Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112201) PredatorZoli válasza Monyos (#112197) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Így van, szerintem is ez a tuti kombó, a nyomtatvány+ egy acticity statement (az első befizetés napjára érdemes lekérni és akkor pont az látszik amit első nap ráraktál).

(#112202) section9 válasza PredatorZoli (#112200) üzenetére


section9
őstag

Koszi, ez nem volt tiszta a korabbi leirasok alapjan. :R

(#112203) ath válasza PredatorZoli (#112201) üzenetére


ath
senior tag

és a tbsz számlán transzferált deviza után? vagy a tényleges, elsődleges számlára befizetett számít csak.

(#112204) buherton válasza PredatorZoli (#112200) üzenetére


buherton
őstag

Köszi!

Van esetleg valakinek IB-re referal linkje? Nem tudom mennyi befizetésem lesz, ha lesz egyáltalán.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#112205) PredatorZoli válasza ath (#112203) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

mind1 mi van rajta, mindent kell.

(#112206) SzGee válasza buherton (#112204) üzenetére


SzGee
aktív tag

Az úgy kellemes... :) :C

If you leave me, can I come, too?

(#112207) peetie1 válasza PredatorZoli (#112201) üzenetére


peetie1
aktív tag

De akkor ennyi erővel az IB nyomtatványa tök fölösleges, ha epapíron küldjük be nem? Még ha szerkeszthető lenne a pdf akkor azt mondom oké, de a tököm se fogja kézzel ráirkálni a cuccokat. Inkább legépelem saját szavakkal ugyanezt ami benne van, csatolom az activity statementet meg az account confirmation lettert (ahogy legelőször is csináltuk, amikor szóba került a dolog) és kész. A saját adataim ott lesznek az epapíron, az IB nyomtatványból átírom a címüket, meg beleírom a TBSZ azonosítót aztán ennyi.

(#112208) ath válasza PredatorZoli (#112205) üzenetére


ath
senior tag

nem így értettem, az egyértelmű a komplett tbsz átkerül. előbb azt írtad, tbsz-es értékpapír értékét nem számítják be az ajánlói programba, kérdés a tbsz-es pénzt igen.

(#112209) buherton válasza SzGee (#112206) üzenetére


buherton
őstag

Az ajánló jól jár:
Referrer Payout
Referrers are paid $200 for each referred client when the referred client opens an individual or joint account and maintains a balance of at least $10,000 for one year.

Itt csak a végösszegek számítanak. Egyébként lehet mégis lesz mit befizetni, csak nem tudom mikor járnak le a korábbi PMÁP-ok, amiket még a Nagy Infláció előtt vettem, amikor a MÁP+ volt a sláger.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#112210) stingy2 válasza Monyos (#112197) üzenetére


stingy2
senior tag

Nekem anno azt mondták telefonon, hogy az IB-nél egyenként kézzel töltögetik az ügyintézők. Gondolom annyi lett a munka, hogy már nem bírták, így lett üres form. Ez rossz hír lehet az Erste/KBC (vagy KH) párosnak, mert a tudatos befektetők húznak el tőlük :D

INTJ

(#112211) GyufTheHun válasza Csigusz23 (#112154) üzenetére


GyufTheHun
újonc

2024.01.04-én nyitottam IBIEnél TBSZ-t. Vártam türelemmel, nem írtam supportnak. Ma kaptam egy e-mailt és valóban csak a nyilatkozat elérési útját adták meg, szóval nekem kellett kitölteni a nyilatkozatot plusz csatolni a TBSZ-re való beutalásról is egy pdf-t. Valószínűleg már nem készítik el személyre szabva.

(#112212) PredatorZoli válasza ath (#112208) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

szerintem azt se számítják be

(#112213) PredatorZoli válasza stingy2 (#112210) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Lehet ez a kézzel töltögetős eleve egy átmenetinek szánt megoldás volt amíg be nem programozták a rendszerbe hogy automatán küldje az üres formot. Mondjuk akkor már beprogramozhatták volna azt is hogy kitöltöttet küldjön a rendszer de gondolom az 3 sorral több programkód lett volna :D (Az se kizárt, hogy majd megcsinálják olyanra, csak már mindenképp ki akartak adni egy ideiglenes megoldást hogy az élőmunkát kiváltsák.)
De mind1 igazából, jó ez szinte bárhogy. Évente 1x bármi belefér.

[ Szerkesztve ]

(#112214) donat_sz válasza PredatorZoli (#112190) üzenetére


donat_sz
senior tag

megnéztem a saját példányt, az alján van egy aláírás és kelt rész, így aláírva és hitelesítve adtam be.

(#112215) Freeman11


Freeman11
csendes tag

Kérdezném azoktól, akik kérték az IBIE-től a szerződésük megküldését, hogy milyen fejléccel rendelkező dokumentumot kaptak. Én csak egy "Interactive Brokers Ireland Limited Customer Agreement"-et nevűt kaptam, ami egy 67 oldalas általános doksi az aláírásommal a végén. Ebben nincs semmi személyre szabott. Nem egy olyan dokumentumot kellett volna kapnom, mint amit magyar szolgáltatok adnak, amiben benne vannak a személyes azonosító adatok?

(#112216) acqua8


acqua8
csendes újonc

Sziasztok!
2023.12.27-én nyitottam számlát és TBSZ2023 alszámlát az IBIE-nél. A főszámlára 12.29-én érkezett meg a beutalt összeg, a TBSZ-re történő átvezetést azonban 12.30-án (szombat) kezdeményeztem. Az átvezetett összeget január 2.-a (kedd) óta látom a TBSZ számlán. Az ügyfélszolgálat kérésemre arról tájékoztatott, hogy "Rendszerünk alapján az átvezetés 12.30-án jóváhagyásra került." Az Activity Statement lekérdezésénél azonban csak január 2.-át tudok megadni kezdő dátumnak. Az "évkezdettől" szűrés alkalmazásával készített dokumentumon van egy deposit rész ahol szintén január 2. szerepel (Internal Transfer In From Account). Az "egyéni intervallum" szűrés alapján azonban január elsején már szerepel a befizetett összeg. Én úgy gondolom, hogy 2024-ben már nem tudtam volna befizetni a TBSZ2023 számlára, tehát valid lehet a 12.30.-i befizetés, ugyanakkor vannak bennem kételyek. A NAV részére nem igazán merem így csatolni az Activity Statementet. :D Ma egyébként érkezett egy üzenet, amelyben a sikeres TBSZ számlára történő befizetésről tájékoztattak. Mit gondoltok szerintetek "érvényes" lehet a TBSZ számlám? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#112217) Ixion77 válasza acqua8 (#112216) üzenetére


Ixion77
őstag

Mit gondoltok szerintetek "érvényes" lehet a TBSZ számlám?

Igen.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#112218) zedna


zedna
újonc

Sziasztok, szeretnék TBSZ számlát nyitni. Interactive Brokers / Lightyear között vacilálok. Havi 50000-t tennék be havonta. A Lightyearnél nincs havi fix 2000 ft díj, viszont sz IB-t megbízhatóbbnak találom. Mit javasoltok?

(#112219) Brandynew válasza zedna (#112218) üzenetére


Brandynew
őstag

Eszerint a cikk szerint a biztosítási összeg ugyanannyi Lightyear-ön, mint az IB-nél. Nekem évi 25 ezer Ft-ot tuti nem ér meg az IB csak azért, mert a Lightyear fiatalabb, nekem a Lightyearnél van számlám, meg vagyok vele elégedve.

Ha havi 50 ezret teszel be, amin elérsz 10% hozamot 1 év alatt, az 60 ezer Ft. Az IB-nél csak a számlavezetés 25 ezer Ft, ami önmagában is a hozamod 41%-a (!). És még más költségek is vannak IB-nél.

[ Szerkesztve ]

(#112221) nort_on válasza nort_on (#112220) üzenetére


nort_on
senior tag

Ez törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#112222) PredatorZoli válasza nort_on (#112221) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hú bocs véletlen azt töröltem amit betageltél és nem az "ez törölhető"-t :DDD

[ Szerkesztve ]

(#112223) nort_on válasza zedna (#112218) üzenetére


nort_on
senior tag

Hozamot előre nem tudunk, de aktuális költséget igen. IBKR-nél 4% költséged lenne, az nagyon sok. Revolut + LY meg 1% alatt lesz. Ha kinövöd, vagy változnak a LY kondíciói és lesz TBSZ transzfer, akkor meg tudsz költözni, de arra figyelj, hogy ne legyen túl sok elemes a portfóliód, mert akkor drága lesz a mozgatás, valami all-world elég, pl VWCE.

@Zoli, köszi. :U

[ Szerkesztve ]

(#112224) TCr válasza Brandynew (#112219) üzenetére


TCr
veterán

Hogyan a legköltséghatékonyabb a Lightyear-re pénzt tenni?
Milyen váltási díjaik vannak?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112225) Brandynew válasza TCr (#112224) üzenetére


Brandynew
őstag

Revolut-ról. De van valami kód is valamelyik cikkben, amivel valameddig nincs váltási díj.

(#112226) Kickass


Kickass
őstag

Nagyon amatőr kérdés, de pl. 5 hónap lekötésre a kalkulátor miért dobja fel a legjobb opciónak a pmápot ha a következő kamatfizetés 2025.04.22? :B :F :R

(#112227) dugo_ válasza Kickass (#112226) üzenetére


dugo_
veterán

Mert ha 5 hónap múlva kiveszed, akkor a tőkére vetített 1% büntit levonva nyilván megkapod az addig időarányosan felhalmozott kamatot is.

[ Szerkesztve ]

(#112228) nort_on válasza Kickass (#112226) üzenetére


nort_on
senior tag

Nincs "lekötés", akkor lesz a kamatfizetés, akkor ténylegesen is megkapod a kamatot, de addig a napi árfolyamban benne van a "napi kamat", szóval ha eladod a PMÁP-ot, akkor 1% büntivel megkapod az addigi kamatokat is.

[ Szerkesztve ]

(#112229) Kickass válasza dugo_ (#112227) üzenetére


Kickass
őstag

&nort_on

Köszönöm a felhomályosítást! :R

[ Szerkesztve ]

(#112230) Fehérsólyom válasza TCr (#112224) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Amennyiben HUF-ot ingyen utalsz a magyar HUF-os számládról, akkor azt utalva a legkényelmesebb/leggyorsabb.
EUR-t Revolutról és Wise-ról is ingyenesen tudsz utalni a Lightyear-re.
USD esetén a Revolut -> Wise -> Lightyear útvonal ingyenes. (Visszafele pedig a Lightyear -> Wise). Ennek az átfutási ideje 1-2 nap között van attól függően mikor indítod.

HUF-ról EUR-ra vagy USD-re váltva a Revolut - alap csomagja a limiten belül - egy hajszálnyival jobban vált, mint a Lightyear. Visszafele már a Lightyear jobb.

Brandynew által említett ingyenes váltás kódja a MAGYALLFX ami 1MFt-ig nyújt ingyenes váltást, amennyiben nem használtál fel korábban más kódot.

(#112231) TCr válasza Fehérsólyom (#112230) üzenetére


TCr
veterán

Köszi!

Ami még kérdés számomra, hogy TBSZ-ig mi a pénz útja?
Lehet egyből a TBSZ-re utalni, vagy alapszámla és onnan átvezetni a TBSZ-re?

Illetve az alapszámlán tartott pénz kamatainak adóját a Lightyear levonja kifizetéskor, vagy nekünk kell bevallanunk a NAV felé köv. évben?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112232) Fehérsólyom válasza TCr (#112231) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Szívesen!

Előbb a "normál/alap" számla, majd onnan lehet átvezetni a TBSZ-re. Egyből TBSZ-re nem tudsz utalni.

Nem von adót, neked kell majd bevallani. Kérhető, hogy ne fizessen kamatot (ez egy beállítás a menüben).

(#112233) aujjobba


aujjobba
addikt

Ilyesmit nem kaptatok IBCE-re transzfer ertesitoben?

You are not subscribed to real-time streaming market data for following positions: Find more information on available market data subscriptions here.
- IS3R, JPGL need any of below:
- Europe Equity and Derivative Display Value Bundle (NP)

Nem teljesen ertem miert kell valosideju arfolyam elofizetes ezekhez.

(#112234) SzGee válasza aujjobba (#112233) üzenetére


SzGee
aktív tag

Ha a listed exchange bvme vagy lse akkor nincs real time, mert a németektől (gettex) szerzik az adatot, hiába lehet ott is kereskedni az adott instrumentummal
Ez elég szar így egyébként, jó lenne, ha ezeknél is behúzná a real time-ot a gettexről

If you leave me, can I come, too?

(#112235) aujjobba válasza SzGee (#112234) üzenetére


aujjobba
addikt

Ez transzfer kozben jott, epp kuldi az erste a tbsz-t.
Te is ugy erted, hogy a jelzett elofizetest be kell kapcsoljam a sikeres transzferhez?

(#112236) aujjobba válasza aujjobba (#112235) üzenetére


aujjobba
addikt

Jah most ujra elolvasva frissebb fejjel mar nem gondolom ugy, hogy kellene az elofizu a transzferhez. :)

(#112237) SzGee válasza aujjobba (#112236) üzenetére


SzGee
aktív tag

Nem kell real time szerintem sem

If you leave me, can I come, too?

(#112238) IG55


IG55
senior tag

Nálam IB-re deposit Wise-ról átvezetéssel az EUR ingyenes, a HUF díjköteles. Ez azért lehet, mert EUR alapú a számlám?

(#112239) Paxker315


Paxker315
addikt

Egy fogalmatlan kérdés, csak érdekelne a közösség véleménye, IB vs. LY

Kapom azért a LY hirdetéseket, és egyelőre nem "fogtam bele", a 24-es IBKR TBSZ-t tegnapelőtt jelentettem le NAV-nak, és úgy gondolom, tökéletesen felesleges lenne még egy számlát nyitni más szolgáltatónál az évre.

IB & LY összevetésben mi az, ami miatt utóbbi "kockázatosabb". Elsősorban a tőkevédelemre & kínálat-lehetőségekre gondoltam, illetve, hogy nekem fogalmam sem volt erről a cégről tavaly nyár végéig : ) : )

Meg szkeptikus vagyok egyelőre azzal kapcsolatban, meddig marad "ingyenes" v meddig lesznek "kedvező feltételek" vásárlásokra. Az IB-s 2k HUF meg mégis csak "lekereskedhető" & független attól, hány tbsz-ed van náluk, így kifejezetten jó ajánlatnak tartom.

Mi lehet még a LY buktatója? ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#112240) TCr válasza Fehérsólyom (#112232) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm szépen! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112241) nort_on válasza Paxker315 (#112239) üzenetére


nort_on
senior tag

Jól leírtad a lényeget, ahogy itt már többen megtették ezt. LY-hez kis pénzzel megtakarítóknak érdemes menni. IBKR mellé, feltételezve, hogy ide havi szinten látható összeg kerül (hogy a havi 2000 forintnak ne legyen magas a költségaránya), teljesen felesleges a LY.

[ Szerkesztve ]

(#112242) lokalisalj


lokalisalj
csendes újonc

kerdes: ha egy ETFet megveszek a GETTEXen, de majd mondjuk az IBIS rendszerben adom adnam el...ez lehetseges? Ergo eltero peldaul nemet varos tozsdeken (Frankfurt, Stuttgart) tortenne meg mindez? Vagy epp az olasz tozsden? (Milano)

Szoval ha megszereztem az adott instrumentumot, akkor kotve vagyok a beszerzesi helyhez, vagy onnantol kb egy "nemzetkozi KELER szamlan van jegyezve az eszkoz, tozsdetol fuggetlenul", s igy mukodhet az atjarhatosag?

Koszonom!

(#112243) nort_on válasza lokalisalj (#112242) üzenetére


nort_on
senior tag

IBKR-nél még nem próbáltam, de ennek simán menni kell, gondolom TWS-ben be lehet állítani.

De pl ERSTE-nél volt úgy, hogy Facebook részvényt vettem dollárért az USA tőzsdén (META) és az XETRA-n adtam el (FB2A) euróért.

[ Szerkesztve ]

(#112244) TCr válasza lokalisalj (#112242) üzenetére


TCr
veterán

Hozzá kapcsolódó kérdés: ha működik, mi a folyamata?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112245) Paxker315 válasza nort_on (#112241) üzenetére


Paxker315
addikt

:R Koszonet a visszajelzésért, egyelőre nem foglalkozom vele. Ha később változnak a feltételek-élethelyzet, akkor meg újragondolom, hogyan tovább.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#112246) kovsol válasza nort_on (#112241) üzenetére


kovsol
titán

Ha havi több tranzakciót is csinál az ember, meg ott lesz már később 2-3-4 TBSZ számla akkor az a havi 2000Ft már nem is tűnik soknak.

May the Force be with you!

(#112247) Ereshkigal válasza Paxker315 (#112239) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Egy buktatója van: fent tud-e úgy maradni, ha a Revoluthoz hasonlóan veszteséges lesz évekig. Ami nem feltetlen para, ha lapátolják bele a pénzt a befektetők; csak aztán termeljen is.

[ Szerkesztve ]

(#112248) TCr válasza Ereshkigal (#112247) üzenetére


TCr
veterán

ETF-ek esetén nincs "tört", vagyis elvileg(?) a megvásárolt értékpapír a felhasználó tulajdona. Ha esetleg nem így van, akkor az már eleve necces (szerintem), ha pedig igen, akkor mi lehet a legrosszabb forgatókönyv, ha a LY csődöt jelent?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112249) ngaba válasza lokalisalj (#112242) üzenetére


ngaba
aktív tag

Dupla lett, ez törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#112250) akela91 válasza kovsol (#112246) üzenetére


akela91
addikt

Melyik számláról vonják le a TBSZ havidíjat IB-nél azt tudod? (TBSZ, vagy default)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.