Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) venember83 válasza lujo10 (#7750) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

igaz, ugyanaz. Chieftec oldalán DT sorozat nem létezik, nem tudom kitől terjedhetett el ez a jelölés, de biztos, hogy ugyanaz a két modell. ;)

(#7752) lujo10 válasza venember83 (#7751) üzenetére


lujo10
aktív tag

Én sem találtam a Chieftec oldalon DT jelölésű szériát, ezért érdeklődöm. Ja és nagyon köszi. :R

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#7753) Norbi83


Norbi83
csendes tag

3 napja szereltem be a gépbe egy FSP BS II-t (400W) Ma reggelig működött is tökéletesen, most viszont elkezdett ciripelni. Szerintetek ez mi lehet?

(#7754) diegho


diegho
nagyúr

tegnapi venticsere óta megy a gép a noctuaval, full idle-ben nem változott a hang, picit halkabb, tehát az ágyamról hallgatva konkrétan halkabb, már alig hallani hogy megy, viszont full terhelésen is ugyanez a hang fogad, szóval megérte a cserét. légszállítás szerintem tökéletesen megfelelő, játszottam este 2-3 órát és semmi melegedést nem tapasztaltam a tápnál, tehát a burkolatot normál hőmérsékletűnek éreztem, a kifújt levegő pedig a szokásos 30 fok körüli lehet. amit viszont már mondtam, hogy nagyon sok levegőt szív el a proci környékéről, nos ez -6 fokot jelentett orthos alatt a procimnak :Y

(#7755) xtmod


xtmod
senior tag

hali.

lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz.

az konfigom, ott van az adataimnál. ahoz jön még 1 dvd és 1 cd író. 3db 8cm-es házventi, + a gyári helyett, egy gigabyte 3drocket procihűtő. szerteném lecserélni a tápomat egy jobbra. most egy codegen :) 400-as pfc-s van benne, 12 cm ventivel. a hangjával semmi gond(gyakorlatilag hangtalan) viszont olvastam több helyen, hogy mennyire megbízhatatlan, mennyivel kevesebb a teljesítménye a ráírtnál. voltak bizonyos tünetek is, amit lehetséges, hogy a táp idézett elő. tudom nem a legújabb, de egyellőre szeretném megtartani, viszont nem akarom, hogy egy táphiba esetén más is tönkremenjen. milyen tápot ajánlanátok ehez a géphez?

[ Szerkesztve ]

(#7756) Kombat válasza xtmod (#7755) üzenetére


Kombat
őstag

FSP 350PNF vagy Blue Storm II!

(#7757) xtmod válasza Kombat (#7756) üzenetére


xtmod
senior tag

ezek valós 350-esek, vagy azért a ráírtnál ezek is gyengébbek? azonkívül, mit dob ezen a konfigon egy "normális" táp?

(#7758) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyébként a Silentmaxx-tápokat milyen belsővel szerelik?

veénember véleménye?:U

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7759) Kombat válasza xtmod (#7757) üzenetére


Kombat
őstag

Igen ezek valós értékek, sőt kis ideig akár 50-100W-al többet is elviselnek!
Stabilitást, biztonságot és valószinűleg nagyobb tuningpotenciált!

[ Szerkesztve ]

(#7760) xtmod válasza Kombat (#7759) üzenetére


xtmod
senior tag

megmutakozhat ez az alkalmazások működésében is? úgy értem: akár gyorsabban is működhetnek?

(#7761) Kombat válasza Synthwave (#7758) üzenetére


Kombat
őstag

Ez egy jó kérdés!
venember??? :U :DDD

(#7762) venember83


venember83
nagyúr

Kis kórus alakult itt spontán ki :DDD

Sajnos nem tudom. Kevés az infó ezekről a tápokról, de amennyire tudok utánanézek ;)

(#7763) Kombat válasza venember83 (#7762) üzenetére


Kombat
őstag

Én épp most keresgéltem, de amelyik képen látszik is az ul szám, azon sem kivehető, de hátha neked sikerül!
Hajrá!! :D

(#7764) Kombat válasza xtmod (#7760) üzenetére


Kombat
őstag

Egyesek azt állítják, hogy amikor tápot cseréltek játékokba több fps-t produkált a gépük! :U

(#7765) diegho


diegho
nagyúr

ma is jött egy codegen táp (4-5 hónapos) 2 vinyót vitt magával. 2 nap alatt 2 codegen ami vitt magával valamit, kezd indulni a tápbiznisz, csak így tovább haljanak csak sorra a codegányok, tavaly vagy 50-et cseréltem de ha így megy tovább idén meglesz a 60 is :D

(#7766) dcsabesz


dcsabesz
tag

Üdv!

Segítsetek légyszi!

Haveromnak kicsit fel szeretnénk turbózni a gépét. Videokaresz (1950), proci(prescot). Egy minőségi- chieftec, coolink, cooler master- 450-500 W-os tápok közül bármelyik ajánlható lenne?
A másik kérdés: miként van az, hogy a VGA-nak tudtommal a 12 V-os ágról kell megkapnia a plusz enerdzsit, összegezve 30 A. De ezek a tápok 28-30 A adnak le.
Szóval ez elég lenne?

(#7767) venember83 válasza Kombat (#7763) üzenetére


venember83
nagyúr

Nincs a cimkéjükön ilyesmi, mintha szégyellnék... :U Az MX460-PFL01 viszont biztos, hogy FSP, a 300as Zen. Szvsz az 500as vízhűtéses tápjuk is Zen, a 400as, de ez csak egy megérzés, kinézet alapján. Sajnos nem kaptam tesztet a vízhűtéses tápjukról, az MX460-ról is csak ez normális, a többi felejtős.

dcsabesz: A 1950pronak bőven elég 10 amper is, nem kell mindent elhinni amit a dobozra írnak, ha nem hiszed nézd meg mennyit fogyaszt egy core2duo + 8800gtx kettős, ott vannak a mérési adatok az első hozzászólásban, itt találod a minőségi tápok listáját is.

Ahhoz a géphez egy 350, max 400 wattos minőségi táp bőven elegendő. CoolerMasterből csak Real Power (modulárisat vagy normált), iGreent szabad venni, az extreme power felejtős minőségű. Chieftecből 350est vagy 400ast, a 450es csak 3,3 és 5 volton erősebb, mint a 400as, ezért kár pénzt kiadni, mert ha PCI-E-s a konfig, akkor az 12 voltról zabál, ahol a Chieftec GPS 450 pont ugyanannyit tud, mint a GPS 400. Ezeken kívül ajánlható még az FSP 350/400 PNF, FSP GreenPower vagy BlueStormII. Körülbelül az alsó árrégióban ennyi, illetve ha kapnátok olcsón Zalman ZM360B-APS-t, akkor azzal nagyon jól járnátok.

Coolinket inkább ne, sok modelljüket gyenge minőségű kondenzátorokkal szerelik, hamar kiszárad, ha már tápot veszel, akkor ne 1 évre vegye az ember, szerintem, főleg, hogy viszonylag olcsón kap az ember már tényleg megbízható terméket is.

[ Szerkesztve ]

(#7768) Kombat válasza venember83 (#7767) üzenetére


Kombat
őstag

Azért lehet találni a hivatalos oldalon olyan képet amin látszik az ul:jobb oldalt 3. kép
Egyébként nekem is az volt az érzésem, hogy FSP és Seasonic belet használnak, mert a 380 és a 430W seasonicra jellemző!

(#7769) venember83 válasza Kombat (#7768) üzenetére


venember83
nagyúr

ICTech széria UL száma: E242429. Nekem valamiért nem jön be az UL adatbázisa, sajnos... Megnézed milyen gyártóhoz tartozik ez a szám légy szíves?

[ Szerkesztve ]

(#7770) Kombat válasza venember83 (#7769) üzenetére


Kombat
őstag

Hááát...SUPER FLOWER COMPUTER INC!
Ha jól tudom, akkor ez nem sok jót sejtet! :(

(#7771) venember83 válasza Kombat (#7770) üzenetére


venember83
nagyúr

Nos, akkkor ennyit legalább megtudtunk., ICTech széria kerülendő.

A vízhűtéses tápjuk esetében már nem követték el azt a hibát, hogy a pdf dok végére odabigyesszék az UL számot.

[ Szerkesztve ]

(#7772) anyuka74


anyuka74
tag

Sziasztok Srácok!

Tegnap nem tudtam bekapcsolni a PCm. Mintha nem is kapna áramot. (kivéve a monitort). A tápegységre gyanakszom, mert gyanús "égett" szaga van.
Több mint 2 éve vettem bele ezt: IMBP 420W 420A(PFC) (12cm. HPC-420)
AMD64-esem van. Elég sokat megy a gép, sokszor egész nap és számít, h csendes legyen vmennyire. Max. 10e-ret tudok rá szánni.

Szeretném kérni a tanácsotokat, h melyiket vegyem. Nézegettem a típusokat, de már meghaladja a tudásomat.
Előre is köszönöm. :U :F :B
ui. ugye remélhetem, h ha cserélem, akkor menni fog a gép...

(#7773) Kombat válasza venember83 (#7771) üzenetére


Kombat
őstag

Milyen rafinált vagy, nekem eszembe sem jutott megnézni a pdf-t! :C :R

(#7774) Kombat válasza anyuka74 (#7772) üzenetére


Kombat
őstag

Szia!

Jó lenne tudni, hogy milyen géphez kellene, de valószinűleg egy FSP 350PNF jó lesz hozzá!

(#7775) venember83 válasza anyuka74 (#7772) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

azt a tápnak csúfolt akármit dobd ki a gépből s reménykedj, hogy semmit sem vágott tönkre a haláltusájában. Ha nem játékra szükséges a gép, akkor gondolom fejleszteni se nagyon fogod, akkor pedig szerintem egy 300as FSP PNF-el nagyon jól jársz, olcsó, halk, megbízható és tartós, erről lenne szó.

(#7776) Synthwave válasza venember83 (#7762) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most látom, hogy "veénember"-t írtam...:DDD

:K:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7777) Makaiak


Makaiak
csendes tag

Hali!
Mit tudtok a Deer tápokrol?

(#7778) dcsabesz válasza venember83 (#7767) üzenetére


dcsabesz
tag

Köszönöm Vénembernek a kimerítő és mindenre kiterjedő választ.
Én is hasonlókat mondtam a havernak, csak szakmai bizonytalanságom miatt nem mertem bizonygatni az igazam. De most már le van fektetve feketén fehéren! :DD
Még csak annyit kérdeznék, hogy ezek az infók AGP-nél is megálják a helyüket?
Bár minden bizonnyal, csak nem akarok da-do-gni, mert akkor azt mondja, hogy nem értek hozzá. Közben tényleg! :O :))

(#7779) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hi
Mi a véleményetek erről a tápról: Corsair VX550
[link]
Szerintem nagyon ütős az a 41 amper, 85% körüli hatásfok.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#7780) Synthwave válasza Makaiak (#7777) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kind of hulladék. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7781) Synthwave válasza 7Heads Drago (#7779) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó kis táp, csak egy picit hangos.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7782) Makaiak


Makaiak
csendes tag

Deer 400w os táprol véleményt kérek!

(#7783) venember83 válasza dcsabesz (#7778) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha AGP-s a gép, akkor is elég.

Makaiak: Kapsz, kerüld el, gyenge, nem biztonságos, szar.

7Heads Drago: [link] + hsz a hangjáról egy VX550 tulajtól, plusz itt egy másik.

[ Szerkesztve ]

(#7784) Makaiak


Makaiak
csendes tag

Köszi!
De a Codegennél jobb nem?

(#7785) Kombat válasza Makaiak (#7784) üzenetére


Kombat
őstag

Ha neked jobban tetszik a neve, akkor jobb, egyébként meg egykutya!

(#7786) venember83 válasza Makaiak (#7784) üzenetére


venember83
nagyúr

:( Ott az előbb linkelt FSP 300PNF, simán lefőzi a Codegent, utóbbi jó ha tud 180 wattot 12 volton, az FSP 250 wattot, 5300 forint. Olyan sok, hogy ne dögöljön meg tutira semmi a gépedben a tápod miatt?

dcsabesz: Nagyon szívesen, úgyis hamarosan szabadságra megyek ;]

[ Szerkesztve ]

(#7787) danati


danati
senior tag

Megvan végre az új tápom egy CHIEFTEC-GPS450. :)

(#7788) SZaB78


SZaB78
tag

Sziasztok!

Régi gépemet lecserélném, de a tápot szeretném áttenni az újba. A problémám és kérdésem egyben, hogy a táp csatija 20pin-es a lapé meg 24. Valahogy összehozható a kettő (pl. átalakító) vagy vehetek új tápot? :B

delikvensek: enermax 365 AX-VE és giga p35 DS3

[ Szerkesztve ]

(#7789) venember83 válasza SZaB78 (#7788) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

nem kell semmi átalakító, rádugod a 20 pint és menni fog. Biztos.

(#7790) SZaB78 válasza venember83 (#7789) üzenetére


SZaB78
tag

Első 20 pin-t használjam és kész? Az nagyon király lenne, mert nem szívesen válnék meg a táptól nameg újabb pénzmagtól. :)

(#7791) Kombat válasza SZaB78 (#7790) üzenetére


Kombat
őstag

Igen az első huszat! Mondjuk attól függ, hogy honnan nézed, de egy féleképpen megy csak rá! :)

(#7792) szacsee válasza SZaB78 (#7790) üzenetére


szacsee
nagyúr

Menni fog nyugi...így adtam el a chieftec 350-esemmel az am2-es konfigom (Asus M2N32 SLI Deluxe+ X2 @ 2800Mhz)...azaz csak 20 pin volt rádugva és azóta is megy tökéletesen... :K

(#7793) dhlzoli


dhlzoli
csendes tag

Szevasztok!
Config :
Gigabyte m55plus
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3800+
MSI RX2600XT (MS-V099) azelőtt: X800 gto @ X850 XT
4x256M samu ram
Maxtor 6G160P0 ST3120026A
ASUS DRW-1612BL LG DVD-ROM GDR8162B
Mercury 360W táp

Kb 1 hónapja kezdett újraindulgatni a gép.
Több mint 1 évig kifogástalanul működött!
Ez biztos hogy a táp miatt van?

Miért pont most, és miért pont engem?

(#7794) venember83 válasza dhlzoli (#7793) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

nem, csak valószínű. De hogy az egy csapnivaló táp, amelyik bármikor megölheti a géped bármelyik alkatrészét, az biztos. Csere pl erre s tápos gond kipipálva, nem hiszem, hogy ez annyira sok pénz lenne egy normális tápért, teljesítményben a Mercury szinte duplája, halkabb, megbízhatóbb, tartósabb. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#7795) dhlzoli válasza venember83 (#7794) üzenetére


dhlzoli
csendes tag

Köszi a gyors választ
Még 1 kérdés : ATITOOL se ismeri fel a kártyákat! Remélem nem vágta haza!?

Miért pont most, és miért pont engem?

(#7796) venember83 válasza dhlzoli (#7795) üzenetére


venember83
nagyúr

Elég új verzióju az ATiTool? Ha működik a kártya, akkor nagy valószínűséggel semmi baja.

mod: off.

[ Szerkesztve ]

(#7797) dhlzoli válasza venember83 (#7796) üzenetére


dhlzoli
csendes tag

Működik, csak játéknál (COD4) fagy mindíg de rendszertelenül!
Ha netezek semmi gond.

Miért pont most, és miért pont engem?

(#7798) Synthwave válasza Makaiak (#7782) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Már írtam a 7780. hsz-ba... ;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7799) venember83 válasza dhlzoli (#7797) üzenetére


venember83
nagyúr

Tápgyanús, nem képes elegendő teljesítményre a táp 12 volton s ez akkor jön elő, mikot leterheled a rendszert. Tápcsere.

(#7800) szacsee válasza dhlzoli (#7797) üzenetére


szacsee
nagyúr

Terheld le egyszerre orthossal és ha bírja, akkor még rthdribl-el a vga-t is full screen, ha itt is fagy vagy resetet nyom, akkor venembernek lesz igaza és tápcsere.. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.