Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) GReddy válasza stol (#8098) üzenetére


GReddy
tag

Nem értem a problémádat.. szerintem alapból ez volt a cél! Bizonyára a garanciára gyúrt a barátunk.. ja, hogy ez nem garis. Majd megtudja! :DDD

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#8102) Szten Márs válasza gergo19 (#8100) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Quad procihoz leginkább Corsair HX520. (VX550-et inkább ne, maradj a HX-nél). Hang ugyan azt írtad nem számít, de gondolom nem dőlsz a kardodba, ha extrának még csendes is a táp :DDD

(#8103) gergo19 válasza Szten Márs (#8102) üzenetére


gergo19
aktív tag

Természetesen ha halk az csak előny. A VGA-át akarom először cserélni mint írtam 200W-körül venne fel ez lenne a fő szempont. De ha már veszek egy új tápot akkor olyat akarok ami sokáig kiszolgál. akkor a Corsair HX520? Ez elég teljesítményben?

(#8104) CséZé válasza diegho (#8097) üzenetére


CséZé
őstag

Nem a Giga lapok érdekelnek hanem a táp :DDD

(#8105) Szten Márs válasza gergo19 (#8103) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Crossfire 3870-re gondoltál, ha jól látom? Igen, egy quaddal megspékelve is nagyon tökéletes választás neki a HX520. Nem alulméretezett, nem túlméretezett, hanem pont jó. Extrém tuning gondolom nincs tervben.

[ Szerkesztve ]

(#8106) gergo19 válasza Szten Márs (#8105) üzenetére


gergo19
aktív tag

Nem teljesen ez az új Ati két RV670-es mag egy nyákon HD3870 X2 így hívják. Elég durva ha érdekel keress rá. Ok ha esetleg bővítek akkor ezt választom köszönöm a segítséget. :R

(#8107) Szten Márs válasza gergo19 (#8106) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx az infót, majd meglesem :R

(#8108) kariad


kariad
senior tag

Hi!

Egy olyan kérésem lenne, hogy 2db ati HD3870 vga E6750 porcival és 250Gb winyoval szerelt gép elbír egy 400W-os Fsp Blue strom II. :F
A 8800GTX elvitte nem volt gond! :)

(#8109) forceberg válasza kariad (#8108) üzenetére


forceberg
veterán

Sztem el.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8110) kariad válasza forceberg (#8109) üzenetére


kariad
senior tag

Hát holnap után elválik majd:)
Amugy P5k-v a lap és még van dvd-író Zalman 9700Led és 2 venti!

(#8111) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hali
Az lenne a kérdésem h a 4000+ -os x2 8600gt -vel tuningolva elbírná-e egy fsp 300 pnf
thx

(#8112) diegho válasza CséZé (#8104) üzenetére


diegho
nagyúr

olvasni is megtanítsalak? 5000/óra számlaszámot priviben lehet kérni :P

jah amúgymeg mondjál még pár jó szót a cm új moduláris tápjairól.

Műszakilag nem látok bennük hibát, azt a pr esetet leszámtva, ahol a kontaktos kábelet miatt volt szívás.
Azt összes moduláris csati egy +hibaforrás.

[ Szerkesztve ]

(#8113) diegho válasza stol (#8098) üzenetére


diegho
nagyúr

de ugye gariban nem cserélitek ki neki? mert ugyebár ez nem garanciás ügyintézés. (az más kérdés hogy simán ki lehet cseréltetni) de én ennek a nagyokosnak tuti nem cseréltetném ki. saját kárán tanuljon ne az én jó szívemen :D

(#8114) Szten Márs válasza Ferrarer (#8111) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

El.

(#8115) Ferrarer válasza Szten Márs (#8114) üzenetére


Ferrarer
tag

De neccesen vagy simán? :D

(#8116) Szten Márs válasza Ferrarer (#8115) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Simán. Nézd mennyit fogyasztott 100%-os terhelésen egy teljes rendszer, ami 8600GT-vel volt szerelve: [link]

Ráadásul ezek konnektor felől mért adatok, amit a tápnak le kell adni még ennél is kevesebb.

(#8117) Ferrarer válasza Szten Márs (#8116) üzenetére


Ferrarer
tag

Értem, kösz

(#8118) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Hella ;]

Amim van/lesz:

- C2D E6750 ( kicsit huzva nem szénre )
- 4*1GB Kingmax 1066Mhz ( nem lesz húzva )
- Inno3D 7900GT 256Mb ( lehet majd csere 8xxx-re ) PCI-E
- Alaplap egyenlőre tisztázatlan még
- 3 vinyó ( sata is )
- 1 dvd-rw
- max 4 12cm venti ( össz, és max )

Most per pill egy 350W Chieftec van, szerintem ez igy kevéske lesz. Olyan kéne ami 12cm-s ventivel van megáldva, és nagyobb teljesítményen sem "rakéta porszívó" :B Tudom mindenkinek ezek az alap elvárásai... nem kell különlegesség. Elég ha megbízható és csendes még terhelten is ( ja és aktív védelem is legyen benne ) nem kell nagy flitter meg csiricsáré akármi rá. Hosszú kábelek előny ;)

Válaszokat ötleteket előre is köszi, árban olyan 15-20-ra gondoltam max.

Üdv, :R

(#8119) Szten Márs válasza Lucif-R (#8118) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

El kell, hogy bírja a tápod ezt a konfigot (lsd: első hsz, mérési eredmények rész)
Ha mégis nagyon updatelni akarsz, akkor Zalman ZM460B-APS. Jobbat ilyen árban nem fogsz találni, drágábban sem nagyon.

(#8120) qMAGICq


qMAGICq
tag

Sziasztok!

Egy 400 as Chieftec GPS van az aláírásban szereplő konfig mellé.
A táp 140 W ot ad le a leírás szerint 3,3-5 V os ágon.
Ha jól értem 260 W marad a rendszernek 12 V os ágon körülbelül?!
A rendszer stabil, nem indul újra stb.
Azonban elgondolkoztam, hogy esetleg egy erősebb táppal jobb eredményt tudnék kihozni a prociból? Elképzelhető, hogy befolyásolhatja a táp a cpu eredményét? Illetve ez a 260 W nagyon soványnak tűnik nekem. Ez átlagos, vagy a Chieftec gyenge 12 V on?

Core Temp mért cpu tuningolgatás közben egy érdekeset:
65,65,66,100!!!,66,66
A legtöbbek szerint, az orthos kavart be, vagy csak sima bug, hiszen 1 másodpercenként mér a Core Temp, és hát ennyi idő alatt felhevülni 100 fokra, majd le hűlni lehetetlen.
Hátha valaki tapasztalt hasonlót. Esetleg táp okozhatta?

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#8121) djtoomi válasza Szten Márs (#8119) üzenetére


djtoomi
addikt

SZerintem azért Corsair VX450 sem rossz. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#8122) Traxx válasza stol (#8098) üzenetére


Traxx
őstag

Aztaqu... :Y

Ez azért tényleg meredek...de az ilyen gonoszbenőkét én se sajnálom ;] Ha van agysejtje, tanult a dologból, ha nem, fog legközelebb is egy 150+ K-s gépet venni :DDD

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8123) forceberg válasza stol (#8098) üzenetére


forceberg
veterán

Mindent vitt neki? Akkor ez még a kodegányoknál is xarabb lehet...
Nekem egy Codegen 300-as - saját hibámból(át akartam alakítani) - csak az AN7 alaplapot vitte el.
Aztán egy Codegen 400-as meg meghalt a 3.7-es San Diego-tól, de a tápon kívül minden élve maradt.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8124) Traxx válasza forceberg (#8123) üzenetére


Traxx
őstag

Nekem is van a Colorsitről közvetett tapasztalatom: olyan házat vettek a tesómék, de a tápot lecseréltük egy 350-es Chieftecre. Az új tulajnál a táp 2 hónap után adta elő a Ghostbusters forgatókönyvkelléket :DDD és kinyírta a lapot, procit, memót, vinyót...

Egy 420-as jószágról volt szó amúgy, de nem quadot, hanem egy egymagos Athlont hajtott volna. Az új tulajnál emlékeim szerint egy X2-t költöztetett az örök bitmezőkre.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8125) Szten Márs válasza djtoomi (#8121) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem rossz, de ahova nem feltétlen muszáj, ott hanyagolnám a single rail tápokat.

(#8126) diegho válasza Szten Márs (#8125) üzenetére


diegho
nagyúr

azért az a zalman 20k egy bs2 meg 12k ilyen géphez inkább utóbbi kéne szerintem.

(#8127) Szten Márs válasza diegho (#8126) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ilyen géphez tökéletes a jelenlegi 350-es Chieftec is, az meg pont 0 forint plusz ;)

(#8128) diegho válasza Szten Márs (#8127) üzenetére


diegho
nagyúr

attól függ melyik chieftec, mennyi idős

(#8129) Szten Márs válasza diegho (#8128) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

350-es GPS és mint olyan nem lehet túl régi.

(#8130) diegho válasza Szten Márs (#8129) üzenetére


diegho
nagyúr

3 éves már lehet szerintem, de ha 2 évnél nem régebbi akkor jó lehet, kivéve ha olcsó ups és/vagy halkság is fontos.

(#8131) Lucif-R válasza diegho (#8130) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hell' diegho & Szten Márs !

Köszönöm a gyorsreagálású hadtestnek a gyorsreagálást :R

Nos a táp idősebb mint 3 éves azt hiszem. Pontosat így nem tom de ha hazamentem ( éjjjjen a munka ) akkor megnézem mi is a pontos típusa. Mostanában nem néztem mert bele törődtem, de a feszek nem voltak túl stabilak ( igy műszaki infós szemmel ) és ha már kicsit táposabb procra meg tonna memóra és valszeg majd 8xxx es vidkarira váltok meg izmosab deszka is kerül alá akkor szeretném ha a gép talán legfontosabb alkatrésze is megfelelő lenne.

Megnézem a BSII-t meg a másik tápot amit ajánlottatok hogy milyen paraméterekkel vannak megáldva :) Azt ha közben jut másik táp még eszetekbe akkor szórjatok meg vélük.

Pokolian köszönöm még1x ;] :R

(#8132) Lucif-R válasza Lucif-R (#8131) üzenetére


Lucif-R
senior tag

ENERMAX TÁPEGYSÉG FMA2 (EG465AX-VE) 460W

Erről mit a vélemény? Árban kb ugyan ott vannak csak ez mégiscsak ENERMAX :B :U félek hogy a ZALMAN-ban inkább a nevet kell megfizetni mint a TÁP-ot ( nem mondom hogy roooosz csak... csak az ENERMAX az mégis csak ENERMAX :U )

Nem tudtam már mod-olni az előzőt. :(

(#8133) KMT válasza stol (#8098) üzenetére


KMT
addikt

Azt hittem jobban látszik az alkatrészeken, hogyha "megsültek". :DDD

Azért találó a táp neve. Kb "színes szar" :C

[ Szerkesztve ]

(#8134) Szten Márs válasza Lucif-R (#8132) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha a Zalmannál a nevet fizetnénk nem a tápot, akkor nem ajánlottam volna :U
EZ az Enermax egy régebbi tervezés és nem is az Enermax csúcsa, amit írsz... az ajánlott Zalmanban meg FSP belső van, gondolom tudod ez mit jelent :P

(#8135) diegho válasza Lucif-R (#8132) üzenetére


diegho
nagyúr

zalman belsejét FSP gyártja az meg kb úgy viszonyul az Enermax-hoz hogy FSP >>>> enermax

(#8136) Szten Márs válasza diegho (#8135) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak az érthetőség kedvéért >>>> - ezek reláció jelek, ahol a kacsacsőr ugye az FSP felé van nyitva, ez is tudjuk mit jelent :K

(#8137) Lucif-R válasza Szten Márs (#8134) üzenetére


Lucif-R
senior tag

:R :R :R :R riszpekt ;) és köszönet a válaszokért, még valami... ha az FSP gyártja a ZALMI belét akkor miért nem inkább FSP táp? Vagy ZALMAN azért rakott bele valami saját okosságot is a matricán kívül?

* tudom hogy nem CSAK a nevet kell fizetni és nem azért ajánlottad hogy fizessek mint a katonatisz :U

(#8138) diegho válasza Lucif-R (#8137) üzenetére


diegho
nagyúr

halk ventit rakott bele, csicsát, feketeséget, harisnyát a kábelekre ezért kerül majd 10-el többe mint a bs2.

(#8139) Lucif-R válasza diegho (#8138) üzenetére


Lucif-R
senior tag

ami kell:

[X] halk venti
[ ] csicsa
[?] feketeség
[X] harisnya

Jovan elgondolkodok benne hogy BSII vagy ZALMI legyen :)

(#8140) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Fórumtársak!
Létezik olyan sz.gép ház táppal, amit érdemes megvenni és nem 15.000 huf? :U
Nekem kb 7.000 ftom lenne rá, de a Gaba 400W és Mercury 350W tápos házakról nem kaptam még pozitív visszajelzést. :(
Azt meg tudjátok mondani, hogy mi törtéénik, ha megrendelek egy komplett gépet és a GABA vagy Mercury táp meghal,majd viszi magával a többbi alkatrész, akkor a cég mossa e kezeit vagy vállalja a garanciát? :Y
:R

[ Szerkesztve ]

(#8141) qMAGICq válasza qMAGICq (#8120) üzenetére


qMAGICq
tag

8120 valaki?

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#8142) Traxx válasza Tizedes1 (#8140) üzenetére


Traxx
őstag

Pozitívat nem is fogsz...ha meg csak 7 ropi lenne a ház-táp kombóra, akkor inkább spórolj...Ez 13K. Amúgy 7-ért találsz szinte mindenhol házat (vagy nézz itt a pH-n szét az aprók között). Aztán belevágsz egy 350-es FSP-t, mondjuk innen, vagy esetleg egy 300W-os FSP is megtenné.

qMAGICq: A 130W az 5 és 3,3V-os ágon több mint elég. A géped 90-95%-ban 12V-ról eszik. Amúgy nem 240W lesz az :-)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8143) diegho válasza Lucif-R (#8139) üzenetére


diegho
nagyúr

bs2
halk venti, pici csicsa, kékség, harisnya

(#8144) diegho válasza Tizedes1 (#8140) üzenetére


diegho
nagyúr

nem létezik. fsp 300w táp 5200 és kukázol hozzá házat.

(#8145) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

:R :R :R , sokat segítettetek !

(#8146) qMAGICq válasza Traxx (#8142) üzenetére


qMAGICq
tag

140W al nincs is semmi gond.
De a 400 W össz Outputból akkor csak kb. 260 W marad 12 V ra nem? Ami lehet kevés.
Főleg az érdekelne, hogy ha esetleg stabilabban adja le a kakaót egy nagyobb táp,
akkor többet ki tudok-e hozni a cpu ból? Vagy ha a táp lenne a szűk keresztmetszet, azt esetleg úgyis megtudnám újraindulások révén?

[ Szerkesztve ]

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#8147) jorden06


jorden06
senior tag

Hali! Régóta olvastam már a fórumot, jó pár hsz-t végigolvastam, azonban konkrét segítségre lenne még szükségem. a gépem:

Intel C2D 6750 alapon járatva
ASUS P5K
nVidia 8600GT - később vszínű 8800GT lesz
2x1GB Kingmax - később vszínű még 2GB lesz
400GB Samsung winchester
2 db DVD meghajtó

Jelenleg egy igen hangos és "idősebb" Chieftec GPS-400AA-101 A tápom van. A lényeg a cserénél, hogy a lehető leghalkabb legyen, tuningra nincsen szükség. Olvasgattam, hogya Corsair VX/HX sorozatot dicsértétek, sztem a HX túl erős lenne nekem. Azok közül amikre még írtátok, hogy jó, Zalman nagyon drága (ahol én láttam), az FSP-eket meg abszolút nemtudom melyik milyen, az meg a másik, hogy melyikben milyen bél van. És kb így ennyi amiket tudok a tápkról, más jó márkákat nem is ismerek, csak azt tudom mit ne :) Mégis akkor, hogy induljak el keresgélni? :F

[ Szerkesztve ]

(#8148) Bla82


Bla82
tag

Sziasztok!

Erről a tápról tud valaki valamit?
FSP400-60HLN [link]

Milyen egy PNF-hez képest.

Válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8149) Traxx válasza qMAGICq (#8146) üzenetére


Traxx
őstag

Nem jól értelmezed. Itt volna a különféle tápok hivatalos speckója. Láthatod, hogy a 400W-os a2db 12V-os ágán 14 és 15 A-t ad le. Ímhol nagy nehezen megleltem az adatlapját is, a Technische data pontban.

Szal hidd el, nem 240W az...meg ha tutánanézel, a 350-es FSP is 300W-ot ad le 12 V-on...egy szó mint 100, elég lesz ez a táp :)

Mod.: a tuning egyrészt szerencsefüggő, másrészt nemcsak a táphoz van köze. Tuningolva meg ez a Chifi az E6750-et röhögve elviszi.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8150) Szten Márs válasza qMAGICq (#8146) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem így működik a dolog. Van egy kombinált maximuma a 12V-os ágaknak és egy kombinált maximuma a 3,3 és 5V-os ágaknak. De a kettő összege nagyobb, mint a táp összteljesítménye. Azaz ha a 3,3 és %v-on nem történik, csak 20W terhelés (több úgysem lesz), akkor a 12V-os ágak a saját maximukat tudják nyújtani, ami nem tudom mennyi 400-as Chieftec esetén, de 300 felett van. Nem kell ezen aggódni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.