Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) spammer válasza cigam (#6199) üzenetére


spammer
veterán

Meglepne, ha linuxon nem úgy tudnád konfigolni a tűzfalat, ahogyan jól esik.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6202) ubyegon2 válasza Raynes (#6197) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

mert nonarchyegon mindjárt jön, hogy vegyek vissza az Archomból

:D Ahogy több helyen is olvasom, én leszek rád a legkisebb veszély!

Főleg, hogy csak holnapig tartható az új elnevezésem! mint említettem volt az Ubi topikban

(#6203) bambano válasza spammer (#6201) üzenetére


bambano
titán

ez az egyik nézőpont, a másik meg, hogy a linuxom nem okoskodik bele a melómba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6204) cigam válasza spammer (#6201) üzenetére


cigam
félisten

Vagy nagyon rosszul fogalmazok, vagy nagyon nem akarjátok megérteni.

Nem az volt a kérdés, hogy mennyire konfigolható-e vagy sem. Az volt a példa, hogy a Windows tudja a helyzet(hálózat)függő automatikus profilváltást, a linux meg nem. Linux alatt a gufw-ig jutottam a profilozással, de ettől nem lesz automatikus.
Ez nem beleokoskodás, hanem egy prakitkus szolgáltatás. Neked nem hiányzik nekem meg igen. Ha neked nem kell kikapcsolod, ha nekem kell(ene...)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6205) Raynes válasza bambano (#6198) üzenetére


Raynes
tag

Nem tudom, hogy hol olvastál tőlem linuxok fikázását, főleg így többesszámban. Egyedül a Debiant meg a Unityt ócsároltam, de hát azt ki nem. A többit meg nem írom le még egyszer, ha elsőre nem értetted meg, akkor másodjára sem korrepetállak.

Egyébként meg a Debiannal sem lenne bajom, mert elfogadom, hogy olyan, amilyen, mindig is ilyen volt, nem is várható, hogy változtatnak benne bármin is, csak a divatfényezését nem szeretem, mikor a fanok rázendítenek, hogy milyen stabil, meg a legjobbabb, a disztrók disztrója, meg milyen jó, hogy nem kapkodják el az Iceweasel 2.0 frissítését. Igen, akkor vállalom, hogy hülye vagyok, mert ilyenkor kinyílik a zsebemben a bicska. Ilyenkor szoktam tenni némi helyreigazítást, és ezzel nem hogy a Linuxot fikáznám, de egyenesen a többi disztrót védem.

Ugyanez a Unityval, igaz azt nem szokták legalább fényezni. Vannak emberek, akiknek bejön, azzal nincs is semmi bajom, nem vagyunk egyformák. Meg Ubuntut nem is kötelező Unityval telepíteni, lehet minimal installerrel is építkezni, szóval maga a disztró nem rossz. Ennek ellenére mindig korholom a Canonicalt, hogy ezt a szart teszi bele alapból, amivel sok kezdő usert riaszt el feleslegesen, és ők nem fognak vagy nem tudnak minimal alapokra építkezni.

(#6206) Raynes válasza ubyegon2 (#6202) üzenetére


Raynes
tag

Igen, már én is látom, hogy még te vagy itt rám nézve a legkisebb veszély, most feldühítettem a debianosokat ilyen eretnek szövegekkel, mindjárt lincselnek is meg.

Ezt az Arch ellenkampányt sem értem, ha még mindig Kubuntu, Lubuntu, vagy Mint lenne fent, akkor is leírnám a véleményem, ami akkor is ugyanez lenne, ugyanis mindig is ez volt, és ez is lesz. Ha majd esetleg annyira időmilliomos leszek, hogy én is gentoozok, akkor is ezeket fogom írni, csak akkor a hülye elitgentoos dumát fogom érte kapni, nem a nagyarchoskodást.

(#6207) bambano válasza cigam (#6204) üzenetére


bambano
titán

helyesen: neked fogalmad sincs, hogy hogyan kell megcsinálni a linuxban a helyzetfüggő tűzfalazást.

egyébként windowsban sem tudsz automatikus hálózat/helyzetfüggő tűzfal, tekintve, hogy nincs benne tűzfal. vannak benne olyan menüpontok, amik a holdról nézve, hunyorítva mintha tűzfal konfig lenne, de a rendes tűzfal próbáját nem állják ki.

tehát akkor miért jobb a windows, ami nem tudja azt, ami számodra fontos, mint a linux, ami meg tudja? hint: szokásos winfan tájékozatlanság. ennyi, egy betűvel sem több.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6208) ubyegon2 válasza Raynes (#6206) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ugye, te sem gondoltad volna! Szerencséd, hogy offtopikban nem tudják letépni az Archodat! :D

(#6209) bambano válasza Raynes (#6205) üzenetére


bambano
titán

"Nem tudom, hogy hol olvastál tőlem linuxok fikázását, főleg így többesszámban.": igen, ezt észrevettem. ez persze nem azt jelenti, hogy nem fikáztad a linuxot, a debiant legutoljára vagy 10 perce, hanem azt, hogy fogalmad sincs, mit beszélsz.

az, hogy stabil, meg a legjobbabb, nem divatfényezés, hanem tény.

"Ilyenkor szoktam tenni némi helyreigazítást, és ezzel nem hogy a Linuxot fikáznám, de egyenesen a többi disztrót védem.": de, ezzel a linuxot fikázod. tudod, kultúrember nem piszkol oda, ahol eszik.

azt is leszel szíves kedves barátoddal együtt figyelembe venni, hogy ez az offtopic egy adott hobbi/kedvenc köré gyűlt társaság baráti topicja. ilyen helyen a newcomer figyelembe veszi a kialakult helyi szokásokat és beilleszkedik vagy kap egy sallert és elszáll. legalábbis a valódi életben ez a divat.

értsd: itt akkor se fikázd a linuxot, ha jogos okod lenne rá.

ezen túlmenően a szóválasztásod alpári, dolgozhatnál rajta. például úriember akkor se mondja, hogy sz.r, ha épp az orra előtt pottyant ki a tehénből.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6211) cigam válasza bambano (#6207) üzenetére


cigam
félisten

Hát akkor taníts mester, iszom a szavaidat...
Se az ubuntu-ban, se a linux kezdőben nem jutottam tovább a gufw-nál. Én kérdeztem, kerestem, nem tartom az én hibámnak hogy nem tudok róla.
+ már megint ez a fellengzős duma, hogy a windows tűzfala nem is tűzfal. Egyrészt senki nem állította, hogy a tűzfalak csimborasszója jár hozzá másrészt egy átlag usernek nem is nagyon van többre szüksége.
pl. Megakadályoz(hatja), hogy idegen hálózaton ne lehessen elérni a megosztásokat? Hát akkor? Egy átlag user hozzá se szagol, és nincs is rá szüksége, hogy ipari szintü kaput építsen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6212) bambano válasza cigam (#6211) üzenetére


bambano
titán

pl. le tudod tiltani a windows tűzfalban az összes kimenő forgalmat? nem.
pl. előfordulhat, hogy a windows felülbírálja a tűzfal beállításaidat? igen.
akkor nem tűzfal.

debianban minden interfészhez tudsz felrakni szkripteket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6213) cigam válasza bambano (#6212) üzenetére


cigam
félisten

debianban minden interfészhez tudsz felrakni szkripteket.

Ennél azért konkrétabbra gondoltam. Leírással példával, szóval 1-2 linket megköszönnék!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6214) bambano válasza cigam (#6213) üzenetére


bambano
titán

man interfaces

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6215) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ha már ennyire definiálni próbáljátok az off topikot, idézném a nyitó hsz-t:

Ezt a topicot azért indítom hogy minden (volt/leendő) Linux felhasználó, kötetlen beszélgetést folytathasson a szakmai témákon kívül.

Nekem érthetőnek tűnik a megfogalmazás. ;)

(#6209) bambano Ez a newcomer amúgy ki lenne szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#6216) cigam válasza bambano (#6214) üzenetére


cigam
félisten

Egy k...ott rtmf is elég lett volna. köszi a nagy semmit.

Ez a newcomer amúgy ki lenne szerinted?
pl. én? Nekem még minden vicc új.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6217) F34R válasza ubyegon2 (#6215) üzenetére


F34R
nagyúr

Pistabacsi sajtos kiflivel :D

(#6218) Penty válasza F34R (#6217) üzenetére


Penty
tag

Ez az elmúlt 4-5 nap legjobb hozzászólása a linuxos topikokban...

(#6219) bambano válasza ubyegon2 (#6215) üzenetére


bambano
titán

raynes és cami][us. nekem az ő hozzászólásaik csípik a szemem, leginkább a csúnya beszéd és a linux szidása miatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6220) F34R válasza bambano (#6219) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem valo eletben van egy ismerosom aki szidja a linuxot. Azzal mit csinaljak ? :D

(#6221) bambano válasza F34R (#6220) üzenetére


bambano
titán

ne járj vele egy társaságba :P
nekem nincs, amelyik ismerősöm erősebb nálam, az szereti a linuxot. :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6222) Raynes válasza spammer (#6063) üzenetére


Raynes
tag

Mum Tries Temple OS 1.06

Na, de ne reklámozzuk, mert kapitány megkívánja ezt is, és vált Biebianról is, nem elég, hogy a Chakrát otthagyta érte.

cigam: félreértetted múltkor a Lubuntu telepítőjét, de ne zavarjon. Egyáltalán nem jelenti ki, hogy a W10 nem OS. Csak kiírja egy W10-es gépen, hogy nem talált rajta OS-t. Akkor szerinted, ha a W10 OS lenne, akkor megtalálta volna? :DDD

(#6223) spammer válasza Raynes (#6222) üzenetére


spammer
veterán

Ez a csatorna nagyon gáz. Kb. mint anno a "nézd mama, most ölöm meg a Lich Kinget!". :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6224) lionhearted


lionhearted
őstag

Már egy órája keresi a szűz win7 a frissítéseket... befejezi valaha???

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#6225) bambano válasza lionhearted (#6224) üzenetére


bambano
titán

most rakja fel a w10-et...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6226) lionhearted válasza bambano (#6225) üzenetére


lionhearted
őstag

Azon legalább gyorsabb a frissítés...

Mindjuk nagyon örülnék, ha szétszedné a friss dualbootot az SSD-n.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#6227) BoB válasza cigam (#6204) üzenetére


BoB
veterán

?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6228) cigam válasza BoB (#6227) üzenetére


cigam
félisten

Ez mi, és hol van?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6229) BoB válasza cigam (#6228) üzenetére


BoB
veterán

A "linuxban". ;]

[link]

Arch-on megy nekem, de szerintem mindegyik disztrón elérhető firewalld néven.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6230) lionhearted válasza BoB (#6229) üzenetére


lionhearted
őstag

https://packages.debian.org/search?keywords=firewalld

Debian likes this.

Tegnap még működött...

(#6231) Vladi válasza F34R (#6220) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fejeld le. Jah nem. :))

Volt ilyen ismim. Gyökkettő a géphez. Azt mondta nekem, hogy a linuxszar. Oké, kérdem miért?
mer géza aszonta. Jó. és géza mitaszond, hogy mérszar? Mercsak. :DDD

(#6219) bambano:

cami][us... sokszhor nem is értem, hogy mit ír. :DDD

Múltkor a nagylinuxban is jött 1-2 ismeretlen arc és volt egy kis csetepaté. Dehát a nagylinuxban???? :Y

(#6224) lionhearted:

23.00 magasságában. Már úgy értem valamikor február 25. 23.00 magasságában.

.... jah izé, azt elfelejtettem mondani, hogy 2018. februá..... :DD

Ilyen nekem is volt, éccakára itthagytam a gépt. :o

(#6229) bob.zxr:

Ez iylen szar redhatcucc. Ne ajángasd.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6232) lionhearted válasza Vladi (#6231) üzenetére


lionhearted
őstag

Már sikerült megtalálni 160 körül. Első körben...
Legalább 5 perce kattintottam a letöltésre, azóta 0KB jött le.
Arról nem is beszélve, hogy a gyárilag SP1-es telepítésre, újra ajánlott kicsivel több, mint 9 MB SP1 frissítést... az nem fért bele a telepítőbe, vagy mi a tök.
Sebaj, hosszú még az este.

A Lubuntu frissítéssel is szívok, kicsit furán van megoldva a xenialra.

Tegnap még működött...

(#6233) Vladi válasza lionhearted (#6232) üzenetére


Vladi
nagyúr

Khm....

"de hibátlanul települt 1 giga frissítés 920 csomaggal. 30<perc!!!"

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6234) lionhearted válasza Vladi (#6233) üzenetére


lionhearted
őstag

Azóta a Lubuntu frissítő is lehúzta azt az 1700 csomagot, már telepíti...
Alpha-ra frissíteni LTS->LTS még kicsit darabos. :D

Természetesen a w7 0%...

Mielőtt valaki belekötne az automatikus blablaval winen, 2 külön gép, én meg a telómon pötyögök ide is.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#6235) Raynes válasza Vladi (#6233) üzenetére


Raynes
tag

Lehet bölcsészmérnökéknél meg jávai egyszeműeknél máshogy vannak a relációs jelek, de szerintem te kevesebb, mint 30 percet akartál írni, és az 30>perc.

lionharted: ha annyira 0%-on ragadt be a W7 frissítése, akkor lődd le, és indítsd újra. Értelmetlen a végtelenségig beragadva hagyni, ha ennyi idő alatt semmit nem mozdult, akkor már nem fog később sem. Pedig a W7 támogatott rendszer, és mégse jön hozzá új SP, ez is milyen lámaság már.

[ Szerkesztve ]

(#6237) ubyegon2 válasza bambano (#6219) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

cami][us kicsit ghost kategória, Raynes meg a kék gombától kábult be, N0zer0 néven, mint csilisbab konzerv, nem volt vele ilyen.
Raynes amúgy nem a Linuxot szidja, inkább a fő hivatásomban folyamatosan jelen lévő fegyvernemi sovinizmus-ra emlékeztet, amit csinál. :)

(#6231) Vladi
Múltkor a nagylinuxban is jött 1-2 ismeretlen arc és volt egy kis csetepaté.

Köszi, az egyik én voltam, nem?

(#6236) Raynes

Mondjuk nekem eleve az sem tetszik élből, hogy minden disztrónak, meg két emberes szarnak saját topikja van,

Van külön Archos topik, az jó, ha külön van, mert nagyon komoly, egyszer smilét raktam egy hsz-ba és letoltak, hogy itt komoly szakik vannak, hessek onnan! :D

Egy haladó topik? Kevés lenne, megférnének egymással a Debianos, Archos, Gentoos fanatico-k? Szerinted? Mindegyiktől lenne egy ilyen, mint te is például! :P Miről szólna az a topik?

A linuxosok úgy néz ki ilyen szakbarbárok

De mi van azokkal, akik csak műkedvelők?

[ Szerkesztve ]

(#6238) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Válasz a (#24775) bob.zxr-ra , mert az Ubuntuban már nagyon off volt!

Ezt meg nem tudom miért nem hiszed el nekem hogy nem noatime generálódik, neked kell átálltani ha azt akarsz :(((

Sorry, de nem arról van szó, hogy nem hittem neked, amit te felraktál, abban úgy volt, egyszerűen rá akarok jönni, hogy miért, de colomb2 ft válasza (#24773) már kezdi megvilágítani a dolgot! :R
(pont az van, hogy elhittem, amit írsz és helytelenítem)

Ami kernel szinten alap, az nem egy gagyi komromisszumos megoldás.

Fentiek alapján akkor mégsem kernel szinten van, ezt ugye az Antergos sem piszkálta volna meg, ezzel csak egyetértünk!?

Mindent a felhasználóra bíznak, semmi sincs átállítva.

Ez lenne a helyes, de akkor miért van az fstab-ba beírva egy kompromisszumos opció, a relatime, amikor a noatime lenne inkább megfelelőbb (ezzel te is tisztában vagy, mert átállítotad noatime-ra) vagy inkább akkor semmi. Aki Arch-ot tesz fel, úgyis tudja, mit akar.

Ahogy az adott szoftvert író programozók kiadják a szoftvert, úgy kerül az arch repókba. Ezért szeretem. Nem úgy a debian vonal, ahol mindent át kell állítgatniuk.

Úgy látszik, mégsem így van. ;)

(#6239) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Ha van köztetek gyakorló programozó, akkor szeretnék kérni egy kis segítséget.

Szeretnék egy kisebb nyilvántartási programot létrehozni hobbi szinten. Feladat az lenne, hogy az itthoni papírokat (hivatalos levelek, garanciajegyek, számlák.. stb) egy nyilvántartásba szervezni, melyben utólag könnyen kikereshető lehet.
Az adatbázis tárolása linux szerveren lenne. Kliensek többnyire linux , 2 db win ,( esetleg egy rakat android) .
Programozási ismereteim :) Hogy is fogalmazzak.. Ha valami kell akkor megtanulom. Programoztam már egy egyszerű programot C#-ban.. folyamatosan programozok egy CAD rendszer valami sajátos PASCAL-ra hasonlító nyelvben. Szóval a programozói "véna"/gondolkodás/akarat meg van, de nyelvet nem ismerek egyet sem ... még. (más fele vitt el az élet, pedig ezt kellett volna csinálnom)

Kérdés: Ha ilyen keresztrplatformos megoldást akarok, akkor mibe kezdjek bele: Python, Java, vagy C++,
(A C# szimpi, de mivel alapesetben én linux-ra szeretnék - meg valahogy taszít a .exe kiterjesztés linuxon - nem igazán jöhet szóba)

[ Szerkesztve ]

(#6240) spammer válasza ubyegon2 (#6238) üzenetére


spammer
veterán

Az Antergosnak nem kell kernelt piszkálnia, elég 1 paranccsal lecserélni egy szót vagy egy saját scripttel generálnia az fstab-ot. Egyébként az Architect is relatime-ot generál, mivel a genfstab-ot használja.

Azért sem noatime, mert azzal pl. nem működnek megfelelően bizonyos programok, mint pl. a mutt. Én pl. használok mutt-ot, de sem az Arch Wiki mutt oldala, se a man mutt nem írja, hogy relatime szükséges. Most már tudom, de kapásból nem biztos, hogy rájöttem volna, mi a gond, ha nem működött volna. Főleg, ha X hónappal vagy évvel ezelőtt generált fstab-ra nem gyanakodik az ember.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6241) ubyegon2 válasza spammer (#6240) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem én, de bizonyos programok miatt alapba tenni egy kompromisszumos megoldást?

Rutinos Arch felhasználó meg persze nem olvassa az Archwiki Fstab fejezetét, mert annyira profi. :D

"relatime enables the writing of file access times only when the file is being modified (unlike noatime where the file access time will never be changed and will be older than the modification time). The best compromise might be the use this option since programs like Mutt will continue to work, but you will still have a performance boost as the files will not get access times updated unless they are modified. This option is used when the defaults keyword option, atime option (which means to use the kernel default, which is relatime; see man 8 mount and [1]) or no options at all are specified in fstab for a given mount point."

forrás atime options alatt

Egyébként az Architect is relatime-ot generál, mivel a genfstab-ot használja.

Köszi! Ezt sem árt tudni, legalább egyből átírom.

[ Szerkesztve ]

(#6242) spammer válasza ubyegon2 (#6241) üzenetére


spammer
veterán

Miért olvasnának fstab wikit, ha mondjuk egy mutt nem működik (megfelelően)? :F Mondjuk az fstab le lett generálva 2 éve, azóta rendben megy a rendszer, holnap felrakod a mutt-ot, életedben először, és gond lesz vele. Te az fstab-ra gyanakodsz először és mindjárt az fstab wikit túrod? Vagy inkább a mutt-nak nézel utána, aminek se a wikijében, se a manualjában említve sincs ez a dolog? Marad a kereső.

És a mutt csak egy példa, valószínűleg vannak más programok is, amiknél gondot okozhat, és amiknél még kevésbé gyanús, hogy mi a hiba forrása.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6243) F34R válasza Vladi (#6231) üzenetére


F34R
nagyúr

KB amit lerital 100%-ra raillik az illetore :D Majd megkerdezem tole hogy gyomor, vagy fej :D

(#6234) lionhearted

A windows beepitettje egy szar, hasznald a WSUS Offline Update az hamarabb felrakja a frissitesket.

(#6244) Raynes válasza ubyegon2 (#6237) üzenetére


Raynes
tag

De hát látod, hogy felesleges külön Arch-topik, mert én is csinálom a feszkót, mindenhol archoskodok. Lehetne nyugodtan egyben minden, legfeljebb a kezdőket és a haladókat különválasztani, azt is csak azért, hogy a haladók ne unják a bootos kernelparaméteres és alap apt-get-es és GRUB-os, meg lemezképkiírós kérdéseket, míg a kezdőket pedig nem frusztrálja a haladó topikokban folyó diskurzus. Nagyon még OFF topik sem kéne, mert egy jó linuxos elvtárs alapból offol mindenhol.

Egyébként ilyen voltam én konzervkoromban is, csak kevesebbet fórumoztam. Nem szoktam balhézni, csak van pár hülyeség, amire ki szokott nyílni a bicska a zsebemben:
1a) A Debian a legstabilabb, legeslegjobbabb, a legprofibb, a disztrók disztrója, igazi profi csak ezt használja, annyira professional, hogy a gépedből kvantumszámítógépet csinál. Aha.
1b) Nagyon jó mindenből ötmillió éves verziót használni, kiváltképp böngészőből és multimédiás programokból, hogy az új szabványokat még véletlenül se támogassák. Aki mindenből frisset használ, az verzióbuzi, meg divatember.
2a) 10 gigás partíció minden Linux-rendszernek elég, bár most lionhearted megemelte a tétet 16-ra, de szerintem ebbe is bele fogok tudni kötni. Ha mégse elég, tegyünk mindent másik partícióra, persze, ha mindent átteszünk, mi a francnak van a rendszernek külön partíciója?
2b) Spóroljunk a hellyel, hogy az 1-3 terás HDD-ből minél több maradjon kihasználatlanul, kell hagyni a vezérlőnek tartalék területet.
3) Nem kell swap, még 256 mega RAM mellett sem.
4) Inkább kíméljük a rendszert, mint használjuk. Nyilván, ja.
5) noatime erőltetése, journaling felesleges kikapcsolgatása
6) Macesítsük a Linuxot.
7) Aki Archot használ, annak amiatt van nagy Archa.
8) A desktop Linux éve már 100 éve eljött. Persze-persze.
9) Chuck Norris és a haladók csak konzolt használnak, aki grafikus felületet vagy kétpaneles fájlkezelőt használ, az hülye kezdő. Mi más.
10) Linuxra rakjunk fel vírusirtót és cleanert. Persze, mindjárt Visual Studio és ACE mega codec pack is menjen rá mindjárt, hogy megadja a windowsos életérzést.

Illetve vannak még ilyenek, majd hozzáírom, ha eszembe jut. Ezeket leszámítva alapból békés természet vagyok. Kár, hogy ezek az alap hülyeségek léptem-nyomon előkerülnek, meg nem hagyom, hogy ilyen bullshiteket bekajáltassanak velem, azért tűnök harciasnak. Sajnos az ilyenekért mindig is harapni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#6247) cigam válasza lionhearted (#6230) üzenetére


cigam
félisten

Valami gond van a W7 update szerverekkel. pár hete nálam is több napig futott, és erősen terhelte a procit. Per pillanat nem lehet mást csinálni mint kivárni míg végez.
Köszi a tűzfal tippet/linket.

bob.zxr
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6250) BoB válasza ubyegon2 (#6241) üzenetére


BoB
veterán

Komolyan nem értelek.

Belinkeled ahogy leírják, hogy a legjobb megoldás a relatime lehet. TEHÁT???

Tudod egyáltalán mi a különbség ezek között? :F

Raynes: az 1/a 1/b nagyon jó, tényleg ezek szoktak menni :DD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.