Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111451) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Nem rég beszéltetek a portfólió teljesítményetekről.
A családi portfóliónk nagyjából 43%-a VWCE, 57% állampapír (javarészt PMÁP).

A vwce teljesítménye HUF alapon 4.7%, EUR alapon 7.4%. Az állampapírral ez azért szebb év lett volna, no de meglátjuk mit hoz még a jövő.

Az EUR átlagáram ~384 volt, a jelenlegi értékét pedig ~375-tel számoltam.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#111452) kovaax válasza student (#111442) üzenetére


kovaax
őstag

A legtöbb USA részvényt talán ez tartalmazza (671 db): Lyxor Core US Equity (DR) UCITS ETF - Dist

Utána jön az MSCI USA index 625 részvénnyel, feltéve, ha full replication az adott etf.

Ez a német index jó sok USA részvényt tartalmaz, de nem találok etf-et, ami ezt valósítaná meg, mint ahogy a VTI indexére sincs UCITS etf.

-=- There's no place like /home -=-

(#111453) kovaax válasza Memo96 (#111445) üzenetére


kovaax
őstag

De ő csak Vanguard etf-ekből válogat...

-=- There's no place like /home -=-

(#111454) 66zio válasza PredatorZoli (#111449) üzenetére


66zio
aktív tag

Attól, hogy az mindig a válaszuk nem jelenti azt, hogy örökké így lesz. Akit zavar, hogy így van jelezzen vissza. Ha nem szólnak az emberek nem lesz változás. Ha pl.: valaki emiatt megy át a KBC-hez lehet írni egy emailt.

Abban igazad van, hogy valakinek meg pont így tetszik.
Nyilván egy emberért nem fogják átalakítani a rendszerüket.

(#111455) vnorbi válasza lokalisalj (#111446) üzenetére


vnorbi
aktív tag

"Mashol ez hogy van?"

OTP-nél választható, hogy új számlaként megy tovább a meghosszabbított TBSZ, vagy rávezetik az aktuális évben nyitott TBSZ-re. A 2018-as TBSZ-em hosszabbításánál rá is csodálkoztam erre a kérdésre, mert korábban csak az összevezetésre volt lehetőség.

A jelenleg érvényes tájékoztatójukban ez szerepel:

"A számlatulajdonos az újrakötés (meghosszabbítás) során rendelkezhet úgy, hogy a lejáró állományt a lekötési időszak 5. évében megnyitott TBÉSZ számlára kéri átvezetni vagy egy újabb TBÉSZ szerződést kíván kötni erre a célra. Utóbbi esetben az újrakötésről (meghosszabbításról) tett nyilatkozata, és az abban foglalt számlaszerződések alapján a – lejárat és a számlaszám kivételével – eredeti számlájával mindenben egyező új TBÉSZ számla kerül automatikusan megnyitásra a lekötési időszak végén."

Ez már legalább 2021 óta így van a web.archive.org szerint, de nálam van 2016-os verzió ebből a tájékoztatóból mentve, amikor még így volt:

"Amennyiben a számlatulajdonos nem rendelkezik az eredeti TBÉSZ számlájának 5. naptári évében megnyitott újabb TBÉSZ számlával, úgy újrakötésről (meghosszabbításról) tett nyilatkozata, és az abban foglalt számlaszerződések alapján az eredeti számlájával mindenben egyező új TBÉSZ számla kerül automatikusan megnyitásra a lekötési időszak 5. naptári évének utolsó napján.
Amennyiben a számlatulajdonos már rendelkezik az újrakötés (meghosszabbítás) évében nyitott TBÉSZ számlával, akkor az újrakötésről tett nyilatkozata esetén a meglévő TBÉSZ számlával összevezetésre kerül a korábbi TBÉSZ számla."

Szóval ha az OTP hajlandó volt megoldani mindkét módszer támogatását, nem elvetélt dolog az Erstét is erre terelni. Aztán vagy lesz kedvük megcsinálni, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#111456) Ixion77


Ixion77
őstag

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy KHErtekpapir-tól nem működik az EUR kiutalás.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111457) PredatorZoli válasza Ixion77 (#111456) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Miből/miért gondolod ezt?

(#111458) donat_sz válasza PredatorZoli (#111457) üzenetére


donat_sz
senior tag

Idén nem írsz szokásos összegzőt? Szívesen elolvasnám idén is :K

(#111459) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget/tanácsot kérni megtakarítással, befektetéssel kapcsolatban.

Mivel manapság már rengeteg féle megtakarítás érhető el, elég nehéz a "legjobbat" kiválasztani. Sajnos nincs annyi időm jelenleg, hogy mindent is megvizsgáljak, ezért kérdezek, mert gondolom itt sokan már sokféle dolgot kipróbáltak, és ha már fixen lesz pár jelölt, abból már egyszerűbben tudok választani, mélyebben beleásni magam.

Tehát az alábbi 3 eshetőségre szeretnék tippet/tanácsot kérni:
1) 2-400 eFt 1 évre való lekőtés, hova/mibe érdemes?
2) 2-400 eFt likvid elérése, hol érdemes parkoltatni?
3) 1-200 eFt "játszós" összeg, EFT/kripto stb., itt az etoro/lightyear párost kezdtem el nézni, de rengeteg féle van még... melyiket érdemes használni?

Előre is köszönöm! :)
Üdv!

(#111460) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!

Ezidáig a megtakarításom 100%-át állampapírba raktam, azonban szeretném elkezdeni a megtakarításom egy részét az állampapír mellett részvény portfólió építésére fordítani IBKR TBSZ számlán. Az elmúlt hetekben ezzel a világgal ismerkedtem, olvasgattam, mert semmilyen releváns tudásom nem volt róla.

Szeretnék véleményt/tanácsot kérni az elképzelt induló portfóliómmal kapcsolatban. A tervezett időtáv konkrétan nincs, de nem tervezek hozzányúlni nagyon sokáig.

Szóval eddig az elképzelésem, a konkrét ETF-ek még nincsenek meg:
- 50% S&P500-at lekövető ETF
- 50% NASDAQ 100-at lekövető ETF

(#111461) stingy2 válasza menledge (#111459) üzenetére


stingy2
senior tag

1, vmi lakossági állampapír, pl.PMÁP (ha van még, mostanában nem néztem mit lehet venni) vagy DKJ.
2, DKJ
3, inkább költsd magadra, menj el egy jó étterembe + színház, vagy wellness hétvége. De ha mindenképp befektetésben gondolkodsz: tanulj valamit, amivel többet kereshetsz, vegyél befektetési témájú könyveket, vagy vmi ilyesmi, egyszóval fektesd "magadba". Ez annyira kicsi pénz, hogy sokat csak irracionális kockázatvállalással tudsz csinálni belőle, és persze elbukni sokkal gyorsabb, mint megsokszorozni. ETF hoz évi 10%-ot, akkor 20 év múlva lesz 1,3MFt belőle. Ennek így értelme semmi, többet hoz, ha tanulsz, és többet érsz a munkaerőpiacon. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#111462) Ixion77 válasza PredatorZoli (#111457) üzenetére


Ixion77
őstag

Abból, hogy napok óta próbálom hiába. A kiutaló ablak kitöltése után csak újratöltődik az oldal, és nem történik semmi más. Se hibaüzenet, se végrehajtás, semmi. Írtam az üsz-nek péntek reggel, de nem válaszoltak semmit.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111463) PredatorZoli válasza Ixion77 (#111462) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én más miatt írtam nekik még a hét elején, azóta se fakítottak semmit. Nem túl aktívak... Én ott tervezem hagyni őket néhány héten belül.

(#111464) Gézengúz válasza stingy2 (#111461) üzenetére


Gézengúz
addikt

Simán lehet, hogy van 200 millája, csak nem akarja senki orrára kötni, bemond egy kisebb összeget és felszorozza...
Hmm???

(#111465) nort_on válasza Gézengúz (#111464) üzenetére


nort_on
senior tag

És annak mi értelme? Anonim fórumon... Nyilván úgy lehet segíteni, ha normális inputot adnak a kérdezők. :U

(#111466) lokalisalj válasza vnorbi (#111455) üzenetére


lokalisalj
csendes újonc

Köszönöm mindenkinek a témában a visszajelzést!

Igen, OTPt kihagytam, ott is láttam a pozitív hozzáállást.

Nekem sajnos nem felhasználóbarát, s még több jövőbeni költséggel is kecsegtet a folyamatosan szétaprózott TBSZ szerkezet. Valószínűleg a jogalkotónak sem az ilyen Fibonacci (nyulak) piramis leképezése volt a célja. :(

Ha pedig tizenéve van TBSZ-ed, az átmeneti pénzigényre mindig ott lesz egy épp lejáró TBSZ, tehát azt a problémát is megoldja. Jelenleg nekem ez csak teher/költség/túladminisztráció, mintsem előny. :(

De lehet lábbal szavazni, való igaz.

(#111467) aujjobba válasza lokalisalj (#111466) üzenetére


aujjobba
addikt

Szamlavezetesi díjat max három vagy négy (nem emlékszem pontosan) számla után szed az Erste, ha ez szamit, lasd hirdetmeny.
A transzfer mas teszta persze, ott tobbszorozodnek a dijak ha tobb TBSZ-t viszel.

(#111468) Gézengúz válasza nort_on (#111465) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem annyira anonim, irkálsz máshová is, netán hardveraprós üzleteket kötsz...
Manapság amikor egy tv-ért elvágják az ember torkát..

(#111469) nort_on válasza Gézengúz (#111468) üzenetére


nort_on
senior tag

Ha valakit ennyire zavarnak az érzékeny adatai, az gondolom úgyis regisztrál külön felhasználóval.

(#111470) Oppenheimer válasza nort_on (#111469) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Azt a forum szabalyai nem engedik es azonnali tiltassal jar... Eleg ertelmetlen szabaly nemely esetben

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111471) aujjobba válasza Pfiucska (#111451) üzenetére


aujjobba
addikt

Hogyan van ez a teljesitmeny szamolva?
Erosan szamit a cashflow is, mit mikor vettel, mennyi idot toltott a portfolioban, eleg komplex.

Ha szimplan a 2020 februar ota befektetett osszeget (forintban) osszevetem a portfolio jelenlegi ertekevel, akkor 20% jon ki.
Az IRR amit a szoftver mutat (portfolioperformance) az 10%, a TTWRoR (evesitve) 11.72%.

Ugyanigy nezve EUR-ban 18%, IRR 9%, a TTWRoR (evesitve) 8.5%.

Az osszetetel tobbszor modosult az evek folyaman, msci world-del indult, majd lett VWCE, aztan mellé XDEV, majd total faktoros lett.

(#111472) Mercutio_ válasza Gézengúz (#111464) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor beír 1-2 millát, az elég gyakran előforduló összeg itt a beeső érdeklődők esetében :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#111473) Pfiucska válasza aujjobba (#111471) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Hat az erste rendszere ugye eleg bena, igy excelben vezetem, hogy mikor hol mennyiert valtottam eurot, mennyit utaltam be tbsz-re, mennyit es mennyiert vettem vwcet. Gyakorlatilag egy reszletes analitika. Na es az osszes befektett penzem hogyan aranylik a portfolio jelenlegi ertekehez kepest.

Egyebkent egesz evben folyamatosan tettem be a penzt, nem nagyon foglalkozva az arfolyammal, kiveve most decemberben egy nagyobb befizetest (ezt el se koltottem meg), ezt nem is vettem figyelembe a teljesitmeny szamitasnal.

A befizeteseim egyebkent nagyjabol folyamatosan es azonos mertekben tortentek, de H2 valamivel erosebb volt mint H1, ~40-45% volt a H1 az eves szinthez kepest.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#111474) vnorbi válasza vnorbi (#111256) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Na, ez mégsem olyan jó megoldás. Most sikerült a 2 perc alatt (ami eltelik az ETF megvétele és a forint euróra váltása közt) úgy alakulnia az árfolyamnak, hogy az IBKR szerint ekkor már nem volt elég fedezetem rá, így eladott egy tört darabszámú ETF-et, arra is felszámolta a 3 euró költséget, és így a közel 0 egyenleg helyett maradt ~5000 forintom.

(#111475) kovaax válasza vnorbi (#111455) üzenetére


kovaax
őstag

Engem ez zavar ebben:
ugyanazon naptári éven belül egy szolgáltatónál csak egy-egy betéti, illetve értékpapír típusú befektetések nyilvántartására szolgáló számla nyitható. Más tekintetben azonban a szerződések száma nem korlátozott, azaz több különböző szolgáltatóval is köthet tartós befektetési szerződés ugyanazon naptári éven belül;
1 évben 1 szolgáltatónál 1 nyithatót írnak, de mire gondoltak? Mert most ugye akkor ott több azonos időszakra vonatkozó TBSZ van, bár minden évben csak 1-et nyitottak...

-=- There's no place like /home -=-

(#111476) nort_on válasza vnorbi (#111474) üzenetére


nort_on
senior tag

Nem akartam írni, de így kicentizve nem igazán lehet kiszámolni (EUR/HUF árfolyam + ETF árfolyam mozgások miatt). Én alapon limitesen váltok 100% forintot, aztán transzfer és utána kalkulálok hogy mennyi ETF lesz. Így biztosan minden forint elmegy, max pár euró marad a TBSZ-en, de az nem baj, kövi vételnél elfogy. :U

[ Szerkesztve ]

(#111477) vnorbi válasza kovaax (#111475) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szerintem ezt úgy értelmezik, hogy évente csak egy olyan nyitható, amire lehet befizetni új pénzt. Azzal, hogy ugyanabban az évben nyílik egy olyan is, amin egy hosszabbított TBSZ állománya lehet csak, nem sérül ez az értelmezés.

(#111478) maxximeggy válasza nort_on (#111476) üzenetére


maxximeggy
csendes tag

Ebben az esetben akkor neked van váltási díjad az alap számlán, nem? A TBSZ automatikus konverzióval viszont nincs, így ezzel nem is lehet teljesen kicentizni a huf-ból vásárlást a két árfolyammozgás miatt (eur/huf és etf). Én már letettem erről, ami bent marad pár ezer huf, azt majd kövi hónapban jó lesz pluszként.

[ Szerkesztve ]

(#111479) vnorbi válasza nort_on (#111476) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Lehetne centizni, ha nem lenne azonnali kényszerlikvidálás néhány forint miatt is. Itt most konkrétan 130 forint miatt 14 eurót mozgatott meg a kényszerlikvidálásuk.

Az a fő baj, hogy nem spot árfolyamon történik a devizaváltás. Mert amikor az ETF árfolyama már engedi a limit vásárlás teljesülését, akkor van egy plusz ellenőrzés, az akkor ismert devizaárfolyammal kalkulálva még vissza tudja dobni a rendszer a megbízást azzal, hogy nincs rá elég fedezet forintban. Azzal van a baj, hogy nem ezzel az árfolyammal számol végül, hanem előbb ugye megveszi az ETF-et, csinál egy negatív eurós egyenleget emiatt, majd 2 perc múlva megpróbálja kiegyenlíteni az akkori EUR.HUF árfolyammal számolva a forint egyenlegből. Aztán ha ez nem sikerül, akkor kitalál valami aránytalan kényszerlikvidálást.

Ha már hülyén csinálják a devizaváltást, akkor a jó megoldás a negatív egyenleg lenne türelmi idővel a kiegyenlítésre (mert ők hibáznak azzal, hogy átengednek egy megbízást, amiről később kitalálják, hogy mégsem volt rá fedezet), vagy behúzzák a normál számláról a hiányzó részt.

(#111480) nort_on válasza maxximeggy (#111478) üzenetére


nort_on
senior tag

Igen, van díj, de "nincs", mert benne van a 2000 forint TBSZ díjban. Nekem ez többet ér, minthogy valamilyen piaci áron váltsa le a forintomat.

Ha csak automatikusan váltasz, a minimum kb 1.25 eurós díjjal, kb 5 tranzakció (2500 euró per tranzakció) kijön havonta. Itteni B&H hodler nem csinál ennyit. :U

De ez az opció csak IBCE számlán van, IBIE esetén mindenkinek előre kell majd váltani.

vnorbi igen, jó lenne, de sajnos nem így működik az IBKR.

[ Szerkesztve ]

(#111481) maxximeggy válasza nort_on (#111480) üzenetére


maxximeggy
csendes tag

A TBSZ díjból nem csak a TBSZ-en végzett tranzakciós díjak vonódnak le? A normál számlán végzett átváltási díj is?

(#111482) Blaymoira válasza maxximeggy (#111481) üzenetére


Blaymoira
csendes tag

De, csak a TBSZ-en végzett tranzakciók díjai vonódnak le a díjból. Kvázi inactivity fee a számlára, tehát csak akkor van értelme, ha csak azon a számlán végzett tranzakciók csökkentik a díjat.

(#111483) menledge válasza stingy2 (#111461) üzenetére


menledge
senior tag

Köszi a választ!

A 2) pontnál nekem is a DKJ volt az első gondolatom, de úgy látom, hogy ha tényleg likviden kell, és mondjuk 2 hónapról van szó, akkor nem a legjobb megoldás.

Ami a 3) pontot illeti, értem amit írsz, de nálam nem ez a helyzet, fektetek magamba amit kell, eszek amit akarok, wellnessezek amikor és ahogy akarok, stb.

Nem a nagy nyereség a cél, hanem a reális tanulás, új dolgok kipróbálása. Tudom vannak demo számlák stb, de az nem olyan, mivel nem a saját pénzed kockáztatod, nem is fogsz reális döntéseket hozni. Ezért akarom egy kisebb összeggel elkezdeni, ha elbukom nem fáj, ha megötszörözöm örülök, ha másfélszerezem, akkor tanultam valamit. Aztán ha belejövök, továbbra is érdekel, akkor beletolok többet, komolyabban foglalkozok vele. De demo dolgokkal marháskodni, nem az én világom. Ezért kértem tanácsot, hogy mi az a platform, felület, ahol reálisan el lehet kezdeni, könnyedebb a kezelés, de ha komolyra fordul a dolog lehet folytatni.

A többieknek pedig a fantáziájára bízom, hogy mekkora összegről is van szó pontosan ;]
Lehet reálisabban is írni pár miliót, de szerintem hogy 500 ezret írsz vagy 2 milliót az majdnem mindegy, főleg ha igazából 50 millióról van szó.
És csak úgy senki nem ad meg a mai digitális világba adatot, azért ma már egy emailnek stb adatoknak, nagy értéke van, morzsákból össze lehet legózni egyszerűen dolgokat... :))

(#111484) nort_on válasza Blaymoira (#111482) üzenetére


nort_on
senior tag

Akkor IBCE-n más a matek, IBIE rendben van, ott levonódik a 2000-ből. Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#111485) Locutus


Locutus
veterán

Sziasztok

Viszonylag sok pénz rövid idejű tárolására létezik most valami jó ajánlat? Max 3-6 hónap.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#111486) TCr válasza Locutus (#111485) üzenetére


TCr
veterán

Diszkont Kincstárjegy (DKJ).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#111487) Locutus válasza TCr (#111486) üzenetére


Locutus
veterán

Ezt az Államkincstárnál lehet venni online? vagy banknál?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#111488) RangerFox válasza Locutus (#111487) üzenetére


RangerFox
veterán

Államkincstárnál célszerű

(#111489) Locutus válasza RangerFox (#111488) üzenetére


Locutus
veterán

Köszi, megnézem. Ennek a hozamát amúgy hogy lehet kiszámolni? Az Eladási Hozam (ÁKK-ISMA) amit írnak 6,65%, erre lehet számítani? Vagy ebből még lejön valami költség?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#111490) ngaba válasza vnorbi (#111474) üzenetére


ngaba
aktív tag

Az IBIE ebből a szempontból jobb lesz (csak bejön a 2 USD-s devizaváltási költség).

(#111491) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok,
Hol találom meg azt, hogy ha vennék most diszkont kincstárjegyet, akkor azt pontosan mennyivel venném névérték alatt?
Köszönöm előre is a segítséget.

Tisztelet a Gépésznek!

(#111492) szkorhetz válasza VMatteo (#111491) üzenetére


szkorhetz
őstag

Az app vagy a webkincstár is megmutatja ezt vásárlás előtt..

(#111493) Attis7 válasza VMatteo (#111491) üzenetére


Attis7
tag

https://webkincstar.allamkincstar.gov.hu/#/login?exchange_rates

A dkj árfolyamok lekérdezése után a pdf-ben látható eladási árfolyamon juthatsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#111494) [CS]Blade2 válasza VMatteo (#111491) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Úgy szoktuk, hogy rákattintunk (Webkincstárban), hogy venni szeretnénk, beírjuk a mezőbe, hogy 100.000Ft névérték, kikattintunk a mezőből, és magától megjelenik, hogy ott és akkor abban a percben mennyit kellene fizetned érte. Pl.: 93.453Ft-t.
Szóval 93.453Ft-ért veszed, és a lejáratakor ami benne van a nevében, a névértéket vagyis a 100.000Ft-et kapod érte.

(#111495) VMatteo válasza [CS]Blade2 (#111494) üzenetére


VMatteo
őstag

áhh megnéztem köszönöm, ez lófsz pénzt ad :DD

Tisztelet a Gépésznek!

(#111496) Locutus válasza VMatteo (#111495) üzenetére


Locutus
veterán

De legalább ad, és rövid futamidővel, nem úgy mintha csak bankszámlán tárolod :) Nekem jó lesz ez szerintem most erre a célra.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#111497) tototos válasza VMatteo (#111495) üzenetére


tototos
őstag

rövid távon nem igazán lesz kockázatmentes nagy haszon

(#111498) TCr válasza VMatteo (#111495) üzenetére


TCr
veterán

Milyen hozamokra számítottál?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#111499) aujjobba válasza TCr (#111498) üzenetére


aujjobba
addikt

🚀🌙 :)

(#111500) AMD Power válasza TCr (#111498) üzenetére


AMD Power
titán

Erre én is kíváncsi lennék....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.