Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) Dyno válasza cselt (#30998) üzenetére


Dyno
veterán

Mostani géped így ebben az állapotban, tuning nélkül maximum megeszik 190W-t, ha tuningolod komolyabban a procit akkor 250W-t, szóval komolyabb VGA-t is betehetsz mellé akár 4890,GTX285, akkor is elég lesz a CX400.Szvsz, nagyon jó választás.

(#31002) zsoltbest


zsoltbest
csendes tag

Köszi a válaszokat srácok. Egy kicsit azért elszomorodtam.. :(((

(#31003) kfron válasza zsoltbest (#31002) üzenetére


kfron
aktív tag

Hát, azért vannak ennél nagyobb problémák is ezen a világon... :))

Tekints rá úgy, hogy most már tisztában vagy a helyzettel, és meg tudod előzni a bajt!

[ Szerkesztve ]

(#31004) bartucc válasza cselt (#30998) üzenetére


bartucc
addikt

A cx-400 nagyon jó lesz.

zsoltbest: jobb sztem tisztában lenni vele, mint hgoy 1 év múlva elszáll a gép, és fele dolgon nincs gari, és vehetsz újat...

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31005) Dyno válasza bartucc (#31004) üzenetére


Dyno
veterán

Ha valami rongyá ég, ott már a gari se megoldás.....ugyebár fizikai probléma....

(#31006) bartucc válasza Dyno (#31005) üzenetére


bartucc
addikt

Hát igen, az meg a másik, ha mindent átenged a táp, de inkább a tápkábel égjen el, mint az alkatrész.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31007) zsoltbest


zsoltbest
csendes tag

Esetleg a Chieftec tápok közül melyik lenne jó szerintetek?

(#31008) bartucc válasza zsoltbest (#31007) üzenetére


bartucc
addikt

Azokat hanyagolnám, annyiért sokkal jobbat kapsz, pl a Gigabyte SuperB 460W, amiben egy FSP belső van. 9-10k, és halk, erős táp.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31009) zsoltbest


zsoltbest
csendes tag

FSP SAGA+ 450W ATX/EATX
Mondjuk ez? Gigabytot nem találtam

(#31010) zsoltbest


zsoltbest
csendes tag

Vagy Point of View 500W PFC Black Diamond EATX?

[ Szerkesztve ]

(#31011) bartucc válasza zsoltbest (#31009) üzenetére


bartucc
addikt

A saga gyengébb minőségű, lásd 1. hsz-ban részletesen. A point of view-vel az a gond, hogy általában gyengék a tápjaikban a kondik, szval 2-3 év után lehet hogy szakemberhez kell vinni. Jó táp még az FSP everest, és olcsó is aránylag.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31012) zsoltbest


zsoltbest
csendes tag

Thermaltake TR2 W0093 500W
Esetleg ez?

(#31013) kfron válasza zsoltbest (#31012) üzenetére


kfron
aktív tag

Az sem... :U

(#31014) zsoltbest


zsoltbest
csendes tag

FSP 500W BluestormII aktív PFC tápegység?

(#31015) vzsryl válasza zsoltbest (#31014) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az jó. Eddig csak dicsértet hallottam róla.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#31016) 14adam válasza zsoltbest (#31014) üzenetére


14adam
addikt

Az egyik ismerősöm vett pár hónapja ilyen tápot.És bámulatos,halk,kábelek harisnyázva,kék csatlakozó+venti.És Fsp belső,érdemes ilyet venni

(#31017) szitaati válasza zsoltbest (#31009) üzenetére


szitaati
aktív tag

iponban keresd a gigabyte -ot.
mondjuk itt: [link]

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#31018) bartucc válasza zsoltbest (#31014) üzenetére


bartucc
addikt

A BS-ban meg 500W-os GLN bél van, a Gigabyteban 400-as, de az is bőven elég lesz neked. Ott vannak még az OCZ tápok, azok is ugyanazzal a belsővel mint a BS.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31019) Dyno válasza zsoltbest (#31010) üzenetére


Dyno
veterán

Ezt jó gyorsan felejtsd el!

(#31020) zsoltbest


zsoltbest
csendes tag

Köszi a válaszokat srácok!!!
Tisztelet! :R

[ Szerkesztve ]

(#31021) 14adam válasza zsoltbest (#31020) üzenetére


14adam
addikt

Ezt

[ Szerkesztve ]

(#31022) Dyno válasza zsoltbest (#31020) üzenetére


Dyno
veterán

Nézd már meg mire válaszoltam, és használd már a válasz gombot.

(#31023) zsoltbest


zsoltbest
csendes tag

Utoljár mondjuk ez?
OCZ Stealth XStream 500W

(#31024) 14adam válasza zsoltbest (#31023) üzenetére


14adam
addikt

Jóválasztás :K

(#31025) bartucc válasza zsoltbest (#31023) üzenetére


bartucc
addikt

Ugyan az belülről, mint a Blue Strom 2, csak fekete dizájnnal. Az everest sztem olcsóbb, és moduláris is, azt is ajánlom figyelmedbe.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31026) Dyno válasza bartucc (#31025) üzenetére


Dyno
veterán

Valahogy mintha , nem is olvasná el amit írunk neki.....

(#31027) kfron válasza Dyno (#31026) üzenetére


kfron
aktív tag

Lehet, hogy hszeket gyűjt...

[ Szerkesztve ]

(#31028) stol válasza zsoltbest (#31014) üzenetére


stol
addikt

Fax kivan az ilyen visszaolvasni és keresni baxó újoncocskákkal, akik csak postot generálnak feszt :W

(#31029) Laci4 válasza Dyno (#30930) üzenetére


Laci4
senior tag

Dyno

Köszi az infót!

Akkor már csak egy kérdés.
[Corsair Cx400] 13e
[Everest 400] 14e
Esetleg jobban járok
[Everest 500] 15e

Plz Sorrend! Megbízhatóság, terhelhetőség és főként Zaj! szempontjából!

Thx.. most meg rohanok melózni... :O

(#31030) bartucc válasza Laci4 (#31029) üzenetére


bartucc
addikt

Legjobb a corsair, aztán a kettő everest, attól függ mekkora géphez.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31031) Dyno válasza Laci4 (#31029) üzenetére


Dyno
veterán

Legerősebb az 500W-os Everest, a 400W-osok közül pedig a Corsair a jobb, halkabb, de egyiksem hangos táp, a leghalkabbak közül valóak.
Everestek viszont modulárisak, szóval lelehet csatolni a kábeleit, szellőzés szempontból ez nagyon jól jöhet.

Bartucc:Ott van az adatlapján.

(#31032) bartucc válasza Dyno (#31031) üzenetére


bartucc
addikt

Igen, már arra se tudok gondolni, hogy saját magának kérte... :W

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31033) zsoltbest


zsoltbest
csendes tag

Köszönöm mindenkitöl a türelmet és a segitséget.
Stol kolegának pedig egy kicsit több türelmet kivánok a életben és ne felejtsd el ,hogy TE is valahonnan elkezdted és nem okosnak születtél. Nem kell lenézni a másikat azért mert nem ért meg egyből mindent , hiszen pont ezért van ez a fórum , hogy az emberek tanuljanak.

respect... :R

(#31034) Dyno válasza zsoltbest (#31033) üzenetére


Dyno
veterán

Nem a tudásoddal volt probléma, hanem azzal, hogy leszartad ki mit ír neked, Te csak toltad a szöveget.....

(#31035) zsoltbest válasza Dyno (#31034) üzenetére


zsoltbest
csendes tag

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#31036) Laci4 válasza Dyno (#31031) üzenetére


Laci4
senior tag

"Féltem",hogy ez lesz a válasz,mert ezzel nem lett megkönnyítve a választásom.
Ugyanis én is valahogy így gondoltam.

Most adott, hogy legyen egy 5év garis(nem tudom mi az apróbetüs dolog), nagyon favorizált és elvileg tényleg nagyon halk CX400,
Vagy egy kicsit drágább 2év garis Everest500-as, ami erősebb, moduláris.. és talán ugyanolyan halk?! (az esetleges bővétések során jól jöhet ez a tartalék)

Gyakorlati tapasztalat esetleg a CX400 vs Everest500 zaja között?
Egyformán jól kidolgozottak, jól védettek?
Lehet az Everest lenne a nyerő, de találtam egy tesztet. Itt a végén vajon mitől tartanak? (értékelésben "fránya gyanú")

(#31037) 04ahgy válasza Laci4 (#31036) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát, az apró betű annyira apró, hogy két év garit egyből le is spóroltak róla. A Corsair is csak úgy tudja, hogy ők 3 évvel árulják. [link] :DDD

A többi amúgy 5 év valóban.

A CX400 ugyanolyan halk, mint a VX/HX450W, és az pedig halkabb az FSP-k Everestjeinél. Viva la Seasonic belső. Az egyben hagyott 12V-os ág is a CX400 mellett szól. Ha modulárisat akarsz, akkor inkább HX450.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#31038) Dyno válasza Laci4 (#31036) üzenetére


Dyno
veterán

Attól tartanak,hogy más oldalakon a nagyobb típusok rosszul szerepeltek, ez annak köszönhető, hogy még mindig a GLN bélre épűlnek, de ezek mind inkább a 700+W-os belsőkre jellemzőek, a kicsikkel nincs semmi baj, ha a hsz.-ket is elolvasod ott akkor láthatod is hogy ezt Didyman megcáfolta, hogy ezekkel bármi baj lenne.Én egy 400-ast halottam már, kicsivel volt cak halkabba VX450-em.

(#31039) bartucc válasza 04ahgy (#31037) üzenetére


bartucc
addikt

Egyikkel se jársz rosszabúl, kérdés hogy CX-400 most már van-e, mert sok helyen egy ideig nem volt.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31040) suhifarok


suhifarok
csendes tag

Sziasztok!

Új asztali gép vásárlása előtt vagyok. PLC-s hálózat van (Communique), és kisgyerekek miatt szeretném olyan konnektorból használni, ami gép mellet van. Ilyen esetre van valamilyen tanácsotok a tápvásárláshoz?
Bocs, ha volt már téma, de én nem találtam.

(#31041) nfire


nfire
csendes tag

Elég sokat olvasgattam a topikot, így sikerült két tápra szűkítenem a lehetőségeket. FSP Everest 500 vagy Corsair HX 450.

Az árkülönbség 5ezer forint, ami nem sok, azért mégis valami. Egy erősen meghúzott Q6600/GTX 260 lenne mellette ami azért elég sokat tud enni, így az Everest talán egy picit szimpatikusabb.

Szerintetek?

(#31042) bartucc válasza nfire (#31041) üzenetére


bartucc
addikt

Ugyanolyan erős szinte a két táp 12v-on ha jól tudom. A hangban picit jobb a Corsair, meg talán a minőségben, de ez utóbbi nem hinném hogy lényeges, az everest is nagyon megbízható, jó és halk táp.

suhifarok: nem igazán értem a kérdést, vagy tájékozatlan vagyok a hálózati áram témában.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31043) Marci6p


Marci6p
csendes tag

Visszatértem :) sziasztok!
Az van, hogy eldöntöttem és két táp közzé estem pont. Csakúgy mint a fent említett két táp, azaz a 450-es corsair és az FSP everest 500-asa maradt nekem is figyelő tekintetem előtt. Elolvastam a tesztjüket itt az oldalon. Bevallom zavarba jöttem, mert össze-vissza vaciláltam a kettő között, de most végképp nem tudom mi legyen.
Tetszik az fsp és olcsóbb is, de a tesztben valami gyanút emlegetnek, pedig ezzel szerelik a legtöbb DELL gépet (szervízes ismerősöm mondta, hogy ilyeneket toltak be) és állítólag azért olcsóbb, mert kelendő és nem azért mert "megbízhatatlanabb". Ennek ellentmond, hogy 2 év rá a gari a legtöbb helyen, míg (nálam) vetélytársára több.
Rakok fel képet, hogy mit akarok kicserélni (pfhöjjjj).
A végső döntésben kérném a segítségeteket, mint hozzá értőktől.
Konfigom az adatlapomon, belegondolva az ár számítana is, meg nem is, de a jobbat akarom a vasamnak és biztosan nem nagy a difi kettejük között, de valamelyiket csak jobban lehet ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#31044) AtHoS válasza Marci6p (#31043) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nekem pénteken jön meg egy FSP Everest 80+ 400W táp. Hétvégén tudok írni róla tapasztalatokat.

Inkább az FSP Everest mellett döntöttem. Nem kockáztatom a Corsair zizegését. Bár 99%, hogy semmi gond nem lett volna a Corsair-rel sem, de hát az meg 21.4k-ba lett volna az Everest meg csak 16k (vidék rulez :( ). Annyival meg számomra nem rosszabb az Everest, hogy megérje a +5k-t (plusz a zizegéstől való "félelmet") a HX450.
Ráadásul moduláris típust akartam mindenképp. Majd elválik, hogy jól döntöttem-e. Bár ha jobban belegondolok csak 5k körül lesz a beruházás az új tápba, így pedig mindenképp megéri előreláthatólag.

read-only mode on the forum

(#31045) bartucc válasza Marci6p (#31043) üzenetére


bartucc
addikt

A gyanú alaptalan. Kifejtem bővebben, később ne kelljen, úgy néz ki félreértéseket okoz rendesen. Az Epsilon szériával voltak gondok, de csak a 600-700-asokkal, és nagyobbakkal, mivel az összes a GLN 500-as bélre épül. 600W felett az már kevés, ezért voltak a gondok. De a kisebbek, 400-as, 500-as darabokkal semmi gond nincs. Nyugodtan lehet vásárolni belőlük.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31046) Dyno válasza nfire (#31041) üzenetére


Dyno
veterán

500W-os Everest.....5A-val erősebb ergo 60W, hangban szerintem ugysem vennéd észre hogy melyik a hangosabb továbbá, jobban megéri az árát.

(#31045) bartucc:Ezt is nyugodtam beszúrhatnánk az első hsz.-be, unom hogy állandoan ezt kérdezik, persze reggel ezt válaszoltam egy másik kollégának.....3-tkellet volna vissza olvasni. :(((

(#31047) bartucc válasza Dyno (#31046) üzenetére


bartucc
addikt

Írok a modker fórumba, akkor szted így jó, vagy kicsit változtassak rajta. Vmint a HKC miatt is megfogalmazódott egy kis gondolat bennem, ez, mert sokan bizonygatják hogy a HKC, Codegen de jó....:

A félreértések elkerülése végett. A nem ajánlott tápegységeket nem azért nem ajánljuk mert hangosak, vagy mert nem elegendőek teljesítményben. (van ami már ennek a kritériumnak se felel meg, mindjárt részletesen.) Azért nem ajánlottak mert gyenge minőségű alkatrészekkel rendelkeznek, valamint nincs bennük védelem. Ezeket a hiányosságokat általában nem veszi észre a felhasználó, ha nem kapnak nagyobb terhelést. A rájuk írt teljesítmény-t általában le se tudják adni, és mivel nincs bennünk védelem, amikor "leégnek", a számítógép többi alkatrészében is könnyen kárt tesznek. Tehát nem csak magukra, hanem a számítógép többi alkatrészére is veszélyesek. Ezért van, hogy egy kisebb vga-hoz is 450W-os tápegységet ajánlanak, mert általában gyenge minőségű tápegységeket adnak a komplett gépekben, amit ha fejlesztenek, az eredeti tápegység gyenge lehet az új alkatrésznek. Egy átlagos konfigurációt egy minőségi 350W-os tápegység is kényelmesen elvisz, kevés az a gép, amihez egy minőségi 400W-os táp nem elég, tehát nem kellenek az 500-600W-os (rossz, nem ajánlottak főleg) tápegységek feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31048) Dyno válasza bartucc (#31047) üzenetére


Dyno
veterán

Frankó!

Várjuk a véleményeket erre (#31047) és köszönet Bartucc kolléga fáradozásáért!

(#31049) Haart válasza Dyno (#31046) üzenetére


Haart
addikt

Így is van ár/érték arányban nagyon jó most az everest 500-as ajánlom mindenkinek :C

(#31050) suhifarok válasza bartucc (#31042) üzenetére


suhifarok
csendes tag

A számítógép, mint fogyasztó zavarja a jelet, ha "közel" van a modemhez. (Itt egymás melletti konnektorokról van szó, de a szoba sem túl nagy... Pl. néhány olcsó energiatakarékos égő komoly romlást okozott, nehezen is találtam meg a hibát.)
Arra gondoltam, hátha van jelentős különbség a zavarás mértékében az egyes tápegységek között. (Vagy csak az itt ajánlottak eleve jobban megcsinált darabok, így ez a probléma is kisebb, mint egy gagyibbnál?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.