Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112451) kovaax válasza fecus (#112448) üzenetére


kovaax
őstag

Ezt csináltam, csak én sem tudom, hogy melyik sorokba kell beírni, vagyis nem vagyok benne biztos, ezért írtam a NAV-nak. Beteszem.

-=- There's no place like /home -=-

(#112452) PredatorZoli válasza kovaax (#112446) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az a baj hogy eddig a száz+ év alatt mindig volt valami, ami miatt ráfogták hogy az aktuális emelkedés lufi. Aztán aki ezeknek a jóslatoknak felült, nem járt túl jól.

(#112453) kovaax válasza aujjobba (#112449) üzenetére


kovaax
őstag

Nemtudommikorfogösszeomlaniatőzsdénvagyoknemmondtamhogyelkerülhetetlenbármimegtörténhetközbenésazellenkezőjeiséstovábbiszépnapotmókuska! :R

-=- There's no place like /home -=-

(#112454) kovaax válasza PredatorZoli (#112452) üzenetére


kovaax
őstag

80% részvény etf-et tartok, de ne zavarjon. ;)

-=- There's no place like /home -=-

(#112455) aujjobba válasza kovaax (#112453) üzenetére


aujjobba
addikt

Ezt a hangnemet legyszives hanyagold.

(#112456) kovaax válasza aujjobba (#112455) üzenetére


kovaax
őstag

Pedig bejön, olyan, mint a lakmuszpapír! Ha valaki nem tud belekötni a mondandómba, és elkezd a hangnemen rugózni, hát az biztosan erős jellem. :R

-=- There's no place like /home -=-

(#112457) PredatorZoli válasza kovaax (#112456) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Legyél szíves tisztességesen viselkedni. Ez már itt sok!

[ Szerkesztve ]

(#112458) kovaax válasza PredatorZoli (#112457) üzenetére


kovaax
őstag

Írtam valamit, ami miatt 3-an nekem ugrottatok olyan állításokkal, amiket egyáltalán nem írtam. Ez tényleg tisztességtelen!

-=- There's no place like /home -=-

(#112459) PredatorZoli válasza kovaax (#112458) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az hogy páran nem értettek egyet azzal amit mondtál és azt kifejtették nem tekinthető nekedugrásnak, te ugrottál inkább neki a veled egyet nem értőknek.
Lényegtelen, fejezzük be.

[ Szerkesztve ]

(#112460) avl válasza stingy2 (#112444) üzenetére


avl
senior tag

"mekkora kockázatot vagy hajlandó vállalni a hozamért"

-> van a mondás: "One should invest based on their need, ability and willingness to take risk"
illetve: "invest for need not for greed"

kíváncsi lennék az elsö kapcsán (azaz "need to take risk") remélem más is hajlandó e kérdésben gondolkodni, linkeket adni, stb.

inkabb nem a trivialishoz közeli hatarhoz: relativ keves van a celokhoz kepest, böven nem eleg a 4% v. 2.7%-os "szabalyhoz" sem, hanem inkabb a masik vég felé érdekesebb:

mármint, hogy a 2.7% ha már simán fedezi a "szokásos" (legyen ez az elmúlt X év atlagosa, inflaval korrigalva vagy akármi alapon) éves kiadást, akkor mi alapján a "need to take risk" ?

pl. a jövöbeli lehet kényszerítetten érdemben nagyobb (nem csak mert az "eletszinvonal inlfacioja" vagy midlife crizis miatt "hülye kiadások) pl. eü hirtelen sokkkkkal nagyobb is

csak magára gondol ? vagy meddig a "családra" ? ..vagy következö generacio(k)ra ? vagy akiknek szeretne visszaadni (sulik, alapitvanyok, ...)

szoval: mi alapján a "need" to take risk ? ki, hogyan gondolkodik erröl, milyen komoly linkeket ismer ?

es: van-e ennek a töke allokaciojara hatása ? ha nincs "need to take risk", akkor nyilvan hosszutavra lehet gondolni, akkor meg plane rv. ? nem a "need" hanem az "ability" miatt (hisz ha X idöre akár 50%-ra esik vissza a töke értéke, akkor sincs semmi valós hatása ...csak pszichés maximum)

(#112461) PredatorZoli válasza avl (#112460) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ahhoz hogy 2,7 vagy 4%-ot tudj költeni biztonságosan, ahhoz ugye nem elég ekkora hozamot elérni hanem jóval nagyobbat kell, aminek kisebb részben az infláció, de leginkább a hozam egyenlőtlen eloszlása az oka (ami kockázatmentes eszközöktől eltérő eszközökben más megjelenik, márpedig infláció fölötti hozamot érdemben csak ezektől lehet várni).
"need to take risk"-Ez azt jelenti, hogy például kockázatmentes hozammal számolva (mondjuk US T bill) nem tudsz összegyűjteni elég pénzt ami elég lenne mondjuk a nyugdíjadra, ezért szükséges hogy kockázatot vállalj és magasabb hozamot érj el.
Összességében vannak szükségleteid és igényeid, amikre közép és hosszútávon szükség van egy bizonyos összegre. A másik oldalon ki tudod számnolni hogy ezekre a célokra mennyit tudsz eltenni, és attól függően, hogy a mérleg két serpenyője hogyan viszonyul egymáshoz, az alapján van egy need arra hogy kockáztass. (vagy ennek híányában lecsökkentsd az igényeket vagy megnöveld a humántőke értékesítő képességedet vagyis növeld a fizetésed)

Ezen kívül még az is idetartozik, hogy egyáltalán mi az hogy kockázat. Mert ebből is több féle van.
[link]
[link]

(#112462) Fehérsólyom válasza fecus (#112448) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

A Lightyear a leírása szerint a számlán tartott pénz után fizetett kamatból csak az észt felhasználóknak von adót. Mindenki másnak nem.
Ez talán annyiban szerencsésebb, hogy nem kell visszaigényelni, illetve az adóbevallás elkészítéséig a számlatulajdonosnál marad a kamat.

(#112463) Tottu


Tottu
senior tag

Köszönöm az eddig válaszokat!

Alapvetően én is a tőzsdét tekintem jobb hosszú távú befektetésnek, egyedül csak a 2024-es évet érzem egy kicsit "speciálisnak" a 18-19%-os PMÁP kamatok miatt. Ha most veszek ilyen "használt" papírokat, akkor azokat is csak 1 évig tartanám meg, utána pedig eladnám és vinném tőzsdésre a pénzt.

A válaszaitok alapján azért valószínűleg módosítani fogok a vásárlás alatt lévő PMÁP és részvények arányain, mert eszembe jutott, hogy a kormányunk is tartogathat meglepetést azzal kapcsolatban, hogy a PMÁP büntetését 1%-ról emelik és, akkor már megint a tőzsde felé billenhet a mérleg...

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#112464) kovaax válasza PredatorZoli (#112459) üzenetére


kovaax
őstag

aujjobba
Mikor fog szerinted kb osszeomlani, addig nem mesz a tozsde kozelebe?
Nem tudom, de nem állítottam olyat, hogy nem megyek a tőzsde közelébe.
Szerinted ez elkerulhetetlen, semmi nem tortenhet kozben amitol megvaltozik a helyzet?
Nem állítottam, hogy ez elkerülhetetlen, és nem történhet közben semmi, amitől megváltozna a helyzet. Bármi megtörténhet, és az ellenkezője is, mint ahogy írtam is.
Ami ETF-ben van nem a mindennapi megelhetesre kell, ha omlik omoljon, majd jobb aron vasarolunk.
Egy nagy bukta nem csak annyiban érint valakit, hogy mennyi befektetése van. Ha mondjuk nem lesz munkája, vagy nem lesz benzin, meg ilyenek, azzal is számolni kell.

stingy2
Hol érdekel az engem befektetőként/spekulánsként, hogy mi van az emelkedés mögött, ha benne vagyok?
Lásd fentebb: ha tönkremegy egy pár ország a világon, az nem csak a befektetéseiden keresztül fog érinteni téged.
A kipukkanás se érdekel, ha addig már kiszálltam a piacról.
Dettó. Plusz feltéve, ha időben ki tudtál szállni.

"Szóval nem a háború meg a választás a probléma, hanem ez..."- ok, most már tudom, mi a probléma :D
Ez is személyeskedő eléggé. Ráadásul háború és választás volt már egy pár, vannak rá forgatókönyvek (ami persze nem jelenti azt, hogy most is működnének, mint ahogy járványok is voltak már a kovid előtt is, csak nem volt akkor még ennyire globalizált a világ), de ekkora adósságon nem ült még a világ, mint most, ez újdonság.

PredatorZoli
Az a baj hogy eddig a száz+ év alatt mindig volt valami, ami miatt ráfogták hogy az aktuális emelkedés lufi. Aztán aki ezeknek a jóslatoknak felült, nem járt túl jól.

Ez igaz, de amit írtam szimplán annyi, hogy van egy újdonság, ami miatt már jó pár éve kongatják a vészharangot, és nem tudjuk, hogy mi lesz belőle, mert tényleg nem tudjuk mi lesz belőle. Lehet semmi, de lehet világvége is, vagy bármi a kettő között. Az, hogy én ebben hiszek, vagy felülök neki, arról se mondtam semmit.

-=- There's no place like /home -=-

(#112465) avl válasza PredatorZoli (#112461) üzenetére


avl
senior tag

köszi, a videokat meglesem majd holnap

persze, tudom, mi a 2.7% ill. 4%-os "szabály"

de ha az siman megvan (pl. eves atlagos kiadas a töke 1%-a), akkor mi alapjan a "need to take risk" ? vagy epp a rv. arány ? es a rv. arány miben ?
ugye ekkor a személyes "átlagos" az pipa
de a nem atlagosra keszülni ? (pl. eü. gond, ami sokba kerül orvosolni)
a köv. generacioknak (túl ?) sokat hagyni/adni ?
alapitvany ?
...

(#112466) kovaax válasza Tottu (#112463) üzenetére


kovaax
őstag

a 2024-es évet érzem egy kicsit "speciálisnak" a 18-19%-os PMÁP kamatok miatt.

Reálhozamot kell nézni, nem csak a számot magában, hogy mekkora. Úgy már nem annyira nagy ez a kamat.

-=- There's no place like /home -=-

(#112467) PredatorZoli válasza avl (#112465) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ha kockázatvállalás nélkül is ki tudod elégíteni azokat az igényeket amiket szeretnél, akkor neked nincs needed a riskre. De erről ha még ability és willingness van, akkor vállalhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#112468) aAron_ válasza kovaax (#112464) üzenetére


aAron_
őstag

Tail risket nem részvény arány csökkentésével kezelném, hanem hedgeléssel. Szvsz célravezetőbb, ha már valakinek ilyen félelmei vannak (jogosan vagy sem).

#112466kovaax: :F PMÁP várható reálhozama kb. 12-14% lesz.

What is your ikigai?

(#112469) szabi__memo válasza aAron_ (#112468) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A valóságban nem hinném. Még a hivatalos adatok szerint se fogadnék rá

(#112470) aujjobba válasza kovaax (#112464) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen kicsit felreertheto voltam, ezt alairom.
Altalanossagban ertem ilyenkor amit irok, nem kozvetlen szemelyesen neked cimezve.
Valahogy ugy kellett volna “addig ne menjen a kerdezo a tozsde kozelebe?

nagy bukta nem csak annyiban érint valakit
Az en rendszerem szerint a befektetest nem aszerint tesszuk egyik vagy masik eszkozosztalyba, hogy eppen melyik mennyit iger es mit feltetelezunk a jovore.
Van a megtakaritasnak egy bizonyos hanyada, amire belathato idon belul szukseg lehet, vagy tartalek olyan esetekre amit irsz, munka elvesztese stb.
Ezek szigoruan likvid es kevesbe kockazatos eszkozokbe mennek, allampapir pl.
A masik resze, idojarastol es mindenfele szakertoi velemenytol fuggetlenul reszvenyalapba megy.
Ettol fugg az allokacio kizarolag, legyen egy biztos resz problémás elethelyzetekre gondolva (es kozeli biztos koltesekre), es minden tovabbi a statisztikai alapon hosszu tavon jobban teljesito eszkozokbe.

[ Szerkesztve ]

(#112471) kovaax válasza aAron_ (#112468) üzenetére


kovaax
őstag

Egyrészt benéztem a dátumot, én 2023-ra gondoltam, másrészt meg a valós infláció több a hivatalosnál, most szarban is vannak, úgyhogy nagyobb a nyomás az infláció megállapításánál. Mondjuk az tény, hogy amikor az infla lefelé megy, a PMÁP jobban hoz, már amennyiben lefelé fog menni az infláció az idén. Plusz most vettem észre, hogy hosszú távú befektetésről beszélt a mondat elején, majd kiválaszt egy évet, ez azért fura kicsit.

-=- There's no place like /home -=-

(#112472) Rolly válasza kovaax (#112471) üzenetére


Rolly
veterán

Az elmúlt 1 évben a bwce kb 13-14%ot hozott euróban... a forint erősödött 2,5%ot a pmap 16%ot... tehát a pmapnak kb 4% extra hozama volt az elmúlt 1 évben...

Vwce 2022ben kb 0%ot hozott... a pmap akkor 6,6ot...

A 2024es évben szerintem a pmapnak a vwcehez szintén lesz egy 4-5%os előnye...

(#112473) PredatorZoli válasza Rolly (#112472) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem a 2024 már nem így fog kinézni. Én úgy sejtem, hogy ezúttal a forint nem erősödni hanem gyengülni fog idén, illetve szerintem Idén 15% fölött lesznek a tőzsdei hozamok.

(#112474) Rolly válasza PredatorZoli (#112473) üzenetére


Rolly
veterán

A forint szerintem 2024ben nem fog gyengülni... a tőzsdék lehet mennek 15%ot, de a vwce nem... ezért írtam, hogy összesen szerintem 4-5% pluszban lehet a pmap... de majd meglátjuk mi lesz... 50-50ben vagyok kb pmapban és vwceben :)

(#112475) PredatorZoli válasza Rolly (#112474) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én elképzelhetetlennek tartom, hogy a forint idén ne gyengülne. Nagyon nagy a nyomás a jegybankon hogy egyre gyorsabban és alacsonyabbra csökkentsék a kamatokat, az pedig mint tudjuk, nem annyira egészséges a forintra nézve. Összességében ha év végén 400 körül lennénk, egyáltalán nem tartanám meglepetésnek. Ez a jelenlegi szint túlzottan erős a realitásokhoz képest.

(#112476) Pfiucska válasza PredatorZoli (#112475) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

5%-os forintgyengules (~400-as arfolyam) szerintem is realis az elvart kamatvagasok miatt (meg egyebkent is ez a tendencia, csak lassabb utemben). A 15% piaci hozamban (=vwce) nem hiszek, az azt jelentene, hogy a 107€-s vwce felmegy 123€ig. Az atlagos novekedes nincs ennyi es nem hiszem h globalisan ennyire jo ev lesz a 2024, bar fene se tudja. :B

Egyebkent pont emiatt a tema miatt vagyok en is gondban (de nyilvan mindenki mas is), hogy a PMAP igen eros evnek nez elebe, hiszen 19%(-5%=14% hozam forintban) vs X% €-ban. Na es ath-n vagyunk..

Hozzatennem, 102€ kornyeken volt szabad cashflowm, ami azota is ott csucsul a 2023-as TBSZ-n mert az altalad is sokszor emlitettel osszhangban, kiultem a partvonalra es most mar 107€ felett van a vwce. Igazabol nehez pszichesen atnyomni az emberen (hogy artol fuggetlenul vasaroljon), de abban szerintem van igazsag, hogy ha alapvetoen hosszutavra veszi az ember az ETF-t, akkor nem spekulalni, hanem dcazni kell.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#112477) Oppenheimer válasza Pfiucska (#112476) üzenetére


Oppenheimer
veterán

2021-es akkori ATH óta alig vannak most magasabban az indexek. Eltelt több mint 2 év és közben lecsorgott egy csomó infláció is a Dunán. Reál eszközökről lévén szó sztem csak ez alapján önmagában van egy tér idén emelkedésre. Persze ha meg azt nézzük hogy 2009 óta mennyit emelkedett mindent, statisztikailag még pár stagnáló év is jöhetne. :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#112478) aAron_ válasza Pfiucska (#112476) üzenetére


aAron_
őstag

"nehez pszichesen atnyomni az emberen (hogy artol fuggetlenul vasaroljon)"

Amennyiben magadévá teszed, hogy nem tudod megjósolni az árfolyamokat, a piac hatékony, piaci ár az amennyit ér, akkor ezzel már nem foglalkozol. Amit most 107-ért tudsz megvenni, nem is ugyanaz, mint amit 102-ért tudtál volna megvenni. Több ezer vállalat várható cash flowja, különböző tőkeköltségekkel diszkontálva. Ezek mind folyamatosan változnak.

Elejét én is így látom.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#112480) Ixion77 válasza PredatorZoli (#112475) üzenetére


Ixion77
őstag

"Ez a jelenlegi szint túlzottan erős a realitásokhoz képest."

De hát nem úgy van hogy a piacnak mindig igaza van, és mindig minden ismert információ be van árazva? :U :DDD

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#112481) nort_on


nort_on
senior tag

Pusztán az árfolyamot (pl VWCE) nézni kicsi olyan, mint a nyugdíjbiztosítás prospektusa, hogy ennyi-annyi havi/éves befizetésre 20 év múlva lesz 50 millió nyugdíjad. Ami most jól néz ki, de nyilván az a pénz 20 év múlva ki tudja mennyit fog érni.

A számok érdekes dolgok, egészen mást mutatnak, ha kicsit máshogy nézzük őket. :U Pl S&P500 sem olyan fényes ám, pl total US market cap (de S&P500 is igen hasonlót mutatna) money supply-t is nézve 1971-től 2024-ig 60.1% (2.21 vs 1.38). Szóval az index teljesítménye elég szoros összefüggésben van az éppen aktuális QE/QT trendtől.

De ez inkább a másik topik témája.

[ Szerkesztve ]

(#112482) PredatorZoli válasza Ixion77 (#112480) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Dede, de ez a jósgömbös szekció volt. :DDD

(#112483) Oppenheimer válasza nort_on (#112481) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Money supply nőni fog amíg nő a gazdaság, szóval attól nem kell félni hogy csökkenni kezdene vagy stagnálni

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#112484) kovaax válasza PredatorZoli (#112475) üzenetére


kovaax
őstag

De csak akkor tudják ezt meglépni, ha tényleg tovább csökken az infláció. Vannak akik szerint nem fog.

-=- There's no place like /home -=-

(#112485) Csabroncka válasza kovaax (#112484) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem itthon a Vargáék által elképzelt infla csak abban az esetben tud megvalósulni, amennyiben hozzá társul egy erős fogyasztás csökkenés, amennyiben nem akkor 6-8 sávban fog mozogni. Az a biztos, hogy semmi sem biztos :((

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#112486) donat_sz válasza PredatorZoli (#112461) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ha már Ben-t linkeltél pont kijött egy új ESG-s videója, úgyis téma volt mostanság.

(#112487) PredatorZoli válasza kovaax (#112484) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem, ez egyáltalán nem szükséges. A mostani 5%-os infláció stagnálása mellett is le tudnak jönni a mostani 10%-ról 5-6%-os kamatra, ami egy igen drasztikus kamatcsökkentés.
Az hogy itt mit tudnak megtenni, csak koncepció és elképzelés kérdése. A magas nyomású irányba nem illik bele a magas kamat gondolata.
Az 5% körüli inflációt simán aláírják ha emellé tudnak csiholni valamiféle növekedést, mert nekik az a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#112488) hukhl


hukhl
csendes tag

IBKR kérdés - Ajánlói regisztrációnál és első beutalások alkalmával, amit kaptam IBKR részvényt. Mit tudok vele kezdeni? Betranszferálhatom egy TBSZ-be vagy el is lehet adni? Vagy van valami megkötés, hogy meddig kell megtartani? :))

(#112489) Uyuarasy válasza hukhl (#112488) üzenetére

Egy ev mulva lesz a tied (ha kozben nem veszed ki a beutalt penzed), utana lehet adozni utanuk (es az osztalekok utan). Forras :)

(#112490) ngaba válasza PredatorZoli (#112487) üzenetére


ngaba
aktív tag

Arról nem is beszélve, hogy volt itt már negatív reálkamat elég sokáig. Igazából a külső környezeten is múlik sok minden. Ha a külvilágban mindenhol magas lesz a kamat, akkor itt is muszáj annak lennie valamennyire. Persze ez a 10% körüli kamatszint jó eséllyel nagyot fog csökkenni mindenképpen.

(#112491) Dare2Live válasza Tottu (#112439) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a K&H-nál azt tapasztaltam, hogy alkalmanként még kilehet fogni régi PMÁP-okat, amik ugye ~1 évig még hoznák a 18-19%-ot"

Az infla+os PMAPok 2024ben kincset érnek és ~10+%os reálhozamot adnak annak akinek van. Én nem értem mért akarná bárki eladni belölle illetve a kérdés a mennyiért. De ha igen főleg névértéken akkor nem kell nagyon gondolkodni meg kell venni.

szerk: Szerintem az 1%os visszaváltást modosítják vonalnak kicsi az esélye. Mindenki elmondta nem fogják annyira beépült a befeketői szentimentbe, hogy a megváltoztatásával többet buknának mint nyernének.
btw "akármi" van infla+os paírok. Akármi van reálhozam van. A másodpiaca nagyon gyorsan kialakul csak max 98%on lehet majd eladni. justmy2cent felelőséget nem vállalok ha államcsőd lesz.... ;]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#112492) Dare2Live válasza PredatorZoli (#112487) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A magas nyomású irányba nem illik bele a magas kamat gondolata."

Na de a magas nyomású költeni akar. Ahoz meg a befi akkor ad pénzt ha magas a kamat. :)

off csak beugrott: Olvasom, hogy a lakosság fogyasztásának beindulásától várják azt hogy a GDP beinduljon. Közben az állami elvonás ~50%ról 66% fölé ugrott és idén a megemelt kisker adó, csomagolási adó, üzemanyag adó.... miatt mégtöbbet vesz el az állam az állami elvonás mégtovább fog emelkedni. Elvtársak ez így necces lesz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#112493) HussarF válasza Dare2Live (#112491) üzenetére


HussarF
addikt

Az infla+os PMAPok 2024ben kincset érnek és ~10+%os reálhozamot adnak annak akinek van. Én nem értem mért akarná bárki eladni belölle illetve a kérdés a mennyiért.

Mert mondjuk nem alkalmazott, hanem vállalkozó és olyan eszközbe teheti a pénzét, amiben még ennél is jobb megtérülést lát.

(#112494) Attis7 válasza HussarF (#112493) üzenetére


Attis7
tag

A pmáp lakossági papír.

(#112495) UberMutant válasza Dare2Live (#112491) üzenetére


UberMutant
őstag

én pl eladom, abból élek.

(#112496) Dare2Live válasza HussarF (#112493) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hitel

@UberMutant És adsz el pl 2029It 100%on?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#112497) UberMutant válasza Dare2Live (#112496) üzenetére


UberMutant
őstag

persze vissza a kincstárnak

(#112498) szabi__memo válasza Dare2Live (#112491) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindenki elmondta nem fogják annyira beépült a befeketői szentimentbe, hogy a megváltoztatásával többet buknának mint nyernének
Lehet így lenne. De lehet ők nem így gondoljak, más még nem számít

(#112499) Paxker315 válasza donat_sz (#112486) üzenetére


Paxker315
addikt

oh, egy reggel kómásan YT főoldalon az általad linkelt videó fogadott, és rohadtul a "metric"-eken ragadt meg a szemem. 6 órás videó, már masszív megtekintésekkel, plusz számos feliratkozó. Aztán elkezdtem gondolkodni, hogy Ben hány podban is érintett? 4 gyerek mellett : PWL, RR, saját csatorna, The Money Scope, meg hívják minden merre. Wow. Tény, hogy néha "kedv" lenne pár portfolio-beftervekre bedobni egy-egy anyagát (amit FB-s "FIRE Hungary" közösségben látni). De minek? : ) Nagyon jó források, sokat segítenek, de sokan mindent is jobban-okosabban tudnak és menedzselnek. :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#112500) Dare2Live válasza szabi__memo (#112498) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Bankba se rakd a pénzed mert úgy gondolhatják, hogy nem adják vissza!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.