Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111901) torma99 válasza georef (#111899) üzenetére


torma99
aktív tag

VWCE mellett IWDA/SPPW/XDWD, ha az MSCI World mint szűkebb, developed-ra koncentráló "all world" érdekel.

(#111902) PredatorZoli válasza Horvi (#111895) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Tipikus amatőr hiba a teljes visszafizetést mint puszta nyers szám nézni. Illik minimum egy jelenértékszámítást elvégezni, hogy mai pénzben mit jelent az a visszafizetés... Elég meglepő eredmény születik....

(#111903) PredatorZoli válasza aujjobba (#111896) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hát, én egy elég csinos összeget transzfereltem el tőlük, de rám sem emelték a telefont, mondjuk nem is baj :DDD Ja bocs, de, hívtak hogy kell-e személyi kölcsön :P

[ Szerkesztve ]

(#111904) kovaax válasza aujjobba (#111896) üzenetére


kovaax
őstag

Velem nem is próbálkoztak... :O

-=- There's no place like /home -=-

(#111905) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Van bármi hátránya a VUAA-nak a CSPX-el szemben? Nem látok különbséget az árukon kívül.

(#111906) aujjobba válasza Paxker315 (#111898) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem jutott el a feltetelekig.
Mondtam neki, hogy mivel az ilyen ajanlatok tobbnyire meghatarozott idotartamra szolnak, inkabb nem elek vele, nem akarom ujrakezdeni kesobb a transzfert.
Valasz: persze, ertheto, rendben koszonjuk sajnaljuk.

Kicsit szemelyes dolog, de nem szoktam visszatancolni ha mar a dontest meghoztam.

(#111907) _mate_ válasza aujjobba (#111896) üzenetére


_mate_
csendes tag

Engem fel sem hivtak. Rogton inditottak az emailemre. Pedig nem kis osszeg.

[ Szerkesztve ]

(#111908) kuntics


kuntics
aktív tag

Sziasztok!

Ma végre regeltem ib-re. Látom a sima számlámat a rajta hagyott 2000ft-tal, meg a megnyitott tbsz-2024-et 80k beutalt kezdő összeggel. Próbálgatok etf-et venni, de folyamatosan hibára fut a folyamat: “cash needed for this order and other pending orders”
Vásárláskor kivalasztom a tbsz számlát, 100 usd-ért vennék, order type-ot marketre állítom (egy videóban így láttam)

Acc type: cash
Pricing plan: ibkr pro - ez jó lehet nekem évi 1-2 millió befektetésnél?
Trading permisson-nál a stock, mutual funds, és a currency/forex elerhető.

Csak etf-eket vennék hosszú távra, havonta utalnék be kisebb összeget és abból vásárolnék egyből.

Tudtommal automatán váltana usd-re, de mintha nem tenné meg. A hibaüzenetnél írja is, hogy más devizában elérhető az összeg. A törtreszvényes beállítást nem találom, lehet az a hiba a folyamatban?

Regisztrációnál miért kéri a munkáltató adatait? Csak nem kuldenek oda semmit se..

(#111909) Szuri90


Szuri90
csendes tag

Valakinek sikerült Erste értékpapírszámláról (NEM TBSZ) szabad pénzt átutalni az IBIEhez?

Attól tartok nem engednék, mert az Erste Investment lenne a küldő.

(#111910) Ixion77 válasza _mate_ (#111907) üzenetére


Ixion77
őstag

Én múlt pénteken küldtem nekik el emailben a transzferigényt az első TBSZ-re.
Azóta se kép, se hang. Fel se hívtak, a számlán sem látszik semmi változás, az IB-től se jött semmi értesítés.
Jó business ez így nekik, mert ott áll egy rahedli euro és kamatozik nekik kellemesen.

Az info@ersteinvestment.hu címre küldtétek a transzfer megbízást, ugye?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111911) tototos


tototos
őstag

Aki még nem számolta ki a PMÁP kamatát [link]

(#111912) Szuri90 válasza Ixion77 (#111910) üzenetére


Szuri90
csendes tag

igen. Szerintem 10-sével érkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#111913) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

PMÁP-ból van a 27-es, ill. a 32-es. Melyiket vegyem? A 27-esnél nagyobb kamatot ír. Van valami turpisság, ami miatt mégis a 32-es a jobb választás?

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#111914) korcsi válasza aujjobba (#111896) üzenetére


korcsi
veterán

Érdekes, hogy az nem minősül a TBSZ feltörésének, ha transzfer költséget fedez belőle az ember.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111915) TCr válasza kuntics (#111908) üzenetére


TCr
veterán

Úgy tudom, hogy a TBSZ-en manuálisan kell váltani vásárlás előtt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#111916) vnorbi válasza SOAD19 (#111913) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az a turpisság, hogy elnézed, 27-es PMÁP nem kapható (legalábbis a Kincstárnál).

Szerk:

Bocs, nem te nézed el, a Kincstár ír hülyeséget. Ott van a listában, de nem tudsz belőle venni.

[ Szerkesztve ]

(#111917) aujjobba válasza korcsi (#111914) üzenetére


aujjobba
addikt

A KBC is siman vont a TBSZ szamlakrol szamlavezetesi dijakat, ez nem szamit penz kivetnek (legalabbis nem en veszem ki).
Maga a logika a kondicios listaban is benne volt, mikor honnan milyen sorrendben probaljak beszedni a dijaikat.

(#111918) donat_sz válasza aujjobba (#111906) üzenetére


donat_sz
senior tag

Az én történetem is főként mai és sok esetben hasonló az ügyintézést tekintve mint amit te írtál.
Nálam ott a különbség, hogy én év végén írtam nekik e-mailt a díjak miatt, aminek a vége az lett, hogy telefonon felajánlottak fél év ingyenességet.. mivel a tbszeken a megtakrítás ettől hosszabb időtartamra szól, elindítottam ma a dolgokat én is egy fiókban előre kitöltött papírokkal érkezve bő fél óra alatt végeztem is. (közben a másik nevezzük "Mancikánál" ala Oppenheimer is egy IBKR transzferen dolgoztak a fiókban).
Majd hívtak is a központból engem is, mondván az hitték, hogy az ajánlatuk alapján maradok, miután megbeszéltük, hogy ez egy jóval hosszabb időtávú dolog és hosszabb ajánlatot nem akartak adni (és most már késő is lenne), így inkább a költöztetés mellett döntöttem, amit megértően elfogadott a vonal túloldalán ülő.

(#111919) Csigusz23 válasza TCr (#111915) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Szerintem meg az van, hogy az automata váltás az IBCE sajátossága. IBIE-n neked kell előre váltani. És mivel a kollega ma regisztrált, ezért tuti IBIE ügyfél.

[ Szerkesztve ]

(#111920) Ixion77 válasza donat_sz (#111918) üzenetére


Ixion77
őstag

Annyira de annyira nagyon kíváncsi lennék hogy milyen a hangulat mostanában az Erste és KH ügyfélmegtartó osztályán... Vajon azt látják hogy tömegesen távoznak az ügyfelek és ezért pánikolnak, vagy haláli nyugalom van náluk mert minimális lemorzsolódást látnak csak ami jelentéktelennek minősül.

Remélem hogy legalább annyira fáj nekik, mint amennyire nekem fájt az elmúlt években 0.7-1% felárat fizetni nekik devizaváltáskor, 0.35%-ért venni értékpapírt aztán megint annyiért adni el, plusz mindezek tetejébe még havidíjat meg állományi díjat is fizetni, a real time díjakról már nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111921) SOAD19 válasza vnorbi (#111916) üzenetére


SOAD19
addikt

És tényleg, írja is, ha rábökök. Köszi! Akkor marad a másik. Amúgy, a fix papírnak mi értelme, ahogy néztem rosszabb a PMÁP-nál? Annyi, hogy hamarabb jár le, de ha marad az 1% visszaváltási bünti, akkor nem számít, és reméljük, hogy marad.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#111922) Oppenheimer válasza Ixion77 (#111920) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Majd nézni kell a hazai brókerek profitjairól a híreket portfólión. 1 év múlva meglátjuk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111923) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok! Erste NYESZ-nél, ugye jól emlékszem, hogy a sima értékpapír számlára utalok, majd onnan átvezetés NYESZ-R számlára, és a jövő évi max adókedvezmény lényege, hogy ezéven 500e Ft be a simára, majd átvezetésre kerüljön a NYESZre? Thx!

(#111924) PredatorZoli válasza Ixion77 (#111920) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem ha kivesszük a képből a külföldi TBSZ-es szolgáltatókat(IB, LightY), akkor alapvetően nem volt rossz a stratégia, eliminálták a hazai olcsó konkurenciát, szereztek egy jónéhány ügyfelet, aminek a java, érdemben jobb lehetőség hiányába ott is marad hosszútávon.
A gond ott kezdődött amikor megjelent az IB a TBSZ-el. Itt eléggé belealudt ebbe az eseménybe az Erste, de az is lehet hogy tudatos volt. Árversenyre kelni nem tudnak és nem is akarnak, így akinek nagyon számítanak a költségek, azt elengedik (azon csidálkozom hogy még időben miért nem emelték meg a transzferdíjat a többszörösére, mondjuk 5 ezerről 50 ezerre), és ők azokra fókuszálnak akik nem tudatosak és jól meg lehet fejni. Nekik a fő profil az hogy a fiókba betévedő ügyfelekre Mancika rátukmálja a befalapot.

(#111925) ngaba válasza PredatorZoli (#111924) üzenetére


ngaba
aktív tag

"azon csidálkozom hogy még időben miért nem emelték meg a transzferdíjat a többszörösére, mondjuk 5 ezerről 50 ezerre"

Az egy elég barátságtalan/pofátlan lépés lenne. Én meg azon csodálkozom, hogy 2024-re oda jutottunk, hogy ha valaki nem elég pofátlan (és ebből neki hátránya származik), akkor azon megrökönyödünk.

Persze ez nem az Erste mellett/ellen komment (nem kell őket félteni), hanem a ma uralkodó turbó-önérdekérvenyesítés ellen.

(#111926) Ixion77 válasza PredatorZoli (#111924) üzenetére


Ixion77
őstag

A Mancikákat szerintem mostanában a Kincstár szipkázta tőlük el nagy mennyiségben. Bár az igazi Vérmancikák oda se mentek, mert "a Viktor ellopja", azok kivették két éve és azóta készpénzben ülnek rajta.
De összességében persze igazad van. Az adott körülmények közt azzal a stratégiával tudták a legjobban megkopasztani az ügyfeleiket, amelyet követtek. Most utoljára még én is ott kell hagyjak náluk egy rahedli pénzt utalási és transzferdíjakra. Te jártál a legjobban a kevés féle ETF-eddel.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111927) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#111924) üzenetére


Oppenheimer
veterán

40% profit marginal működnek a hazai brókerek, szóval nem igaz hogy nem tudnak az árversenybe beszállni. Csak nem akarnak. Valószínűleg nem elég nagy az elvándorlás ahhoz hogy árat csökkentsenek.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111928) aAron_ válasza Oppenheimer (#111927) üzenetére


aAron_
őstag

Ezt honnan tudod?

What is your ikigai?

(#111929) tomazin válasza Oppenheimer (#111927) üzenetére


tomazin
veterán

meg multikrol beszelunk. fel ev ingyenesseget akar egy osztalyvezetoi szint is engedelyezhet, mig nagyobb hordereju dolgoknak mar at kell folynia par osztalyon, kismillio meeting, stb.

(#111930) kovaax válasza donat_sz (#111918) üzenetére


kovaax
őstag

Szerintem már az is nyereség nekik, ha valaki fél évvel később megy el, mert nem most kell mindenki transzferével küzdeniük, hanem időben kicsit szétoszlik a meló...

Ixion77: Nem volt kartonom, úgyhogy fiókban kezdtem a transzfert, aztán telefonon felhívott egy hölgy (F.A.), és mindketten kedvesek voltak, és segítőkészek (Erste). Én a KBC-től mentem anno a Randomhoz, plusz sikerült kétszer is otthagynom az OTP-t, hát egyikőjük se brillírozott, inkább megerősítették bennem, hogy jól teszem, hogy elhúzok a f@szba tőlük. Úgyhogy őket tulajdonképpen sajnálom (mármint az Erstés dolgozókat), de hát nem ők gyártják a cég üzletpolitikáját...

-=- There's no place like /home -=-

(#111931) kovaax válasza PredatorZoli (#111924) üzenetére


kovaax
őstag

Engem nem lepne meg, ha kiderülne, hogy az IB leadta a drótot Virág Ferinek, hogy adjal el a céget, mert jönnek (ha jól emlékszem, a Random az IB-ne keresztül kereskedett külföldre)...

-=- There's no place like /home -=-

(#111932) aujjobba válasza Ixion77 (#111926) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem szipkaz szerintem tul nagy mertekben senki.
Penzugyileg kevesbe tudatos anyosom is ki van tomve erste befalapokkal es MAP+ is rengeteg.
Azt tart amit eladtak neki anno a fiokban, es ennyi, nem is erdekli.

Ilyen szemmel nezd az atlag embert (tudatossag szempontjabol), rogton nem fog ez az elszipkazas igazan szignifikansnak latszani.

[ Szerkesztve ]

(#111933) kovaax válasza tototos (#111911) üzenetére


kovaax
őstag

Sikerült begyűjteni a 19%-osokat. :C

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#111934) kovaax válasza aujjobba (#111932) üzenetére


kovaax
őstag

Én is innen indultam. :R

-=- There's no place like /home -=-

(#111935) PredatorZoli válasza Ixion77 (#111926) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ne gondold. Mikor legutóbb bent voltam egy fiókban, mellettem egy aránylag fiatal srác intézte az ügyét (ismertem a srácot, egy mérnök végzettségű ember...), kérdezte a Mancikát hogy mibe kéne befektetnie a havi kis pénzecskéjét, mondta a srác hogy hallott erről az állampapírról és az nem tűnik rossznak. Mancika pedig mondta hogy hát azt nem javasolja, az rizikós, inkább vegyen Erstekötvényt feleakkora kamattal és egy kis befektetési alapot rendszeres megtakarítással. A srác pedig azt mondta, hogy ha a szakember ezt tanácsolja, akkor legyen így, ő nem ért hozzá.
Kb ez az átlag szint (vagy még lehet a legtöbb fel se veti hogy neki lehet jó lenne állampapír). Ne becsüld túl az embereket.

[ Szerkesztve ]

(#111936) _mate_ válasza Ixion77 (#111910) üzenetére


_mate_
csendes tag

Igen, igen. Arra az email cimre.
Egy “konfliktusom” volt: szoltam amikor megjott az IB-s email hogy szoljak nekik, hogy indithatjak es erre lecsesztek hogy ne piszkaljam oket.
Most kedden inditottam a transzfert es ma valtott completedre. Minden atjott szepen (kicsit feszult voltam).

(#111937) _mate_ válasza _mate_ (#111936) üzenetére


_mate_
csendes tag

Illetve meg egy kellemetlenseg: felvenni az osszes poziciohoz a tranzakciokat (ido, darab, osszeg, deviza). Egyedi reszvenyeket mar aprilisban vittem at es eddig mindig kitoltottem lelkiismeretesen.

(#111938) Bling95


Bling95
őstag

Nekem is a fél év díjmentességet dobta be az erste. Egyelőre én így maradok náluk. Maximum transzferálok fél év múlva, ha nem hosszabbítják.

Ha nagyon megdrágítják a transzfert az kellemetlen, de szerintem nem fognak emiatt belenyúlni.

(#111939) nort_on válasza Bling95 (#111938) üzenetére


nort_on
senior tag

Én dobbantottam, egyetlen érvem sem volt mellettük, de szerintem sem fognak emelni, az lenne a végük, ha ezzel akarnák "megtartani" az ügyfeleiket. Ott menne el kb mindenki, aki most még hezitál. Nyilván nem lenne kellemes pl dupla áron lelépni, de a transzfer egyszeri költség, aztán a soha viszontlátásra egy ilyen húzás után. :U

[ Szerkesztve ]

(#111940) aujjobba válasza nort_on (#111939) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem fog dupla aron lelepni, valszeg van annyi esze, hogy ranezzen neha a hirdetmenyekre.
Joval elore ki kell fuggeszteni az ilyen modositast.

(#111941) PredatorZoli válasza aujjobba (#111940) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Sajnos az Erstének szokása a hatálybalépés előtt közvetlenül kitenni. Ez elég maffiamódszer, de ezt már megtették.
Ha úgy emelnének hogy előre bejelentik, pánikból az is elmenne aki bizonytalan. Lehet pont ezért nem lépik meg.

[ Szerkesztve ]

(#111942) aAron_ válasza PredatorZoli (#111935) üzenetére


aAron_
őstag

Ezért van mégis értelme a MiFID alkalmassági tesztnek. Kérdés, azon hogy tudott átmenni ilyen tudással, vagy ennek hiányában, hogy kaphatott befektetési tanácsot...

#111940aujjobba: Erre van valami jogszabályi kötelezettségük? Hatályba lépés előtt mennyivel kell kifüggeszteni?

Ennek be nem tartása esetén, ha mégis meglépik a transzfer díj emelést, talán van valami alkulehetőség. MNB bírság sem esne jól nekik.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#111943) aujjobba válasza aAron_ (#111942) üzenetére


aujjobba
addikt

Lehet rosszul tudom :)
Legalabbis most kereses kozben elem ugrott ez, igaz 2015-ben tortent:

(#111944) Oppenheimer válasza Bling95 (#111938) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha már megvan minden a transzferhez akkor kár várni vele sztem

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111945) Oppenheimer válasza aAron_ (#111928) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Portfolio.hu-n szokott lenni cikk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111946) tlac válasza aujjobba (#111943) üzenetére


tlac
nagyúr

nem kell ilyen messze menni, elég megnézni az épp aktuális hirdetményt

Az Erste Befektetési Zrt. 2023. december 15-től hatályos üzleti díjjegyzéke
utolsó oldalon: Budapest, 2023. december 14.
[link]

(#111947) bandus válasza Oppenheimer (#111922) üzenetére


bandus
veterán

es a portfolio honnan tudja? :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#111948) Bling95 válasza Oppenheimer (#111944) üzenetére


Bling95
őstag

Semmi nincs meg. Egy emailt írtam nekik, hogy engedjékel a díjakat, különben megyek. Kb. 5 percen belül csörgött a telefonom. Kértek pár napot és végül ezt ajánlották.

Nincs racionális érvem az Erste mellett. Ebben a pillanatban nem sok kedvem van ezzel foglalkozni. Így egy kicsit eltoltam a kérdést időben.

[ Szerkesztve ]

(#111949) donat_sz válasza Bling95 (#111948) üzenetére


donat_sz
senior tag

Arra rákérdeztél, hogy ezen a fél év kedvezmény végén ha nem kapsz újat akkor legalább tudsz-e majd futurest indítani? Nekem erre vegyesen reagáltak.
Most úgy váltunk el, hogy ha még lesz kedvezmény a fél év lejártakor, akkor elvileg aktiválható majd a futures.
(Nyesz még ott marad)

(#111950) Horvi válasza PredatorZoli (#111902) üzenetére


Horvi
őstag

Hát életem első hitele lenne szóval amatőr vagyok bevallom :)
De azért jöttem ide, hogy kérdezzek és tanuljak szóval talán nem reménytelen a dolog.

Hello darkness, my old friend...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.