Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) pentax7 válasza Loretto (#8697) üzenetére


pentax7
csendes tag

Ezt hogy gondoltad
Ja máskor azt mondom amit akarnak hallani

Az egyetemen teljesen másokat mondanak csak itt a forumban mindenki tud mindent

(#8702) pentax7 válasza Traxx (#8667) üzenetére


pentax7
csendes tag

Végül majd a trabantra azt mondjátok merci és elhiszi mindenki nektek mert senki sem látott mercit

(#8703) vsz válasza pentax7 (#8702) üzenetére


vsz
tag

mi van, beütött a zöld? ;]

[ Szerkesztve ]

(#8704) Szten Márs válasza pentax7 (#8701) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Az egyetemen teljesen másokat mondanak csak itt a forumban mindenki tud mindent"

Mire gondolsz konkrétan?
Itt volt egy téma átkondizásról. Kiveséztük, persze, ha egy mostani géphez nem felel meg a teljesítményeloszlás nem nyert. Ha igen, akkor jó megoldás. Volt egy téma hatásfokról, arról azt hiszem kimerítően írtam, bár nem reagáltál rá. Volt egy Enermax űber alles kattanás. Nos, az egyetemen aligha hiszem, hogy azt mondják, hogy csak az Enermax a jó táp. Persze, az Enermaxok remek tápok. De emellett remek van még pár igencsak jó tápmárka, ami semmivel sem roszabb az Enermaxnál.
Szóval kiváncsian várom, hogy tulajdonképpen miről is mondanak mást az egyetemen. (Na meg arra, hogy válaszolsz-e vajon erre a kérdésre....)

(#8705) pentax7


pentax7
csendes tag

Enermax tápok:
Enermax Liberty (modell: ELT400AWT, ELT500AWT, ELT620AWT)
Enermax Liberty DXX (modell: ELT500AWT-00, ELT500AWT-01, ELT620AWT-00, ELT620AWT-01)
Enermax Infiniti (modell: EIN650AWT-00, EIN650AWT-01)

(#8706) Loretto válasza pentax7 (#8701) üzenetére


Loretto
veterán

Enermax "fanatizmusra" értendő. Leírták már hogy remek táp, de nem egyedi.

Soirée...

(#8707) Kombat válasza pentax7 (#8702) üzenetére


Kombat
őstag

Szerintem itt senki nem mondott még ilyen hülyeségeket mint Te!
Láttad Te, hogy valakinek azt írtuk volna, hogy vegyen Codegen tápot mert az nagyon jó?
Nem és nem is fogjuk, mert nem így van!

Ha már felhoztad az autókat, akkor egy példa arra, hogy mit mondassz Te!
Tehát szerinted, ha valaki autót akar venni pl. egy családos ember, 2 gyerekkel általános használatra, de azért néha szeretné kiélvezni a vezetés élményét is, akkor vegyen Ferrarit mert az sokkal "márkásabb" és drágább, mint pl. egy Ford!
Teljesen mindegy, hogy nem fér be a család és nincs is szüksége akkora teljesítményre, akkor is azt vegye, mert az drága! :W :F

(#8708) Traxx válasza pentax7 (#8702) üzenetére


Traxx
őstag

Wehhehehehe :DDD

Olvasni kéne még megtanulni...NEM mondtam, hogy az Enermax a legjobb, kétségtelen persze, hogy jó. DEVISZONT. Van olyan dolog, vagy ha úgy tetszik, tulajdonság, amiben egy Corsair pl. lenyomja. Lásd hang vagy ár, esetleg garancia. Érthetőség kedvéért: Liberty 400W vs. Corsair VX450. Előbbire 3 év, utóbbira 5...

Ha meg nekem lenne egy 2 éves Zalman 360B-m, akkor sokkal inkább a felújítás mellett döntenék, minthogy kidobjam. Ettől még ugyanolyan jó táp marad.

[OFF]Miért, ha van egy Mercid, és összekarcolja a parkolóban egy 10 éves suhanc, akkor a festését hozatod rendbe, vagy veszel egy új Mercit? :P ;]

Sztem előbb gondolkozz egy kicsit, mielőtt nagyon osztod az észt... [/OFF]

Mod: amúgy van diplomám :P

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8709) Szten Márs válasza pentax7 (#8705) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

#8704-re valamit esetleg? ;] :U

(#8710) hugoo válasza Szten Márs (#8709) üzenetére


hugoo
aktív tag

Meglepődnék, ha válaszolna rá. Na jó, ha ezt érdemben tenné...
Láthatólag nem az a célja, mint itt bárki másnak, h kérdezzen ill. normális, hozzáértő válaszokat adjon az embereknek. Össze-vissza írogat meglehetősen értelmetlen hsz-eket és nyilvánvalóan nem sokat ért a tápokhoz. Egyébként nem igazán értem az ilyen tagokat - újoncokat: csak ír veszett sebességel mindenfélét, alig reagál egy-egy kérdésre, a többiek meg azt se tudják sírjanak vagy nevessenek.
Na mind1, elnézést az OFF-ért. Hátha ezt elolvassa és elgondolkzik...

(#8711) pentax7 válasza Traxx (#8708) üzenetére


pentax7
csendes tag

OKE oke nem azt mondtam hogy amit ti ajánlotok az gagyi
csak szerintem enermax attól még amit ajánlotok másoknak az jó egy átlag usernak csak én azt vallom hogy táp minnél jobb legyen
csak ennyi

(#8712) Kombat válasza pentax7 (#8711) üzenetére


Kombat
őstag

Lehet, hogy most Én nem vagyok a toppon, de ezt már megint nem igazán tudom értelmezni! :(
"csak szerintem enermax attól még amit ajánlotok másoknak az jó egy átlag usernak" :F

(#8713) hugoo válasza Kombat (#8712) üzenetére


hugoo
aktív tag

Ez a másik, amit nem értek. Aki ilyet ír az nem tudja érthetően kifejezni magát - pedig mintha említette volna h egyetemre jár :Y , vagy csak siet és nem érdekli, h értelmetlen a hsz-e? Bár szerintem sietve is lehet értelmesen írni, de mind1.
Így érthette: szerintem attól még amit ti ajánlotok, az enermax jó egy átlag usernak (másoknak?).
Erre nem reagálok, mert már válaszoltunk :))

üdv

[ Szerkesztve ]

(#8714) Kombat válasza hugoo (#8713) üzenetére


Kombat
őstag

Aha...!
Akkor viszont 2 gond van!
1. Eddig amit ajánlottunk (lehetett akár Enermax is) szar volt! :DDD
2. Ő istenítette eddig az Enermaxot, viszont magát nem tartotta "átlag usernek", hanem valami félistennek! :))

(#8715) Traxx válasza pentax7 (#8711) üzenetére


Traxx
őstag

Ma kötözködős napom van :D

Szal légyszi indokold meg, hogy egy ÁTLAG júzer ha vesz egy 400 W-os tápot, miben ad többet a modularitást leszámítva a 400-as PNF-től vagy az ugyancsak 400-as Bluestorm II-től. Továbbá, hogy egy ÁTLAG júzernek miért van szüksége 21 rugós tápra a kivagyiságot leszámítva (még 1x: ha nem a modularitásra hajt).

Azt látni kéne, hogy az ÁTLAG felhasználó a legritkábban fog 21 rugós tápot venni, amikor minőségben ugyanazt megkapja 9-ért, vagy 13-ért.

Ha meg valaki "nekem több matchboxom van mint neked, bibibiiii" alapon dönt, akkor egészségére. Ha moduláris táp kell neki, vegye a Libertyt, kisebbet úgyse kap, tehát ekkor OK. Ellenkező esetben szerintem van más (IGEN, MERCEDES KALIBERŰ) alternatíva az Enermax-al szemben ugyanabban a teljesítménykategóriában.

Tehát, várom az indoklást :DD

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8716) zolynet


zolynet
addikt

Vajon a 400W Macron (12cm) tápom elbírná-e a következő konfigot:
CPU INTEL CORE 2 DUO S775 E6750 2,66GHZ OEM
Gigabyte P35C-DS3R Intel P35
GBT P-EX16 NV 8800GT 512MB DDR3 HDCP
2 x 1GB/1066MHz DDR-II Kingmax PC2-8500
250gb sata + 120gb ata + 1db dvdrw

Jelenlegi konfigomat zogszó nélkül, egyszer nem volt bajom vele, nagyon stabil, halk.
Természetesen vmi 6pin-es átalakító majd elkél a 8800gt-hez.

Life is too short to stay stock!

(#8717) KMT válasza zolynet (#8716) üzenetére


KMT
addikt

Az nem ajánlott táp...

(#8718) Szten Márs válasza Kombat (#8712) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem te nem vagy toppon, ő nem tud magyarul.
Valamint tesz egy kijelentést (aminek nyilvánvalóan semmi alapja nincs), amikor rákérdeznek, hogy ez hogy is van, akkor meg úgy tesz, mintha nem látta volna a kérdést. "Kicsit" gáz....

Részemről teljes ignore ezentúl pentax7-felé és javaslom ezt mindenkinek a topicban.

(#8719) tope válasza zolynet (#8716) üzenetére


tope
addikt

Úgy nézz ki, mint egy Q-tec táp :D (első ránézésre)
Egy olyan gépnél, mint amilyen lesz neked én még probálkozás céljából se tenném bele ezt a tápot (kisördög), lehet hogy elbírja, de inkább ne eröltesd

(#8720) Kombat válasza Szten Márs (#8718) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, Én is próbálom nem észre venni amiket ír, de néha nem bírom ki!
A hétvégi teljesen off akciójában nem is vettem részt, de most, hogy témánál vagyunk.... :W - talán így a legrövidebb! :)

Egyébként még egy hsz-emre sem reagált, nem tudom miért!?! :F

(#8721) zolynet válasza KMT (#8717) üzenetére


zolynet
addikt

Ez a táp nagyon sokáig nem volt benne a nem ajánlott tápok listájában. Nem tudom mikor került bele, de sztem rendben van. Bár egyet kell értenem Veled és tope-val is mert nem szeretném ha ez első feladatom a káromkodás lenne bekapcs után v néhány hét elteltével. Mindamellett már nem tudom hol, de ph!-s kollega készített egy elég jó "leírást" arról h a mostani procik,videókártyák áramfelvétel már kisebb, nem fogyasztanak annyit, stb.
Ebből kiindulva nem is értem azt h ha vki 600W-os tápot vesz.

Life is too short to stay stock!

(#8722) tope válasza zolynet (#8721) üzenetére


tope
addikt

Tuning, SLI vagy Crossfire, 123345345 Giga ram, 12312312 vinyó és akkor már elkél egy nagy táp :DDD

(#8723) Traxx válasza KMT (#8717) üzenetére


Traxx
őstag

Zolynet-nek is: Stol szerint az újabb Macronok már kissé normálisabb szerkezetek, úgy értve, hogy a védelmek kb. megvannak bennük. Viszont az elkók hajlamosak púposodásra cirka másfél év elteltével.

Mod.: azt nem tudom, hogy a 400W-ot csak ráírják-e, vagy le is adja, mindenesetre ha stol azt írta, amit írt, akkor sanszosabb, hogy leadja :)
Viszont [link] :F Szal inkább mégse :D

Azért ez a konfig megérdemel egy jobbfajta tápot :K :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8724) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Mekkora táp kellene a következő konfignak?
ASUS P5K
Intel Core 2 Duo E8200 2.6GHz 6 MB cache BOX
Geil Black Dragon2 DDR2 1066MHz KIT 2 GB CL5 (2x1GB)
Sapphire PCIE HD 2600XT 256MB Ultimate
Sapphire PCIE HD 2600XT 256MB Ultimate /crossfire/
2-3db 200Gb-os winyó
DVD író
Eheim HPPS Plus - 12V pumpa vízhűtéshez
talán még egy 12cm-es venti is

(#8725) Skizz válasza rambo4ésfél (#8724) üzenetére


Skizz
addikt

cf-re való tekintettel 350-es vagy 400-as pnf, ebben a kategóriában még befigyel a 360-as zalmi, szintén fsp béllel, 400-as delta beles csiftek, vagy esetleg még egy vx450, bár az már talán drágább.

(#8726) Skizz válasza pentax7 (#8702) üzenetére


Skizz
addikt

nemmondok semmit, nemmondok semmit, nemmondok semmit.. :W

(#8727) rambo4ésfél válasza Skizz (#8725) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Jelenleg egy zalman 400A-APF-em van akkor az is eleg lenne?

(#8728) Skizz válasza rambo4ésfél (#8727) üzenetére


Skizz
addikt

ahogy elnézem, az a cucc nem egy mai darab, tehát nem feltétlen ajánlott a használata c2d és crossfire mellett.

(#8729) rambo4ésfél válasza Skizz (#8728) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

ettől félek én is...
akkor egy ilyen már jó lenne?
Chieftec 450W Aktív PFC, alján 12cm ventillátorral szerelt

(#8730) Traxx válasza rambo4ésfél (#8729) üzenetére


Traxx
őstag

Minőségre jó, de ne lepődj meg, ha hangos lesz egy pöppet :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8731) zolynet válasza Traxx (#8723) üzenetére


zolynet
addikt

Tanácsokat megfogadom, hamarosan tulaja leszek egy FPS 500W Blue Storm-nak. :)

Life is too short to stay stock!

(#8732) Csigger


Csigger
őstag

sziasztok! átolvasgattam a topicot, és nézegettem pár tápot! a gépembe most egy codgány táp van ezt szeretném lecserélni minnél előbb! a konfigom a kövi:
ASRock 4CoreDual-VSTA, Intel Core 2 Duo E2160,2x Infineon 512Mb/400MHz ram, Maxtor 80Gb (5400RPM),Samsung 120Gb (7200RPM) Asus N6600 TD 256MB/128bit, Belinea 17'' 103055 100Hz, Codegen 350Wos táp, Aerocool Aeroengine JR Black ház

nah most a helyzet az, hogy pár napon belül lecserélem a ramokat is 2 x 1 Gb 800asokra és megvárom az új nVidiákat, egy 8600Gt-ben is gondolkodom rövidtávon! annak meg lehet elkél majd egy PCI-E csatoló is!

ehhez mekkora táp kellene? olyan 7 ezer forint környékén mit tudtok ajánlani?
ahogy hallottam az FSP ajánljátok ezt néztem ki: FSP 350 PNR

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#8733) rambo4ésfél válasza Traxx (#8730) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

És meik táp lenne jó ami halk és "olcsó"?
ez? Cooler Master Real Power 450W

[ Szerkesztve ]

(#8734) Skizz válasza Csigger (#8732) üzenetére


Skizz
addikt

pnr helyet pnf, amugy jo.

(#8735) Skizz válasza rambo4ésfél (#8733) üzenetére


Skizz
addikt

fsp, zalman, corsair.

(#8736) rambo4ésfél válasza Skizz (#8735) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

thx

(#8737) Csigger válasza Skizz (#8734) üzenetére


Csigger
őstag

köszönöm a gyors választ! :R igyekszem beszerezni!

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#8738) diegho válasza pentax7 (#8701) üzenetére


diegho
nagyúr

kisfiam! akkor húzzál szépen vissza a nyomorult egyetemedre és ott okoskodj a tanárodnak! biztos értékelni fogja a dolgot. utoljára kérlek meg rá, hogy ne a fórumot csesszed szét, ami arra való, hogy segítsünk másoknak, nem pedig a te gyökér ugatásodat szeretnénk olvasgatni a nulla gyakorlati tapasztalatoddal!!!

(#8739) Skizz válasza diegho (#8738) üzenetére


Skizz
addikt

teljesen igazad van, de szerintem ideje hogy "elengedjük"... minél többet foglalkozunk vele és a "hsz"-eivel, annál több kedve lesz a viselkedés zavaros módon megirott ökörségek közzétételére, és feljogositva érzi majd magát a beszólogatásokra...

(#8740) diegho válasza Skizz (#8739) üzenetére


diegho
nagyúr

nem gond következő ugatásért már nem csak szimpla moderátort fogok hívni, hanem megkérek egy illetékest hogy vágja ki a fenébe innen.

(#8741) gYaLo


gYaLo
őstag

Hellosztok!
Ez a táp elég lenne egy 2900XT-hez ? [link]

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#8742) diegho válasza gYaLo (#8741) üzenetére


diegho
nagyúr

igen vedd meg nyugodtan, annyit amennyiért venni fogod meg is éri ;) (ha itt veszed bolhán asszem 7-ért)

milyen proci lesz alatta? quad tuninghoz lehet nem szerencsés a sok 12V-os ág.

(#8743) Skizz válasza gYaLo (#8741) üzenetére


Skizz
addikt

kinézett táp hangerejét illetően enyhén szkeptikus vagyok, lévén hogy 8centis venti dolgozik benne, nem pedig 12 vagy esetleg 14. reménykedjünk benne, hogy jó minőségű venti.

(#8744) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Melyiket válasszam?
FSP - ATX-400PNF
gigabyte 460w pfc

Köszi!

(#8745) Neoteric válasza Boolash (#8744) üzenetére


Neoteric
addikt

fsp

(ha megin mellé fogok akk verem a fejem a falba... :DDD )

PSN: ne0teric_sAN

(#8746) Gyuri27 válasza Boolash (#8744) üzenetére


Gyuri27
félisten

pnf :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#8747) Boolash


Boolash
aktív tag

Oks, köszi!

(#8748) dik


dik
őstag

Végre megvan a corsair hx520! Már alig vártam! Ez a számsor mond valakinek valamit:
s/n r0710aa1370334 rev. b2w?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#8749) pentax7 válasza Kombat (#8714) üzenetére


pentax7
csendes tag

Ti hiszitek hogy félisten vagyok ez nem igaz.NO TALPAS FELHASZNÁLÓ.

(#8750) pentax7 válasza Boolash (#8744) üzenetére


pentax7
csendes tag

gigabyte 460w pfc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.