Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112651) Blaise válasza VMatteo (#112641) üzenetére


Blaise
veterán

A fő képernyőn középen az Esedékességeknél lenyitod a megfelelő papírt, majd Rendelkezés gomb, Rendelkezés esedékességfizetés módjáról, és beállítod, hogy mi legyen a Pénzkiegyenlítés módja (Banki átutalás ebben az esetben)

(#112652) Tottu válasza bandus (#112650) üzenetére


Tottu
senior tag

Valóban nem részleteztem az 1 évet, de Oppenheimer-nek igaza van: a cégből minden év elején veszem ki az osztalékot és azt akarom szétosztani 1 éven keresztül.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#112653) Oppenheimer válasza bandus (#112650) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Tiszta logika az egész: évente szoktak cégből kivenni osztalékot, de közben megírta ő is.

Már azt is megbeszéltük hogy nem fogja az összes pénzt azonnal befektetni, valószínű hogy egyedi részvényekben keres jó beszállókat.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#112654) TCr válasza Tottu (#112652) üzenetére


TCr
veterán

A DCA fogalmát értem, azt viszont nem (teljesen), hogy miért akarod ezt, ha azonnal rendelkezésedre áll egy nagyobb összeg, amiről amúgy tudod, hogy hosszú távra befektetnéd.
Mármint... közben kimaradhatsz elég jó rally-kból...

Oppenheimer: "valószínű hogy egyedi részvényekben keres jó beszállókat"
Szerintem ez nem DCA.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112655) Oppenheimer válasza TCr (#112654) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Itt most azon kötekedtek hogy hogy fektesse be, nem a kérdésére akartok választ adni. Nem befektetési stratégiát kért.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#112656) Deminem válasza eckerol (#112534) üzenetére


Deminem
csendes tag

Nem, a normál számlámon nem volt pénz.

Az Erste vonalon történt azóta előrelépés, majd frissítem.

(#112657) SzGee válasza Tottu (#112645) üzenetére


SzGee
aktív tag

Hali én egy hibrid megoldást javasolok
Ha félsz a forint további gyengülésétől, akkor váltsd át az összeset EUR/USD-re, amelyik szimpibb
Viszont szerintem VWCE helyett inkább valamilyen ultra rövid kötvény alapot válassz, mert jó eséllyel ha a volatilis részvényedbe jó beszálló ígérkezik, akkor pont a VWCE is jóval lejebb lesz... Tehát 0-3m USD bondot vagy EUR bondot javasolok

Update:
Bár úgy látom már más is megírta a tutit :)

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#112658) stingy2 válasza SzGee (#112657) üzenetére


stingy2
senior tag

USD esetén nem feltétlenül kell ETF vagy valamilyen rövid kötvény alap. Ott megveheti a
T-Bill-t is közvetlenül IB-n keresztül. Az olyan mint a DKJ, most fél évre kb.5%-ot, 1 évre 4,8-at hoz, és az annyi, nem lesz se több, se kevesebb lejáratig. Én pl. a "felesleges" pénzt ebben parkoltatom.

INTJ

(#112659) TCr válasza Oppenheimer (#112655) üzenetére


TCr
veterán

Nem kötekedtem, kérdeztem, mert szeretném érteni a logikáját.
Még ha a kérdőjel le is maradt, amiért elnézést kérek.

#112658 stingy2:
Jól emlékszem 1-2 korábbi hsz-edre, hogy a T-Bill elég zsírosan minimumdíjas?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112660) eldoble válasza eldoble (#112636) üzenetére


eldoble
aktív tag

Erre esetleg valami az állampapírok közül: #112636 ?

(#112661) TCr válasza eldoble (#112660) üzenetére


TCr
veterán

Mi a célod vele?
Csak hogy otthagyod és kamatozzon?
Ha igen, akkor valószínűleg a FIXMÁP lenne a legjobb.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112662) eldoble válasza TCr (#112661) üzenetére


eldoble
aktív tag

Igen, csak a kamatoztatás. Köszi, megnézem amit ajánlottál.
2032/I PMÁP -al nem járok jobban, ha 3-4 év múlva visszaváltom?

[ Szerkesztve ]

(#112663) TCr válasza eldoble (#112662) üzenetére


TCr
veterán

Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem.
Kiszámíthatatlan az infláció miatt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112664) eldoble válasza TCr (#112663) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi.

Közben olvasgatva, itt a táblázatban azért prognosztizálják: [link] .

[ Szerkesztve ]

(#112665) avl válasza SzGee (#112657) üzenetére


avl
aktív tag

€-ban levö penzre engem is erdekelne IBIE-n TBSZ-en belül megvehetö rövidtavu (2-3-4-5 honapig) es tutti (=cash-nel biztosan jobb) cucc

(#112666) TCr válasza eldoble (#112664) üzenetére


TCr
veterán

Nézd, ez egy jóslás.
A táblázat szerint a jelenlegi PMÁP 3 évi kamata 20,8%, mínusz a visszaváltási költség.
Lehet, hogy ennyi lesz, lehet, hogy nem.
A FIXMÁP-é visszaváltási költségtől mentesen fixen 21%.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112667) akela91


akela91
addikt

+1, én is szívesen fogadok tanácsot ilyen célra, épp utaltam egy kis pénzmagot (Eur) oda, mert a kincstárba elég Forint pihen tartaléknak 17.85% kamattal.
Egyébként én a saját számlámra szoktam, és azt transzferálom át a TBSZ-re, ennek semmi értelme nem volt, és mehetne egyből TBSZ-re Revolutról?

[ Szerkesztve ]

(#112668) Tottu válasza TCr (#112654) üzenetére


Tottu
senior tag

Senki nem tudja a jövőt, de én arra számítok, hogy a 2024-es év nem lesz annyira pozitív, mint a 2023-as volt, így év elején nem akarom ellőni a teljes "puskaport", viszont szárazon akarom tartani azt... :)

Abban viszont egyetértek, hogy nagyon hosszú távon valószínűleg nem ezen fog múlni a portfolióm sikere, viszont hátha sikerül ezzel a stratégiával nyernem. Majd egy év múlva eldől, hogy helyes döntés volt-e vagy sem.

A 0-3m USD / EUR bond tippeket köszönöm, megnézem ezeket is. :R

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#112669) donat_sz válasza donat_sz (#112264) üzenetére


donat_sz
senior tag

ERSTE -> IBIE transzfer átfutási idő
01/12 személyesen indítva
01/19 telefonos ügyfélszolgálaton érdeklődés látható előrelépés hiányában
(itt azt mondták jövő szerdáig legyek türelemmel, úgy tűnt, hogy ez eddig nem került náluk sorra)
01/22 IBIE automata üzenete (Your inbound qualified transfer request was approved.)
01/24 megjelent minden pozícióm az IBIE-nél (még ERSTE-nél is látszik minden)

(#112670) 360xbox360 válasza avl (#112665) üzenetére


360xbox360
tag

ERNX? ~4% Vagy redditen olvastam XEON-t.

[ Szerkesztve ]

(#112671) eldoble válasza TCr (#112666) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, igen, igazad van.

(#112672) stingy2 válasza TCr (#112659) üzenetére


stingy2
senior tag

Hogy érted? Az IB jutaléka 0,002%, min. 5$. Ha úgy nézem, arra a hónapra, mikor veszek le van tudva a TBSZ számlavezetési díj nagy része.
Amit írtam, 4,8-5% ASK yield, tehát ez már az "enyém", a BID-et és így a spread-et nem tudom, de nem is szoktam nézni. Ebben "csak parkol a pénz max pár hónapot, ha kiüt a stop, a hozam a rv. árfolyamnyereségen van.
Ha a mennyiségre gondolsz, az itt nem probléma: ebből már vettem egyszer próbaképp 3db-ot 3000$ körül, és simán megkaptam. A kötvényeknél volt eddig, hogy hiába álltam be kis tétellel vételi oldalra, nem kaptam semmit.

INTJ

(#112673) TCr válasza Tottu (#112668) üzenetére


TCr
veterán

Ezek szerint a jó beszállókat szeretnéd eltalálni, ezért nem volt kerek a kép a fejemben, mert ez (szerintem) nem DCA. :R
DCA pl. az, amit én is csinálok, hogy mindegy mennyibe kerül az adott instrumentum, minden hónapban veszek belőle x összegért.

#112672 stingy2:
Kevertem a kötvényekkel. Köszi.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112674) avl válasza 360xbox360 (#112670) üzenetére


avl
aktív tag

köszi ! :R jonak is neznek ki

pl. 50000€ eseten mondjuk eves 3.5% 1 honap alatt ~ 146€

(#112675) Ixion77 válasza avl (#112665) üzenetére


Ixion77
őstag

Én XEON-ban tartom

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#112676) bandus válasza avl (#112674) üzenetére


bandus
veterán

de ha jól látom ezek az etf-ek is mentek negatívba, ennek mi volt az oka?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#112677) Ixion77 válasza bandus (#112676) üzenetére


Ixion77
őstag

Negatív volt az alapkamat

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#112678) eagleberg válasza PredatorZoli (#112621) üzenetére


eagleberg
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#112679) PredatorZoli válasza eagleberg (#112678) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ez én is írtam hogy van ilyen lehetőség, csakhogy az erre lehetőséget biztosító szabályok bármikor megváltozhatnak aminek hatására bele lehet ragadni, de ezt le is írtam...

(#112680) TCr válasza Ixion77 (#112675) üzenetére


TCr
veterán

Overnight swap... ez mit takar pontosan?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112681) VMatteo válasza Blaise (#112651) üzenetére


VMatteo
őstag

Köszönöm!

Ahogy nézem, ez a 9,9-es PMÁP most az, amibe érdemes lenne félretett pénzt pakolni... jól látom? ;]

Tisztelet a Gépésznek!

(#112683) Dronte válasza Dronte (#112335) üzenetére


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Visszatérve a korábbi témára, az Erste ügyfélszolgálat el tudta küldeni az RC-s költségkimutatásokat és beker értékeket egy doksiban! Szóval minden szuper, tárolják még természetesen ezeket az infokat a merger után.

(#112684) net91 válasza eagleberg (#112678) üzenetére


net91
senior tag

szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#112685) Dronte


Dronte
aktív tag

Bekerülési ár IBKR-en, újabb kérdés:
A bekerülési árak esetén tranzakciók költségét hozzá kell adni? Tehát a Total Cost = bekerülési ár * mennyiség + tranzakciós költség? Vagy bekerülési ár + tranzakciós költség, mert felszorozza a mennyiséggel magától?

Asszem volt már ez is kérdésként, de most épp nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#112686) nort_on válasza Dronte (#112685) üzenetére


nort_on
senior tag

Pont így.

(#112687) eckerol


eckerol
újonc

Ma beszéltem ismét K&H Értékpapírral. Valami oknál fogva most hajlandóak voltak valami kézzelfoghatót is mondani a bullshit sablonszöveg helyett, bár vannak kétségeim, hogy ez mennyiben fedi a valóságot. A hölgy azt mondta, hogy a TBSZ transzferek gyakorlatilag le vannak állítva, mivelhogy azt csehek kezelik és cseh oldalon valami technikai/emberi erőforrás probléma miatt nem tudnak haladni. Kicsit fura, mert először technikai dolgokra hivatkozott, utána azt mondta, hogy a csehek "kicsit féloldalasan" kezelik a TBSZ kérelmeket, bármit is jelentsen ez, szóval azért én még élek a gyanúperrel, hogy ez is full kamu. Illetve, mivel hogy nekem már csak a TBSZ-em van náluk, ezért ez portfólió transzfernek minősül, emiatt a csehek kezelik/kezelnék, de ő nagyon bízik benne, hogy majd ez is átkerül a magyarokhoz. Merthogy ugye azt mondta, nekem azért végezték már el a normál számlámon lévő csekély HUF összeg utalását, mert azt magyar kollégák bonyolították le. Ha esetleg valakinek mégis megvalósulna a TBSZ transzfer tőlük a közeljövőben/napokban, akkor írjon légyszi és akkor tudom, hogy ez is kamu, amit most mondtak. Alapból nem értem miért a 12. hívásnál voltak hajlandóak ezt elmondani, a hölgy állítása szerint már 3 hete fennáll ez a probléma. Talán érdemes lenne megosztani valami nyilvános felületen is a nagyérdeművel, már nagyobb viccet nehezen tudnak magukból csinálni, illetve ez felveti azt is, hogyha a jövőben egy ügyfél valamilyen másfajta transzfert, vagy akármilyen műveletet szeretne netán sürgősen végrehajtatni, könnyen lehet, hogy a cseh munkaerő precizitására és gyorsaságára kell hagyatkozzon.

(#112688) nort_on válasza eckerol (#112687) üzenetére


nort_on
senior tag

Full gáz ez az egész. :(

Van egy érzésem, hogy a tavalyi IBKR TBSZ kapcsán jött az ötlet a KBC-nél, hogy adják el a pakkot, bárkinek, annyiért amennyiért sikerül, lesz, ami lesz alapon, mivel úgyis sokan dobbantanak az IBKR-hez, és csak a nyűg lesz a transzferekkel. És ezt jól besz.ta a vevő, meg az ügyfelek is.

(#112689) AMD Power


AMD Power
titán

Jól érzem/gondolom,hogy nyer elejére lesz vagy 400-420Ft az euró? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#112690) avl válasza Ixion77 (#112675) üzenetére


avl
aktív tag

köszi

..tovabbra sem froclizas* - de itt plane a tema kapcsan, hogy ~cash-t XEON-ban tartod illetve: figyelem miket irsz [mert a léc fölött vagy :-) ] - a cél, csak eszembe juttatta:

#91001Ixion77 "Ha SPX 4300 fölé megy, akkor sajnos kénytelen leszek drágán vásárolni be"

-> korabban is erre parszor rakerdeztem (ujra esedekes ;-),

legutobb ~ 3 honapja kerdesemre: #106579Ixion77 ...azok inkabb "bunkereszközök" = várakozás egy jo belepesi eszközárra hosszutavu rv. cucchoz (az en interpretaciom persze)

*: siman lehet, hogy X nap/het/honap mulva ez az allaspont lesz a jobb !

kb. mennyi %-nyid van ilyen "várakozós" eszközökben ? amiket, ha lesz a szerinted vasarlashoz megfelelö arszintig eses, akkor huss eladsz es veszel (mit is ? szeles vilag ETF ? value ? multifaktor ? ...)

(#112691) aAron_ válasza nort_on (#112688) üzenetére


aAron_
őstag

KBC csoporton belüli volt a migrálás két leány között. Inkább vállalati struktúra kérdés szerintem ez. Én azt feltételeztem korábban, hogy egy versenyképesebb szolgáltatásra törekszenek mérethatékonyság növelésével. Naivan.

What is your ikigai?

(#112692) Ixion77 válasza avl (#112690) üzenetére


Ixion77
őstag

A százalékokat inkább nem tenném publikussá, de nyilván nem lepődsz meg ha azt mondom hogy a 2023-as év nagyon nem volt sikeres számomra. Gyakorlatilag ütközőpályán voltam a tehervonattal, és nem én bizonyultam erősebbnek. De persze nem tanulok semmiből, olyan DAX shortolhatnékom van ma is hogy ihajj...

Amikor kockázatos eszközöket veszek, akkor ugyanazokat, amik itt a fórumon is általában népszerűek: LCUW, XDEV, ZPRV, stb.

Ha lesz márciusig egy szezonális visszaesés, akkor főleg small capban tervezek jelentősen bővíteni, és MAG7-et adni el, mert úgy vélem hogy a pénzügyi kondíciók javulni fognak, és az a jelenleg nagyon levert kis cégeket fogja elsősorban segíteni. Szintén erősen gondolkodok a US ipar felülsúlyozásán, mivel ott meg jelentős támogatásokat vizionálok az US kormány részéről a "hazaköltözés" részként.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#112693) avl válasza Ixion77 (#112692) üzenetére


avl
aktív tag

egyreszt köszi

masreszt a %-ok: kár; illetve igy fogalmam sincs, hogy 10% taji (4-14), 25% táji (21-29) 45% táji (41-49) ...vagy még több a partvonalon kivüli ...es igy nem tudlak ez alapján hova tenni

..mert nem mindegy :-)

én tartom: semmiben sem szeretnék 15%-nyit sem, egyetlen szolgaltato akármilyen széles ETF-jében sem es persze cash-ben sem (nyilvan ha epp pl. lakasvetel lenne, akkor lehet 1-2-3 napig cashben több)
nalam az ETF-ek aránya egymashoz kepest:
XDEV 100.0
JPGL 90.5
VWCE 83.8
AW1R 82.2
ZPRV 71.5
5MVL 51.2
IQQ0 17.1
SXRC 11.5
SPYI 3.9
VAGF 1.7
a vastagbetüseket bövitem (SPYI-t nemrég kezdtem IBIE-nél venni) illetve a hedgelt szeles - de likvid stb. - ETF is a "maniam" ezert SWRE-t is tervezek venni

(#112694) PredatorZoli válasza avl (#112693) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Miért veszed annyira szigorúan azt a 15%-os határt? Pontosan mitől tartasz ami miatt van egy ilyen kitűzött hardcaped?

[ Szerkesztve ]

(#112695) Ixion77 válasza avl (#112693) üzenetére


Ixion77
őstag

Gyors összegzés alapján kb. 20% van pénzpiaci eszközökben. Ami érdekes módon kevesebb, mint gondoltam.

A 15% szabálynak nem sok értelmét látom, tekintve hogy az ETF-ek amúgy is erősen diverzifikált eszközök. Ha mindened egyetlen world ETF-ben tartanád, akkor sem lenne egy-egy részvényből többed int 15%.

Ami inkább érdekes szerintem hogy hány százalék van részvénypiacon, és mennyi másban. Manapság hogy ismét olyan időket élünk amikor kötvényekkel is lehet érdemi nyereséget termelni, a részvénypiaci árazás meg egyre kevésbé indokolható, nem biztos hogy érdemes mindent egy piacon tartani.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#112696) Monyos válasza donat_sz (#112669) üzenetére


Monyos
aktív tag

Nálam még elég döcögősen megy az ERSTE oldaláról a dolog.

Tegnap indítottam személyesen a transzfert az egyik fiókban.
Miután személyesen is ki lett számolva a teljes transzfer költség és azonnal befizettem a hiányzó különbözetet, tegnap óta már többször hívtak, hogy még fizessek be különböző összegeket, mert nincs elég fedezet a transzferhez... Kértem, hogy e-mailben írásban is jelezzék, mennyi és honnan hiányzik. Elég sok oda vissza levélváltás és telefonálgatás után, végül kiderült, hogy mégis minden oké, jól számoltuk eredetileg is és már folyamatban a transzfer... :U

Időközben pedig eltünt az USD összeg az egyik TBSZ-ről, valamint össze vissza forint összegek, úgyhogy elméletileg azt el is indították... IBIE oldaláról még semmi kommunikáció nincs.

(#112697) avl válasza Ixion77 (#112695) üzenetére


avl
aktív tag

es #112694 -re: termeszetesen nem ugy van, hogy 14.9-nel hatradölök es 15.1%-nal azonnal eladok abbol, ami ez lett

jelenleg 9% alatt van a legnagyobbam, az XDEV is (illetve babakötveny nagyobb, de az nem az enyem, ugy tekintem), 10% felett is csak regen volt valamim

semmi különösebb oka nincs a pont 15%-nak, csak szeretek szolgaltato szerint is diverzifikalva lenni, hatha az egyikkel valami (fogalmam sincs mi, eszakkoreaihackerekesgyikemberek) örület lenne

ertem, hogy egy szeles ETF eseten sincs 1-1 cegben annyi (talan 5% a legnagyobb most)

gyakorlatilag semmi jelentösege, ertelme, racionalisan nem indokolhato

...es persze nem érzem, hogy ez kicsit is aldozat lenne, hatranya lenne, vannak elegen, van elég kinalat
XDEV, VWCE, JPGL, ZPRV, 5MVL mind-mind masik ..és akkor a Hold-rol még nem is szoltam :-))) (naluk is van eszközöm jocskan)

hasonloan - de tudom, hogy ez mas "kockazat" - a legolcsobb IB-hez sem transzferalok (de ott növelem komolyan), legyen itt is, ott is, amott is ...pedig ez költseget jelent, inkabb, mint egyes ETF-ek eseten az "önlimitalas"

a fontosabb kerdes (szerintem [is]): "Ami inkább érdekes szerintem hogy hány százalék van részvénypiacon, és mennyi másban."

nekem kb. 85%-nyi van rv.-ben, most kicsit kevesebb, mint nehany honapja, (böven több, mint 120-eletkorom, de szerintem itt is szamit az abszolut összeg, a következmeny, ha a rv.% értéke mondjuk a felére esik: el kell adni a vesét, vagy semmi valós hatása)

[ Szerkesztve ]

(#112698) Gallmix válasza RI/OS (#112282) üzenetére


Gallmix
aktív tag

ohh ennél sokkal kevesebbre is mondják...

(#112699) kovaax válasza kovaax (#112528) üzenetére


kovaax
őstag

A normál számláról 11-én indított 3 eszköz 22-én indult el az Erstétől, ma kaptam meg a 22-i napilistát, de aznap meg is érkezett az IBIE-hez a cumó. Szóval akkor már csak be kell menni személyesen, és megszűntetni a számlámat?

-=- There's no place like /home -=-

(#112700) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

Srácok tudnátok nekem valami biztonságos befektetési tippet adni? Van némi pénzem számlán amivel nem nagyon csinálok semmit, bankban már próbálták rám tukmalni hogy kezdjek vele valamit de eddig nem foglalkoztam vele. Nem értek a penzugyekhez :N Viszont ha tudnék nyerni valamennyit akkor lehet belevágok. Bukni viszont nem szeretnék :O Valami tanács?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.