Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111501) Segal válasza VMatteo (#111495) üzenetére


Segal
veterán

Azért az érdekes hogy 2019-ben halomszámra vették az emberek a máp+-t 4.95%-on és mindenki örült a nagy kamatnak, most meg a 6.x% is lóf*sz...
Időben kellett volna kapcsolni kedves fórumtárs és akkor most lehetne hamarosan háromszoros %-is... :U

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#111502) donat_sz válasza ngaba (#111490) üzenetére


donat_sz
senior tag

IBIE kérdések:
- mi a különbség átlag B&H esetén deviza váltásnál az IDEALPRO és az FXCONV közt? melyiket érdemesebb preferálni? ahogy látom, 20k€ alatt mindenképpen egy közös ajánlatba kerül be az én ajánlatom.
- hol állítom be a fixed tier pricing-ot TWS-en? google nem volt kellően segítőkész és a Global Configuration millió tétele közt meg valahol nagyon elbújt az én szemem elől :U
Vagy csak simán adott ajánlatnál mindig átrakjátok pl gettex2-re?

u.i. némi tanulgatást tényleg igényel az IBKR a Random és az ERSTE után :DDD már csak a GTD-re váltás a LMT ajánlat mellett is igényelt némi plusz keresgélést olvasgatást :DDD

Igazából ez se nem rosszabb se nem jobb, csak más. A kezdeti pár döccenőn meg túl kell és lehet jutni!

(#111503) kuntics


kuntics
aktív tag

Azért volt korábban 10% felett is a dkj. Igaz, akkor meg az infláció is az egekben volt. Én pl most az autó vásárlást tolom el 1-2 hónappal, addig megy dkj-be a pénz, hoz is havonta 20k körül. Az meg már nem feltétlen lóf*sz kategória

(#111504) erdey_a válasza TCr (#111498) üzenetére


erdey_a
őstag

a rulett harmincötszöröst fizet egy gurítás alatt :D

Vérboci

(#111505) korcsi válasza nort_on (#111476) üzenetére


korcsi
veterán

" Én alapon limitesen váltok 100% forintot, "
És így mindig azon teljesül a váltás? Alacsonyabb vagy magasabb limitet adsz meg?
Ha most 362-es eurhuf árfolyammal (jelenleg 377) adok be egy megbízást akkor ezen teljesül, függetlenül a piaci helyzettől?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111506) Rolly válasza Segal (#111501) üzenetére


Rolly
veterán

nálunk most pont ez a gubanc ... kellene pénz (nem tervezett költség), de vagy TBSZben van vagy 18-19%-ra fog fordulni PMÁPban ... úgyhogy most vakarózok mi legyen :) ... de úgy néz ki ha szerencsénk lesz akkor pmáp fordulói kihúzzuk és akkor az elmúlt 1 év hozamából meg is oldva a kérdés...

(#111507) Undi1


Undi1
újonc

Sziasztok!

Be tudtok jelentkezni a webkincstárba?

(#111508) RangerFox válasza Undi1 (#111507) üzenetére


RangerFox
veterán

Nekem sikerült.

(#111509) Undi1 válasza RangerFox (#111508) üzenetére


Undi1
újonc

Ilyen még nem volt:

Mi ez?

(#111510) nort_on válasza korcsi (#111505) üzenetére


nort_on
senior tag

Persze hogy azon (vagy jobb áron) teljesül, ez a lényege.

Bid/Ask közé lövöm be.

Nem, természetesen a piactól függ. Ha van olyan kofa, aki 362-ért elad neked eurót, akkor teljesül, ha nem, akkor várhatsz az idők végezetéig (attól függően, hogy Day vagy Good till cancel megbízást adsz be). :U

[ Szerkesztve ]

(#111511) avl válasza nort_on (#111484) üzenetére


avl
senior tag

mármint milyen szempontból micsoda ? :))

írod: "IBIE rendben van, ott levonódik a 2000-ből."

mi ? a TBSZ-en kívüli HUF->€ konverzio díja ?

beleszámít IBIE esetén a TBSZ díjba egy bármely számlán végzett HUF->€ konverzió vagy épp bármi egyéb ami dijat von maga után ?

(#111512) VMatteo válasza Segal (#111501) üzenetére


VMatteo
őstag

Srác, ne oszd már nekem az észt két kézzel, köszönöm.
Hidd el, nincs okom a panaszra. ;)

Tisztelet a Gépésznek!

(#111513) kovaax válasza vnorbi (#111477) üzenetére


kovaax
őstag

Igen, csak azt próbáltam kitalálni, hogy ez szólhat-e a több ugyanolyan TBSZ-ről, de nem, szerintem sem, ez a kérdés nyitva maradt. Ha véletlenül egy TBSZ-t fel kell törni, akkor akár jól is tud jönni. De költségeknél (pl. transzferdíjak), meg pont nem. Szóval nem ártott volna ezt a részt is szabályozni rendesen.

-=- There's no place like /home -=-

(#111514) donat_sz válasza avl (#111511) üzenetére


donat_sz
senior tag

Én úgy értelmezem, hogy most az a konszenzus (IBIE), hogy ha TBSZ-re beutalod a Ft-ot majd ott váltod euróra, akkor beleszámít a 2000Ft-ba. Ha a főszámlán váltod, akkor nem számít bele.

(#111515) Paxker315 válasza Segal (#111501) üzenetére


Paxker315
addikt

Pont néztem hogy lesz hamarosan 2027J és 2029J kamatfizu meg forduló, és ez bizony jól jön majd
:R teljesen korrekt konstrukciók a mostaniakhoz képest. Bár nekem szimpatikus a fix 3 éves 7% is a huf megtakarításokhoz. Normális infla körülmények közt korrekt parnahuzat :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#111516) maxximeggy válasza donat_sz (#111514) üzenetére


maxximeggy
csendes tag

TBSZ-en csak a HUF alapdevizára lehet váltani, nem? Vagy ez az IBCE sajátossága, nem a TBSZ-é, és IBIE-n lehet?

(#111517) nort_on válasza maxximeggy (#111516) üzenetére


nort_on
senior tag

Így van, csak IBCE esetében van ez a szívás, hogy TBSZ-en belül csak bármi > HUF váltás megy, ezért lesz jó átkerülni az IBIE-hez, ott bármi > bármi megy.

[ Szerkesztve ]

(#111518) donat_sz válasza maxximeggy (#111516) üzenetére


donat_sz
senior tag

ahogy norton írja, IBIE esetén nincs ilyen korlát. ma 377,665-n tudtam délelőtt váltani és 690,84 volt a váltás díja. Így gyorsabban és (minimálisan, de) több eurót kaptam a Ft-omért mintha Revoluton futottam volna még egy kört, mint tavaly az ERSTE esetén. Ráadásul ez is és az ETF vásárlás díja csökkenti majd a havidíjamat.

Ehhez kapcsolódik, hogy az ERSTE "nagy kegyesen" elengedte fél évre a díjakat futures tevékenység nélkül. Korábban úgy terveztem csak a futures akció végén hozom el onnan a TBSZ-eket, de a mai próba sikere és az igen vékony kedvezmény hatására inkább elkezdem a TBSZ átvitelét már most.

(#111519) Joe123 válasza Segal (#111501) üzenetére


Joe123
aktív tag

Akkoriban nem egészen annyi volt az infláció mint most...

(#111520) IG55


IG55
senior tag

IBKR kérdés(ek):

1. Egy tranzakció várható költésgét én csak a mobilos appban tudtam megjeleníteni, van erre lehetőség weben vagy TWS-en valahol?

2. A normál számlám EUR alapú, és eddig csak EUR-t utaltam oda. Mi történik, ha HUF-ot utalok? Azonnal átváltódik EUR-ra, vagy HUF-ban marad, és akkor így is tudom áttenni TBSZ-re, és vásárlásnál átváltódik EUR-ra?

Köszi!

(#111521) RangerFox válasza Undi1 (#111509) üzenetére


RangerFox
veterán

Ilyen nekem úgy 3 hete volt, várni kell 1-2 napot és helyreáll.

(#111522) zoo8800 válasza IG55 (#111520) üzenetére


zoo8800
veterán

1, Böngészőben is meg tudod nézni a várható költségeket (jobb alul preview)
2, Nekem HUF számlám van, minden további nélkül tudtam EUR-t beutalni, és abből USD-ért vásárolni. A EUR-USD devizaátváltás a vétel után automatikusan megtörtént, a vétel erejéig, a maradványt később váltotta a bázisdevizára. Gondolom az EUR alapú számlád pont így viselkedne, ha forintot utalnál be.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#111523) Csigusz23


Csigusz23
csendes újonc

Kapott már valaki IBIE-n Amerikából osztalékot? 30%-ot vonnak automatán?

(#111524) korcsi válasza IG55 (#111520) üzenetére


korcsi
veterán

1.:

"Cost Impact" bal oldalt alul.

Kérdeznék én is, weben hol állítom az "útvonalat" (routing) ami az TWS-be ott van az advanced mögött?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111525) SzGee válasza korcsi (#111524) üzenetére


SzGee
aktív tag

Weben azt hiszem ez nem elérhető, csak a TWS-ben

If you leave me, can I come, too?

(#111526) korcsi válasza SzGee (#111525) üzenetére


korcsi
veterán

Ott van az:


Ezt a "Time-in-force"'-t és az RTH hogy kell értelmezni?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111527) nort_on válasza korcsi (#111526) üzenetére


nort_on
senior tag

Day - napi order, záráskor törli. Good till cancel - ez meg ahogy írja, neked kell törölni, addig aktív. RTH regular trading hour, ezen kívül is lehet kereskedni, de akkor kisebb a likviditás.

[ Szerkesztve ]

(#111528) SzGee válasza korcsi (#111526) üzenetére


SzGee
aktív tag

Úgy értettem, hogy a routing beállítás nem érhető el a weben
Ez a webes felület amúgy is annyira borzasztó, ha már ismerkedsz a TWS-sel, akkor azt javaslom, hogy abból kereskedj... Én is mindig belépek, így legalább próbálom az impulzusvásárlást csökkenteni :) Mire belépek a két faktorral el is megy a kedvem a pénz költésétől :)

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#111529) Locutus


Locutus
veterán

DKJ kérdés:
Itt azt irja jobb felül, hogy 6.75%. De az összegen ez nem jön ki valahogy, csak kb 2%.. Vagy én értek félre valamit?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#111530) donat_sz válasza korcsi (#111526) üzenetére


donat_sz
senior tag

Egyetértek SzGeevel, ha már elkezdted a TWS-t akkor maradj ott, sokkal több és jobb lehetőséged lesz!
A webes felület az egy egyszerűsített (lebutított?) verzió, ahol a (TWS-hez képest minimális az opciók száma), mintha az lenne a cél, hogy pár klikkeléssel gyorsan tudj váltani és részvényt venni, csak nem biztos, hogy a számodra legkedvezőbb feltételek mellett vagy az igényeidhez teljesen igazítva :DDD
TWS-hez viszont javasolt a getting started videó sorozat!

(#111531) donat_sz válasza Locutus (#111529) üzenetére


donat_sz
senior tag

6,75% egy egész évre vonatkozna, az adott időintervallumra időarányosan kevesebb lesz a hozam.

(#111532) nort_on válasza Locutus (#111529) üzenetére


nort_on
senior tag

Éves 6.75%, április 30-ig meg ugye nincs egy év. :U

(#111533) [CS]Blade2 válasza Locutus (#111529) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

6,75% 1 év alatt (éves). A rövidebb időarányosan annyi, amennyi. A 4 hónapos 1/3 annyi, stb.

Szerk.: Na ez furcsa. Amikor írtam, akkor nálam az 111530-as volt az utolsó hsz, és küldés után jelent csak meg az előző kettő. :F

[ Szerkesztve ]

(#111534) Locutus válasza donat_sz (#111531) üzenetére


Locutus
veterán

Ja közben leesett. Csak nem értem akkor miért nem azt irja oda, hogy az éves...

Akkor kb 3 hónapra 2%... ennél jobb hozamú nincs semmi?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#111535) donat_sz válasza Locutus (#111534) üzenetére


donat_sz
senior tag

csak magasabbal kockázattal ... valaki itt korábban ajánlotta a rulettet :DDD

(#111536) Elemental


Elemental
addikt

Sziasztok!

A 2033/I kamatfizetési időpontja január 20, ami szombat. Ilyenkor mikor szokott lenni a kamatfizetés? 19 péntek, vagy 22 hétfő? (kell majd költenem, és fontos volna tudnom)

(#111537) SzGee válasza Elemental (#111536) üzenetére


SzGee
aktív tag

19-én pénteken a pénzszámládon lesz az összeg, de onnan kiutalni csak 22-én fogod majd tudni

If you leave me, can I come, too?

(#111538) Csabroncka válasza SzGee (#111537) üzenetére


Csabroncka
addikt

...ha rendelkezés van bankszámlára, csak hétfőn íródik jóvá?

"in medias res"

(#111539) SzGee válasza Csabroncka (#111538) üzenetére


SzGee
aktív tag

igen

If you leave me, can I come, too?

(#111540) Llew válasza donat_sz (#111535) üzenetére


Llew
senior tag

Melyik számra érdemes tenni? :D

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#111541) tototos válasza Locutus (#111534) üzenetére


tototos
őstag

kriptovaluta :)

(#111542) Veron


Veron
őstag

Mit lehet tenni, ha több, mint 30 nap eltelt, hogy először utaltam az IB-s TBSZ-re és nem jelentettem a NAV felé, mert azóta sem kaptam igazolást?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#111543) Csabroncka válasza SzGee (#111539) üzenetére


Csabroncka
addikt

:R

"in medias res"

(#111544) Elemental válasza SzGee (#111537) üzenetére


Elemental
addikt

Bankszámlára utalás van megadva. Tehát akkor hétfőn érkezik.
Köszi!

Gondolom reggel 9-10 körül már elérhető lesz?

(#111545) aAron_ válasza Veron (#111542) üzenetére


aAron_
őstag

IBIE?

Tippre azt mondanám, hogy emiatt nem minősíthető "Tartós befektetésből származó jövedelemnek" az itt elért hozam. Helyette ETÜ, és ezen már nem tudsz változtatni. De nem vagyok jogász, ez csak saját vélemény.

Nem teljesült: Szja tv. 67/B § (8)

What is your ikigai?

(#111546) koko1238640 válasza Veron (#111542) üzenetére


koko1238640
tag

Nagyjából ez:

(#111547) Sub-S válasza donat_sz (#111502) üzenetére


Sub-S
senior tag

"- hol állítom be a fixed tier pricing-ot TWS-en? google nem volt kellően segítőkész és a Global Configuration millió tétele közt meg valahol nagyon elbújt az én szemem elől :U"

Lehet nincs is ott, lépj be a webes felületre(pl TWS-ből Account-> Account Management Home): Settings -> Account Configuration, IBKR Pricing Plan-nél tudod állítani.

(#111548) kovsol


kovsol
titán

Ha IBCE van akkor ők jelentik le a TBSZ -t. Arról kellett nekem kapjak valamit a NAV-tól?

May the Force be with you!

(#111549) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Prémiumtól mennék át Új Pillérhez. Előbbit tavaly kimaxoltuk. Prémiumtól kilépek, Pillérhez belépek. Van valami extra még, vagy így is alapból küldi majd a Prémium a tavalyi adóigazolást+jön majd a visszatérítés minden gond nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#111550) PredatorZoli válasza Ereshkigal (#111549) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hát, az a baj hogy elvileg a visszatérítést csak olyan pénztárba kérheted, amibe előző évben fizettél be, ellenkező esetben a pénztár visszautalja a NAV-nak. Szóval szerintem azt kéne csinálnod, hogy megvárod hogy megjöjjön a prémiumra a visszatérítés, és utána átmenni, és utána már fizethetsz az új pénztárba. Illetve azt ugye tudod hogy ez nem csak annyi hogy a régitől kilépsz, az újba meg be, hanem transzfert kell indítani amit a két pénztárral össze kell hangolni/egyeztetni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.