Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111201) sbi85g válasza peetie1 (#111198) üzenetére


sbi85g
csendes tag

Ezzel azt akarod mondani, hogy erdemesebb havonta beutalni a TBSZbe (IBKR) mint amennyit az evben szansz ra versus, hogy egyben valamikor az ev soran atutalod?

(#111202) peetie1 válasza sbi85g (#111201) üzenetére


peetie1
aktív tag

Amennyiben IBIE-nél vagy akkor igen, azt. De nem csak beutalni, le is kell vásárolni, hogy csökkentse a váltás és a vásárlás az amúgy is fizetendő díjat. Ez a rész inkább a havi fizu befektetésére jó így.

Persze, ha van egy nagyobb összeged, ami egyben áll a rendelkezésre, arról dönthetsz külön, hogy mit csinálsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#111203) Paxker315 válasza sbi85g (#111201) üzenetére


Paxker315
addikt

ja, gyakorlatilag felfoghatod a TBSZ havi költségét egyfajta inactivity fee-nek is. Ha "forgatsz", akár ingyen menedzselhető az egész.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#111204) somegi válasza nort_on (#111199) üzenetére


somegi
csendes újonc

-3.41 az egyenlege és 4 eurót automatikusan leváltott

S erre van magyarázat,hogy miért pont ennyit. A másik kérdésem ,hogy erre a váltásra is felszámolta a 2 eurt.

(#111205) sbi85g válasza Paxker315 (#111203) üzenetére


sbi85g
csendes tag

szoval en tenyleg ilyen lazy portfolionak hasznalom az egeszet csak TBSZ formatumban.
Nincs szandekomban menedzselni es valtoztatni a portfoliot. Kb evente megveszem X osszegben a 80/20 reszveny/kotvenyt (ami csak VWRA es DTLA).
Ezt alapbol ev vegen egy osszegben tennem meg hogy meglegyen a 2024es TBSZ.
De ha van ertelme ezt 12 reszre szetszedni am legyen :)

(#111206) KaszinoTulaj


KaszinoTulaj
újonc

Mai napon sikeresen végbe ment a TBSZ transzfer IBKR-hez az Erstétől. Nem volt semmi problémám, mivel volt aláírás kartonom, ezért e-mailben tudtam intézni mindent. Utolsó lépés maradt hátra csak, hogy bemenjek és megszüntessem a számlámat az Ersténél. :))

Azt a biztonság kedvéért meg tudja nekem valaki erősíteni, hogy mivel nekem még az IBCE-hez történt a TBSZ transzfer, ezért gondolom ők ezt automatikusan lejelentik a NAV-nak, jól gondolom?

(#111207) avl válasza mgoogyi (#110283) üzenetére


avl
senior tag

köszi

vettem Vanguard Global Aggregate Bond €-ra hedgelt valtozatat = IE00BG47KH54 ...na nem sokat, csak ugy mutatóba :-) ...igy a tutti kötvenyem (kötvenyETF + PMAP + 2051/G) ~5.6% (+ bef.alapokon keresztül ca. tovabbi 5%)

IBIE-n, VAGF nev alatt, ha jol értem "IBIS2" tözsden (ahogy én értem az a Xetra), es ott min. 3€ dijjal

(mult honapban GETTEX2 stb.-n 3€ dij alatt vettem mast, ott pont a 0.05% dij jött ki)

[ Szerkesztve ]

(#111208) nort_on válasza somegi (#111204) üzenetére


nort_on
senior tag

Nem, erre nem vont le díjat.

(#111209) somegi válasza nort_on (#111208) üzenetére


somegi
csendes újonc

Köszi! S arra tudsz magyarázatot,hogy miért váltott többet a tartozásnál?

(#111210) Csigusz23 válasza peetie1 (#111189) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Köszi szépen! És TBSZ-en vagy normál számlán érdemes váltani vagy teljesen mindegy? Azon a számlán jelentkezik a 2$, ahol a váltás történik vagy mindig a normálon?

(#111211) peetie1 válasza Csigusz23 (#111210) üzenetére


peetie1
aktív tag

Nem ellenőriztem, de józan paraszti ésszel én úgy gondolom ha a TBSZ díjat akarjuk csökkenteni akkor a TBSZ-en belül kell váltani. Erről szólt az eredeti kérdés is. A normál számlán való váltás mitől csökkentené a tbsz díjat? (De próbáld ki a köv hónapban , hátha mégis :)) ) Amit a TBSZen belül váltasz azt ott is vonja le a díjat.

[ Szerkesztve ]

(#111212) Kasya


Kasya
nagyúr

Lehet hulye derkes, de IBKR akkor is vonja a havi 2k-t a TBSZ, ha a gyujtoev lejart?

(#111213) seven7 válasza Kasya (#111212) üzenetére


seven7
aktív tag

Igen, de bármennyi TBSZ-ed lehet, ugyanúgy 2k lesz a költség.

(#111214) Csigusz23 válasza peetie1 (#111211) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Sajnos nem ismerem a gondolkodásmódjukat, nem tartom kizártnak egyik verziót sem :D

(#111215) korcsi


korcsi
veterán

TBSZ 2023-on az egyetlen típusú értékpapír mellett van 8,99 euro, mivel 2700Ft ezen összeg transzfer költsége, így megéri ezt is átküldeni, ha jól gondolom.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111216) nort_on válasza korcsi (#111215) üzenetére


nort_on
senior tag

Át kell váltani forintra (deviza ügyletek), annak olcsóbb az utalási költsége. De csak egész eurót vált, így meg fog maradni a 0.99 euró... Arról meg lemondasz.

[ Szerkesztve ]

(#111217) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Az idei TBSZ-t már az IB-nél nyitnám meg, de egyelőre még IB accom sincs. Bocsi a láma kérdésért de az mindegy, hogy az interactivebrokers.com vagy .hu oldalon regisztrálok?

Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#111218) stingy2 válasza Horvi (#111217) üzenetére


stingy2
senior tag

Mindegy. Úgyis átdob az interactivebrokers.co.uk oldalra.

INTJ

(#111219) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok! Ebbe az új kritikán aluli új KH-s értékpapír mobil appban tudtok felvenni kedvenceket? Nekem egy sem marad meg, hiába küzdök, mentés gomb után nem marad meg. Mi a titka?

(#111220) HussarF válasza KIA Ceed (#111219) üzenetére


HussarF
addikt

Először létre kell hozni egy listát, amihez hozzá tudod adni a kedvencnek felveendő értékpapírokat. Én a Webtraderen csináltam meg, de elvileg a bal felső menüben az első pont a kedvencek és ott létrehozhatsz a mobiltraderben is.

Egyébként a Webtrader-ben a portfolió nézetben egész sokféleképp variálható az oszlopok összetétele, hogy mit mutasson. Be tudtam állítani egy egész jó elrendezést. Persze még így is egy múlt évezredi felület, ami az ergonómiát hírből sem ismeri, de így egy fokkal jobb.

(#111221) szantopet


szantopet
újonc

helló, eddig read-only voltam, egy kis tanácsra lenne szükségem. hamarosan érkezik a bónusz, ti mibe fektetnétek most egyben beeső pár milliót tbsz-en? nagyon gondolkozom rajta, hogy legalább a fele VBTC-be menjen, nagy túlzás lenne? az általatok is emlegetett felezés és spot ETF fejlemények miatt gondoltam erre, idén megtolhatja a hype (talán). általában amúgy VWCE, ZPRV és JPGL veszek. köszi!

(#111222) aAron_ válasza szantopet (#111221) üzenetére


aAron_
őstag

(#111223) Horvi válasza stingy2 (#111218) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#111224) Szuri90 válasza Dronte (#110691) üzenetére


Szuri90
csendes tag

Nekem a support azt írta, hogy csak a másik Brokerre várnak. A többinél meg nem, vagy mi?
Nem értem, de beadom az Erstének a papírt.

(#111225) PredatorZoli válasza aujjobba (#111160) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

De csak az ára. Kereskedni továbbra se lehet vele. Így ez nem sokat ér.

(#111226) Kasya válasza seven7 (#111213) üzenetére


Kasya
nagyúr

Köszönöm :R.

(#111227) BlackV


BlackV
őstag

Ez a webkincstár lassan olyan, mint a Lancia delta hf integrale. Kétszer annyit van szervizben, mint amennyit megy.

https://www.portfolio.hu/befektetes/20240104/nem-erheto-el-a-webkincstar-661101

(#111228) aujjobba válasza BlackV (#111227) üzenetére


aujjobba
addikt

Jott errol ertesites, na persze jobb lett volna kicsivel korabban.

(#111229) robag93 válasza aujjobba (#111228) üzenetére


robag93
aktív tag

Vajon sikerült megoldaniuk azt a lehetetlen feladatot, hogy működjön a kártyás fizetés normálisan?

(#111230) JDMKid válasza BlackV (#111227) üzenetére


JDMKid
tag

de ha éppen megy, akkor az aszfaltot felszántja... :D

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#111231) peetie1 válasza robag93 (#111229) üzenetére


peetie1
aktív tag

Hát, ennél egyszerűbb dolgot sem sikerült megoldaniuk, az EMÁP kamatfizetés esedékességét még mindig dec23-ra írja, nemigazán vette észre, hogy már fordult egyet.

(#111232) HussarF válasza BlackV (#111227) üzenetére


HussarF
addikt

Milyen gyönyörű olasz autós hasonlat :C

De amikor megy, akkor megbocsátod minden baját, annyira tökéletes... Vagy ez a része már nem áll a hasonlatnak? ;]

(#111233) Dronte válasza Szuri90 (#111224) üzenetére


Dronte
aktív tag

Én nem foglalkoztam vele és ebben a státuszban adtam be, amikor megjött az Erstetől a kérés, át is váltott Approved-ba. Szóval úgy néz ki ez a normális orocess.

(#111234) petike2014


petike2014
aktív tag

Sziasztok!
3-4 milliót 9-12 hónapra most melyik papírba tennétek? Utolsó 8%-os 1MÁP?
Köszi

(#111235) Oppenheimer válasza nort_on (#110334) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Kerdesek:
1.) Hogyhogy Erste Bankot valasztottal es nem Erste Befektetesi Zrt-t?

2.) "Your account number at financial institution"-nel en nem a szamlaszamom adtam meg, meg hanem <Erste Account ID>/<TBSZ year> -t. Vajon ez is jo? Account numberunk az csak 1 van, nem tudok rola hogy TBSZ-enkent kulon szamlaszam lenne.

3.) TBSZ transzfer nyilatkozatot az Erste emailben kuldi el? Mert neten nem talaltam meg sehol.

4.) 8.3 2-3 mondatos nyilatkozat a maradvány devizákról* --> Ez lehet egy ures PDF file lenyegeben annyi szoveggel benne, hogy "tartsd meg a mocskot te apro allat" es alairas: Oppenheimer?

5.) Hogy szedtel elo az IB-tol ilyen Inbound Qualified Transfer Request dokumentumot? Nem vilagos hogy annak mik az elofeltetelei.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111236) Paxker315 válasza peetie1 (#111211) üzenetére


Paxker315
addikt

Egyébként, ha egy ETF elérhető több tőzsdén is (London, Milano, Frankfurt etc) melyiket érdemes preferalni? Én nagyrészt a IBIS2 (XETRA) felé huznek, de azt hiszem, sem a WVAL sem az IS3S nincs listázva, csak a londonin (LSE). számít ez hosszú távon vagy jó mindkettő, nincs jelentős eltérés? :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#111237) peetie1 válasza Paxker315 (#111236) üzenetére


peetie1
aktív tag

Passz. Én csak eurósat veszek, aztán majd megveszi a smart routing azon a tőzsdén ahol akarja.

(#111238) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#111235) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Erste ugyfelszolgalattal beszeltem.
- Hiaba voltam anno szemelyesen bent RC-nel, Erstenel nincs alairasi kartonom.
- 1 db szemelyes bankfiok latogatas mindenkepp kell majd
- szereznem kell IB-tol befogado nyilatkozatokat, szamlaszamokat es szamla azonositokat

Szamla azonositokat tudom, mert kiirja, de befogado nyilatkozatom nincsen, csak ez a bena printelt "Basic FOP position transfer request" dokumentum / TBSZ szamla es nem tudom az szamlaszamokat. Utobbiak miatt mar irtam az ugyfelszolgalatnak, de irok nekik hogy kuldjenek befogado nyilatkozatot is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111239) nort_on válasza Oppenheimer (#111235) üzenetére


nort_on
senior tag

1. Itt lehet "rosszat" választottam ki, asszonynál már bef zrt volt, igazából nincs jelentősége.

2. Itt asszem account ID-t kért, a másik kérdés volt a TBSZ ID, az ugye nincs külön. De ez is kb lényegtelen.

3. Emailben küldi az ÜF, de ha dobsz emailt átküldöm.

4. Erre tettem fel doksit példának.

5. Ez meg a leírásom 4-es pontja. :U A basic FOP elég a beadáshoz. A rendes befogadó később jön, gondolom, amikor az ERSTE már felvette az IBKR-rel a kapcsolatot, azt majd emailben is be tudod nyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#111240) bandus válasza Oppenheimer (#111238) üzenetére


bandus
veterán

ha bemész az azonosítás miatt legyél nagyon alapos, én megtettem, most mégsem akarják megtenni az online utalásokat, értékpapír transzfereket, mert nem látják a rendszerben ezt a kartont. jó lesz, ha emiatt még egyszer magyarországra kell majd mennem...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#111241) Oppenheimer válasza bandus (#111240) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez vajon min mulott nalad? Ha mar voltal bent egyszer azonositani magad, min mulhatott hogy nem voltal eleg alapos a bankfiokban? :D Eleg szivas, probalok majd csak 1x bemenni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111242) Oppenheimer válasza nort_on (#111239) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"3. Emailben küldi az ÜF, de ha dobsz emailt átküldöm."

Koszi, nem lesz ra szukseg, mert amugy is be kell mennem szemelyesen es majd ott kitoltjuk Mancikaval.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111243) nort_on válasza szantopet (#111221) üzenetére


nort_on
senior tag

Kérdezd meg Sebestyén Balázst! :DDD ;]

Ezt neked kell eldönteni, erre 10 ember 10 féle választ fog adni. :F Itt a konzervatívabb vonal megy, pár embernek van kriptója, de nekik is inkább kicsi portfólió arányban. Én tavaly szinte 100% kriptóban voltam (leginkább BTC), mindent beforgattam, amit tudtam, ez jó döntés volt.

De hogy mit hoz 2024? Ki tudja... :U

Kicsiben szerintem nincs értelme, mert 1-2 millió ha 3-4x-et megy, (amit most a BTC rövidtávon már biztos nem fog), sem fogja megváltoztatni az életedet. Nagy portfólió aránnyal meg nagy a bukás lehetősége is... De hát ez ilyen, no pain, no gain. :U

[ Szerkesztve ]

(#111244) Mizsala válasza PredatorZoli (#111225) üzenetére


Mizsala
csendes tag

A JPGL is kereskedhetővé vált nálam ma reggeltől. Eddig csak az értéke látszott a portfóliómban. (migráció után közvetlenül még az sem :) )

(#111245) aujjobba válasza Oppenheimer (#111241) üzenetére


aujjobba
addikt

AK-nal voltam legutobb adminisztrálni a gyerek start-számlája miatt.
3x vagy 4x kellett ujraprobalkoznom aláírni a papírt amit elém toltak, mire sikerült a kartonnal egyezoen vagy legalább hasonlóan aláírni :)
Nem vette be addig a Mancika a papírt, amig nem volt olyan az aláírás.

(#111246) donbig válasza aujjobba (#111245) üzenetére


donbig
tag

Ezzel én is megküzdöttem már, ráadásul pénzbefizetésnél. Végül felajánlottam, hogy hívjunk rendőrt, aki talán meg tudja állapítani, hogy én vagyok én.
Egyébként nem bánom, hogy figyelnek erre.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#111247) aujjobba válasza donbig (#111246) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, ha mar egyébként az összes létező személyes adatom ki van rakva a mobilkincstár/webkincstar felületre valami furcsa aberráció miatt, legalább erre figyeljenek.
(nev, cim, szigszam, anyám neve, születési hely/datum, szóval kb minden amit ha valaki megszerez simán beadja bárhol, hogy en vagyok o)

(#111248) bandus válasza Oppenheimer (#111241) üzenetére


bandus
veterán

jó kérdés, nem tudom. lehet, hogy a hölgy elfelejtett valamit bepipálni a rendszerben, vagy feltölteni, vagy a fene tudja... az ügyfélszolgálat elmondása szerint még nyomozzák a dolgot. én megírtam, hogy nálam megvannak a kapott, aláírt papírok, szívesen beszkennelem nekik, ha kérik :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#111249) korcsi válasza Oppenheimer (#111242) üzenetére


korcsi
veterán

Most készítek belőle egy tölthető word verziót, mert a nem szerkeszthető PDF-el problémás a kitöltés.
Ha kész, megosztom.

Nekem IB-nél a forint számlaszámom (amire be szoktam utalni) az 137-el kezdődik, nem 120-al mint nektek, itt azt a számlaszámot kell megadni, nem?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111250) korcsi válasza korcsi (#111249) üzenetére


korcsi
veterán

tbsz_transzfer_megbizas.docx

Egy két dolog még nem százas, javítgatom menet közben.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.