Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) R.P.


R.P.
aktív tag

Hasonlóra számítottam...

Egyébként a leghalkabb táp amivel én eddig találkoztam az egy Compaq 145w-os cucc, semmi hangja nincsen. Tény, hogy szinte hűteni sem kell, de jó cucc. Most is használom.
A másik pedig egy Component Pro 300w-os cumó, valami Codegen másolat lehet, na az tolja ki rendesen a meleget, de csak alig pörög benne a venti... Szóval fura.

(#8602) R.P.


R.P.
aktív tag

Az imént megnéztem jobban azt a Component Pro-t. Még PFC-s is, pedig nem egy mai darab. Egyszer meghalt alatta egy vinyó, és mostanában is volt már hogy újraindult a gép...

[ Szerkesztve ]

(#8603) sto1911


sto1911
veterán

Tudnatok egy olyan tapot ajanlani, ami elvisz egy kozepkategorias core 2-es gepet, 8600 vgaval, es halk is, meg olcso is?
Ezek jottek szoba. Kesobbi boviteskor is eleg lesz a 400W?

CHIEFTEC DT450A2 450W AKTÍV PFC ATX2.0 12CM FAN 11 100 Ft
FSP SAGA 400W ACTIVE PFC 9 500 Ft
FSP SAGA 450W ACTIVE PFC 10 800 Ft

Az mindegy, hogy aktiv v passziv pfc-s?

a mostani cuccaim PATA-sak, az uj meg SATAs lesz. Ha most megveszem a tapot, ezek kozul, vagy az ujak kozul barmelyiket, jo lesz a mostani es az uj gepemhez is?

(#8604) Zin válasza tibi.szabo (#8574) üzenetére


Zin
senior tag

Miert lenne hangos?Nagytesoja miatt.remelem az is kb ien lesz.Van par venti a hazba amugy is szal...

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#8605) Armando_19 válasza sto1911 (#8603) üzenetére


Armando_19
őstag

Az FSP Saga-ból a 400W bőven jó,de a 450-es chieftec is kitűnő választás lehet.
Igazából kb ezek azok a tápok, amik megérik az árukat.
Bővítéssel nem semmi gondod, ha csak nem Q6600, R600 CF-et szeretnél 8db 500-as vinyóval.:D

(#8606) sto1911 válasza Armando_19 (#8605) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi!

Es gondolom a mostani es kesobbi hazamba is bele fog menni, mert a Chieftec tapon atx2.0 van, de az en alaplapom vagy hazam sima atx (igazabol fogalmam sincs ez mire vonatkozik.)
Valamint az uj alaplapra is ra fog menni. Azert kerdem, mert a jelenlegi az 20+4 csatolos, az uj meg ki tudja milyen lesz.

SATA-PATA kerdesben nem lesz gondom, ugye?

Bocs a sok lama kerdesert.

[ Szerkesztve ]

(#8607) Kombat válasza sto1911 (#8606) üzenetére


Kombat
őstag

Az új alaplap is 20+4-es lesz!
Előfordulhat, hogy a sata csati kevés lesz, de akkor elég egy átalakító és meg van oldva!

(#8608) stol válasza sto1911 (#8603) üzenetére


stol
addikt

Szeritem, fölösleges még a 400W-os normális táp is.
Bőven elegendő egy 350W-os FSP egy átlag gépbe.
Hogy honnan veszem?
Szervizben dolgozom és napi szinten rakok össze nem 2 gépet :K

(#8609) diegho válasza stol (#8608) üzenetére


diegho
nagyúr

csak az a baj hogy az fsp hangos, nálam még noctua ventire cserélve is az a leghangosabb a gépben. amúgy tökéletesen elég a gépemhez 2900pro-val is, csak picit hangos, de nem érdekel annyira, aprón láttam 400-as 80+ hatásfokú fsp-ket 5.5k-ért (ugyanaz a bél mint az új zalmanokban) csak elfogyott pedig hoztam volna 5-10 darabot mivel 1 év gar van rájuk, szerintem ilyen lesz a köv tápom, a pnr meg megmarad tartaléknak a noctuával.

(#8610) diegho válasza stol (#8608) üzenetére


diegho
nagyúr

most olvastam a blogodat :D látom nem csak hozzám járnak agymenéses állatok :D egyik kedvencem aki fogott egy scsi kábelt, letépte róla a csatit a helyére odaragasztott pillanatragasztóval egy ide csatit, majd ezt beleragasztotta az alaplapba :D és jött hogy nem jó a gép nem ismeri fel a vinyót :W de jött már hozzám vga ilyen állapotban. (beleöntöttek működés közben egy üveg baleys-t) no comment milyen nagyokosok élnek ezen a bolygón.

(#8611) Speed® válasza stol (#8581) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Abban a konfigban egyedül a proci fogyasztását lehet érdemben befolyásolni, a VGA 1.1Vos modBIOSal sem fog nagyságrendekkel többet enni és 2Dre ígyisúgyis visszaveszi magát. Az E8400 meg alapból sem kajál sokat terhelve, köszönhetően a 45nmnek. De alapértelmezetten működik benne a C1E/EIST, szóval buhera nélkül az a gép egy 100as villanykörtével rivalizál.
Aki "ért hozzá" és tuningol, az lemond az alacsony fogyasztásról általában.
Én winből állítgatom a procit, általános használatra/letöltésre 1200MHz/1.05V..ha meg játszok, akkor betöltöm a 3200/1.4es profilt és hadd szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#8612) forceberg


forceberg
veterán

Üdv!
Milyen 12cm-es ventit ajánlatok tápba?
Csiftek 400AA 101A.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8613) sto1911 válasza stol (#8608) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi a valaszt minbdenkinek, akkor a kisebb tapot veszem, foleg, hogy elolvastam, itt a PH-n egy cikket, ahol 8800 gts-t hajtattak vele.

Az FSP-knek milyen hangos a ventije? Ha hazilag kicserelem, ugrik a gari?

[ Szerkesztve ]

(#8614) forceberg válasza sto1911 (#8613) üzenetére


forceberg
veterán

Venti csere esetén a gari ugrik, kivéve, ha kicseréled úgy, hogy a védőcimke nem sérül, s probléma esetén vissza is rakod az eredetit.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8615) Az-X válasza forceberg (#8612) üzenetére


Az-X
őstag

Én mindenhová Scythe S-Flex-eket használok :) Persze van ettől olcsóbb megoldás is, de ez tényleg nagyon jó halk :)

:)

(#8616) Az-X válasza sto1911 (#8613) üzenetére


Az-X
őstag

A gari ugrik. De... van az a kis matrica amivel le van ragasztva... melengetni kell picit egy hajszárítóval, és egy idő után szinte magától lejön. Persze azután simán vissza is lehet ragasztani :) Ezt viszont csak saját felelősségre csinálhatod!

:)

(#8617) messi88


messi88
csendes tag

Helló! Épp tápvásárlásra készülök mert az előző nem éppen valami megbízható. (egy colorsit)
Szóval ehez a géphez néztem egy Chieftec 400-ast.
Asus M2N-E alpalap
AMD Athlon X2 5000+
Sapphire HD3850 256MB
2x1GB Kingston 800Mhz
1HDD
1 DVD író
A háznak még van LED-es kijelzője és két rendszerhűtő abból 1 LED-es. Ja és proci és vga húzást is tervezek és két plussz rendszerventit.
Előre is kösz.

(#8618) forceberg válasza messi88 (#8617) üzenetére


forceberg
veterán

Nem találtam kérdést a hsz-edben...
De amire kíváncsi lehetsz, elég a Chieftec 400-as.
Nekem is ez van, emg havernak is, s mindkét táp ventije ugyanúgy kissé ciripelős.
Nem tudom, a mostani gyártásúak milyenek...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8619) messi88


messi88
csendes tag

OK. Kösz. Télleg nem írtam kérdést bocs de lényeg ez volt.

(#8620) Szten Márs válasza messi88 (#8617) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, jó táp a géphez, de nem a leghalkabb, ahogy az előttem szóló is írja. FSP Bluestorm 400W, vagy még inkább Zalman ZM360B-APS, mint abszolút halk táp. Igen, bőven elbírja.

(#8621) elttiL válasza Szten Márs (#8620) üzenetére


elttiL
senior tag

Szia! bár nem teljesen idevaló, de itt kezdtem...
Megvan az új táp FSP350W PNF, a gépem mostanában fagy, újraindúl mintha a tápcsere után kezdődött volna. ki akarom zárni a tápot mint forrást, ezért pontosan leírom mi van rajta: abit av8 alaplap, s939 x2 4200+, mondjuk húzva ~1.5V, de alapon is is indúlt már újra, 1 db hdd samsung sata, 1 db dvd-rw. tudom, műszeres mérés a mérvadó, de a hogy a cpu-z és everest ben nézve a cpu core fesznek nem kellene stabil fix értéket mutatnia? ugrabugrál össze-vissza bizonyos határok mellett... még 1x bocs hogy ide írom...
az újraindítást letiltom, hogy a kékhal(ál) irjon valami hibakódot, de az Seménynaplóban rendszer hibát ír 1003 kód asszem,
a kérdés lehet, hogy nem elég a táp?

ja és van alatta 1 geforce6600gt amit húzni is kellene kicsit... /most olvastam valahol: 350W alatt nem érdemes 6600gt-vel próbálkozni... :F /

[ Szerkesztve ]

(#8622) Szten Márs válasza elttiL (#8621) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na nézzük sorban:
"a cpu-z és everest ben nézve a cpu core fesznek nem kellene stabil fix értéket mutatnia?"
Nem. Tökmindegy, hogy mit mutat, nekem is mutatott már 2 és 20V között random ugráló értékeket, de volt még pár érdekes eset. A szoftverek által mutatott értékekkel nem kell és nem szabad foglalkozni, bővebben lsd: első hozzászólás.

lehet, hogy nem elég a táp?
Nem, nem lehet. A tápod egy 8800GTX-et is elbírna a konfigod mellett. Nem költői túlzás, valóban elbírná, és még bőven maradnának benne akkor is tartalékok. (Szintén első hozzászólás, láthatsz műszerrel mért fogyasztási adatokat, 100%-os, azaz padlógázas terhelés mellett:
"2,66 GHz-re húzott E6300-as Core 2 Duo egy GeForce 8800GTX-el:
271W a hálózat felől -> ~ 217W a táp felől"
)

"most olvastam valahol: 350W alatt nem érdemes 6600gt-vel próbálkozni"
Én legutóbb azt olvastam, hogy az UFO-k építették a piramisokat. Mondjuk még ez is sokkal reálisabbnak látszik, mint az a nem kicsit durván téves infó, amit te olvastál. Stol egy tiédhez hasonló gépet egy agyontuningolt 6600GT-vel hajtott 230W körüli FSP-vel, gond nélkül, és nem csak egy teszt erejéig...

Ettől függetlenül lehet táphiba, az FSP gyártósoráról is kerülhetnek le gyári hibás darabok, de annyi bizonyos, hogy nem kevés a 350W.

[ Szerkesztve ]

(#8623) gyurczy


gyurczy
őstag

Egyenlőre ez tűnik a legmegfelelőbb topicnak arra, hogy kérdezzek. Tápegységet keresek 100W feletti peltier elem üzemeltetéséhez. EZ biztosan jó, de kishazánkban nem kapni (eddig legalábbis nem találtam), a külföldi rendelés pedig első körben macerásnak tűnik (az eladók nemigen küldenek semmit a világ ezen oldalára).
Mivel lehetne kiváltani a linken szereplő tápegységet, ami itthon is beszerezhető?

(#8624) elttiL válasza Szten Márs (#8622) üzenetére


elttiL
senior tag

Aha, ezt szerttem volna hallani, valahogy pont a tápcsere után sűrűsödött meg az anomália, persze nem szoktam bedőlni az urban legendeknek. egy kis ciripelés pici magas frekis zizegés gondolom Lmegy még egy tápnál, nem folyamatosan hébe-hóba,. egyébként halk a táp, hüvös levegőt fúj ki stb. akkor vga és a ram marad mint forrás (meg visszarakom a régi tápot kicsit), ott is vannak tölténetek (4 db 512-es ram duálban a memteszt viszont gonnd nélkül 1x lefotott, tudom5 x kell, de nem volt +4óra memtesztre, kös, a válasz szerint járok L

(#8625) Szten Márs válasza elttiL (#8624) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondom, ettől nem zárhatjuk ki a tápot, mint a hiba forrását, csak azt az okot, hogy túl kicsi. Ettől még lehet hibás darab. Mindenesetre tényleg a legjobb, amit ilyenkor tenni lehet, hogy minden alkatrészt a lehető legalaposabban végigellenőriz/tesztel az ember. Ha meglett mi a hiba oka, írd le nekünk pls, kiváncsi vagyok rá :)
(Egyébként az, hogy a memtest nem jelez hibát - főleg ha a sima memtest86-ról van szó - még nem azt jelenti, hogy nem hibás a memória. A memtest86+ kicsit jobb/újabb a memtest.org oldalról, de van még pár memóriatesztelő program. De kölcsönkért modullal ellenőrizni, hogy jelentkezik-e a hiba a legbiztosabb)

[ Szerkesztve ]

(#8626) Seagull


Seagull
tag

Sziasztok!

Mia különbség az Fsp 350PNF és az Fsp 350PNR között?
Melyik a jobb?
Köszönöm,
sziasztok,

Seagull

(#8627) Psych0 válasza Az-X (#8615) üzenetére


Psych0
őstag

És melyik sebességűt?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#8628) Szten Márs válasza Seagull (#8626) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A PNF valamivel erősebb 12V-on, mint a PNR. Kereső használata ajánlott, bal felső sarokban van ;)

(#8629) sto1911 válasza Az-X (#8616) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi a valaszokat!

Egyebkent hangosak az FSP ventijei?

A tippert kulon koszonet ;)

(#8630) stol válasza elttiL (#8621) üzenetére


stol
addikt

Bőven elegendő.
Itt lap fog bugzani szvsz.

(#8631) nyunyu válasza elttiL (#8621) üzenetére


nyunyu
félisten

ja és van alatta 1 geforce6600gt amit húzni is kellene kicsit... /most olvastam valahol: 350W alatt nem érdemes 6600gt-vel próbálkozni...

300W-os Zennek meg az volt a baja, hogy a 6600GT-m tul keveset evett, igy csak 4 vinyoval birt beindulni. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8632) elttiL


elttiL
senior tag

Nem kell lovagolni a szavaimon :)
Nem hiszem, hogy az alaplap lesz, inkább a vga-ra tippelek ilyen-olyan filmlejátszás közben alatt csinálja (mintha) a fesztivált, meg csinál olyat mintha felbontást váltana , fekete képernyő, a monitor(crt)-ban relé kattan, és visszajön a kép mintha mise történt vólna; mostanság a 6600gt-n 2d-ben minimumra van véve a venti (vf700). b.3d-ben semmi gond, ott 100%kra van állítva. vagy nemtudom, tesztre fel!

(#8633) tope válasza elttiL (#8632) üzenetére


tope
addikt

Esetleg lehet még driver (vidkari), alaplap buhera
Hasonlót csinált nekem is, Q-tec 500W -> FSP 350 , de hogy hogyan csináltam meg azt már nemtom (megér egy misét, hogy ha a kártyád AGP-s (nekem az volt) a vinyótól külön ágra tegyed a tápon).
Vista alatt jelentkezik? (mintha nekem ott lett volna ilyen sötétedés)

(#8634) elttiL válasza tope (#8633) üzenetére


elttiL
senior tag

eegen , asszem 1 ágon vannak ők ketten, vista brrrrr vót szerencsém hozzá, akkor: kábelezés, vga hűtés, driver (ami omega) és próba. aza alaplap buhera mittakar? /az mi ha a C ' Q nem emeli fel a procihűtő venti fordszámát és főzi 72 fokra?? / igen 6600 agp-s tetszik lenni inno3.5d

(#8635) stol válasza elttiL (#8632) üzenetére


stol
addikt

Innon gyári cooler van?
Ha igen, 90%, hogy mostanra sült meg :K
Tudom, mert nekem is Inno van :DDD
Meg szervizben millióval futottam össze.

Most látom, zalman cooler...
Kondik nem púposak a karin?

[ Szerkesztve ]

(#8636) szacsee válasza elttiL (#8634) üzenetére


szacsee
nagyúr

Egy ismerősömnek egy Inno 6600-a szarakodott, fagyogatott, a kondik púposak voltak és kicsit moddoltam...450Ft-ba került mindössze, nem kell hozzá nagy tudás, mivel a kisipari pákámat javították épp, ezért a képen látható pillanatforrasztót vettem igénybe...
Ha púposak a kondik ajánlom ezt a műveletet neked is! :K

(#8637) elttiL válasza stol (#8635) üzenetére


elttiL
senior tag

Hi! nem puposz semmi, bár célirányosan púpot még nem kerestem. ellenőrzött körülmények között történt a venti sebesség csökkentés. 3d-ben prostreet-et tolok mostanság 1024x768-ban és nincs semmi gond, 1-2 hsz-el előbb olvastam hogy derekasan húzod a gf6600gt-t, hogyan teszed? ha ezen(újraindulások) túl vagyok ez következik. feszt emeltél?(tudom forrasztás stb., nem idegen tőlem) vagy mit

szerk: oké púpokat megnézem jól, de 3d-ben nem csinálja onnan csak carbon alatt dobott ki, passz hogy miért

[ Szerkesztve ]

(#8638) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Hali!
Haverom kérdezi hogy ez a két táp között mi a különbség meg hogy a chiftec mennyit ad le meg az fsp mennyit ad le! Az egyik az CHIEFTEC GPS-350EB, a másik FSP ATX-350PNF!
Kössz előre is a választ!
Üdv

(#8639) tope válasza elttiL (#8634) üzenetére


tope
addikt

Alaplap buherát lehet bekavartam (AGP -> PCI-E váltáskor zavart be nálam, valszeg azért írtam) de a kábelezés, hűtés, driver megér egy misét

(#8640) Skizz válasza Rocko66 (#8638) üzenetére


Skizz
addikt

elvielg a pnf 12-es ágon erősebb ha erre vagy kiváncsi, és halkabb is, bár ez relatív.

(#8641) Szten Márs válasza Rocko66 (#8638) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mindkettő 350W-ot ad le :K :DDD
Viccet félretéve, az FSP PNF 350-es egy olyan 300W körül 12V-on, de összteljesítménye megfelel a ráírt teljesítménynek, sőt egész bizonyosan több is kihozható belőle szükség esetén. Megbízható, elnyűhetetlen táp, olcsón, maximálisan ajánlott.

A 350-es Chieftec is leadja, ami rá van írva, a Delta belső megbízhatóságára sem lehet panasz, amivel szerelték és a többi GPS-es Chiefteccel ellentétben még halknak is mondható. 12V-os ágai egyenként 120 illetve 180W-ot adnak le, kérdéses, hogy a kombinált maximum megfelel-e az ágankénti maximum összegének, mindenesetre elég durva gép kell, hogy ezt a teljesítményigényt akár csak megközelítse, nemhogy túlhaladja.

Mindkettő passzív PFC-vel van szerelve.
Mindkettő táp ajánlott, kettejük között leginkább a beszerezhetőség/ár/szubjektív szimpátia lehet döntő.

Skizz:
A 350-es Chieftecnél nem hiszem, hogy halkabb a PNF ;) A 400-asnál és 450-esnél halkabb, de az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#8642) Rocko66 válasza Szten Márs (#8641) üzenetére


Rocko66
aktív tag

ok kössz a segítséget :R

(#8643) Skizz válasza Szten Márs (#8641) üzenetére


Skizz
addikt

bocska, nem tudtam hogy 350-eset milyen ventivel szerelték, azt tudom hogy a 450-esembe a yate loon nem hagy aludni sokszor, pedig lassan átmegyek fanlessbe, ha a gép többi részét nézzük, egyedül a táp hangos..de azért annyira ez sem vészes. :)

[ Szerkesztve ]

(#8644) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Tápot szeretnék cserélni, most egy Tagan TG480-u01-es van, és Chieftec CFT-560A-12C-t szeretnék helyette. Vélemény erröl? Ki milyet ajánl? Modulárisat szeretnék.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#8645) Skizz válasza Daemon09 (#8644) üzenetére


Skizz
addikt

mennyi pénz van rá, ill. milyen konfigba kell? zajszint alapján inkább 520-as corsairt ajánlok (HX). haver elmondása szerint az 560-as csifi fényévekkel hangosabb a hx-nál. nemrég váltott 560-as modulárisról hx620-ra, és azóta áldja a corsairt...

(#8646) Daemon09 válasza Skizz (#8645) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Asus Striker Extreme, Intel Core 2 Duo E8400, Crucial Ballistix 2x1gb, Sapphire 3870 v 8800GT. 20-25k ra gondoltam.
Köszi az infot.
Üdv!

(#8647) Skizz válasza Daemon09 (#8646) üzenetére


Skizz
addikt

akkor őt ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#8648) Daemon09 válasza Skizz (#8647) üzenetére


Daemon09
őstag

Köszi a segítséget! :R
Üdv!

(#8649) Gyuri27 válasza Skizz (#8647) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] 17 pénzért ez sem rossz ám. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#8650) Skizz válasza Gyuri27 (#8649) üzenetére


Skizz
addikt

volt nálam anno ennek az 500-as változata és szörnyen zajos volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.