Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41201) Imi1981 válasza GEPESZ66 (#41198) üzenetére


Imi1981
veterán

Az első az milyen IS 2011 akart lenni mert az lemaradt!

(#41202) Fire/SOUL/CD válasza GEPESZ66 (#41198) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Feltételezem az első az KIS akart lenni. Ha így van, akkor a KIS jobban fogja a gépet, mint az AVG IS.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41203) blattida válasza GEPESZ66 (#41198) üzenetére


blattida
nagyúr

Imi1981

:K aspersky.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41204) Imi1981 válasza blattida (#41203) üzenetére


Imi1981
veterán

Közben rájöttem a válaszokból. :D

McKane ment a privát!

[ Szerkesztve ]

(#41205) Imi1981 válasza Fire/SOUL/CD (#41202) üzenetére


Imi1981
veterán

Amúgy neked a kis cf2 beta van fen?Mert én csak beta változatot találtam!Mármint cf2-ből.

(#41206) Fire/SOUL/CD válasza Imi1981 (#41205) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem béta. :N Volt egy-két nap, amikor elérhető volt a végeleges, mielőtt valamiért visszavonták az 556-os buildeket. Azt ne kérdezd miért, mert nem tudom pontosan, mert nincs infó...(épp most "beszélgetünk" a másik topicban erről, ki milyen infóval rendelkezik a dologról)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41207) Imi1981 válasza Fire/SOUL/CD (#41206) üzenetére


Imi1981
veterán

Most már találtam cf2-őt de csak KIS-ből!KAV-ból cf2-őt nem tudod honnan lehetne leszedni?

Amúgy szerinted hogy jönne ki a KAV a Comodoval?A Comodo persze AV nélkül lenne.Csak mert azt akarom kipróbálni.Vagy próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#41208) csaba1203 válasza Imi1981 (#41207) üzenetére


csaba1203
addikt

Parancsolj :D
[link]

Nem igazán szeret mást maga mellett!

[ Szerkesztve ]

(#41209) Fire/SOUL/CD válasza Imi1981 (#41207) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Utoljára még a KAV 2010 + Comodo 4.1 párost próbáltam, azok jól kijöttek egymással. Ha tippelnem kellene, akkor a KAV 2011 + Comodo 5-el sem lesz gond...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41210) Imi1981 válasza csaba1203 (#41208) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! :D

Fire/SOUL/CD hát megpróbálom.De azért csináltam egy mentést hátha gond lesz! :DDD

(#41211) Szellem. válasza Imi1981 (#41207) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem javaslom a használatát a KIS/KAV CF2-nek. Technikai okok miatt (hibás működés) miatt vonták vissza!! Várd meg, míg hivatalosan kiteszik az oldalukra!

(#41212) Thusor


Thusor
őstag

Szerintetek elegendő védelem az ESET Smart 4-ben ha valósidejű védelemben és e-mail védelemben minden filet ellenőriz, de webvédelemben csak bizonyos kiterjesztéseket? Nekem kicsit lassította a netem, most érezthetően gyorsabb hogy nem mindent ellenőriz a webvédelme.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#41213) McKane válasza McKane (#41200) üzenetére


McKane
senior tag

Köszönöm, már kaptam,meglett!

:R :R :R :R :R :R :R :R

akkor már tárgytalan!

(#41214) 12-es csaj válasza McKane (#41213) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Csak nem a magyar vírusirtót szeretnéd leváltani? :F :B

(#41215) Imi1981 válasza Szellem. (#41211) üzenetére


Imi1981
veterán

Pontosabban milyen hibás működésről van szó? :D

Thusor a Nod lassította a neted?Nekem eddig az lassította legkevésbé az összes közül!Talán még az MSE amit szintén nem vettem észre netezésnél de abban nincs webvédelem. :D

[ Szerkesztve ]

(#41216) McKane válasza 12-es csaj (#41214) üzenetére


McKane
senior tag

nem! :D az marad az asztali gépen! Tőle nem válok meg.. ;]

csak a környezetemben elárasztottam az avg 2011 free-t, és mindenki dicséri/dícsérte..
hogy gyorsabb lett a gép mint amikor avast volt fennt (általában azt szoktam felrakni ingyenes és magyar nyelvű mivolta miatt) meg hogy, nagyon jól fogja a kártevőket, netbookon meg nem fogja a gépet.. van 2 db samsung n210 , azthiszem, a szűk családi körömben.

szerk1: a VirusBuster labornak meg szorgosan küldöm a vírusmintákat :D kb 200 MB-nál vagyok már a hétvégén,amit küldtem nekik.. :U

[ Szerkesztve ]

(#41217) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Itt kialakult köztem és valaki más között egy vita, a vírusok számítógépre kerülésének módjáról. Mi a véleményetek erről az egészről? Azt sejtem, hogy egyikünknek sincs teljesen igaza, de végül is most mi van?

McKane:
Igen, az avast! fogja a gépet. Először én se tudtam, de aztán mikor kezdtek bajok lenni az internettel, akkor néha kikapcsoltam, meg kétszer le is szedtem. Érezhetően, sőt, sokkal gyorsabb lett a gépem. Csak azért van most is fent ettől függetlenül - a megszokás hatalmán kívül - mert engem nem nagyon zavar a lassulás, meg mert úgyis leginkább netezek. A netet csak kicsit lassítja, de abban se vagyok biztos, mert mindig más a net sebessége. Azért is kérdeztem meg itt a népet pár napja erről.
Itt látszik az avast "kiváló" felismerése: most, hogy a környezetedben AVG-t raksz fel, elkezdenek ismerkedni az emberek a vírusriasztásokkal, mint olyannal... :))

VirusBuster: Ennyire rossz a felismerése, vagy ennyire sok mintán teszteled? Mert őrült sok mintát küldesz be nekik... :) Ez amúgy becsülendő. Nemcsak támogatod a magyar terméket, hanem igyekszel jobbá tenni azt. :)

A másikra visszatérve: Egyébként azt nem értem, hogy ha a szakértők nem szeretik/nem használják, pl. jelen fórumban sem, akkor miért ez a (talán) leggyakrabban ajánlott ingyenes vírusirtó?

[ Szerkesztve ]

(#41218) McKane válasza 12-es csaj (#41217) üzenetére


McKane
senior tag

tudod, szerény véleményem szerint, a gyakorikerdesek.hu nem ér 10 Ft-nál többet.. :U
ami ott leírva vagyon,arra ne vegyél mérget.. inkább gyere ide,itt kérdezzél,még talán segíteni is tudnak.. :K ki tapasztalatból,ki tudásból..

szerk1: akármit is raksz fel, 100 százalékos védelem ugy sincs.. :)

[ Szerkesztve ]

(#41219) 12-es csaj válasza McKane (#41218) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Nem, nem én voltam a kérdező. :DD Én egy válaszoló voltam.

Most mire írtad, hogy nincs 100%-os védelem? :) A VB-re?
Az AVG és a COMODO már megközelíti. De a NOD32 is jó. Főleg mióta megmentett az Online-ja, azóta becsülöm.

(#41220) Szellem. válasza Imi1981 (#41215) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem akarok lustának tűnni, de a Kaspersky-s topicban leírtam.:) Ott megnézheted.

(#41221) HarryPotter válasza Szellem. (#41220) üzenetére


HarryPotter
őstag

szia Plag!!! rég hallottam felőled. ;) on-ban: mi ez a vipre "mánia"? legutóbb, amikor itt jártam, ami mondjuk nem tegnap volt, még mindenki szidta,...ezek szerint fejlődött?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#41222) McKane válasza 12-es csaj (#41219) üzenetére


McKane
senior tag

a 100%-ot arra értettem hogy igen tanácsolták ott,hogy az avg-t töröld, vipre-t tegyél fel... stb.. ;] teljesen mindegy mit használsz,ugyis egyszer bejön az,ami nem kéne.. :))

A VirusBuster meg nem 100%-os védelmet nyújt, hanem 150%-ot.. :P (hú,ezért a kijelentésemért mit fogok itt kapni a fórumon ;] )

[ Szerkesztve ]

(#41223) Szellem. válasza HarryPotter (#41221) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Szia Álmos!

Mi a helyzet veled? Én is rég láttalak! Meg régen beszéltünk egymással! :)
Nem mánia ez, hanem elég jó lett a program. Elég erős a védelme, és pici az erőforrás igénye. Nem lassít, nem terhel. Persze, ez sem 100%-os védelem, de jó.

(#41224) Imi1981 válasza Szellem. (#41220) üzenetére


Imi1981
veterán

Elolvastam!Hát a net lassítást már meg is tudom erősíteni mert nekem rohadtúl lassította a böngészést, de amúgy simán megvoltak a comodoval,pedig csak kikapcsoltam a comodo AV-jét, nem szedtem le.A gépet nálam nem is fogta nagyon pedig nincs bika gépem de a netet annál jobban.Amúgy nekem nagyon tetszene,csak oldanák már meg ezt a net lassítást mert az szörnyű!Csak ez miatt nem használom! :D

[ Szerkesztve ]

(#41225) HarryPotter válasza Szellem. (#41223) üzenetére


HarryPotter
őstag

3G nokia booklet-et "nyúzok", erre kerestem védelmet, de győzött a megszokás, és eset nod 32 lett, csak az av, nem az is. 1GB rammal az embernek végül is óvatosnak kell lennie, nem lehet nagy lábon élni, be kell osztani, mint a jóféle pálinkát... :DDD third party tűzfal nincs, de a w7 saját tűzfala talán elég lesz. egyébként hál istnennek minden oké, lekopogom...felétek?

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#41226) 12-es csaj válasza McKane (#41222) üzenetére


12-es csaj
senior tag

A VirusBuster meg nem 100%-os védelmet nyújt, hanem 150%-ot.. :P (hú,ezért a kijelentésemért mit fogok itt kapni a fórumon ;] )

Nekem tetszik ez a fanatizmusod, ugyanúgy, mint blattidáé!
Mindkettőtök fanatizmusa mögött látok egy-egy elvet, ami tetszik. :) (Na jó, ezt most vagy érted, vagy nem. :)) )

De nem én voltam a GYK-n a kérdező!!! Hanem valaki benyögte, hogy vírust csak úgy lehet kapni, ha telepítjük, magától nem települ, és vitába szálltam vele.

Hány gépre raktál AVG-t? (Nyilván nem pontos számot kérek. ;] )
Mindenki elégedett felhasználója lett?

(#41227) HarryPotter válasza McKane (#41222) üzenetére


HarryPotter
őstag

vb 150%? Családi biznisz? vagy részvényes vagy a cégben?
komolyra fordítva: biztos jó, csak legfeljebb nem a legjobb. de egy átlag usernek az első 5-7 av software szerintem ganz egal, hogy egy kis képzavarral is éljek.

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#41228) HarryPotter


HarryPotter
őstag

mondjuk azt egyfelől továbbra is örömmel látom, másfelől egy kicsit meglep, hogy az az egész antivirus ipar nagyrészben kelet európai: nod szlovák, kaspersky, outpost orosz, bitdefender román, virusbuster magyar (a'lá McKane), avast cseh, etc...

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#41229) Fire/SOUL/CD válasza Imi1981 (#41224) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Te úgyis szeretsz kipróbálni kergetőket, javaslom tégy egy próbát a TrustPort IS 2011-el.
A RAP teszten egész jó helyen áll, nem kérdez szinte semmit, viszont amikor kell akkor igen.
Alkalmazásokat első indításukkor megfogja, de utána már simán indulnak.
Jobban belekukkantva a beállításokba feltűnt a sandbox, bár bevallom, még nem teljesen értem, hogy mit keres a on-demand/on-access scanner beállításainál... :F
2 motor dolgozik benne, AVG és BitDefender, ennek ellenére nem fogja durván a gépet, bár érezhető a jelenléte. A 30 napos trial napi 1x frissít (automatikusan), de kézzel indítva szinte óránként jött le frissítés, elsősorban bitdefender adatbázis, de 2-3x AVG is...Scan-je is elég gyors. W7 x64 alatt van telepítve, zavartalanul működik, nem blokkolt oldalakat feleslegesen, alkalmazásokra nem mozdul ha nem kell, szóval rövid használat után korrekt cuccnak tűnik.

Gyári oldal

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41230) HarryPotter válasza Fire/SOUL/CD (#41229) üzenetére


HarryPotter
őstag

majdhogynem a legjobb.... :R

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#41231) Imi1981 válasza Fire/SOUL/CD (#41229) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát a sima AV-t lehet kipróbálom de csak holnap,ma már nincs kedvem.De amúgy már jóval ritkábban próbálgatok,a kaspersky elött kb 1 hónapja nem próbáltam semmit csak a CIS-t használtam.IS-t nem rakok fel mert a comodo-t nem akarom leszedni azt nagyon megszerettem,a próbáig inkább kikapcsolom az AV-jét. :D

(#41232) 12-es csaj válasza Imi1981 (#41231) üzenetére


12-es csaj
senior tag

De nem jött be neked az AV-je? Vagy annyira hajt a kíváncsiság, hogy kipróbálsz még mást is, így is úgy is?

(#41233) Imi1981 válasza 12-es csaj (#41232) üzenetére


Imi1981
veterán

Inkább csak a kíváncsiság.Amúgy nekem egész jónak tűnik a CIS AV-je és el is voltam vele eddig de most Fire kíváncsivá tett ezzel a TrustPort mertr nagyon jó helyen van azon a Rap teszten.Azt meglátom hogy fenthagyom e vagy visszakapcsolom a CIS saját AV-jét,és utána megint leállok a próbálgatással kicsit hosszabb ideig. :D

(#41234) 12-es csaj válasza Imi1981 (#41233) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Amúgy te kb. egyik vírusirtót se szólod le. :) Meg vagy velük békülve, ahogy látom.

(#41235) Imi1981 válasza 12-es csaj (#41234) üzenetére


Imi1981
veterán

Mert nincs miért leszóljam őket.Amelyikben csalódok azt majd leszólom!Amúgy van amit nem szeretek pl a Panda 2010-2011-es termékek mert szinte használhatatlan lesz mellette a gépem!A védelmével nincs bajom azzal se.Meg a Norton ami nekem annyira már nem tetszik a gyenge adatbázisa miatt de más meg ellensújoza benne a gyenge adatbázist.Az új vírusokat amikor fent volt nálam szinte negyedét talán ha detektálta de akkor már sokat mondtam.De a viselkedés elemzője viszont meg jó!Hát ennyi. :D

(#41236) csaba1203 válasza Fire/SOUL/CD (#41229) üzenetére


csaba1203
addikt

Azért nem semmi ez a Trustport.Nem tűr meg semmilyen védelmet maga mellett:
[link] :D

Szegény MBAM-ot is vírusnak nézte és törölte.A másik oldalon nem egy pehelysúlyú versenyző az biztos :D

(#41237) L7wy válasza csaba1203 (#41236) üzenetére


L7wy
őstag

Jó a zene :)

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#41238) riki válasza McKane (#41222) üzenetére


riki
senior tag

Nem akarom túlzottan dicsérni munkád,a honi kergető támogatásában,de volt már,hogy 3-szor ! fríssitett egy nap. Sajnálom,hogy mások még idegenkednek tőle.Pedig szerintem egy nagyon jó kergető lett belőle.Szinte észrevétlen,nem terheli a rendszert,nem rinyál,és nem akar többnek látszani mint kéne. /norton360/.És még az emberben benne van a tudat,hogy ezt hazai emberek készítették a világnak. :C

(#41239) blattida válasza 12-es csaj (#41226) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem vagyok cis fanatikus. :N ;]

Ha valami nem jó benne, vagy hibás, ugyanúgy leírom, olvashatod a topikjában, ha meg olyan volt, itt is leírtam... :K
Többször leszaroztam, igaz , hogy nagyrészt még a négyes build-jeire vonatkozólag... :K

McKane-nel ellentétben én nem küldök mintákat a comodo-nak, csak ha olyat találok, melyet nem ismer, az pedig kevés. Két év alatt, mióta CIS létezik, összesen nem küldtem be nekik 100MB-nyi mintát... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41240) Narxis válasza 12-es csaj (#41234) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sok itt a fanatikus. :)

Thanos was right.

(#41241) blattida válasza 12-es csaj (#41234) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ismert av-n mindegyike van annyira jó, hogy különösebben nem kell leszólni őket. :K
Kicsi különbségek vannak, és az emberek azok alapján választják ki az adott védelmi megoldást, amelyik vagy legjobban tetszik nekik, vagy egy adott helyzetben megoldotta a kártevő problémájukat vagy megmentette a gépüket.

Szignatúra alapú védelem esetén mindig lesznek olyanok, akik ezt találják meg és lesznek olyanok is, akik pedig azt, mivel csak erre alapozva nem lehet 100%-os felismerést produkálni.

Tehát Norton megfogja ezt, Avira megfogja azt, Kaspersky megfogja amazt, Avast megfogja emezt és így tovább...minták alapján mindig ez marad a helyzet. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41242) riki válasza blattida (#41239) üzenetére


riki
senior tag

Sajnos ,kicsit pontosítanom kell a dolgokat.McKane mielőtt beküldi ,leteszteli a mintákat és csak azokat küldi be ,amelyeket a VB nem ismer. Nem véletlenül mondtam ,hogy van olyan nap amikor 3-szor frissit. Igaz nem alap beállitáson .Ezért minden tiszteletem lelkes munkájáért. :R :R :R

(#41243) Szellem. válasza McKane (#41222) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Aztán milyen az új 7-es VirusBuster? Lassít, terheli a rendszert? Vírusokat mennyire fogja?
Képet benyomhatnál róla. Új GUI van már?

(#41244) csaba1203 válasza blattida (#41241) üzenetére


csaba1203
addikt

Na kb ez az igazság nagyvonalakban,ahogy leírtad.Mindenkinek saját magának kell eldönteni mik a legfontosabb szempontok a védelmet illetően :D

(#41245) blattida válasza 12-es csaj (#41217) üzenetére


blattida
nagyúr

Magától valóban nem jön be semmi, viszont hozhatja magával más.

A felhasználón múlik a legtöbb, viszont az is igaz, hogy az ésszel netezés önmagában nem garantálja a kártevőmentességet, ma már nem marad senki sem tiszta, ha netezik, külső adathordozót használ és/vagy gyermeke van.

A jóérzésre, hiszékenységre, empátiára is alapoznak a vírusírók, a legtöbb felhasználó nem olyan képzett, hozzáértő, tapasztalt, hogy hogy mindent alapból tiltson, blokkoljon vagy kellően elővigyázatos legyen.

De még ha el is lehetne érni, hogy az emberek használják a józan paraszti eszüket, akkor sem működne ez a fajta védelem, ez ma már kevés.

Az, aki ekkora barom, hogy ezt tanácsolja: "Ha nem akarsz vírust, akkor nem töltöd le a vírust, kb. ennyire egyszerű. " egy nyilvános fórumon, azzal nem lehet mit kezdeni.
Ez kábé a kend a hajadra kategória, ez nem segítség, ez a másik lenézése és leszarása, nagyjából.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41246) Pano válasza Szellem. (#41243) üzenetére


Pano
addikt

Nem terheli a rendszert, vírusokat még mindig ugyan olyan arányban fogja, mint eddig. Csak belső motor változtatások történtek lényegében - mint egyfolytában az elmúl kb 5 évben-, új GUI még nincs.

(#41247) Pano válasza blattida (#41245) üzenetére


Pano
addikt

Jut eszembe blattida.. fenn van a CIS 5 újra. Egy hosszabb elemzést írok neked, amiben kifejtem a véleményem, amiből hiányoltad a konkrét alátámasztásokat és "bizonyítékokat".
Mivel elég hosszú lesz, sztem vagy elküldöm neked, vagy felteszem valahova.

(#41248) polonic válasza Pano (#41247) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem más is kiváncsi lehet rá. Írd be ide. Aki akarja elolvassa, aki nem, az átugorja.

(#41249) blattida válasza Pano (#41247) üzenetére


blattida
nagyúr

Nyugodtan tedd föl ide vagy a cis topikba! :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41250) Szellem. válasza Pano (#41246) üzenetére


Szellem.
nagyúr

És mennyire fogja a vírusokat? Szar a felismerése?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.