Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) BoB válasza bambano (#5400) üzenetére


BoB
veterán

Tényleg a hoho horgász :D Meg a vizipók. Magyar népmesék még felnőtt fejjel is nézhető! Meg volt az a Mátyás királyos, na az tökre tetszett az igazságosság miatt, na meg a zenéje nagyon jó volt :DDD

upd.: Igazságos Mátyás @ youtube

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5402) Vladi válasza BoB (#5401) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Magyar népmesék még felnőtt fejjel is nézhető!"
Sőt, úgy kell megnézni! Annyi szexet nem látsz még a dorcsel tévén se. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5403) BoB válasza Vladi (#5402) üzenetére


BoB
veterán

Ha csöcsöket akarsz látni, a Trónok harcát nézzed! Anno valamelyik évadban volt egy rész, amelyikben nem volt egy sem. Nagy lázadás is volt a munkahelyen :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5404) bambano válasza BoB (#5403) üzenetére


bambano
titán

nem a spartacust? vagy miben szerepelt mostanában Xena...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5405) BoB válasza bambano (#5404) üzenetére


BoB
veterán

Az is olyan :D Bár abban le vagyok maradva, csak az első évadot láttam eddig.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5406) bambano válasza BoB (#5405) üzenetére


bambano
titán

én meg egyet se, és nincs is rajta a listámon. trónok harca dettó.
egy csomó sorozat volt mostanában, amit menőnek tartottak, én meg vagy el se kezdtem, vagy nagyon hamar kasza. pl. breaking badból nagy kínlódva a tisztesség kedvéért lenyomtam az első évadot, azután villámgyorsan kuka.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5407) tvamos válasza Apollyon (#5397) üzenetére


tvamos
nagyúr

szerintem a mai szülők nincsenek felkészülve, hogy felkészítsék a gyerekeket az életre, ezen belül a sulira.

Igen, a tanár is a szülőt, ez esetben személy szerint engem, hibáztatja, hogy a gyerek felkészületlen megy. A szülő meg a tanárt, mert mégis milyen dolog már, hogy a gyerekek ugy mennek haza a napköziből heti 4 alkalommal, hogy nincd kész a lecke? Nincs itt igazság, mindenhogy szar! De azt sem tehetem meg, hogy kivrszem a suliból, és otthon tanítom... pedig akkor 15 évesen már deriválna, meg integrálna... na mindegy is, csak felb..szom magam a baromságon.

(#5399) Vladi válasza Iscariah (#5397) üzenetére
Úgy gondolom, hogy akkor még kevesebb volt a terhesség alatt dohányzó, és piáló anyák száma is...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5408) tvamos válasza bambano (#5406) üzenetére


tvamos
nagyúr

Megkóstoltam párat, de inkabb a trónok harca, mint a masik, amiben tini vámpírok embetgarkasokkal fajtalankodnak...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5409) bambano válasza tvamos (#5408) üzenetére


bambano
titán

mostanában az egyik kedvenc sorozatom a Father Brown volt.
ebből elképzelheted, mennyire bírom a tinivámpírokat... már nem is tudom, melyik kedvenc íróm írta, hogy jó helyre került az illető, két méter mélyre, szögesdróttal körbetekerve, 30 centi oltott mész és 50 centi beton alá :)

de bejövős még a Chuck, az anger management, meg sok régi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5410) Apollyon válasza Vladi (#5399) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem viszont a tévé remek alapot adott az angolhoz. Amikor elkezdtem tanulni oskolában is, sokkal könnyebben ment mintha 0-ról indultam volna.

"Nem olvastam el, de biztos, hogy a mai szülők nem fordítanak elég figyelmet a gyerekükre. Nem készítik fel a gyereket az iskolára, ahogy az óvoda sem."

Szerintem már gyereknevelés helyett is faxbúkoznak a telefonjaikon.

bob: Igen ezek a magyar mesék mind megvoltak. Főleg az Igazságos Mátyás, no az a magyarok közül mindent visz, és igen, a zenéje is tökéletes, imádom.

(#5400) bambano: De, ezek is megvannak, viszont ezeket nem nyomták reggel 8-tól este 8-ig :DDD

(#5407) tvamos: No igen a dohányzó kismamák! Van egy kolléganő a cégnél, terhes volt. Az irodánk, ahol egy másik kolléganőnkkel vagyunk ketten, kissé el van dugva, és egy fás kertbe néz. No a terhes kolléganő oda járt bagózni mert ott nem látta senki, de már akkor is nagy volt a hasa. Napi 2-3x legalább. Vagyis láncdohányosként ugyanúgy folytatta szokását mintha mi sem történt volna. Ergo anyuka első ajándékként cigit nyomott a gyereke szájába.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5411) tvamos válasza bambano (#5409) üzenetére


tvamos
nagyúr

A végén már a Cobra 11 is agyhalott rinya volt... Pedig hogy szerettem régen, amikor 3 autó egyszerre ugrik... :))

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5412) tvamos válasza Apollyon (#5410) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem már gyereknevelés helyett is faxbúkoznak a telefonjaikon.
Az a baj, hogy mi meg egész nap logoutozunk...
Amúgy, aki ilyen szaroktól függő beteg, annak régen is volt mi, ami mellett elhanyagolta a gyeteket.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5413) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Van egy ilyen blog, szerintem elég olvasmányos, és sajnos aktuális.

Ilyesmi a szakmai topikokban is elő szokott fordulni: "Ezért van az, hogy az internetes SJW aktivistáknak válaszolóknak, kritikus kérdéseket feltevőknek, a tanaikat nyilvánosan megkérdőjelezőnek nem ellenérvekkel, hanem inzultusokkal válaszolnak, az ellentétes véleményeket pedig gyűlöletbeszédnek (hate speech-nek) minösítik. Ha nem értesz egyet velük, akkor alacsony státuszú vagy ezért eleve nem volt jogod megszólalni." ;D – :/

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5414) Vladi válasza Apollyon (#5413) üzenetére


Vladi
nagyúr

Erre szoktam felidézni, hogy:

"Aki nem ilyen tolera*, mint mi, annak annyi!"

*toleráns

:DDD

Nem szokták érteni. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5415) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

HP-DC5850 janika # digitemp_DS9097 -a -q
Sep 18 10:29:13 Sensor 0 C: 25.44 F: 77.79

Milyen paranccsal tudom elérni azt hogy csak a celsius érték jelenjen meg ? gyakorlatilag a sztring egy részét akarom kiemelni, és utána mondjuk file-ba írni.

sed-ről meg awk-ról olvastam de nagyon kínai :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#5416) (jan) válasza (jan) (#5415) üzenetére


(jan)
őstag

Válaszolok magamnak :DDD

#! /bin/bash

var=$(digitemp_DS9097 -a -q)

echo ${var:28:5}

Nem is tudtam hogy paraméterezhető az echo :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#5417) Rimuru


Rimuru
veterán

Gasztroblog, tegnapi kaloriabomba. Olyan tartalmas volt mint a multkori pizzatorta, csak most maskepp lett formazva.


A kisebbik fele. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#5418) BoB válasza Rimuru (#5417) üzenetére


BoB
veterán

Ez pizzahurka :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5419) Rimuru válasza BoB (#5418) üzenetére


Rimuru
veterán

Az alapotletet a bejgli adta, ez pizzabejgli. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#5420) spammer válasza Rimuru (#5417) üzenetére


spammer
veterán

Jól néz ki, én is nemsokára pizzázok. :DD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5421) bambano


bambano
titán

húsvét: miket tanulhat az ember...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5422) Apollyon válasza bambano (#5421) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Érdekes történet, főleg az y2k-s rész "tetszett" milyen lehúzás ment.
Néha bánom miért nem maradtam én is programozó szakon...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5423) F34R


F34R
nagyúr

mps-youtube hova teszi a tmp piszkait?

(#5424) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Már ez is megtörténhet, félistent leDick-ezik! :D

(#5425) Apollyon válasza ubyegon2 (#5424) üzenetére


Apollyon
Korrektor

n+1. linuxfika topik, ahol a múkodj.exe userek szerint szaralinux, mert nem windóz, és nem működnek rajta a windóz only játékok, max wörösborral. Érdekes amúgy az ilyenkor mindig felmerülő LO kapcsán, hogy milyen szar az LO, mert nem olvassa-írja olyan jól a docx-t, ami nem baj hogy az ms zárt formátuma, de az mso nem szar, hogy a saját formátumain kívül semmi mást nem tud kezelni rendesen, meg az se gáz hogy az mso verziók közötti formázás se nagyon megy a saját zárt formátummal.

Igen, a makró nem megy, de kellett gyorsan találni valamit amit annyian sokan használnak amit nem tud az LO. Meg persze PS is előjön, de fogadni mernék hogy még a beépített Paint-et sem szokták használni.

Aztán jönnek a véresszájú elitista linuxisták (akik jószerivel 5-10-15+ évig csak windózt használtak) és lerombolják az ms only illúziót, mert az baj, ha win usereket csábít el az openszósz, de az is ha nem, és csak hőbörögnek és fáj az igazság ha megtudják winvallás mikroszofterekre semmi szüksége a linux közösségnek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5426) bambano válasza Apollyon (#5425) üzenetére


bambano
titán

"Aztán jönnek a véresszájú elitista linuxisták (akik jószerivel 5-10-15+ évig csak windózt használtak)": nem tudtam kicsomagolni, hogy ezek mifélék...

egyébként már nekem sem kell fikázni az ms-t, megteszi az új office 2016 árlistája. annál súlyosabb kifogást nem lehet mondani... persze ott is vannak túlművelt júzerek, akik szerint havi 2-3k bérleti díj egy szoftverért nem sok. oké, a virágbolti kölcsönzés díja kevesebb, ez igaz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5427) Apollyon válasza bambano (#5426) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Magamból indultam ki.
Meg szerintem a mai fiatalok mind win userként kezdték, tekintve hogy az iskolákban az agresszív ms lobbi miatt csak az az ócska rendszer van.

mso tényleg jó drága lett, de az örök licensz szerintem nem drágább sokkal mint eddig volt. Eredeti ofiszt meg otthonra amúgy is csak a vallásosok vesznek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5428) bambano válasza Apollyon (#5427) üzenetére


bambano
titán

jaja, az 55 rugós öröklicensz nem drágább, csak 186 rugó lett.
oh wait...
meg a 30 rugós windows licensz 55-60k. az se drágább.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5429) Apollyon válasza bambano (#5428) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Itt azt írja hogy "Lehetőség van Otthoni és diákverzió esetén egyszeri díjfizetésre is, ez 44 999 forint áfával, ehhez viszont csak 15 GB felhőtárhely jár."

Hol láttad a 186K-t?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5430) Vladi válasza ubyegon2 (#5424) üzenetére


Vladi
nagyúr

MIcsoda???? Vladi elvtársat meg sem akarják gyilkolni... izé meg sem említik? :Y

:(((

:D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5431) bambano válasza Apollyon (#5429) üzenetére


bambano
titán

miután sem diák nem vagyok, sem itthon nem érdekel, nem néztem ezeket a verziókat.
melós verziót néztem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5432) ubyegon2 válasza Vladi (#5430) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, már le se. Ide jutottunk, már a winfanok se. ;] bezzeg a Dikka pitányt! Ne szívd mellre, ha a poltopikot birod idegekkel, ezt is átvészeled! :D

(#5425) Iscariah Valóban minden hasonlóban ez a forgatókönyv. :U

[ Szerkesztve ]

(#5433) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#5432) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Poltopik böngizése alatt jutott szembe, milyen szerencse, hogy nem jelentkeztem műveleti tartalékosnak.

(#5434) BoB válasza ubyegon2 (#5433) üzenetére


BoB
veterán

Miért? Semmit sem kellene csinálnod...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5435) ubyegon2 válasza BoB (#5434) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem tényleg nem, honnan tudtad?
Semmit sem kellene csinálnod...
pedig komoly gyakorlatom van benne :D

Most már inkább ráállok én is a rezsicsökkentésre.

[ Szerkesztve ]

(#5436) Rimuru


Rimuru
veterán

Eleg regen lattam mar ezt, viszont csak most talatam ra regi kepek kozott. Biztos valami varazslatot hasznalnak. :DDD
♣ 0% RAM AND BATTERY USAGE!

Vigyázat, csalok!

(#5437) spammer válasza Rimuru (#5436) üzenetére


spammer
veterán

Lefele kerekítenek. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5438) Rimuru válasza spammer (#5437) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak ezert felraktam anno, 29MB ram hasznalat volt. ;]

Vigyázat, csalok!

(#5439) spammer


spammer
veterán

Most az komoly (pláne így 2015-ben), hogy a HUP-ra kizárólag e-mailben, ajánlás útján, személyes adatok elküldése után lehet regisztrálni? Na ne basszamár :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5440) bambano válasza spammer (#5439) üzenetére


bambano
titán

a hupra mindig is csak emailben lehetett regisztrálni, a főpápa személyes közreműködésével. de mivel pár pszichopata elkezdte ott a trollkodást, így szigorodtak a feltételek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5441) Apollyon válasza bambano (#5440) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ide a prohardverre is ez kéne...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5442) Vladi válasza spammer (#5439) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha nem regisztrálsz, semmit sem vesztesz. Én évekig jártam oda, de már több éve nem léptem fel. Ami hír volt, azt máshol is olvasod, ami fórum van, az meg nem fehér embernek való. :N

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5443) N0zer0 válasza spammer (#5439) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ezen már én is kiakadtam pár éve. Komolytalan oldal, szerintem se regisztrálj. A házigazdának a talpnyaló, belterjes csürhéje az egész oldal, csak az idődet pazarolnád ilyen komolytalan dolgokra.

(#5444) BoB válasza Apollyon (#5441) üzenetére


BoB
veterán

Ahoz képest hogy internetszabadság párti vagy, bekorlátoznád a fórumot rendesen. Akkor hogy is van ez? :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5445) bambano


bambano
titán

hagy kérdezzem már meg, mert nagyon kezd az idegeimre menni: thunderbirdben van levél visszahívás és csere?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5446) Apollyon válasza BoB (#5444) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jó, lehet hogy túloztam :D
Mondjuk attól hogy valaki nem tud ide regisztrálni, még mindig eléri az itt megtalálható információkat, max. nem rombolja a közösséget. Aki meg építené, azt úgyis beengedik :))

(#5445) bambano: Ha arra gondolok amire te, natívan nem támogatja, most nem tudok rákeresni, de TB kiegészítő esetleg?

Eddig csak áucslokkban használtam ezt évekkel ezelőtt, és csak addig működik ugye amíg a fogadó fél el nem olvasta a mailt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5447) Rimuru


Rimuru
veterán

Kaptam Oneplus 2 meghivot, esetleg valaki nem akar maganak egy ilyen telefont? :DDD

Vigyázat, csalok!

(#5448) bambano válasza Apollyon (#5446) üzenetére


bambano
titán

igazság szerint nem arra lenne szükségem, hogy támogassa, hanem az az érzésem, hogy vagy megcsal a memóriám, vagy tényleg megváltozott pár levél a postafiókomban. tudod, a jó öreg üldözési mániám...
és nem tudom kizárni... de legközelebb nyomtatok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5449) F34R válasza Rimuru (#5447) üzenetére


F34R
nagyúr

Hogyne akarnek, de szerinted menniy eselyed van arra hogy megkpad?

(#5450) Rimuru válasza F34R (#5449) üzenetére


Rimuru
veterán

Nulla, mert nem rendelek magamnak. :DDD Egyebkent meg sok, "csak" a buy gombot kell megnyomni. :)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.