Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rimuru


Rimuru
veterán

Ezt a topicot azért indítom hogy minden (volt/leendő) Linux felhasználó, kötetlen beszélgetést folytathasson a szakmai témákon kívül.

Vigyázat, csalok!

(#2) F34R


F34R
nagyúr

Trooollolollooo lololo lol trololol , hiii hhhee hooooo :DDD

(#3) mzx


mzx
senior tag

Üdv minden csigátlan, és csigás felhasználónak. :R
Örülök a topicnak. Na de most álomra húnyom a csápjaimat. Jó éjt mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) F34R


F34R
nagyúr

mizujs linugzerek el vagytok veszve :N

(#5) BoB válasza F34R (#2) üzenetére


BoB
veterán

Látom itt folytatod az ámokfutásod :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Akkor íme a titkos recept:

Londoni szelet (ismert még mint Krokambus szelet vagy Mágnás diós pite)

A tészta hozzávalói:
4 db tojás (a tésztába csak a sárgája)
15 dkg Ráma margarin
10 dkg cukor
30 dkg liszt
fél citrom héja

Dolgozzuk össze a tészta hozzávalóit és ezt a zsíros, kicsit puha tésztát simítsuk bele a tepsibe. Kenjük meg baracklekvárral (esetleg más pikáns, savanykás dzsemfélével).

A hab hozzávalói:
a 4 tojás tojás fehérje
20 dkg porcukor
1 csomag vaníliás cukor
15 dkg dió

Verjük kemény habbá a tojásfehérjéket, majd a porcukrot fokozatosan hozzáöntve verjük tovább, amíg fényes, kemény habot kapunk. Óvatosan forgassuk bele a diót (esetleg mandula vagy mogyoró). Simítsuk a tésztára ezt a diós habot és 180 fokos sütőben süssük, amíg a tészta is átsül és a hab is ropogós kérget kap, ez körülbelül 25-30 perc.

Jó étvágyat hozzá! :))

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#7) BoB válasza Fritz Teufel (#6) üzenetére


BoB
veterán

Na már csak meg kellene csinálni. :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez klassz, ment a kedvencek közé.
Eléggé megszaporodtak a linux topikokban a hsz-ek a hétvégén, mondjuk az ITCafé-s cikk is valszeg generált pár új usert a linux táborba.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) F34R válasza BoB (#7) üzenetére


F34R
nagyúr

Dehogyis megcsinalni, megenni. :D

Decepticon

ugy latom te nagy sutos lehetsz, nem tudsz esetleg olyat amibe nem cukorral hanem edesitoszerrel es graham lisztel keszult sutik vannak ?

[ Szerkesztve ]

(#10) Fritz Teufel válasza F34R (#9) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szia!

Valójában anyám a szakember, nekem a zsíros kenyér is komoly kihívást jelent. Utána nézek neked, hogy mit lehet találni ebben a témakörben.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#11) joecontra


joecontra
addikt

Köszönjük a topikot! :)
Gondoltam beköszönök. :B

A recept jónak tűnik. :))

Üdv,
J

(#12) F34R


F34R
nagyúr

Le kellene valtanom az xfs-t valami mas tipusu particio-ra, nezegettem a brtfs-t es a zfs-t is de itthoni hasznalatra semmi ertelmet nem latom. Anno xfs-re azert csereltem az ext4-t mert tul sok volt a torrent es a fajlmozgas es meg az ext* is toredezett.

(#13) BoB


BoB
veterán

Aki ért angolul:

Linux toys:
Ubuntu - Electronic robot. As soon as you unpackage and plug in the batteries, it comes to life, steals your cookies and runs away. Comes in many flavours and colours.
Ubuntu Server - Electronic robot, all plastic hull stripped, toy gun replaced with actual working model.
Mint - Electronic robot with AI chip removed. Also comes with better paintjob.
Fedora - Toy railroad. Rails may not fit to future models. 100% nature safe.
Opensuse - Old-school die cast crane. Heavy, but indestructable. You can order personalized model at the website.
Debian - electronics set, 100% ecological. Can be constructed into a robot.
Debian oldstable - electronics set with emissive tubes. And they still fucking work! You don't even need to blow the dust!
Debian Sid - electronics set with uninsulated wires and weird-working components covered in blood. To be used in vacuum chamber under constant temeperature. During full moon night only. And don't forget virgin sacrifice.
Arch linux - a huge lego set bundled with a tome of instructions with little to no pictures. Compatible with third-party parts.
Gentoo - same, but instead of parts you get molds and granuled plastic.
LFS - Instead of molds you get plaster and pictures of how parts should look.
BLFS - Forget the molds.

:))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#14) F34R válasza BoB (#13) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD

Aki akar linuxon jatszani azoknak a 30 legnepszerubb fps itt listazva.

(#15) Rimuru válasza F34R (#14) üzenetére


Rimuru
veterán

Több olyan játék van ezen a listán amit nem ismerek, látszik hogy nem szoktam játszani. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#16) F34R válasza Rimuru (#15) üzenetére


F34R
nagyúr

Ne agodj en is csak azokat ismerem amik Windowzerre vannak ;]

(#17) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Remek poszt, köszönöm! Íme egy kis kedvcsináló:

Holnap ki is próbálom élesben...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#18) Rimuru válasza Fritz Teufel (#17) üzenetére


Rimuru
veterán

Engem már nem hoz lázba ilyen jellegű játék. Sőt igazán semmilyen se.

Vigyázat, csalok!

(#19) Apollyon válasza Rimuru (#18) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én a Mass Effect sorozat miatt tartok csak windózt a gépen :D Ezenkívül mással ma már nem játszom.
Most nyomom a harmadikat, még nem értem a végére, de ha meglesz, akkor szerintem már nem marad más. Ez a sci-fi téma nagyon üt, és a való világba is áthozható teóriák is vannak benne. Másrészt a zene, akkora komoly, komponált zenék szólalnak meg, hogy lerakom a hajamat.

Meg pl. az egyik fő vonal a játékban a mesterséges intelligencia. Ha majd valóban megalkotja az ember, akkor vajon linux alatt fog futni? :DD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) F34R válasza Apollyon (#19) üzenetére


F34R
nagyúr

csak az alatt fog menni :DDD

(#21) Rimuru válasza Apollyon (#19) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyik ismerősömnek is nagy kedvence a Mass Effect, én soha nem játszottam vele. :B Maradok a CS 1.6 és Warcraft 3-nál. :D

Vigyázat, csalok!

(#22) mzx válasza Rimuru (#21) üzenetére


mzx
senior tag

Hahó ismét. :) Megyek a linuxkezdőtopicba okosodni. ;) jókat nektek! :)

(#23) lionhearted


lionhearted
őstag

Vajon OFF Topicban lehet OFFolni? :F

Tegnap még működött...

(#24) F34R


F34R
nagyúr

Nah senki se bator ma linuxot hasznalni ? :O

(#25) BoB válasza F34R (#24) üzenetére


BoB
veterán

Senki sem, én ma megint megkaptam hogy az egyetlen ember vagyok aki linuxot használ a földön :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#26) Jim-Y


Jim-Y
veterán

az ubuntu 14.04-nek lesz valami nagy előnye a 12.04-el szemben ami miatt érdemes lenne váltani?

(#27) BoB válasza Jim-Y (#26) üzenetére


BoB
veterán

Gondolom újabb kernel, programok valamint továbbfejlesztett unity, ilyesmik. Én biztos váltanék ha Ubuntu-t használnék, na dehát én amúgyis rolling disztrót nyúzok.

Itt mesélnek pár újdonságról még ezeken kívül

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#28) Rimuru válasza F34R (#24) üzenetére


Rimuru
veterán

Én se használom, csak trollkodok itten. ;]

Vigyázat, csalok!

(#29) Apollyon válasza BoB (#25) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valamiért az emberekben az van meg, hogy a linux egy fekete képernyő villogó kurzorral, avagy konzollal, amibe mindenféle varázsigéket és megtanulhatatlan rejtélyes kódokat kell beírni hogy használni lehessen, amiket csak csuklyás, világ elől rejtőzködő hackerek tudnak, akiket viszont még sosem láttak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) lionhearted válasza Apollyon (#29) üzenetére


lionhearted
őstag

És nem így van? O.o

Tegnap még működött...

(#31) Apollyon válasza lionhearted (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Most hogy mondod... tényleg kapucni van a fejemen, és napok óta nem léptem ki a lakásból...

;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) F34R válasza BoB (#25) üzenetére


F34R
nagyúr

Azt kellene peklapattal jol pofanveregetni.....

(#26) Jim-Y

Voltal te Debianos is miert kell egy csilla villa buguntut hasznalni ?

(#28) colomb2

tudom jol lefizet az NSA hogy itt trollkod ki magad, es ha ez nem eleg meg be is kekulsz az erolkodesben :DDD

(#33) Fritz Teufel válasza Jim-Y (#26) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Én tegnap váltottam 13.10-ről 14.04-re és azt mondom, megérte. Ha másért nem is, az érezhető gyorsulásért mindenképpen. A fagyások is mintha ritkábbak lennének, eddig egyszer fordult elő. Azt kell mondanom, hogy a 13.10-hez viszonyítva jóval stabilabb. Persze, vannak még javításra váró feladatok, például a Szoftverközpont hibái (nem tud third-party alkalmazásokat telepíteni, legalább is nálam nem futottak le a telepítések csak kézzel vagy Synaptic-ból). A fentebb linkelt fícsörök is kényelmesebbé teszik a használatot.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#34) Rimuru válasza Apollyon (#29) üzenetére


Rimuru
veterán

Úgy rémlik így kellett telepítenem az Arch Linuxot, hogy is van ez? :DDD

F34R: Hova kéküljek még tovább? :P

Vigyázat, csalok!

(#35) Jim-Y válasza F34R (#32) üzenetére


Jim-Y
veterán

Long story. Ami ugy kezdodott, hogy ssd-re akartam linuxot telepiteni. Meg amikor eloszor probaltam linuxra valtani akkor Minttel kezdtem de instabil volt a 13,14,15 is, kernel panic, csikozo kepernyo, fagyo ablakok, minden volt :) Utana kiprobaltam az ubuntut es a debiant is. A debian volt meg a legstabilabb az ssdmen az csak 3 naponta csinalt hulyesegeket (kernel panic). Na ezutan tortent az, hogy nem ssd-re, hanem hdd-re telepitettem, es oda a unitys ubuntu ment fel, amivel mar nem voltak (jah persze..:D) gondok. Amugy nem kell felteni, napi 8-9 oraban RedHatezek, szuleimnel Debian van, csak itthon van Ubuntu.

(#36) F34R válasza Rimuru (#34) üzenetére


F34R
nagyúr

igaz olyan kek vagy mint mar az arch logo :P en meg belilulok mint a gentoo ;]

(#35) Jim-Y

ohhhh nem az ahci miatt kernel panic-ozik ? nekem sima ide-n van az ssd is nem ereztem meg hatranyat sosem.

Ido van ez egy offtopic :D

[ Szerkesztve ]

(#37) Rimuru válasza F34R (#36) üzenetére


Rimuru
veterán

Pár árnyalattal eltér, de legalább nekem jól áll, te hülyén néznél ki úgy. :P Na meg azóta se hallottam hogy felraktad volna értelmesen, de akkor kaptál is volna egy baltát. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#38) F34R válasza Rimuru (#37) üzenetére


F34R
nagyúr

fel van rakva ott pihen az 1 terras vinyon, egyedul a flash nincs meg , meg valamiert mdev-el nem megy se az eger se a billzet. miert a lila nem unisex szin ? ;] :P

(#39) lionhearted válasza Fritz Teufel (#33) üzenetére


lionhearted
őstag

Baba lett, ez így igaz. :D

Tegnap még működött...

(#40) Rimuru válasza lionhearted (#39) üzenetére


Rimuru
veterán

Live CD-n nem vettem észre változást. ;]

F34R: Nem, de ha neked tetszik hajrá. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#41) lionhearted válasza Rimuru (#40) üzenetére


lionhearted
őstag

Persze, hiszen a Unity 7 az Unity 7, de nem is tudom milyen változást vártál, hogy átkerüljön a dock a jobb oldalra? :D

Tegnap még működött...

(#42) Rimuru válasza lionhearted (#41) üzenetére


Rimuru
veterán

Igazából nem vártam semmit, viszont nekem még mindig használhatatlan lenne maga a felület a sok idegesítő szarral (ezt minden DE-re elmondhatom). :D

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#43) F34R válasza lionhearted (#41) üzenetére


F34R
nagyúr

Az mi ? :DDD

(#44) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A 4-es metró vezetőfülkéje :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#45) Apollyon válasza Fritz Teufel (#44) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Reméltem is hogy az egyik sofőr egy wookie lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) lionhearted válasza Apollyon (#45) üzenetére


lionhearted
őstag

Vagy legalább is, ha beleszól a mikrofonba, hasonlóan érthető a beszéde...

Tegnap még működött...

(#47) Rimuru válasza lionhearted (#46) üzenetére


Rimuru
veterán

Még jó hogy engem az ilyen nem érint. :D

Vigyázat, csalok!

(#48) Syl


Syl
nagyúr

Ah, egy újabb topic, amit szét lehet offolni :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49) mzx válasza Jim-Y (#26) üzenetére


mzx
senior tag

Babonásoknak igen, mert kimarad a 13-as. :DD

(#29) Iscariah

devil-desktop ~ $ [] GGGRRRRRRub untu
sudo apt-get csiriba -13 -666 :D

Az ördögűző csigusz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50) mzx válasza lionhearted (#39) üzenetére


mzx
senior tag

Kislány, vagy kisfiú? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.