Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) aginor válasza Szten Márs (#7441) üzenetére


aginor
addikt

Köszi a választ. :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7502) Xerxész


Xerxész
őstag

Ha egy tápnak nincs IDE csatlakozója, akkor nem is lehet összekötni egy E-IDE csatis DVD meghajtóval?

Táp: Chieftec GPS-450AA-101A
Csatlakozói: 1 x 24/20pin, 1 x 4pin, 7 x 4pin Molex, 1 x Floppy Disk, 1 x PCI-E, 2 x S-ATA

DVD: NEC AD-7191A
Csatoló: E-IDE

Köszi előre is a segítséget!

(#7503) elttiL


elttiL
senior tag

No akkor én is kérdezek :)

Tápkell a gépbe /1 ideig nem lesz bővítve, esetleg kajakabb vga/
s939 4200+ x2 megrántva 2,7-2,8 ra , 1 hdd, 1 dvd-rw, 6600gt+vf700, tvtuner, hangkártya, 2 gb ram, esetleg belekerül még 2 db hdd ideiglenesen, halk legyen.

(#7504) Xerxész


Xerxész
őstag

Ja, még valami:

Egy 5600+ AMD AM2 Geforce 8600GTS videókártyával, 320 WD winchivel, NEC DVD íróval összekonstruált géphez elég egy 450W-os Chieftec táp? :F

(#7505) diegho


diegho
nagyúr

egy újabb szakértőjelölt [link]

szerinte ez a táp a tökéletes választás [link]

:O :DDD ez már tényleg a sírjak vagy nevessek tipikus esete...

(#7506) Synthwave válasza Xerxész (#7504) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Elég egy Chieftec GPS-400 is, kábé ugyanazt tudja, csak halkabb egy picivel. De ha mán ilyen 10-12k-t szánsz rá, akkó' inkább egy 400W-os FSP Green Power.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7507) Synthwave válasza diegho (#7505) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:DDD
:C
:W

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7508) Xerxész válasza diegho (#7505) üzenetére


Xerxész
őstag

Ööö...pont azért kérdezlek titeket, mert én totál hülye vagyok hozzá. :)
De akkor ezek szerint elég a 450W.

A csatlakozós kérdésemre is tudsz válaszolni? :DD :R

Köszesz!

(#7509) Synthwave válasza Xerxész (#7508) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ajánlom figyelmedbe a 7506. hsz-t.;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7510) volvoguy


volvoguy
addikt

egy sürgős kérdés révén délután tápot vennék. ugye azt már mondtátok ,hogy a blue storm belseje egy az egyben green power. ez igaz a csatlakozók számára vonatkozólag is? köszi

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#7511) diegho válasza Xerxész (#7508) üzenetére


diegho
nagyúr

a gépedhez egy 350-es fsp tökéletesen elég lenne, ha nagyon tutira akarsz menni mert folyékony nitróval agyonfeszelve fogod húzni akkor ez [link]

ne fárasszál az E-IDE-vel léci, kérlek, könyörgöm :O semmi köze a táphoz, vegyed megfelé.

[ Szerkesztve ]

(#7512) Xerxész válasza Synthwave (#7509) üzenetére


Xerxész
őstag

Igen, azt láttam, olvastam. A baj csak az, hogy a boltban, ahol venni akarom a cuccot, nincsen Green Power.
A Chieftecről azt mondták, nem rossz (tudom, nem is legjobb).
Csak azt nem tudom, hogy mivel nincs neki E-IDE csatlakozója, így össze lehet-e kötni azzal a DVD íróval.

(#7513) diegho válasza Xerxész (#7512) üzenetére


diegho
nagyúr

tényleg a sírba akarsz minket vinni az e-ide mániáddal? :DDD

(#7514) Kazimír válasza volvoguy (#7510) üzenetére


Kazimír
őstag

Ehhez kapcsolódó kérdésem a két táp hangerejére vonatkozólag. Melyik a halkabb? A milyen gépet topicban a vélemények állása 1:1. djtoomi szerint, akinek állítása szerint volt már mindkettő, a BS2 halkabb. Ebben a topicban valahol visszább meg mintha mást olvastam volna. Szóval kinek hihetek, mert nem fogom ennek kiderítésére megvenni mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7515) Xerxész válasza diegho (#7513) üzenetére


Xerxész
őstag

Hát, ha nem adtok egyértelmű választ, akkor igen. :D :Y
Mondom, hogy nem vagyok otthon a témában. :)
Elhiszem, hogy idegesítő, hogy olyat kérdezek, ami nektek alap, de próbáljátok azt is megérteni, hogy nekem ez olyan kínai, mint ide Jászkarafasza. :) Elnézést a kifejezésért...

Sz'al elég egy egyszerű ennyi: "igen, össze lehet őket kötni" vagy "nem, felejtsd el". :)

(#7516) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

Találtam még itt ph.-n pár tápot és arra lennék kiváncsi, hogy ilyen felálásban melyiket ajánlanátok? gondolom a 2-est de arra nem bioztos, hogy lesz lekvár
1. Enermax EG465P-VE 430W -7000ft
2. Enermax EG651P-VE (24P) 550W-os -12000ft
3. Chieftec GPS-450AA-101A -9500ft
4. Cooler Master eXtreme Power 430W -5000ft
5. ASUS A-45 GA 450W -8000ft
vagy menjek be egy bóltba és vegyek egy 400W-os fsp-t 900ft-ért?
bocsi, hogy már megint irom a listát csak most jobban szétnéztem itt ph.-n is, és ugye egy 2900pro-hoz meg egy c2d-hez kellene amiket szeretnék tungolni

(#7517) Synthwave válasza Xerxész (#7512) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, akkor máshol kell vásárolni...;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7518) Synthwave válasza Gino20 (#7516) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem menj be a boltba és vegyél egy 400-as FSP-t. :)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7519) diegho válasza Xerxész (#7515) üzenetére


diegho
nagyúr

láttál már gépet ugye? láttál már tápot is. láttál tápcsatlakozót amit molex-nek hívunk, sata-nak stb. és láttál már IDE kábelt? tudod amivel pl a dvd írót kötöd össze az alaplappal... na most ehhez az IDE kábelhez hol van köze a táphnak?(ha már így sikerült félregépbelnem, akkor csinálok egy kis ingyenreklámot :D) sehol? talált... :))

[ Szerkesztve ]

(#7520) volvoguy válasza Kazimír (#7514) üzenetére


volvoguy
addikt

te, nekem fogalmam sincs :)) mind a 2 kettő az elég halk kateógiába tartozhat. nagy különbség biztos nicns. az árkülönbözetet meg gondolom a kék festés, és a kötegelt kábelek teszik ki.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#7521) Kazimír válasza volvoguy (#7520) üzenetére


Kazimír
őstag

A kérdést nem is neked szántam, csak úgy hozzáfűztem, hogy egyben válaszolja meg valaki :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7522) Flow


Flow
senior tag

hoppá. ezt benéztem. bocsi.

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7523) Xerxész válasza diegho (#7519) üzenetére


Xerxész
őstag

Na, így már értem. :)
Köszi szépen a segítséget! :R :R

Na, akkor most megyek az alaplap topicba... :D :DDD :Y hogy az általam kiválasztott alaplaphoz (MSI K9N SLI-2F) összeköthető-e, de szerintem igen. :R :R

(#7524) volvoguy


volvoguy
addikt

az fsp blue storm 2 illetve green power belsején kivül a kábelek/csatlakozók számában is megegyeznek?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#7525) diegho


diegho
nagyúr

a napokban megkapom a noctua ventimet végre, szóval majd csinálok képeket a 350 pnr-ről remélhetőleg nem elhalálozás közben :D szerintem nem lesz semmi baj amúgy belőle, alig fúj ki levegőt a táp, amit kifúj az is hideg, csak hangos az a rohadt venti pedig tényleg nem forog gyorsan, inkább olyan motorzaja van mint szélzaja.

(#7526) diegho válasza Xerxész (#7523) üzenetére


diegho
nagyúr

ne fáraszd őket szerintem... összeköthető igen, de valami értelmes alaplapot is vehetnél...[link] ide nézz be és segítünk gépet összeállítani. írd le mennyi van rá, mire kell, hol akarod venni.

(#7527) elttiL


elttiL
senior tag

Bár a #7503 hozzászólásomra nem kaptam választ, egy jó minőségű 400-450W-os táp megfelelő lehet, ugyi? Mik most igazán a halk tápok? most mán csak a vf700-at lehet hallani, bár már kicsit lekaptam a venti fordulatot, meg a tápot.

(#7528) Szten Márs válasza elttiL (#7527) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elég annál kisebb is. Zalman ZM360B-APS pl tökéletes. Ha találsz Seasonic S12-őt az is a nagyon halk kategória. Kicsit drágábban és feleslegesen nagy teljesítménnyel még jó lehet a Corsair VX450, szintén nagyon halk táp.

(#7529) Xerxész válasza diegho (#7526) üzenetére


Xerxész
őstag

Mostmár mindegy, mert oda is írtam...legfeljebb kitiltanak, mert nem értek a dolgokhoz, de ez van. :)) :D
Amúgy írtam neked privátot!
És mégegyszer kösze a segítséget!

(#7530) elttiL válasza Szten Márs (#7528) üzenetére


elttiL
senior tag

Juj. egyrészt kicsit drágának találom őket, másrészt Pécsen ilyesmiket nem lehet kapni. max chieftec et dt350-400-450-500 oszt slusz.

(#7531) Szten Márs válasza elttiL (#7530) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez esetben a 350-es Chieftec. Bőven elbírja a gépedet és halkabb mint a 400-as vagy 450-es.

(#7532) volvoguy


volvoguy
addikt

döntöttem. most elmegyek a boltba, és megveszem, vagy megrendelem az fsp BS2-t. sokat vaciláltam, de végülis a kötegelt kábelek győztek meg! :))

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#7533) Szten Márs válasza volvoguy (#7532) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Majd készülünk a konfettizáporral, ha végre tényleg veszel tápot... ;]

(#7534) diegho válasza Szten Márs (#7533) üzenetére


diegho
nagyúr

pezsgőt bontunk és megünnepeljük. ph táptopic vigadalom lesz ha végre vesz tápot. (amúgy nyugodjatok meg másik topicokban is kérdezget, szegény én :DDD )

(#7535) Synthwave válasza diegho (#7534) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem az a hülye aki, nem tud valamit, hanem az, aki fél megkérdezni...:U:B

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7536) elttiL válasza Szten Márs (#7531) üzenetére


elttiL
senior tag

van esetleg valami tuti jó csomagküldős cég gépboolt vagy valami hasonló amin keresztül lehet mást szerezni, mint chieftec?

(#7537) djtoomi válasza elttiL (#7536) üzenetére


djtoomi
addikt

Van, persze. Hármat ajánlanék: iPON.hu, aqua.hu, users.hu

Közben úgy néz ki akinek a VX550-e van, azzal enm jönne összes. :O :O :O

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7538) Synthwave válasza elttiL (#7536) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én még ajánlanám az A4Team-et is. Sokszor vettem már náluk cuccokat és (ha nem is mindenben) jó árakon operálnak.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7539) elttiL válasza Synthwave (#7538) üzenetére


elttiL
senior tag

Kösz neked és az előtted szólónak is aki....djtoomi, csekkolom a csomagosokat...

[ Szerkesztve ]

(#7540) volvoguy


volvoguy
addikt

na megvettem a tápot. de van itt vmi....a táp maga teljesen máshogy néz ki, mint az internetes képeken és a dobozon, valamint a használati utasitáson. ez mitől van? vagy ez hogy lehet? :F

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#7541) Gyuri27 válasza volvoguy (#7540) üzenetére


Gyuri27
félisten

Milyen tápról beszélünk?

Amd - Radeon - Ryzen

(#7542) diegho válasza Synthwave (#7535) üzenetére


diegho
nagyúr

az meg az idegesítő aki ugyanazt kérdezi meg 1 hónapon keresztül napi 3szor ;) :D

(#7543) volvoguy válasza Gyuri27 (#7541) üzenetére


volvoguy
addikt

fps blue storm 2 400w.
a különbségek?
1. a kapcsoló és a hálozati bemenet nem egymás felett helyezkednek el, hanem egymás mellett.
2. a blue storm tápon a hálozati csatlakozó és a bekapcsoló gomb mellett, vagyis pontosan a hálozati bemenet mellett van egy kis "izé", ilyen homokóra alaku vmi beméllyedés. nem tom mi az. egyes blue storm-okon piros szinű, másokon meg kék. na msot ez enyémen iylen nincs.
3. meg az, hogy mintha a belseje is más lenne mint a netes képeken.
4. a csatlakozók szine sem kék, hanem fekete
5. a gép oldalán más a matrica, modell szám nincs is...

vki mit tudna hozzá fűzni?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#7544) djtoomi válasza volvoguy (#7540) üzenetére


djtoomi
addikt

Attól függ milyen táp? Lehet véletlen más volt a dobozban, vidd vissza, hátha...

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7545) Gyuri27 válasza volvoguy (#7543) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ennek így kell kinéznie.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7546) volvoguy válasza Gyuri27 (#7545) üzenetére


volvoguy
addikt

hát elhihetitek nekem hogy nem ugy néz ki. ez inkább oylan, mintha a Green Power-t lefestették volna kékre. kapott egy aranyozott ventilátorrácsot. meg ott a kék venti. de mondom, sem a gomb-hálozati mebenet helyzete nem stimmel, sem a kis "izé" a hálózati bemenet mellett, sem a csatlakozók szine, mert ugye elvileg kéknek kellene lenniuk, ezek meg feketék, de még az is fura, hogy a két sata helyett 3 van rajta...

msot átbasztak? vagy fogtak egy Green power-t és lefujták? vagy ez vmi uj változat? vagy csak tévedés történt? (bár ezt nem hiszem mert ez se nem green power, se nem blue storm...)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#7547) tope válasza volvoguy (#7546) üzenetére


tope
addikt

Nem tudsz képet felrakni ? (csakhogy előbbre vigye valaki a kérdést)

(#7548) indianka


indianka
tag

sziasztok
egy ilyen gép építését tervezem:
(játék nem lesz rajta, max egy kis fifázás, a cél: full hd videok nézése, és kirakása full hd lcd tv-re, ezt kell majd "bírnia", persze ha már veszek, akkor nem akarok túl sok kompromisszumot...)
Gigabyte GA-P35-DS3
Intel Core2 Duo E6750 BOX
2*2 Gb DDR2 RAM
SAPPHIRE - HD2600XT 256MB Ultimate PCIE
1* 400 Gb HDD (méh lehet h 500 Gb - valszeg: SAMSUNG 500GB SATA2 16MB)

mint mondtam játék nem nagyon lenne, tuning meg végképp nem, kérdésem, hoyg ez sztetek el fogja vinni a full HD filmeket??
ezek alapján mekkora és milyen tápot javasolnátok? 350W vagy 400W?? nem lesz túlterhelve...
Ilyet néztem ki: FSP ATX400PNF....úgy vagyok vele, hogy lehet hogy most nem kell bele ekkora, de hosszú távú befektetést akarok...
a másik kérdésem: bocs ha láma kérdés, de mi az hogy harisnyázott, vagy nem?? és mi a haszna, mit számít??

köszi előre is

(#7549) fridaycs


fridaycs
tag

hali!

olvasgattam ezt a témát és kiválasztottam magamnak egy FSP ATX-400PNF tápegységet, mert a 300-as codegenem ventije haldoklik.
erre a helyi keresk 1 hét után kiköpte hogy most nem tudja beszerzni, pedig jó áron lett volna sztem (9.600,- )

ezeket ajánlotta helyette:
FSP 350W ATX/EATX, 12cm (ATX-350PNF) OEM 6 470 Ft
FSP Blue Storm II 400W dobozos 13 480 Ft
FSP 400W EATX, 12cm (FSP400-60GLN) OEM 11 920 Ft
ja meg point of view és codegen és még ilyen olyan tápokat 500 körüli w-okkal

jelenlegi gépem most nem vmi bika, de tervezem szépen lassan újítgatni (AM2-es alapú, nem játékra használva).

kérdés: elég lenne-e a jövőben is ATX-350PNF, vagy érdemesebb a 400 W-osat venni és azokból melyiket. illetve melyik a Halkabb...

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

''És egy pár üveg sörtöl majd mindenki elfelejti...''

(#7550) djtoomi válasza indianka (#7548) üzenetére


djtoomi
addikt

Szia!
Bőven elvinné ne félj. ;)
A harisnyázott az azt jelenti hogy alapból sok színüek és sok felé ágazódnak a kábelek, csúnyák. A harisnyázott azt jelenti hogy egy fekete vagy esetleg kék( fsp bluestrom 2 esetében) fém harisnyavan ráhúzva, így szép egyszínű jol néz ki, és nem ágazik hatsáz fele. ;) Ilyen a nem harisnyázott: [link], ilyen a kéken harisnyázott: [link], ilyen a feketén harisnyázott: [link] ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.