Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) enricotoxic válasza baji (#6900) üzenetére


enricotoxic
tag

Én vásárlás előtt nyomtam két napos pilot tesztet 1 db 6950-el.

Először a mine-litecoin pol-on voltam, de gyakran nem ment, a web iterface sokat akadozott/elérhetetlen volt.

Utána váltottam a give-me-coins pool-ra, az a rövid idő amíg próbáltam nagyon stabil volt. Pozitívuma még, hogy az oldalon a legördülő menüből ki tudod választani, hogy milyen kártyád van, legenerálja a configot. Bár ezzel az a gondom, hogy ugyan arra a kártyára más-más konfigokat találtam a neten, lehet, hogy az adott poolhoz az a legjobb(?), nem tudom. Ami még pozitívum a give-me-coins-nak, hogy van android monitor app hozzá és beállításkor nem kell bepötyögnöd egy végtelen stringet, hanem a monitorról qr kódot le tudod olvasni az okos-telefonnal, beállíthatod, hogy milyen gyakran értesítsen. Szépen megjelenik a hashrate az értesítés sávon vagy bármikor rá lehet nézni az alkalmazásra is.

Nem állítom, hogy a legjobb ltc pool, hiszen csak most próbálkozom. Még ki fogom próbálni azokat amiket itt a tapasztalt bányászok írtak.

Van egy jó lapom, de tápot nem lehet kapni. Szóval egyenlőre élettelenül hevernek az alkatrészek a szobában :)

(#6902) Rolly válasza TooCool (#6888) üzenetére


Rolly
veterán

ahogy nézem a grafikont a nagy részét a bányászott mennyiségnek btc kifizetés előtt adják el ... nekem ma (kifizetés óta 3 óra) az alábbiak jöttek össze:
- 0.001 bányászott BTC
- 0.0045 még nem átváltott BTC
- 0.0036 átváltott BTC
összesen: 0.0091 BTC 10 óra alatt -> 0,02184 BTC / 24 óra

persze coin vadászattal többet is el lehet érni ... de az idő és energia ...
még gondlkodom a ring duplázáson és még helyet is kell találnom neki a lakásban (41 nm) ... de végülis két gép elfér ... csak nem nagyon van használt vga új pedig drága ... :( ahogy nézem egy 1.25 MHs-es cucc újonnan kb 180e + ÁFA ...)

szerintetek meddig lehet egy 1.25 MHs-es cuccal havi 0.4-0.5 körüli btct termelni?

(#6903) HSM válasza enricotoxic (#6901) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom hol nézed, meg mekkorát keresel, de 850-1000W közötti tápokat simán találni, akár hétfőn nálad is lehet. Pl. FSP Aurum 1000W 50k körül....

(#6904) Reggie0 válasza Rolly (#6902) üzenetére


Reggie0
félisten

Az kicsit tul van becsulve. Neztem mar tobb napja bent levo juzerek statisztikait, es nagyjabol 0.013BTC/nap/(1MH/s) a bevetel.

Nezd meg itt a jan 4 es jan 3 adatait: [link]

Coin vadaszattal az a riziko, hogy neha aludni is kell, igy amennyit nyersz napkozben, azt ejjel siman elbukhatod. Persze neha bejon, mint most a kutyas es holdas felfuto idoszak.

[ Szerkesztve ]

(#6905) Rolly válasza Reggie0 (#6904) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem ha átlag 0.013 / 1 MHs jön az elég jól hangzik (akkor az én 1.25MHS-em átlag napi 0.016-ot hoz ami 0.48 BTC / hó -> 800 USD-s árfolyammal -> majd 400 dollár / hó - áram (320 dollár tisztán) ...

(#6906) Chloe2010


Chloe2010
csendes tag

sziasztok fiuk lanyok... en uj vagyok itt .. ez az elso h szolasom. ekezet nelkul tudok irni.. remelem elnezitek nekem.mar egy ideje olvaslak titeket. sajnos a banyaszashoz es a pc-s dolgokhoz nem igazan ertek, de szeretnek majd osszerakni/rakatni egy vagy inkabb 2 db banyagepet.ehhez kerek majd segitseget, de persze nem idegesito modon (tudom napjaban hanyan nyuzhatnak titeket ilyen dolgokkal)... :)

per pill svajcban vagyok, kb 2 hetente jarok haza... itt meg nincs akkora ltc-wdc es egyeb coin laz, ugyh lehet kapni meg itt ott kartyakat... de itt is elegge hianycikk azert minden...

szeretnem az itt toltott idomet HASZNOSAN eltolteni, igy igyekszem tanulni, amennyit csak tudok, igy a forumon keresztul toletek... neha neha majd kerdezek is. bocs ha kisse off voltam. :DDD

(#6907) Reggie0 válasza Rolly (#6905) üzenetére


Reggie0
félisten

Teljesen jo, en eddig manualisan csinaltam, es ennyi a havi atlagom. Heti szinten neha kicsit alatta es neha kicsit felette vagyok. Viszont igy nem kell szarakodni.

(#6908) Dexar007 válasza Reggie0 (#6740) üzenetére


Dexar007
veterán

Tényleg az alaplap volt a probléma,mégpedig .: több mint valószínű,hogy elszállt az első pcie slotom.A 2-es és 3-as slotban gond nélkül mennek a kártyák,viszont ha az egyesbe rakom akkor hol van kép, hol nincs. Ha esetleg nagy nehezen bejön,és véletlenül hozzáérek a vga-hoz,és akárcsak egy pár mm-t megmozdítom,rögtön elmegy.
Egyébként ebből az alaplapból két darabot szereztem - a másodikat tegnap még nem próbáltam ki -, és gond nélkül mennek benne a kártyák (FM2A85X EX6).Viszont (!) ilyet se tapasztaltam még.: cgminer 3.7.2-es verziót használok,aminél megjelent egy 4. gpu is. Ami több mint valószínű,hogy a proci lesz az,mivel 15 kh/sec körül teljesít. :DDD De nem csak úgy pörög magában,hanem rendesen van accepted shares-em is.20 fok környékén tanyázik windows szerint 2-3%os a kihasználtság. Nem tudom,hogy érdemes lenne-e így hagyni,vagy fölöslegesen zabálja az áramot?

Közben rájöttem,hogy nem lenne érdemes így hagyni,mert teljesen összezavarja a poolos oldalt. 90-300-400 kh /secet ír folyamatosan az 1300 helyett.
Már csak az a kérdés,hogy lehetne lelőni a procit? Egyáltalán,miért jelent meg a minerben? (Mineren belül ,,gpu disable" nem működik,mivel kifagy egy idő után ha lelövöm)

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#6909) HSM válasza Chloe2010 (#6906) üzenetére


HSM
félisten

Azért gondolom legalább nagybetű akad a svájci/mobil billentyűzeten is... Tessék legalább azokat használni! :U Mondjuk én is angol billenytűvel írok magyarul, még matrica sincs rajta.... Akarat kérdése az egész...

(#6908) Dexar007: Ha be tudod lőni kicsit fürgébbre, lehet megérné járatni.

[ Szerkesztve ]

(#6910) Reggie0 válasza Dexar007 (#6908) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha garis, akkor gari. Ha nem, akkor lehet megeri megprobalni vegigforrasztani a csatlakozo labait.

Procival termelni altalaban nem gazdasagos. Hogy ne legyen benne a cgminernek meg kell adni, hogy melyik gpu platformot kivanod hasznalni.

(#6911) DeusHun


DeusHun
őstag

Napot mindenkinek!

Az 1.hu-n mennyire éri meg most bányászni, hogy már 3-a óta nincs kifizetés? Nem mintha per pill olyan hatalmas lenne a termelésem (linux szerverben nincs erős vidkártya), de holnaptól már egy izmosabb radeonnal jövök és érdekelne, hogy egyáltalán jó-e ha addig is ott dolgozik egy csákányosom. Ha igen akkor a radeont is oda állítom csatasorba.

Rainforest Alliance Certified signature

(#6912) Chloe2010 válasza HSM (#6909) üzenetére


Chloe2010
csendes tag

Igen , akad rajta nagybetu.. a te kedvedert fogom hasznalni, bar nem szeretem, nagyon megszoktam az egyszeru stilust, sorry... suliban pedig 5-os vtam helyesirasbol.. de az mar regen volt. :)

(#6913) HSM válasza Dexar007 (#6908) üzenetére


HSM
félisten

Ott valami más gond lesz.. Én bármikor lekapcsolok egy GPU-t, megy röhögve tovább a miner akármeddig...

(#6912) Chloe2010: Egyszerűnek egyszerű, de olvasni borzalmas. :P

[ Szerkesztve ]

(#6914) Dexar007 válasza Reggie0 (#6910) üzenetére


Dexar007
veterán

1 hónapos lap, és már december közepén elkezdett szórakozni. Én pedig azt hittem,hogy a vga nem bírta a tuningot. :)

Eddig egyik gépemnél sem kellett beállítani.Egy fogyasztást érdemes lenne nézni,mert ha wattonként 1kh,akkor nagyon nem éri meg,főleg ha rövidül az élettartama is.Más szempontból meg.: 4 gépnél +15-20 kh nem lenne rossz,főleg ha csak 1-2% a kihasználtság. (Közben megoldódott a poolos ügy is,már normálisan írja az értékeket)

HSM.: Lehet az a gond,hogy itt nem a gpu-t kapcsolom le hanem a procit,ami fagyást okoz. :D Mindenesetre ha nem kapcsolok le semmit,akkor megy gond nélkül,amint lekapcsolom rá 5 percre ,,cgminer.exe leállt"
Vagy configban kell beállítani,hogy egyáltalán ne is próbálkozzon a cpu-val,vagy hagyom így.Sőt esetleg a többi gépnél is megpróbálom előcsalni.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#6915) HSM válasza Dexar007 (#6914) üzenetére


HSM
félisten

Bányászás szempontjából ugyanúgy csak egy GPU, mint a többi. Vagy indítassz rajta munkát, vagy nem. :DDD
Úgy is próbáltad kikapcsolni, hogy alapból a -d kapcsolóval el sem indítod?

(#6916) Dexar007 válasza HSM (#6915) üzenetére


Dexar007
veterán

Úgy még nem,azt se tudom mi az a -d kapcsoló. ;]
Mineren belül próbáltam kinyírni.Ki is írta,hogy disabled,csak később az egész miner leállt.
Mindjárt letöltök egy cpu-zt,és megnézem mennyi a kihasználtság,ha valóban csak 1-2 % akkor a többinél is beállítom,4 gépnél elvégre majdnem 100kh. Sőt az egyikben X4 750k van,annál lehet többet is ki lehetne hozni.Pár százalékos kihasználás,pedig csak nem dobja meg annyira az áramigényt?

Give me your cum,bull!

(#6917) Dexar007


Dexar007
veterán

Óó már rájöttem miért látja a procimat.: Mert APU-kája van. (A4 5300 ha jól emélkszem). Az összes többi sima x2 250k,260k,vagy éppen x4 750k.A proci aktivitás így tényleg 1-2% csak,viszont a 7480d 99%-on pörög 20 fokkal,de így már tényleg nem biztos,hogy túlságosan egészséges hosszútávon.

Give me your cum,bull!

(#6918) chosa91


chosa91
aktív tag

Üdv, türelmetlenségemnek köszönhető, hogy ide is írok, vagyis itt is felteszem a BTC topicban feltett kérdéseim.

Ha tudnátok válaszolni, azt nagyon megköszönném!

"Find something boring, and make it funny!"

(#6919) Pttypang válasza chosa91 (#6918) üzenetére


Pttypang
veterán

BTC-t már biztos nem éri meg vga/cpu-val bányászni.

Everybody lies.

(#6920) WiZARD válasza Rolly (#6887) üzenetére


WiZARD
addikt

Az hogy lehet, hogy neked jövedelmezőbb az LTC mint a WDC?
vagy félreértettem amit írtál?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6921) chosa91 válasza Pttypang (#6919) üzenetére


chosa91
aktív tag

Amennyiben LTC mining-re adnám a fejem, SOLO-ban gondolom azt sem éri meg, esetleg egy korrekt pool-t tudnál ajánlani?

"Find something boring, and make it funny!"

(#6922) TooCool válasza chosa91 (#6918) üzenetére


TooCool
aktív tag

1. Nem
2. a kettő közül LTC
3. itt most ilyen nincs
4. van, de jól a wiki beallitasok

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#6923) chosa91 válasza TooCool (#6922) üzenetére


chosa91
aktív tag

"1. nem" - Hogy-hogy nem emelkedik a kHs a teljesítmény növelésével?
"3. itt most ilyen nincs" - Maradnak a "nagy" poolok, mint a WeMineLTC?

[ Szerkesztve ]

"Find something boring, and make it funny!"

(#6924) TooCool válasza chosa91 (#6923) üzenetére


TooCool
aktív tag

RAM sebesség inkább érdekes, azt nem tudod annyit emelni, hogy látványos legyen.

én coinotront hasznaltam LTC-re, de jo ideje csak LTC-t nem banyaszom

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#6925) lazlora


lazlora
tag

Sziasztok,

Per pill melyik Poolban érdemes beállni LiteCoint bányászni?
Van esetleg összesített lista?
Köszi!!!!!

"A lot of times, people don't know what they want until you show it to them." S.J.

(#6926) chosa91 válasza TooCool (#6924) üzenetére


chosa91
aktív tag

Ha LTC-t nem, akkor mit? Valamint akármilyen coin-t bányászok az ahhoz megfelelő wallet-eket szükséges mindig letölteni? Bitcoin - Bitcoin wallet, Litecoin - Litecoin wallet, ...?

"Find something boring, and make it funny!"

(#6927) Csabipici


Csabipici
aktív tag

Sziasztok!
A cgiminer -ben a --thread-concurrency értékét mennyire célszerű állítani?
Azt olvastam, hogy minél nagyobb annál jobb...
A beállítható érték függ a gépben lévő memóriától? (RAM)

(#6928) HSM válasza Csabipici (#6927) üzenetére


HSM
félisten

Ki kell tesztelni, nálad melyik működik a legjobban. Elvileg a nagyobb TC-hez több RAM kell.

(#6929) enricotoxic válasza HSM (#6903) üzenetére


enricotoxic
tag

Azt számoltam, hogy load alatt 300 W (R9 290) a fogyasztás kártyánként, plusz az elengedhetetlen komponensek (lap, cpu, ram, ssd/hdd, cooler). Úgy építeném meg a gépet, hogy jól skálázható legyen, ne keljen később tápot cserélni.

Jól kalkulálok, hogy 300 W a 290 áramfelvétele bányászás közben vagy csak 3d rendering alatt ilyen magas?

Add2psu jópofa, de nem akarok egy házba 2 psu-t tenni. Azt gondolom, hogy nem jó a második tápnak, hogy nem kívülről szívja be a hideg levegőt, hanem a belső meleg levegőt használja és visszafújja a még melegebb levegőt a házba és fűti a többi merülőforralót. Még azt könnyű kivitelezni, hogy friss levegőhöz jusson a 2. táp is, de a meleg levegő elvezetését még nem tudom megoldani, szóval visszafújna a házba. Szívesen olvasnám tapasztalt bányászok sorait ebben a témában is.

Szóval 1300W teljesítményű tápokat nézek.

[ Szerkesztve ]

(#6930) TooCool válasza chosa91 (#6926) üzenetére


TooCool
aktív tag

én most utoljara BBQCoint termeltem, vegul is jo volt.

Többen használnak, szerintem felesleges a wallet. Online váltó és tárca tárolja, nekem nem kell vele szarakodni.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#6931) AAntii válasza enricotoxic (#6929) üzenetére


AAntii
őstag

Nekem jelenleg a tápegységem eleve a házon kívül van, pontosabban a házam tetején, nem a meleg levegő miatt, mert alsótápos házam van, így alulról szívja be a hideg levegőt, de így az alsó slotban lévő videokártya is sokkal jobban szellőzik és a felső hűvösebb vagy 5-8 fokkal. Ennél már csak az lenne jobb, hogyha minden házon kívül lenne, de így bolondbiztosabb :) Nem esik semmi a zsebemből az alaplapra, mikor bambulok, ilyesmi. Még azon gondolkodtam, hogy beteszem a cuccot egy 30-as zöldségesládába, az lesz a következő fázis.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#6932) HSM válasza enricotoxic (#6929) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem a nagyobb baj a két PSU-val, hogy különböző terhelésre, különféleképpen eshet a feszültségük, ami nem éppen ideális....

A 290-eseket nem ismerem, nem tudok rájuk mit írni.

Amúgy arra gondoltál, hogy a kártyáknak is kell friss levegő? Házba építve 3-4db 290 már elég meleget tud csinálni, zsúfolva lennének nagyon, ami nem biztos, hogy jó.

1300-as tápokat tényleg nem könnyű beszerezni....

(#6931) AAntii: A zöldségesláda olyan igénytelen... ;]

[ Szerkesztve ]

(#6933) Dexar007


Dexar007
veterán

920 egy darab btc :)
A gond ott van,hogy a kicsik most nem kovetik. :F

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#6934) Csabipici válasza HSM (#6928) üzenetére


Csabipici
aktív tag

Akkor lehet hogy azért nem engedi 12000 fölé emelni a TC értékét mert 2GB ram van a gépben ?

(#6935) AAntii válasza HSM (#6932) üzenetére


AAntii
őstag

Ez baromság, ha zöldségboltod van akkor a munka és a hobbi fúziója ;)
Rácsos szerkezetű és szerintem ventit is könnyű rá fogatni. Jövő hét végén kipróbálom :D

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#6936) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

uh jól megindult a BTC már 680 euro a krakenen

menyi idő míg a magyar FST poolból átér a cucc cryptsy-re? már egy órája elküldtem de nincs sehol

[ Szerkesztve ]

(#6937) HSM válasza Csabipici (#6934) üzenetére


HSM
félisten

Igen...

(#6935) AAntii: Így egészen más a helyzet. :R Bár a zöldségesláda ellen szól, hogy azért nem olyan könnyű benne jó szellőzést csinálni... :)

(#6936) Zlcsi: Azon a váltón félnapos lag is néha előfordul, felháborítóan szar időnként... Sajnos van, amit csak ott tudok váltani... Simán lehet fél nap, mire egyáltalán pending státuszban megjelenik valami...

[ Szerkesztve ]

(#6938) AAntii


AAntii
őstag

Aki kicsit otthonosan mozog az ilyesmiben segíthetne (nyilván mindenki a saját vételi, eladásai után saját maga felelős), érdemes most raktárt pucolni és átváltani a btc-t euróra, vagy most haladunk a duplázás felé?

HSM: láda

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#6939) enricotoxic válasza HSM (#6932) üzenetére


enricotoxic
tag

Természetesen gondoltam rá. Egy böszme nagy házam van, abban egy saját installációval (alu keret+riser) el fogom tolni térben a kártyákat. Így nem lesz közvetlen egymás mellett kártya. Amellett van a házban alul egy 200mm cooler, ami befújja a hűvös levegőt, elől van két 140mm cooler szintén hűvös levegőt fúj be. Hátul a cpu mögött van egy 140mm cooler ami kiszívja a meleget. A ház tetején lesz még 2 140mm cooler ami szívja a meleget. És kártyánként egy-egy 140mm cooler ami hűti a bordát.

hűtők:
1db 200mm
7db 140mm
+cpu cooler

(#6940) szmissz


szmissz
senior tag

Ezeknek a riser kábeleknek mi az elfogadott hazai neve? Iponnál sehogy sem találom, pedig ott mindig van minden.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#6941) szmissz


szmissz
senior tag

Más: Elég érdekes fogyasztási tesztre leltem a 4x R9 280X-ek esetében... [link]

Ez szerintem finoman szólva is vicc, 1700 watt full load alatt? Na ne már, ilyen táp kb nincs is és a tesztben is 1200 wattos cucc van...

Esetleg gyakorlati tapasztalat valakinek?

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#6942) TooCool válasza szmissz (#6940) üzenetére


TooCool
aktív tag

iponnál?!? közelsem .-)

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#6943) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

most ki hol bányászik, mert az altcoinpools is elég gyenge 7.5 mhs-sel...

(#6944) szmissz válasza TooCool (#6942) üzenetére


szmissz
senior tag

Akkor még nem kerestem elég egzotikus dolgokat. :)

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#6945) AAntii válasza Zlcsi (#6943) üzenetére


AAntii
őstag

Most minden gyenge. Eddig lottoztam, a nap első felében nem is volt rossz (tegnap sem), de most már ltc alatt járok :(

@szmissz: Én a helyedben az apróról vennék risert, mert nagy eséllyel ha videokártyákból is készlethiány van a boltokban, akkor riserből még inkább.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#6946) szmissz válasza AAntii (#6945) üzenetére


szmissz
senior tag

Ok, szólj, ha látsz 12 darabot :DD

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#6947) HSM válasza AAntii (#6938) üzenetére


HSM
félisten

Ismerem ezt a ládát, és több rajta a műanyag, mint a lyuk... Persze, ha megfelelő helyeken szétvágod jó lehet, kérdés, mennyire tolerálja a szerkezet, megmarad-e elég erős.

(#6939) enricotoxic: Elsőre jól átgondolt koncepciónak tűnik, viszont puding próbája az evés. :R Majd kiderül, hogy tetszik így a kariknak. :)

(#6940) szmissz: Ilyesmit nem fogsz Ipon-ban találni... PCI-E kiemelő esetleg magyarosan. De inkább aprón keresgélj, vagy e-bay.

(#6941) szmissz: Nem ugyanaz 10 másodpercig 1700W terhelés egy 1200-as tápnak, vagy 1-2 percig. Az egyik esetben kis szerencsével semmi baja nem lesz max lekapcsol, míg a második esetben tuti kuka.
Amúgy a karik csak 325W-ra jönnek/db, annyit simán esznek, ha jól megtuningolod őket, vagy magas a gyári feszük.

(#6948) TooCool válasza szmissz (#6944) üzenetére


TooCool
aktív tag

hashratestore.com .-)

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#6949) enricotoxic válasza HSM (#6947) üzenetére


enricotoxic
tag

Majd meglátom 3-4 óra járatás után hány fokosak a komponensek.

(#6950) AAntii válasza szmissz (#6946) üzenetére


AAntii
őstag

Szerintem a hirdetők közül van akinek több is van, de neked kell utánajárnod, nem veszem meg helyetted :D:P

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.