Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Skizz válasza Szatesz (#15000) üzenetére


Skizz
addikt

Nincs egy súlycsoportban a kettő. A Seasonic tápok legfőbb erénye, hogy nincs szétbontva a 12V-os águk. valamint rendkívül halkak. Egyébként az ilyen Kw-os tápok 12-es ágát rendszerint 4 felé osztják, aminek következtében pl. CPU-VGA tuningnál nem fogsz addig eljutni, mint a jelenlegi 620-as HX-eddel, mivel az single rail táp és a 12V-os ága nincs szétbontva, és csak 12V-on képes leadni 600W-ot a paramétertábla szerint. Tehát mégegyszer mondom, a csatik száma miatt ne ápgredelj az 1000-es HX-ra, hosszú távon nem lenne kifizetődő.

[ Szerkesztve ]

(#15002) Szatesz válasza Skizz (#15001) üzenetére


Szatesz
őstag

És ez a táp elbir lazán 2db 9800gtx et és egy q9450 es procit?
Pedig ez az 1000 es csak 43 e lenne:D De igy akkor molexezek tényleg..... :(((

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#15003) Traxx válasza Szatesz (#15002) üzenetére


Traxx
őstag

"És ez a táp elbir lazán 2db 9800gtx et és egy q9450 es procit?"

Szerinted? :D

Szal szerintem se cserélj, nincs értelme.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#15004) Szatesz válasza Traxx (#15003) üzenetére


Szatesz
őstag

oké meggyöztetek.... :R

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#15005) venember83 válasza Szatesz (#15004) üzenetére


venember83
nagyúr

Jutalék, amiért nem dobtál ki x összegű lokál kreditet? :U

(#15006) Szatesz válasza venember83 (#15005) üzenetére


Szatesz
őstag

oks itt a jutalom:D csakk vicc de tényleg jo hogy vilagosabb lettem e témában.... :R

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#15007) Chaser válasza Szten Márs (#14994) üzenetére


Chaser
titán

Jól van főnök, akkor rosszul tudtam, anno egy cikkben boncolgatták a 360-as zalmant. Ha APFC-s bele van a zalmannak, akkor méginkább 350 PNF kicsit meghackelve. Sztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15008) Skizz válasza Chaser (#15007) üzenetére


Skizz
addikt

Szerintem Te a régi Zalmanra gondolsz. Volt anno 8 centis ventivel szerelt változat is. Bővebben nem tudok róla nyilatkozni, de talán itt a PH!-n van róla egy teszt.

(#15009) Traxx válasza Skizz (#15008) üzenetére


Traxx
őstag

Van teszt biza :K Mármint az új Zalmanról.

"Személyes kedvencünk lett a kis 360-as, hiszen, ha teljesítményről van szó, nem is olyan kicsi. Elbírta az áramzabáló Pentium D-t és a két, méretes Radeont. Egy Core 2 Duo processzor társaságában akár egy GeForce 8800 GTX SLI-t is rá mernénk bízni"

Tuningolt D830 és 2 db X1900XT ugye :C

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#15010) Szten Márs válasza Chaser (#15007) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Meghackelve? :D
Na szóval mint mondtam green power bele van a 360-as Zalmannak :) [link]

(#15011) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

:C megvan az enermaxom, alapon 482-t pörög a ventije... :) VX450et nem hallottam, de nemhinném, hogy halkabb ettől

(#15012) BullZeye


BullZeye
veterán

Üdv!
Szeretnék új gépet venni, már minden alkatrész ki lett választva és ma tudatosult bennem, hogy táp is kéne...config a következő:

Gigabyte GA-P35-DS4 Rev 2.1 1600 FSB Sata2 DDR2 1066
Q6600
G-Skill F2-6400CL5D-2GBNQ
WD 500/SATA2/16M (WD5000AAKS)
MSI GF 8800 GT 512 (ez lehet hogy nagyobb lesz, attól függ mennyibe fog fájni mikor veszem)

Olyan kéne ami egyrészt alapjáraton keveset fogyaszt, lazán elbírja a fenti configot, relatíve időtálló, azaz késöbbi géphez is tudnám használni, hihetetlenül halk legyen (durván halk) :B és olyan 12k (+/-3k) körül legyen. És persze túlfesz ellen védjen, nehogymár ezen bukjon el a dolog :S

válaszokat köszi előre is ! (nem olvastam végig a 15ezer hozzászólást, és most is sietősbe vagyok, kérlek ne fikázzatok emiatt :W )

[ Szerkesztve ]

(#15013) Szten Márs válasza BullZeye (#15012) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Corsair VX450.

(#15014) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hali! Megvettem a hx620-ast. Összeraktam, rádugtam mindent, de be se kapcsolt a gép, táp se pörög fel, semmi. Valakinek van tippje? Mobilról írok. :(

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15015) Szten Márs válasza TazLeacher (#15014) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Meg kéne nézni, hogy magában a táp üzemel e. Zöld összeköt feketével a tápcsatin.

(#15016) venember83 válasza TazLeacher (#15014) üzenetére


venember83
nagyúr

Mindent bekötöttél? ATX12V csatlakozót is? PCI-E? Tápon levő főkapcsoló? Ha mindent jól kötöttél be s nem megy, akkor próba másik táppal. Ha azzal minden rendben, akkor rossz tápot fogtál ki.

(#15017) BioNiCMaN válasza TazLeacher (#15014) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Tápon a kapcsoló ON állásban van? ;]

Tudom csak I meg O van. :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#15018) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Már gépről írok. :B

Én voltam a hülye asszem. A PCI-E csatival volt a gond. Mivel eddog olyan tápjaim voltak, amin 6-os volt a PCI-E csati, ezen meg volt 8-as, meg külön olyan, ami 6+2-es, gondoltam, ha a 8-ast rádugom úgy, hogy 2 "lemarad" működni fog. Hát nem tette. Rádugtam egy extra szálat, ami 6+2-es, abból a 6-os bedugtam, és megy. Nagy baromságot csináltam...?

Ja, akkor mihez kell a 8-as? Mert cseszhetem így a moduláris tápot, most kb. ugyan annyi kábel van a gépbe, mint azelőtt.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15019) venember83 válasza TazLeacher (#15018) üzenetére


venember83
nagyúr

8 pines csatlakozóval rendelkező vidkarik számára. De csodálkozom, hogy nem megy a 8 pines kábellel...

(#15020) TazLeacher válasza venember83 (#15019) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én is azért mertem rádugni, mert valamelyik topicba olvastam, hogy lehet...most meg azt hittem félre olvastam...de akkor lehet mégse vagyok olyan hülye...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15021) BullZeye válasza Szten Márs (#15013) üzenetére


BullZeye
veterán

hehe, köszi a gyors választ :D szóval ezt ajánlod? halk is jó is? nézegettem róla teszteket azt írták jó, akkor ilyet veszek ha más nem mond jobbat vagy ez ellen valamit:) köszi szépen

(#15022) venember83 válasza BullZeye (#15021) üzenetére


venember83
nagyúr

Nehéz lenne ebben az árban jobbat, halkabbat, Quadnak megfelelőbbet mondani.

(#15023) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Szóval akkor ez "normális"? Mármint, hogy nem ment a 8 pines ágról? Vagy valami gond lehet azzal az ággal? Várnám a javaslatokat, mert ha gond, akkor vissza viszem...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15024) Hawk1979 válasza TazLeacher (#15023) üzenetére


Hawk1979
őstag

Lehet én vagyok répa,de 8pines PCI-E ,nem bontható ág nincs is a tápodon,csak bontható 6+2 PCI-E ahogy nézem a weboldalukat. [link].
:F

[ Szerkesztve ]

(#15025) Kombat válasza Hawk1979 (#15024) üzenetére


Kombat
őstag

Tényleg nincs!
Szerintem az alaplapi 8 pines 12V-s ágat kötötte rá!

(#15026) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok.Lenne egy kérdésem.Jelenleg 9600Gt SLI-m van és egy AMD 5600+ procim.A közeljövőben lesz lapcsere és hozzá 6600-os Quad,amit tuningolni szeretnék.Meg lesz a 160gigás vinyó mellé mégegy.Szerintetek az FSP Bluestorm 500W elég lesz hozzá??

(#15027) Hawk1979 válasza zsolt1129 (#15026) üzenetére


Hawk1979
őstag

Elég lehet,de kazánokhoz single rail tápokat szoktak javasolni,ahol nincs bontva a 12voltos ág.

(#15028) TazLeacher válasza Kombat (#15025) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ott a pont. Igen, azt. Szóval az akkor mire jó? Mármint az ág? :F

Nagy baromságot csináltam? Lehetett baja ettől az ágnak?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15029) Hawk1979 válasza TazLeacher (#15028) üzenetére


Hawk1979
őstag

Alaplapi kiegészítő tápcsati,van akinek 4tűs,van akinek 8tűs a csatlakozás a lapján.
Azért szétszedhető,hogy bármely lapon lehessen használni.

példa...

[ Szerkesztve ]

(#15030) nyunyu válasza Kombat (#15025) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem az alaplapi 8 pines 12V-s ágat kötötte rá!

Na igen.

Multkor dohogtam valamelyik topikban, hogy az EPS12V meg a PEG 8 tuse ugyanazt a Molex 39-01-2080 csatlakozot hasznalja, csak az EPS12V-nel a rogzito ful feloli oldalon van a 4 12V-s vezetek, masik oldalon 4 fold, PEG-nel meg pont forditva. :W

De ezek szerint a tap rovidzarvedelme tette a dolgat, ha a VGAra dugva el sem indult a gep.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15031) nyunyu


nyunyu
félisten

Most olvasom, hogy Corsair HX620-a van.

Jo tap, csak eleg hulyen van megoldva, hogy a fix 20+4 tus alaplapi tapcsatin kivul van neki egy 4 tus ATX12V-je, meg egy 8 tus EPS12V-je is, igy amelyiket nem kell rakotni az alaplapra, az szabadon log, ahelyett, hogy lenne egy 4+4 tus szetszedheto EPS12V.

Ugyhogy sikerult beneznie a szabadon logo EPS12V-t, de szerencsere nem lett baja a gepnek.

6+2-es PEG kabelek viszont bonthatoak, nem kotelezo radugni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15032) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Az enermaxokba (új szériára gondolok) egyébként milyen bél van? Saját?

(#15033) diegho válasza Tamoo (#15011) üzenetére


diegho
nagyúr

ezek szerint beválik a pro82+? lehet én is benevezek egyre, csak el kéne passzolni a seasonic-et.

és igen saját bél van benne.

[ Szerkesztve ]

(#15034) Hawk1979 válasza nyunyu (#15031) üzenetére


Hawk1979
őstag

Kérhetnél szülinapodra egy magyar kiosztású billentyűzetet... :DDD

(#15035) KMT válasza Hawk1979 (#15029) üzenetére


KMT
addikt

Na ezzel kapcsolatban kérdeznék. A lapomon is 2*4 tűs csatlakozó van, meg a tápon is. Mivel a lapon az egyik le volt fedve, és a használati utasításban az volt, hogy csak QX procikhoz (> 130W) kell a másikat is rákötni, ezért csak egyet kötöttem rá.

Viszont méregettem fogyasztást, és tuning esetén volt, hogy 90 W-tal többet evett a rendszer, mint alapon. Szóval lehet, hogy megeszik a kis E2180 130W-ot ilyenkor. Érdemes bedugnom a másik 4 tűs csatit? Lehet baja, ha mindkettő "feleslegesen" be van kötve?

(#15036) Tamoo válasza diegho (#15033) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Még csak tegnap délutántól van a gépben, de tetszik nagyon, jó választás volt...
500-800közt változtatja a fordulatát... a gumival fellógatott vinyóm seek hangja elnyomja :)
2ezret kellett ráfizetnem a CoolerMasterre, annyit simán megért

még a V60on is halkítanom kellett mellette, lehúztam a sunon maglevet, és egy 8centis noctua-t gumiztam rá szintén leszabályozva... bár elég hülye megoldás
bár most elég káosz van odabent

[ Szerkesztve ]

(#15037) TazLeacher válasza nyunyu (#15031) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szóval akkor nincs baj. :U

Pont én is így gondolom, hogy mi a reteknek 2 fajta fixen egy modulárison?

Ha nem lett volna benne védelem, most kakukk a cuccoknak? :W Akkor mákom volt.

Szóval most lóg egy kábel feleslegesen, egy normál ág kellett volna még, de abból is csak olyan, van, amin 3 csati van, felesleges a másik kettő, a satásból sem volt jó a 2-es, mert a 90 fokkal elforgatott vinyóig nem ért el, ott is van egy feleslegesen, úgyhogy kb. ugyanannyi kábel van, mint elötte...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15038) Hawk1979 válasza KMT (#15035) üzenetére


Hawk1979
őstag

E2180hoz felesleges,de egyébként nyugodtan rádughatod,de nem egy Atom Anti az a proci....

[ Szerkesztve ]

(#15039) diegho válasza Tamoo (#15036) üzenetére


diegho
nagyúr

szép megoldás :D én még erősen agyalok a cserén, délután behozom a gépem melóhelyre és megpróbálok valami értelmes vinyófelfogató rendszert gyártani én is, mert nálam a ház rezonál, ezt vagy a vinyó, vagy a táp okozza. ha tápot cserélek akkor 3 versenyző jöhet szóba: corsair vx450, pro82+, be quiet straight power 400.

(#15040) Tamoo válasza diegho (#15039) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem EZ ÍGY egész jól bevált, gyári hangtalanító cucc/doboz drága lett volna nagyon

(#15041) Szten Márs válasza diegho (#15039) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"be quiet straight power 400. "

Hát ez meg mijazanyámtyúkja? :Y :DDD

(#15042) Kombat válasza Szten Márs (#15041) üzenetére


Kombat
őstag

Egy nagyon halk FSP béllel szerelt táp, ami sajnos picit gyenge 12V-n! ;)

(#15043) diegho válasza Kombat (#15042) üzenetére


diegho
nagyúr

jó az topower-nek is és dehogy gyenge 12V-on [link] és konkrétan talán ez az egyik leghalkabb táp, ha nem a leghalkabb.

(#15044) Kombat válasza diegho (#15043) üzenetére


Kombat
őstag

Szerintem a Straight Power-ek FSP-k! (12V-n összesen 18A nem túl sok! :U )
A 600-as Dark Power a Topower beles!

(#15045) nyunyu válasza Hawk1979 (#15034) üzenetére


nyunyu
félisten

Kérhetnél szülinapodra egy magyar kiosztású billentyűzetet... :DDD

Dehogy kérek, magyar kiosztáson sosem találom a programozáskor használt írásjeleket (hol a rákban van a pontosvessző???), zárójeleket, úgy eldugták őket, így inkább nem erőltetem a használatát.
(Fórumozni is könnyebb úgy, hogy kéznél van a szögletes zárójel, nem kell egérért nyúlkálni, ha be akarok szúrni egy linket.)

Úgyhogy továbbra is maradok az Ergo4000-nél, ennél jobb billentyűzet számomra úgysem létezik.

Egyébként pár hete próbáltam amerikai helyett a nemzetközi angol kiosztást, elég viccesen működik vele az automatikus repülő ékezet ( 'a -> á), de elegem lett belőle, hogy egy szimpla macskakörömhöz is két gombot kell leütni (SHIFT+' után SZÓKÖZ), különben az utána jövő betűt próbálná ékezetesíteni. (persze az "o-ból nem csinál ő-t, hanem ö a végeredmény. Magzar nzelvi t'mogat's ruley :W)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15046) nyunyu válasza TazLeacher (#15037) üzenetére


nyunyu
félisten

a satásból sem volt jó a 2-es, mert a 90 fokkal elforgatott vinyóig nem ért el,

Mi nem er le?

Nekem meg pont az a bajom, hogy tul hosszuak a HX520 kabelei, pedig a Casetek 1099 nem egy kicsi haz (szerver alaplap belefer...), raadasul 90 fokkal elforgatott vinyokkal.
10 centivel rovidebb SATA tapkabel is eleg lenne ahhoz, hogy leerjen a ket legalso vinyohelyig.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15047) KMT válasza nyunyu (#15045) üzenetére


KMT
addikt

Na végre lett aláírásom. :DD

(#15048) diegho válasza Kombat (#15044) üzenetére


diegho
nagyúr

216W 12V-os ágon bőven elég táp felől, ez annyit tesz hogy egy tuningolt 2 magost 8800gt-vel lazán elvisz, de mint a mellékelt tesztből is látszik bőven van benne erő, 500W feletti fogyasztásnál se hasal el és végig halk marad.

Ces deux blocs ne sont bien évidemment pas fabriqués par Be Quiet mais sont produits par Topower qui fabrique également les Tagan et quelques OCZ, entre autres. pedig azt írják topower gyártja a belsőt.

(#15049) TazLeacher válasza nyunyu (#15046) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az a baj, hogy, ha rádugom a 2-es satás csatit, akkor, ha bedugom a felsőt az íróba (pedig legalul van), akkor az alsó (lényegében a kábel vége) nem ér el a winyóig. Maga a kábel elég hosszú lenne, mert, ha a végét bedugom a winyóba, az elér odáig, de akkor a 2. satacsati a winyó és az író között van fél úton...szóval lényegében véve nem a kábel a rövid, hanem a 2 csati közötti rész. Ha nem lenne 90 fokkal elfordítva, akkor pont patent lenne.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15050) Kombat válasza diegho (#15048) üzenetére


Kombat
őstag

Nem mondom, hogy nem elég, csak egy 400-as táptól többet várnék!

Nem tudok franciául, de ilyet is írnak: "...à savoir la Green 400 watts de Fortron."
Ez mit jelent?

Ja és [link] ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.