Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Szten Márs válasza Itome (#2999) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Bluestorm vagy Bluestorm2?

(#3002) venember83 válasza VaniliásRönk (#3000) üzenetére


venember83
nagyúr

Ki tudja mi porosodik a polcokon... 9550eseket is latok neha...

(#3003) Itome válasza VaniliásRönk (#3000) üzenetére


Itome
tag

Bizony, ez BS 1 :)

(#3004) Szten Márs válasza Itome (#3003) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akarsz később szünetmentest?

(#3005) Chaser válasza Beya (#2996) üzenetére


Chaser
titán

Ha nem jön össze a táp stollal, elpostázok 1 350-es FSP-t 6.5k-ért ha gondolod, de csak a héten tudom megejteni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3006) Itome válasza Szten Márs (#3004) üzenetére


Itome
tag

Gondoltam rá... majd egyszer :)

(#3007) venember83 válasza Itome (#3006) üzenetére


venember83
nagyúr

Azert kerdezte, mert ha akarsz venni, akkor BlueStorm I tokeletes valasztas, kulonben inkabb BSII a javallott, csak utobbihoz dragabb a megfelelo UPS.

(#3008) Itome válasza venember83 (#3007) üzenetére


Itome
tag

nem szereti az aktív pfc-t a szünetmentes? :( :F

(#3009) venember83 válasza Itome (#3008) üzenetére


venember83
nagyúr

Szereti, de csak a dragabbik fajta szunetmentes.

(#3010) Seal_san


Seal_san
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi konfighoz milyen tápot vegyek?
Asus P5K
Intel C2D E1260
2G Kingmax 800 MHz
Asus x1950 Pro
+ Tv tuner (pci)
+ Dvd író

Elég e hozzá egy Chieftec 350W tápegység vagy egy FSP 350PNR 350W, ha húzni is akarom a procit?
Illetve mit tudtok a Trust és Stability Power tápegységekről?

Előre is köszi minden infot!
Üdv

(#3011) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

ha a konfigomba a vkarit egy X1950XTXre cserélném, azt még bírná a 400Wos
FSP PNF tápom?

:R

(#3012) Seal_san


Seal_san
csendes tag

Közben találtam véleményt a Trust és Stability Power tápokról.
Így annyiba módosult a kérdésem, hogy fél egy évre sem éri megvenni - mert most kifogytam a pénzből?

[ Szerkesztve ]

(#3013) venember83 válasza Seal_san (#3010) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

Chieftec es FSP boven eleg eme konfig tuningjahoz is, utobbi kett vacak nevet meg se hallottam ;) Lehet kibirna a konfigod fel evig a vackokkal, de lehet uj konfigot kene vegyel mert megsuti ezt, akkor megeri az az 1-2 ezres megtakaritas? Uj alaplap, proci, videokartya, memoria, hdd, optikai egysegek... Nem 1-2 ezer forint, inkabb akkor 1 gb memo s kesobb meg 1 gb. De tapon ne sporolj, mert nagyon keservesen megbanhatod. Szerintem.

Rabbitf_24: Igen, eleg kell legyen xtx-el is.

[ Szerkesztve ]

(#3014) Seal_san válasza venember83 (#3013) üzenetére


Seal_san
csendes tag

Kösz a rekord gyorsaságú választ!
S igyekszem a másik két nevet elfelejteni :) :DD

(#3015) Rabbitf_24 válasza venember83 (#3013) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszii, akkor bátran cserélek...
Ennek a tápnak kb 70% hatásfoka van? vagy több? :D

(#3016) venember83 válasza Rabbitf_24 (#3015) üzenetére


venember83
nagyúr

70% korul terhelestol fuggoen, de videokartya ugyben ez nem igazan fontos, lenyeg, h mennyit ad le, nem az, hogy mennyit vesz fel ;)

(#3017) Egzee


Egzee
őstag

Sziasztok! Aláírásomban leírt konfigomban, lesz kicserélve a proci egy 6000Mhz-esre, és a videókártya egy a jövőben érkező 8800GT-re. 100%, hogy ki fogja bírni? Igyekeztem olyan tápot venni, amire azt mondják már, hogy nah! ez jó! 18K-mba fájt, mert lebeszéltek a sok kis fosi codegen meg lcpower meg ilyen tápokról... Remélem jó választás volt... Szerintetek? :D

[ Szerkesztve ]

(#3018) venember83 válasza Egzee (#3017) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

6000MHz-es proci, erdekes, h gyari tamogatassal egyik tuningolo 5.6GHz-ig jutott, igaz intel c2d-vel, hmm, akkor lehet nem is 6000en menne az A64 x2-d? Lehet csak 3GHz-es??? ;] Kotekedesnek vege, igen, eleg kell legyen az 550es Chieftec. Igen, viszonylag jo valasztas volt.

[ Szerkesztve ]

(#3019) Rabbitf_24 válasza venember83 (#3016) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Kössz csak érdekelt, hogy tényleg annyi-eéé? ;)

(#3020) Beya válasza Chaser (#3005) üzenetére


Beya
tag

Szia,

Majd meglátjuk. Megvárom, hogy stol kollega mit válaszol. :) Azért előre is köszi.

Beya

http://www.youtube.com/user/dobbea

(#3021) Shiroi Neko


Shiroi Neko
csendes tag

Sziasztok.

Egy rendkívül csendes tápot szeretnék vásárolni, mert a 4 éves 360as Chieftec egyszerűen hangos, és idegesít. Először egy FSP Zenre gondoltam, de már túl sok mindenki mondja, hogy ciripel, nem indul be, stb. A többi passzív táp meg nevetségesen drága. Tudnátok ajánlani tápot nekem? A leglényegesebb, hogy halk legyen, és persze megbízható, minőségi. A rendszer:

e4400, 1g ram, 3 vinyó, ti4200, sb x-fi, pio dvd-rw.
Nem akarom húzni, szal max 350-400as tápon gondolkozom.

Köszi!

(#3022) tlac válasza Shiroi Neko (#3021) üzenetére


tlac
nagyúr

amiket felsoroltál negatívumokat az a 300-as zen-re vonatkozik, 400-asben állítólag nincsenek ilyen hibák, persze az jóval drágább is

(#3023) Shiroi Neko válasza tlac (#3022) üzenetére


Shiroi Neko
csendes tag

Igen, többek között arra vonatkozott a nevetségesen drága jelző is...

(#3024) venember83 válasza Shiroi Neko (#3021) üzenetére


venember83
nagyúr

Valami ASRock csodalapod lehet c2d es ti4200al, nem rossz parositas :))

Ha csendes tap kell, akkor nem is tudom mit ajanljak... Arat nem irtal, igy kenytelen leszek szabadjara engedni a fantaziam ;]

Szoval a sokat emlegetett BlueStorm II, 350es es 400as valtozatban, halk, nagyon jo kis tap budget kategoriaban. Ugyanez elerheto kek szin es kotegelt kabelek nelkul is GreenPower neven.

Van meg a Zalman zm360b-aps, mistralban nem tudom van-e meg, volt eleg jo arban. Egyetlen problemaja, hogy lehet ki kell kapcsoljad hatul is a gepet, mert stand-byban van amelyik halk magas hangot ad ki.

Meg ugye a itt az 5 ev garis Corsair VX450, kisebb ebbol sajnos nincs. Bitang tap, eros, de Seasonic belnek es fulbarat ventinek hala rendkivul csendes is. Itt egy teszt errol.

S vegul s legolcsobbak. Van a 350 vagy 400as FSP PNF, havernal vf700al szerelt 1950pro es Freezer 7 Pro tarsasagaban abszolut nem hallhato ennek a hangja.

Meg Chieftecbol a GPS-350es is halknak minosul, de sokak szerint csak ez, 400asra erkezett nem egy panasz hangja miatt.

Alig varom, hogy lassam hanyan valaszoltak mar meg a kerdesed... :U

[ Szerkesztve ]

(#3025) Shiroi Neko válasza venember83 (#3024) üzenetére


Shiroi Neko
csendes tag

Nem, nem, nekem gigabyte csodalapom van :)) (8i865gme-775-rh)
Köszönöm a választ, ennek alapján már el tudok indulni, aztán majd még kérdezek :)

(#3026) tlac


tlac
nagyúr

Ez a kép a Corsair VX450 belsejéről készült.
Kérdésem, a nagy kondi melett az a csatlakozó az a ventijé?
(ventijé vagy ventié?)

(#3027) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Hi!

Milyen tápot ajánlotok a következő rendszer alá?

[-Core 2 Quad 6600-][-DFI Infinity Blood Iron.T2RL-][-OCZ Platinum rev2. 4x1GB-][MSI 8800 GTX non OC]
Procit húzni szeretném a későbbiekben.

8800GTX a +12v -os ágról mennyit zabál max?

Köszi :R

(#3028) Beya


Beya
tag

Hi!

Mi a különbség a 2 táp között? Az egy betű különbségen kívül. :)

FSP ATX-350PNF
FSP ATX-350PNR

Beya

http://www.youtube.com/user/dobbea

(#3029) tlac válasza Beya (#3028) üzenetére


tlac
nagyúr

(#3030) venember83 válasza tlac (#3026) üzenetére


venember83
nagyúr

Venti csatlakozoja a 3as szamu borda alatt, jobbra van. Nagy kondi mellett nem latok semmilyen csatlakozot.

Beya: Kicsit gyengebb a 12es aga a PNR-nek, de boven eleg a konfigodnak ez is s legfokepp biztonsagos. Ha mindenkepp sporolni akarsz, akkor inkabb a PNR-t mint mas dzsunka krealmanyokat.

Gerr'y: Ilyen konfig melle Kentsfieldes topic tapasztalatai alapjan Corsair HX520 vagy VX450/550 ajanlott, utobbi olcsobb s ha nem kell modularis legyen a tap, akkor tokeletes vetel. GTX fogyasztasat onmagaban megmondani nem egyszeru feladat, ezert meg se probalkozok ezzel, hatha avatottabbak valaszolnak majd, de az emlitett tapok tuti birjak majd az altalad leirt konfig taplalasat.

mod: Szep volt a keresos trukk ;) Egy szep napon majd hatha mindenki megtanulja hasznalni :U

[ Szerkesztve ]

(#3031) Gerr'y válasza venember83 (#3030) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Igen de a Corsair 520HX táp a +12v-os ágon 18A-t tud csak "leadni", a mostani tápom ami valószínűleg döglődik (OCZ 600W) viszont 20A-t ad le.

Nem lesz kevés a 18A??

(#3032) tlac válasza venember83 (#3030) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz! (a másikat nem vettem észre :B )
akkor könnyen cserélhető a venti, ha esetleg felhangosodik... helyes!

Gerr'y:
igaz, inkább a VX szériából válogass

[ Szerkesztve ]

(#3033) Beya


Beya
tag

Thx mindkettőtöknek a választ. Megint okosabb lettem egy kicsit. :)

Megéri ide írni. :K Rendesek a látogatók, nem hurrogják le a másikat, ha olyat kérdez ami már volt. Mindig kapok válaszokat. Csak így tovább.
Köszi mindent. :R

Beya

http://www.youtube.com/user/dobbea

(#3034) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Előre is elnézést az OFF-ért. Múlt héten egy áramszünet kilőtte a BlueStorm 2 400-as tápomat. :Y Szerencsére a gép többi alaktrésze megúszta, de hogy tudjam is használni azokat, szükségem volt ideiglenesen egy tápra. Nos a gariidő 2 hét, ennyit kéne kibírnia egy M-Tech 450W-os tápnak. Az adatlapomon lévő konfigomat hajtja, annyi különbséggel, hogy az összes csicsa el van távolítva, egy merevlemez, legszükségesebb ventik, alapórajelen minden.
A tápról annyit, hogy a minősége eszméletlen sz@r, a kasztni nyeklik nyaklik, a power gomb mozog, stb...
A kérdésem az lenne, hogy kihúzhatóm-e így ezt a hosszú 2 hetet??? A gépet minden kikapcsoláskor áramtalanítom, lekapcsolom a tápegységet, majd lehúzom a tápkábelt. Ez mennyire árt a tápnak? Örökös kapcsolgatásra gondolok itt.
Előre is köszönöm a válaszokat! :R :R

(#3035) venember83 válasza Gerr'y (#3031) üzenetére


venember83
nagyúr

tlac: egyreszt nem kapsz halkabb ventit, masreszt ha megnezed 2pines a csatlakozoja, nem mintha ez annyira megnehezitene a cseret, csak szolok ;)

Gerr'y: Tevedes, 520as Corsair csak cimken all 3 agbol, valosagban egy agu a 12es resz, es kb 40Ampert tud leadni. Ami boven eleg Kentsfieldhez is. Menj be a Kentsfield topikba s kerdezd Achill3uSt ha nem hiszel nekem, neki a 620asa van ugyanebbol, egy rossz szot se hallottam rola tole.

(#3036) tlac válasza venember83 (#3035) üzenetére


tlac
nagyúr

de ugyanilyet vagy hasonlót igen, ha a gyári megadná magát, erre utaltam az előző hozzászólásomban ;)

2 pines, de legalább nem kell forrasztani ;)

érdekes, hogy akkor "rosszul" van kiírva...
ezt terheléses teszt nélkül meg lehet állapítani a belsőről ránézésre, hogy valójában hány ág lehet más tápoknál?
vagy csak a HX-eknél van ilyen trükk?

[ Szerkesztve ]

(#3037) venember83 válasza tlac (#3036) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem hiszem, hogy terheleses teszttel meg tudnad nezni, de nem vagyok mernok! Viszont ha elegge szet tudod szedni a tapot, mondjuk ennyire es ennyire, akkor ra lehet jonni, hogy valosagban hany ag is van :))

Altalaban a valosagban a legtobb tapban csak egy ag van, ezt osztjak tobb reszre, de valojaban mivel mindegyik ag szamara az aramot ugyanaz a trafo alakitja at, ezert csak "kvazi"-tobbagasak. Sajnos keves az ilyen melyrehato cikk, mint amelyikbol linkeltem a kepeket, ezert nem tudok sok infoval szolgalni, hogy melyik tap a valosagban hany agon adja le a 12 voltot.

Remelem eleg kimerito volt a valaszom :B.

[ Szerkesztve ]

(#3038) tlac válasza venember83 (#3037) üzenetére


tlac
nagyúr

Nem hiszem, hogy terheleses teszttel meg tudnad nezni, de nem vagyok mernok!

ebből a hozzászólásból gondoltam rá

megadnád a forrást is?

Altalaban a valosagban a legtobb tapban csak egy ag van

akkor ált. miért nem összevonható?

(#3039) venember83 válasza tlac (#3038) üzenetére


venember83
nagyúr

Figyelj, egyszeru, hogy miert nem osszevonhato. Ugye itt ez a Corsair tap, hx520. 12volton tud osszesen 40ampert, 480W szerepel ugye a 12es agak alatt. Igy nem adhat le 3*18-at, mert az enyhen tobb mint 40. Arrol viszont akkor fogalmam sincs miert pont 18A a maximuma az agaknak, miert ennyit irtak ra... Ennyi erovel 20at is meg lehetne adni, aztan ugyanugy max 40et tud. Achill3uS azert irt 40et, hogy annyit huztak le egy agrol, mert ez bizonyitja, hogy a tap egy agon adja le osszes rendelkezesre allo 12voltos teljesitmenyet. Mert ugye 18 ampert kene tudjon egy ag, cimke szerint, megis lehuztak 40et ;) - ezek szerint csak meg lehet nezni hany aga van, legalabbis lehet bizonyitani ha csak egy :))

Forras, ez a HX620 tesztje de megeri itt nezelodni :K

akkor ált. miért nem összevonható? -> mert tobbet adnak meg kulon-kulon mint amennyit szerencsetlen trafo egyedul kepes tovabbitani.

[ Szerkesztve ]

(#3040) dr.bubo válasza mazda626 (#3034) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ha beruháztál volna még 2-3ezer forintot egy túlfeszültségvédös elosztóra, nem valószinü, hogy elszállt volna a tápod. :(

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3041) tlac válasza venember83 (#3039) üzenetére


tlac
nagyúr

tehát a hx620-nak a corsair 3 ágat mond, virtuálisan 2 van, de gyakorlatilag 1, jól értem?

akkor pl. a 400-as Zen-nek, ha 1 ága van (?), akkor kb. 20A-t tud leadni egy 12V-os ágon?
(vagy 27, mert itt rendesen elosztották, nem úgy, mint a Corsair-nél?)

[ Szerkesztve ]

(#3042) venember83 válasza tlac (#3041) üzenetére


venember83
nagyúr

Jol.

Jo kerdes mennyi lehet a Zennel, fogalmam sincs, de latva a mostani trendet szvsz legalabb 27-29 ampert le kene tudjon adni 12 volton folytonosan, ha mar 400asnak cimkeztek.

Hatha erre teved stol vagy mas muszeresz aki megmondja max mennyit bir a Zen 12volton...

[ Szerkesztve ]

(#3043) venember83 válasza tlac (#3041) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem osszeadhato a Zennel a 12es agak terhelhetosege, lasd pl a Hexus-os tesztet.

(#3044) Kriza válasza mazda626 (#3034) üzenetére


Kriza
őstag

Hát, ha nincs más, sűrű imák között talán bírja 2 hétig. Persze ha nem 1000 éves. (egyébként nem ismerem ezt a "márkát")
Egyébként szerintem egy ilyen tápnak pont azzal teszel rosszat, ha állandóan ki-be kapcsolod, meg még a tápcsatit is kiszeded. Egy ilyen hosszabb áramtalanítás után végzett pár éve a TELJES GÉPEMMEL egy LINKWORLD nevezetű táputánzat sz@rdarab.

Gariban kéne hogy cseréljék. Jobb esetben csak a bizti ment ki benne.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3045) Kriza válasza dr.bubo (#3040) üzenetére


Kriza
őstag

Igazából az FSP is beruházhatott volna egy varisztorba (ill. hasonlóba, amivel egyes gyártók végik a túlfeszültségtől a tápot, és amihez hasonló van egyes túlfeszvédős aljzatban). De remélhetőleg csak a bizti szállt el benne.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3046) mazda626 válasza dr.bubo (#3040) üzenetére


mazda626
addikt

Pont 2-3e Ft-os túlfeszültségvédő volt alatta. Most cseréltem ki egy APC-re.

(#3047) mazda626 válasza Kriza (#3044) üzenetére


mazda626
addikt

Értem, köszi. Nem tudom hogyan óvjamm ár a kócerájt, ha egy FSP meghótt', akkor egy ilyen ipari hulladék mit csinál? Mert hogy nem fogja magát újrahasznosítani, az is biztos. :O

(#3048) Kriza válasza mazda626 (#3047) üzenetére


Kriza
őstag

Esetleg egy MAXX túlfeszvédő a tápra, bár erről megoszlanak a vélemények. 2000HUF

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3049) mazda626 válasza Kriza (#3048) üzenetére


mazda626
addikt

APC túlfeszvédő Ilyet rendeltem, vagy pénteken, vagy jövő hét hétfőn érkezik. Később egy UPS-t is szeretnék.

(#3050) Gyuri27 válasza mazda626 (#3034) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ehhez a szerencsének semmi köze. Ilyen a táp.
Viszont ha ez a "jóminóségüvel" történik ez sok mindent magával vihet. Ennek tudatában használd.

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.