Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) sparks válasza Chal (#749) üzenetére


sparks
senior tag

Nekem ezzel csak az az egy bajom volt, hogy ahány P2Poolt kipróbáltam, szinte mindenhol fenn áll az a jelenség, hogy egyszer csak nem fizetnek semmit. Van, amelyik 15-20 perc után, van amelyik elhúzta 4-5 órát is, de mindenhol behal a kifizetés... A hashing meg megy ezerrel, a grafikonokon is látszik szépen, de a bevétel 0 lesz.
Pedig már próbáltam mindenféle beállításokat, de semmi nem hoz 100% eredményt. Itt pl. szépen látszik, hogy sok bányásznál megy a teljesítmény, de kifizetés egyszer csak megszűnik. Aztán néha magától újraindul, de inkább nem... Szóval nagyon rapszodikus, pedig még mindig igen jövedelmező lenne ez a CNC. Most én is PPLNS poolban nyomom, de ott meg szerintem kevesebb a zsé...

[ Szerkesztve ]

(#752) Sotho


Sotho
őstag

Van 1 db cnc-m de nem akarok semmit kezdeni vele és nem is tervezem a gyűjtögetését ha kell valakinek szívesen nekiadományozom. :) Aki hamarabb ad címet azé lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#753) Chal válasza #68216320 (#750) üzenetére


Chal
addikt

Expected time to block: 0.631 hours

Szóval erre sokat kell várnod, keress olyat aminél nagyobb a hashrate, és gyorsabban fog jönni a zsé. Ha találnak blokkot, azonnal küldik a rewardot, de ugye itt ~40 percet jelent. Mondjuk többet is fogsz kapni így egy-egy körrel, szóval emiatt nem éri meg váltani, ha amúgy jó a pool.

(#754) Chal válasza sparks (#751) üzenetére


Chal
addikt

Mert állítgatják a rohadékok a fee-t (100%-ra).

http://pool_URL/fee linken lehet lekérdezni mindegyikről (ugyanazt az sw-t használják). Bitcointalkon már "[SCAM]" tag van a topicjaik előtt ezeknek, van jópár sajnos.

De aztán lehet hogy ezen kívül van más bug is, nem tudom, én csak ebbe futottam bele.

[ Szerkesztve ]

(#755) supercow


supercow
őstag

feathercoin pool fc.mnlan.net
Est. Avg. Time per Round 8 Hours 49 Minutes :W
gondolom mindenki átállt CNC-re, a diff magas maradt és nincs hozzá a hálózaton hashrate. Kb ez történt a terracoin támadásnál.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#756) ablack válasza Sotho (#752) üzenetére


ablack
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#757) Sotho válasza ablack (#756) üzenetére


Sotho
őstag

Milyen hardverrel és mennyi idő volt összegyűjteni?

Nem ér törölni :N :D
A trasaction log ból visszanézve másfél óra 715kH/s számítási teljesítménnyel amiből a disconnectek miatt kb 500kH/s realizálódott. 1.2 coinom van most megkaptam így az összeset, ez napi 20 körül lenne.

[ Szerkesztve ]

(#758) ablack válasza Sotho (#757) üzenetére


ablack
senior tag

Bocs, csak közben találtam hozzá számológépet.

(#759) #68216320 válasza Chal (#753) üzenetére


#68216320
törölt tag

Mondjuk én arra számítottam, hogy rögtön ott lesz a jelzés a tárcában.
Akkor keresek egy gyors p2pool-t és csak hagyjam menni?
[link]

(#760) Chal válasza #68216320 (#759) üzenetére


Chal
addikt

Rögtön ott kéne hogy legyen, ha részt vettél befejezett roundban (van accepted shared hozzá).
Ha nem látszik, akkor keress másik poolt, mert vagy szívatnak, vagy egyéb oka van amit nem tudok sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#761) #68216320 válasza Chal (#760) üzenetére


#68216320
törölt tag

Esetleg nem tudsz jól működő p2pool-t? Eddig nem volt egyik sem megfelelő amit próbáltam. Vagy esetleg elszúrok valamit.

(#762) Chal válasza #68216320 (#761) üzenetére


Chal
addikt

https://bitcointalk.org/index.php?topic=192907.0

Én most ebben vagyok, de ez is dadogott az elmúlt órákban, keresni fogok másikat.

(#763) #68216320 válasza Chal (#762) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hát most elindítottam ezt, lett pár accepted-em, de továbbra sem jelent meg a tárcában semmi.

(#764) Chal válasza #68216320 (#763) üzenetére


Chal
addikt

"Én most ebben vagyok, de ez is dadogott az elmúlt órákban, keresni fogok másikat."

[ Szerkesztve ]

(#765) Sotho válasza Sotho (#752) üzenetére


Sotho
őstag

Senki? Akkor beváltom a bter-en btc-re. :D

(#766) #68216320 válasza Chal (#764) üzenetére


#68216320
törölt tag

Tudok olvasni, de a dadogott nem egyenlő az elnémult-al :) Márpedig ez kussba van nálam. Illetve fórumon csak az első pool-ra írnak hibát.

(#767) Chal válasza #68216320 (#766) üzenetére


Chal
addikt

De mielőtt bármibe villamos energiát fektetsz, nézd meg hogy hogy áll :) Így érdemes, nem?

A lapon látható hogy 17:50 óta nincs új blokk. Az okát nem tudni.

[ Szerkesztve ]

(#768) #68216320 válasza Chal (#767) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ehh, akkor elnéztem. Köszi. Közben épp egy linux szervert telepítek és úgy látszik ettől már olvasni sem tudok :DDD

Upd: Erről vélemény? http://p2pool.web2go.hu:8400/static/

[ Szerkesztve ]

(#769) Chal válasza #68216320 (#768) üzenetére


Chal
addikt

Pörgősnek tűnik, ha megint döccen egyet amiben vagyok bepróbálom.

(#770) Chal válasza #68216320 (#768) üzenetére


Chal
addikt

Na benéztem kicsit, hagyom is, frankónak tűnik. Hashrate grafikont kicsit átrendeztem :)

(#771) #68216320 válasza Chal (#770) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, akkor avass be ... hogy is van ez? Mit kell csinálnom h jól menjen?

(#772) supercow


supercow
őstag

mi történt az FTC hálózattal? mindenki átment CNC-re és magas maradt a diff? :(((

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#773) almafa42 válasza supercow (#772) üzenetére


almafa42
aktív tag

Pontosan. Én még 0.0045-ön szálltam ki FTC-ből, most az ára is lement 0.0017re. Az emberek nagy része visszament LTC-t bányászni (annak meg ugye leesett a diff). CNC árfolyama mégjobban összeomlott: 0.0012 környéke most.

Ezek az új generációs coinok nagyon rizikósak - de potenciálisan több haszonnal kecsegtetnek mint a BTC (pl nekem kb 8 hónapig kellett volna BTC-t bányászni, hogy annyit összeszedjek mint amennyiért a CNC-ket beváltottam). Ezt tessék figyelembe venni - ha valaki a (relatív) biztonságra megy, akkor BTC, esetleg LTC.

(#774) supercow válasza almafa42 (#773) üzenetére


supercow
őstag

sejtettem, nem örülök. Az árfolyamokat láttam, én nem szálltam ki, CNC-t teljesen kihagytam, FTC-t bányászok még 3-at utána megyek vissza LTC-re.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#775) Chal


Chal
addikt

Én is visszaálltam éjszaka LTC-zni, viszont mindjárt kiderül mit hoz CNC-nél a retarget (1 óra van hátra még kb).

litecoinpool.org-on van valaki? A web nem megy egy ideje, de a stratum működik, dolgozik a cgminer. Tudja valaki hogy mi a helyzet?

(#776) Chal


Chal
addikt

Na úgy néz ki legalább felesleges mostmár aggódni a CNC bányászat miatt. Ha nem nő jelentősen az árfolyam, akkor vastagon NEM éri meg. Végre, nagyon stresszes volt már a dolog!! :D

(#777) sparks válasza Chal (#776) üzenetére


sparks
senior tag

:DDD Az volt, tanúsíthatom... Ennyit még nem izzadtam coinok miatt, mint az elmúlt pár napban ;]

Jaaa és a legszebb az egészben, hogy a P2Poolok most kezdtek szépen termelni, nincs szakadás, csak folyik a zsé... ami már alig ér valamit :W Mindegy, jó móka volt...

Update: érdekes módon, most olyan szépen jönnek a CNC-k, hogy a mostani számítások szerint simán sokkal többet keresnék vele, mint LTC-vel. A táblázatok mást mutatnak... hol az igazság??

Most jön 3 percenként 0.15-0.18 CNC, ezzel 1 óra alatt össze jön mondjuk 3, ami 24 óra alatt 72 CNC. Ennek az értéke jelen állás szerint kb. 0.08 BTC... 400 KH-val LTC-ből vígan nem jön ennyi össze szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#778) sparks


sparks
senior tag

Persze azt nem látom, hogy a pénz valóban kifizetődik-e, mert a walletom otthon van és a coin explorer már megint behalt...

(#779) sparks válasza sparks (#778) üzenetére


sparks
senior tag

Hogy pontot tegyek a végére: bekapcsoltattam az otthoni gépem és benéztem rá, a kiírt összegek töredéke landol csak a walletemen... Game over :(((

(#780) Sotho


Sotho
őstag

BBQCoinómájgád gyerünk bányásszunk!!! (LTC-t :D )
Arra jók ezek hogy addig sem ltc-znek.

[ Szerkesztve ]

(#781) supercow válasza Sotho (#780) üzenetére


supercow
őstag

így van. tessék visszamenni LTC-re annka legalább van egy kis értéke, de ki tudja meddig.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#782) Chal válasza supercow (#781) üzenetére


Chal
addikt

Amíg vissza nem mennek rá :))

(#783) #68216320 válasza Chal (#782) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nálam nem működik a give-me-ltc. Nálatok? Valami más korrekt pool?

(#784) Chal válasza #68216320 (#783) üzenetére


Chal
addikt

Én az litecoinpool.org-ban vagyok, de sajna itt már zárt a reg egy ideje. Hajnal óta mostanáig dosolták őket, de a bányászat rendületlenül ment (csak a web frontend nem), szóval én szeretem, stabil pool, de ha nincs accod ide, akkor szívás, mert már nem is lehet :(

(#785) supercow válasza #68216320 (#783) üzenetére


supercow
őstag

https://coinotron.com/ -on vagyok LTC workerrel. van ddos protection és megy.
give-me-ltc nekem sem megy, pedig ott akartam folytatni.

pfff -- fc.mnlan.net FTC pool: Est. Avg. Time per Round 59 Hours 9 Minutes, Time Since Last Block 26 Hours 17 Minutes. A diff 188, retarget 11 nap !! múlva, következő diff. 52 lol. addig bedöglik az egész, leáll a hálózat.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#786) #68216320


#68216320
törölt tag

Probálkozok egy p2pool-al. Nem tudom mennyit kell várnom ahhoz, hogy a tárcámban megjelenjen valami. Érdekelne ez a megoldás, de cnc-nél sem jött össze. Most indítottam pár perce, de az oldalon lévő hash értéken kívül nem látok semmi eredményre utaló jelet.
Expected Time Per Block: 0 H 37 M - lehet még várnom kéne?

[ Szerkesztve ]

(#787) supercow válasza #68216320 (#786) üzenetére


supercow
őstag

Szerintem p2pool is PPLNS rendszert használ vagy valami nagyon hasonlót, legalábbis nekem az jött le, mert leállítottam és még néhány órán át jöttek a kifizetések amikor azt használtam.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#788) #68216320 válasza supercow (#787) üzenetére


#68216320
törölt tag

Akkor várok egy blokk időt. Az oldal írja a blokkidőket. Bár úgy kell kikövetkeztetni az időzónát :)
give-me-ltc-n van jónéhány LTC-m. Remélem azt visszakapom.

[ Szerkesztve ]

(#789) csaba951


csaba951
veterán

http://give-me-ltc.com

Pool is down dues to a DDoS attack.
As alternative you can try our FTC Pool: Give-me-FTC.com

(#790) supercow


supercow
őstag

Ha valakinek van bent még FTC bevétele vegye ki: http://fc.mnlan.net/
"Pool is shutting down due to lack of interest. Please withdrawal coins."

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#791) #68216320 válasza supercow (#790) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én már kivettem. Nekem a bter.com váltónál van 1BTC-m és nem tudom utalni, mert elfelejtettem a fund password-öt és nekem nem működik a reset rész. Már írtam nekik ez ügyben, de semmi válasz :(

(#792) triklin


triklin
tag

Sziasztok

Már jó ideje figyelemmel kísérem, hogyan is "működik" ez a digitális fizetőeszköz.
Most, tudnék rá pénzt szánni, hogy beruházzak pár hardverre, a bányászás érdekében. (illetve lenne oylan lehetőségem, hogy oylan helyen üzemeltethetném a gépet, ahol nem (nekem) kell fizetni az áramért.)

A mostani árfoylamok és diff. ek alapján úgygondolom litecoint érdemes bányászni, ezért jöttem ide.

Egy amd s 939 alapokon nyugvó konfiggal szeretnék kezdeni (ami adott) csak egy vga-t kell beszereznem (ami 5850/5870 lesz attól függ kapok-e 5870-et elfogadható áron)

A kérdések, amik miatt jöttem: (ha eddig nem tűnt volna fel, jócskán kezdő vagyok :B )

-Milyen internettel kapcsolatos igényei lennének? (minimum sávszél, stb)
-Operációs rendszernek akár xp is megfelene? (kissebb méretű pendriveot kellene rááldozni, csak azért)
Poolban érdemes bányászni? (szerintem ilyen kis kapacitású géppel mint amivel kezdenék, főleg.)
-Miylen minert érdemes? (cg iletve gui-t töltöttem már , de nem tudtam velük sokra jutni, mert hd 2900 xt-m van, millió 1 szoftveres buggal)
- lletve tudnátok nekem segíteni abban, hogy hogyan tudok litecoin v0.6.3c hez hozzárendelni miner programot?
Milyen pool-t érdemes választani? (coinotron-ra regisztráltam)
-És végül, pár szóban elmondanátok, hogy mik azok az alap lépések amik után eltudom kezdeni a bányászatot?

A buta kérdésekért elnézést, főleg ha nem is ide illő.

Köszönöm a válaszaitokat!
Üdv.

(#793) moonguru válasza triklin (#792) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

A minimum sávszélben segíthetek, lekorlátozott mobilnet elég neki! :)

Monitor Guru!

(#794) Chal válasza triklin (#792) üzenetére


Chal
addikt

-Milyen internettel kapcsolatos igényei lennének? (minimum sávszél, stb)

Minimális adatforgalmat bonyolít. Néhány kbyte percenként átlagban.

-Operációs rendszernek akár xp is megfelene? (kissebb méretű pendriveot kellene rááldozni, csak azért)

Akkor linux.

- Poolban érdemes bányászni? (szerintem ilyen kis kapacitású géppel mint amivel kezdenék, főleg.)

1db krátyával igen, de én még 20db 7970-el se mennék szólóba LTC-t bányászni.

-Miylen minert érdemes? (cg iletve gui-t töltöttem már , de nem tudtam velük sokra jutni, mert hd 2900 xt-m van, millió 1 szoftveres buggal)

cgminer

- lletve tudnátok nekem segíteni abban, hogy hogyan tudok litecoin v0.6.3c hez hozzárendelni miner programot?

Nem kell "hozzárendelned", pool-ban fogsz bányászni, a miner a poolhoz fog kapcsolódni egy URL-el.

-És végül, pár szóban elmondanátok, hogy mik azok az alap lépések amik után eltudom kezdeni a bányászatot?

Áram, vas, internet, operndszer, cgminer, regisztráció egy poolba. Nagyjából ennyi.

(#795) supercow válasza Chal (#794) üzenetére


supercow
őstag

Chal, korrekt válasz :R

Áram, vas, internet, operndszer, cgminer, regisztráció egy poolba. Nagyjából ennyi.

belevenném a kliens telepítést + tárca titkosítása, mert a pool-hoz kell majd a kifizetési cím.

van amerikai ismerősöm aki BTC-t vett dollárért mtgoxon és fogalma sem volt hogy van olyan hogy bitcoin kliens, kérdeztem "hol a bitcoinod" azt mondta azt nem tudja "de valahol biztos megvan". Át is verték.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#796) csaba951 válasza triklin (#792) üzenetére


csaba951
veterán

>Operációs rendszernek akár xp is megfelene?

Sajnos nem, mert nincs rá opencl driver, ami mindenképpen szükséges a bányászathoz. Windowsból a Vista (vagy újabb) vagy Linux kell a bányászathoz.

>Poolban érdemes bányászni?

A tervezett kapacitásoddal igen. Ne is gondolkodj másban.

>Milyen pool-t érdemes választani? (coinotron-ra regisztráltam)

Konkrétan a coinotron-on nem! :) Itt a fórumon a többség a http://give-me-ltc.com/-on bányászik.

Coinotron hátrányai: 10 LTC kifizetés alatt 0,1 LTC fee van. Kézi kifizetés (kiveszed a "maradék" bentlévő coinjaid) nincs.

give-me-ltc előnyei: automatikus kifizetés 1 LTC-től (nincs fee), kézi kifizetés van (0,1 LTC fee mellett).

>(minimum sávszél, stb)

Stabil folyamatos kapcsolat kell neki, minél alacsonyabb ping-el. A sávszélesség nem olyan fontos, igazából 64kbit/s-es vonal is jó lenne. 24 óra alatt kb. 25-30 MB forgalom van összesen.

>Miylen minert érdemes?

Ha "értesz" a számítógéphez, akkor cgminer. Paraméterek, példák a readme.txt-ben. Biztosan van olyan 80 kapcsolója, de ezek csak a testreszabás miatt vannak. Kezdetnek a -o, -u, -p kapcsolókat kell csak helyesen kitöltened.

Ha "értesz" a számítógéphez, akkor guiminer.

>hogyan tudok litecoin v0.6.3c hez hozzárendelni miner programot?

Magához az LTC bányászathoz nem szükséges LTC address-t létrehozni. Biztonsági szempontból viszont az az ideális, ha az LTC-det nem a pool-ban tartod, hanem a saját LTC address-eden. Automatikus kifizetéssel pedig átrakod rá, mondjuk 1 LTC-ként. Így ha feltörik a pool-t vagy egyszerűen csak bezár, vagy az üzemeltető "simán" lenyúlja a pool-ban számládat, akkor sem ér nagyobb kár.

Litecoin kliens ahhoz kell, hogy tudjál utalni másnak LTC-t. LTC fogadásához nem kel. A kliens kb. 1,36 GB-os adatállományt fog letölteni a netről. Ezt nem fontos a bányászgépeden tartani, másik gép/más helyen lévő gép is jó rá. A kliens arra is jó, hogy létrehoz egy LTC address-t, amire tudsz fogadni LTC-t. Ez az address, és a c:\Users\%user%\AppData\Roaming\Litecoin\wallet.dat szükséges ahhoz, hogy később (vagy más gépen) hozzáférj a coin-jaidhoz. Ha valaki ellopja wallet.dat-ot, akkor attól kezdve simán át tudja utalni magának az LTC-id, tehát nagyon gondosan kell védeni.

>mik azok az alap lépések amik után eltudom kezdeni a bányászatot?

a) Felteszed a AMD drivert (13.4-et ne, mert lassú, inkább 13.1 vagy még régebbi legyen).

b) Regisztrálsz egy szimpatikus poolba. Fönt már ajánlottam egyet! :)

c) cgminer-t letöltötd, megadod a -o, -u, -p paramétereket.

Kezdetnek ennyi elég is. Később érdemes saját LTC address-t létrehoznod a kliens programmal, és ezt beállítanod az automatikus kifizetésnél a pool-ban.

(#795) supercow
>Át is verték.

Ez szerintem Magyarországon egyáltalán nem probléma. Mi eleve úgy szocializálódtunk, hogy abból indulunk ki, hogy a másik át akar vágni. USA-ban mindenre van szabály, és biztos lehetsz benne, hogyha ezeket nem tartod be akkor jön valaki, és megbüntet. Biztos ő is azt gondolta, hogyha már pénz van benne, akkor ez egy kiforrott, biztonságos rendszer. Hát, nem! Itt óráról-órára változik a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#797) csaba951 válasza csaba951 (#796) üzenetére


csaba951
veterán

Helyesen: Ha "nem értesz" a számítógéphez, akkor guiminer.

(#798) triklin válasza csaba951 (#796) üzenetére


triklin
tag

& Supercow & Chal & moonguru

Köszönöm a kimerítő válaszokat! Mostmár világos a dolog. Ha itt lesz a kezemben a vas, még úygis lesz kérdésem de egyenlőre nincs több . :DDD

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#799) Chal válasza supercow (#795) üzenetére


Chal
addikt

Mehet a pool-ból egyből a btc-e-re, és akkor nem kell tárca :D Már ha bitcoinra akarja váltani egyből.. (mondjuk BTC kliens akkor sem árt...)
Bár tudom hogy ez ebben a topicban nem számít szép dolognak :P

[ Szerkesztve ]

(#800) almafa42 válasza Chal (#799) üzenetére


almafa42
aktív tag

Ebben a topicban minden szép dolognak számít, ami a profitmaximalizálásról szól. :D

Ha BTC-k gyűjtése a cél hosszú távon, akkor mindenképp érdemes altcoiokat bányászni GPU-val, és ezt átváltani. Ritka, hogy egy altcoinnak alacsonyabb legyen a profitabilitása, mint a BTC-nek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.