Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112601) Ra3 válasza Blaise (#112598) üzenetére


Ra3
őstag

Én is rendelkeztem, mégis ott figyelgetett tegnap délután is még mint szabad pénz, kézzel kellett átrendezni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#112602) Ereshkigal válasza Blaise (#112598) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tegnap meg kellett volna jönnie. Esetleg nem a pénzszámládra került?

(#112603) Blaise válasza Ereshkigal (#112602) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, megnéztem, a a Történet menüben ezt látom:
Pénzkiegyenlítés módja
Pénzszámla

A számlakimutatásból a PDF-ben ezeket látom:
2024.01.22 Esedékességfizetés - jóváírása pénzszámlán
2024.01.22 Pénzszámla jóváírás
2024.01.23 Banki utalás indítása
2024.01.23 Pénzszámla terhelés

A pénzszámlán ha jól látom nincs az összeg.

(#112605) Ereshkigal válasza Blaise (#112603) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Fura, mert ha utalják, akkor nem szokott előtte pénzszámlára kerülni. Ez olyan, mintha pénzszámlára ment volna, aztán te onnan kiutaltad volna. Mindenesetre elindult a kiutalás, ma meg kéne kapnod.

Lehet elfogyott a MÁK pénze, és nem egyből utalták ki mindenkinek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#112606) Nxn908xxx válasza Blaymoira (#112574) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Simán a "convert currency" opcióval próbálkoztam, 200k HUF-ot, akartam váltani USD-ra, ami jelenleg kb. 560USD, de ha 538-nál többet nem engedett és ezt a hibaüzenetet kaptam:

"We do not support Foreign Exchange transactions that would create a negative balance or would increase a pre-existing negative balance in either component currency. However, the same currency pairs can be traded as Forex CFD. Contracts For Difference are complex instruments, we invite you to carefully review the CFDs risk warnings before trading these instruments following the transfer of your account."

Úgyhogy átváltottam 538USD-ot, a megmaradt forintból most megint enged váltani kb. 8 ezret USD-ra.
Megpróbálom majd limit orderrel legközelebb.
Tapasztalt valaki hasonlót, vagy lehet tudni, mi miatt van ez?

(#112607) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,
Tanácsot/útbaigazítást szeretnék kérni.
Lakásvásárlás előtt állok és a hitelügyintézés jönne most. Az NN-nél volt egy megtakarítás és az járt le és abból lenne az önerő.
Ajánlották, hogy tudnak segíteni hitelügyintézésben mondván, hogy a rafi partnerük(náluk van a folyószámlám) és további kedvezményeket is tudnának ajánlani ha a lakásbiztosítást a rafinál kötném meg illetve vállalnék náluk folyószámlahitelt.
Elvileg ezekkel még plusz 0,3% kedvezményt lehetne elérni a kamatnál, akkor lenne 6,45%.
Ez így jól hangzik elsőre de kicsit szkeptikus vagyok ezekkel az ingyenes tanácsadás/majd mi segítünk dolgokkal mert valahogy mindig ráfizetés a vége. Legalább is az itteni tapasztalatok alapján.
Ha magánszemélyként mennék a bankhoz akkor 6,75% lenne a kamat mert adnak kedvezményt a náluk vezetett számla és a beérkező jövedelem után.
Van valakinek tapasztalata ilyen partnercégeken keresztül intézett hitellel vagy inkább fogjam magam mint magánszemély és menjek be a bankba és annyi?
Előre is köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#112608) donat_sz válasza Horvi (#112607) üzenetére


donat_sz
senior tag

Mi egy ilyen "partnercég" (kiszámoló alapján könnyen megtalálod ki lehetett az) segítségével vettünk fel végül hitelt és nagyon elégedettek voltunk a támogatásával és az általa elérhető jobb feltételekért, mit amit bankba bemenve mi kaptunk. Jobb feltételek, gyorsabb ügyintézés, a felmerülő nehézségek vagy döccenők gyors megoldása volt amit mi kaptunk. Ezért ő egy szemmel látható összeget kap a sikeres üzlet végén a banktól, amit ha közvetlenül mész be a bankba szerintem akkor is megkap valaki..

Ma úgy csinálnám, hogy két ilyen független tanácsadótól is kérnék ajánlatot plusz egyénileg is megnézném, hogy nélkülük milyen ajánlatot kapok. Ezek alapján jó eséllyel ki tudnám választani a számomra legjobbat, de arra tippelek, hogy megint egy közvetítő segítségét venném igénybe.

Hogy az alábbi NN-es opció mennyire jó vagy sem, azt a többi ajánlat, lehetőség fényében lehet nézetem szerint eldönteni, de az NN-el én magam részéről már óvatos vagyok.

(#112609) stingy2 válasza aujjobba (#112588) üzenetére


stingy2
senior tag

Semmit nem jelent, hogy ott van. Kérdés, hogy meg is lehet venni? Mert pl. amerikai T-Bill-t pár ezer $-os tételben is adnak, de pl. írtam is, hogy principal kötvényt már nem.
Aztán ott vannak a vállalati kötvények: néztem európai meg Japán cégek kötvényeit, ahol jó a hozam, de 50e-250e $,€, ₤ a névérték. Viszont az sem jelent semmit ha 1000$, ugyanis koránt sem biztos, hogy kis tételben el is adják. Ezzel is próbálkoztam, az ordert bevette az IB, de kötvényt nem kaptam, pedig az eladási ár fölé tettem a vételi megbízásomat.
Ennyit technikai oldalról. Az index cikkét meg nem minősíteném...először azt hittem Árgyelán átigazolt a pf-ról :).

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#112610) Attis7 válasza Horvi (#112607) üzenetére


Attis7
tag

Kalkuláld le itt, hátha találsz jobbat, nekem elsőre vmi cibes hitelt dobott 6,49%-os kamattal (20 évre fixálva):

[link]

((Én a folyószla hitele és a fix helyen kötendő lakásbiztosítás miatt biztos nem őket választanám.))

[ Szerkesztve ]

(#112611) D1Rect válasza Horvi (#112607) üzenetére


D1Rect
félisten

Azok akik több ügyfelet visznek és van személyes kapcsolatuk a bankokkal egyébként is tudnak jobb feltételeket mint ha te csak bemész az utcáról.
Én már 6% alatt is tudok hitelt, a 6.75 nem túl jó.
(ezt mondjuk nagyon befolyásolja a hitel nagysága és a felvevők személye)

Akiket én "ismerek" mint online ajánlható hitelesek:
- bankmonitor-hu egyik legismertebb és kattintottabb weboldal
- kiszamolo-n a "Hiteles Gábor", Csernok Miki mindig ajánlja
- Szarvas Norbi OVB top magyarországi hitelügynök (nekem kicsit irritáló, de milliárdos forgalmat csinál hitelből, biztos érti a dolgát)

Személyes tapasztalatom egyikkel sincs.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#112612) TCr válasza Blaise (#112603) üzenetére


TCr
veterán

"2024.01.23 Pénzszámla terhelés"

Ma/holnap ott lesz az.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112613) aujjobba válasza stingy2 (#112609) üzenetére


aujjobba
addikt

Nyilvan nem fogok tudni elsokezbol infot adni, hogy valojaban megtudja venni ott vagy sem, annyit latunk, hogy elerheto, veteli ajanlat adhato.

Internetes (vagy barmilyen) ujsagok szines gazdasagi rovata alapjan befektetesi donteseket hozni nem szerencses, ebben egyetertunk.

(#112614) Paxker315 válasza Emod (#112599) üzenetére


Paxker315
addikt

Az illető családi hátterét-támogatását ismerve nyugodtabb vagyok. LY-re azért gondoltam, mert, egyelőre még kisebb összegekkel menne a gurigázás, s ilyenkor nem mindegy, mibe van 1-1 vásárlás v havi számlavezetés. Persze megértem az "aggályokat", én is látok benn' kockázatot. DE, úgy gondolom, 2-3 éven belül nem sanszos, hogy bedőlne az egész. : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#112615) avl válasza Csigusz23 (#112552) üzenetére


avl
aktív tag

ez szerintem egy kiváló kérdés, es attol tartok ma sehogy.
majd kiderül

a NAV így "tájékoztatjuk, hogy a Tartós Befektetési
Számlájára vonatkozó bejelentése rögzítésre került, ezzel Önnek további teendője nincs." reagalt, nem azt mondta, hogy igen ez TBSZ tuttivilifix, ipi-apacs, az is marad, nem vonjuk vissza

ha jelentös lenne az összeg vagy raszorulnának (kell mar stadiont felujitani), majd egy zseni fejeböl kipattan: irjunk nekik: rögzitesre került, de sajnos nem felel meg :-)

termeszetesen erre igen-igen kicsi (de nem nulla, pl. ezert sem viszek mindent oda; igen, a "képzelt biztonságért", ilyen diverzifikáért, aki akarja hivja paranoiaért: fizetek) eselyt latok;
szerintem e szempontbol a szokasos magyarorszagi szolgaltatoki TBSZ szamlai biztosabb (2010 ota eddig tutti)

(#112616) Llew válasza lokalisalj (#112563) üzenetére


Llew
senior tag

Ne az epepir feluleten keresd, hanem a tarhelyednel a kikuldott mappaban emlekeim szerint.
De alapvetoen nem tarolasra es visszakeresesre van kihegyezve, hanem egy hivatalos bekuldesi feluletnek csupan.
A tarolast rendszerezest celszerubb sajatmagadnak megoldani sajat gepen, bar a pdf doksikkal azxsem a legkenyelmesebb.
Elkuldes utan mindig le kell menteni a kimeno pdf verziojat, de azt is csak akkor lehet utolag nem.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#112617) Csigusz23 válasza avl (#112615) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Mondjuk akkor sincs világvége, ha nem lesz belőle TBSZ, de ha nem muszáj, akkor nem fizetnék "feleslegesen" adót :D

(#112618) CragON


CragON
aktív tag

Köszi a válaszokat a 2032/I lehetséges kivezetésével kapcsolatban.

Még egy kérdés, de sejtem a választ :)
Ha most előre úgy rendelkezem, hogy újrabefektetés 2032/I-re, akkor is megtörténik ha előtte kivezetik?

(#112619) boti19871125 válasza CragON (#112618) üzenetére


boti19871125
kezdő

Biztos nem

(#112620) Fifi válasza donat_sz (#112604) üzenetére


Fifi
őstag

Itt többen nem szeretik a szerzőt, de én ezt is elolvasnám:
Nyugdíj Előtakarékossági Számla (NYESZ): Végre őszintén a NYESZ-ről

(#112621) PredatorZoli válasza Brandynew (#112592) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ami szerintem röviden összefoglalva az érdemibb különbség:
-A NYESZ-hez garantáltan csak nyugdíjas korodban férsz hozzá büntetés nélkül
-Jelenleg van egy kiskapu aminek hála át lehet alakítani TBSZ-é és ilyenkor csak az elmúlt 2 év visszatérítését kell visszafizetni, a korábbiakat nem és a hozamok is adómentesek maradnak, de ez a lehetőség bármikor bezáródhat, hosszútávon nem garantált hogy fennmarad
-A NYESZ-en az osztalék adóköteles
-A NYESZ-en csak forintos termékeket lehet tartani ami jelentősen beszűkíti az elérhető termékek körét, az egyedüli értelmes opció az a BÉT-a piacon kapható néhány forintos ETF (S&P, dax, esetleg nasdaq bár utóbbi osztalékfizető)
-A NYESZ-re minden évben lehet befizetni és így az összeg nem aprózódik el
-Jár rá évi max 100k jóváírás

Nyitni csak az Ersténél érdemes, mert csak ott elérhető a fent említett BÉT-a piac, sehol máshol.

(#112622) KIA Ceed válasza Blaise (#112598) üzenetére


KIA Ceed
csendes tag

22-én nálam volt már bankszámlán.

Más:
Tájékoztatjuk, hogy a 2023.01.01 - 2023.12.31 számlakivonata és egyenlegközlője letölthető PDF formátumban a WebBroker kereskedési rendszer Ügyintézés/Kivonatok letöltése menüpontjából. Amennyiben módosítani szeretné a számlaértesítéssel kapcsolatos beállításokat, az Ügyféladatok/Személyes adatok menüpontban teheti meg.
Ez az email kizárólag értesítésként szolgál, kérjük, erre ne válaszoljon!

Belépek és nincs ott semmi, a január 3-án érkezett, 2023.évi decemberi hónapra vonatkozón túl. Nálatok megéerkezett az éves?

[ Szerkesztve ]

(#112623) PredatorZoli válasza Ixion77 (#112480) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Látod, a piacnak be is árazza lassacskán amit a jósgömbömben megláttam.
Csak megint rám ne húzza valaki hogy benfentes infóim vannak ;]
A következő megálló 390. Az elmúlt 2 hét trendje nem fest túl jól.

(#112624) Blaise válasza TCr (#112612) üzenetére


Blaise
veterán

Meg is jött késő délután szerencsére, köszi

(#112625) Paxker315 válasza PredatorZoli (#112623) üzenetére


Paxker315
addikt

hjam, eredeti terv az lett volna, hogy febr-ban utalok IB-TBSZ-re, és ott váltva akkor vásárolok. Nos, a beutalást és váltást lehet előre kellene hozni (csak a februári aktivitás-növelés végett gondoltam a váltást is akkor).

Egyébként az IB-TBSZ-ek havi díjait hó elején szokták beterhelni? Úgy lenne észszerű : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#112626) 360xbox360 válasza Paxker315 (#112625) üzenetére


360xbox360
tag

[Ezzel] kapcsolatban nekem is volt kerdesem, tud valaki segiteni? Plusz azt jol ertem, hogy a kiutalas havi 1x ingyenes IBKR szamlarol utana meg 1€ SEPA/GIRO-n? Individual accounton van megkotes, hogy atvaltott devizat bekell fektetni es csak utana tudom kiutalni? Vagy ha beutalok pl. 1M Ft-ot, atvaltom €-ra, majd kiutalom akkor osszesen a 2$ valtasi dijat kell fizetnem?

[ Szerkesztve ]

(#112627) Horvi válasza donat_sz (#112608) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen megkerestem őket is aztán majd meglátjuk, hogy milyen ajánlatot tudnak mondani.

Attis7 Köszi neked is, megnéztem, nekem valahogy mindig 6,75% jött ki legjobbnak.

D1Rect Köszi az infókat, akkor te valami szuperprémium ügyfél lehetsz :) vagy nemtudom mert én sehol nem találkoztam ennél olcsóbb ajánlattal. Kiszamolos Gaborral felvettem a kapcsolatot lehet rákérdezek Norbinál is aztán meglátjuk.

Hello darkness, my old friend...

(#112628) tomazin válasza 360xbox360 (#112626) üzenetére


tomazin
veterán

beutalsz, valtasz, kiutalod mukodik. bar eddig egyszer csinaltam ilyet.

(#112629) HussarF válasza KIA Ceed (#112622) üzenetére


HussarF
addikt

Nekem nem jött ilyen email. Én az éves díjösszesítőt várom, hogy aztán le is töröljem a KBC app-ot. Viszont az előző két évi az mindig valamikor júniusban jött, így utólag nem is értem. Akkor ezt is majd fél évvel a roló lehúzása után akarják csak kiküldeni majd?

(#112630) PredatorZoli válasza 360xbox360 (#112626) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

IBIE-n már nem kötelező befektetni kiutalás előtt meg ilyenek, lehet használni akár nagy összegű devizaváltásra is. Havi 1 kiutalás ingyenes, utána nem tudom mennyibe kerül. A díjat valamikor hó elején terhelik, mindig az előző havi cehhet.

(#112631) Joe123 válasza PredatorZoli (#112623) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ötletelgetnek még párat a fiúk, aztán meglesz az a 400 gyorsan. Ebbe az irányba megy az könnyen.

[link]

(#112632) KIA Ceed válasza HussarF (#112629) üzenetére


KIA Ceed
csendes tag

Írtam nekik, hogy mi lehet a baj.
Én is azt várom, amit írsz, ha a teljes költség és nyereséget érted alatta, mert már kint van a 2353-as nyomtatvány, tölteném ki az ANYK-ban és felejteném el, bár Erste NYESZ és a Pannónia NYP sem adott még semmit, de azt hiszem e hónap végéig kötelesek adni, tavaly is megjött mind még januárban.

[ Szerkesztve ]

(#112633) HussarF válasza KIA Ceed (#112632) üzenetére


HussarF
addikt

Ha jól értem te alulról a 2.-at várod. Na, én meg felülről a másodikat :D

(#112634) nort_on válasza PredatorZoli (#112623) üzenetére


nort_on
senior tag

Érdekes pattern, ahogy az elmúlt 1 hétben ráállt óráson az MA50-re. :U

Szerintem nem a 390 a kérdés, hanem a 400. Főleg ha a DXY is megindul. Ennyit a "kockázatmentes" állampapírról. :U

[ Szerkesztve ]

(#112635) KIA Ceed válasza HussarF (#112633) üzenetére


KIA Ceed
csendes tag

Igen. HipA bevallást, pálinka éves NAV származási igazolás kérést, SZJA bevallást amint csak lehet adom be és felejtem is jövő év elejéig...

[ Szerkesztve ]

(#112636) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

PMÁP papírok kifizetett kamatát, ott az állam kincstárban, mibe érdemes most befektetni, 3-4 éves futam időre?

(#112637) bandus válasza nort_on (#112634) üzenetére


bandus
veterán

kitarthatott volna meg kicsit, amig a februari-marciusi kamatfizeteseket attesze vwce-be, vagy az ifwa-ba.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#112638) szkorhetz válasza nort_on (#112634) üzenetére


szkorhetz
őstag

Ha 380-ról drágul 400-ra, akkor gyengült 5%-ot, de hoz legalább 17,6%-ot, szóval ezt azért túlzó reakciónak érzem.

[ Szerkesztve ]

(#112639) HussarF válasza szkorhetz (#112638) üzenetére


HussarF
addikt

Én sem értem az ezen való folytonos ventillálást. Ha csak a legalapvetőbb befektetési elvet, a diverzifikációt alkalmazza mindenki a portfoliójában, akkor ez az EUR-os papírok értékét meg megtolja felfele. Amúgy meg még a csecsemőnek is nyilvánvaló, hogy a HUF hosszútávon mindig jobban fog gyengülni, mint az EUR. Nincs itt semmi meglepő, pont ellenkezőleg, lehetne örülni, hogy a kiszámítható forgatókönyv szerint zajlanak a dolgok.

(#112640) D1Rect válasza Horvi (#112627) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt úgy lehet, hogy fut egy kört a hiteles, aztán a legjobb ajánlattal visszamegy alkudozni a második körben.
Eléggé mennek lefelé a kamatok, szerintem ~3-6 hónap és a 6%-ról fogunk indulni.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#112641) VMatteo válasza Blaise (#112598) üzenetére


VMatteo
őstag

Ezt hogy tudom megcsinálni a mobilkincstárban? :))

Tisztelet a Gépésznek!

(#112642) gedikart válasza szkorhetz (#112638) üzenetére


gedikart
aktív tag

Ha 6%-ot gyengül (380-->403) 1 év alatt, akkor 2032/i PMÁP-ból (9,9%) marad 3,9%. A kérdés, hogy "csak" ennyit gyengül-e a Ft... EMÁP kb 3,5-3,9%-ot hoz, és 6% felett már előnyben van.

(#112643) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Az Ersténél lehet valami kedvezményt kicsikarni a számladíjból?
Pl. a "Hozzájárulás reklámküldemények fogadásához" alkalmas erre?

(#112644) TCr válasza VMatteo (#112641) üzenetére


TCr
veterán

Az esedékességeknél (kamatfizetés), papíronként.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112645) Tottu


Tottu
senior tag

DCA-val kapcsolatban szeretnék pár véleményt kérni: a cégemből most április környékén veszem ki az osztalékot, így jutok hozzá egy nagyobb összeghez, amit DCA-val szeretnék befektetni a tőzsdén.

Az opciók, amiket látok:
1) Veszek DKJ-kat MÁK-nál úgy, hogy az kellő időben járjon le nekem, utána pedig megy a tőzsdére a pénz. Ezzel a legnagyobb problémám a forint gyengülése, amiket mostanában beszéltetek is...
2) Megkapom a teljes összeget, átváltom EUR / USD-re és berakom VWCE-re, hogy ne legyen túl nagy volatilitás és később ebből adok el, hogy tudjak DCA-val venni volatilisebb részvényeket.

A célom az lenne, hogy a megkapott összeget valamilyen formában befektessem és az könnyen hozzáférhető legyen, de közben kamatozzon is egy kicsit.

Ez a két értelmesebb opció / lehetőség jutott eszembe, de hátha ti kreatívabbak vagytok... :) Esetleg VWCE helyett más ETF-et is tudtok ajánlani? Kötvények a hosszú lejárati idő miatt nem annyira opció, legalábbis én így látom.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#112646) bandus válasza Tottu (#112645) üzenetére


bandus
veterán

szamomra ertelmezhetetlen a logikad. ha reszvenyt akarsz venni, akkor minek a koztes termek? azt gondolod, hogy igy nyerhetsz, de valojaban nem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#112647) Oppenheimer válasza bandus (#112646) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Volatilisebb részvényeket akar, de nem akarja azonnal az összes pénzét befektetni azokba, és azt kérdezi hogy abban az 1 éves távban míg elfogy a pénz, miben tartsa. Teljesen érthető és jogos kérdés.

Tottu: sztem tartsd valamilyen EUR vagy USD kötvényben

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#112648) nort_on válasza Tottu (#112645) üzenetére


nort_on
senior tag

Ahogy Oppenheimer is írta, valamilyen rövid USD és/vagy EUR rövid kötvény ETF.

Pl ez is jó erre, ebből van USD is, BNP Paribas InstiCash EUR.

[ Szerkesztve ]

(#112649) Tottu válasza bandus (#112646) üzenetére


Tottu
senior tag

Egyedül csak azért gondolkozom a DKJ-ban, mert az fix kamat. Viszont DCA-val számítok arra, hogy a tőzsde menni fog lefelé is.

Lehet igazad van, hogy én bonyolítom csak túl, de mivel DCA a célom, így nem szeretnék egyszerre nagy pénzt tőzsdére vinni. Viszont a befektetés időpontjáig nem akarom parlagon hagyni a pénzt.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#112650) bandus válasza Oppenheimer (#112647) üzenetére


bandus
veterán

hol ír egy éves időtávot? ha részvényt akar venni, teljesen felesleges futni a devizakockázatot a dkj-val, vagy az árfolyamkockázatát a vwce-nek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.