Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) bambano válasza Vladi (#6798) üzenetére


bambano
titán

a korza az tényleg női autó.
de a korza opc nürburgring edition a maga 200+ lóerejével és mechanikus sperrdifijével már rohadtul nem női autó, csak annak látszik... :)
bár vbh meg ss is járhat ilyennel és akkor minden a helyére kerül.

a turbó meg azoknak a mániája, akiknek kicsi a
.
.
.
.
köbcentije :P

turbót is tudnak mostanában már gázosítani, csak semmi értelme, mint ahogy a dízelnek sincs.
nekem csak azért tetszik egy-két japó szekér, mert más gyártmányokban ritkán jön össze az összkerék a többi megfelelő tulajdonsággal. meghátugye az sti is meg az evo is mégiscsak egy relli legenda.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6802) tvamos válasza bambano (#6801) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hát azért ezek az első kerekes autók... :/

Ha már turbós autó, akkor methanol-rá állítanám, nem gázra. ;)

Jó autó az sti, de vezesse a Pesti dugóban, akinek két anyja van... :o

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6803) bambano válasza tvamos (#6802) üzenetére


bambano
titán

"Hát azért ezek az első kerekes autók...": mondtam én is a pénztárcámnak, hogy lefikáztak miatta a neten...

"vezesse a Pesti dugóban": engem nem érint a probléma... viszont járok olyan helyekre, ahol nem ártana a négykerék meghajtás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6804) tvamos válasza bambano (#6803) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem fikázzák le, csak nekem nem jött be a váltás a hátsó kerekesről, első kerekesre.
Hát, ha kell az AWD, akkor kell...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6805) bambano válasza tvamos (#6804) üzenetére


bambano
titán

"Nem fikázzák le": és miért nem? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6806) Apollyon válasza bambano (#6797) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hehe, úgy tűnik szerencsére te az ellentábor vagy, opelből vennél <viszonylag> nagymotrosat.

Apropó dízel:
Itt Mo-on. azt figyeltem meg, hogy megveszik az emberek a huszonmilliós X5-6-t, hetest, Q7-et, CLS-t meg S osztályt a három-háromkettő dízellel. 98%-ban. Agyhalál. Arról nem beszélve hogy utálom a dízelt, kormol mint a fene.
Persze ha spórolunk akkor jó lehet, de akkor is mocskos büdös.

Amitől még agyfrászt kapok, hogy a kis kategóriákban is nagyon erőltetik a turbódízelt. Most már a VW polo meg golf is 1.2-es kávédarálókkal jön ki, azaz TDI, akár 100+ lóerővel. Nagyon támaszkodnak arra a turbóra, meglesz ennek a böjtje...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6807) vargalex válasza Apollyon (#6806) üzenetére


vargalex
félisten

Azért a mai dízelek nem olyanok, mint régen. Ha jól be van állítva, akkor nem szabad, hogy kormoljon. Én pont a másik táborba tartozom. Csak a diesel...

Alex

(#6808) bambano válasza Apollyon (#6806) üzenetére


bambano
titán

"Hehe, úgy tűnik szerencsére te az ellentábor vagy": azért ne felejtsük le az állításom feltétel részét sem, ami kb. úgy szól, hogyha a reális lehetőségeket meg a pénztárcát is figyelembe kell venni, akkor opel.

a dízellel kapcsolatban meg nem ártana megszokni végre a gondolatot, hogy a dízel semmilyen szempontból sem olcsó. kifejezetten drága. akkor lehet jól kijönni belőle, ha megveszed újonnan, hajtod, amíg megy, és amikor rá kellene költeni az első nagyobb kalap pénzt, akkor behazudva, hogy semmi baja, eladod egy baleknek. ami ugye átverés, de minden egyéb esetben a dízel totál bukta.

vargalex: a modern dízelek is kormolnak, csak mivel már modernebbek, ezért nem látod. plusz a modernségért cserébe kapsz egy halom nitrogénoxidot is, ami durván mérgező.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6809) cami][us válasza vargalex (#6807) üzenetére


cami][us
senior tag

Porschéból is van dízel. De minek. :DDD

(#6810) Rimuru


Rimuru
veterán

Felraktam telefonra chromiumot kivancsisagbol (csak ezert mert megjelent a taroloban ez :DDD), hat ez meg az astali verzional is butabb... Egy search providert sem lehet hozzaadni, az van amit ok gondoltak es kesz.
"Vicces" a hozzaallasuk a helymeghatarozashoz is, szerintetek melyik keresonel van egyedul engedelyezve default? (persze hogy a google)

Vigyázat, csalok!

(#6811) F34R válasza Rimuru (#6810) üzenetére


F34R
nagyúr

Szar az mindenhol, ettol a mindeki altal savazott tuzroka is jobb.

(#6812) Jim Tonic válasza F34R (#6811) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szvsz a tűzróka messze a legjobb, azzal együtt, hogy nem hibátlan. De a többiek előtt orrhosszal van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6813) Apollyon válasza F34R (#6811) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"tuzroka"

*vörös panda/macskamedve :U ;]

BTW, tudtátok hogy iceweasel van windózra is? [link] Bár nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6814) Penty válasza F34R (#6811) üzenetére


Penty
tag

Csak kár, hogy az is egyre jobban, verzióról-verzióra butul.

(#6815) F34R válasza Penty (#6814) üzenetére


F34R
nagyúr

Okosodik, csak arra nekunk semmi szuksegunk. mondjuk en legjobban a 28.xx akarhannyal voltam a legboldogabb, akkor talan meg hasznalta a gtk feluletet is es nem volt benne folosleges sallang.

(#6816) Apollyon válasza Penty (#6814) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már amúgy millió forkja van, szóval én annyira nem esem kétségbe. Az icecat pl. egész szimpatikusnak tűnik, bár volt már itt problémája vele valakinek.

Meg talán ki lehet gyomlálni rendesen, bár én még csak a privacy dolgokra mentem rá.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6817) cami][us


cami][us
senior tag

Mennyire érdeklik Magyarisztánban a munkáltatókat a FreeBSD-s skill?

#6816 Minden fork a mozzarella emlőin él. Ha ők elcseszik, akkor megy vele a többi gané is. A servo fejlesztésében akarok részt venni, de már most látom hogy az még nagyon sokára lesz kész. Eleve az egyik gépemen a grafikus backend az ablak elindulása után dob egy hátast. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6818) tvamos


tvamos
nagyúr

Ma reggel megkerdeztem a fiam anyukajat, hogy mmi ujsag, de mondta, hogy nem jo most, mert tanulni kell a gyerekkel. Mi a francot kell reggel meg suli elott megtanulni? Elfelejtett egy matek feladatot? Vagy inkabb egy verset kell atismetelni?

NEM!!! INFORMATIKA!!!

Mi a tokomet kell egy 3. osztalyosnak (10-11) eves reggel potolni informatikabol? Minek? Azt mondja, hogy mire valo a kompjuter. Micsoda? Kulfoldon Raspberry Pi-t osztanak, mag olyan konyvek vannak, hogy Java Programming for Infants, meg Raspberry Pi Projects for Children, itt meg ugy tanitjak az informatikat, mint a verset. Hat, utalom a kormanyt, de biztos, hogy nem erre gondoltak, amikor elrendeltek az informatika oktatast. Persze, ha van 1 Millio szamitogepekre, akkor nem 30 androidos tabletet vesznek, hogy oran legyen mivel oktatni, hanem 3 ipadet. Nincs semmi bajom az aple-lel, nagyon jo gepek, es persze minden gyereknek olyat adnek, ha futna ra, de nem futja... De... Meg keves a tanarak fizetese. Ezek meg ennyit sem erdemelnenek. Hulyeseggel toltik meg a jo gondolatokat. Ne is! Mindenk felemelnem a fizeteset 400 nettora, utana meg paros labbal basznam ki a picsaba az ilyen embereket, hogy a taknyan csusszon haza a pi..csaba! Annyiert lenne rendes tanar is!

De most komolyan! Szetb@sz az ideg ettol!

Szerk: Ti IT-sok vagytok gondolom zommel... Ez nalam kiveri az osszes biztositekot...

Szerk2: Gyerekkoromban is dult hulyeseg, de azota csak az megy, hogy mostmar mindent megreformalunk, es jobb lesz!

Es akkor Informatikabol felelnek? Ezt az egesz tarsasagot nyugottn at lehet iranyitani /dev/null-ba!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6819) Apollyon válasza tvamos (#6818) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na várj, te svédben vagy ha jól tudom, és most arról beszélsz hogy a csemete itt van Magyarországon és itt gáz az oktatás, ugye?

"Nincs semmi bajom az aple-lel, nagyon jo gepek,"

Hát őőő... izé :U

Amúgy én nem ipadet adnék a gyerekeknek, mert az ugyanakkora gáz, mint a windows only oktatás. Nekem az volt ált-közép, továbbtanultam Maceken nyomtuk. Linux, openszósz nuku. Mégis itt kötöttem ki ;]

Egy jó informatika oktatás úgy kezdődne, hogy a felsoroltak közül mindent tanítanának. De csak az igazat. Pl. hogy a linux, bsd milyen jó, ms, apple milyen rossz. Mindegyiknek a használatát, utóbbiakét is meg azt, hogyan kerüljük el.

Meg egy kis progamozást, weblap készítést stb. de csak alap szinten. De ilyen úgyse lesz, nálunk az oktatás katasztróka.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6820) spammer válasza tvamos (#6818) üzenetére


spammer
veterán

Az iskolai (ált. és közép) informatika oktatás mindig is egy hulladék volt.

Amúgy a múltkor olvastam valahol, hogy a országosan (?) cserélik a gépeket, mert már 3 évesek.. Elavultak. Elavult egy 3 éves iskolai gép, amin nagyjából semmit mást nem csinálnak, csak MS Office-t tolnak, de legalább azt is szarul.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6821) tvamos válasza Apollyon (#6819) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, en Svedben vagyok, a gyerek meg Magyarban.

Amúgy én nem ipadet adnék a gyerekeknek, En adnek, (ha futna ra,) nem az a baj, hanem, az, hogy ha vesznek is parat, de nem adjak oda nekik, mert elrontjak! Vagy nem tudom, miert, de nem is erdekel igazabol.

Pl. hogy a linux, bsd milyen jó, ms, apple milyen rossz. Failed!
Meg kene tanitani oket! Mindenki el tudja donteni, hogy jo neki, vagy sem. Majd, ha felno. Vagy hasznalja kenyszerusegbol, mint en... de ez nem tartozik ide!

Mindegyiknek a használatát, utóbbiakét is meg azt, hogyan kerüljük el.
Meg egy kis progamozást, weblap készítést stb. de csak alap szinten.

Hat ez az! Ha ezt megtanulnak, nem lenne gond azzal, mire valo a SZAMITOGEP. Meg az ISKOLA. Mert igy otthon csak jatszanak a gepen, es csak az tudjak meg, mire is valo az iskola! SEMMIRE!

Szerk. FUNKCIONALIS ANALFABETAKAT NEVEL AZ ISKOLA!!!

(#6820) spammer válasza tvamos (#6818)
Az iskolai (ált. és közép) informatika oktatás mindig is egy hulladék volt.
En Mar tobb, mint 30 eve voltam altalanos iskolas, de ott kevesebb geppel is jobb volt az oktatas, es a tanar nem nyavajgott, egy heten 3x90 perc szamitastechnikai szakkort kellett tartania.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6822) cami][us válasza Apollyon (#6819) üzenetére


cami][us
senior tag

Szerintem legyen inkább szakkőr, ahol mehet a mélyvíz. Egyszerűen nincs mindenkinek affinitása az informatikához.

(#6823) tvamos válasza cami][us (#6822) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo, de akkor egyaltalan ne tanuljanak informatikat, mert ez egy rakas szar, semmi ertelme, csak elveszi az idot fontosabb dolgoktol. Matematika, meg olvasas, meg nyelv tanulas.
Ugyan ugy kivettek a tanarok az ertelmet ebbol az Informatika oktatasbol, mint a mindennapos testnevelesbol.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6824) bambano válasza tvamos (#6823) üzenetére


bambano
titán

meg helyesírás... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6825) Jim Tonic válasza tvamos (#6823) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egyáltalán nem élem megy annyira sz@rnak a helyzetet, mint ahová be akarod állítani. Nem kell mélyebb informatika oktatás, ami van elég. Akit érdekel, ott a szakkör, ahogy cami][us is írta.
A fiamnak vettem egy tabletet, azzal el tudta kezdeni az ismerkedést 3 évesen. Ha szereti, foglalkozik majd vele mélyebben, én nem fogom erőltetni. Persze nem fogom hagyni, hogy hülyeségekre b@ssza el az idejét, és ha az informatikát vagy az elektronikát választja, minden tudásomat átadom neki, amilyen korán csak lehet.
Egyébként nem akarok beleszólni, de ha már ennyire idehoztad a politikát, amit meg én nem kedvelek :P , akkor elmondom, nekem az a véleményem (meg annak a rengeteg menedzsernek, aki bevallotta, hogy a karrierje hazavágta a normális kapcsolatát a gyerekkel), hogy a gyereknek elsősorban rád van szüksége, sokkal többet adhatnál neki, mint bármilyen iskola vagy szakkör. A helyedben vagy magammal vinném, vagy hazajönnék hozzá, de távolról felelősöket keresni a gyerek fejlődéséért, eléggé a másra mutogatós kategóriába esik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6826) tvamos válasza Jim Tonic (#6825) üzenetére


tvamos
nagyúr

Egyáltalán nem élem megy annyira sz@rnak a helyzetet, mint ahová be akarod állítani. Nem allitom be semmilyenneka helyzetet ott, ahova az en porontyom jar, ott ez van, es ezzel van a bajom.

ha már ennyire idehoztad a politikát Jahh... az eletunk a politika. Viszont a partpolitikat nem hiszem, hogy belekevertem.

A helyedben vagy magammal vinném, vagy hazajönnék hozzá, de távolról felelősöket keresni a gyerek fejlődéséért, eléggé a másra mutogatós kategóriába esik. Az mar nem az en valasztasom, hogy vele legyek, igy alakult. Igen o majd eldonti, hogy meg akarja-e tanulni tolem, amit en tudok. Akkor eljon vagy ide, vagy oda, ahol akkor leszek. Masra mutogatos... persze, igy is fel lehet fogni, hogy masra mutogatos, ha velemenyem van rola. Hogy foglalkozni kell vele, mit tanul az iskolaban, nem gondolom, hogy masra mutogatas lenne. Nekik az a feladatuk, hogy a gyerekem tanitsak. Allitolag az o hivatasuk, hogy jol csinaljak. Szerintem ezt nem csinaljak jol, sot, nagyon rosszul. Es jut eszembe... kotelezo az iskola, nem mindenkinek lehetosege, hogy masikba vigye a gyereket. (Mint ahogyan en sem hozhatom el ide.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6827) Jim Tonic válasza tvamos (#6826) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

"Jahh... az eletunk a politika. Viszont a partpolitikat nem hiszem, hogy belekevertem." vs. "Hat, utalom a kormanyt, de biztos, hogy nem erre gondoltak, amikor elrendeltek az informatika oktatast."

"Nem allitom be semmilyenneka helyzetet ott, ahova az en porontyom jar, ott ez van, es ezzel van a bajom." Dehogynem. Másról sem szólt a hozzászólásod. Még pluszban megfejelted egy kis bezzeg külföldönnel.

"Az mar nem az en valasztasom, hogy vele legyek, igy alakult." Elraboltak? Pont erről van szó, a saját felelősséged próbálod csökkenteni.

Összefoglalva, mentél, mert úgy döntöttél, most Svédországból bezzegelsz. A Te választásod volt, hogy elmentél, a gyermeked pedig akkor sem fog normális nevelést kapni, ha alapítványi iskolába rakod. Ha itt lennél mellette, talán semmi bajod nem lenne azzal, hogy átnézd vele a házit. Azt hiszed, a családodért teszed, és lehet, hogy a gyereknek meglesz mindene, csak apja nem.

Én semmilyen szinten nem értem meg egyébként a helyzeted. Azaz vannak olyan szituk, amikor menni kell a pénz miatt, de kizárt, hogy a családom nélkül mennék. Nekem sokszor 3 nap külföldi kiküldetés is sok. Soha nem bíznék meg senkiben, hogy embert faragjon belőle. Az az én felelősségem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6828) spammer válasza Jim Tonic (#6827) üzenetére


spammer
veterán

Nem kell azért összemosni a családi nevelést sem a közoktatással. Utóbbinak az lenne a feladata, hogy normális oktatást kapjon a gyerek, ne a szülőnek kelljen mindent megtanítani meg 35 felé különórákra járatni. Az oktatási rendszer pedig úgy szar, ahogy van. Hasztalan, bullshittel teli, lexikális tudásra és magolásra alapuló, az életben hasznavehetetlen "tudást" ad. De legalább jó alapot biztosít a tankönyv biznisznek, így Pistikének meg kell venni a drága tankönyveket, sok olyat is, amiket mondjuk középiskolában már ki sem fog nyitni, de legalább sokba került és cipelni is kell.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6829) tvamos válasza Jim Tonic (#6827) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én semmilyen szinten nem értem meg egyébként a helyzeted. Nincs is ra semmi szukseg.

"Jahh... az eletunk a politika. Viszont a partpolitikat nem hiszem, hogy belekevertem." vs. "Hat, utalom a kormanyt, de biztos, hogy nem erre gondoltak, amikor elrendeltek az informatika oktatast." Hat akkor valamelyikunknek szovegertesi problemaja van.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6830) Jim Tonic válasza spammer (#6828) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem mostam össze semmit. De Svédországból, gyereket hátrahagyva szidni a rendszert. Hiába van igaza mondjuk az iskolájával szemben, ha közben a távollétével a rossz iskolánál is többet árt. Ezért írtam, hogy ez így álszent.

"Az oktatási rendszer pedig úgy szar, ahogy van. Hasztalan, bullshittel teli, lexikális tudásra és magolásra alapuló, az életben hasznavehetetlen "tudást" ad." Egy lósz@rt. Ezt ma divatos tolni mindenhol. Aztán meg megy nyugatról az agyelszívás azokból az országokból, ahol még ilyen az oktatás. Biorobotok neveléséhez csakugyan nem kell komoly tudásanyag. De ha valamit kutatni is akarsz az egyetemen, és nem csak a büfében lógva várni, hogy véget érjen az iskola, akkor bizony marad a hagyományos, kemény tanulás.
Ha annyira sz@r lenne a kapott tudás, nem dolgozna külföldön annyi mérnök.

tvamos: "Hat akkor valamelyikunknek szovegertesi problemaja van." Ebben egyetértünk. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6831) tvamos válasza Jim Tonic (#6830) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez egy ertelmetlen tarsalgas, amiben te engem sertegetsz, mert elmondtam valamirol a velemenyem. Erdekes hozzaallas...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6832) Jim Tonic válasza tvamos (#6831) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem sehol nem voltam sértő. Még csak személyeskedő sem. Csak azon akadtam fent, hogy ideraktál egy kirohanást, kövér nagybetűkkel, szidva a kormányt, a tanárokat, a rendszert, mindezt egy reggeli informatika tanulás miatt, gyereked meg otthon hagytad. Annyit fűztem hozzá, hogy szerintem ezzel százszor több (ráadásul jóvátehetetlen) kárt okozol a gyereknek, mint az a reggeli tanulás. Nyilván vannak okok, amiket csak Te tudsz, én a gyerek szemszögéből írtam. Hogy ez neked miért sértő, azt nem tudom.

szerk.: és egyiket sem akarom védeni, Spammerrel is csak abban nem értek egyet, hogy baj lenne a magolással vagy a lexikális tudással.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6833) tvamos válasza Jim Tonic (#6832) üzenetére


tvamos
nagyúr

Te szerinted az alsó tagozatos gyerekeknek tényleg lexikonokat kéne tanulni?!.. Nem lenne elég, az anyám tyúkja, meg pár játékos Veöres Sándor vers? Tényleg bifláznia kell olyan dolgokat, ami nekik érthetetlen? (Nekem talán erdekes? Mert mondjuk nekem az... amugy...)

Szerintem, simán nem szakkör témája kellene legyen, hogy egy gyerek megtanulja, legalább alap szintén, hogy a számítógép másra is jó, nem csak játszani. (Meg valami ködös, érthetetlen dologokra, mint időjárás szimuláció, CAD :Y, részecskegyorsító?, mittudoménmi. Mert persze ilyenek is vannak, ezek jó dolgok.) Az interneten ott egy csomó információ, ha megfelelően szelektál az ember. Hogy hány tojást rak a kerce réce, vagy hogy élt a Tyrannosaurus Rex, vagy a technic Lego alternatív útmutatója. Hogy tovább lássanak a Facebooknál. Azt írtam, hogy a kormánnyal kapcsolatos ellenérzéseim ellenére, úgy gondolom, hogy nekik inkább ez lehetett a celjuk. Jut is eszembe, mivel sok szülő sem tudja. Meg az is eszembe jutott, hogy ma már nagyon kevés az a munka, ahol nem kell gépezni! Pl. a Mezőgazdasági kistermelő számítógép, és internet nélkül meg van lőve. Ha nincs neki... allig tudja intézni a dolgait. nem is beszélve az új trendek követéséről, ha nem 1-2, hanem mondjuk 10-20 éve tervez.

Csak, hogy tisztázzuk. Úgy gondolom, hogy azt, aki engem hazaárulónak bélyegez, jogom van utálni. Ő azt mondta, meloptam az országot azzal a rengeteg pénzzel, amit a taníttatásomra költött. Én úgy gondolom, hogy az otthoni 15 éves munkaviszonyom alatt fizettem annyi közterhet, ami kifutotta azt. Sőt, most sem kevéssel járulok akár az adóbevételekhez, akár a külgazdasági mérleghez. burkoltan meg is fogalmazta néhány hónapja, hogy inkább maradjunk itt, és utaljuk haza a zsetont. Amúgy azt is utálom, ha egymás ellen uszítják az embereket. Engem, az orvosok ellen, vagy a tanárok ellen... de most éppen arra a pár tanárra negyon haragszom.

Amiket nekem írtál... De, sértő. És pláne ne próbáld úgy beállítani, hogy azt írod, a fiam szemszögéből. Nem tudsz te őróla semmit! Remélem!..

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6834) Jim Tonic válasza tvamos (#6833) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

"Te szerinted az alsó tagozatos gyerekeknek tényleg lexikonokat kéne tanulni?!.. Nem lenne elég, az anyám tyúkja, meg pár játékos Veöres Sándor vers? Tényleg bifláznia kell olyan dolgokat, ami nekik érthetetlen?"
Nem mondtam ilyet. A magolást viszont elkezdhetik. A vers is erről szól.

"Szerintem, simán nem szakkör témája kellene legyen, hogy egy gyerek megtanulja, legalább alap szintén, hogy a számítógép másra is jó." Meg fogja tanulni, de nem azt, hogy mire jó. Hanem azt, hogy ő mire tudja használni.

"Csak, hogy tisztázzuk. ..... haragszom." Politizálsz. Megint. Nem érdekel. Pláne, hogy az előbb is tagadtad.

"Amiket nekem írtál... De, sértő. És pláne ne próbáld úgy beállítani, hogy azt írod, a fiam szemszögéből. Nem tudsz te őróla semmit! Remélem!.." Miért is? Mondd el, kérlek! Nem kell ismernem őt. Van két fiam, ismerem őket. Pontosan tudom, mit jelent nekik, ha távol vagyok. Már azt is megkérdezik, miért voltam tovább munkában. A tiéd nem sokára nem fogja. Nem kell ismernem ehhez. Szidhatsz majd ezért is mindenkit, de a Te döntésed volt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6835) tvamos válasza Jim Tonic (#6834) üzenetére


tvamos
nagyúr

A magolást viszont elkezdhetik. A vers is erről szól. A verstanulás nem csak a mágolásról szól, meg azt érti. Ezt még nem is érti igazából. Ha beszélsz valódi pedagógusokkal, akik nem megélhetési pedagógusok, akkor el tudják magyarázni, hogy a játékos verstanulás hogyan fejleszti a kisgyermekek képességeit, ellentétben az értelem nélküli biflázással. (Sajnos én nem tudom elmagyarázni, mert annyira nem értek hozzá.)

Igen, most már tényleg politizáltam. De nem csak szidtam valakit, elmondtam ellenérzésem okait.

Már azt is megkérdezik, miért voltam tovább munkában. A tiéd nem sokára nem fogja. Ezt én már úgysem kerülhetem el. De a többit már nem fogom neked itt elmondani.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6836) tvamos válasza bambano (#6824) üzenetére


tvamos
nagyúr

Teljesen igazad van. :R

Nem ártana keresnem egy ékezetes billentyűzetet... Majd ha találok, lehet, hogy neked is küldök egy gombot. ;]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6837) Jim Tonic válasza tvamos (#6835) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igazából semmi közöm hozá, ebben egyetértünk. Ahogy ahhoz sincs közöm, kit utálsz, kit rúgnál pics@n, ki nevezett szerinted hazaárulónak, kit hibáztatsz, stb.

A tanárok jó nagy rèsze selejt, ők tüntetnek most a leghangosabban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6838) BoB válasza Jim Tonic (#6837) üzenetére


BoB
veterán

"A tanárok jó nagy rèsze selejt, ők tüntetnek most a leghangosabban."

Ezt mondjuk úgy meg sem hallottam. Gondolom nincs tapasztalatod ezen a téren. Nekem a családban van tanár, ezért én belelátok a dolgokba. (És egyébként az én munkám is társadalmilag nem igazán elfogadott és sokat támadott. Holott ha tudnák az emberek... De nem tudják, a fotelből ottjon nulla ismerettel adott dolgokról könnyű véleményt formálni...)

Szavazást tartottak az iskolában, hogy tüntessenek-e. Az igazgató kivételével a teljes tantestület igen-el szavazott.

Mégsem tüntetnek. Miért? Mert egy fideszes politikus leszólt a polgármesternek, hogy ha maradni akar tegyen rendet. Ő meg szólt az igazgatónak. Ő meg a tantestületnek.

Ez magyarország ma. Demokrácia.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6839) Apollyon válasza BoB (#6838) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egyetértek. Azért nem minden tanár gáz. Mondjuk már 10+ éve elhagytam a középsulit, de az megvan hogy nálunk kb az összes tanár jó fej volt. 2005-ben együtt tüntettünk a fővárosi közgyűlésen az iskolánk (és más iskolák) bezárása ellen, még a tévében is benne voltunk :D De sajnos nem jött össze, ez van. Az érettségi előtti osztálykirándulásra meg még plusz tanárokat is vittünk, mert annyira jóban voltunk velük. Köztük az infótanárral persze :) A szakmai hozzáértésükkel meg nem volt probléma. Illetve most is vannak tanár ismerőseim, még onnan a suliból is, meg máshonnan is. Szóval a sztereotíp ostoba általánosításokat szerintem is mellőzzük.

Amúgy szabad tudni legalább körülbelül mi az a társadalmilag nem elfogadott munka? Csak a hóhérokra tudok gondolni :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6840) spammer válasza Apollyon (#6839) üzenetére


spammer
veterán

"Csak a hóhérokra tudok gondolni"

Én meg a NAV-ra. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6841) Apollyon válasza spammer (#6840) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az nem ugyanaz? :F

;] :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6842) Jim Tonic válasza BoB (#6838) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vannak kivételek, természetesen. De nekem is rengeteg a tanár ismerősöm, és elmondták, hogy igen, azok a leghangosabbak, akiknek problémája van pl. az értékelési rendszerrel. Mert ott, ugye, hamar kiderül, hogy mennyire 0 a tanár. A heti 22 óra mindenképpen nevetséges, főleg, hogy van tanítási szünet is.
Mindenki tudja, hogy rengeteg a rossz tanár. Természetesen az ismerősöd kivétel (irónia nélkül).

Rengeteg a jó tanár is, őket meg segíteni kell. Sajnos, ha tippelnem kellene, azt mondanám, hogy talán a fele jó tanár.

A többihez nem szeretnék hozzászólni, mert az már erősen politika, és azt nagyon nem akarom, kerülöm, mint macska a forró kását.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6843) BoB válasza Apollyon (#6839) üzenetére


BoB
veterán

Nem lehet :D

Talán nem jól fogalmaztam, társadalmilag nem elfogadott helyett inkább bíráltat kellett volna írnom.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6844) bambano válasza tvamos (#6836) üzenetére


bambano
titán

Ahhoz, hogy ékezetttel írj, nem kell magyar feliratos klavi, csak magyar beállítás.

Ahhoz, hogy az ugyanúgy-ot meg a nyelvtanulást ne írd két szóba, angol klavi is jó lehetne.

(#6837) Jim Tonic: azért az, hogy semmire sincs pénz és hónapokig tart minden apróságot elintézni, nem a tanárok hibája. jogos volt, hogy tüntettek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6845) Vladi válasza Jim Tonic (#6837) üzenetére


Vladi
nagyúr

A selejtes tanár se úgy kezdte a pályáját. Többnyire azzá vált.

A közoktatást nagyon nagy bajban van. Régóta. Minél tovább húzzák a dolgokat, annál nagyobb lesz a baj.
Egyébként ezt a kormányzat is belátta, már a klikket is dózerolják. Trollul fogalmazva: most új gazdához teszik az adósságokat. :DDD

24 az. Plusz a többi kacat. Ha mindent jól megcsinál, akkor felszalad az 50-60-ig is akár. A tanítási szünetben meg henyél. Ezt hallgattam a rádióban is anno a sógorommal. Hogy most épp henyélünk. Jah a meggyfa tetején henyéltünk éppen, mera nettó 140 nem biztos, hogy elég a 4 fős családnak. :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6846) Apollyon válasza bambano (#6844) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért te is szoktál úgy gépelni hogy nem használod a shift gombokat még mondatok között sem... :P

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6847) Jim Tonic válasza bambano (#6844) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pillanatig sem szeretném azt állítani, hogy rendben van az oktatás, vagy hogy ne lenne jogosultsága a tüntetésnek. Viszont van közte néhány nevetséges pont, és maguk között is lenne mit rendbe hozni.

Vladi:
A selejtes tanár se úgy kezdte a pályáját. Többnyire azzá vált. A régiek közül igen. De ma lassan ott tartunk, mint régen a rendőr viccben: tanárnak még jó lesz..

A közoktatást nagyon nagy bajban van. Régóta. Minél tovább húzzák a dolgokat, annál nagyobb lesz a baj.
Már 20-25-30 éve sz@rban van. Most sem jól sikerült hozzányúlni. Ez egyébként nem annyira magyar vonatkozás, a másik kontinensen kvázi már csak akkor lesz valaki a gyerekedből, ha fizetős suliban oviban van.

24 az. Plusz a többi kacat. Ha mindent jól megcsinál, akkor felszalad az 50-60-ig is akár. A tanítási szünetben meg henyél. Ezt hallgattam a rádióban is anno a sógorommal. Hogy most épp henyélünk. Jah a meggyfa tetején henyéltünk éppen, mera nettó 140 nem biztos, hogy elég a 4 fős családnak.
Ez minden szakmára jellemző, illetve nem csak a közszférára is. A túlóra is, az alacsony fizetés is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6848) spammer


spammer
veterán

Ha valaki esetleg CLI-s toolt keres időjáráshoz, ez elég fasza:

curl wttr.in

vagy:

curl wttr.in/varosnev

további opciók a githubon vagy:

curl wttr.in/:help

web: wttr.in
github: chubin/wttr.in

Már találkoztam régen a wego-val (azt használja ez is), de így nem kell telepíteni és nincsenek extra dependenciák sem.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6849) tvamos válasza bambano (#6844) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mea culpa! Tökéletesen igazad van ebben is. Megint. :R

(#6837) Jim Tonic
A tanárok jó nagy rèsze selejt, ők tüntetnek most a leghangosabban.
Szóval, csak az a lényeg, hogy te oszd az észt, ne más.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6850) Jim Tonic válasza tvamos (#6849) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Így van, ahogy mondod. Ha sikerült egyenlőségjelet raknod a kettőnk mondanivalója közé, akkor úgy van.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.