Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) djtoomi


djtoomi
addikt

Sziasztok!
VX550 nem jött össze, új tápot kell vegyek, kettőt néztem ki, nekem az első kicsit jobban bejön a szebb lecsalható, csavarozható kábelezés miatt, emg talán szebb az egész kábelezeése.. :K Szóval akkor melyik legyen:

[link]
[link]

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7802) venember83 válasza djtoomi (#7801) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

Hiper tápot nem vennék. HX520 vagy VX450. De ez a CM sem rossz, illetve még ugye ott van a ZM500-HP.

(#7803) djtoomi válasza venember83 (#7802) üzenetére


djtoomi
addikt

Szia!
PH! teszt alapján, és sok utánaolvasás után rájöttem hogy ez nem rossz, te mért nem vennél? :B
HX520-at sehol enm látok, ahol emg igen, 24-26k.
ZM500-HP kb 27k-ra jönne ki, 22.500+fa nagykerben.
VX450 meg kevés.
Szóval azért néztem ilyen 500W fölött szörnyeket.
És FSP Epsilon 600W? :B

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7804) Skizz válasza djtoomi (#7803) üzenetére


Skizz
addikt

Milyen konfigra kevés egy VX450? :)

(#7805) venember83 válasza djtoomi (#7803) üzenetére


venember83
nagyúr

Q6600+8800GT-hez miért is kevés a VX450? Mindegy, te dolgod, de én vagy Corsairt vennék Q6600hoz, vagy semmit. VX550et viszont mindenképp hanyagolnám, az biztos.

Hiper miért nem? Mert stol és Csaba_20_ nem ajánlja, nekem ennyi elég elrettentésnek, Epsilon 600 meg nem az igazi Kentsfieldhez.

(#7806) djtoomi válasza venember83 (#7805) üzenetére


djtoomi
addikt

Mert Q6600 később húzva lessz mint állat,8800GT úgyszintén,360-as zalmi alapon elbírja őket, de proccon már 200mhzhúzást sem bír. :( 5hdd,2dvd,1tv tuner,1 audigy,3 venti...
Halkság is szempont, de a raptort úgyse nyomja el úgyhogy nem a legfontosabb, pl a zalmi nem a leghalkabb, és ezt sem hallom, pedig ilyen fogyasztásnál már pörög.
És a CM-hez mit szólsz? :B Ileltve ilyen 22 max 23k-ig mit tudnál még ajánlani? :B
HX520-at akartam mindenképp, de iponban nincs már pár napja, de még a 24k ami akkor volt az ára belefért volna, de 26-27k amennyi máshol az már sok. :(

Skizz: Adatlapon fent van. ;)

Symbio: Nem akarok onnan ha lehet, de máshol enm nagon találtam hipert. De így ha venember azt mondja hogy azt ne, akkor nem onann veszek. :K

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7807) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Tápvásárlás előtt állok, és kinéztem egyet a Super Flower Aurora sorozatból. Nagyon szép, és sok jót írnak róla, legalábbis laikusan így látom. Mi a véleményetek erről a tápról? A telj. most mind1.
Előre is köszönöm a gyors válaszokat.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#7808) Symbio válasza djtoomi (#7801) üzenetére


Symbio
senior tag

Biztos, hogy a Pixmania-tól akarsz vásárolni? Ha bármi gond van, a gari katasztrófális :Y

GrooveHero: nem tudom hol írták azt a sok jót, szerintem nem ezen a fórumon :(

[ Szerkesztve ]

(#7809) venember83 válasza GrooveHero (#7807) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

gyenge, veszélyes, kerülendő. Az első hszt ajánlom figyelmedbe, olcsón Chieftec GPS, FSP PNF, ha szép is kell legyen, akkor FSP BlueStorm II vagy Zalman zm360b-aps.

djtoomi: Nálam itt szerepelt le a CM, magamnak biztos nem vennék. VX450, HX520 vagy BlueStorm II 500, ennyi. Hamarabb lesz alaplap vagy procifüggő a tuning, minthogy ezek kifogyjanak erőből, vagy hogy lekapcsoljon a táp.

(#7810) GrooveHero válasza venember83 (#7809) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hm...akkor asszem elállok a vásárlástól. Kár, pedig tényleg tetszett, szépen nézett ki, meg minden.
amúgy valóban nem itt olvastam róla. viszont van még egy befutó, ez pedig a Be Quiet! névre hallgat. Sztem ez már kicsit komolyabb lehet, bár moddingban bőven alulmarad az Aurorához képest. Szerintetek?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#7811) Skizz válasza djtoomi (#7806) üzenetére


Skizz
addikt

Hátt ha egy 8800gtx-et elbírt egy 360-as zalmi, akkor kentsfield nyúzás nem hiszem, hogy megártana neki.:) g92 meg nem fogyaszt valami sokat. De Te tudod.

(#7812) djtoomi válasza Skizz (#7811) üzenetére


djtoomi
addikt

Kentsfield G0-t bírja de nekem B3-am van, ami magában emgeszik húzva 170w körül, meg 5 vinyó,egyenként számolva 15-20w-al az is majdnem 100w, vga 80-100w,stb... :(

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7813) Symbio válasza GrooveHero (#7810) üzenetére


Symbio
senior tag

Egy tápnál miért az a fontos, hogy miként néz ki :O
FSP, Corsair, Zalman. Biztos alapok a konfighoz, nem fagy, nem indul újra, nem teszi tönkre a többi cuccot. Ezek fontosabbak, mint a modding. Szerintem.

mod
Bocs kimaradt a Chieftec

[ Szerkesztve ]

(#7814) djtoomi válasza venember83 (#7809) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát nekik asszem greenpowerjük van, de ha midnen azzal hasonlítanak, nem lehet rossz. :F
Mondjuk én nem akarok sli-t,de még cf-et sem, de a B3-as q6600 nagyon zabál.
500W-os BS2 nem rossz, de gondoltam ha már lúd, legyen moduláris.Nem? :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7815) GrooveHero válasza Symbio (#7813) üzenetére


GrooveHero
addikt

Na és Enermax Liberty sorozat?
Nem tűnik rossznak... ;)

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#7816) Symbio válasza GrooveHero (#7815) üzenetére


Symbio
senior tag

Mielőtt végigkérdezed az összes tápot: olvasd el!

(#7817) GrooveHero válasza Symbio (#7816) üzenetére


GrooveHero
addikt

...ööö...értettem :D Bocs. :D

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#7818) anyuka74 válasza venember83 (#7775) üzenetére


anyuka74
tag

KÖSZÖNÖM MINDKETTŐTÖKNEK. :)
Beszerzem és reménykedem, h ennyiből megúsztam...

(#7819) C@rbon


C@rbon
senior tag

Hali!

Le szeretném cserélni a Codegen tápomat. Jelenleg ez 450W-os.
Most van a gépben:
-E6300
-Gigabyte DS3
-Geil Ultra 2x1Gb
-2x250Gb vinyó
-Galaxy 7600GS - ezt a nem sokára fejleszteném egy HD 3850-re
Minden alapon van és nem tuningolok!

10-12k körül mit tudtok ajánlani, amivel stabil lesz a gép és nem kell félnem ha mondjuk egy 3. vinyót is berakok?

Köszi! :R
Üdv!

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#7820) vadani


vadani
tag

sziasztok
lenne egy elég fontos kérdésem
megfelelö lehet-e egy asus 350 W-os táp
egy 8800Gt-nek egy E6750 es procival 2 winchesterrel és 2 olvasóval
előre is köszi a reakciókat

janissary

(#7821) CséZé válasza C@rbon (#7819) üzenetére


CséZé
őstag

FPS Bluestorm II 400W

(#7822) tony.soprano


tony.soprano
csendes tag

Sziasztok!

Előre is bocs a hosszú kérdésért :)

Nagyobb gépfejlesztés előtt állok és nagyjából már összeállt mi lesz az új konfig. A gondom az, hogy fogalmam sincs milyen tápot és házat lenne érdemes ehhez venni. Tudnátok ebben tanácsot adni? A leendő konfig:

Gbyte P35-DS3(R) + E6750 (3,4-3,8 GHz-en) + 2x1GB RAM + Gbyte 8800GT Turboforce (alap órajel 700Mhz) + Samsung 500GB SATAII + 2 db DVD-drive

Annyit hallottam eddig csak, hogy min. 450W-os legyen a táp. És mivel nem nagyon láttam házat ilyen táppal egyben árulni, gondolom külön kellene megvenni.
(Ha mégis tudnátok ilyen megbízható és praktikus kombinációt, örömmel venném).
Nem igazán akartam sokat költeni a házra/tápra, de annyit mindenképpen beruháznék, hogy teljesen biztonságban legyen a konfig. Tehát a konkrét kérdéseim:

Melyik tápot?
Melyik házat? (a PC asztalomban 24cm (szél) x 48 cm (mag) hely van a midi-toronynak, jó lenne ha továbbra is beférne ebbe (és gondolom a szellőzésnek is kellene helyet hagyni, ha van oldalt v. felül venti) - a mélység mindegy, mert nyitott)

Bocs, biztos sokan kérdezték már ezt, de nem bírom végigolvasni ezt a rengeteg hozzászólást, ezért inkább megkérdeztem...

Köszi szépen!
Zoli

(#7823) Synthwave válasza CséZé (#7821) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A számból vetted ki a szót.:)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7824) Synthwave válasza tony.soprano (#7822) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Samsung vinyót ne vegyél!

Táp: Corsair VX450.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7825) Synthwave válasza djtoomi (#7803) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Elég drága nagykert nézhettél, mert kiskerben láttam 23,5k-ért...Igaz Mistral, de hát csak nem romlik el...:U;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7826) djtoomi válasza Synthwave (#7825) üzenetére


djtoomi
addikt

Mistral az mistral, én amúgy a pixelt néztem. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7827) venember83 válasza vadani (#7820) üzenetére


venember83
nagyúr

:K

(#7828) djtoomi válasza tony.soprano (#7822) üzenetére


djtoomi
addikt

Szia!
Vinyóból mindenképp WD-t vegyél samsung helyett, a többi jó. :K

Ház-táp kombinációi a codegennek vannak, de azon olyan minőségűek, hogy még a kutyának játéknak sem adnám oda. :K
Háznap hát egy CoolerMaster Elite 331 lenne javallott ilyen méretek miatt, tápnak emg Corsair VX450, esetleg FSP BlueStorm2 500W. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7829) Menahem


Menahem
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy FSP BSII 400W-os tápot. Halk, szép, tökéletes :) Viszont szerintetek úgy kell beszerelni, hogy a ventije van alul? MErt az oldalán a felirat így olvasható. Az előző tápom zárt volt, így azt nemtom, hogy a ventije merre állt. Please válaszoljatok, mert épp szerelgetek, és most lenne rá alkalmam esetleg korrigálni a tápon.

(#7830) venember83 válasza Menahem (#7829) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, alul kell legyen a ventije. :K

(#7831) xtmod


xtmod
senior tag

szevasztok.

melyik jobb táp? egy 400-as pfc-s codegen, vagy egy 300-as deluxe?

(#7832) Menahem válasza venember83 (#7830) üzenetére


Menahem
tag

THX! :)

(#7833) djtoomi válasza xtmod (#7831) üzenetére


djtoomi
addikt

Hello!
Mindkettő levélszemét. :U

Menahem: Igen, alul kell elgyen a ventije. ;)

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7834) venember83 válasza xtmod (#7831) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

ez.

Menahem: Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#7835) xtmod válasza venember83 (#7834) üzenetére


xtmod
senior tag

köszi, de csak ez a kettő van itt. ezekből kéne az egyiket egy darabig beépíteni.

(#7836) Skizz válasza xtmod (#7831) üzenetére


Skizz
addikt

Mindkét csirketáp veszélyes lehet a konfigra. Egyik se ajánlott..

(#7837) xtmod válasza Skizz (#7836) üzenetére


xtmod
senior tag

:D jóó. de ha nincs más kéznél? csak nem fog pont most bexarni. ;]

(#7838) venember83 válasza xtmod (#7835) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor mindegy. Az olcsóbbat. Csak az a baj az ilyen egyelőre-megoldásokkal, hogy elég sokáig megmaradnak... Legalábbis én mindig így járok :DDD

Pedig kár lenne azért a Northwoodért.

[ Szerkesztve ]

(#7839) Skizz válasza xtmod (#7837) üzenetére


Skizz
addikt

Fene se tudja.:D
Ha a névleges teljesítményt nézzük... hülye vagyok aztse nézzük. Ha ezek leadnak 12-es ágon egy ventinek való energiát akkor már jol jártál velük.:D Milyen konfighoz kéne? Adatlapodon leirtakhoz?

(#7840) xtmod válasza Skizz (#7839) üzenetére


xtmod
senior tag

nem, ahoz jobb van. asrock (fene tudja milyen modell) alaplap. cerka 2.8d, 1gb ram, x800xt pe vga. 1 vinyó, 1 dvd író, 1 házventi.

(#7841) Skizz válasza xtmod (#7840) üzenetére


Skizz
addikt

Az még tán elindul a 400-as kodegányon. De mihamarabb dobd ki a kutyának, had játszon vele.:D

(#7842) xtmod válasza Skizz (#7841) üzenetére


xtmod
senior tag

:D :D jó, majd kidobom neki.

(#7843) diegho válasza xtmod (#7840) üzenetére


diegho
nagyúr

én azt a gépet rá nem kötném a codegenre... de te tudod.

(#7844) xtmod


xtmod
senior tag

még egy kérdésem lenne. látom vagytok itt páran akik vágják ezt a témát. a kérdésemnek van talán egy kis köze ehez a dologhoz. az alaplapon van egy acpi 2.0 nevű beállítás. lehetőségek: enabled/disabled. mi van akkor, ha engedélyezem. stabilabb lesz az alaplap, mert ez felettebb, vagy nem számít semmit? esetleg ront rajta?

(#7845) hugoo válasza djtoomi (#7828) üzenetére


hugoo
aktív tag

Ha jól emlékszem azt mondta, nem szeretne (feleslegesen) sokat költeni ezekre. Ezért a BS 500 W feleseleges, 400-as is tökéletes...A corsair meg max a hangja miatt lehet jó, bár 17k-ért...
WD vs Samsung kérdés miért ennyire egyértelmű?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#7846) Szten Márs válasza tony.soprano (#7822) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

FSP Bluestorm2 400W, Zalman ZM360B-APS. Igen, egész biztosan nem kell nagyobb. (Lsd: első hsz fogyasztás mérési eredmények)

(#7847) djtoomi válasza hugoo (#7845) üzenetére


djtoomi
addikt

WD sokkal emgbízhatóbb, halkabb, hűvösebb, jobb. ;)
Hát 500W-os 2k-val több mint a 400-as... :U
És mint láthatod procit húzná, meg gondolom vga-t is, szóval legyen ott tartalék, en járon úgy mint én, hogy 360W biztos elég lessz. :K ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7848) Szten Márs válasza djtoomi (#7847) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Neked quad procid van, "kicsit" más a történet... :U
A 360W-os zalman az övénél sokkal áramigényesebb konfigot is elvitt, tuningolva:

# Intel Pentium D 830 @3,75 GHz, 1,425 V processzor
# Coolink U8-92 processzorhűtő
# Asus P5WD2-E Premium alaplap
# 2 x 512 MB Corsair DDR2-1000 memória
# 2 x ATI Radeon X1900 XT videokártya
# 160 GB-os Samsung PATA merevlemez
# 200 GB-os Samsung SATA merevlemez
# Asus DWR-0804P optikai meghajtó
[link]

Ezek után azt hiszem nem kétséges, hogy az övét is röhögve elvinné, tuninggal együtt.

Hoppácska, most látom, hogy a te tuningolt quad procidat is egy 360-as Zalman viszi... (és ugyanúgy 8800GT van mellette) akkor hogy is van ez? :U Meg minek is kéne az az 500W egy core2-höz?

[ Szerkesztve ]

(#7849) djtoomi válasza Szten Márs (#7848) üzenetére


djtoomi
addikt

Úgy,hogy az én tuningolt quad procimmal kb 2 percenként újraindul a gép, amúgy alapon használom procit. ;)
De enyémet a 400-as fsp bs2 sem bírta el tuningolva.
Nem tom E6750 tuningolva mennyit ehet, ezelőtt az volt, de akkor hd3850 mellett, azt rhögve elvitte, igaz, alapon. :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7850) Szten Márs válasza djtoomi (#7849) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor jól értem, hogy khmm... kis csúsztatás van az adatlapodon? ;]

Egyébként a quad procik tuningjához single rail tápok ajánlottak, nem az összfogyasztás, hanem a processzor által lefoglalt 12V-os ágra eső fogyasztás a túl nagy, mivel limitálva van az az ág. A 400-as FSP is azért nem bírta, és az 500-as sem lenne jobb pont ezért, de egy 450-es Corsair teljesen tökéletes, mivel az egész 12V-os teljesítményét egy ágon adja le.
Ilyen gondtól viszont kétmagos processzor esetén nem igazán kell félni, így nyugodtan ajánlható a Zalman. Ha nem így lenne nem ajánlanám ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.