Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40651) swatti válasza BlackSeven (#40645) üzenetére


swatti
tag

Egyáltalán nem engedi vagy megjeleníteni nem akarja és várakozik? Csak azért kérdem, mert pár gépen tapasztaltam, hogy a legutolsó windows update rekord nagy lett ugye és alig akarta betölteni és kicsit lassúcska volt.

[ Szerkesztve ]

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#40652) MolnárPéter válasza swatti (#40651) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Most egy XP SP3-as gépről írok pl:

Hibátlanul megy láthatóan.

[ Szerkesztve ]

(#40653) swatti válasza MolnárPéter (#40652) üzenetére


swatti
tag

Értelek. Win7 alatt teljesen más windows update van egyébként és nekem volt mikor totál beragadt 1-2 gépen.

[ Szerkesztve ]

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#40654) swatti válasza MolnárPéter (#40652) üzenetére


swatti
tag

XP-s gépen nem tapasztaltam ilyet egyenlőre, hogy gond lett volna.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#40655) MolnárPéter válasza swatti (#40653) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Tudom, de Win7 alatt is működik mindegyiken, mert személyesen frissítettem náluk. x86 és x64 alatt is...

[ Szerkesztve ]

(#40656) csaba1203 válasza BlackSeven (#40645) üzenetére


csaba1203
addikt

Semmi ilyen jellegű problémát nem tapasztaltam.Jelenleg Win 7 32 bit az oprendszerem.A memóriahasználaton és a boot időn volna még mit javítani de ezt leszámítva hibátlanul megy.

(#40657) 12-es csaj válasza swatti (#40635) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Az a baj, hogy lassan elemzik a mintákat.

(#40658) Narxis válasza 12-es csaj (#40657) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nincs rá kapacitásuk.

Thanos was right.

(#40659) #41133696 válasza Narxis (#40658) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pontosan, ezért is mondottam volt, hogy nem elég az, hogy az Avast vagy az AVG azzal büszkélkedik, hogy 100 millión használják őket - amit ugye nehéz lenne ellenőrizni, hogy tényleg úgyis van e - , ha egyszer a hatalmas beküldött kártevő mintákat humán erőforrás hiányában képtelenek kezelni.

(#40660) swatti válasza 12-es csaj (#40657) üzenetére


swatti
tag

Manapság a legjobban és leggyorsabban generált vírusokat és mutánciókat scriptelve írnak ami rohatt nehéz követni és nehezen is ismerik fel. Akár 1 paracs segítségével megvátozathatod úgy hogy fel sem ismerik, ha már van botneted akkor meg totál más és más generált vírusok kerülhetnek fel megszerzett oldalakra vagy már megfertőzött gépekre. Hihetetlen nagy gyorsasággal lehet ezzel játszani. A következő új generációs vírusok pedig már megszerzett közösségi oldalakról szerzett infókkal fogják támadni az emberkéket. Szóval egyre jobb és jobb lesz.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#40661) 12-es csaj válasza swatti (#40660) üzenetére


12-es csaj
senior tag

De a gyors mutációk miatt jó a COMODO, ami homokozóban futtatja az ismeretlen - jól írom, az ismeretlen?? - fájlokat, s felhőben elemzik. (Szóljatok, ha nem jól írom, nem szeretném visszaolvasni senkitől kiparodizálva. :DDD )
Az avast!-ról azt a kritikát hallom, hogy beküldik a mintákat hozzájuk, és akár hetekig nem történik semmi.

(#40662) blattida válasza Orlin (#40646) üzenetére


blattida
nagyúr

Egyszerű, gyors, a felismerése annyira nem rossz, viszont nulla konfigurálhatósággal rendelkezik, semmit nem lehet beállítani benne a nyelven kívül.
Gyakorlatilag online tárhelyet árul vele a cég, kapcsolt termék.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40663) blattida válasza 12-es csaj (#40661) üzenetére


blattida
nagyúr

Jól. :K

Ha túl sok mintát kapnak, akkor persze, hogy lassabban végeznek és gondolom prioritás is van a kártevők súlyossága szerint.
Hosszabb távon biztos, hogy automatizálni fognak. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40664) F34R válasza 12-es csaj (#40661) üzenetére


F34R
nagyúr

Volt mikor nem is foglakoztak a mintával , vagy annyira nem foglakoznak vele inkább ez a lehetőség áll fenn , inkább többet dolgoznak fel egyszerre utánna lehet hogy bekerül az adatábázisba A ruszki kaspersky-ba azt becsültem visszírtak hogy következő frissítéssel bekerül :C

(#40665) 12-es csaj válasza blattida (#40663) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Szerény véleményem szerint manapság ez már elég "gáz", ebben a kártevőkkel elárasztott világban. Azt hiszem, automatizáltak, de a rendszer nem működik elég gyorsan és jól. Ez pedig nem előnyös..
Ráadásul, náluk, amíg nincs az adatbázisban, addig nincs védelem ellene.

[ Szerkesztve ]

(#40666) Narxis válasza swatti (#40660) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szóval egyre jobb és jobb lesz.

Szerintem túl van ez lihegve. Én idestova 10 éve netezek, napi 6-8 órát is néha és nem disztingválóm az oldalakat. Mindent megnézek ami érdekel és talán 2-3 esetben találkoztam valamilyen kártevővel 1 évben.

Amondó vagyok, hogy itt a legnagyobb kárt az ún. social engineering okozza, az embereknek kicsit szkeptikusabbnak kellene lenniük az interneten és máris óriási lépést tennének a védelmük érdekében.

Rengeteg embert látok itt is és külföldi fórumokon is akik naponta más vírusirtót használnak és/vagy emellett még egy tucat kiegészítő védelmet feltelepítenek ééés még így is képesek "Am i safe?' címmel topikokat nyitni. Rengetegen benyelik a vírusirtó cégek agresszív félelemre alapozó kampányait azért, hogy vedd meg vagy használd(ingyenes termékek esetén) az ő szoftvereiket. Közel sem ennyire veszélyes az internet.

Thanos was right.

(#40667) BlackSeven


BlackSeven
aktív tag

Sziasztok!

Volt néhány email váltásom az elmúlt órákban a felsőbb vezetés felé, az itteni moderálási "szokásokról". Nem jutottunk egyről a kettőre így úgy döntöttem, hogy maradok, de szigorúan csak olvtársi minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#40668) Tetete1 válasza BlackSeven (#40667) üzenetére


Tetete1
senior tag

Ja. :K

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#40669) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Az AVG 2011 IS a az új programfrissítéseket is leszedi és telepíti? Tehát, nem csak az adatbizis verziókat, hanem magát azt is ha kijön újabb build?

(#40670) MolnárPéter válasza Szellem. (#40669) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Igen, Attila, leszedi, telepíti, mindez beállítás kérdése! Ha jól emlékszem alapból úgy van, hogy naponta megadott időpontban keresi és újraindítást kér a telepítés után, ha kell. Nem biztos, hogy aznap érkezik a programfrissítés, délután nem tudtam manuálisan frissíteni azon a gépen, amiről a screenshot-ot küldtem.

(#40671) dnsi válasza Szellem. (#40669) üzenetére


dnsi
aktív tag

Telepíti azt is.

(#40672) F34R válasza Narxis (#40666) üzenetére


F34R
nagyúr

x2 :P

2 éve pedig magas szinten warez-os és nem lett még zombitemő a gépből, s nem is fog :DDD

(#40673) Nené Fiori


Nené Fiori
csendes tag

Nekem az elmúlt évek során összesen talán két hónapnyi időt volt külön tűzfal szoftver telepítve a gépemre. Comodo 2.4 majd Keiro és outpost voltak. Csak az XP saját tűzfalát használom azóta is és valamelyik AV van mellé feltéve. Hol a NOD, hol avast , most éppen az avg free van fent. Ha nagy ritkán be akart jönni valami kártevő, azt az éppen fent lévő antivírusom megfogta. Egyetlen egy alkalommal sikerült csak bejutnia a gépemre az évek során egynek, de aztán az is le lett szedve, ha jól emlékszem akkor azt az avast szedte le. De nem biztos mert már jó régen történt ez is.
Sosem éreztem késztetést arra, hogy kellene egy plusz tűzfal ami dobálja a figyelmeztetéseket meg állítgassam mit engedjen ki vagy be.

(#40674) #41133696 válasza Nené Fiori (#40673) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jó Internet Security nem kérdez sokat :) Na és összehasonlíthatatlanul nagyobb biztonságot szavatol sokkal mint egy XP tűzfal.

(#40675) blattida válasza Nené Fiori (#40673) üzenetére


blattida
nagyúr

Azon felhasználók közé tartozol, akik nem járnak húzós oldalakra, nem warezolsz, nem folytatsz illegális tevékenységet, nem játszol a gépeden és lan party-kon, nem pörögnek nálad külső adathordozók és ésszel netezel.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40676) Kezdő vagyok válasza blattida (#40675) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Van egy idős ismerősöm,ő az én jó példám.
Kb.másfél éve van számítógépe,de az általam kiváltott EICAR tesztes riasztáson kívül más riasztása nem volt.
Igaz,volt kb.3000 adware tracking cookie-ja :) :) :)

(#40677) blattida válasza Kezdő vagyok (#40676) üzenetére


blattida
nagyúr

Biztos szereti a sütit. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40678) Kezdő vagyok válasza blattida (#40677) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ja,irtó veszélyes támadás :K :K :K
Én engedném vírusírtó nélkül netezni,komolyan.....
AVG free 8,majd 9 van a gépén.
A 2011-es összesz...ta magát egy hónap után.

[ Szerkesztve ]

(#40679) 12-es csaj válasza Kezdő vagyok (#40676) üzenetére


12-es csaj
senior tag

De nekem se nagyon volt riasztásom...
Az egyik barátnőm MP3-át leszámítva legutóbb talán olyan linkre, ami csak ott volt, rá se mentem.
Előtte februárban (!) volt riasztásom.

Igazság szerint azt is meg kell említeni, hogy mint a 4 bizt.szoftverem ült 7 kártevő felett, amit az ESET Online vett észre. Bár, gondolom, nem lehettek veszélyesek.

(#40680) MolnárPéter válasza Nené Fiori (#40673) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Teljesen jól csinálod, megértelek, ha nem használsz külön tűzfalat. Pár éve nagyon megtetszett az OA (2-es verzió), azóta az volt fent az XP-men, de előtte sokáig nem volt tűzfalam, nem éreztem hiányát. Persze korábban volt fenn a jó öreg Comodo 2.4 is, azt is nagyon szerettem, a Kerio 2.5-öst is.
Az Outpostot (2-4-es verziók örök élet licensszel) nem szerette az akkori vasam. Hiába tettem fel akár újrahúzott oprendszerre is, a flint.sys drivere folyton elhaláloztatta kéken a gépemet.
Amíg nem volt 64 bites OA, addig vagy a Win7 saját tűzfalát, vagy a CIS-t használtam, elégedettt voltam mindkettővel. Amúgy van olyan ismerősöm, akinél az új AVG megy Win tűzfallal. Ő sem szereti a sok kérdezgetést és eddig soha nem kapott be semmit, természetesen nem warezol és egyebek...

[ Szerkesztve ]

(#40681) Kezdő vagyok válasza 12-es csaj (#40679) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nála csináltam Eset online scant(közben elmentünk megvacsorázni,míg megcsinálta :DD :DD :DD )
De semmit sem talált,abszolút....
+MBAM+A-squareed(akkor még volt)+Spyhunter+Spyware Terminator+SAS....
Eredmény:sütik ;]

[ Szerkesztve ]

(#40682) blattida válasza Kezdő vagyok (#40678) üzenetére


blattida
nagyúr

Lehet, hogy csak rendesen takarítani kellett volna a gépen a 2011-es előtt... :K
Egy av sosem árt, az azért legyen. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40683) MolnárPéter válasza blattida (#40682) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Szerintem is kis pucolás nem ártott volna. :K

(#40684) 12-es csaj válasza MolnárPéter (#40680) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Én is lustaságból használok win7 tűzfalat. Félévente riaszt egy-egy megbízható programomra, nem akarja kiengedni, azt engedélyezem. Össz-vissz ennyi. Nem bírnám a sok kérdezősködést.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Egy AV egy gépre? Jól értem? Azért ez viszont nem hangzik jól, én így szívtam meg....

[ Szerkesztve ]

(#40685) Kezdő vagyok válasza blattida (#40682) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Megvolt,regedit+Total commander az AVG remover UTÁN....
Vagy túltakarítottam?
Ezek az antispywarek persze nem egyszerre voltak a gépén,csak egymás után kb.3 hónap alatt egy scan.

[ Szerkesztve ]

(#40686) blattida válasza 12-es csaj (#40684) üzenetére


blattida
nagyúr

Ilyen felhasználónak, természetesen.
Ha lenne egy tizenéves unokája, aki időnként megfordulna a gépén, akkor természetesen kevés lenne... ;]

Kezdő vagyok
A 2011-es felrakása előtt?

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40687) Nené Fiori válasza blattida (#40675) üzenetére


Nené Fiori
csendes tag

Szia!

Azért én sem vagyok annyira angyal és bizony látogatok (fogalmazzunk úgy) nem teljesen biztonságos oldalakat is. Igaz nem naponta, de azért elő-elő fordul.
(két naponta ;] )
A windows xp tűzfala az általam mint tűzfaltól elvárt egyetlen feladatát teljességgel ellátja. Azt a feladatot, hogy láthatatlanná teszi kifelé a portokat. A védelem többi része meg ahogy mondod is. - ésszel netezek.

[ Szerkesztve ]

(#40688) Kezdő vagyok válasza blattida (#40686) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Hááát igen,unoka nincs....
Csak az AVG link scannerét szereti...

(#40689) 12-es csaj válasza blattida (#40686) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Én se játszottam, nem néztem pucér lányokat (vajon miért? :DD :DD ), nem warezoltam - akkor még, stb.
Viszont IE6, nem frissített XP SP2, 0 hozzáértés, az volt.

(#40690) Kezdő vagyok válasza blattida (#40686) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Első feltelepítésnél nem voltam elég alapos,utána halt meg 1 hónapra a 2011-es.
Takarítás után újra feltettem:"a számítógép veszélynek van kitéve"
Az antispyware+antivirus nem volt hajlandó frissíteni.
A többi része viszont IGEN :F,csak ez a két komponens nem működött...

[ Szerkesztve ]

(#40691) blattida válasza Kezdő vagyok (#40688) üzenetére


blattida
nagyúr

Úgy azért könnyebb. :K

12-es csaj
Gondolom hetero vagy. ;]

Mondjuk IE6(!) és nem naprakész oprendszer mellett nem nehéz koszolódni. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40692) Nené Fiori


Nené Fiori
csendes tag

Egy kérésem lehetne?

Be tudnátok tenni képet vagy linket (de ne a magyart mert az még a régi) ahol megnézhetném, hogy mi a különbség az AVG Antivírus free és az AVG Antivírus fizetős változata között?

Köszönöm.

(#40693) 12-es csaj válasza blattida (#40691) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Az lehetett az ok. :DD
Egy valami biztos: a vírusirtó, rajta kívülálló okokból nem tudta kiirtani a dögöket. Jó, "ő" is sáros volt, de akkor én a leginkább.

(#40694) blattida válasza Nené Fiori (#40692) üzenetére


blattida
nagyúr

Tessék.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40695) Nené Fiori válasza blattida (#40694) üzenetére


Nené Fiori
csendes tag

Köszönöm szépen. :R :)

(#40696) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#40690) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Lehet,hogy azért volt ez,mert lestrapált a win?
Mert utána az AVG 9 free símán felment a rossz 2011 után :F

(#40697) #41133696


#41133696
törölt tag

Hmm, azért ezek a gynegébb lábakon álló cégek, mint amilyen az AVG vagy az Avast, érthetetlenül magas árszintre lövik be magukat. AVG IS lol, 55 $

(#40698) blattida válasza 12-es csaj (#40693) üzenetére


blattida
nagyúr

Te voltál a kívülálló ok? ;]
Nem kellett volna annyit iszap birkózni, ez a tanulság. :K :D

Kezdő vagyok
Legalább is a registry. :K

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40699) 12-es csaj válasza blattida (#40698) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Szerintem egy fertőzött PC-n nem lehet annyival elintézni a dolgokat, hogy rákattintunk a mozgatás karanténra gombra. Vagy de, és rosszak a tapasztalataim? :DD

(#40700) Kezdő vagyok válasza blattida (#40698) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az a baj,hogy igazán erre a registry tisztításos dologra egyetlen egy jó megoldást tudok:
Win újratelepítés,az király :K
És mivel készen kapta a laptopját,gari lejárt,fizetnie kéne érte(mert ugye miért is kapott volna a laptoppal telepítőlemezt. :U)
Plusz még a rajta levő progik+driverek telepítői sincsenek meg.(Amit készen kapott,feltelepítve mindennel.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.