Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) djtoomi válasza Szten Márs (#7850) üzenetére


djtoomi
addikt

Hogy érted hogy kis csúsztatás? :F
Akkor tőled is emgkérdem, szeritned e kettő közül melyik:

[link]
[link]
:F

illetve HX520-ra gondoltam, de ahol meg van még, ott drága.
Szóval milyen moduláris tápot ajánlasz 22, max 23k-ért? :B

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7852) diegho válasza djtoomi (#7851) üzenetére


diegho
nagyúr

a cm-et vedd, mikor megláttam mennyibe kerül akkor utánanéztem és nagyon jó táp, csak a hangjáról nem sokat tudok de ez alapján nem lehet hangos.

jah és a hipert felejtsd el nagy ívben, 12v-on nagyon keveset tud és hangos is.

[ Szerkesztve ]

(#7853) djtoomi válasza diegho (#7852) üzenetére


djtoomi
addikt

Köszi.
Megerősített eddig, és a Corsair HX520?Most találtam valakit, akinél 23k, az még beleférne(vadi új azis), szerinted? :B

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7854) Szten Márs válasza djtoomi (#7851) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Úgy, hogy tuningoltnak van feltüntetve a quadod, amikor alapon használod :P

HX520-at vennék első ránézésre, de valóban jó táp az a CM is. A hyper pedig valóban felejtős. Ja, meg a pixmania is felejtős.

(#7855) djtoomi válasza Szten Márs (#7854) üzenetére


djtoomi
addikt

Pixmania tudom hogy felejtős, nem is onnan vettem volna, de ott találtam.
Nem tom, szerinted 620W-os CM 22-ért, vagy 520-as Corsair 23.5-ért? :F
Hang nem fontos, vinyók úgy is elnyomják, emg a zene is szól mindig, de ne legyen egy codegen hanghatűsú. :B

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7856) Bile Demon válasza djtoomi (#7849) üzenetére


Bile Demon
őstag

djtoomi:
A Zalman táp nem csinál újraindulást (feszültség esés miatt fordulhatna elő túlterheléskor), elöbb kapcsol le! Teszteltem. Nem konfiggal, hanem műterheléssel, mielött beszereltem a gépbe. Nem bízok semmit a véletlenre :)
Ha túlterheléstől kapcsolódik le, akkor vissza se tudná kapcsolni az alaplap a tápot, ahhoz elötte áramtalanítani kell minimum 10mp-re, legalábbis az enyém így viselkedik.

többieknek élménybeszámoló:
Amúgy így több mint egy hét használati tapsztalat után nagyon meg vagyok elégedve a ZM360B-APS-el, amit itt ajánlott Szten Márs kolléga valakinek. Ez a jókis táp valahogy elkerülte a figyelmemet, mert csak a "táp márkák" között nézgelődtem. Azért ilyet vettem, mert tetszik ez a 3 bordás FSP belső és azok közül, szerintem ennek van a legjobban megoldva a ventilátor szabályzása, hőmérséklet-fordulatszám karakterisztikára gondolok és a ventilátora is alapból halk.
Az is tetszik, hogy ezen a tápon NEM a ventilátor rácsa van aranyozva, hanem az összes érintkező. Tápként a BSII vagy a VX450 is szóbajött.
A VX450-et nálam kizárta az összevont 12V-os ág. Ez lehet előny is valakinek (pl Quad core-hoz, meg ugy általában így jobban ki lehet kihasználni a táp maximumát), de nekem nagyon sok egy ágon a 30A, arra az esetre gondolok ha pl az alaplapon a PWM részben átmegy egy félvezető fél ohmba akkor ott igencsak elkezd valami szétégni a nyákon miközben a táp lehet hogy nem kapcsol le mert csak 25A folyik. Ez lehet hogy kicsit eröltetett, de jobban szeretem a nyugalmat.
A BSII és a Zalman között a halkabb hűtésen felül az döntött, hogy bruttó 11ért volt raktáron a Mi****lban amikor épp ott jártam DVI kábelt venni.

Az előző 300W DTK táp is csendes volt, de olyan áron, hogy a 8cm ventilátora alig mozgatott levegőt így melegebb volt a házban (volt még egy 2000rpm 8cm van hátul), az új táp már jobban szellőztet így a hátsó ventilátort letekertem minimumra (1100rpm), és ezek után is 3-4 fokkal jobbak a hőmérsékletek, CPU hűtő is lelassult magától, és összeségében így lett halkabb a rendszer. A jobb szellőzéssel nem is számoltam, csak a tápot akartam lecserélni mert öreg volt nagyon. Kellemes meglepetés.

Hatásfok(javulást) is mértem.:
idle: DTK: 149W -> Zalman 139W
max: DTK 277W -> Zalman 242W (ez nem hiteles mérés, mert crysis közben leolvasott maximumok, ugyanannál a tükröződő vízfoltnál megálltam forgolódni és maximot kerestem :) )

Az aktív PFC - kvázi szinuszos UPS párosítás is jól működik. Mind az UPS-nek mind a tápnak normális a hangja akkuról működtetve és a tartási idő is javult egy keveset.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#7857) djtoomi válasza Bile Demon (#7856) üzenetére


djtoomi
addikt

Nekem tunginolva maximális túlterhelés lehet, sztem alapon is a táp határait feszegetem, a házban ugyan nicnsen nagy meleg, de a táp ventije a leghangosabb most, úgy pörög, e6750@alap nem volt ennyire terhlve gondolom, és csak néha indult el a ventije, akkor is pár mp-re. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7858) Szten Márs válasza Bile Demon (#7856) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Köszönjük az élmánybeszámolót, örülök, hogy segíthettem :R
(Egyébként igen sok mindenkinek szoktam ezt a tápot, vagy nagytestvérét ajánlani, számomra jelenleg a legszimpatikusabb tápok a piacon.)

djtoomi:
Én erről a CM-ről még normális tesztet/írást nem láttam, így nem tudok nagyon érdemben nyilatkozni, "ránézésre, speckók alapján" jó tápnak tűnik. 19A a címke szerint az ágankénti korlát, nem tudom, hogy ez csak címkén osztott, vagy valóságban is. Ha diegho kollega linkelne nekünk egy tesztet, vagy jobb írást, ha tud, azt megköszönném :)

(#7859) diegho válasza djtoomi (#7853) üzenetére


diegho
nagyúr

ha igazak a cm paraméterei venti szinten akkor 75% terhelésig 16 decibel alatt marad, míg a corsair 18ról indul és 60%-nál már 23. én kipróbálnék egy cm-et, mivel 12v-on is többet tud leadni.

(#7860) djtoomi válasza Szten Márs (#7858) üzenetére


djtoomi
addikt

Én is így véelm, hogy ez egy nagyon jó táp, egy nem agyon húzott quados géphez elég lenne bőven. Sőt egy alapon járatott quados géphez emg 8800gt-hez is elég, még mellette 5 vinyóval is... :DDD

Én sem olvastam róla se tesztet, se semmit, képet is alig találtam, nem tudom.HX520 biztos hogy jó táp, mert mindki azt mondja rá, de +100w is csábító, pláne ha olcsóbb. :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7861) diegho válasza Szten Márs (#7858) üzenetére


diegho
nagyúr

Stol mester annyit mondott rá, hogy nagyon fasza táp.

(#7862) Bile Demon válasza djtoomi (#7857) üzenetére


Bile Demon
őstag

Na szerintem neked pont jó lenne a 450-es Corsair, bár ekkora terhelésnél a ventilátora már annak is fel fog pörögni, úgyhogy inkább tapasztalatokkal rendelkező szakik véleményére adjál.

Én az átlagos 200W alatti teljesítményt nem akarom túllépni mert így is elég sokat megy a gép évente 4-5000 óra :)

Esetleg ha inkább a régi táphoz vennél nemsokára egy Penrint? az kevesebebt fogyaszt és jobban tuningolható. Kevesebb hőtermelés is. Én ebben gondolkodom, igaz egyelőre jó ami van.

Bruhe

(#7863) djtoomi válasza Bile Demon (#7862) üzenetére


djtoomi
addikt

Prociból ez bőven jó, penryn nem nekem való, abból már csak qx9750-et vagy mit vennék, de annyi lóvém nincsen, mellesleg emelett van még 5 vinyóm is,hangkari,tv tuner,2dvd,stb....
Azért akarok 500W felettit, emrt annak enm gond a brutális tuning(szerencsére egy jól húzható quadom van....)és még úgy sem hangosak. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7864) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hello!
Bocs hogy ide írok, de talán tudtok segíteni, hogy mi lehet a hibás alkatrész:
Tehát tavasszal megvettem a lenti konfigot, nyáron semmi baja nem volt, de kb. október óta azt csinálta, hogy egyszer csak hogy ha terheletlen állapotban volt a gép lekapcsolt(nem ujraindult), ma viszont már játék közben is lekapcsolt a gép...Mi lehet a hiba forrása?
Lehetséges hogy a lap kezd elfáradni? (228-as fsb mellett működik, nyáron 248-on) Ha igen akkor cserélhető garanciálisan?
Mondjuk ma reggel is egész érdekesen indult a nap...bekapcsoltam a tápot...a lapon a ledek normálisan világítanak, de nem indult el a gép...majd a tápot kikapcsoltam majd be(kb. 2 perc múlva), és elindult minden rendesen.

Vagy a táp lenne az ami miatt ezt csinálja?

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#7865) venember83 válasza sosperecek18 (#7864) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

a lapot akkor cserélik ha alapórajelen nem üzemel rendesen, tuning nem számít. Próbáld ki egy másik megbízható minőségű táppal, ha minden rendben, akkor a táp a bűnbak.

djtoomi: Vegyél is moduláris CM Real Powert, kell a tapasztalat a tápos illetve a Kentsfieldes topikba ;]

7866: Én már szavaztam, párszor.

[ Szerkesztve ]

(#7866) djtoomi válasza venember83 (#7865) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem akarok kisérleti nyúl lenni. :P
De akkor már csak ekttő amradt bent, Corsair HX520 és CM RP 620.Melyiket akkor? Mindenki szavazzon. :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7867) tony.soprano válasza hugoo (#7845) üzenetére


tony.soprano
csendes tag

Mindenkinek kösz a tanácsot, tehát a következők közül kellene választani:

Táp:

1. Corsair VX450 - 16.300 Ft-tól
2. FSP BSII 500W - 16.650 Ft-tól
3. Zalman ZM360B-APS - 15.300 Ft-tól

Ez kb. egy árkategória, gondolom akkor ennyit min. rá kell szánnom, ugye?

Ezekből nekem a corsair lenne a szimpi, mivel valahol olvastam is, hogy nagyon ajánlott a "halksága" miatt is. De mi pontosan ez az "egy ágon leadott 12V"? Számít ez az én konfigomnál?

Chieftec tápban ne gondolkodjak? Az is ilyen árban van kb.

Ház:

CM Elite 331 - ez kb 8 ezer Ft-tól kapható. Láttam, hogy van 330, 332, és 333 is. Ezek között van lényeges különbség? Vagy vmiért a 331 a legjobb választás?

Itt is kérdés, hogy Chieftec ház?

Winyo:

Azért gondoltam Samsungra, mert tavaly tavasz óta van egy Samsung 400GB 8MB ATA és eddig semmi gond nem volt vele. Először akartam egy ugyanilyet venni (mert kell egy +külső más célra), de aztán gondoltam h lehet most már SATAII-t lenne érdemes inkább (a leendő konfighoz), ezért írtam az 500GB-osat. Szóval mit mondtok, mindegy hogy ATA? Vagy inkább SATAII?

Köszönöm!

(#7868) venember83 válasza tony.soprano (#7867) üzenetére


venember83
nagyúr

BSII 500 kicsit sok, 400as bőven elég, a másik kettő tökéletes. A te konfigodnál nem fontos, hogy egy 12es ága legyen a tápnak, csak Kentsfield tuningnál számít.

A Chieftec házak jók, csak viszonylag drágák, nem egy kategória a Cooler Master Elite-el.

(#7869) CséZé válasza tony.soprano (#7867) üzenetére


CséZé
őstag

Corsair+SataII

(#7870) tony.soprano válasza venember83 (#7868) üzenetére


tony.soprano
csendes tag

köszi, tehát a corsair akkor jó lesz nekem

(#7871) tony.soprano válasza CséZé (#7869) üzenetére


tony.soprano
csendes tag

kösz neked is, tehát corsair táp megerősítve, illetve vegyek inkább SATAII-t, de abból, akkor jó az említett Samsung 500GB? Vagy inkább WD? Gyorsabb lesz, mint a 400GB ATA-m, gondolom...

(#7872) venember83 válasza tony.soprano (#7871) üzenetére


venember83
nagyúr

SATAII, az adatkábel miatt. Én WD párti vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#7873) hugoo válasza tony.soprano (#7871) üzenetére


hugoo
aktív tag

Szia!

Nálam 500-as Samsung van és elégedett vagyok vele. Igaz nem rég vettem, így a megbízhatóságról nem tudok mit mondani, csak reménykedem :))
Viszont gyors, halk és hűvös...
Szerintem ez ma egy nagyon jellemző dilemma, h WD v Samsung. Teszt alapján én utóbbit jobbnak ítéltem, de a WD is kiváló. Többen ajánlják a WD-t, én mégis a Samu mellett döntöttem, mert nagyon jó áron kaptam meg.

Itt BSII ennyi: [link], nekem ez nem egy árkategória a Corsair-el, de mivel utóbbit tényleg halkabbnak mondják, így vkinek megérheti. Többet ebbe nem szólok bele ;)

üdv

[ Szerkesztve ]

(#7874) tony.soprano válasza venember83 (#7868) üzenetére


tony.soprano
csendes tag

Cooler Master Elite 330 széria: kicsit utánanéztem, azt hiszem ez jó választás lesz a Corsair VX450 mellé. Viszont valaki tudja esetleg, hogy mi a különbség a CM Elite 330, 331, 332, 333 között a kinézeten kívül?

Amit tudok:
- mindegyikhez egy hátsó venti van alapból
- nagyjából hasonló árban vannak

(#7875) djtoomi válasza tony.soprano (#7874) üzenetére


djtoomi
addikt

Tudomásom szerint semmi. ;)
Szvsz a 330-at, vagy 332,333-at vedd, 331 a legidősebb közülük.

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7876) tony.soprano válasza hugoo (#7873) üzenetére


tony.soprano
csendes tag

kösz a választ,

A linked egy BSII 400-asra mutat, viszont nekem azt mondták érdemes legalább 450W-os tápot venni, a corsair meg az...

Nekem is bejött eddig a samsung, igaz ATA-som van, goyrsan néztem egy árösszehasonlítást egy konkrét helyen:

Samsung 400 ATA - 18480
Samsung 400 SATAII - 19200
Samsung 500 SATAII - 23040
WD 500 SATAII - 28571

Ez alapján a Samsung 500 SATAII egyértelműen megéri... hülye kérdés, de a Gbyte DS3 lap + CM Elite 330/331...ház teljesen kompatibilis lesz egy SATAII winyóval és beköthetek mellé alkalom adtán egy sima ATA-sat is, ugye?

(#7877) hugoo válasza tony.soprano (#7876) üzenetére


hugoo
aktív tag

Tényleg nem kötözködésből, de a BSII 400 W is jó lenne a géphez. (szerinte is elég)
Ezek után a hang dönt, ami viszont azért nem egyszerű, mert a halkság megítélése eléggé szubjektív. Te döntesz, h kell-e a valamivel halkabb táp ennyiért.
A felsorolt cuccok 'kompatibilisek', nem lesz vele gond.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#7878) djtoomi válasza tony.soprano (#7876) üzenetére


djtoomi
addikt

Természetesen kompatibiblisek, de ahol nézted, eléggé drága hely, máshol a WD talán még olcsóbb is mint samsung, és ata cuccból maximum kettő lehet, szóval ha 2 dvd írót akarsz betenni ami mindkettő ata-s, akkor a vinyót nem kötheted rá. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7879) Szten Márs válasza tony.soprano (#7876) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy 100%, hogy Samsung winchestert nem vennék semmiképpen. Nézz körül a HDD ajánló topicba, ez a kérdés oda tartozik, nem ide, de a Samsung elég felejtős márka HDD-k terén.

Azt a "legalább 450W"-ot meg nyugodtan felejtsd el, nem az összteljesítmény számít, hanem az ágankénti eloszlás. Egy Chieftec 450W, ami még márkás táp is, gyengébb 12V-on, mint az ajánlott Bluestorm. De ha gondold vegyed a Corsairt, megbánni nem fogod, jó, halk, erős.

(#7880) tony.soprano válasza hugoo (#7877) üzenetére


tony.soprano
csendes tag

hugoo,

dehogy veszem kötözködésnek :) , örülök, hogy ha tanácsot adsz (főleg azért, mert egy fillérrel sem akarok a szükségesnél többet költeni)
Tényleg elég a felsorolt konfigomhoz a 400W? Azzal együtt, ha a jövőre is akarok gondolni, és esetleg pár év múlva nem akarnék házot/tápot cserélni, csak a lapot/procit/RAM-ot/VGA-t?

Köszi

(#7881) tony.soprano válasza djtoomi (#7878) üzenetére


tony.soprano
csendes tag

hoppá, de jó, hogy ezt mondtad! A lapnak a "szűkössége" ez ugye? A mostani (Asus A7V8X) lapomon ugyebár 4 ATA csati van. Egyébként 2 dvd-m van (egyik csak olvasó) és ugye van egy ATA-s winyóm, amit nem a gépben fogok használni, hanem külső USB rackben. Ezek szerint eleve csak SATAII-t szabad vennem...

Az árakban igazad van, közben már én is láttam, ahol a WD nem olyan drága

kösz :R

(#7882) hugoo válasza tony.soprano (#7880) üzenetére


hugoo
aktív tag

A táp biztos elég, az 1. hsz szerint is (gépek fogyasztása). Tartalék is marad még benne.
A jövőbeli fejlesztésekről annyit, h a fogyasztás inkább csökken, mint nő, így ez sem lesz gond. Még 4 magos procival szerelt konfigot is elvinne most alapon, de ezeknek is csökkenni fog a fogyasztásuk az alacsonyabb csíkszélesség miatt, ha erre váltanál majd. Bár mondjuk 4-5 év alatt már meg fog gyengülni a táp, de fel lehet majd újítani.

üdv

#7883: erősebb a corsair, de ennél a konfignál nincs rá szükség. A BSII-t és a Chieftecet hasonlította össze teljesítmény szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#7883) tony.soprano válasza Szten Márs (#7879) üzenetére


tony.soprano
csendes tag

kösz, winyonak utánanézek, bár máris leszűkült a kör SATAII-re...

Szerinted tehát az FSP Bluestorm II 400W teljesen felér a Corsair VX450W-al teljesítmény terén, csak a Corsair talán kicsit halkabb. Hát igen, akkor ezt még ki kell találnom...

(#7884) venember83 válasza tony.soprano (#7883) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem ér fel, de nem használod ki a pluszt. Viszont tény, hogy halkabb a VX450, mint a BSII.

[ Szerkesztve ]

(#7885) tony.soprano válasza hugoo (#7882) üzenetére


tony.soprano
csendes tag

csak azért gondoltam, hogy a jövőben nő a fogyasztási igény, mivel pár éve még elég volt a 250-300W-os táp is, most meg már 400W kell és hát ugye a VGA kártyák is egyre durvábbak...

A jövőről pedig akkor annyit, hogy ha 4-5 év alatt meggyengül a táp, akkor meg úgyis érdemes lesz újat venni, szóval nem kell annyira előre menni a Wattok terén.

Köszönöm.

(#7886) vlaci79


vlaci79
senior tag

Sziasztok!
Milyen és mekkora tápot javasoltok az alábbi konfighoz.
965 lap, 3GHz C2D proci, 4GB ram, 4db 7.2k rpm sata vinyó, 2db 15k rpm sas vinyó, 2 vinyó rack 2 dvd író, 8800GT, hw raid vezérlő.
Sok sata tápcsatival rendelkező tápot keresek.
Válaszokat előre is köszönöm.
VLaci

(#7887) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

Corsair VX550 mizéria, kezd érdekesen alakulni a dolog.

Lásd előzmények:
[link]
[link]
[link]

Tegnap kaptam egy másik VX550-es.
Csere után az eredmény ugyan az. Hangosan felpörög, (de úgy rendesen, az egész szobában csak azt hallani), szinte azonnal a legkisebb terhelésre, Boinc, filmkódolás stb., tehát még semmi 3D.

Ami a legjobb, akikkel eddig sikerült beszélnem és panaszkodnak a hangra, annak mind ugyan azon a héten készült a nyúltápja!!!

Nálam volt 2db, XaraX és Jarsi.
Gyártási szám: 07447112 (a dobozon és a tápon egyaránt olvasható)

Persze ebből még ne vonjuk le semmi hibás következtetést, de azért érdekes egybeesés.

Esetleg valaki másnál, van ugyan ebből a szériából tápja, ami problémás?

[ Szerkesztve ]

(#7888) Szten Márs válasza FRIZ 22 (#7887) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ennyira hangosnak nem kéne lennie, de tény, hogy a VX550 nem a leghalkabb táp. Nem Seasonic bél van benne, mint a VX450-ben vagy HX-ekben és bezony hangos... :(

vlaci79:
Corsair VX450, Zalman ZM360B-APS, vagy ha jobban érzed magad a nagyobb teljesítménytől, ZM460B-APS.

(#7889) S4T4N


S4T4N
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tud infót a Super-Flower Atlas 400W tápegységről? Érdemes megvásárolni vagy krülendő? :F

Ha a kacsa nem tud úszni, azért nem a víz a hülye...

(#7890) DavideX


DavideX
aktív tag

Sziasztok!
Ajánlották nekem hogy vegyek új tápot a Quadom miatt..
konfigom benne van az adataimban, én szerintem elég a 450W neki, de azért megkérdezem tőletek ti jobban tudjátok :)
szerk: Coolink 450W-os tápom van (CP-4512P)

[ Szerkesztve ]

(#7891) Gyuri27 válasza DavideX (#7890) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ha nincs cf v sli tökéletes a 450-s.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7892) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. ha a táp egyik 4tűs molexcsatlakozójára elosztó segitségével rákapcsolok még egy hardwert.....például 2 ventilátor megy elosztóval 1 molexről.....az nem terheli le azt az egy vezetéket? vagy jobb inkább különkötni?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#7893) DavideX válasza Gyuri27 (#7891) üzenetére


DavideX
aktív tag

szóval mindenképp cseréljem le a tápom???
és az FSP Bluestorm II 500W Active PFC-ről mi a vélemény? (hangra is pl)

(#7894) Gyuri27 válasza DavideX (#7893) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az jó, de a quadnak azért jó a corsair mert egy ágon 33A-t tol. Tehát kell a q tuninghoz. Ez ide is lett mát írva meg a proci totyikjába is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7895) Makaiak


Makaiak
csendes tag

Hali!
A tápnak van köze a ramokhoz esetleg kicsi a táp és nem fogadja az alaplap ez miatt a nagyobb ramot?

NF8-v,Athlon3200+,512Mb ddr400mhz,X16550Pro512Mb,400wDeer táp,80G HDD

(#7896) DavideX válasza Gyuri27 (#7894) üzenetére


DavideX
aktív tag

értem. akkor egy Corsair PSU-450VX lesz nekem a legjobb választás igaz? (ez még árban is tűrhető)
másik:
érdemes-e venni olyan hosszabbítót ami ilyen túlfesz védelmes, vagy van olyan jó a táp hogy az áramszünet nem kúrja szét a gépet?

(#7897) djtoomi válasza volvoguy (#7892) üzenetére


djtoomi
addikt

Jujj, ez fájt, azért van annyi kábele a tápnak, hogy annyit köss rá amennyit bírsz. :K Szóval egyik vezetékre akár 40 ventit is agathatsz további elosztókkal.... ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7898) Gyuri27 válasza DavideX (#7896) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én használok (azt a 2-3-t nem sajnáltam), de erről igazán a az iparosokat kéne megkérdezni stol, vénember83, csaba-20 tudna többet mondani. [link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#7899) djtoomi válasza Makaiak (#7895) üzenetére


djtoomi
addikt

Ez hülyeség, fogadja az alaplap, de ettől függetlenül a tápodat cseréld le egy 350-es FSP 350PNF-re. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7900) Amazonas válasza volvoguy (#7892) üzenetére


Amazonas
senior tag

Két vagy több ventilátor egy molex-ről nem téma.
Gyakorlatilag a nem kábelvégi molex csatlakozók is elosztók, ha belegondolsz.
Ennélfogva nyugodtan lehet egy csatira több hardvert is kötni, persze csak ésszel.
Kisteljesítményűeket (venti, LED-ek, stb.) nyugodtan, akár nagyobb számban...
Jó, ha viszonylag egyensúlyban vannak a vezetékek terhelései.

MOD: megint gyorsabbak voltak nálam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.