Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) ruszi_tomi válasza szili.tamas1 (#45950) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Sűrű bocsánat kérések után, szerdára itt vannak a telefonok, különben refund.......... Ebben állapodtunk meg. Plusz a kellemetlenségek miatt a következő rendelésemnél kapok egy kupont is. Több mint a semmi, várom a szerdát, aztán majd írok mi volt. :Y

Oneplus 8T 8/256

(#45952) Zeki válasza ruszi_tomi (#45951) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én nem tudom már mi van... régen az ember sggét is kinyalták, rohantak feladni, nem kellett a tracking számokkal bűvészkedni, tudtad hogy megkapod, és azt, amit rendeltél. Nem kellett izgulni.
Most meg... azon izgulhatsz, hogy az otthagyott fél/egész havi fizetésedért cserébe feladják-e a csomagod, ha feladták akkor hány hét, ha megjön akkor videózz kibontásnál, hogy azt kaptad-e amit rendeltél, és minden benne van-e a csomagban.

(#45953) qpmex válasza aytukabozs (#45923) üzenetére


qpmex
tag

Azt írtad hogy neked elő jön a paypallal való fizetés és a szállítási mód az adataim alatt/után. De én ezeket nem látom. Csak akkor látom a paypal fizetést meg a többi dolgot ha rámegyek a submitra? Azért nem mentem még rá mert attól félek hogy akkor már meg is rendelem.

Ez lett volna a kérdésem. Ezért is raktam be a képet. kép

[ Szerkesztve ]

(#45954) bupemko válasza Zeki (#45952) üzenetére


bupemko
senior tag

Én is videóztam biztos, ami biztos, de szerencsére minideal EU raktárából nem jött meglepetés a K910 helyett :)

(#45955) qpmex válasza Zeki (#45926) üzenetére


qpmex
tag

Rendeltem már netről, csak erről az oldalról még nem. Inkább kérdezek olyantól aki jobban tudja vagy ismeri az oldalt mint hogy feleslegesen és rosszul rendeljem meg.

(#45956) aytukabozs válasza qpmex (#45953) üzenetére


aytukabozs
addikt

Arra a kérdésre kaptál már választ, amit a képet megnézve és értelmezve írtam.

A submit gombbal csak az adataidat küldöd el, nem a megrendelést.

Megrendelni csak azután tudod hogy kicsekkoltál, de azt észre fogod venni hisz át leszel irányítva egy PayPalos felületre.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#45957) FeRkE válasza Gépötty (#45948) üzenetére


FeRkE
őstag

Ok, köszi az infót, akkor várok szépen türelmesen :)

(#45958) fateless válasza bupemko (#45954) üzenetére


fateless
veterán

Az eddigi sok telefon, tablet és asztali lejátszó rendelésemből (100+) egyszervideóztam csak ,amikor a doboz eldeformálva jött, de akkor is rendben volt a készülék...
Mindenki úgy videózgat, ahogy akar, csak gondoltam, legyen már a másik oldal is leírva (nem ellened felhozva), hogy nem ezen múlik a dolog.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#45959) aytukabozs válasza fateless (#45958) üzenetére


aytukabozs
addikt

azért azt tegyük hozzá hogy aki új , ismeretlen boltokat, vagy gyenge reputációjú alis, ebay-es eladókat próbálgat, annak továbbra is javallott az unboxing video.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#45960) fateless válasza aytukabozs (#45959) üzenetére


fateless
veterán

Persze, ha ismeretlen boltot veszel célba vásárláskor, akkor megteheted.
Én olyankor sem tettem ezt. Amikor átverés volt, akkor is kaptam refundot. Persze, ha valaki nem beszél angolul, csak google-lal ,akkor sokkal nehezebb, de amikor valakinek vaj volt a füle mögött, akkor ő maga is tudta ezt, nem kezdett ilyen-olyan dolgot követelni.

Egy bolttal vagyok haragban, pedig 34 komoly vásárlásom volt tőlük: Focalprice. Sokáig szerettem őket, de aztán eljátszották fél éve a bizalmamat egy garanciális ügyintézés során.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#45961) qpmex válasza aytukabozs (#45956) üzenetére


qpmex
tag

Rendben most már látom én is a többit. Kösz a segítséget.
1 nap elteltével viszont drágult a telefon így azt hiszem nem innen hanem a minideal-ről fogom megrendelni.

Ott mennyi idő van arra hogy visszakérjem a pénzt ha nem jön meg vagy ha nem az jön meg amit rendelek?

(#45962) Piás válasza fateless (#45960) üzenetére


Piás
tag

Sziasztok. Banggood-rol rendeltem két csomagot. Olyan számot kaptam amit eddig még soha pedig évek óta rendelgetek, RE972.......SE, Elvileg svéd posta de se a svéd se a magyar posta nem látja a csomagot 09.30-án tették fel a Direct Link oldalán ennyi van.

Status
29/09/14 05:00
Order dispatched
30/09/14 14:00
Order in transit

Szerintetek kezdjek aggódni vagy üljek türelmesen míg kinyílik a rózsa? :F
Mostanában CN post-al max két hét alatt megkaptam mindig a csomagjaimat.
Üdv

(#45963) bl4ze válasza Piás (#45962) üzenetére


bl4ze
veterán

Várj rá szépen, nekem 0919-i (!) feladás szintén Banggood SE tegnap (!) jelent meg a posta.hu - n
Közel 1 hónap amire még csak látszott

.:. bl4ze .:.

(#45964) Zeki válasza qpmex (#45961) üzenetére


Zeki
nagyúr

A paypal 45 napig véd a vásárlástól számítva. Azért azzal kell fizetni.

(#45965) bupemko válasza qpmex (#45961) üzenetére


bupemko
senior tag

Standard paypal intervallum, mintha ebay-ről vennél valamit.

(#45966) jozsi252 válasza bl4ze (#45963) üzenetére


jozsi252
veterán

Akartalak kérdezni mi a helyzet, de így tudom már. Egyik csomagom amit 19.-én rendeltem 7 napja látszik Posta.hu-n, másikat is akkor rendeltem, az viszont csak tegnap óta látszik nekem is. Úgy látszik egyszerre kapjuk majd meg ezt.

iPhone 13 Pro Max

(#45967) r.abai


r.abai
újonc

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám, van egy csomag, amit már elég régen rendeltem az Aliról, 5 nap múlva jár le a Purchase Protection, de a követési számmal még mindig nem tudom a posta.hu-n követni, a többi oldalon kiírja a bűvös Local Mail Tracking-ot, most már 1 hónapja éppen. Kapcsolatba léptem a posta ügyfélszolgálatával, nem tudnak ilyen TN-nel csomagról. Visszaolvasva láttam, hogy vannak kamu TN-ek is, nekem szerencsére eddig nem volt ilyen, ez lenne az első?? Ha az, elég 1 nappal előtte 1 dispute-ot indítani? Ha nem, wtf? :D
Köszi a válaszokat!

(#45968) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Most rendeltem Csehország ból tabletet, három nap alatt ígérték, hat nap alatt jött meg. Még ilyen távon is van csúszás.

[ Szerkesztve ]

(#45969) LámaZ válasza aytukabozs (#45775) üzenetére


LámaZ
addikt

Tessék kijavítani a Google Fordító hibáit, és akkor jó lesz!

Legyen minden jó!

(#45970) Zeki válasza r.abai (#45967) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elég a 4. napon, de simán lehet most is.

(#45971) El_Diablo válasza r.abai (#45967) üzenetére


El_Diablo
tag

Milyen postával küldték?

(#45972) r.abai válasza El_Diablo (#45971) üzenetére


r.abai
újonc

Sweden Post

(#45973) Kolondrum

Fontos kérdésem lenne! http://www.banggood.com-ról ha UK a raktár akkor nincs áfa? Mert ez a kulcs a történetben. Ha van akkor nem rendelek, mert értelmetlen.
A cucc 80.26 ojróóó.
Ergo ha bármi plusz költség van a fentin túl akkor nem OK.

[ Szerkesztve ]

(#45974) krics válasza Kolondrum (#45973) üzenetére


krics
tag

ha eus raktarbol gyun a cucc, akkor nincs afa.

(#45975) Kolondrum válasza krics (#45974) üzenetére

Azt írja hamar ideérős, 1 hét vagy mi. Akkor gyanítom onnan jön valóban.

(#45976) kurtuzov válasza Kolondrum (#45975) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Egyszer kíváncsi lennék egy ilyen UK raktáras céges vásárlásra. Mi szerepel ott a számlán, milyen vat módozat, stb.

(#45977) Dluinet válasza Kolondrum (#45975) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem kb 10-12 nap volt a Banggod EU raktárból, gondolom a szokásos 5-7 nappal későbbi feladás miatt volt ennyi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45978) Piás válasza bl4ze (#45963) üzenetére


Piás
tag

Ok. Köszi szépen akkor várok türelemmel, de ezután rákérdezek és ha SE postal küldik inkább nem vásárolok. Más fórumokon is panaszkodnak hogy sokaknak meg sem jött az ilyen számmal ellátott csomag.

(#45979) Kolondrum válasza Dluinet (#45977) üzenetére

Szept 12-es rendeléseket várok, nem is egyet. :)) Még el sem indult csak az egyik, a másik szállítás alatt, célországba elküldve jelző előtt. Lassan elkap a harctéri ideg és írok nekik.

(#45980) Dluinet válasza Kolondrum (#45979) üzenetére


Dluinet
nagyúr

és még a DX-et szidtuk :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45981) Anonymus23 válasza Kolondrum (#45979) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ebben a hónapban már 4 full refundom volt meg nem érkezett csomagok miatt (44. napon reklamáltam mindet), holnap reklamálom az ötödiket.
Ehhez képest meg ma pl megkaptam a 09.30-án feladott 2 db micro USB kábelt. De volt jó pár más is, ami 2-3 hét alatt meg itt volt.
Ki érti ezt :DDD :(

;) - The Power of the Light Side

(#45982) Kolondrum válasza Anonymus23 (#45981) üzenetére

A TN nélküliekkel nem volt baj, ami TN-es az mind dekkol valahol a világban. Vajon az SJ4000 is dekkolna UK raktárról?

(#45983) Anonymus23 válasza Kolondrum (#45982) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha van nekik raktáron, akkor nem :)

Pl Alis vásárlás. 09.14-én fizettem, TN-t kaptam 15-én, de csak elektronikus jelzés, a követő szerint, de az is csak 09.23 után.
Kb 10.08-ig semmiféle változás nem volt, majd hirtelen send item abroad, 16-án meg már kézhez is kaptam.
Közben meg leveleztem a kínaival, hogy mi ez, de mint kiderült korrekten az igazat mondta, hogy a 4px-et használják, és minden OK, nyugodjak meg, nem kamu, és Ő is korrekt eladó. OK mondom, hiszem ha látom.
Már kezdtem azt gondolni, hogy ez így szívás, öcsémnek lett volna ajándék, de végül is ma át tudtuk adni.
:C

Egy biztos, ehhez a fajta vásárláshoz türelem kell. Aki még az 1-2 napos csomagra való várakozást sem tudja túlélni, annak nem való.
Pl voltak eladók, akik a 30. nap tájékán küldtek emailt, hogy megjött-e, írtam nekik, hogy nem, de ne aggódjon, várok a 44. napig, megköszönték, és kérték, ha nem jönne meg, akkor jelezzem és full refund és kérik a pozitív értékelést. Az ilyeneknek ha nem jön meg, akkor írok emailt, és eddig még mindegyik korrekten rendezte. Az egyikkel pl úgy jártam, hogy véletlenül még a refund jelzés előtt 1 nappal kapott pozitív jelzést, na mondom ezt leshetem, de ez a refund is megjött...

;) - The Power of the Light Side

(#45984) sbazsi


sbazsi
veterán

Kérdés: dealextreme-ről rendeltem valamit (08.28-án), nem érkezett meg. Nyitottam erre egy ticketet (10.10-én), amire azóta sem reagáltak.
másik, szintén dx. rendeltem két egyforma ledet (09.23). megérkezett. az egyik hideg (kékes), a másik meleg (sárga). nyitottam erre is egy ticketet (10.14.) erre sem reagáltak.

Mit tegyek?

(#45985) Zeki válasza sbazsi (#45984) üzenetére


Zeki
nagyúr

A paypal majd lezárja egy refunddal, ha nem válaszolnak.
Mert gondolom ott nyitottál dispute-ot.

[ Szerkesztve ]

(#45986) LámaZ válasza Zeki (#45985) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem ott nyitott.
A DX-es ticketeket meg kell nézni a lapjukon, mert ha jön is válasz, nem kapsz róla értesítést e-mailben, vagy küldenek, de elkallódik.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#45987) sbazsi válasza Zeki (#45985) üzenetére


sbazsi
veterán

Nem, a dx.com-on.
Írány a paypal.com

(#45988) jozsi252 válasza Kolondrum (#45982) üzenetére


jozsi252
veterán

Van 2 Banggood-os rendelésem szept 19.-ről, egyik tegnap jött be az országba, másik tegnapelőtt váltott át célországba elküldve státuszra. Végre legalább mozog már rendesen a cucc..

SJ4000-en én is gondolkoztam, Banggood UK raktárból, jó lenne a Phantomhoz. Majd írd meg a tapasztalatod ha megrendelted, hogy mennyi idő alatt jön meg.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#45989) aytukabozs válasza LámaZ (#45969) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ezt gondold végig szerintem.
Minden egyes javítással újabb szinoníma kerül az egyes szavakhoz, ergo a javító szándék ellenére a fordítás minősége nem lesz feltétlenül jobb.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#45990) bl4ze válasza jozsi252 (#45988) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam is a 0916-i Banggood rendelés elviekben tegnap beérkezett és átment a vámon is :

17/10/14 10:49
Order awaiting customs clearance

17/10/14 13:57
Order customs cleared and lodged with localdelivery agent

posta.hu még csak ennyit ír :
014.10.17 10:21 Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Talán hétfőre megkapom ha tényleg már átment a vámon. (kis érték)

.:. bl4ze .:.

(#45991) Tika79


Tika79
tag

Szeptember 25.-én rendeltem a pandawillről egy Xiaomi powerbankot. Holland postávál küldték. Egyik nyomkövetővel sem lehetett megnézni, hogy hol tart a csomag, sőt semmit nem jeleztek. De sebaj, az egyik fő erényem a türelem.. :D
A pandawillnek is megadtam az esélyt, hogy bizonyítson. :C
Ma reggel csöngetett a postás, és nagy örömömre meghozta a csomagomat. :Y
Az ellenőrzésen átment, tesztelés majd este. :D

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#45992) Vjankovics82 válasza bl4ze (#45990) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Szerintem már ma megkapod mert munkanap van!

én is várom az enyémet! :DD

2014.10.14
12:52 NLAMSC(NETHERLANDS (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.10.15
10:15 NLAMSC(NETHERLANDS (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.10.16
11:38
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

nekem még aznap átment a vámon fél 3-kor akkor biztos megkapom!

(#45993) bl4ze válasza Vjankovics82 (#45992) üzenetére


bl4ze
veterán

Bízzunk benne, még nem votl itt a posta úgy tudom. (céges cím)

UPDATE : nem nyert, volt a posta : nem hozta :(

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#45994) Vjankovics82 válasza bl4ze (#45993) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

majd hétfőn! :DDD

nálam még nem jött a postás itt mindig később jön dél fele!

(#45995) Dominó85


Dominó85
veterán

Sziasztok, aki DHL-es rendelésekben jártas, az megsaccolná nekem, hogy Lipcséből (Leipzig) mennyi idő alatt szokott megérkezni egy csomag Budapestre? Azért kérdem, mert a kövi héten 12/24-ben sűrű hetezek és alig leszek otthon. Írhatok több családtagnak is meghatalmazó levelet? Van a DHL-nek magyar száma? Csak mert ezek az itthoni vezetékest hívták és nem a mobilomat. Akkor meg bexopom, ha éppen nem vagyok itthon és cs9rgetik a vezetékest feleslegesen...

* Péter - 06302461862 *

(#45996) gubabela válasza Dominó85 (#45995) üzenetére


gubabela
senior tag

Nekem kb 1 nap alatt itt volt. Ha vámolnak és még aznap 11ig megvan a határozat, akkor még aznap ki is viszik Bp-en és környékén.(Vagy át tudod venni). Van telefonos elérhetőségük,
DHL Express Hungary Ltd.
1097 Budapest, Fehérakác u. 3.
Hungary
Phone: 06 40 45 45 45
Email: ugyfelszolgalat.hu@dhl.com
Írj nekik mobil elérhetőséget, vagy hívd fel őket, biztos segítenek, nálam teljesen normálisak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#45997) kazan23 válasza Dominó85 (#45995) üzenetére


kazan23
aktív tag

A DHL-nél több, mint 99% a +27%?
Ha igen, akkor Swiss, Sweden (mostanában ugye sok rosszat hallunk róluk), Singapore, China Post Air Mail, vagy Hongkong Post Air Mail a leggyorsabb és leg"olcsóbb"?
Mindegyikre 15-60 napot ír, a DHL-re 3-8-at, mindössze +8$(!)-ért

(#45998) beg válasza kazan23 (#45997) üzenetére


beg
veterán

Olcsó/lassú postáknál is 95% az esély az áfára, ne reménykedj nagyon.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#45999) kazan23 válasza beg (#45998) üzenetére


kazan23
aktív tag

Köszi! Nem igazán reménykedek, de pár percet még megér, hogy a kevésbé esélyest válasszam :)
Szóval a DHL az tuti áfás?

(#46000) beg válasza kazan23 (#45999) üzenetére


beg
veterán

Igen.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.