam (eddig) olyan alternatívát, hogy masszív, nagy és kényelmes legyen; emellett nem ablakos és picit olcsóbb.
Csak én érzem így? Vagy túl öreg vagyok?
Bocsi :)

(#163418) #22743424 válasza palfitom (#163400) üzenetére


#22743424
törölt tag

A keret 270 ezer max egyelőre.
A régi gépből csak a ház meg egy egy terrás sata 3 csatis HDD illetve a 750 Ti videokartya amíg nem futja nekik egy 3060 vagy 3070 -re. A monitor egy samsung 60 hz- es full hd felbontású HDMI csati van rajta .Nem tudom a ház pontos típusát de van rajta usb 3.0- ás csati.Alsó tápos. Atx lap is belefér. Ennyi. Singleplayerben szoktak inkább játszani. :) Mindenképpen egy I7- es procit szeretnének bele. Ennyi volt a kérésük. Időtálló legyen valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#163419) adams55


adams55
tag

Üdv fórumtársak. Lehetőségeimhez mérten végig nyálaztam a topicot, viszont mégis kikérném a tanácsotokat.

Gépvásár előtt állok, sacc/kB 150 a keret, full HD gamelésre és a jövőbeni bővíthetőségre gondolván ezt a hardver csomagot tettem össze fejben:

Ezzel kapcsolatban annyit kérdeznék:
Mi az amit esetleg változtatnátok, van e jobb ár / értékben?
Honnan vegyem a termékeket, van e valahol kedvezmény most, vagy ingyen szállítás stb.
Lesz e a jövőben valami black tech day, amire érdemes várni, vagy már rendelhetem, nem fog változni az ár?

Tudom, videókártya nincs az összeállításban, az valószínűleg egy használt 1060 lesz. Merevlemez szintén van.

Nagyon köszönöm előre is a segítséget! :R

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#163420) nepszter1


nepszter1
addikt

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Irodai felhasználás

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
semmivel
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
monitor kivételével minden

4. Mennyi a kereted rá?
50k

(#163421) Scarletiel válasza nepszter1 (#163420) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Szia,
Én egy kicsit kibővíteném a keretet, mert 50k-ból kb egy alaplap meg egy processzor fog kijönni. Irodai felhasználásra olyan 100-120k-ból már lehet egy alap valamit alkotni. :R

(#163422) palfitom válasza hawrlantb (#163414) üzenetére


palfitom
Topikgazda


hawrlantb

Hááát, most csak kicsivel tudunk többet...
Mivel a procid is tuningolható, ezért ontos lenne tudni, hogy a procid és a vga milyen feszültségekkel, milyen fogyasztással futnak :U
Na mindegy. Az 550-es elbírhat a +3060-as VGA-val, ha a procid és a 2060-ad nincs húzva, de leginkább "optimalizálva" üzemelnek.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163423) palfitom válasza Ödike (#163415) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Ödike

Annak a Gigának erősebb a VRM-je (és elvileg tudja a PCIe 4.0-t 11. gen-es procival), az 590 pedig alapból tudja a 4.0-át (11. gen-nel), de kicsit gyengébb. Ha ahogy írod "nem lesz nagyon tuningolva", akkor szinte mindegy melyik lapot választod (esetedben a 4.0 is kb. mindegy), és a hűtő is maradhat.
Hűtő: pl, pl, pl, pl, pl, pl, pl.
+ Megfontolandó az M3 Plus ház is a jobb hűtés miatt.
Táp: milyen VGA a cél?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163424) palfitom válasza Dawid (#163416) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Dawid

Szia,

Nem tudjuk, hogy milyen házad van, mik férhetnek bele...

Nem lenne szerencsés választás a 3500X, natív 6 magja nem épp ideális a leírt felhasználásra, ráadásul közel 60k-ba kerül és 4-5k-val többért már R5 3600 kapható, ami 12 szálon dolgozik.

AMD:
pl. Gigabyte B550M DS3H / B550M Aorus Elite / Asus TUF Gaming B550M-Plus + Ryzen 3600 / 3600X / 3600XT / 3700X / 5600X + DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis, Ripjaws, Ballistix

Intel:
pl. Asrock B560M Pro4 / Asus Prime B560M-A + i5-10400F / i7-10700F + DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3000(+) MHz, pl. Aegis 3000, Aegis 3200

SSD: pl. Kingston A2000
Táp: igazából a leendő VGA-hoz kellene tervezni, de pl. egy Seasonic GC 650 elég sok VGA-t elbír, és most akcijjjós 25k.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163425) palfitom válasza wmaki (#163417) üzenetére


palfitom
Topikgazda


wmaki

Szia,

Nagyjából rendben van az elképzelésed!
Lap: pl. MSI B460 Torpedo / Asus TUF Gaming B460-Plus (B460-as lapokban i7 mellett "csak" max. 2933 MHz-en futhatnak a ramok, B560-ban mehet magasabb órajel is)
HDD: inkább Toshiba P300-at javaslok, a Barracuda-kkal kicsit több a probléma
VGA: megjelenítéshez természetesen elég lenne a 1050, azonban renderelésben az erősebb vga gyorsabb munkavégzést eredményez.

A felvetésed: Sajnos, vagy nem sajnos ez van, ez most a trend. Azért lehet találni zárt házakat is, pl. a BQ Pure Base-ek alig drágábban indulnak, mint a Kendomen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163426) palfitom válasza #22743424 (#163418) üzenetére


palfitom
Topikgazda


cybermanus

Értem.
Ez esetben rendben van a konfig!
Ha ablakos a ház és fontos az esztétikum, akkor inkább ATX lapot tegyetek bele.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163427) palfitom válasza adams55 (#163419) üzenetére


palfitom
Topikgazda


adams55

Szia,

Amit összeraktál az működhet, mehet, de a bővíthetőség, fejleszthetőség kitételben elbukik (alaplap, táp).
Nálam inkább így nézne ki:
Asrock B560M Pro4
10100F
Patriot Burst 240GB
FSP Hydro Pro 500W
(az cirka 140-142k lenne, a lapban mehet a 3000-es ram-órajel, és elbír egy proci-fejlesztést, az SSD nagyobb, a táp komolyabb vga-t is elbír)

Kedvezmény / jövőbeni akció: túrni kell a netet.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163428) Graphics válasza adams55 (#163419) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SSD-ből biztos nem ezt tenném

És a PCX is drága

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#163429) Dawid válasza palfitom (#163424) üzenetére


Dawid
csendes tag

Szia,

Köszönöm a gyors választ!

Bocsánat, ez lemaradt :DDD

- Micro Atx-es config lesz, a ház még nincs meg,
ZALMAN M3 Plus -ot nézegettem.

(#163430) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Asztali, minél kisebb méretű házzal keresek gépet, ami egy tv-re lesz rákötve hdmi-n, és tulajdonképpen kizárólag streaming-re lesz használva. Egyelőre semmilyen alkatrész, hardware nincsen, legjobb lenne egy összeszerelt gép (használt sem kizárt), de a szerelés sem gond. A tv max felbontása full HD, tehát 4K képes masina nem kell. Ilyen felhasználási céllal keresem a lehető legjobb megoldást.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Videó streaming, 90%-ban internetről.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nincs ilyen.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Ház, SSD, ram, alaplap, VGA (ha nem elég az inegrált).
4. Mennyi a kereted rá?
100 ezer Ft.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
1920x1080, HDMI
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Minél kisebb ház, minél halkabb működés.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#163431) Alex91 válasza kmarci25 (#163430) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel hasznaltan egy Apple TV 4. Gen-t kb. 40K-bol, meg hozza majd egy Infuse Pro-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#163432) kmarci25 válasza Alex91 (#163431) üzenetére


kmarci25
veterán

Jó ötlet, de nem megy. Nem saját részre lesz, hanem apósomnak. Ő pedig ragaszkodik hozzá, hogy böngészőből indítson lejátszást, számomra tök ismeretlen helyekről. Próbáltuk meggyőzni mediaplayer-rel, kipróbálta, 2 hét után félretette, mert nem jó neki. Makacs...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#163433) Alex91 válasza kmarci25 (#163432) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, hat arra valoban nem jo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#163434) kmarci25 válasza Alex91 (#163433) üzenetére


kmarci25
veterán

Nehéz eset. :W:DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#163435) UnknownZero


UnknownZero
csendes újonc

Sziasztok! Tudom ez a fajta kérdés nem ide tartozik, de kíváncsi vagyok a válaszotokra, ezek a hardverek netán jók, vagy nem.

Nos, találtam egy (szerintem) nagyon jó árú laptopot, nemtudom ti mit gondoltok meg-e éri. Jelenlegi ára 960€ legolcsóbban, ami forintra átszámolva kb. 343k Forint. Ami engem nagyon meglepett, hogy ilyen áron RTX 2060 van benne, aminek az ára PC-kbe legolcsóbban is külön 230k Ft ahol én lakom. Ebben a notebookban van egy RTX 2060 6GB-os AMD Ryzen 5 4600H párosítással, 16GB rammal és 1024 GB SSD-vel, asszem m.2-es csatlakozású. Annyi a bökkenő, hogy OS nélküli, de Windows Pro-t itt már tudok venni 7k-ért. Hozzátenném, hogy egy Lenovo laptop, az van róla írva hogy gamer.
Szerintetek ez a notebook megéri?

[ Szerkesztve ]

(#163436) #22743424 válasza palfitom (#163426) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nagyon szépen köszönöm :R

Graphics te melyik webáruházra gondolsz? Az IPON tudom, hogy olcsóbb de jelenleg B560 Asrock lap nincs a kínálatban sajna.

(#163437) Graphics válasza #22743424 (#163436) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rufusz, Compker, Foramax.

Régebben jó ára votl a PCX-nek, de ahogy néztem most már a legdrágább lett

Van pár opció

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#163438) #22743424 válasza Graphics (#163437) üzenetére


#22743424
törölt tag

Köszi szétnézek ott is

UI Kár, hogy a prohardvernek nincs boltja:)

[ Szerkesztve ]

(#163439) adams55 válasza palfitom (#163427) üzenetére


adams55
tag

Köszönöm a válaszod! :R

Graphics!

Pcx helyett honnan? :))

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#163440) palfitom válasza Dawid (#163429) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Dawid

Szívesen.
OK, akkor jók lesznek bele az ajánlottak!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163441) palfitom válasza kmarci25 (#163430) üzenetére


palfitom
Topikgazda


kmarci25

Szia,

Példa konfig:
1 x ASROCK H410M-HVS R2.025 490 Ft
1 x INTEL Pentium Gold G6405 4.10GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral22 990 Ft
x GOODRAM 8GB IRDM X DDR4 2666MHz CL16 KIT IR-X2666D464L16S/8GDC17 290 Ft
x PATRIOT 240GB Burst SATA 3 2.5" PBU240GS25SSDR11 990 Ft
x AIO Bohemian II fekete-szürke (TMN0103)7 891 Ft
x FSP SP300 250W9 690 Ft
1 x Gépösszeszerelés3 990 Ft
Összesen: 99 331 Ft

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163442) palfitom válasza UnknownZero (#163435) üzenetére


palfitom
Topikgazda


UnknownZero

Idézet az összefoglalóból:
Ha notebookra van szükséged, nem pedig asztali gépre: Milyen notebookot vegyek?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163443) Preho


Preho
friss újonc

Sziasztok tanácsokat szeretnék kérni egy jobb minőségű főként multiplayer játékokra valamint q későbbikeben videó vágáshoz használható számítógép összerakásában.
Az én eddigi gondolatam:
MSI Z490-A PRO alaplap
Intel Core i7-10700K BX8070110700K processzor
Kingston 16GB DDR4 3200MHz HyperX FURY RGB HX432C16FB3A/16 memória
Seasonic CORE-GC-650 Core GC 650W gamer tápegység
Samsung 870 EVO 1TB SSD meghajtó (MZ-77E1T0B/EU)
Be quiet! Pure Rock 2 fekete processzor hűtő (BK007)
Viszont az árak miatt tanácstalan vagyok a videókártyával kapcsolatban jelenleg van otthon egy 1050ti, amit ideiglenesen használnék vagy esetleg bárkinek bármi alternatíva?
Válaszokat előre is köszönöm

(#163444) Graphics válasza Preho (#163443) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én egy picivel gyengébb masinát raktam össze, és én is a 1050Ti-ra szavaztam.

A jelenlegi kártya árak mellett szerintem ez egy jó döntés.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#163445) kmarci25 válasza palfitom (#163441) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#163446) xrvman válasza palfitom (#163410) üzenetére


xrvman
őstag

Köszönöm, igen, beszélgettünk róla, hogy nem nagyon kell pro, elég lesz egy evo.

(#163447) palfitom válasza Preho (#163443) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Buflaks

Szia,

Nagyjából jó.
Ram: single rammal "lábon lövöd" a gépet, sok teljesítményt buksz, nem ajánlott. 2x8-as vagy 2x16-os KIT-et vegyél!
SSD: Sata helyett m.2-est vennék, és ha lényeges a videóvágás, akkor NVMe-t, pl. Kingston A2000 / WD Black SN750 / Samsung 970 EVO Plus.
A Pure Rock 2 hűtő miatt gondolom, hogy nem akarsz nagyon tuningolni, ezért akár a procinál is lehetne faragni kb. 20k-t, hisz a 10700F is bivaly erős, all-core 4,6 GHz-et tud.
A 1050Ti átmenetileg nem rossz választás.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163448) -szabi-


-szabi-
őstag

Sziasztok

Érdeklődnék alábbi fél-gépről mi a vélemény:
ASUS PRIME H570-PLUS
Intel Core i7-10700F
G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
Kingston A2000 250GB M. 2 PCIe
FSP Hydro PRO 600W

Előre is köszi.

üdv
szabi

(#163449) Dangers


Dangers
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Egyik ismerősömnek ilyen gépet raktak össze, és mivel én nem értek hozzá, meg ő se. Ezért szeretném kérdezni hogy ez "milyenek" számít.? Annyit tudok h a gyerekének lesz Ő meg a mostani játékokkal szeretne játszani. Nincs jelenleg számítógépük.(tehát minden kell.) Bár érdekes h azt nem tudom ki szedni belőle hogy mekkora ár társul az össze állításhoz. De gondolom nektek akik benne van a témában az ár úgy is meglesz + - 20-30e ft. különbséggel. Szóval nagyjából a képen szereplő alkatrészek árának megfelelő összeg a keret. Előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#163450) Graphics válasza Dangers (#163449) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát, ennél már lehetne újabb is.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.