Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) Apollyon válasza Cyrin (#5498) üzenetére


Apollyon
Korrektor

OK, szerintem is, akkor megy is egy offline telepítés.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5502) bambano válasza Apollyon (#5500) üzenetére


bambano
titán

miért nem lehet ms fanboy?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5503) Apollyon válasza bambano (#5502) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Felőlem lehet, de ne hazugságokkal és ferdítésekkel hülyítse a felhasználókat. A hittérítők semelyik oldalon se néznek ki jól.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5504) Penty válasza cami][us (#5492) üzenetére


Penty
tag

Erre a feminizmusos izére. Szokták mondani, hogy hanyatlik a nyugati civilizáció. Most már kezdem érteni, hogy mire gondolnak...

(#5505) Rimuru válasza Apollyon (#5497) üzenetére


Rimuru
veterán

Nincs semmi baj a virtualissal sem, csak ezert nem telepitenek elesben egy win-t. :)

Vigyázat, csalok!

(#5506) Apollyon válasza Rimuru (#5505) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már késő :D
Legalább felrakom a F.E.A.R.-t is, úgyis imádtam mindig ezt a játékot (nem sok ilyen van). Most ugrik be hogy idén már ez is 10 éves, holy shit.

(#5504) Penty: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5507) bambano


bambano
titán

rámesett egy windowsos kettőskönyvelési program... lehet találgatni, mennyi idő alatt találtam meg benne az első nullpointer dereference-t meg az első sigsegv-t. :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5508) cami][us válasza bambano (#5507) üzenetére


cami][us
senior tag

Be se töltött a gui?

(#5509) bambano válasza cami][us (#5508) üzenetére


bambano
titán

de, ennyire nem lámák. de az első funkcióban, amit kipróbáltam, elszállt, mint ólajtó.
merugye rendszergazda mit próbál ki először? hogy lehet menteni. puff... ezt konkrétan sehogy :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5510) bambano


bambano
titán

kész, vinnyogva röhögök...
a hibabejelentő üzenetrögzítője időnként egész szórakoztató tud lenni. most fenyegettek meg, hogy ha nem oldjuk meg a problémáját, tovább fognak folyamodni!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5511) F34R válasza bambano (#5510) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD A lator.

(#5512) bambano


bambano
titán

gondoltam, meglámolom az új buguntut...
első képernyő telepítési feltételek:
"a számítógép csatlakozik az elektromos hálózatra"
wow, ez már enélkül is képes települni, csak kicsit lassabban?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5513) spammer válasza bambano (#5512) üzenetére


spammer
veterán

Hülyebiztos a laptopot használók miatt.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5514) #33253120 válasza spammer (#5513) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szólítottál? :)

(#5515) bambano válasza bambano (#5512) üzenetére


bambano
titán

eddig bírtam :)
az tény, el kell ismerni, hogy elég impresszív fejlődésen ment keresztül az ubuntu, és az a grafikus shell, ami most van benne, szinte már-már használható. az jó, hogy gyorsbillentyűvel is kezelhető rendesen, ebben a debianos gnome3 le van maradva.

az is tetszett, hogy elég elvadult mennyiségű cucc van benne, pl. netbeans-t lehet telepíteni szoftverközpontból.

viszont a nevére még mindig rászolgál, akárhova nyúltam benne, a végén csak kiderült, hogy bugos, mint atom... volt, amit én, mint feketeöves kőagyú debianfan képes voltam kijavítani kézzel, de volt, amit én sem. ugyanezeket egy kezdő júzer, aki a w10-ét dobta éppen sutba, nem fogja tudni megfaragni.

meg kell említenem, hogy a vas, amin próbáltam, eléggé jól támogatott, szóval ilyen bajaim nemhogy ezzel, de a debiannal se voltak rajta évek óta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5516) F34R válasza bambano (#5515) üzenetére


F34R
nagyúr

En par oraig birtam a windows-t, de az a pain mikor nyomnam a billentyukombinaciot :W
A 16 oras gentoo telepitesem elvezetesebb volt :D

(#5517) cami][us válasza F34R (#5516) üzenetére


cami][us
senior tag

(#5518) Rimuru válasza F34R (#5516) üzenetére


Rimuru
veterán

Ne akarj te ablakokat kezelni Windows alatt billentyuzettel, az bonyolult neki. :P

Vigyázat, csalok!

(#5519) bambano


bambano
titán

alig két órát volt fent a régi notebookomon az ubuntu, és rögtön tetszik egy adam sandler film, amit unaloműzésből kezdtem nézni...

segítségre van szükségem :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5520) spammer válasza bambano (#5519) üzenetére


spammer
veterán

Ubuntu, Adam Sandler... A következő a Windows 10 lesz. Hiába no, előbb-utóbb mindenki elpuhul. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5521) F34R válasza cami][us (#5517) üzenetére


F34R
nagyúr

Es azt hiszed ezzel mar fel is van rakva mi? A bajusz meg a gondor haj meg hibadzik.

#5518) colomb2

Rajottem, nem akart valtani az workspace kozott, nem is tudom miert :D

(#5519) bambano

Asszony nincs otthon? Es mi volt az Adam Sandleres film cime?

(#5522) Apollyon válasza F34R (#5516) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem 5 napig vagy meddig tartott amíg felraktam a rendszert egy fullos KDE-vel, meg Firefoxszal. Persze forgatással együtt. Szerintem is fun volt :D Amúgy fullra belakni az egészet egy vagy két hétig tartott. Nos ez debiannal mondjuk megvan kb 1-2 órán belül.

---

Apropó windóz. Kellemesen csalódtam, de igazából a linuxban, újfent ;] Ugyanis sikerült terminálból felpakolni pendrivera egy win7 telepítőt, amiről frankón gyorsan feltelepült a dóze, ahhoz képest hogy USB 2.0, meg 5400-es winyó. A win persze magában egy hulladék, de kivételesen most legalább nem volt kínszenvedés feltenni.

Ezzel kapcsolatban még: tegnap este volt egy baráti találkozó, nagyjából fele lányok-fiúk vagyunk, és meglepődve tapasztaltam, hogy ők is mennyire kifogásolják az ms adatlopási üzletpolitikáját (keylogger meg barátai). Már egyáltalán az, hogy felhozták ezt a témát maguktól. Holott amúgy IRL nem szoktam foglalkozni a dologgal, csak a hírtopikokban boldogítom az ms fanokat ;]
Na mindegy, szóval kellemesen csalódtam hogy a téma iránt egyébként nem érdeklődő barátaim (ahhoz képest) mégis mennyire tisztában vannak a dolgokkal. Szóval bízhatunk benne hogy legalább nálunk nem lesz fent a win10, ami már fél siker.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5523) F34R válasza Apollyon (#5522) üzenetére


F34R
nagyúr

Nalam DE-k szoba se johetnek, a firefox, gcc, glib, llvm, webkit-gtk ami sokaig tartott, a tobbi turheto.

Igen nalam is winusb-vel. win7-tol win10-ig. Csak elotte jol kell particionalnod a meghajtot.

(#5524) spammer válasza F34R (#5523) üzenetére


spammer
veterán

"Csak elotte jol kell particionalnod a meghajtot."

Hogy jól? Mert anno nekem nem sikerült bootolhatót csinálnom, igaz, én dd-vel lőttem rá az ISO-t. De megpróbálkozok majd újra, mert néha napján ismerősnek kellhet egy Windows telepítés. A legnagyobb örömömre tegnap is egy W7-es laptopot karbantartottam, igaz sok meló nem volt vele, de a "program nem válaszol" ablakot látni mindig egy élmény.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5525) F34R válasza spammer (#5524) üzenetére


F34R
nagyúr

en gparted-el ntfs-re formaztam meg. es msdos nem pedig gpt volt.

nalam ugy nezett ki letoltod az iso-t MSDN-rol ;] atnevezed valami egyszerure pl win7.iso

majd sudo winusb --install /path/letoltott_iso_helye/win7.iso /dev/sdc1 vagy akarmi masik lemez ami neked a sorban kovetkezik. es particio nem az egesz lemez.

(#5526) Rimuru válasza spammer (#5524) üzenetére


Rimuru
veterán

szerintem a legegyszerubb:
particionalas, boot flag
formazas
ms-sys -7 /dev/sdb # win7>=
(ellenorzes)
mount
iso mount
copy

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#5527) F34R válasza Rimuru (#5526) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezt neked egy lepesben megoldja a winusb. beallitja a boot-flaget mbr tokeletes arra hogy bootolhato lemezt kapjon, grub meg elrendezi a loader dolgat. Es mindent o csinal, kiveve a particionalast.

[ Szerkesztve ]

(#5528) cami][us válasza F34R (#5521) üzenetére


cami][us
senior tag

Természetesen.

(#5529) bambano válasza spammer (#5520) üzenetére


bambano
titán

lásd #5507...

(#5522) Iscariah: "nagyjából fele lányok-fiúk vagyunk": ez mit jelent, félig te is lány vagy? :P

a windows telepítés legegyszerűbb módja:
cd /etc/xen/nonauto
vi ablax10.cfg

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5530) F34R válasza bambano (#5529) üzenetére


F34R
nagyúr

csak hogy az virtualizacio nem telepites.

(#5531) bambano válasza F34R (#5530) üzenetére


bambano
titán

mert a virtuális gépre csak úgy ráhullik az égből vagy oda is telepíteni kell?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5532) F34R válasza bambano (#5531) üzenetére


F34R
nagyúr

ODA is telepiteni kell, sot Xen kernel kell ala meg egy halom konfiguralas, es attol meg mas gepere nem lesz feltelepitve a Bimbows csak a tiedre. :D

[ Szerkesztve ]

(#5533) bambano válasza F34R (#5532) üzenetére


bambano
titán

milyen halom konfigurálás kell hozzá?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5534) F34R válasza bambano (#5533) üzenetére


F34R
nagyúr

Xen-hez? hat nem egysoros command, sot ismeretek nelkul attol hogy meg valaki ki-googlizza meg nem fogja erteni mit is csinal. Arrol nem is beszelve ahany disztro annyifele felrakasi mod.

(#5535) bambano válasza F34R (#5534) üzenetére


bambano
titán

úgy értettem, amit írtál, hogy a windowshoz kell egy halom konfigurálás...
debianra nem nagy durranás felrakni a xent...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5536) Rimuru válasza F34R (#5527) üzenetére


Rimuru
veterán

Plusz tobb hely kell neki, kb 20 szazalekkal. :P Amugy minek ide grub? win isohoz nem kell...

Vigyázat, csalok!

(#5537) F34R válasza Rimuru (#5536) üzenetére


F34R
nagyúr

nem tudom nekem dd-vel sosem ment rendesen (talan egyszer sikerult az elso probalkozasok kozt.) Legutobb ugy teglasitottam a pendriveom :P most meg ugy csinaltam hogy rackben van a 3,5" merevlemez megformazva harom fele ntfs-re. elso particio a telepito, masodik meghagyva a rendszernek, a harmadikon volt a gta.

(#5538) Apollyon válasza F34R (#5523) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A sok DE-zés után én is kipróbálok egy wm-et, mi baj lehet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5539) Rimuru válasza F34R (#5537) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem ha ra lenne dd-zve utana kene beloni a boot recordot, tehat: dd & ms-sys
Kiprobalni nem fogom, de elmeletben fejben mukodik. ;]

Iscariah: Futsz vissza DE re. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#5540) cami][us


cami][us
senior tag

(#5541) spammer


spammer
veterán

winusb-vel sikerült a W7, mondjuk a végén a grub installnál vagy 10 percig malmozott. Közben guglival megtaláltam, hogy elvileg valami bug a scriptben, de azt megnyitva nem úgy tűnt. No de végül is sikerült neki felszenvedni, bootolt is, halleluja. Fel persze már nem telepítettem, nekem nem kell. ;] Majd talán kipróbálom az ms-sys módszert is, bár remélhetőleg mostanában nem lesz szükségem win telepítőre (azaz nem talál meg senki, hogy rakjak fel neki windowst).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5542) F34R válasza spammer (#5541) üzenetére


F34R
nagyúr

orulok. :D

(#5543) spammer


spammer
veterán

Kipróbáltam virtuálban a Q4OS-t, egész tetszetős ez a Trinity desktop, jó kis retro feeling, akár W95-szerű kinézetet is be lehet állítani. De a "modern" felülete is egész visszafogott, látszik, hogy jó régi KDE-t gyúrtak. 768 MB RAM-ot adtam neki, abból 220-250 között eszegetett az alap felülettel.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5544) cami][us


cami][us
senior tag

(#5545) cami][us


cami][us
senior tag

(#5546) Rimuru válasza cami][us (#5545) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez jo. :)
"I don’t know how to make a screenshot, because I normally use my computer in text-mode. I have X and GNOME installed, but I use them only occasionally."

Vigyázat, csalok!

(#5547) bambano válasza Rimuru (#5546) üzenetére


bambano
titán

azt a notebookomat, amit terepre hordok cuccok konfigurálásához, én is text módban használom. még most, 2015-ben is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5548) BoB válasza bambano (#5547) üzenetére


BoB
veterán

Mindig megrökönyödök amikor irodisták azt a kifejezést használják hogy "terepre" mennek amikor elhagyják az épületet :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5549) lionhearted válasza BoB (#5548) üzenetére


lionhearted
őstag

Mondhatta volna azt is, hogy napra. 😀

Tegnap még működött...

(#5550) bambano válasza BoB (#5548) üzenetére


bambano
titán

ahova én járok, az elég gyakran tényleg terep.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.