Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) Timre válasza KamuMazsola (#44546) üzenetére


Timre
csendes tag

Rendeltem az itt ajánlott ebay eladótól kártyát.
Még nem jött meg.Kíváncsi leszek rá.
Vételár 16 dollár volt.
Az alin is árulnak 16-18 dollár körül 32Gb kártyákat.
Nem mernék rá fogadni hogy azok is hibátlanok.
De az ebay-en is írtam az eladónak hogy tesztelt-e a kártya.
A válasz az volt ha nem jó küldjem vissza és refund lesz.
Erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

JIAYU G4S/L

(#44552) kerekfej válasza aytukabozs (#44540) üzenetére


kerekfej
addikt

Ezek nem használhatók rendes 8GB-osként!

(#44553) Banex válasza Moleman (#44547) üzenetére


Banex
csendes tag

Ááá de jó neked!! De mi lehet, az enyémmel, hogy azt meg 13 óta szopatják? :(

(#44554) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Itt a folytatás:
Írt az eladó, hogy adjam meg a paypal számlám oda utalja a különbözetet, mármint a 64 és a 8 GB különbözetét. Írtam vissza, hogy a kártyákat semmire sem tudom használni teljes visszatérítést kérek. Amúgy sem pp-lel fizettem. Nem oda kell visszautalnia, ahonnan én fizettem?

kerekfej: Nem is akarok fizetni ezekért, számomra használhatatlanok.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#44555) kerekfej válasza KamuMazsola (#44554) üzenetére


kerekfej
addikt

Használhatatlan kártyákért miért fizetnél :F

(#44556) Moleman válasza Banex (#44553) üzenetére


Moleman
addikt

Az enyém elsején indult, ez már a sokadik próbálkozása volt, hogy elhagyja Kínát. De végül csak sikerült. :C

(#44557) espi38 válasza Laza... (#44545) üzenetére


espi38
őstag

Hello!
Ezt a mondatot napok óta írja a nyomkövető oldal:
2014-09-20 00:12, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
Ez már öt nap és az én fordításom szerint úgy értelmezem hogy fizikailag nincs a postán hanem csak valamikor lesz.
Kérdeztem az eladót mi újság de még válaszra sem méltatott.

(#44558) Laza... válasza espi38 (#44557) üzenetére


Laza...
addikt

Jól értelmezed, de kínaiaknál az 5 nap legyintésre sem méltó

Never give up!

(#44559) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Antelife-os Xiaomi Power bank gond nélkül megérkezett Holland postával.................... A rendeléstől számítva 16 nap telt el, elég jónak mondható. :D :C

Oneplus 8T 8/256

(#44560) #73959936 válasza espi38 (#44557) üzenetére


#73959936
törölt tag

(#44561) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Ante-éknál free DHL-es szállítás van a Spanyol raktárból. Vagyis csak lenne, ha benne lennénk az akcióban, de ebből is kimaradunk. :(

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8T 8/256

(#44562) kcsa válasza ruszi_tomi (#44561) üzenetére


kcsa
veterán

Az nem spanyolból jön, hanem kínából. Sajnos. Ráadásul ahogy nézem az árakhoz csak hozzácsapták a DHL költséget:

Minix 1
Minix 2

Csak azért néztem ezt, mert ilyet akarok venni. A többit nem néztem :)

(#44563) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Ez milyen tracking? YC255473601YW

Az életbe nem láttam még ilyet :F

(#44564) Laza... válasza tboy93 (#44563) üzenetére


Laza...
addikt

Yanwen China tracking

Please note that items sent over 4 months ago cannot be tracked online. If you are tracking a parcel sent over 4 months ago, please contact our customer service ;]

Never give up!

(#44565) ruszi_tomi válasza kcsa (#44562) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Igen Kínából jön, de azt írják visszatérítik a költségeket, amelyek pluszba rájönnek. Csak 4 ország szerepel az akcióban,Olasz,Német, Angol, meg talán Spanyol. A többi EU-s országot későbbre ígérik, ha jól értem.

Oneplus 8T 8/256

(#44566) tboy93 válasza Laza... (#44564) üzenetére


tboy93
nagyúr

:Y zsír, köszi :(((

(#44567) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

2014-09-25 09:30, Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure
:( Akkor már küldhetem is a dokumentumokat a posta vám ügynökségnek? :O :(((

Oneplus 8T 8/256

(#44568) RVR400 válasza ruszi_tomi (#44567) üzenetére


RVR400
veterán

:K

(#44569) Dinter


Dinter
addikt

Chigonnál nincs ingyen posta? Az a shipping monday és thurday, amikor tuti áfamentességet ígérnek, a 30$-os fedex?

(#44570) Anonymus23


Anonymus23
veterán

üdv!
SG postos TN-es csomagok megjönnek mostanság időben?
van egy alis eladó, aki 10 napja adott TN-t, ami 23-ig semmit sem mutatott, de 23-a óta is csak ezt:
'Electronic notification of shipment'

Kezdem unni, hogy madárnak nézik az embert :W

Ez az első, hogy ilyen üzenetet látok, de az én olvasatomban ez csupán annyi, hogy jelezte, hoyg lesz egy csomag, és azóta is sehol semmi....
Vagy csak elküldte TN nélkül, de kamunak kikért egy SG-s TN-t :)

;) - The Power of the Light Side

(#44571) KamuMazsola válasza KamuMazsola (#44554) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Elindítottam a disputot az ali-n, hogyan lehet a vitát követeléssé alakítani? Úgy látom az eladó madárnak akar nézni. Kéri, hogy zárjam a disputot és paypal-en utal. Mondanom sem kell, hogy ezt az ajánlatát nem fogadtam el, még ha utal is a végén visszavonja... Hallottam már ilyet.

Üdv.: KamuMazsola

(#44572) beg válasza KamuMazsola (#44571) üzenetére


beg
veterán

Be ne zárd, míg az ali vissza nem utalja a lóvét. Kis idő múlva tudod majd a dispute-ot eszkalálni, addig várj.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#44573) KamuMazsola válasza beg (#44572) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Bezárni eszem ágában sincs, türelmes vagyok!
Köszi!

Üdv.: KamuMazsola

(#44574) Fricibácsi


Fricibácsi
tag

Sziasztok!
Én SMS-ben kaptam,hogy a csomagom vámköteles, el is küldtem nekik az összefoglalóban leírt igazolásokat / Paypal bizonylat, rendelési bizonylat, csomagfeladási bizonylat TN számmal/ , vissza is igazolták, hogy köszönik szépen, ha valami még hiányzik, értesítenek. Viszont ma megkaptam levél formátumban is, benne egy kitöltendő vámkezelési nyilatkozattal amit 5 munkanapon vissza kéne küldeni. Akkor most ezt is visszaküldjem vagy elég az a három előbb felsorolt igazolás? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de nekem ez az első :o

(#44575) XmoD


XmoD
aktív tag

Vagy bedoglott a rontgen vagy nekem van marha nagy makom. Ebayes vasarlas 3db Galaxy Xcover es mar a kezemben van (trefa nelkul) :B

Fricibácsi: Magyar Kiralyi Posta ?

[ Szerkesztve ]

(#44577) Pubszon


Pubszon
veterán

Több mint 2 napja meg kaptam a tracking számot a singpostra, de még semmi.
Mennyit kell várni általában?
Ez az első ilyen rendelésem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44578) XmoD válasza Pubszon (#44577) üzenetére


XmoD
aktív tag

1naptol a vegtelensegig... Ha a felado hamar feladja akkor 3-4 munkanap.

(#44579) Pubszon válasza XmoD (#44578) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor még lehet fel sem adta?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44580) Fricibácsi válasza XmoD (#44575) üzenetére


Fricibácsi
tag

Talált,sűlyed! :)

(#44581) nimfas válasza RBJ (#44520) üzenetére


nimfas
addikt

Nem is fogod egészen addig míg a saját bankszámládon fel nem tűnik, mint külföldi vásárlás. Az jó kérdés, hogy a vásárláskori árfolyamon váltják-e vagy épp az aznapin, mikor a számládon feltűnik. Nekem van hogy 2-3 nap is eltelik a kettő közt.

(#44582) aytukabozs


aytukabozs
addikt

A magyar posta mióta kér sms-ben infót? :Y

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#44583) beg válasza aytukabozs (#44582) üzenetére


beg
veterán

Megint újítottak? Küggyé íméltot, az ingyé van :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#44584) Fricibácsi válasza aytukabozs (#44582) üzenetére


Fricibácsi
tag

Nem infót kért, csak SMS-ben közölte, hogy xy. ragszámú csomagom vámköteles, további infó a honlapukon. Azóta e-mailezgetünk, de nyomkövetési oldalukon még mindig " adatbekérés az ügyféltől" státuszban van.

(#44585) maj-viktor válasza KamuMazsola (#44538) üzenetére


maj-viktor
őstag

Megmondtam / megmondtuk vagy megmondtuk!? De szép is a "káröröm"! :DDD

Na amúgy viccen kívül.. képekkel bizonyítva tuti visszakapod a pénzedet és valszeg a "hibás" terméket is megkaphatod, csak ennek lesz egy 2-4hetes folyamata, az tutkó!

Más! Azért elég durva, hogy 95+%-os pozitív visszajelzés van a termékre!
Ez a durva, hogy tényleg ilyen sok bepalizható ember van még most is! Amikor itt 1000x elmondjuk a memóriakártya buktatókat... és nemzetközileg csak ennél az eladónál mondhatni 100-ból 95 ember "elégedett" és csak 5 panaszkodott ~1000 orderből!

Aztán majd ha a "pótolhatatlan fotókat" ráfényképezel a kamu 64GB-os kártyára csodálkozol hogy nem lesz meg! Nem fogom megérteni ezeket az embereket! sajnos ez ilyen "hamisítják" a kapacítást... okosan kell rendelni / kipróbálni / tesztelni mielőtt éles üzembe került! (h2testw-vel)

De én annál a 64GB-osnál már ott gyanút fogtam (az árán felül, hogy túl olcsó), hogy SDHC-val van jelölve a 64GB-t, amikor köztudott, hogy a 32GB-ig SDHC, 64GB-tól már SDXC-fel jelölik!

No comment! Aki még bedől ezeknek! (de ahogy láthatjuk 95% még átverhető)

Te viszont 1csillagot adj majd az eladónak mindenképp még miután megkaptad a refundot is! Mert így tovább szedi áldozatait... nem mintha az 1000 termék értékelés közt a te 1db negatívot nagy állóvizet felkavarna!

(de legalább megosztotta a tapasztalatát... még ha "át is verték")

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#44586) Biqci


Biqci
aktív tag

Tegnap olvastam az egyik kolléga esetét a Coolicool-lal. Úgy látszik velem is eljátszák a " zárd le a disputot és utána refundolunk " játékot. Ma leptek meg ezzel a nagyszerű lehetőséggel, miután elküldtem nekik a német vámosok elutasító határozatát. Mi a véleményetek erről?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#44587) Laza... válasza Biqci (#44586) üzenetére


Laza...
addikt

Ne menj bele ilyen alkuba

Never give up!

(#44588) Biqci válasza Laza... (#44587) üzenetére


Biqci
aktív tag

Én is erre gondoltam, nekem biztos nem lenne olyan szerencsém mint a kolegának. Meg nem is igazán akarok védelem nélkül maradni. :N

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#44589) Laza... válasza Biqci (#44588) üzenetére


Laza...
addikt

Szerintem valami nem kerek náluk, és sumákolnak. Valami oka tuti biztos van ennek a "megoldásnak"

Never give up!

(#44590) XmoD válasza Laza... (#44589) üzenetére


XmoD
aktív tag

nem a paypal an*szolja oket mar ? :U

(#44591) Biqci válasza Laza... (#44589) üzenetére


Biqci
aktív tag

Biztos van valami, de, hogy mi szerintem sosem fogjuk megtudni. Mindenesetre megírom nekik, hogy nem zárom le, kíváncsi leszek a reakcióra. Mindenesetre nincs meg náluk a tökéletes összhang, egyszer németül, egyszer angolul írnak, meg már a harmadik csaj(nevű valaki) írja a mailokat.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#44592) Laza... válasza XmoD (#44590) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem is ez volt az első, de akkor miért PP-on utalnának vissza? :F Bár lehet jobb így nekik, mint a "peres" megoldás a PP felé - lehet kitiltás szélén állnak a sok reklamáció miatt? :F Persze ez mind csak feltételezés meg eszmefuttatás

Never give up!

(#44593) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Akkor mi van, ha a magyar posta oldala szerint mindhárom csomagom megérkezett (külön eladótól), és postán átvehető státuszban van már, de csak az egyikről hozott értesítőt. Már 2-3 napja átvehető, csak gondoltam megvárom mindhárom értesítőt és egyszerre veszem át őket. Egyik sem sürgős.

Bemegyek, és jelzem a 2 másik TN számmal, hogy csókolom az is itt lesz valahol, tessék már előásni nekem?

Köszi

(#44594) trebrona válasza .: JuSzT :. (#44593) üzenetére


trebrona
nagyúr

Úgy valahogy. :)
Nekem volt, hogy átvettem postán, másnap kaptam értesítőt.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#44595) Dluinet


Dluinet
nagyúr

SG post nekem most ideért a feladástól 12 napra,
a feladásra +4 napot kellet várni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44596) Pubszon válasza Dluinet (#44595) üzenetére


Pubszon
veterán

Én két és fél napja kaptam track számot, minideal-ről várok csomagot, az ottani státusz már a shipped, de az SG post még csak azt írja, hogy várjak legalább 24 órát.
Remélem holnap feladják.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44597) Dluinet válasza Pubszon (#44596) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem volt olyan, hogy 10 nap után adta fel postára, persze az ebay-en már a vásárlás másnapján postázottnak jelölte

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44598) Pubszon válasza Dluinet (#44597) üzenetére


Pubszon
veterán

eBay-en már sokszor jártam így én is.
Viszont az lehetséges, hogy tracking számot kapok és még sincs feladva még? Ez hogy van?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44599) Zeki válasza Pubszon (#44596) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kínai bolttól futárcégek viszik a csomagokat Szingapúrba. Tehát már eleve átmegy ott a határon, lehet hogy ellenőrzik is. És Szingapúrban veszi csak át az ottani posta vagy nemzetközi posta. Ezt tudod követni.
Bár szokta valaki néha linkelni, hogy van olyan oldal, ahol a Kínán belüli mozgás is követhető.

Pubszon

Szerződve vannak mint ügyfelek, előre kikérik a követésit.

[ Szerkesztve ]

(#44600) Dluinet válasza Pubszon (#44598) üzenetére


Dluinet
nagyúr

persze, csak kér a postától egy TN-t aztán egy hét múlva adja csak fel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.