Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Geller72 válasza Ricsiii1992 (#6597) üzenetére


Geller72
veterán

Na ezt akartam kérdezni. Azt hittem, hülye vagyok..de akkor ezek szerint nem..írtam is, hogy milyen cumi a 380%, két perc múlva meg csak 350 volt..

[ Szerkesztve ]

(#6602) Telegdy válasza Geller72 (#6601) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Difficulty retarget esetleg? :)

Mármint arra gondolok, hogy a difficultyból számolja hogy hogy áll a pool a következő blokkhoz.
Magasabb diff -> több share kell, ekkor esik a százalékos arány.
Én ezt így következtettem ki, de lehet hogy baromság.. :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#6603) Geller72 válasza Telegdy (#6602) üzenetére


Geller72
veterán

Est. Shares

(#6604) mepet válasza PesiHUN (#6591) üzenetére


mepet
addikt

És ennek a mincoinnak mekkora jövőt jósoltok?
Jelenleg a coinwarz szerint az LTC alatt teljesít. Jelenleg erősödik az árfolyam, de a kis forgalom miatt a spread hatalmas a cryptsy-n, 0.7 - 0.8mBTC a bid és az ask.
Feltételezésem: Az árfolyam vagy a 4-szeresére emelkedik a közeljövőben, vagy szépen konvergál a 0-hoz. Tehát ebbe is érdemes elraktározni egy adagot, és bízni a "szerencsében" egy bátran nyitvahagyott pending orderrel, hiszen egy ilyen sokszorozás fedezheti a mooncoin miatti buktát. A kockázat minden esetre igen nagy figyelembe véve azt, hogy pillanatnyilag nem éri meg ezt bányászni.

[ Szerkesztve ]

(#6605) TooCool válasza Geller72 (#6601) üzenetére


TooCool
aktív tag

Én önmagában nem értem, hogy a picsbe lehet 100% felett. Nem a WDC poolban, hanem úgy általában, most ha 100% akkor mindet átnéztük, így mi a 300%?

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#6606) Sotho válasza Sotho (#6589) üzenetére


Sotho
őstag

Ja :O én naív :DDD ez még béta.

(#6607) PesiHUN válasza mepet (#6604) üzenetére


PesiHUN
csendes tag

Nem tudom hogy fog alakulni a mincoin a jövőben de jelenleg elég jól halad felfele, mióta figyelem többet emelkedett az értéke mint csökkent, szerintem 1 próbát megér.

(#6608) Geller72 válasza Sotho (#6606) üzenetére


Geller72
veterán

Elég szar béta, ha nem működik..:DDD.

(#6609) mepet


mepet
addikt

A pool operatorok egy dolgot áruljanak el nekem:

Miért titkolják (ill. miért nem írják ki nagy betűkkel a főoldalra) a poolok a következő adatokat:
pplns n=?
auto threshold payment fee?
free auto threshold payment limit?
manual payment fee?

És még egy kérdés: ha kockáztatom az erőforrásaim értelmes kihasználását azzal, hogy kis forgalmú altcoinokat bányászok, akkor miért ne kockáztatnék a coin osztási metódust illetően, tehát miért minden pool pplns? Miért nem találok simán prop poolokat?

(#6610) Geller72 válasza mepet (#6609) üzenetére


Geller72
veterán

Vannak prop poolok..

(#6611) PesiHUN válasza mepet (#6609) üzenetére


PesiHUN
csendes tag

Ha szeretnéd propra állítom úgyse nagyon van forgalom még nálunk :) persze csak ha érdekel a mincoin

(#6612) mepet válasza PesiHUN (#6611) üzenetére


mepet
addikt

Pillanatnyilag nem jövök, csak egy tippet adtam. :B

(#6613) Sotho válasza Geller72 (#6608) üzenetére


Sotho
őstag

A béta fizetős CGremote programnak való adatküldést lehet bekattintani a watcherben.

[ Szerkesztve ]

(#6614) LLam válasza mepet (#6609) üzenetére


LLam
senior tag

"tehát miért minden pool pplns"

a prop kifizetés durván függ a pool lucktól és mintegy támogatja a hop magatartást, ami a többi minernek azaz a poolnak nem érdeke.

Stay hungry!

(#6615) Nestor16


Nestor16
senior tag

Ha nem lenne a WDC most ilyen nehéz helyzetben be is csatlakoznék, viszont már nem sok lehet hátra a round - ból csak már semmit sem kapnék belőle.
Ahogy néztem azért a WDC is hanyatlóban van, 0.2 alá ment a Crytsy - n vagy csak én látom így?!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#6616) PesiHUN


PesiHUN
csendes tag

mnc nagyon jön fel most amúgy http://coinmarketcap.com/ 32. helyen van már

[ Szerkesztve ]

(#6617) deadwing válasza mepet (#6609) üzenetére


deadwing
addikt

Mivel ez lett a szokás, gondolom senki nem akar kockáztatni azzal, hogy miután ő precíz és kiírja, elriasztja az embereket a pooljáról. Én sem fogom kiírni, pont emiatt. Egyébként sosem értettem ezt a fee parát, 1%-os értékektől miért kell megijedni, igaz még elejében engem is idegesített, hogy sehol sem találok infót, de már nem izgat. Filléres dolgokról van szó, másrészt semmi nem garantálja, hogy jobban jársz egy olyan poolban ahol 0.5%-al kevesebb a fee, mint egy másikban. Én minden poolt kipróbálok előtte, mielőtt döntök. 2 egyforma sebességű workert szoktam rájuk engedni fél-1 napig, és győzzön a jobb. A feeket nem is nézem. Értelme semmi. Jah és ha már AP, nem szokásom 5 forintonként utalgatni, így ez sem izgat egyáltalán. Én csak azt tudom tanácsolni, te sem foglalkozz vele.
Prop poolokat pedig lehet találni és pps-t is, csak ritka, egyébként a hopperek miatt alkalmaz szinte mindenki pplns-t.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#6618) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elképzelhető, hogy az 1x slot molex-es riser-el "nem elég jó" egy 290X-nek? :F
Bekötöttem 5.-nek, frissítettem az amdconfig-al, reboot, kibővítettem a cgminer.conf-ot, és 8xx helyett csak 6xx-el teker az 5. kártya (az X). :o
A többi mind 16x foglalatban van (3 közvetlenül, egy 16-16 riser-el), és az alaplap minden 16x slotnak minimum 8, kettőnek 16 sávot ad (2.0-ás PCI-E vezérlővel). Az 1x slot pedig már nem az északi, hanem a déli híd PCI-E szálait használja (és gondolom ez már csak 1.x szabvánnyal dolgozik).
Ez így kicsit necces, mert a másik 290X tuninggal nem ~860-at, hanem 960-at megy. (Most tesztüzemben még mind alapon teker.)
Gigabyte címkés, de referenciakártya, és még a bénább Elpida RAM-os X nélküli 290-esek is többet futnak (830 körül tuning nélkül).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6619) HSM válasza janos666 (#6618) üzenetére


HSM
félisten

Ha 1.0, az lehet kevés... Nekem a 280X kevesebb hash-t ad 2.0-ás linken 1X-es riserrel, ha fullhd-ba rakom, vagy 20-30Kh/s-el. :Y Kisebb felbontásban kiadja, amit kell neki. Szóval 1.0-ás 1X-es foglalatban nem tartom elképzelhetetlennek. Mondjuk szerintem a konfig se mindegy, nálam g2 i13 tc8192, a szokásos 7970 konfig.

(#6620) janos666 válasza HSM (#6619) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan azt a konfgot kapta, mint a 16x slotban ülő 290X.
A többi kártya nem lassult, mióta bekötöttem az 5.-et is.
Monitor egyik X-esre sincs kötve. Egy sima 290-re van dugva hamis FullHD monitor, de azon sem látszik meg érdemben, hogy lasabb lenne, mint a másik ugyan olyan 290.

Xubuntu-ban szerintem a CPU rajzolja az asztalt, nem a GPU.

De ha valaki elér 660 kh/s-től többet akármilyen kártyával 1x 1.0 foglalatból (szerintem 1.1 az igazából, de ilyen szempontból mindegy), akkor szerintem ennek is mennie kéne. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6621) HSM válasza janos666 (#6620) üzenetére


HSM
félisten

Arra gondoltam, hogyha kisebb a felbontás, akkor kisebb képpuffert frissítget a windóz, ergó kisebb a PCI-E forgalom.... Tehát ha egy ilyen viszonylag kis forgalom már jól észrevehető csökkenést okoz nálam a 2.0-ás slotban is, akkor simán lehet nálad necces az 1.0-ás 1X-es slot.

A 16-os slotban ülő kártya nálam se érzi meg a full-hd-t. :N

Szerk.: persze, hogy a CPU számolja az asztalt, de a GPU-ra küldi a PCI-E-en keresztül a képbufferbe, amit az kirajzol. ;) (Akár a dummy-plugra. :DDD )

Szerk2.: Erre gondoltam, hogy nem mindegy a konfig, hogy nem biztos, hogy ugyanolyan konfiggal ért el más 1.0 1X-es slotban 660-nál többet.

[ Szerkesztve ]

(#6622) Sotho


Sotho
őstag

Sikér :))
[link]
Mostan mán weben irányíthatom az egyszem mineremet :D
Nem CGwatcher hanem cgmonitor, api meg szemafor fájl meg ipé port meg ilyenek vannak benne dúrva cucc :D

(#6623) PesiHUN válasza Sotho (#6622) üzenetére


PesiHUN
csendes tag

csini :DD :C :R

(#6624) Typhon00 válasza PesiHUN (#6623) üzenetére


Typhon00
csendes tag

Doge árfolyammal érdemes most szerintetek várni? kb 1 hete csak a lejtőn megy lefelé, viszont mondjuk könnyebben megduplázza az értékét mint egy LTC .. :U Vagy egyre több Doge lesz forgalomban, csak egyre lejjebb mehet (?).. Nehéz döntések..

(#6625) deadwing válasza HSM (#6621) üzenetére


deadwing
addikt

Szerintem nem a slot miatt van. Nekem eddig nem volt olyan gépem, amiben ne venné észre a cgminer ha fut mondjuk egy jól sok tartalommal megpakolt weboldal a háttérben. x16 slot és lassul nem egyszer 30-40k-t is. Én máshol keresném a hibát.
De csak legyek otthon, hw gyorsítást offolom is böngészőből rögvest.

(#6624) Typhon00: én megtartom már ami maradt, úgyse ér most semmit sem. Max 1-2 hónap múlva fellövöm a holdra a kutyát :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#6626) Sotho válasza PesiHUN (#6623) üzenetére


Sotho
őstag

Ha valakit még érdekel:
[link]
Egyelőre a configban csak "miner" elnevezésű minerrel megy nekem, a megoldáson még dolgozom. :)

(#6627) Typhon00 válasza deadwing (#6625) üzenetére


Typhon00
csendes tag

Köszi deadwing! :) Van valami jó coin, amit érdemes most bányászni átválthatóság szempontjából? :))

(#6628) HSM válasza deadwing (#6625) üzenetére


HSM
félisten

De itt nem böngészésről beszéltem! Nem segít, ha lekapcsolod a HW gyorsítást, ugyanúgy lassulni fog, nálam is lassul PCI-E 8X 3.0-ban is.
Én arról beszéltem, hogy üres asztal, és fullhd felbontásban lassult a kisebb felbontáshoz képest! Előtte 4X-es riserben volt, azzal tökéletes volt full-hd-ban is...

[ Szerkesztve ]

(#6629) PesiHUN válasza Typhon00 (#6627) üzenetére


PesiHUN
csendes tag

MNC :D gyere mnct bányászni (;...;) egyre csak nő az értéke bár már nehezebb is.

(#6630) deadwing válasza Typhon00 (#6627) üzenetére


deadwing
addikt

Minden kaka jelenleg. Felszaladt a btc, mindenki ki akarja használni, ész nélkül szabadulnak meg az emberek mindentől... Aratás van most sajnos. Nem is tudok én se semmit, fastcoint bányászok jelenleg, az még nincs annyira elszaródva. Már a többihez képest... De hopp, WDC megint brillíroz :) Vagy rosszul látom?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#6631) Ricsiii1992


Ricsiii1992
tag

WDC, hühűű :/ "Time Since Last Block 20 hours 12 minutes 48 seconds"

(#6632) deadwing válasza HSM (#6628) üzenetére


deadwing
addikt

Hm, akkor az valóban több mint gyanús.

(#6631) Ricsiii1992: no akkor lehet bemegyek gyorsan blokkot lopni :D -nem-

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#6633) TooCool válasza deadwing (#6630) üzenetére


TooCool
aktív tag

BBQCoin ? .-)))

amúgy végre látom már magam a middlecoinon. ha jól látom 0.01BTC-t (XBT) kerestem. Csak nem emléxem mikortól.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#6634) N.Ferry válasza TooCool (#6633) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Az most nálad jó vagy nem? :D

Walking Dead

(#6635) janos666 válasza deadwing (#6632) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

PPLNS-ben mennyire lehet hatékony lopni? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6636) jozsef8


jozsef8
aktív tag

A moon ára is tegnap óta eléggé lecsökkent. Azt várom mikor megy feljebb, akkor beváltom amim van, de nem nagyon akar... Szerintetek lesz majd erősebb?

(#6637) TooCool válasza N.Ferry (#6634) üzenetére


TooCool
aktív tag

a 0,01BTC? Nemtudom 8MH/s-el vagyok ott, csak nem tudom miota...Talan 8ora korul alltam at...

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#6638) N.Ferry válasza TooCool (#6637) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Szerintem kevés,csak azért kérdeztem,hogy te hogy látod. :U

Walking Dead

(#6639) mepet válasza TooCool (#6637) üzenetére


mepet
addikt

Az gyors fejszámolás kb, mintha LTC-t termelnél. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#6640) Zoty@


Zoty@
tag

Hali srácok!

Abban tudtok segíteni, hogy :

megadhatod e uyanazt a címet több workerként?
mert 2 géppel bányászom

ide: http://wdc.theblocksfactory.com/gettingstarted

Vagy hogy bányásszak 2 géppel? Vagy nem tudok?

Texas HoldEm for ever!

(#6641) janos666 válasza Zoty@ (#6640) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Használhatod ugyan azt a worker-t, vagy csinálhatsz mindegyik gépnek egy sajátot. Előbbi picit egyszerűbb, utóbbi kicsit átláthatóbb. Talán akkor a leghasznosabb szészedni, ha szeretnél a pool-tól email-t kapni mikor leáll.

Illetve VARDIF pool-oknál kellhet, ha a script csak worker szinten nézi a teljesítményed (amúgy nem tudom pontosan hogy megy, csak dobálom ami eszembe jut), de nem feltétlenül ugyan annyi és ugyan olyan VGA-val számolsz.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6642) Zoty@ válasza janos666 (#6641) üzenetére


Zoty@
tag

Nem működik ugyanazzal! Lehet azért mert BTC cím a user név?

Texas HoldEm for ever!

(#6643) janos666 válasza Zoty@ (#6642) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor az nem is pool worker, hanem P2Pool rendszer.
Esetleg másik jelszó?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6644) Zoty@ válasza janos666 (#6643) üzenetére


Zoty@
tag

Megpróbálom..........

Texas HoldEm for ever!

(#6645) Zoty@ válasza janos666 (#6643) üzenetére


Zoty@
tag

Nem megy a másik jelszó

Texas HoldEm for ever!

(#6646) TooCool válasza N.Ferry (#6638) üzenetére


TooCool
aktív tag

Holnap ránézek, mire jutott.

Az elgondolás jó lenne, mert a jövő héten már dolgozom, nem akarok naponta új coint bányászni. Kihagyja a váltót, egyből BTC-be pakol, nekem már csak eladni, kell. Lehet hogy nem maximális profitot termel, viszont nem is kell tutujgatni, és nem marad a nyakamon 1 milla holdpor pl, mint most. Szóval lehet nem a legjobb, de talán jó.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#6647) Zoty@ válasza janos666 (#6643) üzenetére


Zoty@
tag

Na csak sikerült belőnöm, viszont az oldalon nem mutatja mind 2 gépnek az össz KH/S-ét!

Az miért lehet? Vagy még nem frissített az oldal?

Továbbra is a cgminer értékeit kell nézni?

Texas HoldEm for ever!

(#6648) janos666 válasza HSM (#6621) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az Intensity növelése (lépcsőkben 20-tól 25-ig) nem (a nyers értéken is elhanyagolhatóan, de a magasabb Reject miatt nettóban nagyon nem), de a concurrency növelése segített egy kicsit. ~1.5x-es növelésre a többi kártyán minimális (véletlen szórásnak is mondható), ezen szignifikáns az emelkedés (660-ról 720).

Ma már nem kajtatok ki oda, de még az jutott eszembe, hogy ezen nem pöccintettem át az Über/Quiet kapcsolóval űberhangos módba. Ami mondjuk cgminer alatt teljesen mindegy kéne legyen, de mivel ez gyakorlatilag két VBIOS közt kapcsolgat, így talán mégsem. (Még akkor sem, ha amúgy elvileg semmi más különbség nincs a két BIOS közt, csakis a ventilátorprofil, amit most ugye felülbírál a cgminer, de azért átbököm majd holnap ezen is.)

(#6647) Zoty@

Passz, én nem használta még P2Pool-t.
Csak annyiból kényelmesebb, hogy kimarad az egyszeri regisztráció és account testreszabás (ami többnyire kimerül egy név+jelszó megadásban, esetleg egy email ellenőrzésben, aztán egy kifizetési cím és automata kifizetési összeg beállításában), viszont általában több a fajlagos tranzakciós díj.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6649) janos666 válasza janos666 (#6648) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Viszont az 1x-es sínen lévő kártya is profitál még a GPU és VRAM órajel emelésből, 1015/1500-on már ~805

Oh, és a concurrency még további emeléséből is. Kezd elfogadható lenni. Már 780

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6650) Zoty@ válasza janos666 (#6649) üzenetére


Zoty@
tag

Esetleg egy jó beállítás R9 270x-re???

Texas HoldEm for ever!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.