Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111401) korcsi


korcsi
veterán

IBCE díj kérdés:
Tesztelgettem megbízást, csak a nyitó pénz van rajta (200k)
Tesztre 6 IWDA(SWDA, EUNL) vásárlás lenne a cél, de díjakat a megtalálható adatok alapján sem tudom értelmezni. Elvileg Tiered-be vagyok.

Ez a SMART routing, ha kézzel gettex-re erőltetem akkor olcsóbb.
Ez most azért ilyen csacska, mert kereskedési időn kívül vagyunk, vagy ez csak egy becsült maximális összeg?

Ezzel kapcsolatban mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111402) Uyuarasy válasza Catman (#111376) üzenetére

Ugy tudom ezt a biztosito rendezi, neked nem kell.

(#111403) zoo8800 válasza korcsi (#111401) üzenetére


zoo8800
veterán

Amikor veszed az ETF-et, van egy kis kalkulátor az oldalon (jobb alul), ott látod a vásárlás költségeit, mennyi pénzed marad, stb.

rip and tear, until it is done

(#111404) korcsi válasza zoo8800 (#111403) üzenetére


korcsi
veterán

Beszúrtam a táblázatot, amit adott a rendszer, az a kérdés, miért ennyi?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111405) temporello válasza korcsi (#111404) üzenetére


temporello
tag

1,25*2 euró commission + a xetra exchange,clearing fee 0,65*2 euró,összesen 3,8 euró,ami 1440 forint.

(#111406) korcsi válasza temporello (#111405) üzenetére


korcsi
veterán

Egy pillanatra azt hittem benne van a deviza váltás költsége is.

Miért *2 minden?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111407) Catman válasza Uyuarasy (#111402) üzenetére


Catman
aktív tag

Köszönöm!

(#111408) Uyuarasy válasza Catman (#111407) üzenetére

Nincs mit, kozben megkerestem a levelet, nekem csak egy adoigazolas van benne, de abban pont hivatkoznak az Szja tv. 44/C paragrafus 8. bekezdesere, vagyis ha van mibol akkor rendezi a NAV fele a biztosito, ha pedig nincs ertesitenek.

Szerk.: mondjuk ez inkabb a Mibe ne tegyem a megtakaritasaimat temaja lehetne, de remelem nem nagy off :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111409) kozeposztaly válasza aujjobba (#111400) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

Koszonom! Nagy segitseg ez a zembereknek! :)

(#111410) vnorbi válasza korcsi (#111406) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Egyszer a vétel, egyszer a majdani eladás miatt.

(#111411) Catman válasza Uyuarasy (#111408) üzenetére


Catman
aktív tag

Igen, nem igazán érte meg ezekbe fektetni. :) De mindig tanul az ember. Van még egy UL "befektetésem", azt most akarom megszüntetni, de örülhetek, ha a befizetett összeget visszakapom... Szerencsére nem nagy összegekről van szó.

(#111412) Csigusz23


Csigusz23
csendes újonc

Hogyan lehet módosítani IB-n a US tax treaty-t?

(#111413) korcsi válasza vnorbi (#111410) üzenetére


korcsi
veterán

És azt most le is vonja, és az eladás már teher mentes, vagy csak kalkulál vele?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111414) SzGee válasza korcsi (#111413) üzenetére


SzGee
aktív tag

Menj a gettexre, 0,05% min 1,25 eur a fee, semmilyen egyéb levonás nem lesz, hiába ír a tieredre mindenféle 3rd party fee-ket
Az ibis (xetra) picivel drágább, ott olyan 1,30 a minimum, egyébként az is 0,05%.
Felesleges ezen ennyit stresszelni, ki is írja mindig, kb mekkora fee-vel kell számolni

If you leave me, can I come, too?

(#111415) korcsi válasza SzGee (#111414) üzenetére


korcsi
veterán

Pont ezt nem értem, hogy a saccolt jutaléknak nagyjából kétszeresét mutatja és csak szeretném érteni, hogy miért, és hogyan.

Csak azon elmélkedtem, hogy ha cél a 2000Ft TBSZ díj levásárlása havonta, akkor melyik tőzsdén körülbelül mennyi lenne az ideális befektetendő összeg.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111416) Blaymoira válasza korcsi (#111415) üzenetére


Blaymoira
csendes tag

Ezt a PDF reportot mivel generáltad, asztali alkalmazással? Én most weben néztem egy NASDAQ.NMS-t (sellre) és BUX-ot (buyra) és ott a preview jól mutatta a dolgot.

(#111417) SzGee válasza korcsi (#111415) üzenetére


SzGee
aktív tag

Mivel azt állítottad be, hogy 5 napig tartod, ezért van entry és exit fee is... Egyébként ezt a táblázatot honnan szedted? Én még sosem találoztam ilyennel
Ha nem kell váltanod, akkor a legolcsóbb tőzsdén kb 4 millió Ft-nak megfelelő EUR-t kell befektetni a 0,05%-os fee-vel hogy levásárold a 2 ezret

If you leave me, can I come, too?

(#111418) Oppenheimer válasza kexksz (#111285) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem is ezt írta vissza a support. Jövő héten bemegyek a FOP-okkal, az U-s account ID-immal és a KELER/Swift kóddal amiket a support megadott

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111419) Dronte válasza Oppenheimer (#111418) üzenetére


Dronte
aktív tag

Nekem is ezt írták, és az Erstétől még aznap visszadobták számlaszámok nélkül. Második kérésre már kiadták az IBKR-nél a számlaszámokat és át is ment a transzfer (részben, még pár dologra várok)

[ Szerkesztve ]

(#111420) korcsi válasza Blaymoira (#111416) üzenetére


korcsi
veterán

Asztali alkalmazással.

#111421Kasya: "Fixed" árazásba több mint 6000 euró értékű forint és ebben benne van a váltás is.
6000 euronak 3 euro a díja pusz 2 dollár a váltás.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111421) Kasya


Kasya
nagyúr

Tudom, volt tema korabban, de nem találom. Mi a javasolt minimum összeg, amit IBKR TBSZ-re érdemes tervezni havonta? 100k+?

(#111422) nort_on válasza Kasya (#111421) üzenetére


nort_on
senior tag

Ha havonta tervezel befektetni, akkor nincs ilyen, hogy minimum összeg, mert már 10 forint befektetése is olcsóbb, mint az ERSTE... 2000 Ft TBSZ, ebbe benne van a kb 2 dollár váltás és az 1.25 eurós vételi díj vs 7 euró az ERSTE esetébe. Sőt, ha 2 hetente bektetsz be (pl DCA miatt), még akkor is olcsóbb az IBKR, mint a havi 1 ERSTE. Azért ez nem túl bonyolult matek, 2000 huf vs 7 euró.

Itt a kérdés az, hogy nem havonta befektetni, mikor éri meg az ERSTE. Valószínűleg csak elég életszerűtlen példa esetén, nagyon kicsi összeg és nagyon ritkán befektetve.

Minden szempontot figyelembe vége, nem csak a költségeket, én biztos csak az IBKR-nél nyitnék új TBSZT-t. :K

[ Szerkesztve ]

(#111423) korcsi válasza nort_on (#111422) üzenetére


korcsi
veterán

Ezt összefoglalva halandóknak (havi 1 vétel) körülbelül úgy áll a dolog, hogy Erste havi 7 euro, IBKR meg 2000Ft, nem? IBKR-nél előny lehet, hogy ebbe akár 2 vétel is beleférhet.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111424) nort_on válasza korcsi (#111423) üzenetére


nort_on
senior tag

Így van. :)

Nagy összeget meg a kb 0.05% vs 0.35% (7-szeres különbség!!!) miatt nem éri meg.

Elérhető piacok, termékek, platformok, generálható riportok, stbstb különbségéről meg ne is beszéljünk. Ég és föld. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111425) vnorbi válasza korcsi (#111423) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ersténél van még számlavezetési- és állománydíj is.

(#111426) korcsi válasza vnorbi (#111425) üzenetére


korcsi
veterán

így van, ez is hátrány, ellenben futures programmal kezelhető jelenleg.

Erste előnye még, hogy cudar havária helyzetben van lehetőség személyes ügyintézésre, mármint ha ilyen helyzetben van mit intézni...

Tényleg valaki már elgondolkozott azon, hogy egy komoly háború, (világ háború) esetén mi történik ezekkel a befektetésekkel? Leáll az infrastruktúra, leépülnek a közszolgáltatások...

Van a múltból ezzel kapcsolatban tapasztalat, eljárás?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111427) aldebaran


aldebaran
őstag

Engem is érdekelnek a befektetések, ki-miben látja azt, hogy érdemes a pénzét tenni
DE
Itt már régóta olyan technikai részletek vannak, amelyek teljesen elviszik a topic lényegét. Engem az nem érdekel első körben, hogy a weboldalon hova kattintsak... stb.
Én azt javaslom, hogy ez a topic maradjon meg a címénél, befektetési tanácsot adjon és valaki csináljon egy másikat, aminek az is lehetne a címe, hogy technikai tanácsok a befektetésekhez, vagy ilyesmi.
Akit szimplán a befektetések érdekelnek, mint engem, annak a technikai történeteket végig kell nyálazni, holott a topicnak nem is ez a lényege.
Mit gondoltok?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#111428) Oppenheimer válasza Dronte (#111419) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszi! Akkor válaszolok a supportnak hogy számlaszámok nélkül nem hajlandó tenni a dolgát a brókerem...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111429) PredatorZoli válasza aldebaran (#111427) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem támogatom az eféle topic osztódást. Rendkívül felszínes és haszontalan lenne a topic a többség számára ha csak arról szólna hogy tedd a pénzed állampapírba meg ETF-be, és ez ismétlődgetne.

(#111430) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#111428) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A számlaszámokat te is ki tudod szedni. Nézd meg milyen számlákra kell utalni az egyes devizákban deposit esetén és azokat írd be és cső.

(#111431) -v- válasza aldebaran (#111427) üzenetére


-v-
addikt

Akit szimplán a befektetések érdekelnek, mint engem

Az használja a keresőt? No offense de nem minden nap bukkannak fel új befektetési termékek (ha igen, pl. magyar állampapírok akkor azok mindig szóba kerülnek), ETF-ek ezerszer ki lettek tárgyalva, azóta is azok vannak stb. nem értem akit zavar hogy IB-ről van épp szó vagy másról az miért nem használja a keresőt.. szerintem ez teljesen jó, hogy mindig az aktuális dolgokról van szó épp, majd ha valami más érdekel amiről régebben volt, keresgélek és ha még sosem volt szó róla akkor biztosan lehet valami értelmes diskurzust kezdeményezni.

[ Szerkesztve ]

(#111432) temporello válasza korcsi (#111423) üzenetére


temporello
tag

A jelenlegi kondíciókkal én úgy számoltam nyersen,hogy 15 milliós állományig,2 havonta maximum 1555 eurós vásárlásig az Erste az olcsóbb,felette az IBKR.

(#111433) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#111430) üzenetére


Oppenheimer
veterán

TBSZ-énként külön számlaszám kell, nem? Nekem ez a gondom. Azt nem lehet előszedni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111434) kuntics válasza Peetey91 (#111374) üzenetére


kuntics
aktív tag

Köszi!

Igen, a számolgatós részt akarom elkerülni adóbevallásnál. Eddig azt hittem ez is kell ib-s tbsz-nél azért nem is néztem annyira utána. Most utánaolvasva lényegében csak egy email-t kell írni a NAV felé, ami igazolja, hogy tbsz-ként akarom használni azt a befektési számlát? Ez nem egy megugorhatatlan feladat, max a kevés angoltudásom okozhat bajokat) így tényleg az ib tűnik jobb választásnak.

(#111435) peetie1 válasza SzGee (#111414) üzenetére


peetie1
aktív tag

Írja a tieredre a 3rd party feeket, de ha alatta lenyitod a Germany - Third Party Fees-nél akkor tőzsdénként külön megadja h melyiken mennyi ez a fee. És ott már ott lesz h a gettexen semmi extra nincs. Lehet tényleg így a legcelszerubb venni, tiered és direct route gettexre. ( Bár ahogy nézem a gettexen éppen a fixed routing is ugyanennyi :) ) Pmap kamat fizetés után ki is próbálom hogy a mobil approl lehet e az isin keresővel direkt route -tal venni, vagy ahhoz mindenképp a tws kell.

(#111436) korcsi válasza Oppenheimer (#111433) üzenetére


korcsi
veterán

Korábban linkelt példák alapján, nekem úgy tűnik, csak gyűjtő számlaszámok vannak (forintosnál biztos) és a megjegyzésbe kell jelezni, hogy melyik TBSZ-hez tartozó pénzt, milyen megjegyzéssel küldjék át.
[link]
[link]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#111437) peetie1 válasza kuntics (#111434) üzenetére


peetie1
aktív tag

Akkor viszont ha ibkrre regisztrálsz azt ne ajánlói linkkel tedd, hanem csak simán. Mert ha kapsz ajándék részvényt azzal viszont már kell majd foglalkozni, ráadásul nem is 100%ig biztos egyelőre hogy hogyan...

(#111438) kovaax válasza korcsi (#111426) üzenetére


kovaax
őstag

Van tapasztalat, a család felvidéki ága egy kis bőröndnyi cumót tudott megmenteni, a paraszt rész kárpótlási jegyben kapott lófaszt a seggébe. Röviden: akkor éppen nem ez lesz a legnagyobb problémád, utána meg örülsz, ha szelel a segged.

-=- There's no place like /home -=-

(#111439) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#111433) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem, 1 van csak ami mindenkinek ugyanaz (gyűjtőszámla).

(#111440) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#111439) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Így akkor egyszerű lesz, azt az egyet valóban könnyű kitúrni. Köszi mindenkinek, minden adott a transzferhez. Már csak fizu kéne hogy a díját beutaljam 😃

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111441) namenlos válasza korcsi (#111436) üzenetére


namenlos
tag

Bár nekem nem volt devizám, én is a hivatkozott példában szereplő forint számlaszámot adtam meg, míg az értékpapírszámlákhoz az IB-s TBSZ-ek U-val kezdődő azonosítóit. Én közleményt, egyéb utasítást nem adtam, e-mailen indítottam a transzferkérést, kettő munkanap alatt végbement.

A TBSZ-eken csak minimális forint volt (<3000), ezek végül nem lettek transzferálva, hanem ezekből vonták le részben a transzferálás 5000 Ft-os díját, a fennmaradó összeget meg a főszámláról. (Én abba a hitben voltam, hogy a TBSZ-eket nem terhelik, hanem a főszámláról vonják le az 5 ezreket - de végülis így is oké volt nekem.)

(#111442) student


student
őstag

létezik [VTI] etf ucits megfelelője?
teljes usa piac small/mid/large growth+value kb. 4000 vállalat

(#111443) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#111440) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Persze devizánként van 1, nem összesen. Csak az adott devizára az mindenkinek ugyanaz (de más IBIE és IBCE-seknek)

[ Szerkesztve ]

(#111444) Elemental válasza PredatorZoli (#111429) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem már a tőzsdés topik is kár volt.

(#111445) Memo96 válasza student (#111442) üzenetére


Memo96
csendes tag

Talán a Vanguard S&P 500 UCITS ETF állhat hozzá legközelebb.
[link]

The Vanguard Total Stock Market Index Fund, as ETF (VTI) or Mutual Fund (VTSAX), gives access to the entire US Market – Large, Mid and Small Caps. The ETF Tracks the CRSP US Total Market Index and includes about 3,500 companies. It is a popular choice, given a larger coverage than the S&P 500, that only tracks Large Caps.

The closest UCITS equivalent to VTI ETF is Vanguard S&P 500 UCITS ETF, with accumulating share classes in GBP and EUR, and distributing share classes in GBP, EUR and CHF.

[ Szerkesztve ]

(#111446) lokalisalj


lokalisalj
csendes újonc

ERSTE
Titeket nem zavar, ha van egy
TBSZ 2019-ed
s nyitsz egy TBSZ2024-et
akkor majd evvegen ha a 2019 hoszabbitasat kered, akkor jol NEM vezetik ossze,
hanem lesz majd egy TBSZ 2024 (2019) es egy TBSZ 2024-ed?

Mashol ez hogy van? 1 peldat tudok, KBC az osszevezette ilyenkor.
Egyeb mas szolgaltato?

Mert igy mint a nyulak, ugy szaporodnak....
ertem en, hogy jutalek, meg transzferdijakban NEKIK jobban megeri a szetaprozott TBSZ struktura...
de igy husz ev mulva lesz 234 TBSZem....szerintem a rendszeruk sem fogja birni, ahogy ismerjuk a napi bajokat... :)

Esetleg peticioban nem gondolkodtok?

(#111447) lokalisalj válasza aldebaran (#111427) üzenetére


lokalisalj
csendes újonc

esetleg lehetne evente 3 uj altopicot nyitni hasonlo modon, s igy majd kovethetsz evek mulva kismillio szalat....mult evben is megtortent, nekem nem annyira segitett, barmit is mondtok :/

(#111448) Csigusz23 válasza lokalisalj (#111446) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Én majd 2 év múlva fogok ezzel a problémával szembesülni, de nem hangzik szerencsésen, amit írsz :/

(#111449) PredatorZoli válasza lokalisalj (#111446) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Van amelyik szolgáltató úgy oldja meg mint az Erste, van amelyik úgy mint a KBC. Általában az összevezetős jobb, kivéve ha fel kell valamit törni, akkor jól jöhet hogy több részletben van. A petícióval nem fogsz sokra menni, az Erste válasza eddig az volt rá, hogy náluk ilyen a számlastruktúra. Ez is egy szempont lehet a brókerválasztásnál.

[ Szerkesztve ]

(#111450) avl válasza lokalisalj (#111446) üzenetére


avl
aktív tag

Nekem Raiif.nal már 14 db van (2010 óta), összesen 20 db felett
ha külön díjak lenne az nem esne jól, de nincsen
lehet velük játszani :)

most pl. 3-ról is rész kivettem és ment 2032/S-be

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.