Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) #33253120 válasza Apollyon (#6000) üzenetére


#33253120
törölt tag

????

[ Szerkesztve ]

(#6002) spammer válasza #33253120 (#6001) üzenetére


spammer
veterán

Kihalt a topik. :)

De hogy legyen valami:

Kipróbáltam a uzbl böngészőt, hát Vimperator után nagyon sokat kellene hekkelgetni, hogy olyan kényelmes legyen. De legalább gyorsan indul. :DDD Majd még megnézem, mit lehet kihozni belőle, de nem kis elfoglaltság összerakni, az biztos.

A Qutebrowser viszont elég jó OOTB, ha esetleg megpusztulna a Vimperator a Mozilla miatt (ha szétqrja a Firefoxot), akkor jó alternatíva lehet.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6003) #33253120 válasza spammer (#6002) üzenetére


#33253120
törölt tag

Yep... Számvadászatnak szép volt a 6000-re. :)

Kihalt, kihalt...

Robotkutyának megy a debian, Raynest leoltják a talán prémium ph topicban, a többiek meg vagy működnek rendesen, vagy már be sem bootol... :D
Te is csak piszkálásra írod meg, hogy mi történt, én meg a w10-el szenvedek, mert most vettem egy középgagyi sony fülest, a MOL kúton, és w10 alatt nem érti a laptop, hogy én azt bedugtam. Debian alatt persze jó... :D

(#6004) Apollyon válasza #33253120 (#6003) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Számvadászat, lol. Majd' 5 napja nem írt ide senki...

Win10 az minek, ménem jó inkább a win7?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6005) bambano válasza spammer (#6002) üzenetére


bambano
titán

kihalt a topic, mert dógozni voltam mostanában :P
miről meséljek? hogy milyen az, amikor mörfi szerint a legjobb időpont a kerékcsere megtanulására egy hosszú nap után éjjel 11-kor a latyakban?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6006) bambano


bambano
titán

megkérdezem itt is: jessiben milyen jó sip/iax2 softphone program van?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6007) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Ezt nem igazán tudom besorolni (windows.. linux.. haladó.. stb)
Hátha tud valaki segíteni:
[link]

(#6008) #33253120 válasza Apollyon (#6004) üzenetére


#33253120
törölt tag

A win10 van ingyen most az Insiderben. Nem warezolok szoftvert...

(#6009) cami][us válasza Apollyon (#6000) üzenetére


cami][us
senior tag

(#6010) cami][us válasza #33253120 (#6008) üzenetére


cami][us
senior tag

Nem sokára GNU+w10-et fogsz használni.[link] ;]

(#6011) #33253120 válasza cami][us (#6010) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hah... :) Állok elébe... :)

(#6012) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Mai jócselekedet is megvolt. Sajnos az történt, hogy a faxbúkra felkerült valami vírus, és beszívodott egyik szülő accountjára valami magát üzenetekben meg mindenhol küldözgető cucc. Létrehozott egy csomó faxbúk pages-t, amit nem lehetett törölni. Ha töröltem egyet, létrejött mégegy.

Na mindegy, megoldottam. Ami érdekes, a fb chromiumban volt használva, és furcsa volt hogy eltűnt a fb fejlécből az a kis "lefelé nyíl" amire rákattintva előjön egy kis lenyíló menü, benne pl. kijelentkezéssel. Érdekes mód iceweaselben viszont ott volt... Ezért ott tudtam megoldani, ezek szerint ez a magát küldözgető izé a chromiumot is szétcsicskította :F

A hátralévő örökkévalóságig elegem lett a fb-ból meg a chromiumból is, nem mintha használtam volna őket az elmúlt pár évben ;D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6013) tvamos válasza Apollyon (#6012) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez jófajta lehetett... én is besz..ptam egy hasonlót régebben. :/ néha csak kattingatok, mint egy zombi. Sajnos.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6014) Apollyon válasza tvamos (#6013) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amíg még én is használtam addig sosem történt ilyesmi, mondjuk inkább kommunikációra használtam. Azóta mindenkit áttereltem telegramra, vagy (an)tox-ra, a gépemen meg a telefonomon hosts fileból blokkolom az akamaii szerverekkel együtt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6015) bambano


bambano
titán

júzer hibabejelentése ennyi: na mi van már?
:P rotfl feltrengek néha az ügyfélszolgálatos felvételeken :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6016) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sok évvel ezelőtt innen szedtem unreal tournamenthez az ilyen karakter kiegészítő skineket, érdekes most mi jön be rajta: [link]

Úgy emlékszem gamefront.com-ra volt feltöltve sok cucc ahová a linkek mutattak, ahonnan a magyar ip-k már le vannak tiltva. (megpróbálsz letölteni bármit, not found) Így mondhatni a szitu "Double kill".

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6017) spammer


spammer
veterán

Válasz erre: (#24384) cigam @ Ubuntu topik

- Eszem ágában nincs elfogadni.
- Nem kapcsolható ki minden, és sosem fogod megtudni, mi lett valójában kikapcsolva.
- A Debian felmérésen a júzerek önszántukból vesznek részt, explicit módon, nem alapértelmezetten gyűjt a rendszer statisztikát.
- De a Mozillával is gond van, amíg nem opcionálisan bekapcsolható (tehát alapértelmezetten legyen kikapcsolva). Nálam le van tiltva minden adatgyűjtés, jelentés.
- És természetesen a Google sincs rendben, de most nem is róla vagy a Mozilláról volt szó. Attól, mert az egyik lop még nem indok arra, hogy a másik is lopjon. Nem menti fel egyik sem a másikat.

Normális esetben alapból minden adatgyűjtésnek kikapcsolt állapotban kellene lennie és ha a felhasználó akarja, akkor majd ő bekapcsolja. Esetleg a telepítéskor rákérdez mindenre, hogy akarsz-e erről és erről adatot szolgáltatni (és itt szintén: bekapcsolás, nem kikapcsolás). Nagyon jól tudják, hogy a felhasználók nem olvasnak el ezer oldalnyi EULA-t és nem fognak/tudnak jogi szöveget értelmezni. Lehet, hogy jogilag ez rendben van, etikailag csak simán undorító. Akármelyik cégtől.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6018) F34R válasza spammer (#6017) üzenetére


F34R
nagyúr

En peldual kifejezetten utalom, hogy fent kell lennie 2-3 bongeszonek mert egy nem latja el a feladatot rendesen, vagy scam, esetleg bloatware lassu szar.
A firefox sem halad jo iranyba sot, viszont a webkites bongeszdek nagyon gyengek.
A google ugy tolja a pofamba a szart ahogy csak lehet, firefoxon, chromium alapu browsereken stb..
beirom a cimsorba hogy google.com es egy nagy felugro ablakot tol eled, hogy ez meg az a keresesi elozmeny legyen beallitva, ha ranyomod hogy elfogad akkor logolja a kereseseid, attol fuggetlenul, van-e accountod vagy nem. En belepve mas accountjaval egybol ott voltak a keresesi elozmenyeim, ha bemegy az opciok koze mindig off-ra kell huzni a csuszkat. Ezt viszont csak addig jegyzi meg ameddig nem torolsz elozmenyeket a bongeszodben.
A windows-t meg legfokepp utalom, kar hogy ugyanazon jatek nem megy olyan jol linuxon..

(#6019) Apollyon válasza spammer (#6017) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem is megvolt a heti összetűzés winfanokkal :DDD

Nagyon meg kellene már nézni wiresharkkal ezt a dolgot, ugye erről volt videó is tube-on csak törölték. Vajon azért törölték mert hogy scam, vagy azért mert az az igazság?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6020) cigam válasza spammer (#6017) üzenetére


cigam
félisten

Mert az tök rendben van hogy fikázzák a másik rendszert azért amit más is csinál?
Tételesen egyikőtök sem tudta felsorolni, hogy hozzád köthető személyes adatokat gyütött volna. Az meg miért zavar, hogy begyűjti az ismeretlen eszközök ID-it? Ha elég sokan használnak olyan eszközt, majd beteszik a driverét a következő kiadásba, vagy felveszik a driver frissítési listájukba. Miért olyan fájdalmasan aggasztó ez?
Plusz ha nincs alapból bekapcsolba, a kutya nem kapcsolná be.

"miért kéne nekem bizonyítani, amit mindenki tud,"
És ilyen érvek előtt kell meghajolni?

egy ilyen. ráadásul egyoldalúan és erőfölénnyel felajánlott „választási lehetőség” nem írja felül a törvényi szabályozást.

De azt már nem tudja beidézni melyik paragrafusba ütközik. Sima divat fika.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6021) cigam válasza cigam (#6020) üzenetére


cigam
félisten

Ja és +1: A Lubuntu telepítő hol írja hogy a Windows10 nem operációs rendszer?
Mert ez is egy összekacsintós fikázás volt. Ez mehet a Linux topikban? És még én vagyok a bunkó mert megkérdőjelezem?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6022) Apollyon válasza cigam (#6020) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az nem jutott eszedbe hogy esetleg azért fikázzák, meg vádolják ms-t adatlopással mert talán van benne valami?

Az egész internet attól volt hangos és a csapból is az folyt, hogy hiába kapcsolod ki a "telemetriát" valahogyan újraindítás/frissítés után visszakapcsolódott :F

Azért az sem gyenge, hogy te mint linux user összehasonlítod az ms alapból bekapcsolt, kvázi kikapcsolhatatlan adatgyűjtését a debian popularity contest-tel, ami egyébként alapból offolva van.

"Plusz ha nincs alapból bekapcsolba, a kutya nem kapcsolná be."

Aha, és akkor számold ki, mennyien használnak windózt, meg ehhez képest mennyien linuxot. Aztán számold ki, hogy ezekből a linux userekből mennyien debianoznak, akik közül mennyien kapcsolják be önként a csomagstatisztikát.

Azért winhez képest valszeg elég gyatrák lehetnek a számok. Tehát akkor winnek miért is kell olyan erőszakosan művelnie ezt?

Azt, hogy valaki egy árva bittel sem szeretne hozzájárulni a számítógép konfigjáról, annak használatáról hadd döntse el a user saját maga, ne pedig ms döntsön helyette. Miért olyan fájdalmasan aggasztó ez?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6023) F34R válasza Apollyon (#6019) üzenetére


F34R
nagyúr

yt szokott torolni nem oda illo contenteket.....

(#6024) F34R válasza cigam (#6020) üzenetére


F34R
nagyúr

Arrol hogy epp milyen rejtett mechanizmus all az uj windows mogott, nem fogod megitelni es azt sem hogy valoban kijavitottak-e azt a hibat amire sokan panaszkodtak, a diagnostic tool egy vicc azt inkabb hagyjuk is.
Az viszont nevetseges, hogy egy forradalmian uj oprendszert ilyen kontosben talaltak a felhasznaloik ele.
Aggaszto hogy most mar visszafele is beletehetik, mert a legtobb felhasznalo azt sem nezi meg mit is rak fel update-bol. Nekem a legelso akkor meg msn-es email cimem torlesen is ultek 180 napot, mert naluk az volt a standart, addig akarmit tehettel ha akartad visszakunyizhattad az accountod, holott mar a ranyomtal a torlesre.
Megtartjak a leveleid tartalmat es minden mas dolgot is, detto igaz az a mostani outlook-ra is. De mondhatnam a google modszereit is de kar oket sorolgatni.
Nem lop adatot? a keystroke logger nem az? vagy pl egy bepaste-zett jelszo felhasznalonev paros logolasa?

[ Szerkesztve ]

(#6025) #33253120 válasza Apollyon (#6022) üzenetére


#33253120
törölt tag

Emlékszel amikor Stallman kijeletette, hogy az Ubuntu spyware a hasonlóan alapban bekapcsolt dash találatok küldése, és az ott megjelenő Amazonos reklámokon keresztül történő adatgyűjtés miatt? :)
Persze ott elég volt egyszer kikapcsolni, a következő dist upgrade-ig. Max csak az kapcsolta vissza. Utána ki is vették az alapértelem szerinti bekapcsolást.

(#6026) Apollyon válasza #33253120 (#6025) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hogyne emlékeznék: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6027) spammer válasza cigam (#6020) üzenetére


spammer
veterán

Milyen "más is csinál"? A Mozilla, Gugli és a többiek is kapják a kritikákat, ne aggódj. Lehet, hogy az OS X is csinálja (valószínűleg ott is van adatgyűjtés, nem féltem az almát).

Linux esetén ha olyan gázos dolog előfordul, mint pl. az Ubuntu Dashboard amazonos keresője, akkor az is kapja a kritikákat (16.04-től alapértelmezetten ki is lesz kapcsolva).

De melyik disztró monitorozza még azt is, hány percet töltöttél a böngésződben, hány fotót néztél meg és hasonlók? Vagy ott a Skype, az is az MS-é, szerinted az azon átfolyó adatokat nem rögzítik? Rémlik még az NSA balhé?

Személyes adat? Az nem elég, hogy tudják, mikor, honnan, hogyan, mennyi ideig használtad a rendszert és a konkrét programjait? Valóban nem hozzám köthető, csak az ip, mail, account, geolocation + statisztika, ebből valóban nem építhető profil (főleg, ha az NSA is besegít ;] ).

Ez csak a jéghegy csúcsa, ami nyilvános. De ne legyél benne olyan biztos, hogy csak ennyiről van szó.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6028) F34R válasza #33253120 (#6025) üzenetére


F34R
nagyúr

En igen, de ha megnezed az ubuntu-n volt csak, nem altalanossagban linuxon. Az viszont elmondhato hogy onmagaban a windows nem bizotnsagos foleg nem a regebbi XP-s rendszerek. Windows 7-el sokat javult, de nem eleget, a trend viszont mast diktalt igy ujra elojott a Windows regi gyermekbetegsege.

(#6029) spammer válasza F34R (#6028) üzenetére


spammer
veterán

Konkrétan csak az Ubuntu (volt) érintett, míg a a többi *buntu nem (Lubuntu, Xubuntu stb.). És azt sem árt megjegyezni, hogy az Ubuntut is bármikor felrakhattad mini.iso-ból is és azt telepítettél, amit akartál.

Windows esetén van ilyen lehetőség? Nincs. Maximum visszatérsz Win10-ről 7-re vagy 8-ra, de azok is gyűjthetnek adatot, talán csak nem ennyire durván. Illetve a visszaváltás sem lesz mindig lehetséges, ha mondjuk friss intel hardvered lesz, mert a hírek szerint kizárólag Win10-zel fognak működni, mivel az MS igyekszik ellehetetleníteni a régebbi Windowsokat és mindenkit a 10-esre akarnak migrálni. Nem baj, ha nem tetszik, azt fogod használni és kész.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6030) cigam válasza Apollyon (#6022) üzenetére


cigam
félisten

Azért az sem gyenge, hogy te mint linux user összehasonlítod az ms alapból bekapcsolt, kvázi kikapcsolhatatlan adatgyűjtését a debian popularity contest-tel, ami egyébként alapból offolva van.

Simán összehasonlítható, mert mindkettőnek ugyanaz a célja: Az userek által használt dolgok (legyen ez hw vagy software) figyelése. Ezek alapján tudják eldönteni mik legyenek alapból támogatottak, miket tegyenek be az alap telepítő készletbe.

Mi köze a piaci részesedésnek ehhez? Az egyik nagyban csinálja a másik kicsiben. A cél általában ugyanaz.
Ha nem tudod mit használnak és hogyan, akkor honnan tudod milyen irányba kellene elmozdulni? Ahogy az EULA-t nem olvassuk el úgy a véleményeket sem írjuk meg, vagy nincs kinek. Pl. én Safari alatt állandóan belefutok egy aránylag könnyen reprodukálható hibába, de mégse tudom megírni az MS-nek. a hibabejelentő nem foglalkozik vele. A fb-on én meséltem el nekik hogy a WP7-en megszüntették a skype támogatását...
A ChromeOS is küld használati satisztikát a Google-nek, mégse olvasom itt nap mint nap, hogy milyen felháborító amit művel.

Hogy a W10 miért lett ilyen azt nem tudom. Nem tudom megmagyarázni azt, hogy miért jó, ha felköpnek a levegőbe, és alá állnak. Nem ez az egyetlen megmagyarázhatatlan (számomra minden logikát nélkülöző) döntésük. Ellene tenni nem tudok, max nem használom.

egy árva bittel sem szeretne hozzájárulni a számítógép konfigjáról, annak használatáról

Rendben, ne tegye, de akkor ne használjon kettős mércét. Ne engedje, hogy a google kereséseiből, a facebook like-olásokból, a twitter bejegyzésekből profilt készítsenek róla. Vagy a dropbox ne készítsen index képet a dokumentumairól. Az olyan népszerű és ingyenes csevegő alkalmazásokról mint a Viber és társai, még nem is ejtettünk szót. Nem tűnik képmutatásnak, hogy a tömegből kiemelitek az MS-t és keresztre feszítitek azért amit mások is csinálnak?
Tetszik vagy nem, az internetre csatlakozásnak ára van, és ezt nem csak az előfizetés díjban fizeti meg az ember.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6031) Apollyon válasza cigam (#6030) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Chromeos-t nem használnak annyian, viszont ms-nek meg kb monopolhelyzete van a win használat arányából. Egyébként senki nem mondta azt, hogy a chromeos, az osx, vagy bármely más oprendszer, alkalmazás vagy internetes szolgáltatás fel van jogosítva arra hogy adatot lopjon, csak azért mert az ms is teszi.

"Simán összehasonlítható, mert mindkettőnek ugyanaz a célja: Az userek által használt dolgok (legyen ez hw vagy software) figyelése. Ezek alapján tudják eldönteni mik legyenek alapból támogatottak, miket tegyenek be az alap telepítő készletbe."

Csak az a különbség, hogy debianba be fognak kerülni a legnépszerűbb csomagok, a winbe meg mi fog bekerülni? Oké, tegyük fel driverek. De miért nem fogja fel a win, hogy ha nem akarok hozzájárulni, akkor se kémkedje már ki a hátsómat a gép alól?! Másrészt meg ha ennyire a windows fejlesztése a cél a "telemetriával" akkor miért van még mindig globálisan probléma azzal a windows 10-zel, ami már fél éve megjelent? Pl. akadozó hang. Mikor volt ilyen szintű súlyos bug egy debianban, megjelenése után fél évvel, úgy, hogy a debian alapvetően nem is desktop rendszer?

"egy árva bittel sem szeretne hozzájárulni a számítógép konfigjáról, annak használatáról

Rendben, ne tegye, de akkor ne használjon kettős mércét. Ne engedje, hogy a google kereséseiből, a facebook like-olásokból, a twitter bejegyzésekből profilt készítsenek róla."

Az ugye megvan, hogy nem mindenki használ gúglit, meg faxbúkot? Az is megvan, hogy ha én ezeket nem használom, akkor se fog rólam küldözgetni adatot a debian? Ellenben ha már bekapcsolod a win10-et, akkor az már jelentgetni fog anélkül is, hogy megnyitnád a böngészőt.

"Tetszik vagy nem, az internetre csatlakozásnak ára van, és ezt nem csak az előfizetés díjban fizeti meg az ember."

Ezt nem kell hagyni és nem kell elfogadni. Az ember nem azért van, hogy az ms-t szolgálja még azok után is hogy kemény pénzeket fizetett a termékéért. Ha ez valakinek nem tetszik, akkor nem a user a hibás.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6032) cigam válasza spammer (#6027) üzenetére


cigam
félisten

az Ubuntu Dashboard amazonos keresője, akkor az is kapja a kritikákat (16.04-től alapértelmezetten ki is lesz kapcsolva)

Hány évnek kellett eltelnie ahoz, hogy kikapcsolják? 2012-ben tették ezt szóvá? Most 2016 van és még mindég nem jelent meg az a verzió amin ki van kapcsolva.

De melyik disztró monitorozza még azt is, hány percet töltöttél a böngésződben, hány fotót néztél meg és hasonlók? Vagy ott a Skype, az is az MS-é, szerinted az azon átfolyó adatokat nem rögzítik? Rémlik még az NSA balhé?

Kicsit nehéz összehasonlítani, mert a distro része egy csomó program. Ezek a programok is küldenek/küldhetnek használati statisztikát, de nem a distro-nak, hanem a program készítőjének. Ezekért a distro kiadója a hunyó, vagy a program készítője?

Semmi sem egyértelműen fekete vagy fehér. Ugyanakkor ez remek kiugrási lehetőség lenne a linuxnak, vagy valamelyik distro-nak, hogy meglovagolja ezt, és új felhasználókat szerezzen.
Pl. alapértelemzetten európai levelező szervert, és felhő tárhelyet ajánlana/használna. Akik betegesen féltik az adataikat, biztos értékelnék. De azzal hogy konkrét tények ismerete nélkül(csak annyit lehet tudni amennyit az MS elárul róla) az általánosan használt telemetria gyűjtést kémkedésnek hívják, nem lesz szimpatikus. Sőt!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6033) ubyegon2 válasza cigam (#6021) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sorry, de senki nem bunkózott le téged, csak bunkó módszernek mondtam, amikor azt írtad, hogy én az index írásaiból tájékozódok, de ezt már nehéz lenne bizonyítani, mert úgy látom töröltetted az összes winfikázós hsz-t! Azt nem értem, hogy ha ott jelentetted, itt miért folytatod?

válasszatok más témát szerintem, különben így jártok itt is.
:-$

[ Szerkesztve ]

(#6034) Apollyon válasza ubyegon2 (#6033) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez egy offtopik, kulturáltan itt lehet bármiről csevegni.

(#6032) cigam:

"Ugyanakkor ez remek kiugrási lehetőség lenne a linuxnak, vagy valamelyik distro-nak, hogy meglovagolja ezt, és új felhasználókat szerezzen."

Őszintén remélem, és bízom benne hogy ez nem cél és soha nem is volt cél hogy ezért jöjjenek át a userek. Ha átjönnek, akkor azért tegyék, mert a linux, unix világ úgy tetszik nekik, ahogy van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6035) cigam válasza Apollyon (#6031) üzenetére


cigam
félisten

Az ugye megvan, hogy nem mindenki használ gúglit, meg faxbúkot?

Mennyire életszerű hogy nem használsz keresőket, közösségi hálót, információs portálokat? És ha ennyire nem tetszik ne használd. Ilyen egyszerű (lenne ha pl. a vércukromérőm programja, a munkára használt EDIUS vágóprogram, a Silverlight-os portálok, pl horizon.go nem csak Windows alatt működnének)

A fejlesztési modellt sem lehet összehasonlítani. Egy zárt kód fejlesztése debuggolása nem összehasonlítható a nyílt kódokéval. Tudom én vagyok a kivétel, de a DELL D630-asomon nem jönnek elő ezek a hibák. Ugyanakkor a debian-ban(és az összes többi distribben) hány évig volt benne az SSH sebezhetőség? Az XFCE control paneljében is van egy hiba, amit csak a hiba bejelentése után 1-2 évvel fogadtak el hibának, holott egyértelműen hibás volt a működése, és még mindég nincs megoldva. Minden rendszerre lehet pro és kontra hibák sorát listázni.

NSA-ról jut eszembe: Léteznek olyan leírások/portálok, amik az európai szerverekkel/szolgáltatásokkal helyettesítik a google levelezőt, a bing keresőt, stb... tehát a paranoiásoknak össze vannak gyűjtve a tuti programok/szolgáltatások?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6036) ubyegon2 válasza Apollyon (#6034) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez egy offtopik, kulturáltan itt lehet bármiről csevegni.

Kulturáltan amott is lehetett volna. ;)
Valami cérnaszakadás lehet, hogy volt valakinél, de pont vásárolni voltam, így lemaradtam róla!

biztos nem ilyeneken bukott a dolog:
Te a gazdaboltban veszed a tápot a gépedbe? (ez csak egy példamondat volt, miként lehet szofisztikáltan leparasztozni valakit, mintegy analógia az indexről való szakmai tájékozódással)

[ Szerkesztve ]

(#6037) spammer válasza cigam (#6032) üzenetére


spammer
veterán

Én nem védem ebben az Ubuntut, ez hiba volt, de ez gyakorlatilag semmi a Windows dolgaihoz képest. És ismét: ez csak a Unity-ben volt, egyik másik Ubuntuban sem (amik szintén Canonical cuccai) és még az Ubuntut is fel lehetett bármikor telepíteni úgy, ahogy tetszik.

Amivel alapértelmezetten szállítanak egy kész disztrót, azok a programok a hivatalos tárolókban is megtalálhatóak, ezért nyilván bizonyos mértékig a disztrót fejlesztők/kiadók felelősséggel tartoznak.

A 3rd party programokért (Ubuntu esetében PPA) pedig a program készítője felel, illetve ez sem biztos, mert mondhatja azt is, hogy tessék, itt van, erre a célra van, nyílt forráskódú, nézd át, használd saját felelősségre. Lehet, hogy eredetileg csak saját magának készítette, de megosztotta, aztán mindenki használja belátása szerint.

Arch Linux esetén is ott van az AUR, ahova a felhasználók töltenek fel scripteket (amikből épülnek a programok), de az Arch Linux készítői világosan leírják, hogy ez nem hivatalos forrás, ők nem is vállalnak felelősséget az ott található scriptekért.

De mivel nyílt forráskódúak ezek a cuccok, elég sokan át szokták nézni ezeket. Igen, én is megnézem pl. mit csinál egy telepítő, megnézem, hogy pl. mit akar csinálni az a shell script stb. Ha probléma van, jelzem. Ugyanígy tesznek sokan mások is. Jobb esetben a hiba jelentésével egy időben már küldik a javítást is.

szerk: és, nem kell minden felhasználónak forráskódot nézegetni, mielőtt még ez lenne az indok. A nyíltság miatt pont az a lényeg, hogy az emberek kiveszik a részüket, megosztják az erőforrásokat. Te értesz ehhez, átnézed ezt, én értek ahhoz, átnézem ezt. Nálam ez nem jó, ezt jelentem vagy rakom helyre, te meg azt. Pistike meg csak használja és kész, mert tudja, hogy 200 másik, aki ért hozzá, már átnézte.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6038) cigam válasza ubyegon2 (#6033) üzenetére


cigam
félisten

Nem ezt írtam. Én azt _kérdeztem_hogy pontosan tudod milyen adatokat küld haza a W10, vagy az indexen olvastál róla.
- Kérdő mondat volt.
- Azóta sem válaszoltál rá.

Feltételezéseidet ténynek állítod be ami nem kis hiba. Pl. nem én szóltam a moderátornak hogy csapjon közénk!
Én bármikor vállalom bárki előtt mit írtam. Ugyanis nem szokásom körülírni hogy valakit hülyének tartok. Vagy megmondom neki szemtől szembe, vagy inkább "lapozok egyet" és nem reagálok rá. Mivel a fórum szabályzata tiltja a személyeskedést, ahogy erre te is felhívtad a figyelmem, nem szoktam szájkaratézni, személyeskedni. Nem mondom hogy itt a fórumon nem volt már szó váltásom, de ezek inkább szakmai viták voltak, és igyekeztem mindíg a tárgynál maradni, nem az illető gyengeségit felhánytorgatva bizonygatni az igazamat.

pl. az a hozzászólás is eltűnt amiban azt írta vki, hogy a Lubuntu telepítőjében az szerepel ,hogy a windows 10 nem operációs rendszer. Kértem hogy linkelje be.
Volt egy olyan hozzászólás ami azt firtatta, hogy az MS licence EU-s ill. magyarországi törvényeket sért. Azt is kértem hogy akkor idézze be a paragrafust.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6039) Apollyon válasza cigam (#6035) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Mennyire életszerű hogy nem használsz keresőket, közösségi hálót, információs portálokat?"

Sok dolgot nem csinálok, amit a többség igen. Magáncélra nem használok windowst, igen, a google-t sem használom, nagyon max. a startpage-t, esetleg a street view-ot azzal a tudattal hogy kétes okokból logolják. Közösségi baromságokat sem, köszi. Sőt, cukros üdítőket sem iszok. Baj?

"Ugyanakkor a debian-ban(és az összes többi distribben) hány évig volt benne az SSH sebezhetőség?"

Tudsz még kb max 5 ilyen súlyos sebezhetőséget mondani az elmúlt évekből, és ezek már mind javítva is lettek. Ezzel szemben ha winben van critical bug, akkor abból mennyi van / év, és ebből mennyit javítanak, illetve miután kiderült (ez nem egyenlő a nyilvánosságra hozásával) mennyi idő után is javítják? Ugye, nem azonnal, már volt példa fél év is, miután kiderült és egyáltalán bejelentették, és akkor sem javították egyből. Ja a windows egyébként meg fizetős.

"NSA-ról jut eszembe: Léteznek olyan leírások/portálok, amik az európai szerverekkel/szolgáltatásokkal helyettesítik a google levelezőt, a bing keresőt, stb... tehát a paranoiásoknak össze vannak gyűjtve a tuti programok/szolgáltatások?"

Hogy a viharba ne létezne. Például: [link] Itt a szeretett ubunturól is van pár kedves szó.

Egyébként paranoiásnak nevezni bárkit is, eléggé pejoratív. Azt pedig szeretném továbbra is kihangsúlyozni, hogy az, hogy kinek és milyen adatai vannak, és számára mennyire fontosak azok az adatok, hadd döntse el mindenki saját maga.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6040) ubyegon2 válasza cigam (#6038) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Arra a kérdésedre amúgy kaptál választ spammer fórumtárstól, én meg említem újra, hogy Linuxos topikon nem szeretnék wines dolgokat elemezgetni.

Mivel az egész thread törölve lett, így nincs is értelme visszautalgatni, mert nincs írásos nyom.
Nem Te jelentettél fel magunkat, elnézést is kérek ezért a feltételezésért. Az az indexes dolog azért sértőnek volt szánva enyhén, ezt kár tagadni!

pl. az a hozzászólás is eltűnt amiban azt írta vki, hogy a Lubuntu telepítőjében az szerepel ,hogy a windows 10 nem operációs rendszer
Túl erősen fogott a radír Racecam HG-nál.

Én azzal lezártam a marakodást, hogy részemről qvittek vagyunk, haladjunk tovább tüske nélkül! Újra ezt ajánlom, annyi emberrel összezörrentünk már itt is, a való életben is, különben is csak a szakmai topikok látnák kárát a hosszú távú torzsalkodásnak! (szakmai topik alatt Linuxosat értek, nem Winest!) :DD
-bocs, de ezt nem hagyhattam ki, csak poen volt különben-

mindenkinek jó 7végét!

[ Szerkesztve ]

(#6041) cigam válasza Apollyon (#6039) üzenetére


cigam
félisten

Nem akartalak megsérteni, ahogy ubyegon2 sem lehülyézni.
Számodra ez fontos, rendben van. De attól az én szememben marad túlzó ragaszkodást lényegtelen adatokhoz.

Mutatok én többet is: [link] Csak februárban több mint 10 biztonsági javítás. Az hogy melyik milyen mértékű nem tisztem megítélni, nem értek hozzá, azonban ha arra érdemes hogy kijavítsák, akkor igenis problémás volt. De amiről még olvastam, az pl. a ShellShock.

Az hogy fizetsz érte nem azt jelenti, hogy hibamentes. Ahogy foltozni kell az egyiket, ugyanúgy találni hibát a másikban. Pl. az agyon hype-olt Mint-ről is lehetet olvasni, hogy nem biztonságos. Nemtudom mennyit fejlődtek azóta.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6042) cigam válasza ubyegon2 (#6040) üzenetére


cigam
félisten

Linuxos topikon nem szeretnék wines dolgokat elemezgetni.

Mégis ki hozta fel a W10 témát, ki kacsintott össze, hogy milyen kaki a W10 még a lubuntu telepítőjében is megírták hogy nem op.rendszer?!

Amúgy bennem nincs harag, remélem te se fizettél miattam elő a PH!-ra, hogy tiltani tudd a hozzászólásaimat ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6043) ubyegon2 válasza cigam (#6042) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem te kezdted ezt , ez igaz. :R

remélem te se fizettél miattam elő a PH!-ra, hogy tiltani tudd a hozzászólásaimat

A poen az, hogy épp reggel nézegettem ezt az előfizetős dolgot, csak kíváncsiságból! Ez a hsz letiltás meg egy vicc lenne részemről, főleg ha egy olyan fórumtársról van szó, aki rengeteg hasznos szakmai hsz-t ír!

Szakmai fórumokon nem is látom ennek az opciónak a jelentőségét, más topikokban lehet, hogy van létjogosultsága. TG topikban sokat elemezgetik ezt az opciót, bonyodalmakat okozhat számukra, ha jól értelmeztem.

Harag bennem sincs, néha ilyen hirtelen felindulások vannak, gondolkodtam is emiatt, hogy nem vagyok én igazán alkalmas a TG szerepre!

[ Szerkesztve ]

(#6044) Apollyon válasza cigam (#6041) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Nem akartalak megsérteni, ahogy ubyegon2 sem lehülyézni."

Nem sértettél meg, nem ezért írtam.

"De attól az én szememben marad túlzó ragaszkodást lényegtelen adatokhoz."

Hanem ezért :U
A személyes adatok védelméhez mindenkinek joga van, amibe a számítógép konfigurációja is, pláne használati módja beletartozik. Mások adatairól önhatalmúlag dönteni senkinek nem áll jogában.

Az hogy lényegtelen vagy sem, azt sem te döntöd el, meg nem az ms, ez mindenkinek a saját magánügye és döntése, mint ahogy az is, ki milyen színű boxeralsót hord.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6045) cigam válasza Apollyon (#6044) üzenetére


cigam
félisten

A személyes adatok védelméhez mindenkinek joga van

Ebben nagyjából egyetértünk bár tudnám sorolni azokat az eseteket, amikor nem érdemlik meg a védelmet.

amibe a számítógép konfigurációja is, pláne használati módja beletartozik
Ezen még nem gondolkodtam el, de ezen adatok anonym feldolgozását továbbra sem tartom problémásnak. Mivel anonim adatok, nem értem mitől számítanak személyes adatnak? Ez nem ellentmondás?

Mások adatairól önhatalmúlag dönteni senkinek nem áll jogában.
És ezt nem is teszik meg. Egyrészt az eula-ban leírják hogy ilyen adatokat is gyűjtenek, és a telepítéskor te ezt elfogadtad. Másrészt nem utólag, suttyomban - egy rejtett frissítéssel - kerültek a rendszerbe. Ezek alapján továbbra sem értem mi a gond.
Lehetett előre tudni hogy a W10 használata mivel jár?
Igen.
Dönthettél úgy hogy akkor meg sem kezded a használatát?
Igen.
Ha csak később jutott a tudomásodra hogy ez így működik, be tudtad fejezni a használatát?
Igen.

Az hogy lényegtelen vagy sem, azt nem te döntöd el,

De bizony hogy én. Ahogy elfogadom, hogy számodra ezek fontos adatok, és nem szeretnéd hogy külső félhez kerüljenek, úgy fogadd el te is, hogy ezek számomra nem fontos dolgok. (Bár itt nem vagyok biztos abban, hogy egyre gondolunk)

ubyegon2
:R

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6046) cami][us


cami][us
senior tag

Jòl elirogattok egymás mellett. Inkább telepìtenétek Gentoo Linuxot.

(#6047) Apollyon válasza cigam (#6045) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az hogy anonim vagy sem, teljesen irreleváns. Akarok küldeni adatokat? Nem. Ebbe minden beletartozik, a-tól z-ig, akár anonim, akár nem. Főleg, hogy én nem tudhatom hogy valóban anonim-e vagy sem. Ha pedig nem járulok hozzá semmilyen formában az adattovábbításnak, akkor ez ellen semmilyen kifogással nem lehet élni.

Ha a háttérben mégis küldözget akár csak anonim adatokat, az már visszaélés.

Az EULA egy dolog, az etika meg egy másik. Figyelembe kell azt is venni, hogy az ms monopolhelyzetben van. Kvázi az átlagember rá van kényszerítve hogy windowst használjon. Pl. a munkahelyemen windowst kell használni bizonyos feladatokra, nincs választásom. Ebben az esetben még az sincs, hogy elfogadtam az eulát, mivel még csak nem is én telepítettem.
Magánügyeket nem intézünk munkahelyi gépen, ez rendben van. De attól még hogy nem teszek ilyet, az hogy hogy használom a gépet, miket és mikor kattintok és hová kinek mikor miért írok emailt attól még az az én dolgom, és ehhez az ms-nek semmi köze nincs főleg hogy ezek már akár céges ügyek is lehetnek.

Szóval pl. a fenti esetben nem feltétlenül én döntök arról hogy wint kell használnom vagy sem, és mégis data leak áldozata lehetek.

A másik, hogy a korábbi win verziók (win7 és 8) is megkapták a "telemetria funkciót" egy frissítésben, így akár a keyloggert is. Ezt pedig nem fogadtad el pl. win7 telepítéskor...

Egyébként mondok egy szélsőséges példát. Ha a win eulában az van, hogy a windows bárki adataival visszaélhet, és ezt elfogadja a user, akkor a win akkor sem élhet vissza, mert ez bűncselekmény, hiába egyezett bele. Ugyanígy nem küldhet személyes adatokat. Főleg, ha kikapcsolja a user a hozzáférést, és a win meg sunyi módon mégis visszakapcsolja.

"úgy fogadd el te is, hogy ezek számomra nem fontos dolgok. (Bár itt nem vagyok biztos abban, hogy egyre gondolunk)"

Nem egyre gondoltunk. Én ezt arra mondtam, hogy te nem döntheted el helyettem, hogy az én adataim számomra mennyire fontosak. Mint ahogy én sem dönthetem el, hogy a privát dolgaid neked mennyire. A véleményed persze meglehet ezekről, de dönteni nem áll jogodban az én dolgaim felett.

Viszont ms most pontosan ezt csinálja, ez pedig törvényt és etikát sért. A törvényt már belinkelte bambano egyszer valami másik topikban.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6048) cigam válasza Apollyon (#6047) üzenetére


cigam
félisten

ez pedig törvényt ... sért.

Ez több okból is hihetetlen. Egyrészt igen jól fizetett jogi osztálya van, majd pont erre nem figyeltek oda? Másrészt miért nem perelte még be senki ezért?! (Pláne amerikában, ahol a legfurcsább dolgokért is beperelhetsz gyártókat)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6049) BoB


BoB
veterán

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6050) bambano válasza cigam (#6020) üzenetére


bambano
titán

az tök rendben van, hogy fikázzuk az ubuntut, először azért, amit a debiannal csinált, másodszor azért, amit a többi linuxszal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.