Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111851) Panthera válasza Oppenheimer (#111760) üzenetére


Panthera
őstag

A kolléga írta, hogy idén fel akarják használni a megtakarítást. A PMÁP megszüntetése a kamatfizetés után ideális, nem? És utána évközben nem jár kamat, jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#111852) bigdady válasza tototos (#111844) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kezd visszajönni a pénzem :)

(#111853) kovsol válasza Panthera (#111851) üzenetére


kovsol
titán

Ha évközben adod el akkor is egy 100% feletti árfolyamon lehet visszaváltani, szóval van rajta kamat rész, csak 1% büntivel kell kalkulálni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#111854) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek melyik állampapírnàl a legkisebb annak az esélye,hogy emeljenek a visszaváltási "bűntin"?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#111855) Ixion77 válasza AMD Power (#111854) üzenetére


Ixion77
őstag

Annál, amelyiknek bele van írva a kibocsájtási tájékoztatójába hogy milyen feltételekkel veszik vissza.

De amíg nincs nagy gebasz addig várhatóan nem piszkálják egyiket sem.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111856) Pfiucska válasza Oppenheimer (#111805) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Ez amugy a teljes portfoliod vagy van meg barmi mas?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#111857) Joe123 válasza AMD Power (#111854) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ha jól emlékszem a PMÁP-ra eddig három p.csorrú mondta el, hogy nem fogják piszkálni. Mondjuk ez pont csak egy kicsivel ér többet mintha csak egy mondta volna, de még így is kb. addig ér valamit, amíg nem emelik. :)

(#111858) student


student
őstag

van valakinek signature előfizetése? mi volt a 4 másik renault mellett?
[Mutatunk öt baromi olcsó befektetést]

(#111859) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Most nyitottam IBKR TBSZ számlát, jelenleg 0 az egyenlegem. Ha ez így marad, a 2000Ft-os havidíjat hova terheli, vagy hogy működik ez ilyenkor?

(#111860) kovaax válasza Nxn908xxx (#111859) üzenetére


kovaax
őstag

Tulajdonképpen akkor lesz tényleg TBSZ-ed, ha beutalod rá a 25000 Ft-ot. Hogy addig kell-e fizetni a havidíjat, azt nem tudom.

-=- There's no place like /home -=-

(#111861) Gallmix válasza Ajatollah (#111848) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Én 100%ig tartom vagy tovább... 50% körül vehettem, a névérték a "buli", nem a kamat, az csak plusz. Tehát ha beesik az infla, ahogy tervezik, akkor jól járok vele. A lejárat még nagyon messze van, addig nem nyúlok hozzá, amíg nem éri meg eladni... "ráér".

Más fixen, viszont egyelőre nem gondolkodom... mert kitudja, hogy alakul az infla. Lásd közel kelet. vagy Kína vs Usa. De ezernyi más goc is van a világban, jelenleg. Csak ezek talán a legfontosabbak, amik hatással lehetnek inflára.

Erről a Fix mapról mit gondoltok? Nem sok hozzászólást láttam ezzel kapcs. Hibahatáron belülinek tűnik. A Jelenlegi Pmaphoz képest. Szerintem most nem annyira "kiszámítható, mint a map+ idején és az sem jött be.

(#111862) Ajatollah válasza Gallmix (#111861) üzenetére


Ajatollah
csendes tag

Túl magas az államkötvények aránya a portfoliómban, ezért én már inkább eladni fogok belőlük, vagy a kamatokat másba fektetem.

Továbbá a 2051/G gigantikus spread növekedése miatt a bizalmam is erodálódott kicsit.

fix MÁP:

A forint elmúlt 20 éves trendszerű gyengülése szerintem folytatódni fog, plusz az infláció is magas még, ezért nekem a fix MÁP hozama (jelenleg) túl alacsony, nem látom a konstrukció értelmét.

Nekem is MÁP+ utánérzésem van.

[ Szerkesztve ]

(#111863) lemusz válasza Gallmix (#111861) üzenetére


lemusz
addikt

Szerintem pont azért nincs hsz róla, mert mindenki érzi, hogy ez jelenleg nem az igazi, szájhúzós úgy betenni a pénzt 7%-ra hogy még a hó/hó infla efölött van, ráadásul van alternatíva a 9.9%os PMÁP személyében, ami -1% kivét büntivel is többet hoz ugye a könnyen belátható nagyjából 1+ éves időhorizonton. Pár hónap múlva érdekesebb lehet, a negyedéves kamatfizetés és a 8-9 éves PMÁP papírokhoz viszonyított kvázi rövid lejárata miatt mindenképpen félszemet rajta tartós.

[ Szerkesztve ]

(#111864) seven7 válasza lemusz (#111863) üzenetére


seven7
aktív tag

3 évre nézve viszont már lehet hogy megérősebb, mint a jelenlegi PMÁP és azt se felejtsük el, hogy negyedévente fizet kamatot.
Nyilván nem annyira jó, mint amiket előző évben megszoktunk, de olyan már nem is lesz, a mostani felhozatalból én ezt választom majd a PMÁP kamatok visszaforgatására.

(#111865) Memo96 válasza Oppenheimer (#111824) üzenetére


Memo96
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, ezeket nem tudtam :)

(#111866) namenlos válasza Nxn908xxx (#111859) üzenetére


namenlos
tag

Alapvetően sem a TBSZ-re terheli a díjat, hanem a főszámládra. Ha azon nincs szabad egyenleg, passz.

(#111867) sziszi112 válasza student (#111858) üzenetére


sziszi112
csendes tag

Carrefour ,Alstom ,Air France ,Gestamp Automocion

(#111868) axioma válasza Horvi (#111847) üzenetére


axioma
veterán

A hitelkivaltas dijan kivul semmi veszteseg nincs. Az annuitasos hitel (amit te fizetsz) olyan konstrukcio, hogy barmely idopillanatban ujraszamolva a maradek toke, maradek futamidovel ugyanazzal a kamattal, a torleszto azonosra jon ki. Ertelemszeruen alacsonyabb kamat eseten meg alacsonyabb, ugyanannyi idore. Konnyen szamolhato, mikor eri meg [discl. az nem, hogy mi a legjobb idopont a valtasra, mikor eri meg legjobban... saccolj egy kamatpalyat]. [discl.2. ugyanolyan futamidot csak akkor fogsz tudni kerni, ha evfordulon csereled le, de a matekja nyilvan ugyanaz]
A levesbe semmi nem megy, csak a penzhasznalati arat fizeted meg, ahogy amikor kamatot kapsz te is megkapod a banktol. Ez ilyen. Kamatszinttol eltekintve kb. nezheted ugy, hogy fordulokor visszaigazitjak arra, hogy jelenerteken azonos osszeggel tartozol, mint a maradek toketartozas.

(#111869) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Decemberben 5,5%-kal, 2023-ban átlagosan 17,6%-kal nőttek az árak. [link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#111870) boti19871125


boti19871125
kezdő

[link]

Ki gondolta volna...(5,5%)

[ Szerkesztve ]

(#111871) Tottu válasza PredatorZoli (#111646) üzenetére


Tottu
senior tag

Ez bennem is felmerült, mint kérdés, de talán ez egy érthetőbb összefoglalója ennek az új szabályozásnak: 11-es pont, tiltások arra, hogy mire nem használható a szolgáltatás

Ezek alapján én úgy látom, hogy ha bankkártyával befizetek, váltok és utána egyből megy egy befektetési számlára a pénz, akkor ez nem tartozik bele a "looping" kategóriába.

Esetleg valaki találkozott már másfajta értelmezéssel? Éppen a napokban tervezek előfizetni a Revolut Premium-ra, mert tudtommal ez a legköltséghatékonyabb váltás, ha havi szinten, millió feletti összeget akarok váltani. (IB-t leszámítva)

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#111872) SzGee válasza boti19871125 (#111870) üzenetére


SzGee
aktív tag

Pont sikerült még 0,1%-ot lefaragni az éves inflából, ami milliárdos "megtakarítás" az állam bácsinak

If you leave me, can I come, too?

(#111873) PredatorZoli válasza Tottu (#111871) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ezek alapján én úgy látom, hogy ha bankkártyával befizetek, váltok és utána egyből megy egy befektetési számlára a pénz, akkor ez nem tartozik bele a "looping" kategóriába.

Hát de, az is beletartozhat...

Ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni, nem lehet a Revolut számlára feltölteni pénzt, majd azt tovább utalni egy számlára rendszeresen, hogy ezzel valamilyen díjat kerüljön ki a felhasználó (például banki havidíjat, vagy kamatot, stb.)

Magyarul nem lehet rajta pénzt csak egyszerűen átfolyatni ezen értelmezés szerint.

(#111874) HussarF válasza -=MrLF=- (#111869) üzenetére


HussarF
addikt

A k.rva anyjukat ;]

Én ezt csak viccből írtam, nem gondoltam komolyan...

(#111875) [CS]Blade2 válasza SzGee (#111872) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Így nem olyan rossz, hogy ténylegesen csökkentek bizonyos kiadásoknak az árai, és van ami meg nem drágult tovább, hanem stagnál.
Ha 4000Ft lenne a sajt, 900Ft egy 450g-os margarin, akkor ... a 17,7-et.
17,6 lesz csak, de van 1990-ért sajt, 419 ma a margarin a Lidl-be. Teliáron 599. Pár hónapja semmilyen márkától semmilyen akcióban nem találtál volna 600 alatt.

Személy szerint kizártnak tartom, hogy +0,1-el jobban jönnék ki, ha az olyan termékeken, szolgáltatásokon van többnyire. Ha gőzmozdonyon, amiből 0db-ot veszek, akkor persze.

(#111876) Tottu válasza PredatorZoli (#111873) üzenetére


Tottu
senior tag

Most jó pár oldalt átolvastam én is és valóban beletartozHAT, de sehol nem találtam erre még egyértelmű választ...

Revolut, Wise és IB-n kívül esetleg még más optimális váltási módszert tudtok ajánlani? A 3 közül, így a Wise maradt számomra opció jelenleg.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#111877) Kasya válasza Nxn908xxx (#111859) üzenetére


Kasya
nagyúr

Amedig a TBSZre nem utalsz, addig az passzív. Díja sincs.

(#111878) Segal válasza HussarF (#111874) üzenetére


Segal
veterán

Ezen most komolyan meglepodtel? :DDD
A millios kerdes inkabb az meddig sikerul majd tartani ezt a szamot.
Kovi honapba meg tutira esni fog csak kevesebbet, de aztan egyaltalan nem lepne meg ha kis emelkedes jonne...
Addig piszok egyszeru dolguk volt amig a 22-es brutal emelkedeshez kellett viszonyitani, de 23 januarja utan mar csokkent az infla...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#111879) zsola400 válasza PredatorZoli (#111873) üzenetére


zsola400
aktív tag

De közben van egy deviza váltás amin van kb. 0.5-2% jutalék. A forint feltöltés és kiutalást szeretnék megfogni mert ez nekik csak bukó.

(#111880) student válasza sziszi112 (#111867) üzenetére


student
őstag

köszi

(#111881) Nxn908xxx válasza Kasya (#111877) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Értem, köszönöm!

(#111882) Tottu válasza zsola400 (#111879) üzenetére


Tottu
senior tag

A "FIRE Hungary - anyagi függetlenség Magyarországon" FB csoportban azt írták, hogy a loopolásra már eddig is figyelt a Revolut és kaptak ilyen esetről figyelmeztetést. Szóval, ha nem ezt csinálja felhasználó: XY Bank => Revolut => XY Bank, akkor ELMÉLTILEG rendben vagyunk...

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#111883) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Kerdeztek privatban meg itt is hogy mit csinaltam hogy kaptam trading permission IB-n a Complex or Leveraged Exchange Traded Products-hoz.

Ezek vannak beallitva:

Annual income termeszetesen nincs ennyi. Meg Svajcban se fogok ennyit keresni soha :D

Kitoltottem minden quizt, ugy tunik extensive knowledge lett az eredmenyuk.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111884) atee_13 válasza Segal (#111878) üzenetére


atee_13
őstag

"A millios kerdes inkabb az meddig sikerul majd tartani ezt a szamot."

Tényleg? Nem az, hogy a megváltoztatott módszertan jogszerű volt e vagy sem?

(#111885) ngaba válasza Gallmix (#111836) üzenetére


ngaba
aktív tag

Pont ma ugrott egy nagyot a magyar hosszú kötvények árfolyama.

(#111886) Ra3


Ra3
őstag

Webkincstáron sikerült valakinek mostanában kártyával vásárolni? Utoljára dec végén próbáltam, de most sem megy, böngészőből valami 400-as bad requestet dob mikor indulna a simplepay, alkalmazásból meg semmi, visszarak a vásárlós felületre, ott legalább a banki jóváhagyásig eljut.
szerk: visszaolvastam, simple appon keresztül megy csak, most úgy sikerült, de azért ez elég gyászos...

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#111887) ngaba válasza Ra3 (#111886) üzenetére


ngaba
aktív tag

Próbáld többször a webes felületen, amíg el nem tűnik a hobaüzenet. A mobilkincstáron nem megy. Jól sikerült a fejlesztés...

(#111888) Uyuarasy válasza Ra3 (#111886) üzenetére

Het elejen vasaroltam, ment minden webkincstarban (kiveve a belepes, az meg mindig csak SMS-el megy nalam...)

(#111889) zoo8800 válasza Ra3 (#111886) üzenetére


zoo8800
veterán

Tegnap Webkincstárban első próbálkozásra sikerült DKJ-t venni.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#111890) [CS]Blade2 válasza Ra3 (#111886) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nekem 2x is sikerült azóta, de mindkétszer a simplepay miatt csak 2. próbálkozásra. Odáig mindig elmegy, hogy átrak az otp felületére és megadom a kártya adatokat, és utána lehet izgulni, a tovább gombnál, hogy mit fog dobni. timeout, sikertelen, stb.

(#111891) Kickass válasza Ra3 (#111886) üzenetére


Kickass
őstag

Tegnap vettem dkj-t webkincstárban, sikeres volt elsőre, elszámolás alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#111892) Ra3 válasza Ra3 (#111886) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi mindenkinek, sokadik nekifutásra ment a dolog, az app se tuti megoldás mert másodoszorra már nem ment.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#111893) HussarF válasza Oppenheimer (#111883) üzenetére


HussarF
addikt

Pedig ez egy jó kis bevétel lenne, erre már lehet lízingelhetnél Lambo-t ;]

(#111894) tototos válasza Ra3 (#111886) üzenetére


tototos
őstag

Én mobilkincstárban tudtam sikeresen venni 1 hete. Meg is lepődtem.

(#111895) Horvi válasza PredatorZoli (#111850) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen így már érthetőbb a dolog. Most úgy néz ki, hogy jobb kamatot kapnék a pénzemre a MÁKnál mint amibe a hitel kerül. Mondjuk ugye ki tudja, hogy ez meddig tart majd ki.

#111868 axioma Köszi szépen neked is a részletes leírást.

Igazából csak elrettentő volt elsőre, hogy ha veszek fel 25milliót mondjuk 25 évre akkor a visszafizetendő összeg kb ennek a duplájára jön ki.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#111896) aujjobba


aujjobba
addikt

Elinditottam en is a TBSZ transzfert Erste -> IBCE iranyban.

Alairasi kartont irtunk (nem volt), plusz kitoltottem az Erste transzfer doksijat.
KELER-t nem kellett adjak mivel nincsenek magyar papirjaim.
IB-s szamlaszamokat szinten nem, mert csak parezer forint maradvany van a TBSZ-en, amit fel lehetett hasznalni a transzfer dijakra, igy nincs penz transzfer egyaltalan.

Ami kellett az az Erste-s ugyfelszam, plusz az IB-s szamlaszama az adott TBSZ-nek (Uxxxxxxxx).

Amint hazaertem csorgott a telefon a dijkedvezmeny ajanlattal, de nem fogadtam el, igy akkor elinditjak a folyamatot, kerdeztem a papirok rendben vannak.

#tbsz #traszfer #erste #exrandom #ibce

[ Szerkesztve ]

(#111897) Fox Mulder válasza tototos (#111894) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Én a webkincstárba nem tudok belépni, mobil webkincstáros push megjön, azt elfogadom de a böngészőből nem megy tovább.

(#111898) Paxker315 válasza aujjobba (#111896) üzenetére


Paxker315
addikt

"hazaertem csorgott a telefon a dijkedvezmeny ajanlattal, de nem fogadtam el,"

Nocsak. A feltételeket mondták egyébként? :) Vagy nem tudtak versenyképes ajánlattal előállni?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#111899) georef


georef
tag

Sziasztok! A véleményeteket kérném. Melyik ETF-t javasolnátok hosszú távra? Picit magasabb összegben szeretnék venni. Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#111900) nort_on válasza georef (#111899) üzenetére


nort_on
senior tag

Ha csak ennyit tudunk, akkor VWCE. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.