Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41251) GEPESZ66 válasza Imi1981 (#41235) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A 2011-es Panda termékekre azt írják, hogy nagyon kicsi a rendszerterhelése.Akkor ez nem igaz, használtad?

(#41252) Pano válasza blattida (#41249) üzenetére


Pano
addikt

Okés. Majd ahogy időm engedi befejezem, szerintem holnap estére meglesz.

(#41253) Pano válasza Szellem. (#41250) üzenetére


Pano
addikt

Lehetne jobb is. De ha mindenképp számot akarsz, én detektálási arányba körülbelül olyan 80-85%-ra tenném, ha nevezne egy független tesztre.
Viszont sypware detektálásban még mindig rohadt gyengus, én ezt vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#41254) riki válasza Pano (#41246) üzenetére


riki
senior tag

Bocs,de a megfogalmazásoddal nem igazán tudok egyet érteni. A kergető része igen sokat fejlődött az utóbbi időben. Bizony már nem a futottak még kategoriába tatozik.Hála a lelkes "virusvadászoknak". Az adatbázisa bizony már lassan eléri a nagyokét, az IS-ben meg az agnitum motor dolgozik . Azért ez már fejlődés nem ? A sy-programokhoz csak anyit,hogy én az ASC szoktam nézni,és kevesebbet talál mint a nagyok után.

[ Szerkesztve ]

(#41255) ludla válasza Pano (#41253) üzenetére


ludla
őstag

Igen Spyware és adaware-re nem a legjobb a Vírusbuster, ezt nekem is alátámasztotta a support, ők is tanácsoltak mellé egy spyware keresőt, ami nem gond mert vannak ingyenesek.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#41256) Pano válasza riki (#41254) üzenetére


Pano
addikt

A Virusbuster folyamatosan fejlődik, mert van hova. Az IS-nek tudatában vagyok, amúgy az kölcsönös licensz, ugyanis első körben a VB adta az Agnitumnak a motorját, majd ők vissza az IS-be :)
Viszont abban egyet kell értened velem, hogy a dédelgetett motoron kívül másba igen ritkán helyeznek csak energiát [ami érthető, mert nem a lakosság vagy a vállalati szférából élnek meg, hanem a külföldi fejlesztőkből, akik azt licenszelik, veszik meg].
Az tény, hogy eleve a VB Kft hozzáállása példa értékű az ügyfelek iránt, de vírusvadászat, ide vagy oda, van még hova fejlődni detektálásba, hidd el. Feküdj csak jobban rá és meglátod.

Mielőtt félre értenél, nem vagyok én ellene a Virusbusternek, régen magam is vásároltam tőlük licenszet és használtam is. Én örülnék a leges legjobban, ha mondjuk egy MRG vagy AV-Comp. teszten ott látnám az első 5-10 helyezetben. De ettől még sajna nagyon messze vagyunk amíg a sypware detektáláson nem javítanak. Ami szerintem létfontosságú lenne már, mert a fertőzések közel 80%-át már azok teszik ki, nem úgy van mint 5-10 éve.

[ Szerkesztve ]

(#41257) McKane válasza Szellem. (#41243) üzenetére


McKane
senior tag

na, akkor sorjában..

fanatizmus: nemtudom, de én szeretek nekik segíteni. amugy is mindig megköszönök,megírják,hogy milyen eredményre jutottak az elemzések során.
a beküldött mintákra: ugye a vteszt.szuny.com -ról amit letöltök csomagokat/fájlokat, kicsomagolom,amit nem ismer fel, újra ZIP fájlba rakom és máris küldöm nekik. ergo,azokat amiket nem ismer (még) a program. Meg van még egy oldal,( m-a-l-w-a-r-e-d-o-m-a-i-n-s ) ahonnan ilyen dolgokat lehet leszedni. ezt a két "gyűjtő" oldalt ismerem.
nem sok helyről gyűjtök, de próbálkozok. ;)
GUI: nálam spec nem változott még, a support még mindig azt hajtogatja, hogy dolgoznak a fejlesztők rajta.. elméletileg még jön egy új verzió, évvége fele,ez támogatja majd hivatalosan az office 2010-et.

azért használom, küldök vírusmintákat dögivel, mert mostanság mindenki azt hajtogatja ugye,hogy magyar termék-magyar munkahely.

(#41258) csaba1203


csaba1203
addikt

F-Secure IS 90 napos promó:
[link] :D

(#41259) Narxis válasza csaba1203 (#41258) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz. Ebből már annyi promo van, hogy egy életre "betáraztam"... :D

Thanos was right.

(#41260) Sz_Imre válasza McKane (#41257) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Ha már szeretsz mintákat gyűjtögetni, akkor én tudok neked vírus mintát adni, régi illetve új vírusokat tartalmaznak.

(#41261) csaba1203 válasza Narxis (#41259) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD :DDD

(#41262) eurolac


eurolac
senior tag

Ma is van programfrissítés az AVG 2011-hez.

"Program update AVG 2011 Free 10.0.1152 ................... October 25, 2010"

Eurolac

(#41263) McKane válasza Sz_Imre (#41260) üzenetére


McKane
senior tag

ment privát üzenet! :R

(#41264) Sz_Imre válasza McKane (#41263) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Vissza is ment a privát üzenet! :R
Jó tesztelést hozzájuk! ;] :DDD

(#41265) riki


riki
senior tag

Érdekes ,ma már szép zöldben virít a Wot a Pcworld oldalán,chrome sem akadékoskodik. Tehát a tegnapi dolog nem volt véletlen. ;]

(#41266) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Nézegessetek egy kis videót a védelmi programok összehasonlításáról!
Van itt minden, Bitdefender vs. Eset Nod32, Trend Micro 2011 vs. F-Secure 2011, Norton 2011 vs. Comodo, stb. stb.

[youtube link]

Na mi a véleményetek? :D

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#41267) F34R válasza sznorbi2 (#41266) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez Oylan mint lánygány99 channel-je ;]

(#41268) tintirin


tintirin
tag

Sziasztok! Már rég voltam a fórumon ideje megosztanom egy tapasztalatom!
G data 2010-es változatot használtam majd 1 évig de nem teljes megelégedettséggel iszonyú módon lassította a nettet és a gépemen is észrevettem a lassulást. Kb 6 hónapig vártam a 2011-es Magyar változatot de nem jelent meg ezért felraktam az Angol verzióját. Ami még nagyobb csalódást okozott, még jobban lassult minden. A proci 4 mag, Nvidia G force 9600 videó kard, 2g memó. Win 7 op rendszer (eredeti)

(#41269) F34R válasza tintirin (#41268) üzenetére


F34R
nagyúr

Nos hát vannak hasonló alternatívák , ha gondolod Norton 2011-es termékei jóra sikeredtek egy próbát megér ;)

(#41270) tintirin válasza F34R (#41269) üzenetére


tintirin
tag

Magyar nyelvű?

(#41271) Imi1981 válasza GEPESZ66 (#41251) üzenetére


Imi1981
veterán

Azt láttam én is hogy azt írják de nekem akkor is iszonyúan fogja a gépem és a netem is win 7-en!És a boot idő is kb négyszeresére nőt!Lehet hogy kevés neki az amd sempron 3000+1.67 GHz proci és a 2.5 GB ram win 7-el fűszerezve!De régebben olvastam olyat aki azt írta hogy egyáltalán nem fogta a gépét!Egy erős gépen lehet más a helyzet de az enyémet szinte használhatatlanná teszi.Azt azért hozzá teszem hogy nem mostanában próbáltam! :D

(#41272) blattida válasza F34R (#41267) üzenetére


blattida
nagyúr

Szólítsalak BEAR-nek vagy DEAR-nek? ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41273) F34R válasza tintirin (#41270) üzenetére


F34R
nagyúr

Természetesen van magyar nyelvű próbaváltozat is ;)

(#41272) blattida

PEAR kérlek ;]

(#41274) Greenebola


Greenebola
senior tag

Sziasztok erről hallót már valaki ,hogy AVERT scanner?
raymond oldalán véltem felfedezni annyit értek ,hogy 8 AV motor dolgozik benne (Asquared, ClamWin, Vba32, Trend Micro, VIPRE, Sophos, Panda, Avira) + bele van építve a CCleaner stb...
Ez a Sufni Tuning On-Demand Scanner :DDD letöltené a 8 AV adatbázisát és aztán keresne?

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#41275) Narxis válasza sznorbi2 (#41266) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az ilyen vs. tesztekre ne pazarold az időd mert annyit érnek mint halottnak a csók. Amúgy ennek a srácnak a többi videói jók, precízen, nem kapkodva csinálja végig és utánanéz annak a terméknek amelyiket tesztelni akarja a teszt előtt.

Thanos was right.

(#41276) F34R válasza Greenebola (#41274) üzenetére


F34R
nagyúr

ez xD a kereső nekem már felis b@szta hogy nem kompatibilis csak winxp vista és 7-el :D
mégis elindult maga ez a "csuda" csak nem csinált semmit.egyébként portable scanner

(#41277) Pano válasza Greenebola (#41274) üzenetére


Pano
addikt

Szerintem ez olyasmi, mint a Hitman, csak nem felhő alapú. Van 8 "portable" motor benne, tehát csak keresni tudsz vele max.

(#41278) Fire/SOUL/CD válasza Greenebola (#41274) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, olybá tűnik hogy a kijelölt adatbázis(oka)t lehúzza és scanneléskor azok alapján dolgozik. Próba kedvéért az Avira-t töltettem le vele és scan-kor bejelzett egy fájlra, amire az Avira is szokott...Ez így akkor durva... :C
(Lassú a netem, mindegyik adatbázist nem akartam leszedni, mert elég méretesek egyik-másik)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41279) BlackSeven


BlackSeven
aktív tag

Sziasztok!

Nem maradt a múltkoriból egy felesleges 1 éves promciós kulcsa valakinek az AVG Anti-Antivirus 2011-hez? Megköszönném ha lenne. Tudok adni helyette (szintén 1 éves promo) IS-hez valót ha kell.

(#41280) Greenebola válasza Fire/SOUL/CD (#41278) üzenetére


Greenebola
senior tag

Betyár akkor nagyon :C (meghagyom megy a többihez)
Nem is hallottam ilyenről ,hogy létezik érdekességnek meg állja a helyét meg hát ,hogy jelzett is az Avira adatbázisa alapján akkor működik az a lényeg ,de inkább maradok a Felhőnél :K

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#41281) Fire/SOUL/CD válasza BlackSeven (#41279) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ment Priv!

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41282) RBJ


RBJ
addikt

Ha valakit érdekel avira antivir premium 3 hónapos promo [link]

nem suites hanem premium. :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#41283) Imi1981


Imi1981
veterán

Fire/SOUL/CD felraktam a Trustport Antivirust amit ajánlottál!Tényleg korrekt és nagyon jól detektál és a webvédelme is nagyon jó!A gépigénye se rossz de a netet(1 megabit) nekem lassítja böngészésnél eléggé,engem ez már zavar!Meg még az is egy kicsit zavart hogy angol nyelvű de már eligazodok azokon is.Még kicsit fent hagyom de utánna szerintem visszatérek a Comodo saját AV-jéhez mert annál sokkal gyorsabb a net.Amúgy ezt az egy hibáját tudom csak most így rögtön megemlíteni.És szerintem nem véletlenül volt ott a RAP teszten. :D

(#41284) Fire/SOUL/CD válasza Imi1981 (#41283) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nekem is 1Mbit-es a net (microwave) és a TP IS van fent, de csak minimálisan lassítja, igaz ilyenkor este (csúcsidőben) amúgy is lassabbak ezek a netek. Úgy volt, hogy csak pár napig lesz fent, de annyira megkedveltem, hogy szerintem a trial végéig fenn is marad. :K

csaba1203 #41236
Az még a 2010-esről készült videó, ez meg a 2011-es, gondolom fejlesztettek rajta azóta.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41285) csaba1203 válasza Fire/SOUL/CD (#41284) üzenetére


csaba1203
addikt

Valóban a 2010-es volt de ez volt a legfrissebb róla.Persze a 2011-es biztos jobb bár elnézve a dolgokat van,aki visszafejlődik :D :DD

(#41286) sonic60 válasza Fire/SOUL/CD (#41077) üzenetére


sonic60
tag

OK.Köszi a segítséget

(#41287) Krystal_s


Krystal_s
addikt

általában mennyi MB az AV-k napi össz frissítése ? amiket eddig láttam, többségnél pár 100KB körül szokott lenni. azért kérdezem ,mert pl az Avira ,aminek azért elég jó a detektálása...pl napi 500-1000 KB-ot frissít ,addig a Bitdefender kb 5MB-ot :F /az óránkénti frissítést 4 órásra állítottam ,de így is több mint 1MB-ot szed le szinte minden alkalommal. ez kicsit durva, mert éves szinten több mint 1GB.
mi miatt lehet ennyivel nagyobb az adatbázis ? van egy olyan rendszerem ,amire már nem nagyon szoktam új programokat telepíteni és rendszeresen Ghost-olom. 1 éve több, mint 1gigával kisebb volt a ghost file, holott a rendszer kb ua +fontosabb win frissítések, de azok sem lehetnek ilyen nagyok. pl a KIS-nél a teljes múlt heti...Previous week's updates (av-i386-weekly.zip, 7.37 MB - 24 October 2010 05:05)
BD weboldalán azt írják a manuális update-nél h heti csomagot tesznek fel...és ha megnézem ezek mérete is 90MB BD manual upd.

(#41288) Fire/SOUL/CD válasza Krystal_s (#41287) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az, hogy melyik kergető mennyit frissít az elég változó (ahogy írtad is) és igazából nem is mérvadó, mert van amelyik kisebb méretű frissítéssel több mintát pakol be magának, ellentétben azzal, amelyik esetleg méret tekintetében nagyobb frissítéseket tölt le.
Azok közül, amit felsoroltál a KIS jelen pillanatban nem "valós"/megszokott méretű frissítéssel rendelkezik, ennek az az oka, hogy egy hibának köszönhetően fals gyárrá változott és most, hogy a közelmúltban javították a hibát, folyamatosan csökken a minták száma, mert szedik ki a felgyülemlett falsokat. Normál esetben átlagban napi 3-4 megát le szokott tölteni, de van amikor ennek a 2-3-szorosát is, ilyenkor nem csak minta érkezik, hanem a blacklist, ids, script, phising site stb stb bejegyzések is jönnek...

Írtad, hogy egy év alatt kb 1G-vel lett több a ghost mérete. Nos ebben nem csak a kergető játszhat szerepet, hanem az OS frissítések is. Én kézzel frissítem a rendszereimet, épp múlt héten az XP-t (SP3), és még az XP is lehúzott kb 80 megát(és ez a tömörített méretre értendő, ezen frissítések telepítését követően ennek akár többszörösével is kevesebb hely lehet). Szóval nem csak a kergető frissítései ették meg azt az 1G-t (és persze a ghost is tömörít, úgy hogy az is lényegesen több 1G-nél)

Most épp a TrustPort IS 2011 van a gépen, AVG és BitDefender adatbázisokat szed le, napi akár 10-12 megát is képes letölteni (teljes napra, 24 órára kivetítve)

Nyilván egy OS telepítésekor ezt is figyelembe kell venni, nem szabad "kicentizni" a partíció méretét.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41289) BlackSeven


BlackSeven
aktív tag

Sziasztok!

Van valahol egy olyan link, hogy az Agnitum Outpost Firewall Pro melyik AV-al kompatibilis és melyikeket nem ajánlott feltenni mellé, de sehol nem találom. (emlékezetből keresném de nem emlékszem már hol is láttam) Aki tudja a linkjét betenné nekem?

Köszike előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#41290) Narxis


Narxis
nagyúr

(#41291) Fire/SOUL/CD válasza BlackSeven (#41289) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Erre gondolsz?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41292) bobsys válasza Narxis (#41290) üzenetére


bobsys
addikt

jah, mert a forefront motor olyan szar, a ceges hasznalat ellen inkabba kozponti menedzsment hianya szol
de lehet a kamu MSE 2010-et probaltak symantecnel? ;]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#41293) BlackSeven válasza Fire/SOUL/CD (#41291) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Szia!

Nem teljesen de lehet, hogy ez lesz a megoldás majd. :R
Az egy táblázat volt,l ahol felsorolták, hogy melyik AV (úgymond) "szereti" az Outpostot és melyiket nem tanácsos feltenni mellé mert valamiért nem szívelik egymást. A KAV-ra emlékszem mert akkor arra voltam kíváncsi és az a nem ajánlott AV-k között volt.

(#41294) Fire/SOUL/CD válasza BlackSeven (#41293) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor szerintem ezt kerested, legalábbis ezekkel nem kompatibilis
Itt viszont aztán van minden, de van közte olyan, ami mellett biztosan megy, ehhez meg jó segítség lehet, az, amit korábban linkeltem.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41295) BlackSeven válasza Fire/SOUL/CD (#41294) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Szia!

Köszi szépen. Igen, erre gondoltam. :R :R :R :R

Más téma, de ez már általános kérdés a Vipresek felé: fent van egy - általam gondozott - baráti gépen a Vipre Antivirus Premium. Lehetetlen, hogy már két napja a 7171-es adatbázisa lenne. :F
Kézzel indított frissítéskor (ma reggel, nem sokkal ezelőtt) is az a válasz, hogy az adatbázisa naprakész. :D Én az angolt telepítettem és úgy rá a magyar nyelvi fájlt de úgy látom, hogy így is akadoznak és késnek (de rendesen ám) a frissítések.
Másnál is így van? (Ha egyáltalán használ még itt valaki Vipret ... :DDD)
Különösen azért bosszantó ez, mert az örök élet licencet vette meg az illető. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41296) polonic válasza BlackSeven (#41295) üzenetére


polonic
félisten

Valaki írta, hogy az angol nyelvűvel nincs gond.
Használja azt az illető. Vagy nem érti az angolt? Akkor meg mutasd meg neki mi mit jelent, mit csináljon, ha figyelmeztetést kap.

(#41297) BlackSeven válasza polonic (#41296) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Szia!

Én is úgy vettem észre (amikor rá-rá néztem arra a gépre) , hogy amíg nem volt benne a magyar nyelvi fájl addig nem volt ilyen frissítési gond.
Lehet tényleg az lesz, hogy visszateszem az angolt. Csak az gondom azzal, hogy aki használná Ő már 50 év feletti és egy kukkot nem tud angolul. Majd úgy gondolom, hogy írok egy táblázatot/kezelési útasítást, és abban lehetőleg minden figyelmeztetésére (vagy talán csak a legfontosabbakra?) kitérek majd, hogy ha feldob a Vipre egy ablakot akkor mi a teendő.
Jó kis meló lesz ez, már most látom előre.

(#41298) B.S.&T.


B.S.&T.
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az eicar antivirus tesztfájlhoz kapcsolódik. Itt találtam (az oldal alján van) és az AVG Anti-Virus engedi letölteni bármelyiket is, és ott virít szépen az Asztalon fent a sarokban. A NOD32 azonnal ugrott rá amíg azt használtam és kapásból blokkolta majd törölte is. AVG meg megengedi a letöltést. Ez miért van így? Melyik a jó megoldás? Gondolom a nodé a jobb megoldás de akkor az AVG-m miért nem blokkolja azonnal és úgy mint a nod?
Kezdek kicsit elbizonytalanodni ami az AVG valós védelmét illeti.

[ Szerkesztve ]

Blood, Sweat & Tears

(#41299) csaba1203 válasza BlackSeven (#41295) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen használtam én is és meg voltam vele elégedve 1-2 apróbb hibától eltekintve az élmezőnyben van.Most visszaraktam a "kedvencem" minden bugjával egyetemben.Hiába már oly régóta használom és úgy látszik nem tudok szabadulni tőle :D :DD

(#41300) csaba1203 válasza B.S.&T. (#41298) üzenetére


csaba1203
addikt

Ne legyél bizonytalan.Amíg csak ott csücsül a gépeden nem tesz kárt benne.Abban a pillanatban,ahogy futtatnád jelezne a védelem nyugodt lehetsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.