Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112701) tomazin válasza J.Hetfield (#112700) üzenetére


tomazin
veterán

tuti tipp itt sok van:
olajkutat erdemes venni, vagy shiba-inut cryptobol ;]
vagy elso korben az osszefoglalot elolvasni

(#112702) Csigusz23 válasza J.Hetfield (#112700) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Nyiss MÁK számlát és vegyél Diszkont Kincstárjegyet.

(#112703) donat_sz válasza Monyos (#112696) üzenetére


donat_sz
senior tag

Én inkább rátettem az értékpapír számlára az elméleti max költséget, hogy ez ne hátráltathasson senkit, max visszahúzom ha kész a transzfer vagy megy a nyeszre a maradék..
Illetve minden devizát likvidáltam és csak a Ft apró maradt, amiről meg lemondtam és reméltem, hogy a transzfer költségbe beleszámít majd.

Míg ezt írom, jött az IBIE üzenet, hogy kész a transzfer és ránézvén most már ERSTÉn nem is látom a pozícióimat: ERSTE úgy látom, hogy beszámolta a költségekbe a TBSZ-eken lévő maradék Ft-ot és a többit levonták a főszámláról.

Kérdés a már transzferrel végzettekhez:
Az ERSTE TBSZ milyen átfutással szűnteti meg?
IBKR-nél már holnap elérhető is lesz az activity statement amivel mehetek a NAV-hoz?

@kovaax transzfer indításkor elvileg kérhetted a TBSZ zárását a folyamat végén és akkor be se kell menni. Ha nort_on féle itinert használtad, akkor jó eséllyel kérted is.

(#112704) J.Hetfield válasza tomazin (#112701) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Olajkutat bro? Ki vagyok én? Dzsoki a Dallasbol? :))
Na nekiálltam olvasgatni🤔
Csigusz23-koszi lecsekkolom.

(#112705) petike2014 válasza J.Hetfield (#112700) üzenetére


petike2014
aktív tag

Magyar Államkincstárnál nyiss ingyenesen számlát és futamidő szerint válassz neked tetsző papírt. Javasolt a fixMÁP vagy a PMÁP -szerintem-.

(#112706) Csabroncka válasza J.Hetfield (#112700) üzenetére


Csabroncka
addikt

Valami nagyságrendet tegyél hozzá, úgy egyértelműbben lehet segíteni!
1-10-50-100 millió Ft/Eur/Pengő/...... :)

"in medias res"

(#112707) J.Hetfield válasza Csabroncka (#112706) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Legyen mondjuk 5 millió HUF. Nem akarok egyből mindent feldobni a rulettre ;)

(#112708) [CS]Blade2 válasza J.Hetfield (#112707) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Annyiból olajkútból szerintem nagyon kicsi jön csak ki. Valami makett. :DDD Lehet, hogy azt el kell engedned, hogy Dzsoki legyél. :DDD

(#112709) Paxker315


Paxker315
addikt

hmm most nézem, ha rendszeres megbízást adok Erstén IB-befizetésre, akkor az biz' ingyé' lenne (Kollega Plüss)
Így lehet, ebből a revot ki is lehetne hagyni : ) Ha úgyis csak HUF-ot mozgatok az IB számlára.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#112710) korcsi válasza korcsi (#112520) üzenetére


korcsi
veterán

TBSZ transzfer fejlemény:

Ma hívtak Erstéből, múlt héten hétfőn (01.15.) délután két óra körül küldtem be Erste-hez az IBKR transzfer kérvényt, az apró amiről lemondtam, az már tegnap eltűnt, mivel az aláírásom nem volt precíz, így egyeztettük a feladatot részletesen, illetve jóváhagytam a dolgot, nagyon gördülékeny volt, 3 perc alatt lement.
Egy TBSZ, egy fél ETF-el, meg 3000Ft-al amit beleszámítanak a transzfer költségbe.

Fut még a futuresem is, érdemes NYESZ-t indítani? Csak annyival ami az adókedvezményt kipörgeti? 19 évem van 65-ig.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#112711) donat_sz válasza korcsi (#112710) üzenetére


donat_sz
senior tag

A NYESZ mindenkinek egyéni döntés kell legyen. Költségek, előnyök és hátrányok figyelembe vételével. Én pl használom és így a futurest is a költség optimalizációra.

(#112712) Csigusz23 válasza Paxker315 (#112709) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Ez így van :) tanúsíthatom :D

(#112713) nort_on válasza korcsi (#112710) üzenetére


nort_on
senior tag

Nekem is van NYESZ (még). Úgy nézd, ha 2 évtized múlva is lesz még ez a konstrukció, hogy kb 19 havi fizu megy bele, lehet kicsit több, mert addigra a korhatár már magasabb lesz (kérdés, hogy hogyan és mit fogunk 70, 72 vagy 75 évesen még dolgozni... :F), legyen 24. Jó esetben sikerül a vásárlóértékét megtartani, akkor egy idősotthonban ebből kijön 4 éves ellátásod (250 egy hónap). Akkor leszel 80. Ja, előtte beugrónak meg le kell tenni 27 milliót egy 2 személyes apartmanért. Szal arra is érdemes lesz félretenni. :U Meg odáig el is jutni. Sajnos a magyarországi statisztikák nem túl fényesek ilyen téren...

[ Szerkesztve ]

(#112714) SzGee válasza Csigusz23 (#112712) üzenetére


SzGee
aktív tag

Te is Plüss Kollega vagy? :B ;)

If you leave me, can I come, too?

(#112715) eldoble válasza J.Hetfield (#112707) üzenetére


eldoble
aktív tag

Én nem vagyok szaki, de talán még azt add meg az itteni szakiknak, hogy milyen futamidőt akarsz és, hogy a futamidő lejárta előtt van-e esély arra, hogy mégis szükséged lehet a pénzre.

[ Szerkesztve ]

(#112716) kovaax válasza donat_sz (#112703) üzenetére


kovaax
őstag

A TBSZ megszüntetése az Erste transzfer űrlapján szerepel ("egyidejűleg a fent jelölt TBSZ számlá(i)mat szüntesse meg"). De a normál számla még ott maradt, rajta 3 etf, plusz valamennyi forint. Mostmár csak forint van rajta. Valami olyat olvastam itt korábban, hogy azt személyesen fiókban lehet megszüntetni.

-=- There's no place like /home -=-

(#112717) Csigusz23 válasza SzGee (#112714) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Igen :DD

(#112718) nort_on válasza kovaax (#112716) üzenetére


nort_on
senior tag

Így van, bármelyik ERSTE fiókban el tudod intézni.

(#112719) avl válasza korcsi (#112710) üzenetére


avl
aktív tag

en csak idösebben inditottam ÖNYUP-ot es NYESZ-t is, az adojovairas fix, a költsegek %-osak [is], tehat idövel egyre kisebb a jovairasi elöny

(#112720) mm779


mm779
tag

Sziasztok!

Ha az Interactive Brokers Client Portal felületén a 2023-as TBSZ számlámon HUF van és venni szeretnék rá olyan ETF-et ami USD vagy EUR elszámolású akkor mielőtt megveszem át kell váltani manuálisan a HUF-t EUR/USD-ra vagy a vétel során automatikus átkonvertálódik a HUF EUR/USD-ra?

Illetve amikor majd egyszer eladom pl. az EUR-s ETF-emet akkor EUR-ban fognak kifizetni vagy abban a devizában ami a TBSZ számlám alapdevizája (HUF)?

Köszi előre is a segítséget!

(#112721) nort_on válasza mm779 (#112720) üzenetére


nort_on
senior tag

Ha IBIE ügyfél vagy, akkor az első, amit írtál. Ha IBCE, akkor a második. Igen, ha EUR ETF, akkor euróért adod el, aztán azt csinálsz vele amit akarsz, kiutalod, átváltod, veszel mást, stb. :)

A base currency igazából (leegyszerűsítve) csak a "nézet", ugyanúgy kezel minden devizát.

[ Szerkesztve ]

(#112722) Csabroncka válasza J.Hetfield (#112707) üzenetére


Csabroncka
addikt

álompapír kincstári számlán...

"in medias res"

(#112723) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Üdv,

Valakitől kérhetek egy IB referral linket? A héten tervezek regisztrálni.
köszi!

(#112724) Paxker315 válasza Csigusz23 (#112712) üzenetére


Paxker315
addikt

Jó, én is csak emlékeztem, hogy korábban volt már téma a topikban ( egész pontosan itt lett említve a kiskapuzás). Csak nem jutott eszembe, milyen kulcsokra keressek :) :R Koszonet a tippért!

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#112725) Cartman023 válasza Cartman023 (#112723) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Köszönöm a linket!

Van egy kis kínai ETF-em, ami az elmúlt időszakban szépen lasssan csordogált lefelé.

Hallgattam ma Pogátsa és Balássy vitáját a Pogipodcastban és nem tudom mit csináljak a kínai kitettséggel. Mindketten elég jókat mondtak és ezen az árszinten már kezdenek vonzóak lenni a kínai részvények, de mi van, ha kína tényleg elindult a leejtőn(menekül a tőke, korlátozzák a lakosság külföldi befektetéseit)?

(#112726) Poultier


Poultier
tag

Átnyálaztam a korábbi TBSZ számláim és látom, hogy a 2022-esen maradt 70 euró kp. Mit szokás csinálni ilyen kis maradékokkal? Ilyenkor fáj az Erste 7 eurós díja :(((

(#112727) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok!

Havi kis összeget (20K Ft) hogyan lehet jól félretenni nyugdíjcélra?

Háttérinfó: Nekem még 31, feleségemnek 33 éve van hátra a nyugdíjig. Ersténél van jelenleg TBSZ számlám (rajta VWCE) és bankszámlám is, maradnék ott, mivel nyár óta nem gyűjtöttem sokat rajta, hogy érdemes lenne IBKR-hez menni. Valamint van az Államkincstárnál is PMÁP-om, viszont az el fog menni a házfelújításra, emiatt sincs sok, amit most félre tudnánk tenni. (gyerekenek szintén most nyitottam számlát ott)

Jó lenne egy Erste NYESZ számlára tenni ezt az adójóváírás miatt. Viszont havi 20 ezeről lehet venni valami értelmes ETF-et? SXR8 kb 8 havi befizetés lenne.
De jó lenne mégis kis összegben havonta elrakni, az kevésbé fáj, mint egyösszegben. Inkább PMÁP-ot vegyek rajta az Államkincstárnál, és év végén bontsam fel, és tegyem NYESZ-re? Úgy tudom van állományi díj a NYESZ-en is, így inkább oda nem vennék magyar állampapírt.

Mit javasoltok, akik havonta kis összeget tesztek félre?

Köszi előre is a tanácsokat! :R

(#112728) Ixion77 válasza Cartman023 (#112725) üzenetére


Ixion77
őstag

"ha kína tényleg elindult a leejtőn"

Nincs ha. Teljesen egyértelműen lejtőn van már vagy 2 éve. Az ETF-ed sem lassan csordogált, hanem régóta folyamatosan esik. Főleg ha US vagy Japán részvénypiac viszonyában nézed.

Az árazás tükrözi kisebb részben azt, hogy Kína nagyon komoly gazdasági problémákkal küzd, nagyobb részben azt hogy a befektetők pocséknak gondolják a helyzetét.
Sajnos jó tanács ebben a helyzetben nincs. Ha úgy gondolod, hogy Kína még annál is rosszabb helyzetben van mint ami jelenleg be van árazva (rengeteg részvényük 80-90 százalékot esett a csúcs óta), akkor add el. Ha úgy gondolod, hogy ez a pesszimizmus azért már túlzás, ezért vissza fog pattanni akkor tartsd meg.

Hiába tudok a dologról vélhetően többet mint te, én sem tudom melyik lesz. Sőt, a nálam még sokkal-sokkal tájékozottabbak sem. Annyit tudunk, hogy jelenleg Kína a csúnya lány, ezért nem sokan fogadnak rá szívesen.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#112729) bozsokiandra válasza S-eye (#112727) üzenetére


bozsokiandra
tag

Erste futures alapot vennék havi 20k-ért hogy elérjem vele a díjkedvezményt, majd ha összegyűlík benne egy etf-nyi összeg, akkor eladnám és megvenném belőle nyeszre az etf-et.

(#112730) S-eye válasza bozsokiandra (#112729) üzenetére


S-eye
senior tag

Venni az értékpapírszámlára gondolom. Nem keletkezik így mondjuk 10 db eladási költségem?

(#112731) donat_sz válasza bozsokiandra (#112729) üzenetére


donat_sz
senior tag

+1

(#112732) Uyuarasy válasza S-eye (#112730) üzenetére

A vasarlasnak van dija, eladasnal csak az adokat vonjak le.

(#112733) lokalisalj


lokalisalj
csendes újonc

IBKR: USD valtas
ha van a szamlamon (TBSZ) valamennyi USD, akkor mi a legolcsobb modja azt is beforgatva EUR alapu ETFet venni?
Nem latom (mint az ERSTEnel, ahol egy ETF vetelnel felhasznalhatom a szamlan levo egyeb devizat is) ezt az ETF veteli feluleten.
Elvileg TBSZen csak Ft-ra tudok forex tranzakciot kedzemenyezni. Ergo csak az USD -> HUF majd abbol ETF vasarlas fog mukodni? (tehat direktben USD -> EUR nem lehetseges?)

(#112734) Begi válasza S-eye (#112730) üzenetére


Begi
senior tag

Szerintem ők a NYESZ számlán gondolták ezt. :R
Én is ezt csinálom. Havi 20 Futures-be, amint összejön a pénz megy ETF-be.

[ Szerkesztve ]

(#112735) blg válasza Poultier (#112726) üzenetére


blg
senior tag

vehetsz belőle magyar állampapírt, pl. PMÁP 2032/I
ilyenkor nincs jutalék, devizaváltás is ingyenes (nyilván az EUR árfolyammal tudnak játszani), névérték 1 forint.

(#112736) koko1238640


koko1238640
tag

TBSZ 2023-at (2023.12.21-i létrehozás és befizetés) még 01.07-én jelentettem be a NAV-nak e-papíron. Nem kaptam még választ rá. Egyáltalán kéne kapnom? Vagy megkapták és tudomásul vették de semmi választ nem kellene rá várnom?

(#112737) Joe123 válasza Cartman023 (#112725) üzenetére


Joe123
aktív tag

Egy vélemény a sok közül. Én mondjuk bottal sem piszkálnám.

[link]

(#112738) S-eye válasza Begi (#112734) üzenetére


S-eye
senior tag

Értem, elég egyöntetűen mindenki a Futurest ajánlja. De miért rosszabb az általam felvetett verzió?(MÁK PMÁP->Erste NYESZ) Jelenleg max 500Ft-ot fizetek csak számlavezetésért.

(#112739) Paxker315 válasza koko1238640 (#112736) üzenetére


Paxker315
addikt

Huh. Nekem ezt küldték a januári kapcsán a tárhelyemre

A decemberi sztori meg így nézett ki

Én érdeklődnék tőlük, mégis mi ez a csúszás :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#112740) bozsokiandra válasza S-eye (#112738) üzenetére


bozsokiandra
tag

Futuressel azt sem kell fizetned.
És az állománydíjat sem ami majd egyre több lesz ahogy gyűlik a pénzed.
0,015%/hó.

(#112741) ripo05


ripo05
tag

Jól gondolom, hogy a Lightyear-nél, a nem befektetett pénzt megéri blackrockos mmf-ben tartani, mert arra nem kell 13%-os szochót fizetni?

(#112742) S-eye válasza bozsokiandra (#112740) üzenetére


S-eye
senior tag

ha NYESZ-en adom el, akkor nem kell adózni a nyereséget, ugye? (ameddig fel nem töröm)

(#112743) lokalisalj


lokalisalj
csendes újonc

annyi kiegeszites, h IBCE meg a szolgaltato, TBSZ-en tarolt penz eseten automata valtas van ugye..

barkinek tapasztalat/otlet?

(#112744) zoo8800 válasza lokalisalj (#112733) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem sose kellett a pénzváltással foglalkozni, csak a fedezet erejéig vettem részvényt/ETF-et, és az IBKR utólag (díj nélkül, kb középárfolyamon) váltott magának annyi, amennyit kellett. Volt, hogy EUR és HUF volt a számlán, és abból vettem dolláros papírt.
IBKR-es vagyok, nem IBIE.

rip and tear, until it is done

(#112745) lokalisalj válasza zoo8800 (#112744) üzenetére


lokalisalj
csendes újonc

a kerdes foleg az, hogy ha van a szamladon mondjuk 20 USD, s te EURos papirokat tartasz IBCEnel, akkor mi a best practice az USD kinullazasara

(#112746) TCr válasza lokalisalj (#112745) üzenetére


TCr
veterán

Átváltod manuálisan.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112747) Paxker315


Paxker315
addikt

auh. Ha valakinek van mondjuk 1800 EUR készpénz-fizikai papír, nem bankszámlán levő, mi a legjobb mód, hogy IB-re kerüljön?

Hülye ötlet, de: Kincstárnál személyesen befizetni a MÁK számlára, ahonnan kiutalni revora és revorol át IB-re? : ') Vagy van egyszerubb metodika? :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#112748) IG55 válasza Paxker315 (#112747) üzenetére


IG55
senior tag

Az Erste számlám mellé nyitottam egy EUR devizaszámlát ingyenesen, majd egy fiókban befizettem rá a kp-t (azt hiszem ennek nem volt díja, ha mégis, nem sok). És innen már kártyával (a számlához tározó bankkártyát átállítottam előbb az EUR számlára) mehet a feltöltés Revolutra vagy Wise-ra.

(#112749) Sisco2 válasza IG55 (#112748) üzenetére


Sisco2
tag

Ehhez csatlakoznék egy kérdéssel, mondjuk nem kp téma.
Nem tudod esetleg milyen spread-el, költséggel vált az Erste a deviza szlan EURHUF -ot?

Szemezek én is egy Erste számlával + deviza számlával az Ersteinvestment számlám mellé.

Persze nem tudom neked melyik van de arra gondoltam nyitok egy Erste Privilégium 2.0 Partner számlát, ahhoz adnak díjmentesen nyitható deviza alszámlát, amin kedvezményes deviza váltást kínálnak havi 500 ezer forint keretösszegig. Csak nem tudom mit jelent ez a kedvezményes, illetve mennyi az annyi alapból.

(#112750) Blaymoira


Blaymoira
csendes tag

KH értékpapír következő "bolondozása" vicces, hogy KBC-nél nem igazán foglalkoztak vele, hogy rögzíteni kell bankszámlát (vagy csak én nem csináltam sose).

Az általad a webtrader kereskedési rendszerünkben rögzített bankszámládat vezető szolgáltató a Társaságunk rendelkezésére álló információk szerint nem minősül hitelintézetnek, illetőleg ügyfélszámlát vezető befektetési szolgáltatónak. (pl: Wise)
Társaságunk a hatályos jogszabályok értelmében, kizárólag hitelintézeti engedéllyel rendelkező szolgáltatónál vezetett fizetési számlát vagy befektetési szolgáltatónál vezetett ügyfélszámlát tud elfogadni. Ezért rendszerünkből a bankszámlád törlésre került.
Kérjük, rögzíts egy másik számlát, ugyanis enélkül nem tudsz kimenő utalást rögzíteni.
További információkért, nézd meg az erről szóló közleményünket. Új bankszámla rögzítéséhez pedig a Tudástárunkban találsz segítséget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.