Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) lionhearted válasza _Dumber_ (#6239) üzenetére


lionhearted
őstag

Java. Főleg, hogy ha már van c# ismeret. Előnye a webes alkalmazás lehetősége.
A Python még elmegy, bár nem vagyok nagy használója.
A C++ meg felesleges önszivatás lenne.

Tegnap még működött...

(#6252) bambano válasza ubyegon2 (#6237) üzenetére


bambano
titán

"Raynes amúgy nem a Linuxot szidja," hanem mit csinál?
"inkább a fő hivatásomban folyamatosan jelen lévő fegyvernemi sovinizmus-ra emlékeztet, amit csinál." ha igen, akkor is: ez a topic nem pont arra van, hogy kicsit kiélhessük a fegyvernemi sovinizmusunkat?

"A linuxosok úgy néz ki ilyen szakbarbárok": hiányzott már, mint egy falat kenyér, hogy leszakbarbározzanak, különösen miután elmondtam a véleményem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6253) ubyegon2 válasza spammer (#6242) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha elkezdenék Archozni, biztosan olvasgatnám a wikit, főleg a fontosabb részeket, mint az Fstab.

A Mutt manualban talán keresgélnék, ha gond lenne, mivel soha nem használtam, így beletelt 3 percembe megtalálni ezt a fejezetet:

10.1. How New Mail Detection Works

For Mbox and Mmdf folders, new mail is detected by comparing access and/or modification times of files: Mutt assumes a folder has new mail if it wasn't accessed after it was last modified. Utilities like biff or frm or any other program which accesses the mailbox might cause Mutt to never detect new mail for that mailbox if they do not properly reset the access time. Other possible causes of Mutt not detecting new mail in these folders are backup tools (updating access times) or filesystems mounted without access time update support (for Linux systems, see the relatime option).

(#6254) ubyegon2 válasza BoB (#6250) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A legjobb kompromisszum ezen opció használata lehet, mert a Mutt és a hozzá hasonló programok működni fognak, de bizonyos mértékben a teljesítmény is megnő, hiszen az állományaink elérési ideje csak módosításkor változik.
én ezt linkeltem

Ha valamire azt írják, hogy a legjobb kompromisszum, az szerinted a legjobb megoldást jelenti?
A kompromisszum szó jelentése: engedményekkel járó megegyezés.

Én kezdelek nem érteni! :F

Tudod egyáltalán mi a különbség ezek között?

Sejtésem van azért, de le is van írva egyértelműen, próbáld most pontosabban elolvasni! :R

[ Szerkesztve ]

(#6255) BoB válasza ubyegon2 (#6254) üzenetére


BoB
veterán

A legjobb kompromisszum, a kompromisszumok közül.

Mivel mindegyiknél veszítesz valamit.

Úgyhogy legyél szíves eléolvasni mit csinálnak ezek, magyar nyelven valahol.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6256) _Dumber_ válasza lionhearted (#6251) üzenetére


_Dumber_
őstag

Délután nézegettem egy két dolgot a netet.
C++-- hát igen ... ágyúval galambra művelet lenne.
java -- nagyon hasonlít a C#-ra.. (megjegyzem a C#-ot kb 7 éve programoztam).
python - elég egyszerű szintaktikája van.. szimpi.. bár ilyenkor eszembe jut, hogy mennyire lehet vele mélyebb dolgokat könnyen leprogramozni.. pl adatbázis.. GUI felületek.. stb

most már csak a java és a python között gondolkodok. (android eszi a pythont?)

[ Szerkesztve ]

(#6257) ubyegon2 válasza BoB (#6255) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekesen látod, de legalább hajtogatod, mint a pereces! ;]

Mivel mindegyiknél veszítesz valamit. :F

Ha nem használok Mutt és hasonló programokat, márpedig az ember tudja miket használ, akkor nem veszítek a noatime opcióval. Elég egyszerűen próbáltam megfogalmazni. (sikerült?)

Archwiki Fstab magyarul is megvan, köszi.

(#6258) spammer válasza ubyegon2 (#6253) üzenetére


spammer
veterán

És ha X hónappal/évvel ezelőtt nem is volt szó a wikiben erről? Akkor mondjuk be lett lőve a rendszer, el lett olvasva a wiki és kész. Ezután lesni kellene az egyik wiki oldalon, hogy vajon lesz-e másik programra vonatkozó releváns bejegyzés? :F Én úgy szoktam, ha valami érint/érdekel, akkor az azzal kapcsolatos oldalt nézem meg. Ha holnap (először) felraknám a mutt-ot, akkor wikiben a mutt-nak néznék utána.

Ez a manual, ez jön a csomaggal is. Amit linkeltél, az a dokumentáció, abban már tényleg megemlítik, csak éppen én pl. nem így használom, plusz a mutt ennél kicsit komplexebb, hogy annyira egyértelmű legyen.

De nem kell leragadni a mutt-nál, csak egy példa, mert ez volt említve a wikiben. Lehetnek más programok is. Ha az alap/népszerű programok esetén gondot okozhat egy beállítás, akkor az ésszerű az, ha nem azt használjuk alapértelmezettként.

(#6256) _Dumber_ : Szerintem C vagy Python, ha már tanulod/csinálod. Mindkettőben lehet mindenfélét. Különben is, Linus megmondta, hogy a C++ szar. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6259) Vladi válasza ubyegon2 (#6237) üzenetére


Vladi
nagyúr

Te ismeretlen vagy?

De tudod mit? A te hibád. ;]

(#6235) Raynes:

Fogtad a lényeget.

(#6244) Raynes:

mert nincs vér a pucádban. Azért írtál számokat, nem nickeket. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6260) _Dumber_ válasza spammer (#6258) üzenetére


_Dumber_
őstag

C???
Nem akarok én kernelt programozni.... most még.. azt majd csak a jövő héten :D

[ Szerkesztve ]

(#6261) BoB válasza ubyegon2 (#6257) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem a politikus pályára kettőnk közül te készülsz, és különben is már belőlem is kihozod a hülyeséget! ;]

Én azért használom a noatime-ot, mert nincs szükségem arra hogy tudjam mikor nyitottam meg egy fájlt utoljára, és más általam használt program sem kérte még. Feleslegesen meg minek legyen.

Ha megnyitsz egy fájlt:
noatime-nál a megnyitás ideje nem íródik felül.
strictatime-nál mindig felülírja hogy ebben az időpontban megnyitottad.
Alapbeállításként relatime-nál pedig csak akkor írja át az olvasás ideját, ha a módosítás ideje újabb.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6262) Vladi válasza BoB (#6261) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ne szabadkozz. Elfogadjuk a másságot, még ha noatime akkor is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6263) Rimuru válasza _Dumber_ (#6260) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem egyertelmuen python kell neked, mindenhez vannak kulonbozo libek. :)

Vigyázat, csalok!

(#6264) ubyegon2 válasza Vladi (#6259) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ketten vitáztunk össze egy másik ismeretlennel, ezért említettem. De említhetném azt is, hogy senkise vagyok, ezt a küklopszok általában bekajálják. :D

(#6258) spammer
OK! Engem meggyőztél, bár hiba esetén fura, hogy a belső man-hoz fordulsz, nem a bővebb dokumentációkhoz, de én nem értek ehhez sem.

csak megállapítás, nem vitaalapnak szánom:
Az amúgy érdekes, hogy Debian/Ubuntu alapúak semmilyen opciót nem adnak meg, Arch- exArch alapúak noatime-t adnak meg, egyedül az Arch használja alapból a relatime-ot, már azok közül, amikkel találkoztam.

(#6261) bob.zxr
Szerintem a politikus pályára kettőnk közül te készülsz, és különben is már belőlem is kihozod a hülyeséget! ;]

Ha újra születnék, biztosan az lennék, csak nehogy egy skandináv ország legyen! Csak azt lehet kihozni valakiből, ami megvan benne! :P

ezt csak most láttam:
Ha megnyitsz egy fájlt:
noatime-nál a megnyitás ideje nem íródik felül.
strictatime-nál mindig felülírja hogy ebben az időpontban megnyitottad.
Alapbeállításként relatime-nál pedig csak akkor írja át az olvasás ideját, ha a módosítás ideje újabb.

:R Sok hasonlóság van az ebben linkeltekkel.

(#6262) Vladi Te milyen atime opciót használsz, ha már a másságnál tartunk?

[ Szerkesztve ]

(#6265) BoB válasza ubyegon2 (#6264) üzenetére


BoB
veterán

"Az amúgy érdekes, hogy Debian/Ubuntu alapúak semmilyen opciót nem adnak meg,"

Én úgy emlékszem hogy Arch telepítéskor amikor lefuttatod az fstab generáló scriptet, az sem ad meg atime opciót.

És ezt mondom neked egy ideje: semmilyen opció nincs megadva = kernel default ami nem más, mint relatime.

Na most akkor hogy van az, hogy szerinted minden disztró alapból noatime-ot használ, és úgy kell neked olyat keresni amin alapból relatime van? :F

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6266) Vladi válasza BoB (#6265) üzenetére


Vladi
nagyúr

defaults-ot se tesz bele?

ubyegon2:

Nekem is noatime van. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6267) spammer válasza ubyegon2 (#6264) üzenetére


spammer
veterán

Olvastam bőven a dokumentációt, csak azt a részét, amit kellett, és nem elejétől a végig az utolsó betűt. :) A hiába meg nem futottam bele, ezért azt a részt pont nem olvastam. Doksi nélkül be sem lehet állítani rendesen a mutt-ot, sőt, a hajad kihullik, mire belövöd normálisan. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6268) ubyegon2 válasza BoB (#6265) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Arch telepítéskor amikor lefuttatod az fstab generáló scriptet, az sem ad meg atime opciót.

Nem saját infó volt. Többen említették így! Én elhittem nekik.

És ezt mondom neked egy ideje: semmilyen opció nincs megadva = kernel default ami nem más, mint relatime.

Valóban mondtad már, de melyik kernel változat óta van ez így :F , mert amikor még szinte csak HDD-k voltak, ez az opció nem volt ennyire felkapott. Meg valamennyire a kernel tartalma is változik, nem csak a számozása.

Na most akkor hogy van az, hogy szerinted minden disztró alapból noatime-ot használ, és úgy kell neked olyat keresni amin alapból relatime van? politikusi trükk ez is

Amikor ezt írtam, akkor még nem volt elég infóm, most már több van! lásd 2. sor

(#6266) Vladi noatime, köszi!

(#6267) spammer Tiszta, nem is rövid az a dokumentáció, én célzottan kerestem, mert már tudtam a kulcsszót. :) Nem volt nagy teljesítmény.
Ez a hajam kihullik dolog kezd érdekelni, nem kéne állandóan nullással nyírnom a buksimat! :)

[ Szerkesztve ]

(#6269) BoB válasza ubyegon2 (#6268) üzenetére


BoB
veterán

Ez kérlek 2007 óta, a 2.6.30-as kernel óta van így. Előtte pedig atime volt a default, amit ma strictatime néven ismerünk.

Ezért használták akkor is az emberek a notime-ot, Linus meg fennakadt azon hogy a relatime-ot senki sem ismeri, holott az a legjobb. Ezért lett aztán relatime.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6270) karamblo válasza Raynes (#6244) üzenetére


karamblo
tag

:-))))))))))) Nagyon jó. Szétröhögtem az agyam.

(#6271) ubyegon2 válasza BoB (#6269) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ez hasznos infó! Linus meg fennakadt azon hogy a relatime-ot senki sem ismeri, holott az a legjobb.

Miért nem ezzel kezdted? Így már megtaláltam a Debian wikiben is:

Add the "noatime" (or "relatime") mount option in /etc/fstab, to disable (or significantly reduce) disk writes whenever a file is read. Please note that since Linux kernel 2.6.30, "relatime" is the default.

Az már csak hab a tortán, hogy ez is ott van:

This improves filesystem read performance for both SSDs and HDDs.

(csak mert kérdezted, hogy mit csinál a noatime opció, ha nem kíméli az SSD-t!)

legyen 1:1, tekintve, hogy én csak műkedvelő vagyok! :P

Akkor most mennyire akadna ki a Linus, ha megtudná, hogy ma is 9 év elteltével szinte mindenki noatime- ot használ. :DD

(#6244) Raynes A legtöbb pont igaz! :P Főleg az, hogy 2 hete nagy Archod van! :))

[ Szerkesztve ]

(#6272) lionhearted válasza _Dumber_ (#6256) üzenetére


lionhearted
őstag

Android nem eszi. Csak java vagy web. Én az utóbbit ajánlom általában.

Tegnap még működött...

(#6281) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ezt még nem láttam, elsőre másra gondoltam [link] :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6289) spammer


spammer
veterán

Ha esetleg nem ismeri valaki, ez egy jó cucc: Pass

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6290) Penty válasza spammer (#6289) üzenetére


Penty
tag

Szimpatikus, de alig pár hete migráltam át fpm2-re. Mindenesetre majd ránézek.

(#6291) F34R válasza spammer (#6289) üzenetére


F34R
nagyúr

ugy ket honapja neztem meg, fent van azota is de nem igazan hasznalom.

(#6292) cami][us válasza spammer (#6289) üzenetére


cami][us
senior tag

Tiltja a vallásom a jelszó kezelőket.

(#6293) spammer válasza cami][us (#6292) üzenetére


spammer
veterán

Hát ha valaki mindenhova ugyanazt a jelszót használja, akkor nem is kell. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6294) Apollyon válasza spammer (#6289) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na ez most durva lesz, de én azt mondom hogy inkább papír + ceruza ilyen célra. Mondjuk akkor el tudom képzelni ha már eleve luks alatt van a rendszer, egyébként nem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6295) spammer válasza Apollyon (#6294) üzenetére


spammer
veterán

Papír-ceruza módszert nyomtam régen, de pain in the ass egy idő után. Na meg ha máshova mész és viszed a gépet (laptop) és kell a jelszó? Viszed a noteszt? És ha a noteszt elhagyod? És a papírról is csinálsz másolatokat? És azokat széfben tartod?

A legjobb lenne fejben tartani, de azért 50-100 (vagy annál több) jelszó esetén már talán autistának kellene lenni hozzá. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6296) Apollyon válasza spammer (#6295) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem szoktam otthonról elhordani a notebookot csak nagyon ritkán, egyébként már rég luks-szal operálnék. De meg is csinálom a hétvégén.
A papír alapú noteszt meg nem tartom széfben és másolat sincs :D Ja de egy flash alapú meghajtón ;]

De szerintem így jobb megoldás mint a gépen tárolni mindent ezekben a malware-es meg keyloggeres időkben. 100%-os biztosíték persze nincs.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6297) Syl válasza Apollyon (#6296) üzenetére


Syl
nagyúr

Én sok éve KeePass-t használok. Az adatbázisa gépen, meg kézzel rámásolva a telefonra. Klódra ilyesmit nem bízok :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6298) spammer válasza Apollyon (#6296) üzenetére


spammer
veterán

Linuxon annyira nem félek a malware-től meg keyloggertől. Pláne, hogy még Windowsos időkben sem szedtem össze vírusokat. Amúgy egy GPG jelszó kell, amit meg úgyis használnom kell a mutt (email) miatt, onnantól kezdve nem kell beírni a jelszavakat, mert a gpg feloldása után automatikusan másolja vágólapra a választott jelszót, majd egy idő után törli is (alapból 45mp, de beállítható). 100% biztoságos persze nincs, ez nyilvánvaló.

(#6297) Syl : én KeePass-ről váltottam, tököltem is vele, mert a kpcli még a v1-es adatbázist használta, nem tudott exportálni, sem. Felraktam a keepassc-t, az sem, a hivatalos KeePass kliens sem, mert az meg csak Windowson tudta volna importálni a v1-es adatbázist, meg azt hiszem a KeePassX sem volt jó, csak a KeePassX2 tudta rendesen importálni majd exportálni (csv-be), hogy aztán egy python scripttel tudjam a pass-be importálni. :DDD Na az ilyen tökölésnek és adatbázis konvertálásnak vet véget a pass. Felhőbe én sem mentek semmilyen jelszót, a git funkcióját sem használom, gpg ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6299) cami][us válasza spammer (#6293) üzenetére


cami][us
senior tag

30 feletti karakteres jelszavakat is megtud jegyezni asszociációs technikával (is). A linux mint fórum, it café meg hasonló oldalakra rövidebb is elég. Ha a cracker kérte volna lehet odaadtam volna a reget. :D

(#6300) Rimuru válasza spammer (#6298) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem ertem az importalos problemat, ha nem valtogatsz jelszokezelok kozott akkor nem kell. :P
Multkor neztem mar a pass-t, elolvastam mit tud es utana ugy voltam vele nekem tokeletes a mostani megoldas is.

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.