Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) F34R válasza Apollyon (#6900) üzenetére


F34R
nagyúr

Az upgradek oda fognak fosni ha kihereli a systemd-t. BSD szervernek olyan szinten amin o akarja hasznalni nem lesz nyero.

(#6902) bambano válasza Apollyon (#6900) üzenetére


bambano
titán

akkor kerül minden szerverre jessie, és kiszedem belőle a systemd-t, mert jessie-ből még lehet, és utána marad, nem lesz upgrade. egyébként van még squeeze is, annak is most ért véget a támogatása. szóval még lehet olyan, hogy mire a squeeze-s gépet először felupgradelem wheezy-re, majd utána jessire, addigra ezt a systemd dolgot elüti a villamos :)

a bsd-vel az a baj, hogy annyira elmaradott az egész kóceráj, hogy a teljesítményigényesebb feladatokra nem tudom használni. az egyszerűbbekre lehetne. amikor utoljára néztem, az smp skálázhatósága nulla volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6903) Rimuru válasza spammer (#6848) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem rossz otlet, en amugy is wego-t hasznalok. Csak az a "reklam" nem kene a vegere. :P

Vigyázat, csalok!

(#6904) spammer válasza Rimuru (#6903) üzenetére


spammer
veterán

curl -s wttr.in/varosnev | head -n -2

:P

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6905) #33253120 válasza bambano (#6902) üzenetére


#33253120
törölt tag

Erre lenne valami forrásod?
"ja, az oktatásban is le vagyunk maradva, egyelőre mi még nem képzünk mimózákat. remélem, nálunk sose lesz divat, hogy jogásznak nem tanítják a btk-t, mert a sok bűncselekménytől sérül a kis lelke... "

(#6906) Rimuru válasza spammer (#6904) üzenetére


Rimuru
veterán

Hat ez sose jutott volna eszembe. ;]

Vigyázat, csalok!

(#6907) Istju válasza spammer (#6904) üzenetére


Istju
senior tag

Trükkös:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#6908) spammer


spammer
veterán

Replace "master" and "slave" terms in Redis #3185

"The summary is: master and slave have racial meanings (especially in North America, but also more generally) and it would be good to avoid them. Django went for primary and replica. I am not sure what makes the most sense for Redis."

Beszarok, hogy ilyeneken problémáznak emberek. A jó-píszí-dolgukban már azt sem tudják, milyen faxságokat találjanak ki.

Ezt az oldalt is rögtön törölni kellene, pfujj, rasszista... Ki is dobálom az összes régi meghajtót. :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6909) bambano válasza spammer (#6908) üzenetére


bambano
titán

és milyen remek megoldást választottak!
klikkeltem egy linkre: [link]:
"Followers are only supported on Standard, Premium, and Enterprise tier database plans.
Follow these steps to upgrade from a Hobby tier (dev or basic) plan to a production plan."

tehát ha te followolod a steppeket, hogy upgradelj, akkor ki is a follower?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6910) spammer


spammer
veterán

Kezd átmenni kabaréba a kezdő topik: [link]

Remélem szándékosan csinálja, mert ha ez komoly, akkor bizony vannak gondok.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6911) Rimuru válasza spammer (#6910) üzenetére


Rimuru
veterán

Eloben is ismerek hasonlo embert.

Ez is hasonlo trollregnek nez ki.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#6912) Vladi válasza spammer (#6910) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fura fazon, én már rég nem fárasztom magam azzal, hogy elolvassam.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6913) F34R válasza Rimuru (#6911) üzenetére


F34R
nagyúr

Mi a joszagu hugyos lo**** volt ez az irdatlan nagy tragya iras?

(#6914) spammer


spammer
veterán

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6915) cami][us válasza F34R (#6913) üzenetére


cami][us
senior tag

A Skynet él, csak még prealphanightlycanary build van csak a magyar nyelvű modulból.

(#6916) F34R válasza cami][us (#6915) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez a pali maga a skynet, csak ebben eleg bugos, es sokat crashel :DDD ;]

(#6917) Apollyon válasza F34R (#6901) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na igen ez igaz, mint ahogy írja ő is, a frissítésnek lőttek. Remek .

(#6902) bambano: Ezekszerint te is esélyesebbnek látod a linux felépülését (ha a jelenlegi állapotot leépültnek vehetjük :D) szemben a BSD-vel. Mondjuk szerintem én vagyok itt az egyetlen aki a bsd-ben lát bármit is, bár én inkább enduser szinten gondolkodom.

spammer: Ez az időjárás cucc elég fun. Nagyon bírom ezeket az ASCI cuccokat. A PC-kel meg netörődj, notebook a király :))

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6918) Rimuru


Rimuru
veterán

Mondjatok jo shell-t, cserelni kene a zsh-t. ;]

Iscariah: Ha a desktop linux eleri az ot szazalekot akkor ideje lesz valtani bsd-re. :P

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#6919) F34R válasza Apollyon (#6917) üzenetére


F34R
nagyúr

BSD hardver szinten ugy all ahogy, egy csomo eszkozt nem ismer, a fajlrendszere retek, meg ha azt is mondjak hogy a UFS a legjobban turi a toredezest es egyebb mas dolgot. A szipi szupi ZFS-t meg fel se hozzuk.
Aztan ott van az is hogy eleri oket is a beteg developerek keze. Az en ~15 eves backup gepemre mondjuk jo :DDD

(#6918) colomb2

mksh simple as fuck. viszont ha csecse, fancy kell ott a fish is. Elobbit akkor preferald ha meg egyszerubb shell kell mint a bash volt.

[ Szerkesztve ]

(#6920) BoB válasza Rimuru (#6918) üzenetére


BoB
veterán

Thompson shell

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6921) bambano válasza Apollyon (#6917) üzenetére


bambano
titán

nem arról van szó, hogy lőttek a frissítésnek vagy nem, hanem arról, hogy szándékosan nem frissítek.

a bsd-ről meg annyit, hogy freebsd-t szoktam követni, elolvasni, olyan "fejlesztések" vannak benne, amik a linuxba olyan régen belekerültek, hogy sírhatnék. single threaded tűzfal... ma már nemigen tudsz olyan procit venni, amire bíznál szerver jellegű feladatot, és csak egymagos, nincs ht, egyszálas. megveszed mondjuk a hatmagos ht-s xeont, ráteszed a freebsd-t, és egy magon pörög, a többi nyaral. nem olyan nagyon régen volt, hogy kezdtek valamit a nagy bazi kernel lockkal... az is milyen már: csinálni kell valami fontosat a kernelben, a kernel valamelyik adatstruktúrájával és akkor lelockolják az egészet, a többi mag meg elmehet a fenébe.

az egyik szerverem pppoe-t szolgáltat, meg natol, meg tűzfalazik, meg ilyenek. ha egy magon fut, akkor jelentősen rosszabb teljesítménnyel szolgálja ki azt a nagyságrendileg 100 kapcsolatot meg 300 Mbps-nyi forgalmat. Ha szétpakolom, hogy minden magon fusson, akkor meg nem látszik rajta a terhelés. Egyszer elszabadult valami disznóság, 3000 fölött volt a load, és 8000 pppoe+ppp kapcsolatot szolgált ki, és ment. ezt hol éli túl egy freebsd?

ezenkívül nem hiszem, hogy a bsd tűzfala tudna annyit, mint a linux meg a tc.

endusernek lehet, hogy jó a bsd, mert másképp kezeli a hardvert, mint a linux. egy freebsd-n kényelmesebb dolgozni, miközben fullra kihajtod a diszkeket, a linux azért olyankor kicsit megzakkan. csak itt is látszik, hogy mekkora közösség van mögötte: letöltöd a pcbsd-t, ami a freebsd desktopra szakosodott forkja, tök szép meg minden, csak nagyon érződik, hogy le van maradva a linux mögött, mert a kompatibilitással meg apróságokkal baj van. nincs elég ember, aki hibát javítson, nincs elég hardver, amin tesztelhetnék, stb. így marginális oprendszer marad, nem fog olyan minőségű drivereket kapni. elvileg az nvidia ad ki rá zárt drivert, de sose láttam, milyen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6922) spammer válasza Rimuru (#6918) üzenetére


spammer
veterán

Mostanában a fish-t nyomják nagyon, de nem éreztem késztetést rá, hogy váltsak zsh-ról.

-

Nekem meg az a bajom, hogy a urxvt-nek a -name opció nélkül nem lehet Xresources adatokat belőni. Ami azért probléma, mert a meglévő ablakban/shellben simán a program nevét (parancsot) beírva nem töltődnek be a definiált cuccok Xresources-ból (pl. színdefiníciók), mivel azt csak akkor kapja meg a urxvt, ha a -name átadja neki indításnál.

Ez addig nem nagy probléma, amíg WM-mel nyitom a terminálokat (külön ablakok), viszont probléma akkor, amikor tmux-on belül akarok indítani a programot a saját beállított színeivel, mivel ilyenkor nem tudom neki megadni a Xresources-ban definiált nevet.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6923) F34R válasza spammer (#6922) üzenetére


F34R
nagyúr

tmuxinator, az tud ertelmesen session-t is kezelni.

(#6924) spammer válasza F34R (#6923) üzenetére


spammer
veterán

Ez konkrét tapasztalat, hogy azzal működik ilyesmi? Mert gyanítom, hogy nem, ugyanis nem a tmux a gond, csak ott válik igazán problémává.

A gond az, hogy nincs megoldva, hogy a megadott programok/parancsok esetén (ha egyezés van az Xresources nevekkel) automatikusan betöltse a megfelelő dolgokat Xresources-ból. Jó lenne, ha legalább a urxvt daemon le tudna kezelni ilyesmit automatikusan, bármilyen urxvtc ablakban, -name és új ablak nyitása nélkül is. (Bár a legjobb az lenne, ha a sima urxvt is tudná, de daemon-client módban már elég lenne).

Jelenleg csak akkor használható, ha a urxvt-t a name megadásával indítod, pl.

urxvtc -name mutt -e mutt

Akkor betölti a mutt Xresources cuccait. Na de ha simán beírom a terminálba, hogy mutt, akkor baxhatom az egészet, mert az alapértelmezett cuccokat (pl. Urxvt-nek definiált színeket, betűket stb.) tölti be, mivel nem kapta meg a nevét -name opcióval.

Na most ha tmux esetén új urxvt ablakot (tehát nem window a tmux-on belül) kell lőnöm hozzá, akkor pont a hajamra is kenhetem a tmuxot.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6925) F34R válasza spammer (#6924) üzenetére


F34R
nagyúr

A mutt szineit miert nem a konfigjaba allitod be?

(#6926) spammer válasza F34R (#6925) üzenetére


spammer
veterán

Be van állítva, de nekem különféle színdefinícióim vannak a különféle programokhoz (ezek vannak a Xresources-ban). Tehát pl. az egyik programban ilyen a kék, a másikban meg olyan, egyikben ilyen a zöld, másikban meg olyan. Különben minden program ugyanazokat a színeket használná, ami nem mindig nyerő. Így meg mindenhez olyan színeket állítok be, amilyeneket akarok. Biztos nagyok az igényeim, de nehogy már ne úgy használjam, ahogy nekem tetszik, nem Windows ez. :DDD

szerk: de amúgy nem csak színeket lehet állítani, hanem egy rahedli dolgot, amit az Xresources (xrdb) kezel, és rohadt jó, hogy specifikusan meg lehet adni, mi hogyan legyen. Csak ehhez kell a -name sajnos... :(

szerk2: továbbá vannak olyan programok, ahol nem is lehet konfigolni a színeket programon belül, hanem a meglévő terminál színeket használja. Na ilyenkor meg tudom változtatni, ha valami nem jó.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6927) bambano válasza spammer (#6926) üzenetére


bambano
titán

láttam embert, aki korbáccsal verte magát :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6928) F34R válasza spammer (#6926) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez hulyeseg, en mindehol ugyanazt a szinsemat akarom hasznalni. Sot, 2-3 nal tobb sablon-t nem is tundek hasznali pedig van millio meg egy osszeallitas. es valaki nem az urxvt-t hasznalja, akkor azt hogy tudod megcsinalni? sehogy mert azok a terminal emulatorok nem az Xresources-re hanem a sajat konfigfajlukra hagyatkoznak.

(#6929) spammer válasza F34R (#6928) üzenetére


spammer
veterán

"sehogy mert azok a terminal emulatorok nem az Xresources-re hanem a sajat konfigfajlukra hagyatkoznak."

Ezért is használok urxvt-t. :P Egyébként mint írtam, nem minden program ad lehetőséget a színek variálására, ezeket pedig más terminállal használod úgy, ahogy a készítő megalkotta, aztán vagy jól néz, vagy nem.

Na mindegy, majd megpróbálok valami egységes színt összerakni, ami mindenhol jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6930) F34R válasza spammer (#6929) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem mindehol a sotet dukal es en is urxv-t nyomom st-vel felvaltva.

(#6931) spammer válasza F34R (#6930) üzenetére


spammer
veterán

Miért felváltva? Túl fapad az st, mi? :) Már néztem azt is, de daemon mód és a jó testre szabhatóság miatt maradtam a urxvt mellett. Ami hátránya ennek, hogy az icon fontokat (p. font-awesome) nem jelenít meg, de azok meg úgyis max pár config fájlban szerepelnek és ennyi, nincs szükség rájuk egyébként (sőt, most már nem is használom őket). A múltkor belőttem a terminus fontot, és így már egész fasza.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6932) F34R válasza spammer (#6931) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem fapad, mert patchelt. Attol fugg melyiket van kedvem hasznalni. Nekem is daemon modba fut legtobbet.
En az ilyan iconokat utolajra a stlarch-bol hasznaltam ugy ket eve, nem szeretem oket.

(#6933) BoB


BoB
veterán

Create the first open source cloud with LibreOffice online: https://open365.io/

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6934) Rimuru


Rimuru
veterán

Annyira szeretlek titeket, mire eljutok oda hogy elolvassak egy topicot jol kibeszeltetek magatok es vege a temanak. :DDD

Visszaterve a korabbi kerdesemhez, nekem tokeletesen megfelelne a zsh, viszont most valamiert nagyon sokaig tart mig lefut benne inditaskor egy script (~10sec), viszont nelkule nem kenyelmes. :( eddig tartott a hibakeresesem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#6935) F34R válasza Rimuru (#6934) üzenetére


F34R
nagyúr

Van prezto-d vagy valami nagyobb kiegeszitod? nezd meg bash-al is, atvaltassz egyszeruen lefuttatod.

(#6936) spammer válasza Rimuru (#6934) üzenetére


spammer
veterán

10 mp, hézusz, mit csinál az a script? :Y

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6937) F34R válasza spammer (#6936) üzenetére


F34R
nagyúr

megoldja a penzugyi gondjaidat ;]

(#6938) F34R válasza Rimuru (#6934) üzenetére


F34R
nagyúr

o do that, shells fork the command in a subshell and read its output through a pipe or socketpair. You see a lot of variation here. On a 50MiB file here, I can see for instance bash being 6 times as slow as ksh93 but slightly faster than zsh and twice as fast as yash.

The main reason for bash being slow is that it reads from the pipe 128 bytes at a time (while other shells read 4KiB or 8KiB at a time) and is penalised by the system call overhead.

zsh needs to do some post-processing to escape NUL bytes (other shells break on NUL bytes), and yash does even more heavy-duty processing by parsing multi-byte characters.

All shells need to strip the trailing newline characters which they may be doing more or less efficiently.

Some may want to handle NUL bytes more gracefully than others and check for their presence.

Then once you have that big variable in memory, any manipulation on it generally involves allocating more memory and coping data across.

Here, you're passing (were intending to pass) the content of the variable to echo.

Luckily, echo is built-in in your shell, otherwise the execution would have likely failed with an arg list too long error. Even then, building the argument list array will possibly involve copying the content of the variable.

The other main problem in your command substitution approach is that you're invoking the split+glob operator (by forgetting to quote the variable).

For that, shells need to treat the string as a string of characters (though some shells don't and are buggy in that regard) so in UTF-8 locales, that means parsing UTF-8 sequences (if not done already like yash does), look for $IFS characters in the string. If $IFS contains space, tab or newline (which is the case by default), the algorithm is even more complex and expensive. Then, the words resulting from that splitting need to be allocated and copied.

The glob part will be even more expensive. If any of those words contain glob characters (*, ?, [), then the shell will have to read the content of some directories and do some expensive pattern matching (bash's implementation for instance is notoriously very bad at that).

Nem volt hulyeseg azt mondani probald ki a mksh-t. A fish meg a zsh-tol is lassabb.

Az i valtozo a scriptben pl egy nagy eroforras, ezt lassan fogja neked futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#6939) Rimuru válasza F34R (#6935) üzenetére


Rimuru
veterán

Van nagyobb kiegeszitom, es pont az a szar, verbose modban latom hogy hol all meg.

spammer: ha tudnam akkor leredukalnam. :P Azt nem tudom hogy egyik naprol a masikra mi valtozott amitol besir.

Vigyázat, csalok!

(#6940) BoB válasza Rimuru (#6939) üzenetére


BoB
veterán

Meg tudod osztani ezt a scriptet?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6942) lionhearted válasza kispx (#6941) üzenetére


lionhearted
őstag

Szerencsére nem idegesítő. Ja, de.

Tegnap még működött...

(#6943) cami][us válasza kispx (#6941) üzenetére


cami][us
senior tag

Fúj! Én akartam linkelni! ;] :D

(#6944) Apollyon válasza kispx (#6941) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Meg is érdemli aki ezt a bitganét használja.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6945) Rimuru válasza BoB (#6940) üzenetére


Rimuru
veterán

grml resze.

Vigyázat, csalok!

(#6946) bambano válasza kispx (#6941) üzenetére


bambano
titán

volt már olyan is, hogy bajnoki meccs elmaradt, mert az eredményjelző gépe is upgradelte magát, enélkül viszont nem tudtak a kiírt időpontban kezdeni, így az ellenfél vitte a meccset játék nélkül és kiestek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6947) kispx válasza bambano (#6946) üzenetére


kispx
addikt

A debreceni Fórumban a mozgólépcső feletti képernyőn is volt már olyan, hogy frissítést talált a Windows 7. Az még a Windows 7-es szövegbuborékos értesítés volt. De nem tűnt el.

Legalább a tekinteteket a reklámvideóhoz vonzották :)

[ Szerkesztve ]

(#6949) Rimuru


Rimuru
veterán

Tegnap olyan problemaval jottek hogy nem tud bejelentkezni a profilba win7 alatt, ilyet se lattam meg. :C

Vigyázat, csalok!

(#6950) F34R válasza Rimuru (#6949) üzenetére


F34R
nagyúr

A windows is rajott hogy leszarod, igy mar be sem akar engedni. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.