Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#163083) tothjozsi96 válasza dannyl (#163082) üzenetére


tothjozsi96
addikt

1. i5-höz, és a fölött nem ajánlok ASRockot. Nem fejtem ki, az alaplapos topicban keress rá pl. De vannak tesztek is, lehet találni.
2. Lehet B460 lapot ajánlani bátran szorzózáras procihoz, de jelenleg nincs sok különbség sajnos árban egy Z490-hez képest, amiben ugye magasabb órajelen megy a RAM. Megváltás lenne a B560, de Z árban megy még sajnos.
3. "vagy csak a drága Z a jó.. " Nem az ára a lényeg, és ahogy leírtam, nem is a chipset. Az ár/érték arány, illetve a felhasználás jellege dönt. Ha játékgépet épít valaki, akkor jól fog jönni a gyorsabb RAM, jobb VRM, esetleg a prémiumabb lap adta feature-ök. És még egyszer mondom, ez kb. 10k-s felár. egy B460M BAZOOKA ~44k, és ez még egy M-es lap. A B460 TOMAHAWK ~47k. +8-9k-ért van MSI Z490-A PRO.

Tessék, olvassál akkor.
Első pont teljesen szubjektív vélemény, nem is értem minek fogalmazod bele.
Második pont, nincs sok különbség árban? 20 ezer forint ja, szinte nulla.
Harmadik pont, "ár/érték arány" a fontos! Gyorsabb RAM? 3200 CL16 gyors szerinted, vagy mégis i5-10400 mellé ki fog 4000-es RAM-ot venni? Nem is értem. Jobb VRM i5 alá, minek? Ott az említett példa, H410-ben megy az i5 hibátlanul, miről beszélünk? Prémiumabb feature-ok? Abban az MSI alaplapban a VRM-en kívül nem tudom mi más lenne prémium. Gondolom nem az ALC892 hangkártyára gondolsz.

Természetesen felületesen olvasok, de a személyeskedés úgy látszik számodra megengedett itt, "vannak bajok..", ez is mi, ilyent mióta enged meg magának bárki itt?

De akkor olvass vissza pár száz ajánlást hogy a topikgazdák szerint ajánlható-e i5/i7 alá az ASRock B460(M) Pro4. De ez is mi? "Ne válaszolj", ezt hogy gondoltad megint?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.