Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) BoB válasza Vladi (#5348) üzenetére


BoB
veterán

Azt hittem a CentOS-hez és a régi dolgokhoz való ragaszkodásod ilyen öregkori beidegződés. De tévedtem. Csak szimplán retrós vagy :D

Bambano:akkor most lehet valakit cizelláltan leöregeztem? ne, ne nézz hátra ;]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5352) Rimuru


Rimuru
veterán

Itt mindenki oreg (rajtam kivul). ;]

Vigyázat, csalok!

(#5353) Vladi válasza BoB (#5351) üzenetére


Vladi
nagyúr

Öreg a zószágút, he! :DD

Az öreg relatív. Én Mo-on, öreg motoros fedorásnak számítok. :P

A retrót meg kényszerből szeretem. Nem szeretem amerre haladnak a dolgok. Én elértem azt a szintet, amire szükségem van. Hogy ezt nem használhatom? Hát ettől pipa vagyok. :((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5354) spammer válasza Vladi (#5348) üzenetére


spammer
veterán

Most én is meglepődtem, azt hittem, olyan 50 körüli lehetsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5355) Dhampir válasza spammer (#5354) üzenetére


Dhampir
félisten

A buzogánnyal együtt. :D

(#5356) Apollyon válasza Vladi (#5353) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csatlakozom.

Azért használunk régi dolgokat, mert azok még működnek. Mondjuk linuxnál az új is működik, csak kérdés hogyan ;] Részemről én is Debian stable-t preferálok, ez a 8.2 már elég jó, de ha ez nem működne akkor a Centos lenne a másik. Erre az ancient gépre az bőven elég lenne.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5357) Vladi válasza spammer (#5354) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na ba+! Ennyire vénnek tűnök? :Y

Rendesen le vagyok sújtva. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5358) bambano válasza spammer (#5354) üzenetére


bambano
titán

azért hitted öregnek, mert szoros emberfogás alatt van :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5359) bambano


bambano
titán

mai vizsgakérdésünk:
az alábbi videóról mi ugrik be először?
- dudák, mint Al Bundynak
- fúúú, ipmi over lan
- pfuj, macskák :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5360) Vladi válasza bambano (#5359) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ilyen a jó feleség. A dudái után is tudunk vele miről beszélni. :))

viszont az alaplap alatt elvezetett tápkábelt én most látom először! Nagyon okos. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5361) Dhampir válasza bambano (#5359) üzenetére


Dhampir
félisten

(#5362) tvamos válasza bambano (#5359) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sokat nem vacakolt az esd vedelemmel...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5363) F34R válasza bambano (#5359) üzenetére


F34R
nagyúr

british english :D

(#5364) lionhearted válasza bambano (#5359) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem is láttam a második kettőt a videóban. ;]

Tegnap még működött...

(#5365) bambano


bambano
titán

már megint bulvármocskot olvastam, de minek...
idézet:

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5366) Apollyon válasza bambano (#5365) üzenetére


Apollyon
Korrektor

LOL :DDD
Sosem értettem hogy a helókitti spritualitású Mancikák miért erőlködnek a tech világgal.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5367) bambano válasza Apollyon (#5366) üzenetére


bambano
titán

hellókitti azért ír cikket, mert másik hellókitti autót vezet :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5368) Lathronos válasza bambano (#5359) üzenetére


Lathronos
őstag

Aranyos cicus. ;] A baj az, hogy nem csak modellkedéssel foglalkozik, hanem színészkedéssel is(18 éven felülieknek szóló tartalmú filmekben is szerepel). :O

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#5369) F34R válasza Lathronos (#5368) üzenetére


F34R
nagyúr

Where? nem csak act model? [link]

(#5370) Lathronos válasza F34R (#5369) üzenetére


Lathronos
őstag

Valami ilyesmire is gondoltam, de a p-vel kezdődő szóval is keress rá... Bár valószínűleg egy rossz kezekbe került privát videoról van szó.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#5371) Rimuru


Rimuru
veterán

Stock Sony android, reflexbol tiltott alkalmazasok (es meg lehetne is boviteni)
shell@android:/ $ for i in `pm list packages -d`; do ((c+=1)); done; echo $c
79

Nincs wc, grep, stb. (ezert lett for, 2sec gondolkodas utan ez jott) szar egy rendszer... Viszont most ezzel kell hasznalnom, lehet megy szervizbe. :(

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#5372) F34R válasza Rimuru (#5371) üzenetére


F34R
nagyúr

Siralmas.

(#5373) Lathronos válasza Rimuru (#5371) üzenetére


Lathronos
őstag

Rakjál rá Arch-ot. :D Már ha lehet...

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#5374) Rimuru válasza Lathronos (#5373) üzenetére


Rimuru
veterán

Zart bootloader. :(((

Vigyázat, csalok!

(#5375) BoB válasza Rimuru (#5371) üzenetére


BoB
veterán

Már 6 éve használok android-os telefont, de még egyszer nem akartam használni ilyen parancsokat.

Nem látom ez mitől lenne siralmas. Attól még hogy linux kernel fut, ez a rendszer JAVA-s alkalmazások futtatására lett felkészítve.

Vegyél Ubuntu-s telót.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5376) Rimuru válasza BoB (#5375) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem csak az alap (linuxos) utils hianya miatt mondom, hanem az egesz rendszerre gondoltam. Az inkabb csak pozitivum lenne ha mondjuk alapbol felkerult volna egy busybox, de vannak egyeb hianyossagai is amik zavarobbak. Amugy neha (itt is) kenyelmes(ebb) megcsinalni valamit terminalban.
Ubuntu phone nem szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#5377) BoB válasza Rimuru (#5376) üzenetére


BoB
veterán

Mi az amit neked telefonon kényelmesebb megcsinálni terminálban? :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5378) ubyegon2 válasza BoB (#5377) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Arra gondolsz, hogy a pizzát is terminalon rendeli colomb2 ft: :D
Mert az nem lehet kényelmes?

(#5374) colomb2

Ez a zárt bootloader miben akadályoz téged?
Lehet, hogy marhaságot írok, de a Defy is elég zárt bl-es, mégis mindenféléket lehet rá tenni, vagy a custom rom az más kategória?
Épp minap volt erről szó, hogy Kalival majd akár ilyet is csinálok, mármint, hogy valami disztrót teszek fel. Ha nem lehet, világosíts fel még azelőtt, hogy belevágok! :R

[ Szerkesztve ]

(#5379) Penty válasza ubyegon2 (#5378) üzenetére


Penty
tag

apt-get install magyarospizza_sok_sajttal

Nekem hibát dobott. Lehet, hogy kevesebb sajttal kellene kérnem? :DDD

(#5380) ubyegon2 válasza Penty (#5379) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem adtad meg szerintem, hogy honnan töltenéd be/le.

pizza sources.list biztosan sok van még ilyen. ;]

(#5381) Penty válasza ubyegon2 (#5380) üzenetére


Penty
tag

Annyira felidegesített, hogy hibát dob, hogy a sources.list fájlra, látod, nem is gondoltam. Már éppen a Debian törlésén és egy Windows 10 felrakásán gondolkodtam... Ott nem lenne szükségem ilyesmire: Redmondból jönne az automata válasz és megrendelés, hogy milyen pizza kell nekem. :DDD

(#5382) ubyegon2 válasza Penty (#5381) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amerikai pizza vastag. :( Most ennek a rendelésére kéne scriptet írnom, csak az a baj, hogy hozzánk nem szállít és scriptet se írtam még sosem. A pizzát utálom, de ezt szeretem, gondolom a hülye talján fűszerek nincsenek rajta, azért.

[ Szerkesztve ]

(#5383) BoB válasza ubyegon2 (#5382) üzenetére


BoB
veterán

Hogy lehet a pizza-t utálni OMG

Többet neked nem is fogok válaszolni ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5384) ubyegon2 válasza BoB (#5383) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK! Nem utálom, csak nem bírom megétkezni, kivéve a magyarosat! Emiatt már nem is érvényes az utálás. (az olasz fűszereket utálom, na)
Akkor így válaszolsz még? :P

[ Szerkesztve ]

(#5385) F34R válasza BoB (#5383) üzenetére


F34R
nagyúr

vegen baszod szemetet nem eszik :D

(#5386) BoB válasza ubyegon2 (#5384) üzenetére


BoB
veterán

Pedig az olasz fűszerek jók. Szeretem hogy nem minden a felfújásról vagy csípősségről szól mint a magyar kaja esetén.

Ezt például a héten ettem, és nagyon finom volt :) :

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5387) ubyegon2 válasza BoB (#5386) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egészségedre! Én ilyen gyomot se eszem. Magyar kaja csípős? Ezt magyarázd el egy mexicanosnak! :Y

(#5388) Rimuru válasza BoB (#5377) üzenetére


Rimuru
veterán

Pl csomagkezeles, mint lathattad. :D Amugy kellett mar wget is, kulon ssh alkalmazas se kell, csinaltam mar korabban scriptet is, process kezeles, linuxos infok kiiratasa, kissebb idozitett cucc (sleep && ).

ubyegon2: Max hozzavalokat rendelnek, amugy megcsinalom magamnak. ;) Az egyik legdurvabb muvunk ez, mi pizzatortanak hivjuk. :D

Vigyázat, csalok!

(#5389) ubyegon2 válasza Rimuru (#5388) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez már beférne a fald fel amerikát c. műsorba is! Viszont nyúleledel nincs rádobálva. :D

(#5390) BoB válasza ubyegon2 (#5389) üzenetére


BoB
veterán

Fogadjunk neked a műzli meg madáreledel :D

colomb2 ez hány emberes? Ugye nem egyedül eszel meg egy ilyet? :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5391) F34R válasza Rimuru (#5388) üzenetére


F34R
nagyúr

Epic Meal Time :DDD

(#5392) lionhearted válasza Rimuru (#5388) üzenetére


lionhearted
őstag

Dat kalóriabomba.

Tegnap még működött...

(#5393) tvamos válasza Penty (#5381) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na ja... Csak ha binggel atforditjak a magyarospizza_sok_sajttal-t amerikaira, majd vissza magyarra, akkor ki tudja, mit kapsz majd? Jo esetben mogyoroscsokit...

magyarospizza_sok_sajttal
Hungarian lots of cheese pizza
a magyar sok sajt pizza

Egesz jo a forditas...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5394) Rimuru válasza BoB (#5390) üzenetére


Rimuru
veterán

Azt mondanam ra hogy 4, de ketten ettuk. Volt benne minden, sok gomba, sajt, hus, meg egyeb dolgok. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#5395) F34R


F34R
nagyúr

Jah multkor a hiradoban meg azt mondtak, hogy a rendorok kapott adagja 5000 kalioriat is elerte, a tobbieknek meg nem jutott kaja :DDD

(#5396) ux1 válasza F34R (#5395) üzenetére


ux1
addikt

Azt vmelyik dagadt tábornok zabálta fel ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#5397) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Tudom gigaliberó oldal, de érdekes jelenség:

[link]

Dióhéjban: a cikk arról szól, hogy az óvodát épp elhagyó gyerkőcök túl vannak terhelve az iskola első osztályában.

pl: "A kisiskolások túlterheltségéről özönlöttek a szülői tapasztalatok a kérdésünkre. A tavaly egy fővárosi ének-zene tagozatos általános iskolában az elsőt kezdő Julcsi anyukája szerint lánya sokat panaszkodik arról, hogy űzött vadnak érzi magát az iskolában."
„A szünetekben vagy testnevelés órára kell átöltözni, vagy másik osztályba rohannak, ezért alig van idejük játszani az udvaron. Az ebédet is két tanóra között, kutyafuttában fogyasztják el. Julcsi már eleve kevesebbet vesz magának, mint amennyit megenne, mert tudja, hogy nem lesz rá ideje, hogy megegye.”

Nekem is pont ugyanez volt, én még 6 éves voltam amikor anno elkezdtem az általánost. Azt kell mondjam én azon kevesek közé tartoztam akik tökre szerették az iskolát, nem éreztem hogy túl lennék terhelve, pedig már nekünk általánosban is magasak voltak a követelmények.
Sőt, a szakközépsuli még keményebb volt, és azt is imádtam. Biztos velem van a baj...

Manapság nagy divat lett hogy egy évvel később kezdik a gyerekek az iskolát. Szerintem ennek semmi értelme, egy évük pocsékba megy a diákoknak.
Meg ahogy láttam, eléggé kretén mesék mennek ma már a tv-ben, én pl ilyeneken nőttem fel: [link] Ez mekkora zsírkirály volt már :) Tonnányi ilyet néztem, gyk. cartoon networkből tanultam meg angolul. Ma már ilyenek nincsenek, csak agyhalott szemét. A spongyabob mondjuk király, de abban felnőtt poénok is vannak, meg mégse nyomják eredeti nyelven.

Ha a hír igaz és nem csak kamurinya, akkor szerintem a mai szülők nincsenek felkészülve, hogy felkészítsék a gyerekeket az életre, ezen belül a sulira.

Az viszont fix, hogy manapság már mindenki sokkal puhányabb és butább (az átlagot tekintve) mint régebben. Lásd cikk.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5398) BoB válasza Apollyon (#5397) üzenetére


BoB
veterán

A mai meséken én is ki szoktam akadni. Amit linkeltél, abban látszik hogy normális emberek, városok, normélis történet...

Ellenben ma olyan agyament mesék vannak hogy csak a fejemet fogom. Nem arról van szó hogy fantasy, hanem egyszerűen elborult értelmetlenség az egész. Pl. ott van az a nyúlós sárga kutya azzal a hülyegyerekkel, és még sorolhatnám.

Dr. Bubó, Kukori és Kotkoda meg kisvakond de jók voltak. Aztán később bejött a GI Joe meg Transorfmers németül? asszem.. parabolán :D Na meg imádtam a gyurmameséket, ma már azok sincsenek....

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5399) Vladi válasza Apollyon (#5397) üzenetére


Vladi
nagyúr

Relatív, hogy túl vannak -e terhelve. Inkább azt mondom, hogy nagyon nincsenek felkészítve arra, ami rájuk vár.

Amirko te voltál 1.o-os, úgy durván 20 éve, teljesen más volt a világ. Ma ott tartunk, hogy pl. a beszédhibás 6 évesek aránya meredeken emlekedik. Durván a 90-es évek közepe óta ugyan azzal a módszerrel szűrik. 20 év alatt nagyjából 6-8%-ról emelkedett 30-40%-ra! Nem kell hozzá nagy logika, hogy kitaláld igen nagy bajban lesznek amikor olvasni kellene tanulni. :U

Nincs veled semmi baj. Normális gyerek normális iskolában jól érzi magát. :)

"Manapság nagy divat lett hogy egy évvel később kezdik a gyerekek az iskolát. Szerintem ennek semmi értelme, egy évük pocsékba megy a diákoknak."

Máshogy gondlom. Manapság ez nem divat, ez kényszer. Egyszerűen hiányzik az óvodai felkészítés - nincs kötelező foglalkozás, neked még volt - és hiányzik az otthoni foglalkozás a gyerekkel. Tévéből nem lehet megtanulni beszélni, rajzolni. :U
Épp, hogy késlelteni kell a dolgot. Egyébként valahol 6-7 éves kor környékén van egy minőségi ugrás fejlődésben. Ez minden területre igaz, kezdve a csontok fejlődésétől a szociális érettésgen át a feladattudat kialakulásáig. Normális esetben amikor ez megtörtént, utána kezdi az iskolát. Hamar kezdeni az iskolát kínzás a gyereknek, későn kínzás az óvodának. :DD

Nem megy az év pocsékba. ma már az iskolakezdéssel gyakorlatilag véget ér a gyermekkor. :(

"Ha a hír igaz és nem csak kamurinya, akkor szerintem a mai szülők nincsenek felkészülve, hogy felkészítsék a gyerekeket az életre, ezen belül a sulira."

Nem olvastam el, de biztos, hogy a mai szülők nem fordítanak elég figyelmet a gyerekükre. Nem készítik fel a gyereket az iskolára, ahogy az óvoda sem.

(#5398) bob.zxr:

Az m2 műsora elfogadható ebből a szempontból. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5400) bambano válasza Apollyon (#5397) üzenetére


bambano
titán

neked a mai mesék kretének, a centurions meg király? rotfl :P
kis vakond, magyar népmesék, varjúdombi mesék, kerek csokoládé, a nagy hohohorgász, ezek nem is voltak meg?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.