Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) F34R válasza ubyegon2 (#5749) üzenetére


F34R
nagyúr

Nalam nem volt frissitve szeptember ota a gep, okkal. Amugy nem lassu, mert tartja a stabil 110/50-t :D

Igen regi SSD keves tudassal.

(#5752) ubyegon2 válasza F34R (#5751) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

&(#5750) Penty

:) Meggyőztetek, remélem sokáig ilyen állapotban marad az SSD-tek, viszont minél újabb, annál ajánlottabb óvni mindentől, sajna ez van.
Egyébként tényleg úgy optimális, ha van mellette HDD is, bár amennyi írást kibírnak ezek az SSD-k, hamarabb elavul maga a gép alóla. Jó esetben. :)
Nemsoká csak megfizethető lesz már terás méretben is. :Y Az lesz az igazi móka, főleg ha nem párosul majd még szutykabb vezérlővel.

[ Szerkesztve ]

(#5753) F34R válasza ubyegon2 (#5752) üzenetére


F34R
nagyúr

Van melette szerencsere, azert nem vagyok eleresztve. Sot SSD-t akkor sem vennek nagy meretut, mert nalam eleg sok GB atmegy a HDD-n is. Az mar luxus lenne :DDD

(#5754) ubyegon2 válasza F34R (#5753) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sok értelmét én se látom a terás SSD-nek, meg kicsit jobban bízok a WD Black-ben, minden szempontból, de oprendszer alatt hasítson csak az SSD, ha már megvan, bár Linux alatt nehéz észlelni a különbséget.

Egy GRUB meg egy disztró van azért a HDD-n is a biztonság kedvéért.

(#5755) F34R válasza ubyegon2 (#5754) üzenetére


F34R
nagyúr

A mai HDD-k is tudnak is tudnak 120 seq olvasas 100 irast, mar lassan a kis noti hdd-k is.
Merevlemezen amugy sem tartok kis apro fajlokat, ami nem fontos meg kerul fel cloudba.
SSD-n vannak az apro fajlok, majd ha ramszakad az eg akkor megnezem milyen az uj intel ssd vagy samsung masina. Meg overclock-n sem nagyon latok hattertarnak ssd-t.

(#5756) Gus


Gus
aktív tag

Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani hogyan kell Ubuntunál beállítani a ddclient.conf filet, hogy dyndns.hu-val működjön?
Már végigpróbáltam vagy 10 leírást, de csak nem akarja. :O

(#5757) Gus válasza Gus (#5756) üzenetére


Gus
aktív tag

Megoldódott. Olvasás sokat segít. ;]

(#5758) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Egymagos, Intel atom N455 procis gép mire elég manapság? Pl. böngészni a ph-t, ilyesmi? (fazbúk kizárva)

Torrentezésre is kéne, esetleg email szervernek. Természetesen debian menne rá, valami meg vmi wm-mel próbálkoznék.

Gondolkodom ilyen kis netbook bigyuszon, mielőtt teljesen kihal, eltűnik ez a szegmens.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5759) spammer válasza Apollyon (#5758) üzenetére


spammer
veterán

Én egy 1,2 Ghz-es Celeron M 723-at (is) hajtok egy 13"-os kis gépben (1366x768), simán el lehet vele netezgetni, fórumhoz bőven elég. mpv-vel még a 720p youtube-ot is viszi rendesen. :) Hasonlítsd össze: [link] Specifikációkban elvileg jobb, benchmark már nem annyira.. De szerintem alap dolgokra elég kell, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5760) F34R válasza Apollyon (#5758) üzenetére


F34R
nagyúr

torrentezni transmissionel ellehet, attol fugg mekkora a neted. Nagyon netezni ne lehetseges, debiannal az a baj hogy nem a mostani-t kell felraknod ra. En esetleg megnezek mas disztrot is.

(#5761) bambano válasza Apollyon (#5758) üzenetére


bambano
titán

szerintem semmire nem jó, hagyd békében kihalni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5762) N0zer0


N0zer0
senior tag

Nálam meg egy Atom N2600 van, igaz két magos és HTT-s, de nem erősebb, mint a 455. Teljesen használható böngészésre, torrentezésre, még retro játékra is, és még Win7 is elfogadhatóan megy rajta, a Flash is csak indításnál röccen meg 720p-ben, de utána már nem, mpv, mplayer meg szépen viszi a 720p-t is. Pláne, ha még Linux van rajta sovány ablakkezelővel, mert akkor hasít.

(#5763) Rimuru


Rimuru
veterán

Ezert penzt kerni (raadasul ilyen sokat). :O Valaki pedig meg is veszi...

Vigyázat, csalok!

(#5764) N0zer0 válasza Rimuru (#5763) üzenetére


N0zer0
senior tag

Simán. Sokakat idegesít Windowson, hogy az uninstall után maradnak fent sallangok. Nyugaton ez a pénz nem tétel, ott költenek többet az emberek ennél nagyobb baromságokra is.

[ Szerkesztve ]

(#5765) F34R válasza Rimuru (#5763) üzenetére


F34R
nagyúr

Free Trial? Regen volt ingyenes valtozata is. Nahde valtoznak az idok az embereke egyre igenytelenebbek.

Helyette vannak alternativak. [link]

En hajdanan ezt hasznaltam : Advanced Uninstaller PRO

(#5766) bambano


bambano
titán

micsoda domainek... lol

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5767) spammer


spammer
veterán

hostsblock kuka, Archon baszik működni, akár manuálisan másolom a fájlokat, akár AUR-ból pakolom. Service nem fut (inactive, dead), ennek ellenére url-checkkel lehet blokkolni, blokkol is, de az unblock már nem működik. black.list fájlba beleírja a domaint, de nem külön sorba, hanem közvetlenül a másik mögé... Például:

cat black.list
example.comgamepod.hu

Utoljára október 30-án frissült, azért annyira nem régi. Na mindegy.

Más hasonló, hosts alapú blockerrel tapasztalat valakinek? Gondoltam kiiktatnám a böngésző-alapú blokkolókat. :U Vagy hagyjam a fenébe, nem éri meg vacakolni ilyenekkel? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5768) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Okay, thx guyz, akkor még átgondolom. A routeremen van amúgy transmission, de egy másik kis géppel szerintem egyszerűbb lenne a transzfer a "fő" gépre.

bambano: Ezt hogy érted, magára a netbook platformra, vagy a teljesítményükre?

(#5766): múltkor ez alapján tettem fel gentoo-t :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5769) Penty válasza N0zer0 (#5764) üzenetére


Penty
tag

Szerintem nem a pénz a lényeg, hanem az, hogy 2015-ben még van olyan oprendszer, aminek nincs rendes csomagkezelője, ami gondoskodna a programok rendes eltávolításáról/telepítéséről.

(#5770) bambano


bambano
titán

egy régi-régi gép, adaptec scsi-ve plusz 6 darab 73 gigás scsi diszkből raid0, a diszk hátsó felén:

Version 1.96 ------Sequential Output------ --Sequential Input- --Random-
Concurrency 1 -Per Chr- --Block-- -Rewrite- -Per Chr- --Block-- --Seeks--
Machine Size K/sec %CP K/sec %CP K/sec %CP K/sec %CP K/sec %CP /sec %CP
x226 10G 334 99 94658 43 61497 15 2058 97 215240 13 1002 15
Latency 25722us 2593ms 3193ms 14366us 71061us 131ms
Version 1.96 ------Sequential Create------ --------Random Create--------
x226 -Create-- --Read--- -Delete-- -Create-- --Read--- -Delete--
files /sec %CP /sec %CP /sec %CP /sec %CP /sec %CP /sec %CP
16 26950 65 +++++ +++ +++++ +++ 31330 72 +++++ +++ +++++ +++
Latency 10249us 812us 1991us 462us 35us 1460us

azé' 215MBps seq input még ma sem magától értetődő... a mai gépek max. annyival jobbak, hogy sokkal egyszerűbb megemelni őket. :P

érdekes lenne ugyanez splittelt backplane-nel...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5771) F34R válasza Apollyon (#5768) üzenetére


F34R
nagyúr

Es szepen el is hagytad, mert a systemd jobban csabitott......

Nemtudom a hirt olvastatok-e de a kdbus mielott megszuletett volna meghalt.
Helyette ott a BUS1 a systemd erdeme.

BUS1: A New Linux Kernel IPC Bus Being Made By Systemd Developers

Es ez a retek viszi tovabb a linuxt.

(#5772) Rimuru válasza Penty (#5769) üzenetére


Rimuru
veterán

Pontosan!

(#5767) spammer: privoxy, polipo, nalam privoxy vegzi a reklamszurest.

Vigyázat, csalok!

(#5773) N0zer0 válasza Penty (#5769) üzenetére


N0zer0
senior tag

Azt mindenki tudta, hogy a Win szar, semmi nincs benne alapból normálisan megcsinálva, mindenhez külső program kell, nem kivétel ez alól a csomagkezelés sem. Nem azt mondom, szerintem is drágán adják a linkelt programcsomagot, főleg úgy, hogy vannak rá normális freeware alternatívák.

Azt kell megérteni, hogy ez nyugaton akkor sem tétel, elkényelmesedett nyugati fogyasztó nem fogja a netet túrni ingyenes alternatívákért, hanem megveszi az első neki szimpatikus terméket, ami szembejön. Jó, egy oprendszert vagy drágább irodai programcsomagot, vagy nagyon drága szoftvert (pl. Adobe-termékek, *CAD, nyomdai programok) lehet nem vesz meg gondolkozás nélkül, de ilyen kisebb fingóprogramokat, fingóappokat, játékokat, filmeket 20-50 dolláros szintig sokan nem fontolják meg. Persze ez a nyugat, a keleti ember, közöttük a magyar ember árérzékeny, mindenből a legolcsóbbat veszi, vagy warezol vagy használ ingyeneset, még 3 dollárnak megfelelő forintot is jól meggondol, hogy mire ad ki. Ámbár a magyarok között is vannak sokan, akik szakembernek az OS+egyéb programok telepítéséért 5-10 ezreket simán kifizetnek alkalmanként, ha újra kell telepíteni egy összevírusozott gépet.

Mondjuk én Windowson sosem használtam ilyeneket, mert eleve gány programokat sem teszek fel, amiknek a maradványait nehéz lenne kivakarni a rendszerből, ha telepítek is ismeretlen programot, akkor is portable vagy hasonló valahová kibontós verzióhoz folyamodok, plusz nagyon ritkán uninstallálok. Általában megvan, hogy milyen programok kellenek, és csak azokat teszem fel hosszútávon. Azokat meg normálisan eltávolítja a windowsos uninstaller is, ha kell, vagy 7 éve nem volt ilyen téren gondom.

Igaz már jó ideje nem is windowsozok, most csak átmenetileg használom a Win7-et driverprobléma miatt ezen a hulladék gépen, de ha megoldódik, menni fog vissza rá a Linux azonnal. Kínszenvedés windowsozni, mintha az ember Lamborghiniből kispolkába ülne vissza.

(#5774) #33253120 válasza N0zer0 (#5773) üzenetére


#33253120
törölt tag

Minden megszokás kérdése.
Ha hajlandó voltál megtanulni rendesen "linuxul", akkor tényleg sajtreszelős windowsolni utána.* De gyakorlatilag ugyanezt hallod vissza az ellentábortól is, hogy semmit nem tud alapban, ez nincs rá, az nincs rá, hogy lehet azt úgy abba a menüpontba rakni, meg hát mi az a menü elrendezés. S.zarazegészahogyvan, stb... :)
Az, hogy a winre kell esetlegesen uninstaller az két csoport hibája. A programot normálisan megírni képtelen (vagy rosszabb esetben túl önérzetes (leszedted a programot amit én írtam? Akkor sz.pjál vele, te köcs.g, hagyok belőle mutatóba)) fejlesztőké, illetve a sok esetben a usereké, mert pár esetben tényleg elég csak a c:\Users\teneved\AppData\Local\programneve mappát törölni. Ez kb ugyanaz mint amikor a /home-ban marad ott a config valami progi után, illetve régi nagycéges bloatok tudtak olyat, hogy c:\Program Files\gyártóneve\programneve útvonalnál akkor sem takarította el maga után a gyártóneve mappát ha utolsó törölt program volt onnan. Na erre tuti nincs linuxos példám. :)

*Amúgy abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy puszta szórakozásból használom a mindenkori elsődleges linuxom mellett az éppen aktuálisan elérhető ingyenes windows változatot a 7-es Developer Preview óta. Mivel azóta folyamatosan változott mindkét rendszer, (én meg jellemzően mindig csak a szükséges szintig ástam bele magamat) és nem is keveset így most már elmondhatom, hogy egyformán nem értek egyikhez sem, csak (talán) használni tudom őket. Mint egy egyszerű felhasználó, aki nyomkodja a laptopját a Starbuksban, és nem érdekli mitől működik, csak működjön. A konzumidiotizmus már csak ilyen. ;]

Amúgy marhára nem emiatt kezdtem el írni, hanem mert:
Persze ez a nyugat, a keleti ember, közöttük a magyar ember árérzékeny, mindenből a legolcsóbbat veszi, vagy warezol vagy használ ingyeneset, még 3 dollárnak megfelelő forintot is jól meggondol, hogy mire ad ki.
Jellemzően nem az árérzékenységgel van a baj, hanem, hogy egyrészt nem tekintik terméknek a szoftvert, főleg ha a fizetős változat is letöltés formájában realizálódik (ma már). Másrészt volt az az időszak amikor nem volt internet, de számítógép már igen. Szoftvereket gyakorlatilag a Petőfi rádióban sugároztak, meg talán néhány boltban vehettél Cartridge-t, kazettát, floppy-t, de jellemzően (pár példától eltekintve) ez legközelebb Bécsben volt. :) Így elindult a cserélgetés. Később, már volt kínálat, de még sokaknak nem volt számlája, bankkártyája, hogy fizetni tudjanak érte. Ez megint nem segítette elő, hogy fizetős termékként kezeljék a szoftvereket. De szerencsére ez ma már változik.
A telefonos appoknál látszik legjobban, (mióta lehet az egyenlegből, és az accounthoz kapcsolt hitelkártyával is fizetni) hogy a párszáz forintos alkalmazások megvásárlása nem tétel. Sőt, ha az androidos játékok topicjába benézel, vagy a hupon valamelyik pc-s boundle topicba, akkor látszik, hogy sok esetben az ingyenes app mellett ma már a fizetőst azért veszik meg, hogy a fejlesztőt támogassák, mert jót alkotott, és csak így tovább...

(#5775) tvamos válasza #33253120 (#5774) üzenetére


tvamos
nagyúr

Biztos szoftvert fog venni az olyan ember, aki a munkahelyről lopja az ásványvizet, meg a tűzőkapcsot. Rohadt ez az egész. Az IP pláne ismeretlen fogalom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5776) #33253120 válasza tvamos (#5775) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az egy generációs betegség, de lassan tűnik már elfelé... Szerencsére.
Volt az a korosztály aki annyira elhitte, hogy a szocializmust magunknak építjük, hogy haza is vitte a részét belőle. Az ő gyermekeik ezt látták, sok esetben ezt követik, de generációról generációra (vagy degenerációról degenerációra?) kezd kopni ez a mentalitás. :)
Ha ő még nem is, de a gyermeke már lehet igen. Ez sok dologtól függ.

(#5777) Penty válasza #33253120 (#5774) üzenetére


Penty
tag

"...Ez kb ugyanaz mint amikor a /home-ban marad ott a config valami progi után..."

A /home-ban mindig ott marad a config fájl a program után, mert azt nem a csomagkezelő rakja oda, hanem a program, amikor először elindítod.

(#5778) #33253120 válasza Penty (#5777) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha jól emlékszem ilyen esetekre kell az apt-get purge az eltávolításhoz?

[ Szerkesztve ]

(#5779) Penty válasza #33253120 (#5778) üzenetére


Penty
tag

A purge sem nyúl bele a /home-ba.

(#5780) Vladi válasza Penty (#5777) üzenetére


Vladi
nagyúr

Most nem elfér? Egy mozdulattal lehet törölni.

Amúgy meg van olyan programom, aminek a /home-os cuccák fedore core 6 óta cipelem. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5781) bambano válasza Vladi (#5780) üzenetére


bambano
titán

akarsz róla beszélni? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5782) _Dumber_ válasza Vladi (#5780) üzenetére


_Dumber_
őstag

Meg minek is törölni? Winnél is pont a dokumentben lévőt nem kéne.
Most költöztem át másik gépre. Rendszert feltelepítettem, /home-ot átmásoltam. Programokat egyesével telepítem, és azonnal úgy használható ahogy a régi gépen otthagytam..
Configok megy egyébként is picik...

(#5783) F34R válasza Vladi (#5780) üzenetére


F34R
nagyúr

De elfer, amugymeg ha elvesz is van rola git repo :P Par beallitas nekem is 2013 ota megvan.

(#5784) Penty válasza Vladi (#5780) üzenetére


Penty
tag

Nekem is vannak több éve hordozott configjaim. Ezért jó az, hogyha nem piszkál bele a csomagkezelő a /home-ba.

(#5785) N0zer0 válasza N0zer0 (#5762) üzenetére


N0zer0
senior tag

Csak a teljesség kedvéért: ezen az Atom N2600-on már a lightos 1080p-k is beszaggatnak néhol egy kicsit. Azzal pedig egyetértek, hogy az Atom-platform hulladék, viszont letöltős gépnek jó, ha valaki olcsón jut hozzá.

(#5786) F34R válasza N0zer0 (#5785) üzenetére


F34R
nagyúr

jujjj akkor az n3000 sem sokkal jobb? mondjuk mindenes gepnek, medialejatszo, torrent kliens.

(#5787) #33253120 válasza Penty (#5779) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én mondtam, hogy elkényelmesedtem, és felejtek... :D

(#5788) N0zer0 válasza F34R (#5786) üzenetére


N0zer0
senior tag

Szerintem nem. Nem csak az, hogy a proci gyenge, és a buszsebesség kicsi, hanem a VGA is hulladék, pl. általában nem tud hardveres dekódolással segíteni a procinak. Max. 720p-ig jó csak lejátszásra, és legfeljebb csak letöltőgépnek, és mikroszervernek jó az alacsony fogyasztása és a relatív olcsósága miatt, bár ebben meg a stick PC-k verik.

(#5789) F34R válasza N0zer0 (#5788) üzenetére


F34R
nagyúr

J1900 sem jo akkor ilyen szempontbol?

Mas kerdes mindenkitol: melyik az a program ami olyan mint az openmediavault? egy felulet ami adminisztraciot ad a disztrohoz.

(#5790) Vladi válasza F34R (#5789) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az más, az jobb a célra.

720p-t 2500-as barton elvitt. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5791) cami][us


cami][us
senior tag

(#5792) F34R válasza cami][us (#5791) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

(#5793) tvamos válasza cami][us (#5791) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az én fiam 10, de már 3 éve Linux...
Azt flame-elik az ismieim, hogy a suliban Windows kell majd, (ahhoz új gépet is kell akkor venni, a mostanin jó, ha a lubuntu elfut,) meg iPad, ( :Y Tényleg?) de ilyenek nem szerepeltek eddig a költségvetésben.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5794) Apollyon válasza tvamos (#5793) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Agyhalál.
Mit kell tanulniuk tízévesen hogy ahhoz apple cucc kell?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5795) Penty válasza Apollyon (#5794) üzenetére


Penty
tag

Hogy hogyan legyenek nagyon menők... és trendiek :O

[ Szerkesztve ]

(#5796) Vladi válasza Penty (#5795) üzenetére


Vladi
nagyúr

mai világban azt is tudni kell. Alap. Asszonynak is elmondták anno yblön, hogy azért na. Mérnök, az pickup vagy kombi, ájfón, nőknek barna/szürke lazább kiskosztüm. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5797) bambano válasza cami][us (#5791) üzenetére


bambano
titán

szegény, hat évesen nem volt még számítógépe???
a lányom alig tudott még járni, elmarta az enyémet :P úgyhogy sürgősen össze kellett rakni neki egy gépet, hogy én is gépidőhöz jussak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5798) N0zer0 válasza bambano (#5797) üzenetére


N0zer0
senior tag

Szegény lány. Téged ismerve biztos kapta az arcába a Debiant :DDD

(#5799) N0zer0 válasza tvamos (#5793) üzenetére


N0zer0
senior tag

Rosszul mondják az ismerősök. iPad eleve nem kell sehová, az Apple sehol nem tananyag. Nagyon Windows sem kell. Esetleg középsuliban, érettségire, ECDL-en, OKJ-s képzésen el tudom képzelni, hogy MS Office-t tanulnak, de az meg felhegeszthető Wine-ra, vagy virtuális gépre.

(#5800) F34R válasza tvamos (#5793) üzenetére


F34R
nagyúr

LOL.

(#5796) Vladi

Gecik az emberek, kiskosztum meg apja f..... ;]

(#5797) bambano

Belegdondolva neked mikor volt?

en sztem 16 lehettem, azota tobbszorosen behoztam a lemaradast.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.