Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) venember83 válasza joco81 (#7694) üzenetére


venember83
nagyúr

350es BSII nem jó? Az ilyen belű, tudtommal...

(#7702) FID


FID
őstag

1kérdésem lenne egy 450wos chieftek elbir 2 88gts-t slibe?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7703) venember83 válasza FID (#7702) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha megvan már a táp, akkor próba szerencse, bajod nem származhat belőle, fene tudja, én nem fúzök nagy reményeket hozzá, 300 watt 12 volton kevés lehet SLI-hez. Ha nincs meg a táp, akkor egy 12 volton erősebb tápot ajánlok, pl Corsair VX450 vagy BlueStormII 500, ezek 100as, hogy bírják.

[ Szerkesztve ]

(#7704) FID válasza venember83 (#7703) üzenetére


FID
őstag

Átalakitoval megy két különbözö molex szálrol most is mert nembirja a pce dugon keresztül de igy jo most és a másikat is átalakitoval akarom. Köszi. :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7705) venember83 válasza FID (#7704) üzenetére


venember83
nagyúr

Szívesen.

(#7706) FID válasza venember83 (#7705) üzenetére


FID
őstag

És átalakitoval?
Mod: Ugyan arra a 2szálra kötve csak másik 2csatira?

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7707) #56573440 válasza FID (#7706) üzenetére


#56573440
törölt tag

ahogy néztem ph tesztet gt kompletten rendszerestül terhelve 200W-ot evett meg. itt a + cirka 60-70W a procinak tudható szerintem be, annyival evett többet, bár a 85%-os hatásfok ph-nál benne van a számításban, a linken meg a felvett teljes értékek vannak táp hatásfok nélkül. Szerintem el kéne bírja trükközés nélkül. más téma hogy procituning mellett lehet hogy kicsúszol a keretből, de szerintem egy kisebb még beleférhet

(#7708) FID válasza #56573440 (#7707) üzenetére


FID
őstag

:R :R :R Az aegia karim ugyis repül majd beszámitattom 1gtsbe feb10én mert nem lesz neki hely és igy +wattokhoz jutok.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7709) donpel0


donpel0
aktív tag

hi!
következő a helyzet: a 400as chieftecem nem bírja a strapát 12V-on ezeknél a beállításoknál: proc 1,5-1,55 V biosból + 88gt meghúzva gpu 700, mem 1000 körül. (nem igazán vágom a témát, elnézést ha hülyeséget kérdezek) most a vga a tápból a 6 pines csatiból kapja a kakaót, más lenne-e a helyzet, ha hdd power cable-t használnék a vga tápellátásra?
köszi! :R

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#7710) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Az első minőségi tápom: FSP400-60THN-P. Egy Bluestorm egyes. A passzív PFC miatt vettem, habár nincs szünetmentesem semmiféle, de úgy vagyok vele, hogy egy tekercsben kevesebb dolog tud elromlani. :)
A táp két fő feszültsége atomstabil. 5,05V-5,01V, valamint 12,12V-12,07V. Üresjárat és teljes (CPU, VGA, HDD-k és ODD egyszerre) terhelés alatt. Természetesen mérőműszerrel mérve.

Nagyon elégedett vagyok vele. 1,65V-on tartósan hajtotta az Opteron 1214-et, pedig az nagyon sokat eszik relatíve. A 2*1MB cache belekortyol a tápba. A hangja nem hallatszik a ventijének, van több más ventillátor is a gépben, azok elnyomják.

Két észrevétel:
1 - nagyon meleg a táp fémháza. Tipikusan a szekunder borda környékén. Ez gondolom teljesen normális, és azért van így, mert a házhoz a hűtőborda hozzá van csavarozva, és átveszi a hőt. A hőmérsékletet olyan 45-50°C-ra becsülöm. A kézfejem bőrét már süti, de a tenyér oldaláról történő tapintással még kényelmesen elviselhető.
2 - mikor CPU, vagy videokártya terhelés történik, vagy a kettő együtt, akkor a táp hangot ad. Ez nem az időben késleltetve jelentkező golyóscsapágyas venti felbrummogása, ahogy gyorsul, hanem azonnal hallani. Viszont hallgatózásra árulkodik! Ugyanis a mozdonyok, trenszformátorok mellett hallható jellegzetes 50Hz (azaz 100Hz, mert a lemezek rezgése negatív félhullámban is ugyanúgy történik) hangja. Én a passzív PFC termetes tekercsének lemezelésére gondolok, hogy a növekvő áramterheléskor erősödik a vasmagban a fluxus, ezáltal a lemezek mechanikai terhelése is. És ezt hallani általam.
Zavarni nem zavar, csak nem találkoztam még ilyen jelenséggel. Talán mert eddig nem volt PPFC-s tápom. :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7711) venember83 válasza donpel0 (#7709) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

nem valószínű, hogy változna a helyzet, de egy próbát megér.

(#7712) Szten Márs válasza 04ahgy (#7710) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Grat a táphoz, anno nekem is ere a tápra esett a választásom :C

(#7713) venember83 válasza Szten Márs (#7712) üzenetére


venember83
nagyúr

Neked is zajong/ott?

(#7714) dik


dik
őstag

Hi!

Esetleg nem tudna valaki valamilyen boltot pesten ahol van raktáron corsair hx520W táp?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7715) nyunyu válasza dik (#7714) üzenetére


nyunyu
félisten

Eleg eselytelennek tunik, ugyanis a Corsair importor nagykerben se VX450, se HX520 nincs.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7716) joco81 válasza venember83 (#7701) üzenetére


joco81
csendes tag

De jó!
Gondoltam arra is, csak gondoltam, előbb megkérdezlek titeket erről a pár egyéb típusról amiket említettem.
Valószínű hogy a BSII lesz.

(#7717) dik válasza nyunyu (#7715) üzenetére


dik
őstag

Hajjaj ez nagyon elkeserítő! És véletlenségből nem lehet tudni mennyit kell rá várni?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7718) Szten Márs válasza venember83 (#7713) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, de az én gépem nem is tudja igazán megterhelni.

(#7719) Karima


Karima
őstag

Sziasztok
A következő problémám lenne, bár nem tudom, h jó topikba írok-e

Bekapcsolom a gépet, minden felpörög és megy szépen (ház hűtés, vga hűtés, hdd, stb), kivéve a proci ventijét. Ez csak a legelején kap egy impulzust, ettől kb 1-2 másodpercig pörög, majd leáll. Viszont a monitor sem kapcsol be, tehát semmit se ír ki, hogy mi lenne a baja.
Nem csináltam semmit a géppel, egyik napról a másikra jött ez a problem. Bár előtte is úgy kapcsolt be mindig, hogy bekapcsoláskor felpörgött a cpu venti, 1-2 mp-t ment, leállt kb 1 mp-re, majd utána megint bekapcsolt, és ment rendesen. Ez normális? Szerintetek mi lehet a baja?
Konfigom: amd x2 4800+ (gyári hűtővel), gigabyte alaplap, chieftec 420 táp, 320gb sata hdd. (most csak azokat írtam le, amik relevánsak lehetnek). Ja és a gép kb 3 hetes.

Az X2 topikban azt írták, hogy ez tápgond lesz. Lehetséges? Csak mert ugyanezzel a táppal a 2600+barton procim, nf7-s alaplappal, +1hdd +1dvd tökéletesen ment 2-3 évig.

Ha szerintetek is tápgond, akkor milyenre érdemes cserélni, mondjuk 10ezer alatt/körül. Ami van a gépben: 1dvd, 2hdd, 1vgahűtő, 1cpuhűtő, 1házhűtő.

Én elsőre ezt a két Chieftecet néztem ki: GPS-350EB-101A, GPS-400AA-101A. Erről mi a vélemény, illetve ilyen felszereltségű háznak 350 vagy 400w kell?

Előre is köszi a válaszokat

(#7720) sosperecek18 válasza Karima (#7719) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Lehet hogy tápgond...de én a lapot sem zárnám ki...a táp kérdésedre, lehet, hogy "elfáradtak" a kondik, és ezért nem megy a gép, én egy 350-es 400-as FSp tápot ajánlanék inkább, mert ezek jobb tápok és nem is drágábbak a Chieftec-nél!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#7721) Symbio válasza Karima (#7719) üzenetére


Symbio
senior tag

Ha kötekedni akarnék, akkor: a háznak nem kell táp :DDD
Miért feltétlenül Chieftec? Lehetne egy olcsó FSP - ATX-350PNF, vagy BlueStorm II. 400W, esetleg Zalman 460B-APS, ha nagyon csendeset akarsz akkor egy Corsair VX450. Az utóbbi 2 már nagyon nagy tartalékkal van.

mod:
Ha teljesen kikapcsolod BIOSban a CPU venti vezérlést, akkor is ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#7722) venember83 válasza Karima (#7719) üzenetére


venember83
nagyúr

Próba haver tápjával, ez a legegyszerűbb módja a hiba kiderítésének. Szvsz.

Symbio: Az a baj, hogy el se jut a BIOS-ig.

[ Szerkesztve ]

(#7723) Karima


Karima
őstag

Sajnos a bios beállításokat nem tudom változtatni, mert ahogy írtam a monitort sem kapcsolja be a gép.:( De az azért fura, hogy egyik napról a másikra egyszer csak megadta magát, úgy, hogy semmit nem változtattam se hardveren, sem a biosban.

A Chieftec-hez sem ragaszkodom. Csak annyi lenne a kikötésem magam részére, hogy 10rugó fölé ne nagyon menjek.
Közben olvasgattam prohardveres tápteszteket, ott az FSP ATX-400PNF különösen ajánlott minősítést kapott, és csak 9rugó az ára. De azért még nézegetek teszteket.

(#7724) FLeMiNG


FLeMiNG
tag

Sziasztok!

Passzív tápot keresek ehhez:

Gigabyte GA-965P-S3 rev 3.3 | Intel Core 2 Duo E6320 | Geil Ultra 800 2×1Gb KIT DDR2 | Nvidia Geforce 8600 GT 256MB
1 winchester, 1 dvd író, semmi kártya.

Ha jól gondolom, elég lenne 300W is, csak passzív legyen! Tudnátok valamit ajánlani, ami megfizethető, de nem vágja oda a gépem?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#7725) Szten Márs válasza FLeMiNG (#7724) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

300W-os FSP Zen, ha ennyire ragaszkodsz a passzív táphoz, bár én eleve nem ajánlom a passzív tápokat.

[ Szerkesztve ]

(#7726) Skizz válasza FLeMiNG (#7724) üzenetére


Skizz
addikt

Nem sok passziv tapot ismerek, de a konfighoz egy 300-as FSP Zen szerintem passzolna.
elkestem :(((

[ Szerkesztve ]

(#7727) FLeMiNG


FLeMiNG
tag

Köszönöm.

Amúgy tápot érdemes használtan venni, vagy az közel van az öngyilkossághoz?

(#7728) Szten Márs válasza FLeMiNG (#7727) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ha már passzív tápot veszel, sokat nem ronthatsz a helyzeten ;]

Kellő körültekintéssel nem hiszem, hogy probléma. Bár passzív táp esetén nagyobb a valószínűsége az elhasználódott kondiknak, igaz azt könnyen fel lehet újítani/újíttatni.

(#7729) Tv


Tv
senior tag

Szevasztok! Nos megvan a Chieftec gps350-eb. Remekül működik, jóval halkabb, mint a fos Mercury. Viszont mérőprogramok szerint melegebb lett a házban.(tudom, hogy a szoftveres mérés nem sokmindent ér, csak kiványcsiságból néztem meg, és a régi táp mellett, minden alkatrészt 2-3-4 fokkal hiegebbnek mért. Most ez lehet attól, hogy a kicserélt táp miatt a mérőkör is picit másabb értékű tápfeszről megy? Vagy nem húzza ki annyira a meleget a gépből a Chieftec?

(#7730) venember83 válasza Tv (#7729) üzenetére


venember83
nagyúr

Utóbbi, nem pörög annyira, azért halkabb.

Ja, hőfokot lehet mérni, ugyanis tudtommal az hardveresed, hőérzékelőkkel történik. Csak szoftveres a feszmérésnek nem szabad hinni.

[ Szerkesztve ]

(#7731) Karima


Karima
őstag

Keresgélés után arra jutottam, hogy FSP ATX-350PNF vagy ATX-400PNF tápot vennék, már csak az a kérdésem, hogy az alábbi konfighoz elég a 350w, vagy kell neki 400? Sok mindent már nem akarok belepakolni a gépbe.

Gigabyte GA-M56S-S3, AMD Athlon 64 X2 4800+, 2x1Gb Kingmax 800 DDR, Asus Radeon 9600pro 256mb pci-e, 1db Samsung 320gb sataII Hdd, 1db maxtor 80gb ide hdd, 1db NEC ad5170 dvdíró, tv-tuner kártya.

Köszi a segítséget.

(#7732) Szten Márs válasza Tv (#7729) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Van a táp mellett házhűtő? Ha nincs, akkor nem ártana... egy 12cm-es venti 5V-ra eszabályozva halk és nem a tápnak kell a levegőt cserélnie a házban. Ez nem a táp feladata nem is jó ha rá van bízva. Egyébként lehet kevesebb levegőt tol ki, simán elképzelhető. De a műszered is lehet rossz. (Ehh... "műszer" :D)

Karima:
Tökéletesen elég neki a 350W-os FSP PNF.

[ Szerkesztve ]

(#7733) Tv válasza Szten Márs (#7732) üzenetére


Tv
senior tag

Nincs házhűtő. Sose volt :D . Lehet tennem kéne bele egy ventit, csak ez a ház (szintén a remek Mercury cég gyártmánya :O ) annyira fos, hogy ha odateszek egy ventit a rácshoz, hiába van leszabályozva, olyan szélzajt csinál, hogy megsüketülök. Lehet a rácsot ki kellene irtanom, és akkor jó lenne :F

Valahol alul lenne célszerű hideg levegőt befújni ugye?

[ Szerkesztve ]

(#7734) venember83 válasza Tv (#7733) üzenetére


venember83
nagyúr

Pontosan, távolítsd csak el azt a rácsot.

(#7735) Tv válasza venember83 (#7734) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi mindkettőtőknek! Neki is látok :)

(#7736) venember83 válasza Tv (#7735) üzenetére


venember83
nagyúr

Szóval, a levegő elöl a hdd-oknál jöjjön be s hátul a proci környékén (esetleg a vidkari alatt is) szívja ki egy-egy venti. Szerintem. Ez így egyszerű, logikus, könnyen kivitelezhető megoldás.

(#7737) Karima válasza venember83 (#7736) üzenetére


Karima
őstag

Hali. olvastam a másik topikban a válaszod, h ez a 350es fsp 300w-ot tud 12 volton. Ezt hol láttad? Hol lehet utánanézni?

(#7738) venember83 válasza Karima (#7737) üzenetére


venember83
nagyúr

Itt.

7739: Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#7739) Karima válasza venember83 (#7738) üzenetére


Karima
őstag

köszöntem:)

(#7740) diegho


diegho
nagyúr

itt hever előttem az fsp pnr. yate loon d12sm-12 ventivel, ami 1650 max fordulatos 70cfm-es 33decibelen, ez lesz cserélve a noctua-ra. megnyugodtam abból a szempontból hogy nem éppen erős venti van benne, nem fogok sok légszállítást veszteni, viszont felezett hang mellett, ráadásul most állandó fordulaton fog menni.

(#7741) diegho


diegho
nagyúr

na aki erre a noctua-ra rá merte írni hogy 17 decibel annak eltörném a kezét. motorzaja van ugyanis, és legalább 2szer annyi levegőt szállít így 1200-as fordulaton mint a gyári venti amennyit szállított auto fordulaton. ha beállítom 666 fordulatra ott halk, akkor szállít kb annyit mint a gyári venti alapon idle-ben. teszek rá másik ellenállást és megnézem 8-900 fordulaton, már bánom hogy ezt a ventit vettem, egy sb 12 szerintem halkabb lett volna, aztán ki tudja. légszállításban meg bőven sokkal többet fúj ki mint a gyári, szóval aki ventit akar cserélni az egy sb12-őt nyugodtan bevállalhat szerintem.

(#7742) diegho


diegho
nagyúr

20 perc prime után is minden okés, a tápból kiáramló levegő a kezemnek hűvös arcomnak langyos, amit észrevettem hogy sokkal több levegőt szív be a táp a proci felől mint a gyári ventivel, egy vékony nylon darabot simán odaszív a táp aljára, míg gyárival alig éreztem ott légáramlatot, megnéztem 5V-on a gyári hangját és a noctuát maxon egymás mellett, hát a gyárival nagyából azonos a hang, viszont a légszállítása a noctuának jobb érezhetően erősebben szívja befelé a levegőt. hagyom max fordulaton most a noctuát, a motorzaj csak közelhajolva hallatszik (fülem a tápban) a lényeg az hogy eddig minden jól szuperál (kopp kopp kopp) remélem így is marad. 600-as fordulat körül viszont érezhető volt hogy picit melegedett a táp 1000rpm lenne az igazán jó megoldás szerintem, az adná azt a légszállítást amit a gyári szokott terhelve autó fordulaton. (további tesztelés otthon)

(#7743) codec


codec
senior tag

Üdv!

Ha az alaplapon csak 4 pin-es csati van a tápon pedig csak 8 csatis akkor muszáj átalakítót venni, vagy a 8 pinből elég 4-et csatlakoztatni és bátran használható? Esetleg ez a módszer károsíthatja a lapot vagy a tápot?
Olyan tápoknál ahol a 8 pin-es csati 2db 4-esre szétbontható ott elég az egyik csatlakoztatása a laphoz vagy 8 to 4 -es átalakító kell oda is.
Válaszokat köszi!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#7744) Kombat válasza codec (#7743) üzenetére


Kombat
őstag

Szia!

Elég 4pint rádugni!
(Azt a négyet amelyik kalapács nélkül is rámegy! :DDD )

(#7745) Makaiak


Makaiak
csendes tag

Hali!

Van valakinek 400w os tápja eladó?Csak ne codegen :C
Fsp modjuk!

[ Szerkesztve ]

(#7746) Kombat válasza Makaiak (#7745) üzenetére


Kombat
őstag

Talán az apróhirdetések között kéne keresni.. :U

(#7747) danati válasza Makaiak (#7745) üzenetére


danati
senior tag

nekem van egy codegen ha gondolod kiszedem a kukából :DDD
mod: látom codegen kizárva, nem is csodálom

[ Szerkesztve ]

(#7748) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. vettem bs 2 tápot. a kérdésem az lenne, hogy a táp összes alaplapi csatlakozóját a helyére kell dugaszolni, ha van neki hely kialakitva? (csak ami a lapba megy)

jah meg a proci tápcsatiját is?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#7749) venember83 válasza volvoguy (#7748) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, mindet.

(#7750) lujo10


lujo10
aktív tag

Hi!
Kellene egy kis segítség ezt a tápot akartam megvásárolni: Chieftec GPS-450AA-101A, de csak ilyet találtam: Chieftec DT450A2 450W ATX2 az eladó szerint ez megeggyezik az előbbivel. Igaza volt, vagy át akart verni ? :O

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.