Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) Dluinet válasza .: JuSzT :. (#45300) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az a paypal
elnézést, amit írtam, az ebay-re vonatkozik, bocsi benéztem :B

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45302) .: JuSzT :. válasza Dluinet (#45301) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

De igazából Ali-ra is kivetíthetjük ezt, nem?
Szóval 45ből 15 nap alatt megkapom, és a következő 30 nap alatt élhetek minőségi kifogással még akkor is, ha látja TN alapján hogy mikor vettem át?

(#45303) Dominó85


Dominó85
veterán

Ismét próbát teszek a Xiaomi 10400mAh powerbank rendeléssel. 3 nap processing time-os, 4 gyémántos, csak jó reviews eladótól 13,5USD-ért darabját. (2db rendelve) Ha minden igaz akkor NL postával adja majd fel. Qrvára kíváncsi leszek, de a biztonság kedvéért előre megírtam a dispute szövegeket txt-be. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#45304) .: JuSzT :. válasza Dominó85 (#45303) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Írj neki már most az előzményekről, hátha már ő is okosabban áll a dologhoz, magadnak is megspórolod az utólagos dispute-t :)

(#45305) Dominó85 válasza .: JuSzT :. (#45304) üzenetére


Dominó85
veterán

Megirtam, hogy ha nem eredetiket küld, fel se adja és utalja vissza a pénzemet. Ezzel mind a kettőnknek időt spórolva meg. Sokan mondják, hogy legyünk kedvesek a kínai eladókhoz az Alin. Hát lóf***t a kínai hátsójába, mert ők simán kiszúrnak veled. Én előre lefektetem most már a szabályokat (ergo nyoma marad) és ha még így is kibax velem a kis rizsbor imádó, akkor 100%, hogy full refundot kapok vissza. Ennyi. Sajnos kiérdemelték nálam a bizalmatlanságot. Ennyi. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#45306) El_Diablo válasza .: JuSzT :. (#45302) üzenetére


El_Diablo
tag

Ali-n alapból 60 napot adnak az eladók. (Kevés esetben 40 vagy 50 napot) Ezt az időtartamot hosszabbíthatja meg az eladó önszántából vagy kérésre. Onnantól, hogy megkapod amíg a számláló le nem jár (Akár 45-50 nap is lehet ez) nem kell értékelned. Tehát használod és az utolsó nap mielőtt lejárna a visszaszámláló értékelsz. De ez egyébként is evidens nem is értettem ezt a vastagbetűs figyelmeztetést... :K

[ Szerkesztve ]

(#45307) El_Diablo válasza Dominó85 (#45303) üzenetére


El_Diablo
tag

Link esetleg? Akár PM-ben is.

(#45308) .: JuSzT :. válasza El_Diablo (#45306) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Oké, csak én arra gondoltam eddig, hogy az eladó, vagy kompletten az Ali arra vállal felelősséget, hogy a terméket a képen látható állapotban színben stb-ben kapod meg, és ha ez így megtörtént, akkor mindenki boldog.

Így viszont azt érdekel, hogy nem érdekli őket hogy az átvétel és a határidő lejárta közti hetek alatt én hogyan használtam a terméket? Csinálhatok vele akármit, ha elromlik, visszakapom a pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#45309) El_Diablo válasza .: JuSzT :. (#45308) üzenetére


El_Diablo
tag

Ez a "csinálhatok vele akármit" kicsit erős és te sem gondolod komolyan szerintem. A fogy.véd.tv. is azt mondja, hogy rendeltetésszerű használatból eredő meghibásodás. Legyünk kulturált európaiak és ne ping-pong-ozunk a tablet-tal és utána sírjunk, hogy repedt a kijelző stb...
A felelősség nem csak az épségben, időben megérkezésre vonatkozik. Lehet kifogástalan állapotú a termék és 10 nap alatt a kezedben van ha nem működik, vagy 5 nap után romlik el...

(#45310) .: JuSzT :. válasza El_Diablo (#45309) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ezzel én tisztában vagyok, csak gondoltam valaki nálam jobba ismeri az írott szabályokat, mert gondolom erre is van szabály az Alin.

Nem használati utasítást kértem, hanem tájékoztatást, hogy mi az általánosságban elfogadott ügymenet.

(#45311) El_Diablo válasza .: JuSzT :. (#45310) üzenetére


El_Diablo
tag

Nem használati utasítás hanem példa volt.

EZ viszont használati utasítás. Lehet olvasgatni. :C

(#45312) qpmex


qpmex
tag

minideal.net biztonságos? telefont szeretnék venni, melyik oldalról érdemes?

(#45313) Laza... válasza qpmex (#45312) üzenetére


Laza...
addikt

A mini OK (mikor épp nem "fejlesztik" :D )

Never give up!

(#45314) RBJ


RBJ
addikt

TIszteletem. Lett egy kis gond a buycoins al.
Mejöttek a led izzók de olyan harmat gyenge fénye van, hogy semmi. Az oldalon feltüntettet adatok nem fedik a valóságot az izzó teljesítményével kapcsolatban.
Először javítást ajánlottak fel, másodjára 6 dollárt, harmadjára 10.68 dollárt, negyedjére vagy küldjem vissza nekik nyomkövetéssel és visszaadják a teljest blabla bla vagy fogadjam el a 10.68 cupont és 5% kedvezményt még. Ez nekem még nem fekszik mivel nem valós dolgot kaptam ezért full refundot szeretnék.
Pay pal vonjam be, van esélyem?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#45315) RVR400 válasza Dominó85 (#45303) üzenetére


RVR400
veterán

Ilyenkor mondjuk nem értelek. Utána meg az ő kurvaanyja, amiért nem eredetit küld féláron...

(#45316) Dominó85 válasza RVR400 (#45315) üzenetére


Dominó85
veterán

Mit nem lehet azon érteni, hogy értelmes ember módjára megírtam neki, hogy csak eredetit küldjön, mert ha fake akkor el se küldje. Hanem adja vissza a pénzem. Ha ezt nem képes felfogni és még így is átbax, akkor biz Isten a jó édesét neki! Nincsen ebben semmi nem érthető. :R

* Péter - 06302461862 *

(#45317) Laza... válasza Dominó85 (#45303) üzenetére


Laza...
addikt

Annyi pénzért az majdnem tuti hogy fake. Utána megint jön az anyázás áradat... :C

Never give up!

(#45318) Dominó85 válasza Laza... (#45317) üzenetére


Dominó85
veterán

Nem izgat, ha feladja és eredeti vagy hamis. Lefotózom, dispute és max 1 héten belül visszakapom a pénzem. Nem fogok anyázni. Én mindent szépen megírtam neki. Ennyi. Feleslegesen nem fogom hergelni magam. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#45319) Laza... válasza Dominó85 (#45318) üzenetére


Laza...
addikt

Gyere, majd megsimizzük a buksidat :DDD

Never give up!

(#45320) Dominó85 válasza Laza... (#45319) üzenetére


Dominó85
veterán

:B :))

* Péter - 06302461862 *

(#45322) Laza... válasza qpmex (#45321) üzenetére


Laza...
addikt

Nem hamis, nem átverés - de nem a legjobb vétel. Keress rá itt ebben a fórumban, volt már róla szó (és 1 SIM!)

(de lehet a dual simes topicban...)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#45323) Dominó85 válasza Laza... (#45319) üzenetére


Dominó85
veterán

2014-10-07 07:22:54

I'm sorry, this product is OEM. If you don't need, please cancel the order, apply for reasons: in the shopping cart into the wrong product, thank you

Tádá és kibújt a szög a zsákból. Megy is a Cancel Order. Szóval ez az eladó a magas értékelése ellenére is hamis xarokat osztogat. Grat... :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#45324) Laza... válasza Dominó85 (#45323) üzenetére


Laza...
addikt

Mi ebben a meglepő? Azt ne mond hogy meglepődtél... És most jobb amúgy? Elégtétel, széles mell megvan? ;] :DDD Meg a "naugyemgmondtaménvazze" érzés? :DDD :C

Beírnám én a wrongot neki úgy, hogy füstölne a feje tőle.. :))

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#45325) kcsa válasza Dominó85 (#45323) üzenetére


kcsa
veterán

Az árból eddig is világos volt számomra. De igen, a télapó és a jézuska még létezik, és a jógyerekeknek féláron osztogat kínai akkupakkot :D ;] ;]

(#45326) RBJ


RBJ
addikt

Erre[link] valaki tipp?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#45327) qpmex válasza Laza... (#45322) üzenetére


qpmex
tag

Nekem 1 SIM-es is megfelelne. Amúgy miért mondod azt h nem olyan jó?

(#45328) Laza... válasza qpmex (#45327) üzenetére


Laza...
addikt

"Keress rá itt ebben a fórumban"

Never give up!

(#45329) Dominó85 válasza Laza... (#45324) üzenetére


Dominó85
veterán

Laza..., kcsa
Mondtam, hogy vagy-vagy. Nem lepődtem meg és nem is érdekel a dolog. Visszakapom a pénzem és kész. Amúgy Pandán is volt múltkor (nem deal of the dayben!) 16.99-ért.

* Péter - 06302461862 *

(#45330) Laza... válasza Dominó85 (#45329) üzenetére


Laza...
addikt

ja, utána meg jött a sorry, mire ezt elolvastam, már vissza is utalták a pénzem

Never give up!

(#45331) Gaabe


Gaabe
tag

RE********SE
Destination Country - Tracking Consuming: 2949 ms - Go to official website
Origin Country - Tracking Consuming: 1357 ms - Go to official website
2014-09-30 14:00 Order in transit
2014-09-29 05:00 Order dispatched
======================================

Banggoodos rendelésem jelen pillanatban itt tart, ez elindult Kínából, vagy várnak vele?
Mik a tapasztalatok a sweden posttal, mennyi idő alatt jönnek meg mostanában a csomagok?

(#45332) Gépötty válasza Dominó85 (#45323) üzenetére


Gépötty
senior tag

90%-os értékeléssel nem valami jó a minősítése, tudva azt hogy akiknek visszaadta a pénzt, nem tudták értékelni...
Ezzel az OEM-ezéssel szerintem pont azt erősítgeti, hogy eredeti, azt meg már megszoktuk, hogy a fogalomzavar nem ritka a kínai eladóknál.
Vagy én értelmezem rosszul?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#45333) Laza... válasza Gaabe (#45331) üzenetére


Laza...
addikt

Elindult, úton van

(#45332) Gépötty Szerintem ez egy betanult reflex, ha lebuknak, ez a standard szöveg :(((

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#45334) Kolondrum válasza Gaabe (#45331) üzenetére

Jé nekem percre pontosan ugyan ezt mutatja. :))

(#45335) Gépötty válasza Laza... (#45333) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ja, értem!
Még sosem kérdeztem semmit, amire ezt a választ kaptam volna, de ma is érdemes volt titeket olvasni :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#45336) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sziasztok,

kis kutatásba kezdtem Aliexpress ügyben - főleg a csalókat és azok módszerét szeretném megérteni.

Ebben a hozzászólásban egy igen gyanús Aliexpress ajánlat van. Ez már túl szép. Nem értem. A jelenleg 173 vevőt sem (köztük magyarok is). Az "eladót" még kevésbé.
Gyakorlatilag fele ár (ez még hagyján), ijesztő név, semmi előzmény. De hogy még ingyenes DHL szállítás is van! 2 nap alatt! A bibi ott van, hogy vállal 10 nap előkészületet, és 2 nap szállítást. Jó, legyen a szokásos 1 hét a DHL. De utána? Nagyon hamar kiderül, hogy kamu. A legelső vevő szeptember 13-i (még viszonylag normális áron) de még nem értékelt...
Hogy kaphat meg a pénzből bármit is az eladó? Amíg nem igazolják vissza, addig az ali nem utal neki semmit.

Konspiráció: mi van, ha ez az ali egy sima pénzgyűjtési akciója - megrendeltetik a népekkel a nyilván kamu terméket, persze nem lesz semmi -> dispute -> refund.
Eredmény?
1.) Egyszeri vásárló nagyon megörül az ali megbízható rendszerének -> bizalom feléjük nő
2.) Escrow 60 napig használja a népek pénzét ingyen.

(#45337) Dluinet válasza Dominó85 (#45323) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én is megtanultam hogy a genuine az eredeti, az is szövegkörnyezet függő

például: for genuine Sony azt jelenti hogy eredeti Sony-hoz, tehát a termék nem eredeti

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45338) hevizms válasza Dominó85 (#45318) üzenetére


hevizms
addikt

Ha ezt most elküldte volna és hamis,az oké hogy visszakapod a pénzed,de a visszaposta díját is?
Vagy azt buknád?
Mert gondolom azért vissza kellene küldened nem?
Vagy hogy van ilyen esetben az alin?

(#45339) szili.tamas1 válasza kurtuzov (#45336) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Annyira nem kell konspiralni hozza. 100bol csak 4 legyen aki nem escrowon keresztul fizet. Ingyen penz.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#45340) kurtuzov válasza szili.tamas1 (#45339) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Persze ez is benne van:

1. ) Vannak páran, akik nem figyelnek a 60 napra, simán leokézzák még megérkezés előtt, vagy nem a protection-t igénybe véve fizetnek (bár érdekelne melyik konkrét fizetési szolgáltató esetén nincs védelem)
Ez a vevők rendszer nem kellő ismeretéből, nem odafigyeléséből álló csalás. De ez az alinak szerintem nem jó, tehát üldözik és nem csak úgy hogy blokkolják az adott eladót, az meg nyit mindig egy újat.

2.) Tényleg van egy alacsony ár és az eladó megvárja amíg bejön x db rendelés, ő meg megrendeli nagyban, ezen van haszna. Ez csak normál kisker hasznot tud hozni többnyire.

3.) Az ali csinál ilyen kamu boltokat és ezzel gyakorlatilag finanszírozza magát - ingyen. és még a vevői elégedettséget is növel(het)i a protection felé, plusz tereli az igen nagy boltokhoz a vevőket.

(#45341) Zeki válasza RBJ (#45314) üzenetére


Zeki
nagyúr

Visszaküldöd, pénz vissza. Ennyi. a postaköltség bukó.
Jó ledek az IKEA-ban vannak.

(#45342) jozsi252 válasza Gaabe (#45331) üzenetére


jozsi252
veterán

Erre aztán várhatsz te is..

Nekem ugyanúgy Sweden Post-al jön a csomagom Banggood-ról

RExxxxxxxxxSE
Destination Country - Tracking Consuming: 3900 ms - Go to official website
Origin Country - Tracking Consuming: 13306 ms - Go to official website
2014-09-24 14:00 Order in transit
2014-09-23 05:00 Order dispatched
======================================
Powered by www.17track.net

iPhone 13 Pro Max

(#45343) Kolondrum válasza jozsi252 (#45342) üzenetére

Ne ba azóta semmi? Mid jön pontosan ?

(#45344) jozsi252 válasza Kolondrum (#45343) üzenetére


jozsi252
veterán

Ja semmi, halott az egész. Vérnyomásom meg az egekbe már.

Jön egy BNF Hubsan - másik csomagba meg 3 aksi meg 1 védőkeret. De mind a kettő rendelésem így áll.. Szóval fax kivan. Írtam mailt nekik, erre jönnek a 7-25 napos szállítási idővel... Jóóó bakker 7-25 nap, de még célországba elküldve státusz sincs..

Előző Hubsan rendelést Banggood-ról itt volt 12 nap alatt. Most meg 14 nap, és mintha fel se adták volna még, kb. azt jelenti ez a státusz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#45345) Anonymus23 válasza Kolondrum (#45343) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ne vicceljetek már, nekem most volt 2 dispute, nem érkezett meg majd 45 napra, és ha 1-2 napon belül nem lesz itt megint másik 2-3 csomag, akkor azok is mennek dispute-ra, mivel 1 héten belül elérik a 45 napot.
:(
Kezdem magam rosszul érezni, hogy ennyi aktát kell nyitni mostanság ebayen, míg más csomagok meg 2 hét alatt ideérnek...

;) - The Power of the Light Side

(#45346) Kolondrum

Peace. Majd lesz valahogy.

(#45347) Laza...


Laza...
addikt

Sajna a Bangood tetü lassú, ez köztudott. Én konkrétan csak emiatt kerülöm őket. Mert ugyan rutinos vásárlónak gondolom magam, meg türelmesnek is, de az 1 hónap nekem rohadt sok. És ez a jellemző náluk

Never give up!

(#45348) Gaabe


Gaabe
tag

Nekem egy Cheerson Cx 10 jön

(#45349) Kolondrum válasza Laza... (#45347) üzenetére

Egész gyorsan megjött a legutóbbi cuccom.

(#45350) Dominó85 válasza hevizms (#45338) üzenetére


Dominó85
veterán

Én biza vissza nem küldtem volna ilyen esetben. Legtöbbször 50-90%-os refund és a termék megtartása. Ha korrekt (hahaha) az eladó, akkor 100% refund és termékmegtartás.

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.