Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) Rimuru válasza spammer (#6550) üzenetére


Rimuru
veterán

Ja, en azt hittem van valami konkretum is ezen kivul.
Amugy nincs kedvem szorakozni vele, meghagyom neked. :P

Vigyázat, csalok!

(#6552) tvamos válasza Apollyon (#6541) üzenetére


tvamos
nagyúr

Úgy gondolom, a Facebookon kábítják magukat az emberek. Olyan emberek életének reszleteit figyelik, akikkel amúgy sohasem találkoznánk, beszélnének. Olyasmiket osztanak meg, amit amúgy nem tennének. Csak, hogy érdekesebbek legyenek. Rengeteg felesleges információ...
Persze, jó tartozni valahova. Pláne népszerűnek lenni. Könnyen beszippantja így az embert a virtuális világ. Persze, csúnya dolog ezt kihasználni! Mégis, szerintem ez nem egy terv része. Csak később, amikor már rég ment a Facebook, jött rá a cukorfalat, hogy az emberek önként, sokszor kérés nélkül adják meg a személyes adataikat.
Nem szerettem az iwiwet, és a Facebookot sem.
Szerettem az összeesküvés elméleteket.
De túlzásnak érzem, amit a cikk sugalmaz.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6553) spammer válasza Rimuru (#6551) üzenetére


spammer
veterán

Nálad üres a hosts fájl? Default privoxy + easylist van nálam, localhost 8118-ra állítva a Spotify-ban a proxy, működik is elvileg, mert direkt letiltottam próbából a spotify.com-ot, le is halt. Csak valamiért pont az nem működik, ami kellene. ;] Amúgy annyi már eléggé biztos, hogy az ad_servers.txt-ben (ATS) benne van [link], mert ezt tisztán beraktam hosts-ba és rendben volt. No majd utánajárok, hátha. Azért jó, hogy alig van infó, azt hittem, kicsit többen használják.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6554) 7Sony7 válasza spammer (#6548) üzenetére


7Sony7
addikt

spammer; colomb2: Köszi, megyek.

-

(#6555) spammer válasza spammer (#6553) üzenetére


spammer
veterán

Frissítettem ma erre: 1.0.26.125.g64dc8bc6
Eddig úgy tűnik, ez figyelembe veszi a privoxy-s hosts listát. Ami azt jelenti, hogy 1.0.17.75 mégiscsak bugos volt. :U
End of story. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6556) spammer válasza spammer (#6555) üzenetére


spammer
veterán

Mégsem. Most megint nem működik. Na mindegy, tényleg befejezem a témát.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6557) Penty válasza spammer (#6556) üzenetére


Penty
tag

Miért nem jó a sima hosts fájlos tiltás? Mennyivel tud többet ez a privoxy? Nézegettem már én is, de egyelőre maradtam a hosts fájlnál.

(#6558) spammer válasza Penty (#6557) üzenetére


spammer
veterán

A hosts fájl elég primitív sajnos, minden domaint és subdomaint külön fel kell sorolni, nem lehet regexet használni, ezért aztán baromi hosszú listák keletkeznek. Ez mondjuk még elég tűrhető méretű, most ez van beállítva nálam: StevenBlack/hosts

Továbbá a privoxy egyben adblocker is, filter listával (js, social gombok, popupok, bannerek stb.), részletes szabályokat lehet beállítani neki, pl. töltsön-e be képeket, ne animálja a gifeket, engedélyezve legyen-e a javascript, tudja kezelni a sütiket stb. Szóval elég nagy tudású cucc és service-ként fut a rendszerben, eszik alig több, mint 10 MB memóriát.

De most a kénytelen vagyok hosts fájlt is használni. Amiért meg kell a privoxy, az a luakit böngésző, most épp ezzel tolom és ebben nincs normális adblocker.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6559) Penty válasza spammer (#6558) üzenetére


Penty
tag

Köszi az infót. Hááát..., nem mondanám karcsúnak ezt a hosts fájlt, amit linkeltél a majd' 30000 sorával. Nálam jelenleg ez van. Kicsit karcsúbb... :) Nem tudom, ez elegendő-e, de egyelőre nem volt vele gondom. Igaz, NoScript meg uBlock Origin is van alapból nálam.

(#6560) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Vótmá? [link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6561) Jim Tonic válasza 7Sony7 (#6547) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Lubuntu.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6562) spammer válasza Penty (#6559) üzenetére


spammer
veterán

Igen, ezt használtam én is, illetve más listákkal is kombinálva. Gondom nekem sem volt, de ártani sem ártott még a hosszabb lista. Ez csak 800+ kbyte most, volt kombinált listám több, mint 5 MB-os is, és azzal sem volt lassulás vagy ilyesmi. :) Egyébként a 0.0.0.0-ás listát ajánlják inkább a 127.0.0.1-es helyett (lásd a githubos oldalon az infót). Firefox alatt nálam is ment a uBlock+Noscript még pluszban, villámgyors volt.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6563) spammer válasza Jim Tonic (#6560) üzenetére


spammer
veterán

Meh. ;] Legalább lesz egy értelmes shell, de mondjuk aki linuxos környezetet akar, az miért szórakozik W10-zel? És a GNU utils?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6564) Jim Tonic válasza spammer (#6563) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Megmondom őszintén, fogalmam sincs, mit akar ezzel az MS.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6565) Penty válasza Jim Tonic (#6564) üzenetére


Penty
tag

Beférkőzni valahogy a Linux világába, majd tönkretenni azt...

(#6566) Jim Tonic válasza Penty (#6565) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De ezzel mégis hogyan? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6567) spammer


spammer
veterán

Bash comes to Windows - Microsoft BUILD 2016

Baromi lelkes a közönség. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6568) Jim Tonic válasza spammer (#6567) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem ők sem értik. ;]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6569) spammer


spammer
veterán

M$ után szabadon:

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6570) cami][us válasza spammer (#6563) üzenetére


cami][us
senior tag

A powershell tényleg egy trágyadomb, de Windowsra eddig is volt cygwin.

(#6571) Apollyon válasza spammer (#6569) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem ez inkább olyan mint a bkk futár :))

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6572) spammer válasza cami][us (#6570) üzenetére


spammer
veterán

Adhatsz a kecskére öltönyt, attól az még kecske marad. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6573) Jim Tonic válasza spammer (#6572) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:DDD

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6574) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ezt a zagyvaságot csak én nem értem? Nyugtassatok már meg, nem a virus miatt, hanem az minimális megértő képességem miatt! :R
Csak a szokásos PC Fórumos akármi?

Újabb veszélyes kártevő támadja a Linux-okat

ezt beírtam a magyar-magyar fordítóba, de ugyanaz jött ki :DD

A Linux/Gafgyt kártevő telnet szkennelésére épülő KTN-RM downloader futtatható bináris fájlokat tartalmaz az olyan beépülő platformokra, mint például routerek, vagy más beágyazott kódokat kezelő hálózatba kötött eszközök. A kártevő ezzel a szokatlan terjedési mechanizmussal elsősorban a gyenge bejelentkezési adatokkal rendelkező eszközöket képes sikeresen megtámadni.

[ Szerkesztve ]

(#6576) Vladi válasza kispx (#6575) üzenetére


Vladi
nagyúr

Linus naív? :F Nagyon nem nézném ki belőle.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6577) Apollyon válasza kispx (#6575) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"s töretlenül hisz abban, hogy az operációs rendszer idővel az asztali számítógépek és a notebookok piacán is meghatározó lehet. "

Szerintem én vagyok a fórumon egyedül aki annak ad(ott) hangot hogy a linux soha ne terjedjen el így. Mert ha így lesz, akkor elég nagy az esély hogy elwindózosodik, azaz tönkreteszik. (Látva ezt a mai trendekből.) Gondolom Linus nem fog örökké élni.

Ugyanakkor a windows manapság megsemmisíti az azt használók magánéletét, akik többségében erre vagy magasról tesznek mert nem tudnak róla, vagy nem érdekli őket mert tudatlanok, ignoránsak.

Így igazából nem is lehet eldönteni hogy mi lenne a jobb, mindkét opcióval veszítünk valamit. Nem is vagyok már biztos benne, hogy nincs szükség arra a bizonyos provokációnak használt "linux évére".

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6578) kispx válasza Apollyon (#6577) üzenetére


kispx
addikt

Azért nem ártana, ha nagyobb részesedése lenne. Nagyobb lenne a driver és szoftvertámogatottsága, ami azért nem lenne rossz.

Az Ubuntu tényleg elwindózosodik, de szerintem az n+1 disztró között mindig lesz olyan ami tiszteletben tartja a felhasználók magánéletét. Ellentétben a másik két desktop rendszernél.

(#6579) Apollyon válasza kispx (#6578) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen ez igaz, viszont ott a systemd mint a vérbeli guruk nagy aggodalma. Lassan már csak a bsd-ben nem lesz.

Apropó: Néha előfordul hogy ha videokártyát váltok biosban (diszkrétről integráltra) akkor a közvetlen utána lévő debian bootkor kifagy a betöltés. Ilyen jelenség 7-es debianban nem volt, és nem lehet kernelfüggő mivel ott is 3.16-ot használtam.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6580) ubyegon2 válasza Apollyon (#6579) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Viszont mindenki másnak megfelel. Mint-ben még nincs amúgy, nem is bootol 3 sec alatt, mint a Jessie! :N

Egyébként a guruk fájdalma nem releváns, mert ahogy kolléga is említette, mindíg lesz alap, amihez nem nyúlnak. Sőt! Már most külön vonal a desktop Linuxok és a guruknak való Linuxok.
Nehogy már azért ne jusson el tömegekhez, mert párszáz őstuloknak ez nem tetszik, ne vegyenek tudomást a desktop Linuxokról, ha annyira guru, akkor csináljon magának amit akar az LFS-ből. :P

[ Szerkesztve ]

(#6581) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#6580) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az ősguruk károsabbak, mint a winfanok! Még jó, hogy Linus nem ilyen pudvaagyú. :D

ne vedd magadra, csak az, aki ilyen, utóbbinak meg ott a mastercard

[ Szerkesztve ]

(#6582) Apollyon válasza ubyegon2 (#6580) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Arra gondoltam hogy maga az irány, ami nem jó. A systemd nem a "Unix way". Viszont ha már ez lesz a tendencia, az egyenértékű az elwinesedéssel.

Itt egy jó leírás miről is van szó: [link]

(#6581) ubyegon2: Nem azt mondtam hogy az ezeréves init rendszert nem kellett volna leváltani, hanem hogy nem így.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6583) ubyegon2 válasza Apollyon (#6582) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ezt az írást még nem olvastam, de a témát már rég rágják errefelé a guruk. Biztosan igazatok van, nekem nincs olyan mély rálátásom a különbségekre, kezdőként csak az előnyeit élvezem.
Valakik csinálják ezt valamilyen okból, de ez az open source világ, nem?
De! - mondaná Besenyő Pista bácsi

ez van a linkelt cikk végén is:
Az idő eldönti, mi lesz vele. Ahogy jött, úgy el is tűnhet. Ahogy az is elválik majd, hogy a disztribúciók jól döntöttek-e, amikor váltottak. Mert a felhasználók kritikusak tudnak lenni.

Csináljanak jobbat, akiknek ez rossz irány, valami próbálkozásokról már mintha olvastam volna amúgy!

Haladás mindig kell, annak iránya soha nem fog mindenkinek megfelelni! Ez van!

Tegnap valamilyen innovatív blogon olvastam, régebben épültek a társasházak és alapgondolkodás volt, hogy minek minden lakásba wc, ha van úgyis a folyosón! és ez mindenkinek természetes volt! hoppa!

Megvan, a strandtojás-os írásban volt, amit az iwiwes komák fejlesztettek nemrég.

[ Szerkesztve ]

(#6584) spammer válasza Apollyon (#6582) üzenetére


spammer
veterán

A linkelt oldalon lévő kép jól összefoglalja a systemd-t. Előbb utóbb eljutunk odáig, hogy lesz benne videólejátszó meg böngésző is. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6585) F34R válasza Apollyon (#6582) üzenetére


F34R
nagyúr

Mar aki hagyja :P Nalam meg udev sincs nemhogy systemd. Igaz kicsit mojolni kelle vele mire beallitod de utanna nem kell evekig hozzanyulnod.
SSD-n systemd sem bootolt gyorsabban mint az OpenRC-m.

(#6586) Apollyon válasza ubyegon2 (#6583) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor egy saját tapasztalat, amit már korábban ide ebbe a topikba is írtam:

Szóval notebookom van. Egy friss telepítés után, alap esetben ha nem állítok semmit és lecsukom a kijelzőt akkor a rendszer elteszi a gépet alvó üzemmódba. KDE-ben beállítottam hogy ezt ne tegye, és így is volt!
Gépet hogy kapcsoljuk ki? Elindítjuk a leállítást, majd lecsukjuk a kijelzőt.
Furcsa volt, hogy amikor felnyitottam a kijelzőt hogy bekapcsoljam a gépet, miért sleepből kel fel, majd magától kikapcsol...

Kiderült, hogy a systemd miatt van, mert integrálva van benne valami energiamenedzsment.

Ugye ha KDE-ből kapcsolom ki a gépet, akkor előbb leáll a KDE, majd a rendszer többi része. Amikor még közvetlen a kikapcs előtt (de már a KDE leállása után) hajtottam le a kijelzőt, akkor a systemd fogta, és a leállítási folyamat közben elrakta sleepbe a gépet.

De ez még semmi. Bob.zxr elárulta a megoldást: [link]

Beállítottam, de nem működött: Ahogy bob írja is, "Vagy csak simán reboot." Nem ismerős ez valahonnan? :U

Elvégeztem egy beállítást, és ahhoz hogy érvénybe lépjen, újra kellett hozzá indítani a rendszert!

WHAT THE FUCK?! :F

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6587) Apollyon válasza spammer (#6584) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Böngésző fronton (firefox) meg lassan ott vagyunk hogy van benne egy komplett operációs rendszer. :U

(#6585) F34R: kezdő gentoosként igen kemény feladat udev nélkül megoldani a dolgokat. Azzal is közel két hét volt mire kész lett a telepítés a programokkal együtt. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6588) ubyegon2 válasza Apollyon (#6586) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Végül is ez annyira nem szörnyű, bár bosszantó, de egyetlen sorral meg lehetett oldani. Nem úgy, ahogy azt az ismerős valahonnan rendszerben.

Ettől még értem, mire gondolsz, csak nehéz elképzelni, hogy ilyen apró bosszantó hibák ne lennének a sysvinit-es rendszerekben is, persze azt mondod, nincs beleintegrálva.

Ezt a mindentbele dolgot a KISS filóval ellentétpárként teljesen felfogtam én.

Mi kezdők úgysem érzékeljük ezeket a problémákat, ill. nem tudjuk, hogy a systemd milyen gondokat okozhat nekünk is. A gurukért meg ejtek majd könnyeket, de valljuk be titokban, hogy jól megszokták már régen a rendszerük működését és utálnak minden újítást, főleg azt utálják, ha a Linux terjed a mezei userek körében. Volna módjuk tenni valamit, de lusták, csak nyekeregnek, de a világ ilyen. Ha ingyen van a liszt és sokan csak egyszerű lepényt szeretnének sütni életük végéig, én megértem, de nehogy már megakadályozzák, hogy én palacsintát süssek belőle! ;]
De akár szilvalekváros barátfülét is! :Y

Mint látod, nem mindenki lusta azért! F34R ft például megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#6589) spammer válasza Apollyon (#6587) üzenetére


spammer
veterán

Firefox esetében az új motorra (Servo) várok. Bár inkább a motor az, ami érdekel, meg az, hogy más fejlesztők kezdenek-e vele valamit, mert a Firefoxban (illetve a Mozillában) már egyre kevésbé bízok.

Most épp a luakitet használom, és ha nem a régi WebkitGTK lenne alatta, hanem valami újabb motor, ami kitakarítja rendesen a memóriát maga után, akkor közel tökéletes lenne nekem.

A másik, ami alternatíva lehet számomra, az a qutebrowser, ez újabb, a fejlesztője most kalapozott össze 3000+ EUR-t az indiegogon [link], így jön majd hozzá frissebb motor. Csak ez meg nem annyira testre szabható (még), mint mondjuk a luakit, és nem is annyira lightweight sajnos. De a jövőben lehet, hogy ez alatt is Servo lesz majd, ha elkészül.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6590) Istju


Istju
senior tag

Egy systemd kritika

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#6591) Istju


Istju
senior tag

Található itt minden, még arch linux Openrc telepítő is:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#6592) tvamos válasza ubyegon2 (#6581) üzenetére


tvamos
nagyúr

"pudvaagyú" "őstulok" - nagyon jó! :R köszönöm!

Más...
Mégiscsak jó dolog ez az SSD, úgyhogy megkövetném a fanokat. Nem perceg, nem melegszik... Könnyebb is... Persze, kell a sok RAM, de egy jó notebook nem komplett, ha HDD van benne.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6593) spammer válasza Istju (#6591) üzenetére


spammer
veterán

Ja, csak OpenRC-vel gondolom kicsit pain in the ass lesz karbantartani a rendszert.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6594) Apollyon válasza ubyegon2 (#6588) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem a linux guruk miatt aggódom, hanem a linux miatt.

Istju linkjéből is olvashatod, hogy a systemd fejlesztése milyen ignoráns és arrogáns módon történik, ami nem hogy a unix világába nem tartozik bele, de még az open source-éba sem. Az ilyet gyökerestül kellene irtani. Ha így megy tovább windóz meg osx lesz a linuxból. Persze van remény, ahogy kispx is mondta a millió disztrókészítőből csak marad olyan aki nem pucsít be az agyhalottaknak.

(#6589) spammer: Egyetértek, de te meg már kezdesz a másik véglet lenni :DDD Mondjuk nekem egy csupasz firefox bőven megfelel, ami megjeleníti a tartalmat, blokkolja a szemetet (követés, ilyesmi) aztán kész. Amire meg szükségem van azt felteszem a mozilla addons oldaláról.

Mindenesetre elmentettem ezt a kommentedet is, mert lehet nálam is hasonló lesz :)

(#6592) tvamos: Egyetértek ssd-vel kapcs. Amióta nekem is van, + pár hónapja 120 megás lett a net, kb pillanatokba telik 1-1 program telepítése, vagy a frissítés.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6595) F34R válasza spammer (#6589) üzenetére


F34R
nagyúr

En hasznalom es nem mondanam hogy nem testreszabhato sot!
Egyetlen baja a qt5 depencies, a qtwebkit jelenleg letudja fedni az igenyeidet, viszont az uj motorral amit feltehetoen a chromium projektbol vesznek at (ezt mar ugy egy eve mondogatjak), mar kozel sem lesz olyan. egyebkent ez sem tudja a garbage collection-t, tehat nem uriti ki a nem hasznalt cache-t. Viszont stabilabb mint a webkit-gtk -s tarsa, way more....

(#6588) ubyegon2

Mezei, falusi user vagyok en is, sokmindent probaltam, oregnek sem mondanam magam, de nem birom benyelni azt amit akarnak a linuxal muvelni. Talan a sima udev-el nem is volt annyi baj, de anelkul is teljesen jol tudom hasznalni a rendszerem, hotplug igy is mukodik ket billentyuzet, ket pointer igy is flottul szalad.

(#6591) Istju

Az sem ugyanaz mintha gentoo-t telepitened. Ha Archon eltavolitod a systemd-t akkor lehuzza maga utan a libeket is, ezert fel kell raknod egy ujabb szetvalasztott csomagot ahhoz hogy a programjaid ne szarjak ossze magukat. libsystemd, libudev, libgudev, ugyan ugy fog kelleni.

(#6596) ubyegon2 válasza Istju (#6590) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aki ilyen szimpatikusan fejezi be az írását, azzal nem lehet vitatkozni! :( Mondjuk türhék mindig is voltak!

(#6592) tvamos Szinte direkt a te kedvedért használtam, mert kedveled az ilyen érdekes kifejezéseket, így már kettő van tőlem! ;)
SSD az SSD, de remélem az optimalizálásról/ellenőrzésről szóló írást átfutottad!
Még két szó a gyüjteményedbe: türhe, rüparaszt

(#6594) Iscariah

Nem a linux guruk miatt aggódom, hanem a linux miatt.

Csak túléli valahogy! Én emiatt a mai világban nem aggódok, örülnék, ha 10 év múlva itt akármilyen Linuxot is tudnék használni, mert mondjuk nem pusztulok éhen, nem robbantanak fel, nem igáz le bennünket Oo. vagy mondjuk a kedves kormány nem zár be 10 évre, mert valamit tikosítva használok.

Te csak aggódj a Linux miatt! :DDD

Istju linkjéből is olvashatod - szerencsére végigpörgettem, milyen hosszú és a befejező mondatnál ki is lőttem a linket, ilyen rüparaszt szinten írhat bárki bármit, nem szoktam elolvasni!
Előre leqrvanyázza, aki hozzászólna? köszi,de van más olvasnivaló is

(#6595) F34R

Téged is megértelek, egyszer talán a problémátokat is meg fogom érteni! :R

[ Szerkesztve ]

(#6597) spammer válasza Apollyon (#6594) üzenetére


spammer
veterán

"Mondjuk nekem egy csupasz firefox bőven megfelel, ami megjeleníti a tartalmat, blokkolja a szemetet (követés, ilyesmi) aztán kész. "

Nekem is megfelelne, csak ilyen Firefox nincs. :) Sok about:config beállítás van, és hiába pucolom ki, állítom be, a Mozilla tolja majd az új verziókat, opciók jönnek-mennek, új beállításokat el kell végezni stb... Mondjuk ESR esetén nem annyira gáz, mert az nem sokat fog változni. De amikor integrálnak egy Pocket addont, Readert (vagy más hasonlót, ami számomra felesleges vacak), akkor azért pislogok nagyokat.

De ha már unix way, akkor már alapoktól kezdve modulárisan kellene megcsinálni egy böngészőt is: alapvető feladat a weboldalak megjelenítése és alapvető inputok kezelése (navigálás). A többi moduláris és ezáltal opcionális: süti kezelés, jelszó kezelés, könyvjelzőzés, előzmények, adblock stb. Ha kell bekapcsolod, ha nem, akkor felesleges betöltődnie, ezáltal lesz egy gyorsabb és lájtosabb böngésző lesz az eredmény (a luakit nagyjából ezt az elvet követi, csak sajnos senki nem portolt alá újabb motort, így nem tudom, meddig lesz még használható :( ).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6598) spammer válasza F34R (#6595) üzenetére


spammer
veterán

Testre szabható, de nekem az is kell, hogy valamennyire programozható legyen, pl. browser/window signalok esetén ezt vagy azt csináljon, adhassak hozzá saját parancsokat stb.

Például: nekem most meg van csinálva, hogy az itcafe cikk elolvasása után ha rákattintok a hozzászólások linkre, akkor automatikusan a logout domainre irányít, mert azon vagyok bejelentkezve és jobban is tetszik a színséma (jobb olvasni). Vagy: megyek egy domainre, akkor irányítson automatikusan egy másik domainre (pl. mobil verzió). Vagy: egyedi parancsokat tudjak hozzáadni, amik ezt vagy azt csinálnak. Vagy url string manipuláció ilyen-olyan okból. Vagy userstyle-okat tudjak ki-be kapcsolgatni paranccsal vagy billentyű-kombóval. Vagy jobb klikkelek egy szóra és lefut egy google translate cli a háttérben, majd a böngészőben visszajön az eredmény (shell output). És még sorolhatnám az olyan dolgokat, amikhez mondjuk egy Firefoxban már külön addonokat kellett volna telepíteni, egy ilyen micro browser esetén meg akár pár sornyi kóddal beépíthető egy funkció.

Firefox+Vimperator kombó tudott ilyesmiket, de tapasztaltam (luakit esetén), hogy mennyivel egyszerűbb az egész, ha egy böngészőt eleve így terveznek és biztosítanak hozzá egy "interfészt".

quotebrowser nem tud ilyesmit, ha jól tudom, bár rá kellene néznem újra, mert elég aktívan fejlesztik. Viszont közel sem annyira lightweight, mint kellene (lehet, hogy a Qt miatt. :( ).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6599) Istju válasza Apollyon (#6594) üzenetére


Istju
senior tag

Én nem aggódom a linux miatt, a Microsoft elég szűk látókörű volt évekig, de mára Ők is felismerték a linux erejét, és "kézzel lábbal kapálóznak" mostanság ellene. A neten fellelhető systemd viták bizonyítják a linuxosok éles látókörűségét. Amikor az arch beszüntette a grafikus telepítőjét, akkor is sok volt az ellenérv. Azóta eltelt pár év és sorra születtek a semmiből alternatív arch linux telepítési megoldások. Én valahogy a linuxot egy kicsit alternatív, és egyben forradalmi rendszernek tartom, ahol lehetősége van a felhasználónak az összes rendszerkomponens kiválasztására és teljes körű adminisztrációjára. Na ez az amiért, sohasem lesz a linuxból windows:-) Persze főbb áramvonalak hatással vannak a linux fejlődésére, de ugyanezek az áramlatok egyidejűleg erőteljesen hatnak a merőben eltérő elképzelések kifejlődésére is. A windowst megpróbálják linuxosabbá, a linuxot, pedig "ablakossabbá" tenni, ezt teljesen természetes, de soha nem fognak találkozni. Én bízom a jövőben, a linux fejlődésében, és nem zavarnak túlságosan ezek a törekvések, mivel itt mindig találok megfelelő alternatívát, és a lehetőségek száma annyira sok, hogy nem győzöm kipróbálni őket.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#6600) Istju


Istju
senior tag

Without systemd

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.