Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) bambano válasza _Dumber_ (#3998) üzenetére


bambano
titán

a vonatkozó szaktopikokban minden nap 400x kitárgyalják ezt a kérdést, hogy a leggyorsabb netekhez ez a natolási teljesítmény kevés. a 250 Mbps-t még köhögve talán elviszi, de az 500-as meg a gigás digit biztosan nem.

a 60-as dhcp-s kábeltv-s nethez elég. én a gigás digihez csak tilerásat vennék, vagy rendes pc-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4002) Rimuru válasza BoB (#3992) üzenetére


Rimuru
veterán

Hát nem egy diablonak tűnik, milyen harcrendszer ez? Unalmasnak néz ki.

Vigyázat, csalok!

(#4003) Tim82 válasza Rimuru (#4002) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hát, ebben valószínűleg nem csak hentelni lehet, mint a Diablo-ban. Persze ez az uncsi.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4004) BoB válasza Rimuru (#4002) üzenetére


BoB
veterán

Itt nem esztelen klikkelgetés van. Taktika, taktika, taktika... Nekem a Diablo unalmas.

Itt egy szintlépés jelent valamit. Nincs mindenből kismillió féle random mágiával felvértezett fegyver/páncél.

Diablo az RPG-k "árkádja", ez meg az RPG-k "szimulátora". By BoB :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4005) Rimuru válasza BoB (#4004) üzenetére


Rimuru
veterán

Egy idő után tényleg rá lehet unni arra is, ezért nem játszottam még ki sose Hell nehézségi fokon. Nightmareben talán az utolsó act hiányzott. Azt még hozzáteszem hogy a hárommal már nem játszottam, az hentelősebbnek tűnik mint az előtte lévők.
Ez ilyen félig körökre osztott játéknak tűnik azzal hogy folyamatosan meg lehet állítani és a videókból tényleg az jön le hogy unalmas. Ha kipróbálnám talán megváltozna a véleményem, de nincs demo így nem lesz próba. :)

Vigyázat, csalok!

(#4006) spammer válasza spammer (#3999) üzenetére


spammer
veterán

Megoldottam, ez kellett hozzá:
set guicursor+=i:ver25-iCursor

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4007) lionhearted válasza bambano (#4001) üzenetére


lionhearted
őstag

mondjuk, azon a tplinknek az oldalán 800Mbps (hardveres?!) NAT speedet ígérnek, de OpenWRT szerint ennyit csak swtichelni tud... NAT valóban olyan ~300Mbps.

De felhívhatnád a figyelmét te is arra, hogy jogszabályok 100mW-os EIRP maximumot írnak elő, így egy 1W-os kimeneti teljesítmény, függetlenül az antennától már illegális tartományba esik.
De ez is 400x ki volt tárgyalva, vagy AP-ket kell venni (nem reapetert, ne az elhaló wifit lője tovább, hanem kábelen kapja a cuccost), vagy erősebb antennákat, viszont akkor vissza kell venni a kimeneti jelerősséget. Az erősebb antenna nem csak kifelé, hanem befelé is erősíti a jelet. És itt van a kutya elásva, hiába adod gigawattal a cuccost, ha a kezedben lévő kütyüben nincs visszafele is elegendő kraft. Max az agyadat sütheted meg vele, másra nem jó.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#4008) bambano válasza lionhearted (#4007) üzenetére


bambano
titán

tévedés tévedés és megint csak tévedés.

én nem a tplink natolásáról beszéltem, hanem az általa emlegetett mikrotik típus natolási sebességéről.

"De felhívhatnád a figyelmét te is arra, hogy jogszabályok 100mW-os EIRP maximumot írnak elő, így egy 1W-os kimeneti teljesítmény, függetlenül az antennától már illegális tartományba esik.": szögezzük már le végre, hogy olyan paraméter, hogy 1 Wattos kimeneti teljesítmény *NEM LÉTEZIK*. a mikrotiknél valamilyen homályos megfogalmazás alapján mondanak kártya teljesítményt, te mikrotikben sincs 1 W-os.

a következő probléma, hogy a watt egy értelmetlen mértékegység. a mikrotik saját belső szoftvere teljesen korrekten, hivatalos iso szabványnak megfelelően, dbm-ben kalibrálható, ehhez jön a kábelezés vesztesége és az antenna nyeresége. senkit nem érdekel, hogy pl. 8dbm-et a kártya hány wattos teljesítménnyel állít elő. ha hódok hordják át a víz alatt a mágneses hullámokat a pofazacskójukban, akkor lehet, hogy 3 megawatt teljesítménnyel kell járatni a végfokot. nem számít.

"És itt van a kutya elásva, hiába adod gigawattal a cuccost, ha a kezedben lévő kütyüben nincs visszafele is elegendő kraft. Max az agyadat sütheted meg vele, másra nem jó.": ez természetesen megint csak tévedés, ha a wifi kapcsolat egyik végpontján javítod az antennát, az javít a kisugárzott adási teljesítményen *ÉS* javítja a bemeneti érzékenységet is, tehát igenis számít, hogy milyen antenna van az ap-n. Ha nagyobb az antenna érzékenysége, nyeresége, akkor a kezedben levő kütyü antennájának silányságát is tudja bizonyos szűk határok között korrigálni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4009) lionhearted válasza bambano (#4008) üzenetére


lionhearted
őstag

Akkor nem olvastad el amit írtam, ok. Mert mindenben egyetértettünk.

Viszont ilyenkor nem szokás megfeledkezni arról sem, hogy a sebesség mellett a térerővel is bajos lesz, mert lófütty jár hozzá, nem antenna.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#4010) lionhearted válasza bambano (#4008) üzenetére


lionhearted
őstag

És a W nem értelmetlen mértékegység, és az NMHH is így szabályoz, EIRP alapján. A CE meg dBm-ben (max 20dBm), ami nyilván egyenértékű.
Teljesen értelmetlen gigawattos szarokat venni, amit vissza kell szabályozni. Ott az antenna. Én is ezt mondtam, te is.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#4011) _Dumber_ válasza bambano (#4008) üzenetére


_Dumber_
őstag

+ lionhearted

Azért ne harapjátok le a fejem.. egymásét meg végképp ne :)

1 hete még azt hittem hogy a föld lapos.. és hogy a TP-linken (és tárasin) kívül nem létezik élet. Én csak egy Home júzer vagyok, de abból a kísérletezős típus.

Amit leírtam azt mondták illetve olvastam (ha jól emlékszem az 1W-ot a prohardveren). Megértettem, szabálytalan, és elfelejtem :)

Azért az tény, hogy aki ajánlotta itt helyben az eszközt, az egy 1043-ast váltott először egy 3600-as-ra, majd miután egyik sem ment, akkor erre. (nem a saját hálója). Zavaró jel meg nálam is van.
Nyilván erős wifit produkál a saját beépített antennájával is. (Mikrotik RB951G-2HnD 128Mb 5xGL) Mivel hivatalosan eladják, ezért nem tiltott.

Egyértelmű, hogy az AP a megoldás, de kábelt egyenlőre nem húzok. A TP-link 941ND + tplink WA850RE eddig tökéletesen tette a dolgát. A gond az hogy döglődik a 941, és olyat akarok venni ami a közeljövőbeni kb 12 wifi-t , + egy DLNA eszközt (legyen az NAS, málna, vagy egy kiszuperált lapos) megfelelően kezeljen. Ha ez egy 4300 + openwrt, vagy egy mikrotik lesz az még kérdés.. Ebben a véleményetek sokat számít.
nem félek, hogy meg kell tanulni a RouterOS-t és a mikit, ha kell akkor belevetem magam.

Igazából mikor először megláttam megijedtem, aztán a 2 configról szóló logout bejegyzést elolvastam.. most már inkább kihívásként cseszteti az agyam.. és vonz.. de nagyon... (mint kb 1 éve az arch+openbox kombó)

[ Szerkesztve ]

(#4012) bambano


bambano
titán

iperf -c 10.1.1.223 -i 1 -w 256k
------------------------------------------------------------
Client connecting to 10.1.1.223, TCP port 5001
TCP window size: 256 KByte (WARNING: requested 256 KByte)
------------------------------------------------------------
[ 3] local 10.1.1.2 port 55447 connected with 10.1.1.223 port 5001
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 3] 0.0- 1.0 sec 111 MBytes 927 Mbits/sec
[ 3] 1.0- 2.0 sec 112 MBytes 938 Mbits/sec
[ 3] 2.0- 3.0 sec 112 MBytes 939 Mbits/sec
[ 3] 3.0- 4.0 sec 112 MBytes 939 Mbits/sec
[ 3] 4.0- 5.0 sec 112 MBytes 938 Mbits/sec
[ 3] 5.0- 6.0 sec 112 MBytes 939 Mbits/sec
[ 3] 6.0- 7.0 sec 112 MBytes 939 Mbits/sec
[ 3] 7.0- 8.0 sec 112 MBytes 939 Mbits/sec
[ 3] 8.0- 9.0 sec 112 MBytes 939 Mbits/sec
[ 3] 9.0-10.0 sec 112 MBytes 939 Mbits/sec
[ 3] 0.0-10.0 sec 1.09 GBytes 938 Mbits/sec

938 Mbps nem lenne annyira mellbevágó eredmény, de ha hozzáteszem, hogy az ellenoldal egy xenben futó félpvm/félhvm w10 techprev volt, akkor azé' elég combos... :R legalábbis a xen fiúk jó munkát végeztek...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4013) _Dumber_ válasza lionhearted (#4010) üzenetére


_Dumber_
őstag

Hagy térjek vissza a témára, de csak a tisztánlátás miatt. Most tekintsünk el hogy W, vagy dBm a megfelelő használat.

Délután feltoltam a 941ND-re a OpenWrt-t.
Kiderült, hogy beállítható ezen is a 27 dBm (502nW), de csak US országkód alatt. HU beállítás esetén max 20dBm (100mW) a lehetőség.

Szóval akkor ez olyan mint a autó? Tud a kocsim 200-zal is menni, de max csak 130-cal mehetek autópályán..?
Szóval a hardware is képes többre de LE KELL SZABÁLYOZNOM !

(#4014) lionhearted válasza _Dumber_ (#4013) üzenetére


lionhearted
őstag

Igen, amerikában mások a szabályok, mint itt (EUban). Így ha egy terméket készítenek mindkét helyre, akkor bizony előfordulhat, hogy tud többet is az eszköz, mint ami az EUban szabályos. Ezért (is) kéri az országot.
Illetve, hallottam olyat is, hogy az openWRT-ben több opció szerepelt, mint amit az eszköz tudott, tehát ez is lehet magyarázat.

Meg ugye a sáv is fontos kérdés, idehaza az 5GHz-es sávban is kétszer erősebben lehet nyomatni a jelet (200mW => 23dBm)

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#4015) _Dumber_ válasza lionhearted (#4014) üzenetére


_Dumber_
őstag

Kösz.. így már világos.. mért nem ezzel a szájbarágóssal kezdtétek? ;]

(#4016) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Az elektronikában bevett szokás az, hogy a hardver tök ugyan az mind a kettő vagy három típusban. A különbséget a firmware adja. Régen ezzel maceráltunk is, ha az embernek volt hozzáférése egy jó kis EPROM íróhoz. Drágább volna külön hardvert fejleszteni, gyártani a különböző típusokhoz, mint egyszerűen leszabályozni/butítani.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#4017) BoB


BoB
veterán

Ahogy haladunk a kernel nemsokára a systemd része lesz ;]

Persze csak trolling :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4018) Rimuru válasza BoB (#4017) üzenetére


Rimuru
veterán

Végre erre várok már évek óta. ;]

Vigyázat, csalok!

(#4019) bambano


bambano
titán

seed szerverhez: [link] :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4020) F34R válasza BoB (#4017) üzenetére


F34R
nagyúr

Majd ha valamelyik phoronixes hir lekozli, akkor fogok visitani mint a faba szorult fereg. :DDD
Habar ugy tudom most Gentoo-t hasznalok. ;]

(#4021) tvamos válasza lionhearted (#4014) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem a routerben (WRT54GL) oda van csavarva a power. Akkor most mi lesz?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4022) _Dumber_ válasza tvamos (#4021) üzenetére


_Dumber_
őstag

Te nem itthon laksz... Minket itt felnégyelnek :)

(#4023) tvamos válasza _Dumber_ (#4022) üzenetére


tvamos
nagyúr

A ruter ott van... De alapon nem vitte at a sarbol keszult falat.
Itt nincsen ilyenem most.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4024) Vladi válasza bambano (#4019) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó kis blogok. na az ilyen cégeknek hiszem el, ha azt mondja egy hdd-re, hogy jó. Mert ugyebár évente vesznek vagy,.... többezret.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4025) lionhearted válasza Vladi (#4024) üzenetére


lionhearted
őstag

Pedig eléggé ferde képet festenek.

Tegnap még működött...

(#4026) bambano válasza _Dumber_ (#4022) üzenetére


bambano
titán

én nem akarok semmi olyat mondani, hogy sértsd meg a törvényt, de maradjunk annyiban, hogy túldimenzionálod ezt az adási teljesítmény problémát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4027) Vladi válasza lionhearted (#4025) üzenetére


Vladi
nagyúr

Miért gondolod ezt? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4028) _Dumber_ válasza bambano (#4026) üzenetére


_Dumber_
őstag

A törvényt értem, és be is fogom tartani.

A többit meg úgy is a helyi adottság dönti el, úgyhogy le fogom tesztelni. Már B verziom is van. Van benne kábel, AP stb

(#4029) lionhearted válasza Vladi (#4027) üzenetére


lionhearted
őstag

Ezt már többször írtam a HDD-t veszek topicban is, de ide is írom föbb vonalakban:
- https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-update-september-2014/
- WD-ből alig pár típus van, többnyire Red és a régi Green
- Seagate-ből van ezerfajta, de kivétel nélkül mind Desktop (van 7200 meg 5900 is), sehol egy NAS vagy bármilyen 24x7-es HDD
- HGST-k nagyon jól muzsikálnak, de mind jóval drágább a másik kettőnél, és 24x7-esek
- Leírják, hogy felesleges Enterprise Seagate HDD-t venni, mert 2x drágább (ez persze a HGST-nél nem zavaró!), és alig valamivel jobb...igaz teljesen más a környezet, de ezt így simán kijelentik.

- [link] másik cikk
- ugyanaz pepitálva, WD Red vs Seagate Desktop vs HGST

- [link] harmadik cikk
- azt hiszem sejthető a probléma. Beraknak egy 45 HDD-s rendszerbe egy nem arra kitalált Desktop HDD-t...
- de azért itt is feltűnő, hogy az új 6TB-os Desktop Seagate-ből még nem romlott el, a fiatalabb Redből már igen.
- vagy az, hogy a 3TB-os Red rosszabbul teljesít mint az öregebb 3TB-os Desktop Toshiba (ami mondjuk HGST belső valószínűleg), vagy a 4TB-os Seagate Desktop ami egyidős.

Mégis mit sugall minden grafikon, vagy leírás? Hogy a Seagate egy trehány márka... pedig kb semmit nem lehet összehasoníltani semmivel. A HGST drágább (a Desktar csak picivel, a Megastar 2x!!), mint a WD Red, de mindkettő 24x7-es. Seagate csak Desktop lemezekkel versenyzik, 8x5 tervezve.. persze a legolcsóbbak, a WD Green mellett.

Mégis mi az, ami ellentmond vagy hiányos pl az ajánlóval szemben. Mindenkinek Red-et ajánlanak. Én nem látom eszerint sem megalapozottnak. Vagy Blacket, de arról persze nincs ebben adat.

Szóval elég erős hiányérzetem van, így vagy úgy, miközben minimális összehasonlításra ad alapot, de mégis sokan oly nagy szeretettel lobogtatják, főleg a Seagate ellen.

Tegnap még működött...

(#4030) F34R válasza lionhearted (#4029) üzenetére


F34R
nagyúr

En Seagate-t vagy HGST-t vennek, sajnos az uj Seagate-k kozott mar nem nagyon talani 24/7 kedvezo aron.

(#4031) lionhearted válasza F34R (#4030) üzenetére


lionhearted
őstag

Pont ugyanannyiba kerül, mint a WD.
WD Red - Seagate NAS HDD
WD Purple - Seagate Surveillance
WD AV - Seagate Video

Mindegyik 24x7-es, gyári 3év garis.

A desktop persze nyilván olcsóbb.

Tegnap még működött...

(#4032) Vladi válasza lionhearted (#4029) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pont ezért jó, mert desktop hdd-t tesztel és nekem is az kell. A hgst nagyon jónak tűnik, csak horror az ára. a wd - seagete viszonylatban a wd-t hozza ki jobbnak. Ez megállja a helyét, nem? Mert amúgy pont most vettem wd-t. igaz csak 1 terás és green sorozat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4033) Rimuru


Rimuru
veterán

Jól kezdődik az április, az egyik scriptem elcseszett 2 hónapnyi adatot. :( Pont olyan mappában volt amiről nem csináltam backupot, na mindegy már belekerült ez is.

Vigyázat, csalok!

(#4034) Rimuru válasza Rimuru (#4033) üzenetére


Rimuru
veterán

Úgy nézem mást is elcseszett, lehet ideje váltani Linuxról? :F

Vigyázat, csalok!

(#4035) _Dumber_ válasza Rimuru (#4034) üzenetére


_Dumber_
őstag

Remélem csak Ápr. 1-i tréfa..

(#4036) Apollyon válasza Rimuru (#4034) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ideje váltani ablakok tízre. Ott nem lesz a bekappal probléma, még a bill. leütéseket is logolják ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4037) lionhearted válasza Vladi (#4032) üzenetére


lionhearted
őstag

Pont azért rossz, mert csak a Seagate HDDk desktopok, a tesztelt WD Redek nem azok. Ezért nem lehet összehasonlítani sem érdemben.

Egyébként a Green ritka gyér cucc, remélem nem túl aktív a felhasználás.

Tegnap még működött...

(#4038) lionhearted válasza lionhearted (#4037) üzenetére


lionhearted
őstag

Illetve, ha lekapcsolod a parkolást, vagy felteszed 300sec-re (wdidle3) akkor használható aktívabban is. Hogy normálisan át lehet állítani, az nem biztos, ezért nem szokták nagyon ajánlani. Meg azért sem, mert vakon hisznek a Redben, meg hogy biztosan minőségibb anyagokból van, ami szerintem urban legend.

Továbbá azt is beetted, amit pont mondani akartam az egésszel, kihozzák a Seagatet utolsónak, aztán közben a fele nem igaz.

Tegnap még működött...

(#4039) BoB válasza Rimuru (#4034) üzenetére


BoB
veterán

Nem, ideje lesz saját srciptekről valami noob-oknak való next-next-finish-es témára váltani ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4040) Rimuru válasza _Dumber_ (#4035) üzenetére


Rimuru
veterán

Az adatvesztés tényleg megtörtént. Legalábbis az első hozzászólásban lévő, több mindent nem tudott volna elcseszni mert elég korlátolt a script. A váltás is többször megfordult már a fejemben, csak nincs valós alternatíva ahova mehetnék maximum valami BSD lehetne az irány.

bob.zxr: Az a vicc hogy nem tudom mi okozhatta a hibát, dátum alapján dolgozik a script az meg jó.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#4041) F34R válasza Rimuru (#4040) üzenetére


F34R
nagyúr

Csak a Gentoo :D

FREEBSD? persze es a hajamra kenhetem az ufs-t meg a zfs-t hurra...
[link]

Meselj hatha a bacsi tud segiteni :DDD

(#4042) Vladi válasza Rimuru (#4040) üzenetére


Vladi
nagyúr

A dátum? Április 1.-én? :)) Jó bocsi.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4043) Rimuru válasza Vladi (#4042) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez nem február 29 hogy gondot okozzon, ahogy sokszor megtörtént már a nagyoknál. ;)

F34R: Még mindig nincs kedvem ahhoz hogy minden szar én fordítsak le. :P

Vigyázat, csalok!

(#4044) F34R válasza Rimuru (#4043) üzenetére


F34R
nagyúr

Hat, hogy gondoltad majd en leforgatom neked? :DDD :P Az elso nehany nap a szar amikor fel kell rakni, utanna meg akkor frissitesz mikor akarsz.

(#4045) spammer válasza Rimuru (#4040) üzenetére


spammer
veterán

Mivel nem vagy megelégedve, miért gondolkoztál váltáson?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4046) Vladi válasza Rimuru (#4043) üzenetére


Vladi
nagyúr

használj centos-t. :P vagy openbsd-t. ;]

Ha a szkript jó lenne, akkor jól működött volna. Talán mutasd meg a szkript topikban.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4047) Apollyon válasza Rimuru (#4043) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pff én tényleg azt hittem hogy vicc.

(#4041) F34R: Ezeket a filerendszereket már tudtommal használtad, mi gond volt velük?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4048) F34R válasza Apollyon (#4047) üzenetére


F34R
nagyúr

ezek BSD fajlrendszerek, zfs van linux ala is de nem ugyan ugy mukodik. Linuxra ott a btrfs.

(#4049) Rimuru válasza F34R (#4044) üzenetére


Rimuru
veterán

Kinőttem már abból hogy a piszkáljam a rendszert.

spammer: Megvannak a linux hülyeségei is. Most így semmi nem jut eszembe, de néha idegesítő tud lenni. :D

Vladi: CentOS-en komolyan gondolkoztam régen, de sok minden nincs tárolóban, a külső tárolók meg nem érdekelnek. A script jó, max annyi zavarhatta meg hogy nem talált egy fájlt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#4050) bambano


bambano
titán

henteltél már ma? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.