Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112751) Deminem válasza Blaymoira (#112750) üzenetére


Deminem
csendes tag

Én is kaptam ilyen bullshit email-t. Egyúttal panasszal is éltem, hogy a január elején beadott TBSZ transzfer kérelemre bezzeg semmit sem reagáltak még. Nekem a KBC a magasabb díjak ellenére is szimpatikus volt és meg is tartottam volna ott a számlám, ha nem csinálják ezt a csehszlovák fúziót.

(#112752) bigdady


bigdady
nagyúr

UniCreditnél van egy nyesz szàmlàm. Azon lehet valamit lekötni befektetni? Van valakinek tapasztalata unicredittel? :F

(#112753) mm779 válasza nort_on (#112721) üzenetére


mm779
tag

Köszi szépen a választ! Azt honnét lehet megtudni, hogy IBIE vagy IBCE-s vagyok?

(#112754) Ixion77 válasza mm779 (#112753) üzenetére


Ixion77
őstag

Pl. a tőlük kapott emailek alján elolvashatod.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#112755) IG55 válasza Sisco2 (#112749) üzenetére


IG55
senior tag

PredatorZoli szerint jobban vált az Erste így akciósan, mint pl. a Revolut. Hónapokkal ezelőtt volt ez téma itt. Devizaszámlát azt hiszem bármelyik számlához ingyen nyithatsz.

(#112756) PredatorZoli válasza koko1238640 (#112736) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A NAV-nak 30 napja van válaszolni és azt sokszor ki is használják, teljesen felesleges azon belül sürgetni őket.

(#112757) Paxker315 válasza IG55 (#112748) üzenetére


Paxker315
addikt

ezt fogom akkor kommunikálni (nem saját pénz, nem saját számla, nem én vagyok az alany, csak mediálok :) ). :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#112758) HussarF


HussarF
addikt

VWCE átlőtte a 110-et, noice :C

(#112759) powerwade válasza HussarF (#112758) üzenetére


powerwade
senior tag

Eros jellem kell annak, akinek pont most van a havi/negyedeves DCA ideje :D

(#112760) nort_on


nort_on
senior tag

Tesla-t vegyetek pupákok, mai nap -13%. És ki tudja, hogy hol még a vége. :U Olyat vegyetek, ami olcsó, ne drágát. ;]

[ Szerkesztve ]

(#112761) aujjobba válasza nort_on (#112760) üzenetére


aujjobba
addikt

Hulló késbe?
:P

[ Szerkesztve ]

(#112762) pictigjis válasza nort_on (#112760) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem tudom, miért kéne teslát venni, amikor jó ideje csak a folyamatos árcsökkentés maradt stratégiának, és a nagy forradalmár musk is azt mondja már, hogy a kínaiak el fogják söpörni a konkurenciát

(#112763) Mizsala válasza Blaymoira (#112750) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Nekem a revolut megy, beregisztráltam idén, ellenőrzés alatt lett a státusza. Utaltam be róla 10 EUR-t, majd véglegesítették. Így már kiutalni is tudnék rá. Nem kaptam ilyen levelet egyelőre.

(#112764) nort_on válasza aujjobba (#112761) üzenetére


nort_on
senior tag

Pontosan. ;)
Sávosan, egyre nagyobb pakkokkal, zöldek már a zsákban. :DDD

Természetesen ez nem pénzügyi/befektetési tanácsadás, mindenki saját maga felel a pénzügyi döntéseiért. :DDD ;]

@Tigris amiért wMA300-on Bitcoin-t, pénzt csinálni. :P

[ Szerkesztve ]

(#112765) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Úgy néz ki lehet autót kell vennem sürgősen. Hitellel nem szarakodnék, de szabad Forintom nem sok van.
TBSZ-t likvidálása (Ft) lehet a jobb döntés, vagy inkább devizát eladni?
CHF meg USD van, amit nem terveztem befektetni.
KBC TBSZ-ről K&H-ra egyből megy a kiutalás, vagy mennyi az átfutási idő?

(#112766) eckerol


eckerol
újonc

TSLA-t adom, BA nekem hasonló érzés.

[ Szerkesztve ]

(#112767) mauimagic válasza nort_on (#112764) üzenetére


mauimagic
aktív tag

fundamentálisan mi a szitu?
Felületesen nézve annyit raktam össze, hogy az exponenciális növekedésnek vége, fel vannak futtatva a gyárak, jön fel a konkurencia, így az árcsökkentés maradt az egyetlen eszköz, de az meg odab@sz a profitnak.

Így ez nem tűnik growth stocknak, osztalék meg nincs...

(#112768) Blaymoira válasza Mizsala (#112763) üzenetére


Blaymoira
csendes tag

Amikor januárban átmigráltam nekem is elfogadták és utaltam is róla KH-ba 1 EUR-ot. Erre most küldték ezt az e-mailt.

(#112769) donat_sz válasza Sisco2 (#112749) üzenetére


donat_sz
senior tag

emlékeim szerint 10-15 milla befektetéssel már lehetsz kiemelt ügyfél az ersténél amihez jár ingyenes huf és eur számla is, valamint revolutnál jobb árfolyamon tudsz havonta kb 450eFt-ig váltani devizát. persze ehhez be kell menni és egyezkedni kicsit.

(#112770) donat_sz válasza kovaax (#112716) üzenetére


donat_sz
senior tag

Nekem mára eltűnt mindkét tbsz számlám az erste investnél, maradt a nyesz és a normál értékpapír számla, szóval szerintem nem kell személyesen becsattogni.

(#112771) Sisco2 válasza donat_sz (#112769) üzenetére


Sisco2
tag

köszi az infot, jó tudni

(#112772) seven7 válasza HussarF (#112758) üzenetére


seven7
aktív tag

Megint elszúrtam, gondoltam 106.7-en nem veszek, majd lejjebb megy az hó végére, de nem akar megfordulni a trend.

(#112773) Ixion77 válasza seven7 (#112772) üzenetére


Ixion77
őstag

Türelem.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#112774) PredatorZoli válasza seven7 (#112772) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Év végére 130 körül lesz, mármint a jósgömböm ezt mutatta.

(#112775) seven7 válasza PredatorZoli (#112774) üzenetére


seven7
aktív tag

@Ixion77: :R
@PredatorZoli: Így legyen. Eddig elég sok minden bejött, amit jósoltál, csak a havi vásárlási időzítéseim nem jönnek be mostanában. :N

[ Szerkesztve ]

(#112776) tomazin válasza seven7 (#112772) üzenetére


tomazin
veterán

en ho vegere raktam be a dca-m, ha ennyiert lesz, akkor ennyiert lesz.
aztan majd nyilvan kijon,h a lump sum lett volna a jobb, de akkor meg ij.

(#112777) .mf válasza donat_sz (#112769) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, ennek utánakérdezek. Az volt a terv, hogy majd átmegyek az IB-hez amint lesz TBSZ, de amíg van a Future játék, addig a B&H olcsóbb az Ersténél, a következő TBSZ-t is ott nyitom.

Seven7: én meg remélem most már végre nem fordul meg...
PredatorZoli: ámen.
Tomazin: 2022 feb közepén lump sum betoltam 99.x-en asszem 10k-t - egy hétre rá jöttek az oroszok... :U Mivel vettem később is, az átlagáram lement 96.8-ra, most már kezd jobban kinézni, de sokáig nem volt őszinte a mosoly.
Az OTP legalább kárpótolt, ugyan annál is elsiettem az első vételt 12k-nál, aztán amikor 8k alá benézett, az nem volt kellemes; de a 10k-s átlagárhoz képest most 17k plusz osztalékok már szebb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#112778) nort_on válasza mauimagic (#112767) üzenetére


nort_on
senior tag

Funda? Háát, most nem ő a legszebb lány a szépségversenyen, de nem is hosszútávra tervezem :U. Egy pullback-re azért jó lesz olyan 210-230-as kiszállóval. Szerintem 140-170 az alja, 113-ig talán már nem megy le. De nem igazán érdekel, mivel ezzel a sávozással kicsi a drawdown, a tegnapi -12% ellenére nálam -2% a pakk, gyorsan pozitívba megy bármikor fordulunk, szal garantáltan pluszos. PNL-t meg meglátjuk a végén. :U

[ Szerkesztve ]

(#112779) mauimagic válasza nort_on (#112778) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Szóval nincs funda, merthogy ez teljesen technikai alapú okfejtés. :)
Attól még lehet jó, én nem értek hozzá.

(#112780) kovaax válasza donat_sz (#112770) üzenetére


kovaax
őstag

A TBSZ-eim már rég eltűntek, de a normál számlát is megszűntetem, ahhoz be kell menni a többiek szerint...

-=- There's no place like /home -=-

(#112781) Csabroncka válasza pictigjis (#112762) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez a jó ideje csak árcsökkenés van nem igaz! Az is szűklátókörűségre vall, hogy csak az autót nézed, pedig a K+F és a szoftver sokkal értékesebb!

"in medias res"

(#112782) BugZ-e


BugZ-e
csendes újonc

Webkincstáron szeretnék rendelkezni viszont az 'Újrabefektetés' opció ki van szürkülve. Ez később lesz elérhető vagy esetleg már lekéstem erről? 2029/J és 2031/I PMÁP-om van.

(#112783) Oppenheimer válasza Ixion77 (#112773) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez a strategia jol mukodott tavaly is ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#112784) Oppenheimer válasza nort_on (#112778) üzenetére


Oppenheimer
veterán

En nem mernek igy tradelni mint te, egyaltalan nem latom megalapozottnak hogy miert lenne sikeres peldaul most a Teslas traded. Siman lehet hogy a downtrend tovabb tart majd mint a kedved tartani a reszvenyt. :D

Persze erdekes olvasni, mindenkepp tartsal minket postazva a fejlemenyekrol, a vegene P/L-t is kerunk!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#112785) TCr válasza BugZ-e (#112782) üzenetére


TCr
veterán

Nem lehet újrabefektetni kivont sorozatokra.
Egyébként is érdemes magadnak kezelni, hogy az aktuálisan kifizetett kamattal éppen hogyan tovább.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112786) Ádám16


Ádám16
addikt

1 év múlva autót tervezek venni (ami változhat, lehet, 2 év múlva jön el az ideje), amihez az idei összes megtakarításom fog kelleni.

Állampapírt tekintve most minden PMÁP-ban van, viszont egy évre az hoz a legjobban, hosszabb időre tekintve viszont lehet, hogy a fixmáp lesz a jobb. Plusz a fixmáp az kicsit biztonságosabbnak is tűnik, ha tutira kell a pénz 1 vagy 2 év múlva.
Egyébként is érdemes nem csak inflációkövető állampapírt venni, jól gondolom?

(#112787) Llew válasza Ádám16 (#112786) üzenetére


Llew
senior tag

Mi a kerdés?
Ha PMÁP-ban van a pénz akkor szerintem nincs vele dolgod, majd ha kell kiveszed.
Ha azt kérdezed, hogy új összeget mibe tegyél az jó kérdés. Szerintem jelenleg nem lehet megmondani, hogy az aktuális PMÁP vagy a fixMáp lesz e jobb jövöre vagy utána. Meg az elerhetősegük is kérdéses, ha nem eppen most akarsz pénzt betenni.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#112788) Ádám16 válasza Llew (#112787) üzenetére


Ádám16
addikt

Most tenném be, ami van szabadon, és az évben folyamatosan, ami egy hónapban kimarad év végéig.

A meglévő PMÁP-okat nem piszkálom.

[ Szerkesztve ]

(#112789) Oppenheimer válasza Ádám16 (#112786) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem akarok beleszolni hogy milyen kocsit vegyel, de ha 1 teljes evi megtakid rakoltod, lehet tul draga autot valasztasz. 6 havi megtakit szoktak erre javasolni max. Nyilvan ha erzelmek jatszanak kozbe es neked KELL az a kocsi, mert arra vagysz, az mas. Ha csak hasznalati targynak veszed, akkor draga.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#112790) Llew válasza Ádám16 (#112788) üzenetére


Llew
senior tag

Hasonlo helyzetben én vagy jó féléve DKJ-ban forgatom az autós pénzt időről időre, mégha egyre kevesbé jól és jelenleg kb legrosszabbul fizet is. Illetve a havi plusz kisebb összegeket is, mert azoknak nem lattam ertelemét PMÁP-ban elaprózni, meg azok ugye eleg röviden elérhetők is.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#112791) Ra3 válasza Oppenheimer (#112789) üzenetére


Ra3
őstag

Én nem kárhoztatnám emiatt, jellemzően amennyire erejükön felül vesznek az emberek kocsit még az egy évi megtaki is jónak számít, főleg hogy eléggé elszaladtak az új meg használt autó árak is.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#112792) Llew válasza Oppenheimer (#112789) üzenetére


Llew
senior tag

Jelen árak mellett, hacsak valaki nem fél-1 M-t rak félre havonta, akkor 6 havi megtakarítasból csak vmi régi lestrapált gépet lehet venni.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#112793) nort_on válasza Oppenheimer (#112784) üzenetére


nort_on
senior tag

wMA200 (jelenleg $219) vissza teszt biztosan lesz, kérdés, hogy mikor. :U A tartással nincsen gond, ráérek, inkább a pénzzel, hogy ne folyjon el. :DDD De mivel portfólió 10% (max 15) lesz ez a swing, így ez a veszély sem fenyeget. Jaja, írok majd a másik topikban. :B

Egyébként a türelem tavaly is jó volt, Q3-ban szépen meg lehetett venni 97-99-en. :U

[ Szerkesztve ]

(#112794) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#112789) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én úgy tudom hogy 6 havi fizetés, nem 6 havi megtaki az ökölszabály. 6 havi fizetést sokan csak 3-5 év alatt tudnak jó esetben félretenni.

[ Szerkesztve ]

(#112795) paulka válasza Llew (#112792) üzenetére


paulka
tag

Ezt én is így gondolom. Nem sokan mondhatják el magukról, hogy havi 300-400-at félre tudnak rakni.

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#112796) Emod válasza mauimagic (#112765) üzenetére


Emod
kezdő

Bennem ezzel kapcsolatban több kérdés is felmerült.
Ha már úgyis van tbsz és deviza tartalék is külön - külön akkor a tbsz-en miért nem mondjuk eur alapú eszközök vannak?
Ha forint megtakarítás akkor általában a kincstár és a nyesz jöhet szóba. Pont az ilyen esetekre valamennyi vésztartalék pl könnyen hozzáférhető állampapírban jó, ha van.
Én a fentiek figyelembevételével lehet elkezdeném átcsoportosítani a portfóliót mondjuk a chf eladásával, most úgyis gyengült a forint és chf alapon befektetni is kevesebb lehetőség adódik mint euróban.

(#112797) atee_13 válasza Llew (#112792) üzenetére


atee_13
őstag

"csak vmi régi lestrapált gépet lehet venni."

Attól, hogy valami régi nem feltétlen lestrapált. Mindent karban lehet tartani. Valamint attól, hogy valami új/újabb még nem lesz jó vagy hibamentes.

Pl egy mai Telexes sztori:

Telex: Gabrielláék Opeljében 40 ezer kilométer után motort kellett cserélni, de az autó már a hazaúton elromlott

(#112798) Ádám16 válasza Oppenheimer (#112789) üzenetére


Ádám16
addikt

Köszi a tanácsod!

Viszont talán ráfeküdnék a biztonságra, és új autót vennék, aminek baromi jó a fogyasztása (új Civic van kinézve). Eléggé megszívtam a mostani autómmal, és extrán igénylem a biztonságot most.

(#112799) koko1238640 válasza PredatorZoli (#112794) üzenetére


koko1238640
tag

Én is 1 éven belül szeretnék majd autót venni. Én nekem 8 havi fizumba fog fájni, szerintem az teljesen jó az elmondottak alapján, de még az 1 év is kevesebb fizuval.

(#112800) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#112794) üzenetére


Oppenheimer
veterán

6 havi fizetes az durva, foleg hogy annyit tenyleg evekig gyujtenek emberek tipikusan. Ez akkor azt is jelentene, hogy akik igy vesznek kocsit es evekig gyujtenek ra, azok KB mindig minden megtakaritast kocsi vasarlasra koltik x evente :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.