Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112351) eckerol


eckerol
újonc

Sziasztok!

Van akinek sikerült volt KBC ügyfélként a K&H Értékpapírnál teljességében megcsinálni a TBSZ transzfert? 2 hete leadtam a dokumentumokat, múlt hét pénteken a normál számlámon lévő összeget át is utalták IBKR-hez, meg is érkezett, viszont a TBSZ-en lévő pénz (most csak USD cash pozi van) utalására még mindig várok, de nem értem, ha a forintot átküldték, akkor a TBSZ-re minek kell még várjak, alapból nem értem miért nem egyszerre ment ki. Ügyfélszolgálatot hívtam, ami már át van irányítva a K&H kereskedelmi bank ügyfélszolgálatához, ott csak lediktálni tudtam a problémámat, arra nem reagálnak, e-maileket szintén le se szarják. Valakinek van ötlete mi tarthat ennyi ideig? MNB-t rátenni az e-mailezésre van értelme, akkor lehet reagálnak a drágák?

(#112352) PredatorZoli válasza aujjobba (#112350) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az fasza, én ma délelőtt telefonon keresztül adattam el velük a német tőzsdén (ugyanazért a díjért lehet telefonon mint amiért a felületen), lehet ennek hatására jelent meg a publikum számára is a lehetőség a felületen (délelőtt amikor hívtam őket, akor még nem lehetett vele a felületen kereskedni).
(azért adtam el mert feltöröm az egyszem 2022-ben nyitott KBC tbsz-t és átviszem az IB-hez. Mivel 2022 eleji vásárlás, alik van rajta nyereség így keveset kell adózni, cserébe így megkapom az 1% bónuszt az IB-nél és nem kell kifizetni a transzferdíjat sem, ami a KH-nál igen borsos)

[ Szerkesztve ]

(#112353) nort_on válasza PredatorZoli (#112352) üzenetére


nort_on
senior tag

Jujj, de cseles. :C

(#112354) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, átvinném minden TBSZ-em Erste-től meg KH-tól IB-re. Van amire oda kell figyeljek?

- IB-t még nem nyitottam. Ha jól olvasom lent, akkor a referral program nem ér semmit ha nem akarok $10k-t berakni 30 napon belül (nem akarok). Magyarul simán nyissam meg weben?
- Írországi költözés érint valamiben?
- TBSZ bejelentés olvasom hogy néhányan NAV-val leveleznek. Ez valamilyen speciális eset, vagy minden IB számlánál le kell levelezni.
- Mozgatás, ha lassú is de működik azért? Visznek ETF-et, részvényt, pénzt is?

Sajnos voltam már CapTradernél, leveleztem már NAV-val 2019-2020-ban, amikor sokan azt hittük az ő számlájukat is elfogadja a NAV TBSZ-nek, de kiderült nem.

[ Szerkesztve ]

(#112355) HussarF válasza PredatorZoli (#112352) üzenetére


HussarF
addikt

Azt lehet tudni miért nincs piaci megbízás, csak limitáras? Megvédik szegény befektetőt attól, hogy drágábban vegyen / olcsóbban adja el az értékpapírját, mint lehetne?

(#112356) PredatorZoli válasza zsero (#112354) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

- Ha visszaolvasol, megtalálod a pontos módját.
-Ha nem utalsz be 10k-t akkor az ajánló nem kap semmit, de te akkor is kapsz az első év befizetései után 1% IB részvényt. Viszont mivel a meghívók száma mindenkinél korlátos számú, vagy kapsz vagy nem.
-Külföldi, adatszolgáltatásra nem kötelezett szolgáltatónél nyitott TBSz-t 30 napon belül mindenkinek magának kell bejelentenie (ennek módja is le lett írva)
-Működik, kb 1 hét, kissé macerás, és nem is olcsó, pláne ha sok féle papírod van

A CapTraderes az más volt, mert ott csak azt akarták egyesek, hogy egy számláról elbábozzák, hogy TBSZ, holott a szolgáltató azt se tudta mi az és nem vezetett lekötési nyilvántartást.

[ Szerkesztve ]

(#112357) temporello válasza Panthera (#112347) üzenetére


temporello
tag

Nincs felső korlát.

(#112358) Gézengúz


Gézengúz
addikt

20-ai PMÁP lejárat mikor kerül pénzszámlára?

Semmi, közben rajta van..

[ Szerkesztve ]

(#112359) kovaax válasza temporello (#112357) üzenetére


kovaax
őstag

Úgy pontos, hogy a munkabérre van felső korlát, erre nincs. Meg még a franc tudja mire van, mire nincs.

-=- There's no place like /home -=-

(#112360) PredatorZoli válasza kovaax (#112359) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Munkabérre sincs. Osztalékra van.

(#112361) AssAssynn válasza Gézengúz (#112358) üzenetére


AssAssynn
őstag

Mikor? Segíts már, ne kelljen előkeresnem a belépési adatokat. :DDD Illetve nem tudom nézted-e, hogy van-e most még PMÁP, amibe újra be lehet forgatni?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#112362) korcsi


korcsi
veterán

IB-re kincstárból tudok közvetlenül forintot utalni?
Most láttam a kincstár kiutalásnál, hogy be lehet közleményt írni.
Van ebben valakinek tapasztalata?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#112363) ngaba válasza korcsi (#112362) üzenetére


ngaba
aktív tag

Elvileg tranzakciós adó köteles, ha nem magánszemély számlájára utalsz a Pénztárból + az IB visszautasíthatja az utalást, ha nem a saját neveden van a számla, ahonnan jön az utalás. (Ez utóbbit sokáig nem tudtam, és a feleségem bankszámlájáról utaltunk be, de nem volt gond. Gondolom azon is múlik, hogy mekkora az összeg.)

+1: Én nem bíznék annyira a ráncfelvarrt kincstári appban, hogy jól tölti ki a közleményt. :)
[Illetve most már csak saját névre szóló bankszámlát lehet felvenni, szóval nincs felvéve az IB, akkor nem nagyon fog menni.]

[ Szerkesztve ]

(#112364) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok,

államkincstárnál a számlámon anomália történt... a Magyar Államkötvény 2027/B papírban van cirka 6m ft-om ami eltűnt a számlámról, úgy hogy nem volt az elmúlt 30 napban pénzmozgás... És a decemberi kivonatban ott van, de most nincs...

Szerintetek mi a teendőm?

Üdv Roland

(#112365) ngaba válasza Rolly (#112364) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nem csak a kamat tűnt el? Hétfőn lesz a kamatfizetés, azt már elkezdi kiutalni a rendszer (és majd hétfőn érkezik meg). De nézd a tranzakciótörténetet, látsz-e valamit. Valószínűleg valami bug, ha nem...

(#112366) Blaymoira válasza ngaba (#112365) üzenetére


Blaymoira
csendes tag

Az "új" appban van olyan anomália, hogy teljesen eltűnnek egy időre a papírok a porfólióból, aminek kamatfizetése van. Nem igazán van szinkronban a rendszer.
Pl.: Nekem a PMÁP kamata előbb állt vissza a névértékre és a kamatot 1-2 órával később írták jóvá.

(#112367) Rolly válasza Blaymoira (#112366) üzenetére


Rolly
veterán

appban is és a webkincstáron is eltűnt ... a kamat meg megjött rá ma...

(#112368) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ez a helyzet a MÁK-al: 💩

[ Szerkesztve ]

(#112369) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!
Új IBKR és hozzá tartozó TBSZ számlát készülök létrehozni.
Egy nagyobb összeggel indítanék most, és évente pár milliót tennék hozzá.
Hosszú távra szeretnék befektetni, céljaim gyerekeknek lakás 10+ év múlva, nyugdíj 20+ év múlva.
Mivel a zsíros álllampapírokról már lemaradtam, és mivel hosszabb az időtáv, elsősorban ETF-ekben gondolkodom. (közepes kockázatot pont az időtényező miatt tudok vállalni)

Megköszönöm, ha véleményezitek a lenti portfoliót.
Emerging worldöt első körben kihagynám, nyugati világra koncentrálva:
CSP1 (US S&P 500) 60%
MEUD (STOXX EU 600) 20%
IITU (S&P tech only) 10%
ZPRV (small cap US) 10%

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#112370) Attis7 válasza Rolly (#112367) üzenetére


Attis7
tag

Szintén zenész, nem is kellett volna még kamatot fizetniük, a papír meg sehol, a történetben ott van a kamatfizetés esedékessége 01.22 erre 01.19-én kifizetik.

(#112371) kovacs65 válasza Rolly (#112364) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nálam is ugyanez. Kezdek megnyugodni, mert akkor valami app hiba lehet, és nem lenyúlta valaki.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#112372) Attis7 válasza kovacs65 (#112371) üzenetére


Attis7
tag

Reméljük, persze a történetben csak a kamatfizetés látszik.

(#112373) mgoogyi válasza kovacs65 (#112371) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nekem a TBSZ-m tűnt el, de 9 nap alatt megoldották...

(#112374) nort_on válasza forguet (#112369) üzenetére


nort_on
senior tag

Ez szerintem így jó, kérdés, hogy a tickerek direkt USD vételek és pl londoni tőzsde? Euróban XETRA-n véve ezek lennének:
SXR8
LYP6
QDVE
ZPRV - ez jó

(#112375) Paxker315 válasza nort_on (#112374) üzenetére


Paxker315
addikt

a LYP6 luxemburgi, ennek milyen vonatkozásai vannak hogy nem íreknél jegyzett? Korábban már elő-elő kerülő téma, de általában az ír etf-eket preferálták a tagok, s nem a svájci v luxemburgi illetőségűeket. :B

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#112376) donat_sz válasza forguet (#112369) üzenetére


donat_sz
senior tag

Érdekes elgondolás, Számomra leginkább az arányok miértrje a kérdés. Elmondod, hogy miert us 80% és eu 20% az arány? Miért maradt ki a vilag többi része? Illetve az is érdekelne, hogy a tech és a scv us felé billentést miért pont 10-10% szerepel a terveidben?

(#112377) forguet válasza donat_sz (#112376) üzenetére


forguet
senior tag

Alapvetően Amerikában jobban bízok, mint Európában. Rövid és hosszabb távon is.
Amúgy azon még gondolkodom h a small cap helyett Kelet-Európát tegyek be pl LYX02C
A világ többi része úgy érzem csak annyit hozna hogy elmondhatom h de jól diverzifikáltam de az eredményességében nem bízom...de szívesen meghallgatom a véleményedet. Köszönöm!

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#112378) kovaax válasza PredatorZoli (#112360) üzenetére


kovaax
őstag

Mióta???

-=- There's no place like /home -=-

(#112379) PredatorZoli válasza kovaax (#112378) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ez a része nem változott, így van ez már jóideje, teljesen mind1 mennyi a fizetésed, az egész után levonják az összes fizetendó járandósságot, nincs maximum. Osztalékra meg mindig volt plafon.

(#112380) kexksz


kexksz
addikt

Tudom, hogy valaki mar irta, de nem talalom: IBKR-re attranszferelt reszvenyeknek hol tudom megadni az eredeti bekerulesi erteket, hogy a PnL-t jol lassam?

(#112381) adp válasza Rolly (#112364) üzenetére


adp
őstag

Ugyanígy jártam én is.
Ézért is tévedtem ide.
Szerintem valami rendszer hiba lehet, nekem a kamat tegnap este6 fele megjött azt már be is fektettem :D de maga a névérték nincs meg. Egyébként jól lement ez a szerencsétlen kötvény. Lehet vissza is váltom aztán veszek mást 15 körül volt nemrég most meg 9.5 lesz.

(#112382) Attis7 válasza adp (#112381) üzenetére


Attis7
tag

Kár kapkodni, egyrészt elég alacsony volt a kincstár vételi árfolyama (100.1 körül), másodsorban pedig a következő negyedévre sincs jobb nála...

(#112383) paulka


paulka
tag

Sziasztok!

Erste Futurest akarok indítani, elsősorban azért, hogy kinullázzam 2 évre a költségeket a számláim iránt. Viszont legyen némi tudatosság is, mit gondoltok, melyik "csomag"-ba érdemes tolni a havi 20k-t?

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#112384) Pfiucska válasza paulka (#112383) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Egyikbe se, el kell adni utana es visszarakni/befektetni masba a penzt.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#112385) adp válasza Attis7 (#112382) üzenetére


adp
őstag

Hogyne lenne. Pl 29/b, 32/b
Tegnap vettem 32/b-t kamatokbol, az arfolyam kulonbseg (veszteség) pont visszajön 1 hónap múlva kamatból mikor fizet a 32b

Bár nagyon sajnálom, hogy nem tettem át előző negyedévben a 33/I-be az nagyon megy duplája a 27b-nek valami 18-hoz közel, és ugye az 1 évre fizet

[ Szerkesztve ]

(#112386) nort_on válasza kexksz (#112380) üzenetére


nort_on
senior tag

Pedig még címet is adtam neki. IBKR TBSZ transzfer - Bekerülési árak

(#112387) _mate_ válasza kexksz (#112380) üzenetére


_mate_
csendes tag

Performance&Reports / Tax Documents / Cost Basis

(#112388) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok! A ma lejárt PMÁP kamata mikor kerül kiutalásra?

(#112389) tomazin válasza Jakesz (#112388) üzenetére


tomazin
veterán

hetfon

(#112390) rushmoon


rushmoon
csendes tag

Sziasztok,
NYESZ számlát nyitnék, és S&P500-at követő ETF-et vennék rá. Az Erstén kívül van más lehetőség ahol ez megvalósítható?

(#112391) nort_on válasza rushmoon (#112390) üzenetére


nort_on
senior tag

Nincs.

(#112392) vnorbi válasza rushmoon (#112390) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Elvileg az OTP, de még senki nem írta itt meg, hogy tényleg működik. Ott eurós ETF-eket lehet venni NYESZ-re is, csak be kell nyelni a devizaváltás marzsát (1% a középhez képest vételkor és eladáskor is). Ha a BÉTa piacos forintos változat kell, akkor én is csak az Erstét tudom.

[ Szerkesztve ]

(#112393) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Ugye jól tudom, ha van állampapírom (Prémium Magyar Állampapír 2027/K) és ha szükségem lehet a betett összegre, akkor azt bármikor el tudom adni?

Amit bukok:
- 2% visszaváltási költség?
- illetve a kamat amit most fizetnének?

Illetve, itt is 1-2 nap a számlára történő utalási idő?

Köszi szépen a válaszokat! :)

Papi

[ Szerkesztve ]

Papa

(#112394) ngaba válasza A_Papa (#112393) üzenetére


ngaba
aktív tag

Bármikor visszaválthatod. Kamatot nem buksz (az időarányos részét megkapod), csak a visszaváltási büntetést: Ami a Kincstárnál a névérték 1%-a, banknál lehet több.

(#112395) Nxn908xxx válasza A_Papa (#112393) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

- A 2027/K vételi árfolyama 99%, tehát 1% a "visszaváltási költség".
- Nem bukod a kamatot, az eladásig felhalmozott időarányos kamatot megkapod.
- Igen, 1-2 nap a számlára utalási idő.

(#112396) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)

Papa

(#112397) Begi válasza A_Papa (#112396) üzenetére


Begi
senior tag

A kiutalás akár aznapi is lehet, attól függően, hogy mikor inditod. Ha "későn", akkor is a következő munkanap, reggeli nyitás után mrgerkezik.

(#112398) kovacs65 válasza Attis7 (#112372) üzenetére


kovacs65
senior tag

Minden visszaállt. Látom minden papíromat ismét

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#112399) A_Papa válasza Begi (#112397) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Köszönöm a válaszod! :)

Papa

(#112400) Attis7 válasza kovacs65 (#112398) üzenetére


Attis7
tag

Végre, igazán balfax egy társaság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.