Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8554) Neoteric válasza stol (#8550) üzenetére


Neoteric
addikt

jaja múltkor pont ebből volt a cirkusz h 15ks villanyszámla volt.... :DDD

lehet h azt kéne. de előbb örülök ha összejön a normális gépem :)

PSN: ne0teric_sAN

(#8556) Neoteric


Neoteric
addikt

amúgy a tápnál h vanez a felszedés dolog? pl ha van egy 300wos táp és nekem mondjuk csak 150et enne a gép, akkoris 300at szed fel nem? vagy csak 150et?

mer mondjuk nem hinném h a mostnai konfigom enne 300at..
(asus a7n8x-x, 1900+ xp, 1gbram, 9600os ati, 80gigás vinyó, 2optikai)
volt eza környezet védős progi, aszerint 109wot eszik a gép, bár többen aszonták h ez fasság mer aza progi nemtudja lemérni h mennyit zabál. szal valójában nemtom h mennyit is eszik

PSN: ne0teric_sAN

(#8559) Speed® válasza stol (#8550) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A tápokhoz értesz, mással nem foglalkozol a szakmában?
Hallottál már EISTről és 2D módról? Terheletlen állapotban drasztrikusan csökken a CPU/VGA étvágya, visszavesz órajelből és feszültségből egyaránt. Letöltögetés közben az a gép 100W alatt fogyaszt bőven ezeknek köszönhetően. Nekem 24/7 megy a gépem és havonta 3k körül növeli a fogyasztást.

Neoteric
"amúgy a tápnál h vanez a felszedés dolog? pl ha van egy 300wos táp és nekem mondjuk csak 150et enne a gép, akkoris 300at szed fel nem? vagy csak 150et?"

Az alkatrészek fogyasztása és a táp veszteségi együtthatója adja az összfogyasztást. Ha az alkatrészeid 200Wot kajálnak és a tápod 80% hatásfokú, akkor az azt jelenti, hogy a konnektorból 250Wot vesz fel. A különbözetet meg frankón elfűti :) A gép amit leírtál tényleg ~100W körül kajál, ha nem húzod a procit benne. Persze a táp miatt ez a konnektornál ~150W körüli értéket jelent.

[ Szerkesztve ]

(#8565) waassy


waassy
tag

Hello,

Azt monják hogy a következő Táp nagyon halk :
Corsair VX450W
Csak 400W felett kezd felpörögni.

Igaz ez?

(#8567) Skizz válasza waassy (#8565) üzenetére


Skizz
addikt

áltiolag halk, hogy mikor mennyit pörög azt nem tudom.

pentax legalább pü-vel ne basztass. ha problemád van akkor már mond el itt mindenki előtt, a totyiknak már ugyis mind1 :C

[ Szerkesztve ]

(#8568) Szten Márs válasza Skizz (#8567) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen érdekes, hogy az összes hsz-re válaszolt, csak véletlen a #8546-ra nem... biztos merő véletlen :C

(#8569) Skizz válasza Szten Márs (#8568) üzenetére


Skizz
addikt

biztos behalt a gugli aztán nem volt honnan lopni az okosságokat. :o

(#8570) Neoteric válasza Speed® (#8559) üzenetére


Neoteric
addikt

thx :)

Skizz: :DDD

PSN: ne0teric_sAN

(#8573) germanh


germanh
senior tag

Hi.
Szerintetek elég lenne-e a 400W Chieftec (delta belsős) tápom, ha a G80GTS-ről G92GTS-re (régiről újra) váltanék.
A gép alkatrészei, ami most van:
Intel C2D E6300@3150MHz, Coolink U8-120-1600, 4*1GB 800@900MHz 5-5-5-15(2,06V)DDR2 GEIL Black Dragon, Gigabyte 965P DS4, ASUS EN8800GTS 320MB, Audigy, Samsung 500GB SATA2 16MB(HD501LJ), Pio dvd író, +3db házhűtő venti

előre is köszi a választ

Enjoy the pain!

(#8575) Neoteric válasza germanh (#8573) üzenetére


Neoteric
addikt

hátha csak a vga változik akk sztem biztos h elég mivel a g80as többet eszik mint a g92es

PSN: ne0teric_sAN

(#8576) Kombat válasza germanh (#8573) üzenetére


Kombat
őstag

Igen!

(#8581) stol válasza Speed® (#8559) üzenetére


stol
addikt

Általánosítani kell mindíg!
Teljesen egyetértek veled, sőt én NCQ-val használom a gépet, ahol 1V-on meg a CPU, meg 1GHz-en, DE nem minden user ennyire advanced :D
Arra kell alapozni, hogy semmiféle extra progit nem tett fel / nem hackelte szénné a BIOS-t a lapon.
Ezesetben a feltevésen alószínüleg _helyes_.

(#8583) Thrawn válasza stol (#8581) üzenetére


Thrawn
félisten

Vélhetően elírás:
NCQ: Native Command Queuing
CNQ: Cool and Quiet

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8584) Kombat válasza stol (#8582) üzenetére


Kombat
őstag

stol Találkoztál már Nexus Nx-8040-es táppal? Mi a véleményed róla?

(#8585) stol válasza Thrawn (#8583) üzenetére


stol
addikt

Jogos!
Túl gyorsan gépelek :B

(#8586) stol válasza Kombat (#8584) üzenetére


stol
addikt

Nexussal igen, de ezzel még nem.
Véleményem:
Szép jó, de ennyi pénzért műszakilag sokkal jobat kapsz...

(#8587) Armando_19 válasza germanh (#8573) üzenetére


Armando_19
őstag

Bőven elég neki!:)
Havernak a hasonló konfigját, csak +1 250gb-s vinyóval simán elviszi egy 385-ös tagan!:)
Rábízhatod magad nyugodtan, nem a W a lényeg.

(#8589) Kombat válasza stol (#8586) üzenetére


Kombat
őstag

Műszakilag lehet, de hang szempontjából? :F
FSP beles, ADDA ventivel és gyári adatok szerint halkabb mint a VX450! :Y

mod: Műszakilag sokkal jobb az nálad mit jelent, már ez is 80+-os! :F

[ Szerkesztve ]

(#8590) Psych0 válasza stol (#8580) üzenetére


Psych0
őstag

én csak a lehetőséget mondtam el. Ha olyan fontos lenne én is átütnék rajta egy szöget, vagy kettéflexelném. Csak ez a paprikajancsi ugrált, hogy nem tudod letörölni még nagyondrága programokkal sem mert ő tanulta, meg ő szakértő... :W , pedig a legjobb és legegyszerűbb megoldás a dban ami ingyenes. Aszzem azt csinálja, hogy az egész hddt többször telenyomja RND-vel. Ezért rohadt lassú, de biztos. linux alatt meg egy parancs azt szól ha kész.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#8591) diegho válasza stol (#8586) üzenetére


diegho
nagyúr

Stol az új coolink tápok milyenek? gondolok pl erre ezekben már normális kondik vannak? régieknél asszem pont az volt a gond. 10k-ért 3év garral nem is lehet rossz ez az új. csak a hangja milyen lehet? :F

(#8593) stol válasza Kombat (#8589) üzenetére


stol
addikt

Ami nálam számít: Túlmlretezés@megbízhatóság, felhasznált alkatrészek szerinti várható élettartam, hatásfok, hangerő. Így szépen sorban visszafelé :K

(#8594) stol válasza diegho (#8591) üzenetére


stol
addikt

MPT-XXXX... :(
Elég drága Macron tápnak :D

(#8595) diegho válasza stol (#8594) üzenetére


diegho
nagyúr

jajj nem néztem a nagyított képet :D

(#8596) Kombat válasza stol (#8593) üzenetére


Kombat
őstag

Tehát akkor, ha jól következtetek, jó táp! :B
Nagyon halk, jó hatásfok, FSP belsőve szerintem nem lehet gond az élettartammal és 400W azért nem számít olyan brutális túlméretezésnek, ha figyelembe vesszük, hogy ez a táp 50%-os teljesítményen produkálja a legmagasabb hatásfokát!

(#8597) germanh


germanh
senior tag

Köszi a megerősítést skacok :R

Enjoy the pain!

(#8598) R.P.


R.P.
aktív tag

Bocs, de ezt nem bírom ki hogy ne linkeljem be... :O

Ez meg ez mit tudhat? Lefogadom hogy 200g és nem vinné el a konfigomat két hétnél tovább... Stability Power - jó vicc.

Ezt csak az ár alapján mondom persze nem ismerem őket, de olyan gyanús.

[ Szerkesztve ]

(#8599) Psych0 válasza R.P. (#8598) üzenetére


Psych0
őstag

Ár alapján nekem 2k val volt több az fsp atx400pnf, és nem félek mellette.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#8600) Skizz válasza R.P. (#8598) üzenetére


Skizz
addikt

stability power hajtotta a konfigomat pár napig, amig a csifit apámnak kölcsönadtam. végülis csifi szintű a hangereje, ugyanaz a yate loon venti dolgozik bennük, bár a csifi szabályozza, ez meg nem hiszem, meg rohadt módon circegett, az agyamat eldobtam fél óra netezés után. ára alapján pedig nem sok kellett volna valszeg hogy kinyirja a konfiogmat, szóval örülök hogy hamar visszakaptam a csifit.

mod: load alatt gyakran fagytam... :U 550w a táp névleges teljesítménye, a konfigom meg ennek a töredékét igényli, ezzel csak éreztetném hogy mit tud. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.