Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111601) Uyuarasy válasza kozeposztaly (#111584) üzenetére

Nekem egyszer sikerult ESZLA-val belepnem par honapja, akkor csak a foszamlan levo penz es IBKR reszvenyeket mutatta, indiai/pakisztani support egy ideig szenvedett valamit vele, de inkabb elengedtem :)

(#111602) donat_sz válasza julius666 (#111593) üzenetére


donat_sz
senior tag

:R

(#111603) Oppenheimer válasza donat_sz (#111592) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mar irtam, hogy nekem nem volt evidens az IBAN --> GIRO mapping algoritmusa. Nem akartam rossz szamlaszamra utalni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111604) Veron válasza stingy2 (#111579) üzenetére


Veron
őstag

és itt a hangsúly az első befizetésen van, igaz?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#111605) vnorbi válasza julius666 (#111598) üzenetére


vnorbi
aktív tag

OTP-nél is ez van most. Egy elektronikusan beküldött számla normál átfutási ideje 2-3 munkanap (itt van online űrlap, kézzel beviszek minden nekik fontos adatot a számláról, meg egy fotót töltök fel róla). A december végi számlák 3 hete vannak feldolgozás alatt, eddig egyet sikerült kifizetniük.

Arra gondolok, hogy év végén bolondok háza van az egészségpénztáraknál. Aki nem akarja ott dekkoltatni a pénzét, ilyenkor fizet be, és rögtön lebombázza őket számlákkal. Aztán negyedéves hozamszámítás, aztán januárban adóigazolások kiállítás...

[ Szerkesztve ]

(#111606) Dronte válasza julius666 (#111593) üzenetére


Dronte
aktív tag

Köszi az összefoglalót, toltam is tovább haveromnak, aki most nyitott számlát :)

Ugyanitt egyetértek, nagyon fontos lenne összegyűjteni a leggyakoribb kérdéseket az IBKR transzferről / TBSZ-ről. Sokan leírták már itt a folyamatokat egyéb témákban is.

[ Szerkesztve ]

(#111607) Oppenheimer válasza julius666 (#111593) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Vajon ez a doksi megfelelo lesz a NAV-nak? Ez a confirmation az elso 2024-es TBSZ-re atvezetesemrol, ennel jobbat / reszletesebbet nem talaltam.

szerk: transaction historyban van 1 confirmation document de az sem reszletesebb.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111608) AMD Power válasza Kasya (#111575) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm. Mint kiderült, a K&H nem is lehet utalni hitelkártyáról. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#111609) kuntics válasza julius666 (#111593) üzenetére


kuntics
aktív tag

Köszi, pont most nyitnám az első tbsz-t, nagy segítség ez a leírás a magyar családoknak hozzám hasonló full kezdőknek.

(#111610) donat_sz válasza Oppenheimer (#111607) üzenetére


donat_sz
senior tag

ez szerintem még nem az a doksi, amiről itt korábban szó volt. én tegnap tettem pénzt a TBSZ-re és még nincs a helyén, így biztos ami biztos egy tickettel próbálom gyorsítani.

hogy hol kéne lennie arra meg elvileg ez a megoldás:
1) jobb felső sarok Help ? gomb
2) ott Secure message center
3) Notifications

(#111611) donat_sz válasza Sub-S (#111547) üzenetére


donat_sz
senior tag

:R

(#111612) Oppenheimer válasza donat_sz (#111610) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Volt szó róla a topikban hogy nem feltétlenül kell a dokist megvárni, anélkül is lehet jelenteni a NAV-nak.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111613) VMatteo


VMatteo
őstag

Kop-kop-kop "Itt a Nemzeti Adó - és Vámhivatal, Merkúr bevetési egysége!" :DDD :DD

Tisztelet a Gépésznek!

(#111614) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

köszönöm! ez pontos valasz!

(#111615) keselyumadar


keselyumadar
csendes újonc

Hali
Valaki nem vàgja egészen véletlenül hogyan érinti a családi adókedvezményemet ha egy gyerekem van és elváltam decemberben?
Ergo mi van ha azt ikszelem már nem csak èn kérem a családi adókedvezményt? (Ex minimálbéren) Vagy már nem is ikszelhetem adott esetben akár? :U :R

(#111616) axioma válasza keselyumadar (#111615) üzenetére


axioma
veterán

ha nincs kozos felugyelet, akkor a masik szulonek anyagilag mintha nem is lenne gyereke, hiaba fizeti tartasdijban a koltsegeket - jo kis magyar jogszabalyok [disclaimer: akik miatt tudom azok jopar eve 18 felettiek szoval nem friss az info]

(#111617) tandankin válasza keselyumadar (#111615) üzenetére


tandankin
csendes tag

Akkor kérheted, ha te neveled (nálad lett elhelyezve), kérheted a felét, ha váltottan nevelitek (nálam ez utóbbi van.). Ez esetben a családi pótlék megosztását is kell kérelmezni, annak, aki kapja (jó esetben az anya) és utána lehet a NAV-nál beadni a családi adókedvezményt.

(#111618) TCr


TCr
veterán

Friss írás a kötvény ETF-ekről.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#111619) Uyuarasy

George felhasznaloktol kernek egy kis tanacsot. Ex-Random befektetokent iden igenyeltem egy Erste Max hitelkartyat, van ertelme hozzarendelni az Erste fiokomat a George-hoz? Visszaolvastam es az a benyomasom hogy nem igazan mukodik ott minden.

3 TBSZ-em van, szerintem ennyi is marad, tavaly mar IB-nel nyitottam, meg at kell szamolnom hogy mit mond a matek az atmozgatasra, de valoszinuleg legkesobb ev vegen atvinnek mindent IB-hez.

Addig eleg a NetBroker vagy tud adni valami pluszt a George? Fut a Futures is, masik bankbol allando utalassal.

(#111620) avl válasza TCr (#111618) üzenetére


avl
aktív tag

köszi!
szerintem korrekt

ez a kötveny ETF vs. kötveny gondja: US allamkötveny eseten az löbbivel nem lehet a fix kamatot igen hosszu / lejaratnak megfelelöen hosszu idöre fixalni (mert az ETF a policy-jatol függöen korabban eladja es az uj vetelenel ismeretlen ma a hozam), direkt kötveny eseten meg TBSZ-en belül is az adozas bizonytalansaga (US levon ?)

nem tudom kinek mi a fenti kerdesre a megoldasa ?
- nem tart kötvenyt :-)
- ETF es elfogadja a nem tutti fixalt hosszu hozamot
- direkt kötveny es elfogadja az esetleges (? biztos?) adolevonast

(#111621) TCr válasza avl (#111620) üzenetére


TCr
veterán

Én úgy vettem észre, hogy itt a DTLA-t preferálják jobban (javítsatok ki kérlek, ha nem :)).
Nekem is van egy nagyon minimális játékpénz benne.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#111622) bandus válasza avl (#111620) üzenetére


bandus
veterán

én direkt kötvényt vennék, ha tudnám pontosan melyik ISIN kódút kell. tudom, volt róla szó, de usta vagyok visszakeresni, a DTLA ticker megy fejből, így ezt veszegettem :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#111623) Ixion77 válasza avl (#111620) üzenetére


Ixion77
őstag

Hosszú kötvény ETF, és elfogadom hogy hozamesés esetén a nyereséget hamarabb kapom meg mint direkt kötvény tartása esetén kapnám :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111624) nort_on válasza Uyuarasy (#111619) üzenetére


nort_on
senior tag

George bankolni jó, de a portfólióddal nem sok mindent tudsz kezdeni, max nézegetni. Én legtöbbször NetBrokerGo-t használtam, ha az valamit nem tudott, akkor meg a webes NetBroker-t.

Ettől függetlenül szerintem kösd össze.

Ixion77 ha meg emelnek még 25 bps-t, akkor besz..ptuk... :U

[ Szerkesztve ]

(#111625) fecus


fecus
őstag

Tulajdonképpen hová várjuk a DTLA árát? Mikor mondjuk, hogy a soft landing megvolt és ha megvolt mekkora DTLA árra számítotok?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#111626) TCr válasza Ixion77 (#111623) üzenetére


TCr
veterán

Kamatfizető, nem visszaforgató ETF-et tartasz?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#111627) Sergiohu


Sergiohu
tag

Sziasztok, jelenleg 35-65 arányban van magyar állampapírom illetve csőre töltött euro xetrán etf vásárlás céljából.
Ma vagy holnap szeretném elkölteni, 10-12 évig nem piszkálnám. Telibe s&p- re hajlok, de bizonytalan vagyok hogy legyen valami world és/vagy DAX is, esetleg valami trezsöri..

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#111628) Ixion77 válasza fecus (#111625) üzenetére


Ixion77
őstag

5.1
5.5
6.0

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111629) Ixion77 válasza TCr (#111626) üzenetére


Ixion77
őstag

Szerintem visszaforgató. Nincs nagy jelentősége.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111630) avl válasza Ixion77 (#111623) üzenetére


avl
aktív tag

igy vélem érteni írásod: mivel ETF elöbb csereli ki uj hosszu kötvenyre, elöbb "épül be az árfolyamába" ha hosszu hozam lemegy, mert uj hosszu olcsobban kerül bele, mint ami kikerül

így érted ?

(#111631) nort_on válasza Sergiohu (#111627) üzenetére


nort_on
senior tag

Ha bizonytalan vagy, akkor diverzifikálj és VWCE, ha meg nagyon akarsz kötvényt is, akkor 10% DTLA.

(#111632) TCr válasza Ixion77 (#111629) üzenetére


TCr
veterán

"a nyereséget hamarabb kapom meg"

Csak ezért kérdeztem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#111633) Uyuarasy válasza nort_on (#111624) üzenetére

Koszi, NetBrokerGo nekem is fent van, de ha kell valami inkabb weben lepek be desktoprol.

(#111634) Ixion77 válasza avl (#111630) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem teljesen. Úgy értem, hogy teljesen mindegy mikor milyen lejáratú kötvényei vannak mindaddig, amíg mindegyik nagyon hosszú. Napról napra, percről percre mindegyik át fog árazódni az aktuális hosszú kamatszintnek megfelelően. Ha az máról holnapra többet esik, mint amennyi az egy napra eső arányos része a hátralevő (mondjuk 20 év) átlagos futamidőnek, akkor az ETF értéke aznap többet fog emelkedni annál, amennyit 1 nap alatt emelkedett volna az érték az előző napi kamat alapján.
Minél hosszabb a futamidő, annál nagyobbak a mozgások, hiszen nem a kamatváltozással arányosan változik az érték, hanem az felszorzódik a hátralevő évek számával.
Persze az egyedi kötvény is átárazódik ugyanúgy, viszont sokkal macerásabb. Nagyobb a spread, minimum tételek vannak, adózás problémás, stb.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111635) julius666 válasza Ixion77 (#111623) üzenetére


julius666
addikt

Direkt kötvénynél ugyanúgy megkapod, hiszen annak ugyanúgy van árfolyama.

A fentebbi elemzésközpont cikkben tárgyaltak valós problémákra mutatnak rá, de ezek gyakorlati jelentősége számomra kérdéses. Kisbüfik közül ki az, aki azért vesz hosszú kötvény alapot, mert 20+ évig benne akar ülni? Max valami 60/40 portfólió részeként lenne értelme, de ott nem "magas hozam hosszú időre fixálása" az elsődleges cél, oda meg meg kéne vizsgálni, hogy a kötvény ETF-ek alap kötvényektől eltérő viselkedése amúgy a korrelációt, rebalansz bónuszt rontja-e vagy sem. Egyáltalán nem triviális.

Nekünk itt Magyarisztánban a nagy kuruckodás eredményeként mondjuk az egész téma tök tárgytalan, mivel USA kötvényeket közvetlenül nem éri meg tartani az elcseszett adózás miatt, elméleti az egész vita.

[ Szerkesztve ]

(#111636) Ixion77 válasza TCr (#111632) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha visszaforgató, akkor is eladhatod, és ugyanott tartasz. Ha nem visszaforgató, akkor is visszaforgathatod te magad és ugyanott tartasz. A visszaforgatásnak ilyen szempontból nincs jelentősége. Hogy mit realizálsz és mit nem, valamint hogy mikor az rajtad múlik.
Adózási és költségszempontból van/lehet.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111637) stingy2 válasza Ixion77 (#111623) üzenetére


stingy2
senior tag

Ezt nem értem. Miért kapnád meg hamarabb? Mivel pár hétig szórakoztattam magam direkt us. kötvény vásárlással, ezért pont emlékszem, hogy a 20 éves 38$-ról felment pár hét alatt 42 $ közelébe. Ha megveszed, eladod, akkor ez a 10% árfolyamnyereség zsebben van 2 hét alatt, pont, mint az ETF.
A gond itt igazából az volt, hogy nem tudtam venni. Kis tétel abszolút off: 1-től 20.000$-ig próbáltam, beálltam vételre, de nem kaptam egy darabot sem, még piaci ár felett sem.(ez nem tőzsdei üzlet)
Akkor olvasgattam utána, és olyan 100.000$-tól kezdenek foglalkozni velem a kötvény kereskedők. IB-nek nincs kötvénye, csak összehoz az eladóval.
Ennyit meg nem teszek bele, mégis csak 4-5% éves hozamról beszélgetünk.
Ami viszont jó hír, hogy T-Bill-t "akármennyit" vehetek. Kipróbáltam parkoló pénzzel, és megkaptam a 100e$-os tételt is és utána a 3ezrest is. Szóval ott nem fontos a nagy tétel, igaz csak max. 1 év a lejárat, mint itthon a DKJ. (végül is ez amerikai DKJ)

Szóval ha csak nem több százezer v millió $-os rv/kv portfóliót (pl. 60/40) építget az ember, akkor szerintem a direkt kötvény kilőve.

#111635julius666 " USA kötvényeket közvetlenül nem éri meg tartani az elcseszett adózás miatt," - nem feltétlenül: vannak az alacsony kamatkörnyezetből "visszamaradt" alacsony kuponú kötvények (1% alatt), ahol az átárazódás miatt az árfolyamnyereségen van a haszon, és a 0,5-1% közötti kuponból jön le a 30%, miközben az össz. hozam 4-5%. Mondjuk ez is sokkal rosszabb, mint tavalyig a nulla. De mint írtam, nem ez a fő probléma mi szintünkön, hanem a mennyiség.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#111638) Ixion77 válasza julius666 (#111635) üzenetére


Ixion77
őstag

"Direkt kötvénynél ugyanúgy megkapod"

Igen, ezt írtam én is a #111634 végén. Egyszerre írtuk :)

"Kisbüfik közül ki az, aki azért vesz hosszú kötvény alapot, mert 20+ évig benne akar ülni?"

Aki jobban bízik benne mint a részvényekben. Azt tudjuk, hogy mi volt a sikeres befektetés az elmúlt 10-20 évben, azt nem hogy mi lesz a következő 10-20-ban. Nekem legalábbis fogalmam sincs. Van egy alapkoncepcióm a gazdaságról, mely szerint a 2008-as válság sosem ért véget. Azóta csak a világ valaha látott legnagyobb piramisjátékát játsszuk. Organikus növekedés nincs, kizárólag hitellel toljuk tovább az egyre nagyobbra nőtt galacsint, bízva abban hogy végül valami csoda történik amitől minden rendbejön. Ezt valójában mindenki tudja, de kiszállni a játékból mégsem lehet/érdemes. De nem tudni hogy mikor ér véget a játék, és én azt sem tudom hogy akkor mi fog majd utólag jó befektetésnek bizonyulni. Talán a kötvények lesznek a legjobbak mert mindenki likvid eszközre fog vadászni. Vagy a legrosszabbak mert a fiat pénz elértéktelenedik. Nekem gőzöm sincs.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111639) Ixion77 válasza stingy2 (#111637) üzenetére


Ixion77
őstag

"Ezt nem értem. Miért kapnád meg hamarabb?"

Mert ha nem mozdul a hozam egyik napról a másikra, akkor az egy napi kamatot kapod árfolyamváltozásként. Ha viszont mozdul, akkor a sok évvel felszorzott mértékben változik az árfolyam.
Az ebben a tekintetben mindegy, hogy direktben van a kötvényed vagy ETF-en keresztül.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111640) axioma


axioma
veterán

Anno IBCE-re ugy remlik azt mondtatok, hogy IB-tol lehetne valtani is naluk befektetes nelkul is, de a magyar szabalyok nem engedik hogy fx-eljen. IBIE ota erre mi a mondas? [Nem fotevekenysegkent, lenne tbsz is, hanem idonkent be kene fizetnem az RSU adojat, ami el is kene jusson valami szamlara forintban. Hova utaljam haza a dollart ami ezt fedezne' a kerdes lenyege.]

(#111641) julius666 válasza Ixion77 (#111638) üzenetére


julius666
addikt

Aki jobban bízik benne mint a részvényekben. Azt tudjuk, hogy mi volt a sikeres befektetés az elmúlt 10-20 évben, azt nem hogy mi lesz a következő 10-20-ban.

Olyan tőzsdei időablakokat valóban találni a történelemben, amikor ha részvény helyett kötvényt vettél és tartottad végig, akkor 10-20 év múlva is jobban jártál, mintha részvénnyel tetted volna ugyanezt. Mindig erősen túlértékelt részvénypiac jelölte ki az időablak elejét és röviddel rá (pár éven belül) komoly tőzsdei korrekció következett, magyarán jól az járt igazán, aki nem kötvényben ücsörgött 20 évig, hanem idő előtt eldobta a kötvényt (jellemzően nagy haszonnal az árfolyammozgások okán) és átült részvénybe.

Aki hosszú kötvényt vesz kisbüfiként mind így veszi, spekulációs céllal. Senki se 20 évig akarja tartogatni, hanem arra számít hogy lesz a következő pár évben egy jó kiszálló és felülteljesítheti a részvénypiacot. A 60/40 portfóliók (és társai) mögött is valójából ez van, csak alá van támasztva elmélettel is, meg megmondja egy "algoritmus" mikor mennyit vegyél/adj el. Emiatt tud kialakulni hozamgörbe inverzió is, a piaci szereplők kamatcsökkenésre számítanak és ezért megveszik "drágábban" is a hosszú kötvényeket.

[ Szerkesztve ]

(#111642) IG55 válasza nort_on (#111624) üzenetére


IG55
senior tag

Lehet pl a Future befektetéseket kezelni a George-ban (indítani, eladni). Továbbá lehet átvezetni a bankszámla és a befektetési számla között, pl Future eladásnál ez hasznos.

(#111643) Ixion77 válasza PredatorZoli (#111463) üzenetére


Ixion77
őstag

Végre felvették velem a kapcsolatot a KH-tól. Elnézést kértek (van mire, tekintve már több mint 100 euró a veszteségem a balf*kodásuk miatt), valamint megemlítették hogy:
- Óriási a káosz most náluk, ezért nem tudnak semmit ígérni
- Jelenleg minden be-és kiutalás rögzítése manuálisan történik
- Azt majd a backoffice fogja végrehajtani valamikor. Nem tudni mikor, így azt sem tudni hogy mikor fogom végre megkapni a saját pénzemet. Addig is kamatozik náluk tovább vidáman.

Az ügyfélszolgálatos egyébként kedves volt, tette amit tudott, de az állapotok olyanok mint lassan már mindenhol ebben az országban (=semmi se működik).

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111644) bandus válasza Ixion77 (#111643) üzenetére


bandus
veterán

en is ezt tapasztalom az erstenel, ahol elhagytak az alairasi kartonomat, es ezt az erste investment nem tudta megoldani hazon belul a bankfiokkal, nekem kellett utana telefonalgatnom…

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#111645) aAron_ válasza Ixion77 (#111643) üzenetére


aAron_
őstag

Én meg naivan azt hittem még az elején, hogy az IB térnyerése miatt van az egész merger, egy versenyképesebb szolgáltatást akarnak nyújtani. Ennek eddig éppen az ellenkezője.

Úgy tűnik, saját költségük csökkentésén kívül más logika nincs mögötte. :(

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#111646) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Módosul a revolut üzletszabályzat.

Frissítettük a 11. pontot, amely immár tartalmazza azt, hogy a Revolut alkalmazás vagy kártya nem használható (sem közvetlenül, sem közvetve) pénzeszközök egyik forrásból a másikba történő ciklikus mozgatására (looping), illetve termékeinkkel, szolgáltatásainkkal vagy ügyfélszolgálatunkkal való visszaélésre, valamint a személyes számla nem használható nem személyes célokra. Ez magában foglalja azokat a tevékenységeket, amelyek veszélyeztethetik szolgáltatásaink integritását, vagy a Revolut és ügyfelei biztonságát és jóllétét. A 24. pontot szintén kiegészítettük azzal, hogy amennyiben ilyen tevékenységet folytatsz, azonnal bezárhatjuk vagy felfüggeszthetjük a számládat (beleértve a Revolut-csoport más alvállalata által nyújtott szolgáltatásaihoz való hozzáférést is), és megszüntethetjük a weboldalunkhoz való hozzáférést is.

Ez jelentheti azt, hogy nem lehet csak arra használni, hogy folyamatosan átfolyatja az ember a pénzt, pl rá kártyával, majd onnan továbbutal az IB-re? Vagy ez csak azt jelenti hogy oda vissza csikicsukikra nem használható (pl magyar számláról oda vissza utalás a megfelelő havi érkeztetés teljesítéséhez)?

[ Szerkesztve ]

(#111647) Ixion77 válasza PredatorZoli (#111646) üzenetére


Ixion77
őstag

A loop lényege szerintem az, hogy körkörösen visszatér az pénz az eredeti helyére. Tehát az általad csikicsukinak nevezett eljárás.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#111648) tlac válasza tlac (#111567) üzenetére


tlac
nagyúr

senki nem ért hozzá? :)

(#111649) bigdady válasza PredatorZoli (#110608) üzenetére


bigdady
nagyúr

Beszéltem a nyugdijbiztositóval. Két lehetőségem van (most 5 éve fizetem és vagy 20 évem van nyugdíjig):
a) szüneteltetem az egészet és bent marad a már befizetett és megkapom nyugdíjkor de nem kell visszafizetni a tőke kb 20%-ának a 120%-át.
b) visszavásárolom és megkapom a kb a tőke 98%-át és vissza kell fizetnem a tőke kb 20%-ának a 120%-át vagyis visszakapom a tőkém kb 80%-át.
c) fizetem tovább és csak az éves befizetésre kapom a 20%-ot. Tkm kb 4-5%. Kb most érdemes is kiszállni így ez elvetve
:U

(#111650) aAron_ válasza tlac (#111648) üzenetére


aAron_
őstag

Erre nem nagyon lehet mit válaszolni. Szerintem két út van: vagy sok utána olvasással, kutatással kialakítasz egy magadnak megfelelő, komplexebb stratégiát, amiben megbízol hosszú távon is, vagy megveszed a piacot, ami legalább biztosan olcsó és egyszerű.

#111646PredatorZoli: Úgy tűnik előbbi. Redditen ezt találtam (bár a kommentben említett FAQ-t nem találtam):

"What are the indicators of money looping? Where customers: Use their credit card to make frequent and high value top-ups to their Revolut wallet and transfer those sums to their own, or another individual’s, bank account (whether locally or internationally); and have little to no Revolut card spend."

My customer experience with Revolut : r/Revolut

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.