Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) supercow


supercow
őstag

FTC diff 122 ... még mindig 277.43% BTC-hez képest.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#702) sghc_toma válasza kugli81 (#695) üzenetére


sghc_toma
senior tag

sha256 haseket szamolsz, hianyzik a --scrypt kapcsolo..

in asm we trust

(#703) csaba951 válasza sghc_toma (#702) üzenetére


csaba951
veterán

FTC és az scrypt-t használ, de amúgy jogos! :)

(#704) sghc_toma válasza csaba951 (#703) üzenetére


sghc_toma
senior tag

vagom, pont ezert irtam, hogy azokkal a beallitasokkal, amit irt, sha256-ot szamol, ezert nem jo :)

in asm we trust

(#705) kugli81


kugli81
aktív tag

Ha pl eladtam az ltc dollarert a btc-e mikor jelenik meg dollarban ,mert ha ennyit kell varni akkor nem igazan lehet hirtelen reagálni a változásokra.A másik sehol se látom varom valaki megvegye vagy esetleg törölni ilyesmi ...ilyenkor hogy van várni kell majd lesz vmi ?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#706) almafa42 válasza kugli81 (#705) üzenetére


almafa42
aktív tag

Kvazi azonnal megjelenik, ahogy frissul a page. Ha lejjebb scrollozol, latni fogod a sajat ordereidet. Ott katt a cancelre, ha vissza szeretned vonni.

(#707) sparks


sparks
senior tag

Ehh: CHNCoin - 1038% BTC-hez képest... Ez igen! :) Gondolom nem marad így pár óránál / napnál tovább, de addig is 10x-es mennyiséget lehet bányászni.

(#708) supercow válasza sparks (#707) üzenetére


supercow
őstag

Hol lehet átváltani valami értelmesebbre?:)
Az a bajom hogy most már 2 naponta van valami új scrypt coin, a sok btc bányász leállt mert nem éri meg már csinálni és így próbálnak lehúzni sok kezdöt. Inditanak egy coint, valahogy felnyomják,az értékét és gyorsan eladnak az elöre bányászott sokezret milliót.
Chncoin úgy indult "premine nélkül" hogy privátban szóltak néhány embernek, azok a bejelentö bejegyzés pillanatában elindítottak 20ghash gpu farmokat, elöre beállitva. Mondhatjuk hogy nem volt premine, de nem is volt 2 hetes elöre bejelentés....

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#709) sparks válasza supercow (#708) üzenetére


sparks
senior tag

Bter-en át lehet váltani BTC-re azonnal. Igen, ez már kicsit lassan vicc, hogy naponta jön ki egy újabb coin. Gondolom a 99%-a nem éri meg a pár hónapot sem majd...

(#710) supercow


supercow
őstag

Cnc, bitbar, junkcoin.. Elmult 3 napban indult mind. Az ember nem tudja melyik marad életben és melyik csak gyors meggazdagodás után döglik be.
Cnc poolokat ddos-olják a kinaiak :F

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#711) supercow válasza sparks (#707) üzenetére


supercow
őstag

Nem akarok 3 naponta új coint bányászni :( az utóbbi 2 hétben több oldalra meg poolba regisztráltam mint eddigi életemben.
Lehet igazad van, minden héten kell az aktuális divat-coint bányászni, hétvégén btcre váltani, jöhet a következö.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#712) almafa42 válasza supercow (#710) üzenetére


almafa42
aktív tag

Ha valaki időben kezdi a miningot, akkor elég jól ki lehet jönni az első pár napból.Én bitbar-ban bízok, nagyon tetszik a koncepció, a többi coinhoz képest alig volt premine (most tart 5777 blocknál), és a difficulti ennyi idő alatt majdnem beállt a hashpower alapján. Ez az FTC-hez meg CNC-hez képest hatalmas különbség, azok szénné lettek bányászva a legelején.

Más kérdés, hogy ha nem lesz sok piaci tranzakció, akkor elsorvadhat az igény a coin irányába. Meglássuk, hogy mi sül ki belőle.

(#713) Sotho válasza almafa42 (#712) üzenetére


Sotho
őstag

Pár gpu. :DDD (a saját pasztájában)

[ Szerkesztve ]

(#714) Chal


Chal
addikt

Igen, van ez a sok fosadék (FTC, CNC, RTC, tudomisén) amik bányászásának roham szerűen esnek neki, majd 99%-ban váltják át BTC-re. Egy pénzügyekhez jobban értő ember el tudna érthetően magyarázni, hogy milyen irányban befolyásolhatja(?) ez a jelenség BTC árfolyamot?

(#715) almafa42 válasza Chal (#714) üzenetére


almafa42
aktív tag

Millió topic van erről bitcointalkon. Szvsz elhanyagolható jelentősége van. Bitcoinról a lakosság mérhető része hallott már. CNC-ről is, csak más kontextusban - a coinról biztos nem. És a publicitás a legfontosabb.

Előbb utóbb betellik a piac, és nem lesz hely többnek - csak olyannak, ami innovatív tényleg.
Addig is: ride the wave!

(#716) Chal


Chal
addikt

CNC-hez tud valaki jó poolt?

(#717) Sotho válasza Chal (#716) üzenetére


Sotho
őstag

CNC ( :C :N :C )
Mi is csináljunk ilyeneket ötleteim pl: WC (WorldCoin) ;]

(#718) Sotho válasza Chal (#716) üzenetére


Sotho
őstag

Turbocoin katasztrófa, de hegesztik hozzá a stratumot.

(#719) Chal


Chal
addikt

Átmentem szólóba inkább én is, jobb ez így.

[ Szerkesztve ]

(#720) Chal


Chal
addikt

Na, ennyi volt a CNC (bár azért még így is megéri) Szólóban 4db talált blokkból 3db rejectedem volt. Ennek az lehetett az oka hogy az alacsony diff. miatt nagyon gyorsan pörögtek a blokkok? :(

(#721) Sotho válasza Chal (#720) üzenetére


Sotho
őstag

Nekem vagy 40 new block found on network before pool longpoll vagy valami ilyesmi volt, de hála az ie fantasztikus jelszókezelésének nem tudok visszalépni. (még)

[ Szerkesztve ]

(#722) #68216320 válasza Chal (#720) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én tegnap délután beálltam solo-ba. Éjjel 2.30 körül, kb. 6 óra alatt lett meg egy blokk. Kifizették, viszont reggelre már nem jött össze semmi. Fél 11-ig vártam, aztán átálltam poolra. Azóta rendben megy. A második blokkot buktam.

De amúgy épp most a bter.com sem megy :)

[ Szerkesztve ]

(#723) Chal válasza #68216320 (#722) üzenetére


Chal
addikt

Értem, de nekem találtak blokkot a kliensek, viszont rejected lett négyből három.

Kérdés hogy tudok ez ellen tenni valamit, vagy ekkora hashrate/diff. arány esetén ez ilyen lutri?

Ilyenből volt 3db:

[2013-05-05 13:14:40] Found block for pool 0!
[2013-05-05 13:14:40] Rejected 00001dfa Diff 560K/525832 BLOCK! GPU 1

Itt pedig a sikeres (ennél természetesen meg is kaptam a 88 CNC-t):

[2013-05-05 12:20:15] Found block for pool 0!
[2013-05-05 12:20:16] Accepted 00000162 Diff 12.1M/525832 BLOCK! GPU 0

[ Szerkesztve ]

(#724) kugli81 válasza Chal (#723) üzenetére


kugli81
aktív tag

Mit bányásztok??? CNC ?
Hol lehet váltani és hogyan ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#725) Chal válasza kugli81 (#724) üzenetére


Chal
addikt

Igen. Fentebb írtak.

Közben asszem rá is jöttem hogy defaulton (60 sec, az irtó sok ide) maradt a scan-time a cgminerekben :( 200 CNC bukó.... Remélem hogy "csak" ennyi volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#726) kugli81


kugli81
aktív tag

Megéri? Hogy váltják nem találok semmit nagyon róla...

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#727) Chal válasza kugli81 (#726) üzenetére


Chal
addikt

709

De jelenleg szét van dos-olva. Egyébként még mindig megéri, de szerintem még ma annyi lesz neki a diff. miatt.

(#728) Sotho


Sotho
őstag

LTC difficulty 400 alatt. :))

(#729) kugli81


kugli81
aktív tag

Hol lehet azt bányászni azaz találtam egyet ahol senki se volt :)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#730) Chal


Chal
addikt

Nos, azt hiszem hogy én feladom a CNC szóló bányászatot. Scan-time=1 esetén se megyek sokra, olyan őrült hashrate van annyira kevés difficultyhoz hogy egyszerűen nem tudok labdába rúgni, minden 6-8. share lehet csak accepted, mert idő előtt lejár. Reject nincs, a scantime miatt odáig már nem tud eljutni, de kb. ennyit javít a helyzeten, jobban néz ki a cgminerben a stat... Ha növelem a scantime-ot akkor tartja a rig-em a statisztikát szépen (2 óránként talál blokkot), csak éppen rejected lesz, mert már húsz másik bányász is megtalálta, és abból 19-nek szintén rejected.

Ritka "szép" dolog ez, nem nagyon láttam még ilyet.

(#731) Sotho válasza Chal (#730) üzenetére


Sotho
őstag

Egyetértek. FTC, LTC oszt csókolom.

(#732) #68216320


#68216320
törölt tag

Megvettem a feathercoin.hu domain-t. Hogy minek és mi lesz még ott aztnem tudom :DDD Ha van ötlet, akkor hajrá. Ami valószínű, hogy egyszerű, saját motoron alapuló fórum, ingyenes adok-veszek piactér (gyakorlatilag apróhirdetés) és híroldal részek lesznek majd benne. Aztán ha használjátok, rajta, ha nem, akkor ... telerakom Hello Kitty képekkel :DDD Úgyhogy jobban jártok, ha használjátok :K

(#733) supercow


supercow
őstag

én is kiszállok, összebányászott szánalmas 3.94 CNC-t cserélnék 2 FTC-re. ( FTC=0.00275, CNC=0.00135 BTC)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#734) supercow válasza #68216320 (#732) üzenetére


supercow
őstag

így vagyok én is a litecoin.hu-val :) linkeljünk keresztbe testvéroldal :DDD

Tedd fel Wordpress + "Responsive" sablon + bbPress.

oh yeah ma átlépem az FTC álomhatárt.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#735) #68216320 válasza supercow (#734) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hát, az igazság szerint nagyon nem szeretem a CMS rendszereket. Majd összedobok valami oldalt inkább. Nem sürgős. Jobban szeretek saját kódban dolgozni, mint mikor valami olyat akarok amit a CMS kiegészítő nem tud esetleg és abban kell kotorni. Valami alapot összerakok aztán, ha lesz igény, akkor bővítem. :K

(#736) supercow válasza #68216320 (#735) üzenetére


supercow
őstag

én is saját kódot írok mindenhez, de erre most nincs időm. Ez a megoldás gyors volt és megfelel a célnak.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#737) almafa42


almafa42
aktív tag

CNC @ BTC-e! ha valakinek van eladó...

(#738) #68216320 válasza almafa42 (#737) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ha pedig cnc-t akar valaki pool-on keresztűl bányászni, akkor szerintem elég stabil jelenleg a chnpool.com.
0% fee, csak donation van, ha akarsz adni. Stratum működik és alacsony reject/discard jellemzi.

(#739) supercow válasza #68216320 (#738) üzenetére


supercow
őstag

azt nem is lehet bányászni annyira nekiesett mindenki.. sok miner átlépett FTC, CNC-re így az LTC difficulty lefele változott, lehet visszamenni.
Én maradok az FTC-nél egy kicsit, aztán megyek vissza LTC-re. CNC-t kihagyom vagy majd váltok belőle egy adagot hogy legyen ha felfuttatja a kínai hazaszeretet.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#740) almafa42 válasza supercow (#739) üzenetére


almafa42
aktív tag

Nem tudom nézted-e, hogy az FTC árfolyama mennyire visszazuhant. Szvsz jelen pillanatban jobban megéri az LTC bányászat.

Na, utánanéztem, jelenleg BTC-hez képest FTC 99% profitability, LTC 150%.

(#741) Chal válasza almafa42 (#740) üzenetére


Chal
addikt

Így van, FTC nagyon felejtős jelenleg, akkor már inkább menj vissza valamelyik jó öreg BTC poolba, ugyanott leszel bevétel ügyileg.

CNC annyira nem gáz viszont, szólóban nekem nagy bukta volt, de poolban érdemes, csak folyamatosan légy résen, mert dos-olják a poolokat, vagy éppen átbasznak. Nekem éjszaka 2 órát ment a rig úgy, hogy közben a faszfej átrakta 100%-ra a feet, és röhögött mindenkin. Marha nagy szerencsém volt, hogy elalvás előtt ránéztem.

Ez az egyébként:

http://192.162.112.138:8109/static/

Lehet látni, hogy jópár szerencsétlen alszik még, és dolgoznak a gépeik ezeknek a köcsögöknek.

[ Szerkesztve ]

(#742) #68216320 válasza supercow (#739) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én folyamatosan CNC-t bányászok és nincs vele gond. Ha csak az nem, hogy kell vagy 2 óra mire a 120 visszaigazolás megérkezik egy körre. De utána minden rendben megy.

Mondjuk 4% felett van a reject, de a bevétel így sem rossz még.

[ Szerkesztve ]

(#743) Sotho válasza #68216320 (#742) üzenetére


Sotho
őstag

Kiváncsiságból beregeltem a chnpool-ra srtatumot használom és dobálja el a kapcsolatot és a shareket így egyben kb 10 percenként (de újracsatlakozik) szóval a franc se tudja...

(#744) #68216320 válasza Sotho (#743) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én ugyanazt használom, de stratum nélkül. Stratumokkal van gond mostanában. De valami nem klappol, mert 1 óra alatt kb. 2-3 CNC nagyon harmatos.

[ Szerkesztve ]

(#745) Chal válasza #68216320 (#744) üzenetére


Chal
addikt

Ugyanaz a gond szerintem ami a soloval is, ha nincs stratum és magas a scan-time, akkor hiába dolgozik a miner, mire visszaküldi az eredményt már megoldották a blokkot mások. Stratumnál az a jó, hogy szerver oldalról meg tudja szakítani a munkát ez esetben, és kaphat a kliens újat, ezért tűnhet úgy hogy valami gond van vele, de sajnos a CNC network jelenlegi paraméterei mellett ez normális működés.

Próbáld ki long-poll szerverrel azt, hogy 1 sec-re leviszed a scan-time-ot, szerintem ugyanez lesz az eredmény mint stratumnál, csak itt nem fogsz látni belőle semmit (hacsak nem annyit hogy kevés a reject, de az accept is kevés, és ebből adódóan a coinok is).

[ Szerkesztve ]

(#746) #68216320 válasza Chal (#745) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hagyom a fenébe. Bányászhatatlan vacak. Összeszedem a pool-okból a coin-okat, átváltom aztán be is fejeztem. Marad az LTC és esetleg majd egyéb használható coin verzió.

(#747) Chal válasza #68216320 (#746) üzenetére


Chal
addikt

Érdemes még nyomni, csak keress valami jó p2pool-t. Ott regisztrálni sem kell, így könnyen cserélgetheted őket gond esetén. Tovább azonnal(!) jön a reward, tehát egyből látod hogy jól működik e vagy sem. Persze elkölteni nem tudod, csak annyi hogy a te kliensedben fog állni amíg nem lesz confirmed. De legalább látod, tudsz vele számolni.

Rejecteket ezeknél én amúgy már nem is nézem, a CNC sajátosságai miatt totál leszarom, csak arra jó hogy idegeskedjek rajta hogy úristen bukó van. Szóval hajtom 2 órát az adott poolt, aztán kiátlagolom hogy 1 órára hozza e a megfelelő rewardot. Ha igen, vagy csak 10-15%-al kevesebb, akkor gól, használom tovább.

[ Szerkesztve ]

(#748) #68216320 válasza Chal (#747) üzenetére


#68216320
törölt tag

Oké, de hogy kell beállítani?

(#749) Chal válasza #68216320 (#748) üzenetére


Chal
addikt

Ugyanúgy hagysz mindent a configodban, egyedül szervernél adod meg a hostot és a portot amit írnak (bitcointalkon keresgélj, sok van és változnak). A login neved a CNC fogadó addressed, a password lényegtelen. Ennyi. Átlag poolokban 10 percenként van blokktalálat, jobbakban 3-6 percenként. Ennyi idő mulva már látnod kell a rewardot a CNC kliensedben.

Szóval baromi jó mert 1-2 óra után már kézzel fogható, kalkulálható eredményed van. Persze uncofirmed, de legalább nálad áll, és látod.

[ Szerkesztve ]

(#750) #68216320 válasza Chal (#749) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezt néztem ki. Beállítottam, néha van egy accepted, de semmit nem látok a kliensben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.